MY.UAНовини
Зберегти фольклор та національну ідентичність: в Києві відбувся етнофестиваль "Країна мрій"
Зберегти фольклор та національну ідентичність: в Києві відбувся етнофестиваль "Країна мрій"

Зберегти фольклор та національну ідентичність: в Києві відбувся етнофестиваль "Країна мрій"

Ювілейний фестиваль "Країна Мрій", якому виповнилось 20 років, став наймасштабнішим за всю свою історію та, не дивлячись на складнощі, повʼязані з війною, продовжив виконання своєї місії зі збереження та популяризації української культури, фольклору, народних ремесел та вчергове підтвердив статус міжнародного, завдяки участі іноземних артистів з Великобританії, Японії та Індії.

Спеціальними гостями фестивалю стали Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі та Посол Індії в Україні Харш Кумар Джейн.

На сьогодні етнічний фестиваль "Країна Мрій" залишається найбільшим етнічним фестивалем та найдавнішим музичним фестивалем, що проходить в Україні з 2004 року. У підсумку двадцятирічної діяльності фестиваль відіграв і продовжує відігравати надзвичайну роль у формуванні національного самоусвідомлення сучасного українця. "Країна Мрій" є знаковим фестивалем та справжнім явищем в культурі України.

Цього року команда організаторів та однодумців на чолі зі знавцем та промоутером українського фольклору Олегом Скрипкою облаштувала на території Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка дві великі музичні сцени – етнорок та фольклорну, 1000 учасників, 16 тематичних майданчиків, серед яких книжковий ярмарок, алея майстрів і крафтярів, дитяча галявина, кримськотатарська сцена, простір "Японський сад", волонтерська галявина, а також новинки фестивалю – духовна містична сцена, поетична майстерня, на сценах фестивалю свою творчість представили 39 етнічних та фольклорних гуртів.

На фестивалі збирали гроші на благодійність, зокрема на Третю штурмову бригаду та дитячу лікарню "Охматдит".

Традиційно час проведення літнього фестивалю припав на народне свято Купала, тому ювілейна "Країна Мрій" була відкрита традиційним українським обрядом Купайлиці – прикрашання стрічками купальського деревця.

Кримська сцена Bağçasaray

Традиційно на "Країні Мрій" відкрилась Кримська сцена, яка одним з ветеранів руху етнофестивалю. На сцені Bağçasaray відбулися читання поезії та прози українською та кримськотатарською мовами, виступи етнічного тріо "Мусафір", Руслана Булатова, Аліє Хаджабадінової, Ельнари Халілової, Емілії Бодурової та сестер Оріяни та Милади Лоцман. Проходили написання листів політв’язням, ярмарок традиційних та крафтових виробів народних промислів, фотовиставка з історіями про військових родом з Криму, виставка "Історії з окупованого Криму", частування кримськотатарськими стравами, та звісно збори на потреби Сил оборони України.

Також відбулась дискусія про безальтернативність деокупації Криму, у якій взяли участь: представник Міністерства Закордонних Справ Андрій Іванович Сибіга; Таміла Ташева, Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим; посол Сполученого Королівства Мартін Гарріс; Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Артем Кисельов, військовослужбовець з Криму, колишній заступник командира ракетного катера "Прилуки".

Етнорок сцена мрій

Музична "Сцена мрій" була представлена етнорок гуртами та worldmusic колективами: Мандри, KARTA SVITU, OT VINTA, ЯРРА, Йосифович ROCK BAND, ЛЕЯ, ТaRuta, МNISHEK, Мова, Пиріг і Батіг, FOLKULAKA, Кораллі, Lemko Bluegrass Band, Бартка і Pororoka та АNKA.

Гурт KARTA SVITU вперше виступив на фестивалі "Країна Мрій", де поєднали сучасну музику з фольклорними традиціями. Лідер гурту Іван Марунич запросив на виступ дівчат з ансамблю "Щебіт", які представили народні пісні з декількох регіонів України, а також додали автентичний спів у пісні KARTA SVITU "Крила", "Немов птахи", "Свято" та ін.

В основу програми виступу гурту Пиріг і Батіг увійшли пісні "Мовчи", "Верни", "Блакитна панна", "І Гріховна І Свята" з альбому "Замордовані", що покладені на поезію закатованих окупаційною радянською владою українських поетів, таких як Микола Вороний, Євген Плужник, Григорій Чупринка та інші.

Гурт "Мандри" виконав мікс нових пісень періоду 2022–2024 років – "Бриз", "Софіти", "Вершники в небесах", – пісні присвяти українським воїнам. "Прерафаеліти" – присвячена пам’яті Алли Горськоі, Василя Стуса, Василя Симоненка і шестидесятникам. Також в програмі були популярні хіти "Мандрів" різних років.

Цього року Олег Скрипка та Лє Гранд Оркестр, з якими музикант працює з 2004 року, представили більш рокову програму з таких пісень як "Розмова з Махатмою", "Полонина", "Рай" та "Світ", а також фольклорні "Кам'яна Гора" та інші. Прозвучали пісні столітньої давності "Зродились ми великої години", колискова "Ой, ходить сон", яка стала прототипом пісні Summer time, виконаний купальський гімн – пісня "Купалочка", якою ще 20 років тому і протягом багатьох років відкривали фестиваль разом з Ніною Матвієнко. У виступі також брав участь дитячий ансамбль "Зернятко" та Народного театру індійського класичного танцю "Накшатра".

Традиційним завершенням програми стала пісня "Країна мрій", яка є гімном етнофестивалю.

Сцена рай

На традиційній "Сцені рай" звучала народна музика фольклорних гуртів та ансамблів зі всієї України. Гості насолоджувались інструментально-вокальною та танцювальною програмами, брали участь у купальських обрядах та іграх, танцях та слухали пісні бароко і Гетьманської доби.

На ювілейній "Країна Мрій" виступили гурти "Хорея Козацька", "Королівна", автентичний колектив з Івано-Франківщини "Стратинські музики", "Стодивниця", "Ладовиці", які брали участь у фестивалі ще 20 років тому, "Древо", "Київ Етно Тріо", "Божичі", "Володар", "Гуляйгород", кримськотатарський колектив "Чаїр", "Два Три", "Баламути", "Ясно-Красно", "Шум’я", "Роксоланія", "Дриґ", "Коралі", ансамбль давньої музики Костянтина Чечені та "Бурдон".

Країна містична

Вперше у своїй історії фестиваль "Країна Мрій" відкривав для гостей браму у світ духовних знань та езотерики та організував справжню містичну подорож.

В межах фесту відбулось святкування Міжнародного Дня Йоги за підтримки Посольства Індії. Виступали індійські танцювальні колективи зі всієї України, артисти та музиканти, відбулись сеанси музичної терапії саундхілінг та ом-медитації, мантра-співи, виступи лекторів, гостей пригощали стравами вега–кухні, показували сферичне кіно з терапевтичним зануренням глядача у внутрішній світ, знайомили з різними духовними, енергетичними та шаманськими практиками, аюрведою та перуанськими лікувальними обрядами.

У "Духовному колі" було проведено різноманітні майстер-класи, один з них – на унікальних музичних інструментах у вигляді напівсфер зі сталі – хендпанах, що видають звук після легкого удару по них рукою. Кожен зміг навчитися звукоутворенню на інструменті та спостерігати особисті стани, які заспокоюють і вводять у концентрацію під час гри.

У "Чайному королівстві" було представлено багато цікавих чайних майстрів та їх чайне кунг-фу. Під час групових чаювань гости пробували експериментальні чайні коктейлі та рідкісні сорти елітного чаю, знайомились з тонкощами чайної церемонії.

В "Дискусійному Курені" від Vedalife відбулось спілкування з видатними людьми, майстрами різних сфер: від духовності й мистецтва до бізнесу й політики. Участь в дискусії взяли Олег Скрипка та філософ Назар Мухачов.

Також у відвідувачів була можливість відвідати виставу-медитацію "Останній сон Будди" від театру "Океан".

"Вайб душі" від Олега Скрипки

На містичній сцені фестивалю також відбувся сатсанг з Олегом Скрипкою – філософсько-музична зустріч із рок-музикантом і справжнім провідником до стану цілісності. Завдяки авторській методиці "Вайб душі" Олег Скрипка допомагає людям у їхньому шляху до самореалізації.

Ідея виникнення проєкту Олега Скрипки "Вайб Душі" виникла в період карантину під час перебування Олега у ретрітах, де він зрозумів, що рок-музика є дуже сильним, потужним інструментом для практики. І за допомогою супроводжуючого співу можна досягти успішних медитативних результатів.

Важливою частиною виступу Олега Скрипки на "Країні Містичній" стала спільна практика медитації та можливість отримати відповіді на свої запитання під живе виконання рок-музики та з авторськими медитаціями Олега Скрипки.

Поетична майстерня

За 3 дні фестивалю у Поетичній майстерні взяло участь понад 60 українських поетів та музикантів з усієї України – з Маріуполя, Донецька, Запоріжжя, Криму, Харкова.

Сцену відвідав батько загиблого українського поета Максима Кривцова. Він прочитав його вірші та заспівав пісні на його слова. Кожен день лунали вірші з фронту – люди читали вірші героїв, які боронять Україну.

Останній день фестивалю поетичну майстерню відвідала Оксана Стоміна, дружина "азовця", який понад два роки знаходиться у полоні. Вона пише йому Листи. Це їх історія у віршах, яку вона зберігає до його повернення.

Також виступали метри українського таланту – казкар Сашко Лірник та Брат Віталій Капранов.

Дитяча галявина

На ювілейній "Країні Мрій" дітлахи відвідували цікаві майстерки від народних майстрів: традиційний купальський віночок з живих польових квітів або ж троїцький букет, паперові прикраси для купальського деревця, декорування хустинки узорами в техніці вибійка, мистецтво вибійки – давній спосіб оздоблення тканини деревʼяними штампами, ляльки-мотанки з клаптиків тканини, створення ляльки-оберега, ліплення свищиків з глини, ткацтво на старовинному ткацькому верстаті з Волинського Полісся, створення витинанки "Дерево життя".

Крім того, діти брали участь у співаних іграх, забавах за участі дитячих гуртів, показових виступах та іграх від "Бойового гопака", а також майстерках, іграх, активностях від національної скаутської організації "Пласт".

Японський сад

Українсько-японський центр НТУ КПІ занурив відвідувачів у захопливий світ японської культури та відкрив для кожного неповторну красу і глибину японської спадщини.

Гостей чекали демонстрації мистецтв, майстер-класи: логічні ігри ґо та шьоґі, японські літні танці Бон–одорі; розпис тканини – батік, каліграфія, барабани тайко; бойові мистецтва кендо, кенджюцу, джюдо, айкідо; ігри та розваги Японії: кендама, оригамі; кулінарна подорож Японією: окономіякі, японські солодощі, чайне дійство та інші розваги.

Крім цього також був представлений різновид флористики: ошибана – справжнє японське мистецтво, яким займались самураї та створювали вироби з природних матеріалів: висушені рослини та квіти, які зібрані власноруч. Вже готові вироби у вигляді різних прикрас, брошок, каблучок або магнітів можна було придбати та зберегти собі на згадку.

В оранжереї також виставка "Японська квітка", де гості могли долучитись до майстер-класів традиційного японського мистецтва ікебана. Всі охочі мали змогу створити композицію з квітів та рослин.

Крафтова стежа

На Крафтовій Стежці на відвідувачів чекав ярмарок, на якому було презентовано українську кераміку в орнаментальному розписі, різноманітні прикраси ручної роботи, біжутерію бісеру, крафтові сири та ковбаси, домашні наливки та квас, значки, стікери, постери, аромасвічки, картини, мило ручної роботи та в’язані м’які іграшки для дітей.

Був представлений етнічний одяг від українського бренду "Стрій" – одягу, що зцілює, авторства дизайнерки Анни Заклецької, яка є дослідницею фольклору, язичництва та традицій у дохристиянському прочитанні.

Не можливо було оминути та унікальний одяг від українського бренду "BobRosco", який створений з вінтажного живого конопляного полотна, віком від 70 до 100 років. На одягу зроблені вручну екопринти – відбитки із різних рослин: троянди, сумаху та кленового листя.

Окрасою стежки стала картина "Світ без русні" від благодійного фонду "Благодійна Армія України", створена власником цього фонду, яка привертала увагу майже кожного відвідувача.

Книжкова стежка

На етнофестивалі був представлений також і книжковий простір, на якому відвідувачам було презентовано найкращий доробок українського видавничого ринку, книги різної тематики.

Працював стенд з військовою літературою, де були книжки про війну і від військових письменників. До локації долучилися ГО "Реформація" з проєктом "Військо читає" та проєкт культурного десанту "Книга на фронт". Всі охочі мали змогу особисто підписати та долучитися до збору книжок для українських військових. Було зібрано книжки, які будуть розповсюджені по всіх напрямках, де ведуться бойові дії, а також їх направлять у військові частини відповідно до наявних запитів.

Мотопробіг

На честь ювілею фестивалю мотоциклісти влаштували мотопробіг Києвом. Близько 100 мотоциклів з вершниками у вишиванках та військовій формі стали учасниками колон, які вирушали від Софійської площі до Ботсаду ім. Гришка, символічно зʼєднуючи гостей фестивалю зі святими місцями України.

Волонтерська галявина "печерські котики"

У межах фестивалю волонтерська спільнота Печерського району "Печерськi котики" презентувала свою діяльність: відвідувачі змогли придбати фірмовий мерч, смаколики та сувеніри від волонтерів, а також долучитися до заплітального майстер-класу.

Усі кошти, зібрані під час "Країни мрій", були спрямовані на підтримку виробництва маскування, зокрема закупівлю маскувальних матеріалів.

Допомагали організовувати ювілейний фестиваль "Країна Мрій": Генеральний партнер мережа АЗС UKRNAFTA; партнери: мережа аптек "Подорожник", група компаній "Агросем" – меценат дитячої галявини, Фундація Христини Храновської, група компаній VIDI та Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара", партнер енергонезалежності ECOFLOW. Офіційний перевізник фестивалю – UBER. Інформаційний партнер – радіо "Байрактар".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Будуть свіжими місяцями і без холодильника: де правильно зберігати яблука
GlavRed
2024-09-20T06:42:41Z
Стильно та неординарно: жінка оновила кімнату до невпізнаваності, змінившу лише одну річ
24tv
2024-09-20T06:30:41Z
Замість звичайної яєчні: рецепт смачного та оригінального сніданку з яєць
Политека
2024-09-20T05:33:07Z
Треба вгадати країну за 3 секунди: мало хто впорається із складною загадкою
GlavRed
2024-09-20T04:27:56Z
Якщо максимально спростити рецепт: найшвидші та дуже ліниві голубці
Фокус
2024-09-20T04:15:53Z
Чи можна прибирати ввечері: які наслідки можна накликати на себе і рідних
GlavRed
2024-09-20T03:27:34Z
Як правильно зберігати сир на кухні: буде свіжим набагато довше
GlavRed
2024-09-20T03:27:06Z
Лише 2 картоплини та борошно: ароматні пиріжки з 90-х, які обожнювали усі
24tv
2024-09-20T03:18:09Z
Смачні та повітряні: рецепт булочок із корицею від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-09-20T03:01:34Z
"Певні конфлікти": Стефанчук пояснив виключення Безуглої з оборонного Комітету
24tv
2024-09-20T06:45:15Z
Олексій Чернишов: Від бізнесмена до недоторканого за 5 років. Частина 1
360ua.news
2024-09-20T06:45:14Z
Королеву Данії, яка зреклася престолу, госпіталізували до лікарні після падіння
Комсомольская правда
2024-09-20T06:43:48Z
Гарріс і Трамп назвали поляків-американців ключем до перемоги у Пенсільванії
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:42:08Z
У Тбілісі відзначили першу річницю Українського дому
УкраинФорм
2024-09-20T06:36:52Z
Як правоохоронці «пудрили мізки» громадськості, прикриваючи втечу підозрюваного Слобоженка
Украина Криминальная
2024-09-20T06:36:46Z
Пекін назвав продаж американської зброї Тайваню порушенням принципу одного Китаю
УкраинФорм
2024-09-20T06:36:35Z
Російська авіація за минулу добу скинула по Курській області 27 КАБів - Генштаб
УкраинФорм
2024-09-20T06:28:29Z
Ізраїль завдав ударів по сотнях ракетних установках «Хезболли»
Украина Криминальная
2024-09-20T06:27:27Z
Карлсен під час отримання епохальної нагороди закликав не скасовувати санкції проти росіян
24tv
2024-09-20T06:42:00Z
"Барселона" в меншості сенсаційно програла "Монако" на старті Ліги чемпіонів
TSN
2024-09-20T06:27:22Z
Ліга чемпіонів: "Бенфіка" з Трубіним перемогла у Сербії, "Арсенал" розділив очки з "Аталантою"
TSN
2024-09-20T06:27:19Z
Порятунок року: воротар Арсенала зробив шалений подвійний сейв після пенальті у матчі ЛЧ
24tv
2024-09-20T05:39:36Z
Шахіст, який отримав нагороду найкращого гравця за 100 років, висловився про росіян і білорусів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T05:30:16Z
Шахтар закріпився в середині: як виглядає таблиця Ліги чемпіонів після 1 туру
24tv
2024-09-19T21:24:11Z
Ліга чемпіонів УЄФА. Успіх «Атлетико», нічия «Арсенала», поразка «Барселони»
УкраинФорм
2024-09-19T21:22:53Z
У Фонсеки конфлікт із Ібрагімовичем
Football.ua
2024-09-19T20:43:40Z
Український клуб ризикує не вийти на матч Ліги чемпіонів: що сталось із чемпіонами УПЛ
24tv
2024-09-19T19:51:18Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Стан важкий: путініст Кіркоров у реанімації
GlavRed
2024-09-20T06:27:34Z
Складна ситуація, – відомий український співак висловився про брата, який зник безвісти
24tv
2024-09-20T06:06:03Z
Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зізналася, скільки тисяч доларів їй потрібно щомісяця для себе: "Це прикро"
Знай
2024-09-20T05:51:49Z
Майкл Дуглас емоційно розповів про поїздку до Києва
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T04:12:38Z
Де зараз Дмитро Яремчук, який відмовився знятись у кінострічці пам'яті свого батька
24tv
2024-09-20T04:03:17Z
Той самий годинник, який Зевс шукав у "Каосі", може запросто стати вашим
24tv
2024-09-20T03:54:51Z
Гравюру Дюрера «Лицар, смерть і диявол» продали з аукціону
УкраинФорм
2024-09-20T03:03:26Z
Поліція Одеси розшукує малолітню дівчинку
Украина Криминальная
2024-09-20T06:42:23Z
Росіяни зранку вдарили по фермі на Харківщині, двоє постраждалих
УкраинФорм
2024-09-20T06:39:50Z
Португалія у вогні: масштабні пожежі важко загасити через вітер і спеку, є загиблі та поранені
ZN UA
2024-09-20T06:29:25Z
На Львівщині внаслідок падіння уламків російського дрона спалахнула пожежа
УкраинФорм
2024-09-20T06:29:14Z
У Харкові судитимуть чоловіка, який передавав РФ дані про місця дислокації ЗСУ
InternetUA
2024-09-20T06:29:03Z
На Київщині чоловік скоїв убивство просто посеред вулиці: деталі від поліції
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:18:03Z
Японський виробник розслідує вибухи рацій із його логотипом у Лівані
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:12:09Z
ППО вночі збила на Черкащині 13 російських дронів
УкраинФорм
2024-09-20T05:57:56Z
Нічні вибухи на Рівненщині: що відомо про наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T05:51:52Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Репутація концтабору: у Британії зносять колишню психлікарню з похмурою історією
Фокус
2024-09-20T06:51:02Z
На Київщині працює ППО
УкраинФорм
2024-09-20T06:48:01Z
Сім'я виховує кенгуреня, яке знайшла в сумці його мертвої матері на узбіччі дороги – фото
TSN
2024-09-20T06:48:01Z
Яка пенсія у матері героїні
24tv
2024-09-20T06:45:54Z
Хто такі квадробери: що відомо про нову субкультуру та думка психотерапевтки
TSN
2024-09-20T06:27:56Z
21 вересня — яке церковне свято, що не можна робити цього дня, бо будуть проблеми зі здоров'ям
TSN
2024-09-20T06:27:50Z
Арсенал у Торопці більше не забезпечує російське угруповання "Північ" — військовий
Хвиля
2024-09-20T06:27:40Z
97-річна медсестра майже 80 років працює в одній лікарні: в чому секрет її успішної кар'єри
24tv
2024-09-20T06:27:15Z
Чи може мʼясо викликати рак
24tv
2024-09-20T05:24:40Z
Медичний центр "Лелека" увійшов до списку найбезпечніших медзакладів світу
Фокус
2024-09-20T05:00:53Z
Медзаклади первинної допомоги отримали 175 позашляховиків
УкраинФорм
2024-09-20T02:15:56Z
Необхідні медичні вироби: як їх отримати особам з інвалідністю
ZN UA
2024-09-20T02:01:59Z
Інтимне омолодження: гінекологиня попередила про ризики та ускладнення популярних процедур
24tv
2024-09-19T20:36:37Z
Кофеїн має захисну дію на здоров’я серця
Portaltele
2024-09-19T18:43:31Z
На Львівщині медики "швидкої" врятували чоловіка, у якого 13 разів зупинялося серце
Комсомольская правда
2024-09-19T18:04:03Z
Все про чекап жіночого здоровʼя: коли та кому потрібно робити
24tv
2024-09-19T17:39:18Z
На фронті за добу відбулося 226 зіткнень, майже половина боїв - на двох напрямках
УкраинФорм
2024-09-20T06:51:44Z
The Guardian: Росія кілька місяців готувалася до вторгнення ЗСУ на Курщину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:51:03Z
У КМВА розповіли про погіршення якості повітря у столиці
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:51:01Z
РФ може розпочати нову хвилю наступу на Покровськ: експерт назвав важливий фактор
TSN
2024-09-20T06:48:46Z
Київ став найгіршим містом світу по якості повітря, обігнавши Каїр та Багдад
24tv
2024-09-20T06:45:04Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 20 вересня
Мій Харків
2024-09-20T06:43:01Z
Київ став лідером серед міст з найбруднішим повітрям
Комсомольская правда
2024-09-20T06:39:01Z
РФ вночі атакувала Київщину дронами: у двох районах сталася пожежа, влучань немає
УкраинФорм
2024-09-20T06:33:30Z
Росіяни за добу вбили на Донеччині трьох цивільних, вісьмох поранили
УкраинФорм
2024-09-20T06:32:30Z
В Україні впали продажі дизельних автомобілів: які моделі у лідерах
AutoCentre
2024-09-20T06:13:37Z
Rheinmetall розробляє легку штурмову машину CARACAL 4×4
InternetUA
2024-09-20T06:07:34Z
В Україні показали електрокросовер Porsche Macan: ТОП-7 цікавих фактів, які необхідно знати про новинку
AutoGeek
2024-09-20T06:00:51Z
Українським водіям пояснили, від чого залежить ціна полісу ОС у Польщі
Хвиля
2024-09-20T05:36:22Z
Українським водіям у Німеччині загрожують штрафи за "неправильні" номери: що потрібно зробити
Хвиля
2024-09-20T04:39:42Z
В Україні створили електричну вантажівку ціною 350 000 грн: всі подробиці
ЗаРулем
2024-09-20T04:03:54Z
Кадиров пожалівся на Маска, який “дистанційно відключив” йому подарований Cybertruck
TSN
2024-09-19T21:51:59Z
Tesla Semi показали на IAA у Ганновері – вихід на ринок заплановано на 2026 рік
AutoCentre
2024-09-19T19:16:35Z
Honda представила мікровен N-Box Joy для мандрівників
AutoCentre
2024-09-19T18:09:30Z
Квитки на потяг Укрзалізниці через спекулянтів: в держкомпанії попередили про наслідки
ZN UA
2024-09-20T06:46:54Z
Удар по кишені звичайних українців: зростання податків вплине на економіку України, нардепка дала пояснення
Политека
2024-09-20T06:31:47Z
Болгарія вимагатиме від Єврокомісії зупинити імпорт яєць з України
AgroPortal
2024-09-20T06:30:17Z
Курс валют на 20 вересня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2024-09-20T06:27:18Z
Ця зима стане найважчим випробуванням для енергетики України
AgroNews
2024-09-20T06:10:18Z
Україна відстає з темпами посіву озимої пшениці через погоду
Agravery
2024-09-20T06:07:49Z
Цьогоріч експорт кукурудзи з України може впасти удвічі попри високий попит
24tv
2024-09-20T06:06:47Z
Хто та як відбудовуватиме Україну: п'ять ключових викликів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:03:21Z
Вдвічі вищі, ніж торік: в Україні зросли ціни на моркву
ZN UA
2024-09-20T06:01:04Z
Вчені нарешті пояснили механізм виникнення статичної електрики під час погладжування кішки
Portaltele
2024-09-20T06:46:09Z
Виявилося, що можна перетворити старий iPhone на гаджет зі штучним інтелектом
InternetUA
2024-09-20T06:46:09Z
Вчені розробили інструмент, який допоможе ідентифікувати отруйних змій
1News
2024-09-20T06:39:15Z
30% українських онлайн-медіа вказали на сайтах імена своїх бенефіціарів, — дослідження ІМІ
Детектор М
2024-09-20T06:36:25Z
Ця портативна вітрова "електростанція" здатна зарядити смартфон за 20 хвилин
InternetUA
2024-09-20T06:36:02Z
FTC США виявило «масштабне спостереження» за користувачами соціальних мереж
InternetUA
2024-09-20T06:32:29Z
Tencent показала ШІ GameGen-O для створення ігор — модель навчали на The Witcher 3, GTA V та Cyberpunk 2077
ITC
2024-09-20T06:29:42Z
Експерти визначились з найпопулярнішими інтернет-платформами в Україні
InternetUA
2024-09-20T06:23:55Z
Amazon представляє Amelia, помічника AI для сторонніх продавців
InternetUA
2024-09-20T06:15:20Z