MY.UAНовини
Зберегти фольклор та національну ідентичність: в Києві відбувся етнофестиваль "Країна мрій"
Зберегти фольклор та національну ідентичність: в Києві відбувся етнофестиваль "Країна мрій"

Зберегти фольклор та національну ідентичність: в Києві відбувся етнофестиваль "Країна мрій"

Ювілейний фестиваль "Країна Мрій", якому виповнилось 20 років, став наймасштабнішим за всю свою історію та, не дивлячись на складнощі, повʼязані з війною, продовжив виконання своєї місії зі збереження та популяризації української культури, фольклору, народних ремесел та вчергове підтвердив статус міжнародного, завдяки участі іноземних артистів з Великобританії, Японії та Індії.

Спеціальними гостями фестивалю стали Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі та Посол Індії в Україні Харш Кумар Джейн.

На сьогодні етнічний фестиваль "Країна Мрій" залишається найбільшим етнічним фестивалем та найдавнішим музичним фестивалем, що проходить в Україні з 2004 року. У підсумку двадцятирічної діяльності фестиваль відіграв і продовжує відігравати надзвичайну роль у формуванні національного самоусвідомлення сучасного українця. "Країна Мрій" є знаковим фестивалем та справжнім явищем в культурі України.

Цього року команда організаторів та однодумців на чолі зі знавцем та промоутером українського фольклору Олегом Скрипкою облаштувала на території Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка дві великі музичні сцени – етнорок та фольклорну, 1000 учасників, 16 тематичних майданчиків, серед яких книжковий ярмарок, алея майстрів і крафтярів, дитяча галявина, кримськотатарська сцена, простір "Японський сад", волонтерська галявина, а також новинки фестивалю – духовна містична сцена, поетична майстерня, на сценах фестивалю свою творчість представили 39 етнічних та фольклорних гуртів.

На фестивалі збирали гроші на благодійність, зокрема на Третю штурмову бригаду та дитячу лікарню "Охматдит".

Традиційно час проведення літнього фестивалю припав на народне свято Купала, тому ювілейна "Країна Мрій" була відкрита традиційним українським обрядом Купайлиці – прикрашання стрічками купальського деревця.

Кримська сцена Bağçasaray

Традиційно на "Країні Мрій" відкрилась Кримська сцена, яка одним з ветеранів руху етнофестивалю. На сцені Bağçasaray відбулися читання поезії та прози українською та кримськотатарською мовами, виступи етнічного тріо "Мусафір", Руслана Булатова, Аліє Хаджабадінової, Ельнари Халілової, Емілії Бодурової та сестер Оріяни та Милади Лоцман. Проходили написання листів політв’язням, ярмарок традиційних та крафтових виробів народних промислів, фотовиставка з історіями про військових родом з Криму, виставка "Історії з окупованого Криму", частування кримськотатарськими стравами, та звісно збори на потреби Сил оборони України.

Також відбулась дискусія про безальтернативність деокупації Криму, у якій взяли участь: представник Міністерства Закордонних Справ Андрій Іванович Сибіга; Таміла Ташева, Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим; посол Сполученого Королівства Мартін Гарріс; Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Артем Кисельов, військовослужбовець з Криму, колишній заступник командира ракетного катера "Прилуки".

Етнорок сцена мрій

Музична "Сцена мрій" була представлена етнорок гуртами та worldmusic колективами: Мандри, KARTA SVITU, OT VINTA, ЯРРА, Йосифович ROCK BAND, ЛЕЯ, ТaRuta, МNISHEK, Мова, Пиріг і Батіг, FOLKULAKA, Кораллі, Lemko Bluegrass Band, Бартка і Pororoka та АNKA.

Гурт KARTA SVITU вперше виступив на фестивалі "Країна Мрій", де поєднали сучасну музику з фольклорними традиціями. Лідер гурту Іван Марунич запросив на виступ дівчат з ансамблю "Щебіт", які представили народні пісні з декількох регіонів України, а також додали автентичний спів у пісні KARTA SVITU "Крила", "Немов птахи", "Свято" та ін.

В основу програми виступу гурту Пиріг і Батіг увійшли пісні "Мовчи", "Верни", "Блакитна панна", "І Гріховна І Свята" з альбому "Замордовані", що покладені на поезію закатованих окупаційною радянською владою українських поетів, таких як Микола Вороний, Євген Плужник, Григорій Чупринка та інші.

Гурт "Мандри" виконав мікс нових пісень періоду 2022–2024 років – "Бриз", "Софіти", "Вершники в небесах", – пісні присвяти українським воїнам. "Прерафаеліти" – присвячена пам’яті Алли Горськоі, Василя Стуса, Василя Симоненка і шестидесятникам. Також в програмі були популярні хіти "Мандрів" різних років.

Цього року Олег Скрипка та Лє Гранд Оркестр, з якими музикант працює з 2004 року, представили більш рокову програму з таких пісень як "Розмова з Махатмою", "Полонина", "Рай" та "Світ", а також фольклорні "Кам'яна Гора" та інші. Прозвучали пісні столітньої давності "Зродились ми великої години", колискова "Ой, ходить сон", яка стала прототипом пісні Summer time, виконаний купальський гімн – пісня "Купалочка", якою ще 20 років тому і протягом багатьох років відкривали фестиваль разом з Ніною Матвієнко. У виступі також брав участь дитячий ансамбль "Зернятко" та Народного театру індійського класичного танцю "Накшатра".

Традиційним завершенням програми стала пісня "Країна мрій", яка є гімном етнофестивалю.

Сцена рай

На традиційній "Сцені рай" звучала народна музика фольклорних гуртів та ансамблів зі всієї України. Гості насолоджувались інструментально-вокальною та танцювальною програмами, брали участь у купальських обрядах та іграх, танцях та слухали пісні бароко і Гетьманської доби.

На ювілейній "Країна Мрій" виступили гурти "Хорея Козацька", "Королівна", автентичний колектив з Івано-Франківщини "Стратинські музики", "Стодивниця", "Ладовиці", які брали участь у фестивалі ще 20 років тому, "Древо", "Київ Етно Тріо", "Божичі", "Володар", "Гуляйгород", кримськотатарський колектив "Чаїр", "Два Три", "Баламути", "Ясно-Красно", "Шум’я", "Роксоланія", "Дриґ", "Коралі", ансамбль давньої музики Костянтина Чечені та "Бурдон".

Країна містична

Вперше у своїй історії фестиваль "Країна Мрій" відкривав для гостей браму у світ духовних знань та езотерики та організував справжню містичну подорож.

В межах фесту відбулось святкування Міжнародного Дня Йоги за підтримки Посольства Індії. Виступали індійські танцювальні колективи зі всієї України, артисти та музиканти, відбулись сеанси музичної терапії саундхілінг та ом-медитації, мантра-співи, виступи лекторів, гостей пригощали стравами вега–кухні, показували сферичне кіно з терапевтичним зануренням глядача у внутрішній світ, знайомили з різними духовними, енергетичними та шаманськими практиками, аюрведою та перуанськими лікувальними обрядами.

У "Духовному колі" було проведено різноманітні майстер-класи, один з них – на унікальних музичних інструментах у вигляді напівсфер зі сталі – хендпанах, що видають звук після легкого удару по них рукою. Кожен зміг навчитися звукоутворенню на інструменті та спостерігати особисті стани, які заспокоюють і вводять у концентрацію під час гри.

У "Чайному королівстві" було представлено багато цікавих чайних майстрів та їх чайне кунг-фу. Під час групових чаювань гости пробували експериментальні чайні коктейлі та рідкісні сорти елітного чаю, знайомились з тонкощами чайної церемонії.

В "Дискусійному Курені" від Vedalife відбулось спілкування з видатними людьми, майстрами різних сфер: від духовності й мистецтва до бізнесу й політики. Участь в дискусії взяли Олег Скрипка та філософ Назар Мухачов.

Також у відвідувачів була можливість відвідати виставу-медитацію "Останній сон Будди" від театру "Океан".

"Вайб душі" від Олега Скрипки

На містичній сцені фестивалю також відбувся сатсанг з Олегом Скрипкою – філософсько-музична зустріч із рок-музикантом і справжнім провідником до стану цілісності. Завдяки авторській методиці "Вайб душі" Олег Скрипка допомагає людям у їхньому шляху до самореалізації.

Ідея виникнення проєкту Олега Скрипки "Вайб Душі" виникла в період карантину під час перебування Олега у ретрітах, де він зрозумів, що рок-музика є дуже сильним, потужним інструментом для практики. І за допомогою супроводжуючого співу можна досягти успішних медитативних результатів.

Важливою частиною виступу Олега Скрипки на "Країні Містичній" стала спільна практика медитації та можливість отримати відповіді на свої запитання під живе виконання рок-музики та з авторськими медитаціями Олега Скрипки.

Поетична майстерня

За 3 дні фестивалю у Поетичній майстерні взяло участь понад 60 українських поетів та музикантів з усієї України – з Маріуполя, Донецька, Запоріжжя, Криму, Харкова.

Сцену відвідав батько загиблого українського поета Максима Кривцова. Він прочитав його вірші та заспівав пісні на його слова. Кожен день лунали вірші з фронту – люди читали вірші героїв, які боронять Україну.

Останній день фестивалю поетичну майстерню відвідала Оксана Стоміна, дружина "азовця", який понад два роки знаходиться у полоні. Вона пише йому Листи. Це їх історія у віршах, яку вона зберігає до його повернення.

Також виступали метри українського таланту – казкар Сашко Лірник та Брат Віталій Капранов.

Дитяча галявина

На ювілейній "Країні Мрій" дітлахи відвідували цікаві майстерки від народних майстрів: традиційний купальський віночок з живих польових квітів або ж троїцький букет, паперові прикраси для купальського деревця, декорування хустинки узорами в техніці вибійка, мистецтво вибійки – давній спосіб оздоблення тканини деревʼяними штампами, ляльки-мотанки з клаптиків тканини, створення ляльки-оберега, ліплення свищиків з глини, ткацтво на старовинному ткацькому верстаті з Волинського Полісся, створення витинанки "Дерево життя".

Крім того, діти брали участь у співаних іграх, забавах за участі дитячих гуртів, показових виступах та іграх від "Бойового гопака", а також майстерках, іграх, активностях від національної скаутської організації "Пласт".

Японський сад

Українсько-японський центр НТУ КПІ занурив відвідувачів у захопливий світ японської культури та відкрив для кожного неповторну красу і глибину японської спадщини.

Гостей чекали демонстрації мистецтв, майстер-класи: логічні ігри ґо та шьоґі, японські літні танці Бон–одорі; розпис тканини – батік, каліграфія, барабани тайко; бойові мистецтва кендо, кенджюцу, джюдо, айкідо; ігри та розваги Японії: кендама, оригамі; кулінарна подорож Японією: окономіякі, японські солодощі, чайне дійство та інші розваги.

Крім цього також був представлений різновид флористики: ошибана – справжнє японське мистецтво, яким займались самураї та створювали вироби з природних матеріалів: висушені рослини та квіти, які зібрані власноруч. Вже готові вироби у вигляді різних прикрас, брошок, каблучок або магнітів можна було придбати та зберегти собі на згадку.

В оранжереї також виставка "Японська квітка", де гості могли долучитись до майстер-класів традиційного японського мистецтва ікебана. Всі охочі мали змогу створити композицію з квітів та рослин.

Крафтова стежа

На Крафтовій Стежці на відвідувачів чекав ярмарок, на якому було презентовано українську кераміку в орнаментальному розписі, різноманітні прикраси ручної роботи, біжутерію бісеру, крафтові сири та ковбаси, домашні наливки та квас, значки, стікери, постери, аромасвічки, картини, мило ручної роботи та в’язані м’які іграшки для дітей.

Був представлений етнічний одяг від українського бренду "Стрій" – одягу, що зцілює, авторства дизайнерки Анни Заклецької, яка є дослідницею фольклору, язичництва та традицій у дохристиянському прочитанні.

Не можливо було оминути та унікальний одяг від українського бренду "BobRosco", який створений з вінтажного живого конопляного полотна, віком від 70 до 100 років. На одягу зроблені вручну екопринти – відбитки із різних рослин: троянди, сумаху та кленового листя.

Окрасою стежки стала картина "Світ без русні" від благодійного фонду "Благодійна Армія України", створена власником цього фонду, яка привертала увагу майже кожного відвідувача.

Книжкова стежка

На етнофестивалі був представлений також і книжковий простір, на якому відвідувачам було презентовано найкращий доробок українського видавничого ринку, книги різної тематики.

Працював стенд з військовою літературою, де були книжки про війну і від військових письменників. До локації долучилися ГО "Реформація" з проєктом "Військо читає" та проєкт культурного десанту "Книга на фронт". Всі охочі мали змогу особисто підписати та долучитися до збору книжок для українських військових. Було зібрано книжки, які будуть розповсюджені по всіх напрямках, де ведуться бойові дії, а також їх направлять у військові частини відповідно до наявних запитів.

Мотопробіг

На честь ювілею фестивалю мотоциклісти влаштували мотопробіг Києвом. Близько 100 мотоциклів з вершниками у вишиванках та військовій формі стали учасниками колон, які вирушали від Софійської площі до Ботсаду ім. Гришка, символічно зʼєднуючи гостей фестивалю зі святими місцями України.

Волонтерська галявина "печерські котики"

У межах фестивалю волонтерська спільнота Печерського району "Печерськi котики" презентувала свою діяльність: відвідувачі змогли придбати фірмовий мерч, смаколики та сувеніри від волонтерів, а також долучитися до заплітального майстер-класу.

Усі кошти, зібрані під час "Країни мрій", були спрямовані на підтримку виробництва маскування, зокрема закупівлю маскувальних матеріалів.

Допомагали організовувати ювілейний фестиваль "Країна Мрій": Генеральний партнер мережа АЗС UKRNAFTA; партнери: мережа аптек "Подорожник", група компаній "Агросем" – меценат дитячої галявини, Фундація Христини Храновської, група компаній VIDI та Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара", партнер енергонезалежності ECOFLOW. Офіційний перевізник фестивалю – UBER. Інформаційний партнер – радіо "Байрактар".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Прикордонники уразили дронами та мінометами позиції росіян на Вовчанському напрямку
УкраинФорм
2024-11-22T01:00:07Z
Україною кружляють ворожі безпілотники: названо напрямок руху
TSN
2024-11-22T00:57:08Z
Росіяни розпочали атаку дронів з Сумщини
УкраинФорм
2024-11-22T00:12:01Z
Рибам буде важко, а Водолії рухаються до перемоги: гороскоп за картами Таро на 22 листопада 2024 року
TSN
2024-11-21T23:54:09Z
ЗС РФ окупували село на Донеччині та просунулися в Торецьку та Кураховому, — DeepState
Фокус
2024-11-21T23:48:54Z
На Курщині позитивні новини: ЗСУ розгромили ворога та взяли полонених - експерт
GlavRed
2024-11-21T23:27:01Z
Військовий оглядач розповів про те, що відбувається на Курахівському напрямку
TSN
2024-11-21T23:24:33Z
Небезпека для Курахового і Торецька зростає, – Deep State
24tv
2024-11-21T23:15:13Z
Війна, день 1002. росія атакувала Дніпро міжконтинентальною балістичною ракетою
Football.ua
2024-11-21T23:01:21Z
Навіщо потрібен План стійкості: Олещук пояснив затію Зеленського
GlavRed
2024-11-22T01:06:00Z
Американська розвідка попередила оборонні компанії США про можливі диверсії з боку РФ
ZN UA
2024-11-22T01:00:17Z
"Він ненормальний": президент Сербії заявив, що Путін без вагань застосує ядерну зброю
Фокус
2024-11-22T00:58:29Z
Україна демонструє світові силу вільного народу - США в ОБСЄ
УкраинФорм
2024-11-22T00:45:05Z
На тлі ядерних погроз Путіна Угорщина розгортає ППО поблизу України
24tv
2024-11-22T00:36:51Z
Ще один воєнний злочин, – військовий оглядач про раптову заяву Путіна щодо удару по Дніпру
24tv
2024-11-22T00:36:29Z
Куди дістануть ATACMS і Storm Shadow: прогноз далекобійних ударів по цілях у РФ
GlavRed
2024-11-22T00:33:24Z
Про зміну умов використання американської зброї глава Пентагону повідомив Умєрову - Reuters
УкраинФорм
2024-11-22T00:32:24Z
У Польщі кажуть про значну ескалацію Росією війни в Україні
УкраинФорм
2024-11-22T00:31:44Z
Відома топ-модель зізналася у важкій залежності
GlavRed
2024-11-22T00:27:42Z
У Відні пройшли спеціальні покази фільму «Буча»
УкраинФорм
2024-11-21T23:06:22Z
Олена Зеленська відкрила у музеях Ватикану 8 україномовних аудіогідів
Детектор М
2024-11-21T22:36:00Z
Злата Огнєвіч у рожевому: як пройшла зіркова прем'єра "Wicked: Чародійка" в Києві
Фокус
2024-11-21T22:00:48Z
Наталію Могилевську діти довели до сліз - що сталося
GlavRed
2024-11-21T21:27:35Z
"Він чекав на мене і я повернулася": Віра Брежнєва зробила публічне зізнання - деталі
GlavRed
2024-11-21T21:27:30Z
Битва двох Дженніфер: чому перестали спілкуватися дві колишні Бена Аффлека
GlavRed
2024-11-21T21:27:04Z
Чоловік покійної Анастасії Заворотнюк змінився до невпізнання - деталі
GlavRed
2024-11-21T20:57:56Z
«Франкенштейн» — перший погляд на темне фентезі Гільєрмо дель Торо з «духом комп’ютерних ігор 1990-х»
ITC
2024-11-21T20:46:44Z
У Львові провели пересадку кісткового мозку військовому: донором став його брат
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T22:51:43Z
Запах Нового року: 5 причин щодня їсти мандарини цієї зими
Фокус
2024-11-21T21:57:22Z
Максимум користі: 10 добавок, які допоможуть посилити лікувальні властивості чаю
Фокус
2024-11-21T20:57:17Z
Як освіжити одяг без прання: 5 легких способів “на швидку руку”
24tv
2024-11-21T20:09:22Z
Чи перевищує користь ризики: наскільки небезпечний та ефективний анальгін
24tv
2024-11-21T20:03:23Z
Простирадла стануть білосніжними, як перлини: що для цього треба зробити
24tv
2024-11-21T19:45:21Z
Сварка з босом призвела до страшної хвороби: чоловікові поставили несподіваний діагноз
GlavRed
2024-11-21T18:27:33Z
Популярна фітнес-тренерка назвала найгірший час для початку схуднення
GlavRed
2024-11-21T18:27:08Z
Стовідсотковий спосіб зігрітися в найлютішу холоднечу: що робити якщо холодно
GlavRed
2024-11-21T17:27:43Z
Укрзалізниця призначить другу пару потягів на маршруті Варшава - Рава-Руська - Львів
УкраинФорм
2024-11-22T01:16:21Z
Компанія Apple закликає суд припинити справу про монополію на ринку смартфонів у США
InternetUA
2024-11-22T01:01:50Z
Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
УкраинФорм
2024-11-22T00:00:43Z
На 21% дешевше ніж тижнем раніше: в Україні знизилась ціна на популярний овоч
GlavRed
2024-11-21T23:27:52Z
Аналітики назвали компанію, яка першою досягне $4 трлн капіталізації
InternetUA
2024-11-21T21:57:42Z
Графіки відключень відійдуть у минуле: скільки треба почекати
Знай
2024-11-21T21:30:45Z
Українцям дадуть знижки на бензин та товари: головні плюси державної програми
Знай
2024-11-21T21:12:39Z
РФ пошкодила три з п’яти теплоелектростанцій ДТЕК – Reuters
TSN
2024-11-21T20:55:06Z
Встигнути до грудня: ПриватБанк розіслав важливі повідомлення
Хвиля
2024-11-21T20:45:52Z
Два українські волейболісти не повернулися до країни після єврокубкового матчу
ZN UA
2024-11-21T23:01:57Z
Реал упевнений, що Девіс перейде у 2025 році
Football.ua
2024-11-21T22:40:25Z
Манчестер Сіті оголосив про продовження контракту з Гвардіолою
Football.ua
2024-11-21T22:03:08Z
Ребров увійшов до топ-5 тренерів збірної України з футболу за числом проведених матчів
УкраинФорм
2024-11-21T21:54:49Z
У всесвітньо відомого спортсмена хакери "викрали" Lamborghini Huracan: шахраїв здала камера
Знай
2024-11-21T21:51:28Z
«Не хочу воювати, я для цього не створений». Волейболіст Оробко розповів, чому не повернувся в Україну
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T21:18:04Z
Скаут Барселони 2020 року вирішив, що "Чуамені не створений для топклубів"
Football.ua
2024-11-21T21:06:31Z
Де дивитися матч Україна - Ізраїль у відборі на Євробаскет-2025
УкраинФорм
2024-11-21T20:42:28Z
Пеп Гвардіола продовжив контракт із Манчестер Сіті: деталі угоди
24tv
2024-11-21T20:33:50Z
Як швидко вивести запах секонду з одягу за один раз: 3 найдієвіші методи
24tv
2024-11-21T23:12:18Z
Різдвяник – найпопулярніша рослина грудня: як правильно за нею доглядати
24tv
2024-11-21T22:15:55Z
Найпопулярніше слово 2024 року: Кембридзький словник пояснив, чому воно "шкідливе"
Фокус
2024-11-21T21:42:21Z
Їх захочеться з'їсти: як за копійки зробити декорацію різдвяні "льодяники"
24tv
2024-11-21T21:21:17Z
Натріть лобове цим овочем і ви, можливо, назавжди забудете про замерзання скла
24tv
2024-11-21T20:54:23Z
Погані звички, які приваблюють шкідників у ваш будинок
24tv
2024-11-21T20:00:58Z
Чому ми миємо посуд неправильно: секрети економії від експерта
Знай
2024-11-21T19:51:04Z
У кого зі знаків зодіаку у грудні почнеться нове життя
24tv
2024-11-21T19:15:54Z
Щоб не почорніли та збереглися якнайдовше: лайфгак, що потрібно зробити з бананами
TSN
2024-11-21T18:51:18Z
Втратите життєву силу: що в жодному разі не можна брати в руки 22 листопада
GlavRed
2024-11-22T01:12:00Z
У Китаї трансгендерна жінка отримала рекордну компенсацію після примусового «лікування» електрошоком
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T00:24:46Z
Матеріальна підтримка є найбільш затребуваною у ветеранів
УкраинФорм
2024-11-21T23:24:43Z
На Аскольдовій могилі відкрили монумент на честь Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла: фото
24tv
2024-11-21T22:39:14Z
РФ може готувати новий удар: ворог планує провести ракетні випробування
GlavRed
2024-11-21T22:27:35Z
Амулет вбивці демонів підтверджує відсутній розділ Біблії: сенсаційна знахідка археологів
TSN
2024-11-21T22:24:05Z
Модернізована РСЗВ M270A2 дебютує на навчаннях НАТО
InternetUA
2024-11-21T22:06:26Z
22 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T22:06:21Z
Північнокорейського генерала поранено внаслідок українського удару Storm Shadow по Курській області, - WSJ
Хвиля
2024-11-21T21:48:19Z
Знайшли в кущах біля дороги: у Львові загинула 22-річна дівчина
24tv
2024-11-22T01:03:49Z
Псевдобанкір видурив у чоловіка 100 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-22T00:52:02Z
Криворізькі поліцейські розшукують зниклого 16-річного хлопця
Украина Криминальная
2024-11-22T00:33:19Z
Злочинці з сокирами скоїли крадіжку з музею в Парижі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T00:30:25Z
Перед вчиненням ДТП неодноразово погрожував потерпілій – водієві повідомил про підозру у замаху на вбивство
Украина Криминальная
2024-11-21T23:51:54Z
До 15 років за ґратами засуджено жительку Запорізької області, яка за завданням ворога збирала інформацію про військових
Украина Криминальная
2024-11-21T22:57:31Z
У Пакистані бойовики обстріляли пасажирські автомобілі, є загиблі
УкраинФорм
2024-11-21T22:39:22Z
Поліцейські Харківщини затримали підозрюваного у підпалі автомобіля військовослужбовця ЗСУ
Украина Криминальная
2024-11-21T22:21:46Z
Схоже на "кінець світу": у Краснодарі щось дуже потужно палає
24tv
2024-11-21T22:15:24Z
OpenAI запускає голосовий ChatGPT у веб-версії: що це змінює для користувачів
InternetUA
2024-11-22T00:01:24Z
"Вони не повинні існувати": на краю Всесвіту виявлено аномальні галактики
TSN
2024-11-21T21:36:06Z
Швейцарія створила робота-змію для порятунку людей під завалами
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T21:30:56Z
Канада дозволила компанії Маска тестувати мозкові чипи
InternetUA
2024-11-21T20:57:08Z
Вчені з’ясовують, як мозок дитини перебудовується під час народження
Portaltele
2024-11-21T20:27:07Z
З'явилися нові відомості про смартфон iPhone SE 4
InternetUA
2024-11-21T20:12:54Z
Ця щоденна звичка не дає нам нудьгувати – і саме це заважає нам бути щасливими
24tv
2024-11-21T19:45:15Z
У Китаї робот з ШІ умовив 12 машин покинути робоче місце
InternetUA
2024-11-21T19:31:31Z
Ajax представила відеодзвінок з ШІ DoorBell, камеру спостереження IndoorCam та інші пристрої для безпеки
ITC
2024-11-21T19:31:22Z
Спорткар для родини: представлено потужний електрокросовер Kia
Фокус
2024-11-21T18:51:10Z
Honda планує подвоїти запас ходу своїх електрокарів до 2030 року
AutoCentre
2024-11-21T17:01:03Z
Суперника KIA Sportage від Mitsubishi показали на фото
AutoCentre
2024-11-21T16:16:57Z
Підготовлений до перегонів 280-сильний Skoda Citigo виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-21T15:15:37Z
Запас ходу — 625 км: опубліковано зображення недорогого електрокросовера Mitsubishi
Фокус
2024-11-21T14:31:04Z
Безпеку ваговозів вперше оцінили за програмою Euro NCAP
AutoCentre
2024-11-21T14:10:55Z
Направлений малюнок протектора: чому це добре
AutoCentre
2024-11-21T13:34:59Z
35-річний Mercedes-Benz продають за ціною двох нових AMG GT 63
AutoCentre
2024-11-21T13:07:16Z
В Україні попит на дизельні авто знизився на чверть
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T13:03:51Z