У жодному з шести "мирних пунктів" Китаю та Бразилії не згадана РФ, проте саме на її присутності під час будь-яких мирних перемовин наголошує китайська сторона.
Угорщина підтримує "консенсус із шести пунктів", які запропонували Китай та Бразилія щодо урегулювання російсько-української війни. Про це під час телефонної розмови заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.
"Консенсус із шести пунктів", запропонований спільно Китаєм і Бразилією, заклав гарну основу для майбутніх мирних переговорів. Угорщина повністю погоджується з цією важливою мирною ініціативою", — сказав Сійярто.
Він також подякував Китаю за внесок "у боротьбу за мирʼ.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї натомість зауважив, що війна все ще триває і навіть посилюється, тому світ потребує "більш об'єктивних, збалансованих і конструктивних голосів".
"Китай готовий продовжувати працювати з усіма країнами-однодумцями, формувати умови для миру та докладати зусиль для остаточної реалізації мирних переговорів", — зазначив Ван Ї.
Шість пунктів Китаю та Бразилії
У травні 2024 року Китай та Бразилія оприлюднили спільне комюніке, в якому виклали свої пропозиції щодо урегулювання російсько-української війни:
- по-перше, Китай і Бразилія закликають "усі сторони" дотримуватися трьох принципів деескалації ситуації, а саме утримуватись від "роздмухування вогню", розширення поля бойових дій, не загострювати ситуацію на фронті й уникати провокацій;
- по-друге, країни вбачають єдиний життєздатний шлях вирішення "української кризи" у діалозі та переговорах;
- третє — запобігання гуманітарній кризі та уникнення нападів на цивільних осіб або цивільні об’єкти, а також захист цивільних осіб;
- четверте — Китай та Бразилія вважають неприйнятним використання ядерної, хімічної та біологічної зброї та називають неприпустимими атаки на атомні електростанції та інші мирні ядерні об’єкти;
- п'яте — необхідно докладати зусиль для посилення міжнародного співробітництва у сферах енергетики, валюти, фінансів, торгівлі, продовольчої безпеки та безпеки критичної інфраструктури;
- шосте — Китай і Бразилія закликають протидіяти "поділу світу на ізольовані політичні чи економічні групи".
Водночас у самому документі жодного разу не згадана Російська Федерація, проте саме на її обов'язковій присутності під час будь-яких мирних перемовин наголошує Китай.
Нагадаємо, 24 червня китайський лідер Сі Цзіньпін заявив, що Китай має намір шукати власний спосіб врегулювання "кризи в Україні".
13 червня Китай заявив про рішення проігнорувати мирний план для України, оскільки той не відповідає вимогам Пекіна.