Жорстких правил дотримуються для того, щоб зберегти історичний характер селища. На відміну від переважної більшості поселень, у селі немає ні закусочних, ні неонових вивісок магазинів.
Мальовниче йоркширське село Вентворт (Велика Британія), яке намагається вшановувати свою спадщину, "змушує" жителів фарбувати двері в один колір. Поселення відоме своєю історією та архітектурною красою. Про це пише Daily Record.
Село здається застиглим у часі завдяки своїй структурі: кожен житель змушений підкорятися місцевим правилам, які встановлює Fitzwilliam Wentworth Amenity Trust. Траст належить родині аристократів, яка вже майже 300 років управляє поселенням. Сер Філіп Нейлор-Лейланд Бт., онук 10-го графа Фіцуїльяма, та леді Джульєт Тадгелл, донька 8-го графа Фіцуїльяма, володіють 95 відсотками нерухомості.
Коли у Вентворт в'їжджають нові жителі, вони зустрічаються з представниками трасту, і їм повідомляють, що будь-які зміни мають бути схвалені. Жорстких правил дотримуються для того, щоб зберегти історичний характер села. На відміну від переважної більшості британських поселень, у селі немає ні закусочних, ні неонових вивісок магазинів — немає навіть супермаркету. Є тільки магазин, у якому продаються сендвічі, молоко, джем і різні предмети першої потреби, а також два паби і ресторан.
Однак Вентворт приваблює туристів з усієї Великої Британії: багато хто вирушає до старовинного будинку Вентворт-Вудхаус або відвідує садовий центр Вентворта, який є гордістю місцевих жителів.
І хоча архітектура села приваблює багатьох людей, для тих, хто тут живе і працює, шанування традицій часом може бути занадто важким. Щоб зберегти фасади історичних садиб, 1400 місцевих мешканців повинні фарбувати двері в зелений колір, а вікна — у білий. Вони здебільшого є орендарями і навряд чи коли-небудь стануть власниками нерухомості, якою управляє траст.
44-річний Метт Томпсон управляє магазином Lightfoot Wines на головній вулиці Вентворта з 2016 року і каже, що село "тримають у вузді".
"Вона змушена бути традиційною через правила, яких ми мусимо дотримуватися, все має бути однаковим. Звідси й вся зелень Вентворта. Тут багато людей, які прожили тут усе своє життя. Вони тут народилися і тут же помруть. Є старі драконівські правила, за якими ви можете передати оренду наступному поколінню, і це чудово, але щойно рід згасне, орендна плата зросте", — розповів британець.
Наприкінці 2022 року Александр Девіс-Террі став новим головою адміністрації села. Його характеризують як "перспективного мислителя", який працює над "новим баченням" майбутнього Вентворта.
"Я зустрічаюся з кожним, хто в'їжджає в будинок у Вентворті. Ми сідаємо, розмовляємо, і я пояснюю, що таке власність і як траст хоче зберегти історичні аспекти та архітектуру Вентворта", — розповів він.
Александр Девіс-Террі також поділився своєю думкою з приводу зелених дверей. За його словами, вони є унікальною спадщиною.
Раніше Фокус повідомляв, що із дзеркальним містом посеред пустелі виникли нові проблеми. Грандіозний проєкт може знову зрости в ціні й коштувати до 1,5 трильйона фунтів стерлінгів.
Також стало відомо, що "розумні" ворони тероризують міста, нападаючи на людей і спричиняючи відключення електрики. Багато жителів бояться виходити з дому, побоюючись нападу птахів. Вони також можуть бути відповідальними за 103 випадки відключення електроенергії.