Частині прифронтової території України не вимикатимуть світло, попри загальну обстановку в енергетиці країни. Причини – важка гуманітарна ситуація та загрози життю українців там.
Про це повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький. Він зазначив: зараз Кабмін працює над можливістю зміни методики застосування відключень для частини прифронтових територій.
"Там і так важка гуманітарна ситуація та є реальна загроза життю через обстріли. Планується, що буде визначена зона, близька до лінії фронту, де відключення більше не застосовуватимуть", – йдеться у повідомленні.
При цьому він наголосив: рішення щодо невідключення українців у прифронтових районах може бути ухвалене вже зовсім скоро. "Очікуємо, що найближчими днями будуть визначені конкретні райони, які вже не відключатимуть", – розповів Кудрицький.
Як визначають, коли не буде електроенергії
Водночас, за новими правилами відключення світла, кожен регіон має розділити кінцевих споживачів на 6 груп/черг з приблизно однаковим споживанням. Після чого "Укренерго", знаючи споживання кожної групи, дає команду відключати одну, дві чи три групи/черги. Так досягається справедливість щодо тривалості відключень – і в одних частинах країни українці не сидять без електроенергії довше, ніж в інших (за умови, звісно, відсутності аварійних відключень).
"Перший рівень – це справедливий рівень розподілу обмежень між регіонами/областями. Ця частина – за НЕК "Укренерго". На початку весни відключення не враховували обсяги критичної інфраструктури тощо. Колеги переформатували роботу, і вже кілька тижнів працює більш справедливий поділ", – пояснив генеральний директор енергетики Yasno Сергій Коваленко.
При цьому наголошується: другий рівень справедливості – "це вже відповідальність місцевих операторів систем розподілу". Річ у тім, що:
- диспетчери на місцях отримують команду відключати черги – і мають робити це згідно з графіками;
- однак через низку проблем робити це не завжди вдається.
Зокрема, пояснив Коваленко, може не спрацювати автоматика – "і треба їхати руками вмикати/вимикати". Крім того, нерідко на місцях ламається обладнання, яке непристосоване:
- до такого режиму роботи;
- до балансування всередині груп, "коли скаче споживання".
"Це стан системи сьогодні. Ми зі свого боку аналізуємо, як одні або інші гравці виконують свої обов'язки, і намагаємось зробити краще для своїх клієнтів", – резюмував він.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас в "Укренерго" визнали: майбутня зима для енергетики країни буде непростою. У зв'язку з чим фахівці розглядають кілька сценаріїв, але готуються до гіршого: продовження масованих обстрілів, унаслідок яких вийдуть з ладу певні енергооб'єкти. У такому разі взимку буде менше доступної генерації, ніж передбачено базовим планом.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!