MY.UAНовини
Як ATACMS знищує флот Росії та де ворог готує десант — експерт Павло Лакійчук про обстановку на морі
Як ATACMS знищує флот Росії та де ворог готує десант — експерт Павло Лакійчук про обстановку на морі

Як ATACMS знищує флот Росії та де ворог готує десант — експерт Павло Лакійчук про обстановку на морі

Окупований росіянами Крим перетворився на величезну військову базу, яка контролює більшу частину південного узбережжя України. ЗСУ завдає ударів по логістиці та ППО противника, повертаючи собі контроль над морем. Проте ключове — панувати у повітрі. В Головному управлінні розвідки вважають, що за допомогою ATACMS це можливо. Як швидко Крим можна відрізати від поповнення запасів і повернути під контроль України — у розмові Фокусу з керівником безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павлом Лакійчуком.

"Гарну бавовну організовували і Storm Shadow, і ATACMS"

Чим відрізняються останні удари по Криму, які завдали Збройні сили України, і наскільки потужнішими вони стали за останні кілька тижнів?

Не думаю, що це питання кількох тижнів. Сили оборони України послідовно та тривалий час проводять стратегію відносно Криму, угруповання військ противника і воєнної логістики через Крим на південь України. Якщо з воєнною логістикою відносно зрозуміло, Крим — накопичувальний хаб у цьому ланцюжку: на півночі він має вузьке гирло Чонгар і Перекоп, а на сході — Керченську протоку, то відрізаючи ці "хвостики", півострів виявляється нікому не потрібним з точки зору логістики.

Але що стосується угруповання військ, ситуація дещо інша. З 2022 року ЗСУ намагаються вибити ворога з Чорного моря. Ці операції почались майже відразу після повномасштабного вторгнення. Я б сказав, перший етап завершився десь у 2023 році, коли ворог вимушений був тікати з північно-західної частини Чорного моря. Його кораблі чкурнули після цілого комплексу комбінованих ударів: ракетних, дронових, роботи спецназу на морі. Потім ми змусили російський флот податися з Севастополя. Частина сил залишається, зокрема, в Донузлаві (біля Євпаторії — прім. ред.), ховаються, але в основному противник змушений був перекинути на схід.

Павло Лакійчук: "Поєднання професійних навичок та креативного мислення — наша запорука перемоги"
Фото: Facebook

Проте флот не відіграє ключову роль у закритому басейні. Важлива авіація. І хоча частина моря не підконтрольна росіянам, але повітряний простір над цією акваторією продовжують контролювати вони. І переважно за допомогою авіації з аеродромів, яких на цьому "сухопутному авіаносці", що називається Крим, багато. Удари по російським аеродромам на Кримському півострові — найперша задача Збройних сил України (ЗСУ). Результати роботи сприяють нашим військам на сухопутному напрямку і витісняють росіян від українських морських торговельних шляхів.

Аби нейтралізувати аеродроми базування ворога, необхідно знищити його систему протиповітряної оборони, що ми і робимо — прилітає по льотчикам, ППОшникам, стратегічним ядерним силам. Комбіновані атаки демонструють високу ефективність. Якщо одним ударом ми будемо закривати менше ніж три задачі одночасно, перевагу не дістанемо. По кількості засобів ураження ворог перемагає, тому ми маємо за рахунок креативності, тактичного мислення кожним ударом нищити більше ворожих спроможностей.

Яку зброю використовувала Україна для операцій у Криму? Яка, вам здається, могла б суттєво вплинути на розстановку сил і на можливості України, ATACMS?

Нещодавно одне зарубіжне видання мене прямо допитувало: "ATACMS — це круто? Скажіть, що змінило отримання ATACMS Україною? Якби не ATACMS, що було б з Кримом?". Ні, так не піде. Немає однієї вундерваффе, яка закриває всі наші проблеми. Лише комбіноване застосування сил і засобів ураження, тих, які ми маємо, з розумінням можливостей і необхідних умов ефективного використання по кожному виду зброї, дає свій результат.

Аби вдарити по військово-морським базам і аеродромом, спочатку пробивається коридор у протиповітряній обороні ворога. І навіть такі удари носять комбінований характер. Одним Storm Shadow чи ATACMS його не проб’єш. Спочатку треба приглушити чи задавити систему радіолокації. Тобто злітають МіГ-29 чи Су-27, які запускають ракети AGM. Аби вони не уражали радіолокаційні станції (РЛС), росіяни вимушені їх вимкнути. І таким чином закрити собі очі. А тоді прилітає по пусковим установкам ракет протиповітряної оборони. Гарну бавовну організовували і Storm Shadow, і ATACMS.

Важливо "Недорогі й ефективні": ЧФ РФ більше не почувається в безпеці у Криму, — експерт (відео)

Після нещодавніх ударів по Севастополю, по Бельбеку, коли внаслідок дії ворожого ППО уламки однієї з ракет — радше за все зенітної від "Бука" або "Тора" впали на пляж, кримчани почали жваво обговорювати у соціальних мережах це питання. І така теза була: "Ну знаєте, ми тут в Криму дещо розслабилися. Ми звикли, що українські ракети доволі точні". Мовляв, навіть коли прилітає, то прилітає точно по військовому об'єкту, а нам перейматися нічим, а тут на пляж. Погодьтеся, це висока оцінка наших сил оборони. Незалежно від того, які засоби — дрони чи ракети ми використовуємо, в залежності від конкретних обставин вони досягають своїх цілей і знищують їх.

Звісно, можна навести приклади неймовірних удач, які були у ЗСУ. Але кожна вдача має бути добре підготовлена. Наприклад, вперше в світі крилатими ракетами, не протикорабельними, були уражені у Севастопольській бухті кораблі в "Севморзаводі", зокрема, підводний човен. Для Storm Shadow — велика зірочка на бік, або ATACMS. До українців ще балістикою кораблі ніхто не знищував, такої ідеї не виникало.

Тобто ви хочете сказати, що ми розширюємо можливості наданої нам зброї?

Безумовно. Перший з потоплених кораблів не був крейсер "Москва", до того у Бердянську пішов під воду великий десантний корабель "Саратов". У нього поцілили "Точкою-У". Ніхто ніколи не думав, що таке можливо. ATACMS поцілили російський ракетоносій. І якщо великий десантний корабель — доволі величезна ціль, то цей корвет — маленька. Точно поцілити — треба вміти. Тож наші демонструють і креатив, і майстерність. Поєднання професійних навичок та креативного мислення — наша запорука перемоги. Без цих складових жодна технологія не допоможе.

"В Азов перейшли російські десантні кораблі — тренують десантну операцію"

Наскільки удару по Криму болючі для росіян? Існує думка, якщо ЗСУ вдасться зруйнувати логістичні ланцюжки, то армія РФ не зможе існувати на півострові, змушена буде відступити, як колись з Херсона. За яких умов це можливе?

Цілком ймовірно, що Крим буде відрізаний від материка. Зрештою збройним силам РФ нічого не залишиться, як здатись. Війни минулого показують, що таке цілком можливо. Але це перспектива далека. Для того, аби добратися до Криму, нам ще треба пройти південь, де ворог потужно укріпився. І варто дивитися, що відбувається в пониззі Дніпра, які важкі і складні бої. Я розумію, що всі зосереджені зараз на боях на Сході, тому що там відбувається основне. Задача — зупинити противника, зламати його волю до наступу і перехопити ініціативу. Головнокомандувач говорить про це обережно. За певних умов ми маємо потенціал, аби все там змінити.

Які сили противника з півострова задіяні в операціях на Донеччині та Харківщині?

Крим — це тилова база та пункти постійної дислокації. Там базуються 810-та бригада морської піхоти,126-та бригада берегової охорони і феодосійський полк повітряно-десантних військ. Вони воюють на півдні і сході України, зазнають важкі втрати. До Криму тільки загиблих везуть — з півдня до Севастополя і Сімферополя. І говорити про те, про передислокацію певних підрозділів зарано. А що стосується морської піхоти, яка ж вона морська піхота, якщо це вже просто піхота.

Український військовослужбовець патрулює північно-західну частину Чорного моря. Це є частиною стратегії Києва, спрямованої на утримання російського військового флоту далі від українського узбережжя
Фото: Getty Images

Ось на що треба звернути увагу, так це на передислокацію кораблів з Новоросійська в Азовське море. Це важливо. І не тільки тому, що для когось здалося несподіванкою, що кораблі, які перейшли в Азов, почали стріляти "Калібрами". Ніякої несподіванки в тому немає. Це було очікувано. Але крім носіїв "Калібрів", в Азов перейшли й великі десантні кораблі, щонайменше на батальйон морпіхів. Перейшли тому, що тренуватися з висадкою десанту в Криму вони не можуть — приїдуть морські дрони і покажуть їм такий десант, що буде гаряче. А десь у районі між Єйськом і Темрюком у Краснодарському краї це можливо. А оскільки продовжують тренування, значить — планують операцію. Не таку масштабну, як вони планували на початку, десь на Чорному морі.

Де саме вони планують висадку десанту, який тренується на Азовському морі?

У РФ підготовлених морпіхів, які можуть здійснювати висадку з корабля на берег по-бойовому, вже давно немає. Їх усіх перестріляли, понищили ще під Маріуполем і на Херсонщині рік-два тому. Ми говоримо про бригади з Владивостока, Петропавлівська-Камчатського, Балтійського моря. Всі вони в Україні зазнають великих втрат. І коли я говорю, що вони готуються до десантування, на думку спадає можливість хіба що в гирлі Дніпра. Також росіяни формують Дніпровську флотилію, артилерійські катери, спрямовують з Каспії. Їх ціль — панування на Дніпрі та висадка на правий берег. Але наші теж готуються.

Як?

Мені сподобалася демонстрація на Одеському безпековому форумі нового морського дрону. Він не альтернатива Sea Baby чи MAGURA. Це взагалі не морський дрон. Це, швидше за все, річковий транспортний безпілотний засіб. А де він може бути використаний? Десь в лиманах чи в греблях Дніпра, для заміни тих наших, дуже мужніх човнярів, які забезпечують тили наших морських піхотинців. Тому, судячи з усього, ситуація там прямує до кульмінації з обох боків. І не дарма росіяни посилюють лінію оборони на півночі Криму, обладнають там з берегів. Це свідчить про те, що вони не такі впевнені в своїй перемозі, як нам здається.

"Відпочивати на пляжах Криму небезпечно для життя"

Ви згадали про нещодавні пуски "Калібрів" з Азовського моря. Це відбулося вперше. Чому це сталося?

Тому що росіянам у Чорному небезпечно. Ані в районі Криму, ані на полігонах бойової підготовки у східній частині, на зовнішньому рейді Новоросійська, Анапи, Туапсе. Безпечними ці райони не назвеш. Здійснювати пуски з бухти, зокрема Цемеської, незручно. Новоросійськ також не підходить — його використовує великий російський бізнес, там неймовірний трафік, військовим там не раді. Тому перша причина — ніхто не бажає отримати удар Storm Shadow. Друга — росіяни самі не впевнені у точності своїх кораблів, раптом попадуть по своїм. Тож залишився тільки Азов як відносно безпечний. Він оточений територією РФ та окупованими територіями. До того з Азовського моря дистанція для запуску менша — на сотню-півтори сотні кілометрів. І це скорочує час для української сторони перехопити ракету. Але й для наших сил відстань для ураження стає меншою — це також треба враховувати. Сподіваюсь, рано чи пізно по цим кораблям прилетить.

Тобто Україна може контролювати простір над Азовським морем?

Не так. Контроль ми здійснювати над ним поки не можемо. Але прорватися, в принципі, можливо. Якщо почнуть "бавовніти" комплекси ППО де-небудь в районі Бердянська і Мелітополя, то цілком можливо, це означатиме — пробивається коридорчик до Азовського моря.

Інститут вивчення війни стверджує: Росія цілеспрямовано розміщує військові об'єкти поблизу цивільних, наскільки це відповідає дійсності?

Військовими об'єктами переповнений Крим. І так було завжди. Ані за радянських часів, ані за часів окупації, це нікого не хвилювала. Україна весь час попереджає про ракетну небезпеку за допомогою різних засобів комунікації, зокрема, медіа. Як попереджати ще? Відкриваєш карту повітряних тривог — Крим постійно червоний. І кожен український журналіст, кожен експерт говорить: дорогі кримчани, земляки, перебувайте якнайдалі від російських військових об'єктів, не відпочивайте поряд з військовими. Тим, хто приїздить з Магадана у Крим, точно безпечніше на морі Лаптєвих. Кажемо — ніхто не слухає. Що таке Учкуївка? Учкуївка — це Бельбек. Скільки по аеродрому прилітало, і прилітатиме ще. Причому від росіян. Що таке Любимівка? Це — аеродром "Кача". Казач`я бухта? Там базується 810 бригада морської піхоти. Фіолент? На ньому військові бази з розташуванням ППО та розвідки.

Однією великою військово-морською базою Крим вже не назвеш. Залишаються аеродроми. Вони — основні українські цілі
Фото: З відкритих джерел

Чи можливо, що російська армія навмисно прикривається спинами відпочиваючих на пляжі, не попереджаючи про небезпеку?

Безумовно. Військові генерали точно свідомо це використовували. Російській владі байдуже на населення, а надто на окупованих територіях. Українські сили втретє розбили дивізіон ППО на мисі Фіолент. Куди він перемістився? До 5-го кілометру. Якщо хто не з Севастополя, поясню, це найбільша барахолка на весь Севастополь. Якщо вдарити С-300, скажуть — цілили по цивільним. Те, що завєти Путіна: "спочатку ми поставимо жінок, а позаду будуть наші зелені чоловічки, і хай вони тільки спробують стріляти", доводять до досконалості.

Що, на вашу думку, може у найближчий час змінити обстановку в Криму?

Там ситуація постійно змінюється. З одного боку, якщо однією великою військово-морською базою Крим вже не назвеш. Севастопольський флот уже в іншому місті. Залишаються аеродроми. Вони — основні українські цілі. Думаю, з часом літаки, як і короблі, доведеться перебазувати кудись до Єйська, Приморська-Ахтарська. Мало що залишилося і від великого логістичного хаба, який росіяни створювали десять років. Увесь металобрухт на Донузлаві, під Сімферополем, на півночі Криму, якщо подивитися на супутникові знімки, зник — його утилізували на півдні України, на Запорізькому та Херсонському напрямках. Швидко відновлюватися не вдається. Крим стає елементом логістичного ланцюжку. Затримуватися у Криму ніколи — вони прямують через Керченську протоку до Джанкою і на північ. Тож задача — обрізати цю ланку логістичного ланцюга.

Чи актуально зруйнувати так званий Керченський міст зараз, про що нещодавно знову згадав очільник ГУР МО Кирило Буданов?

Актуально. То ми говоримо, що він критично потрібен ворогу для логістики, то ні — РФ більшість переганяє через кримську паромну переправу. Ворог користується і паромом, і мостом, і судами, і повітрям. Тож треба підходити комплексно. Перерізати повністю не вдасться, навіть якщо зруйнувати міст, адже шляхи дублюються. Вдасться значно послабити.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Ситуація на Запорізькому фронті загострилася: військовий розповів про нову небезпеку, подробиці
Политека
2024-11-24T09:30:10Z
Через мобілізацію в Кривому Розі нікому вмикати опалення в будинках, — Криворіжтеплоцентраль
Фокус
2024-11-24T09:15:42Z
Через мобілізацію не вистачає кадрів: у Кривому Розі виникли серйозні проблеми з подачею тепла
TSN
2024-11-24T08:51:13Z
Українців попередили про нічні морози 25 листопада, у деяких областях випаде сніг
Комсомольская правда
2024-11-24T08:49:55Z
Генштаб: Наразі найбільш загрозливою є ситуація в районі Курахового
Петр и Мазепа
2024-11-24T08:36:15Z
У Києві виділять з бюджету ₴10 млн на переобладнання автівок військовим з інвалідністю
Khreschatyk
2024-11-24T08:21:52Z
На Харківському напрямку відбулося 13 бойових зіткнень, на Куп’янському за добу відбулося 12 атак росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-24T08:06:56Z
З лінії фронту на Донеччині за добу евакуювали ще 120 людей
УкраинФорм
2024-11-24T07:57:43Z
План «Стійкого руху до перемоги»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T07:45:57Z
Reuters: Ердоган говоритиме з генсеком НАТО про війну в Україні
Европейская правда
2024-11-24T09:42:08Z
У Швейцарії вирішують на референдумі, чи потрібно фінансувати "Євробачення-2025"
Европейская правда
2024-11-24T09:34:26Z
Загасити світло для мільйонів: РФ готує кібератаки на Великобританію - The Telegraph
GlavRed
2024-11-24T09:27:50Z
Закриття Туреччиною проток завадило Росії захопити Одесу та Миколаїв - посол
УкраинФорм
2024-11-24T09:27:31Z
Туреччина співпрацює з Україною і Заходом в протидії обходу санкцій Росією - посол
УкраинФорм
2024-11-24T09:21:41Z
Середній вік глав країн зріс до 62 років: The Economist проаналізував вік світових лідерів
24tv
2024-11-24T09:15:40Z
Антикорупційна прокуратура реабілітувала колишнього топпосадовця зі «злочинної організації Януковича»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:12:26Z
В Британії попереджають про "хвилю кібератак" з боку Росії
Европейская правда
2024-11-24T09:02:26Z
Зацікавленість Туреччини у БРІКС не впливає на підтримку України - посол
УкраинФорм
2024-11-24T09:01:15Z
Дружина Володимира Остапчука розкрила, як його діти від колишньої відреагували на її вагітність
TSN
2024-11-24T09:21:39Z
Я відчула біль, – учасниця "Холостяка 13" емоційно висловилась про виліт з проєкту
24tv
2024-11-24T09:12:21Z
Рецензія на фільм «Мертві землі» / Elevation
ITC
2024-11-24T08:52:32Z
46-річна відома українська ведуча вдруге вийшла заміж і показала чоловіка, з яким живе в ОАЕ
TSN
2024-11-24T08:09:51Z
16-річний син Потапа зізнався, де святкуватиме Новий рік з батьком і яких традицій дотримується
TSN
2024-11-24T08:09:46Z
Серіал «Реванш»: інколи краще пробачити й відпустити. Але не всіх
Детектор М
2024-11-24T08:01:58Z
"Ельф", "Сам удома" та "Грінч": які фільми подивитися для зустрічі зими
Фокус
2024-11-24T07:00:56Z
Захисник України зворушив до сліз емоційним виконанням легендарної пісні Metallica
Знай
2024-11-24T06:51:40Z
Пластичний хірург прокоментував пластичну операцію Mommy Makeover, яку робила співачка MamaRika
Фокус
2024-11-24T06:12:25Z
Вчені виявили молекулу, яка лікує кишківник і бореться з розвитком раку
Portaltele
2024-11-24T07:45:49Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1, – CDC
24tv
2024-11-24T07:15:16Z
Швидка допомога по-новому: куди везтимуть українців із серйозними діагнозами
Знай
2024-11-24T05:06:35Z
Балансування на одній нозі протягом 10 секунд – чудова вправа для довголіття
24tv
2024-11-24T04:54:35Z
Навіщо потрібно додавати чашку чаю під час смаження курки
TSN
2024-11-24T02:39:43Z
Зима наближається: 7 продуктів, які допоможуть не хворіти
ZN UA
2024-11-24T02:04:50Z
7 порад від Гарварду для успішних силових тренувань
24tv
2024-11-23T20:15:08Z
3 продукти, які можуть призвести до вісцерального жиру: їх краще не вживати
24tv
2024-11-23T19:30:56Z
Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
24tv
2024-11-23T19:24:35Z
Українські юніорки виграли «золото» ЧС з акробатичного рок-н-ролу
УкраинФорм
2024-11-24T09:36:03Z
17-річна українська стрибунка з трампліна Глухова встановила унікальне досягнення
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:24:57Z
Оболонь — Кривбас. Напередодні
Football.ua
2024-11-24T09:24:08Z
Український боксер сенсаційно зазнав першої поразки в кар'єрі та втратив титул чемпіона Європи
TSN
2024-11-24T09:21:00Z
“Не знаю, як він може перемогти”: чемпіон світу зпрогнозував переможця реваншу Усик – Фʼюрі
24tv
2024-11-24T09:12:22Z
Зірці «Манчестер Сіті» Голанду загрожує один день ув'язнення у Швейцарії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:06:17Z
Олійникова зіграє проти американки у відборі змагань WTA 125 в Аргентині
УкраинФорм
2024-11-24T08:57:25Z
Орлов переміг Крутих в українському дербі на шляху до фіналу турніру у Греції
УкраинФорм
2024-11-24T08:48:45Z
Сьогодні пройде стартовий етап чоловічого чемпіонату з баскетболу 3х3
УкраинФорм
2024-11-24T08:36:44Z
Сили оборони уразили ракетами радіолокаційну станцію ЗРК С-400 у Курській області
24tv
2024-11-24T09:42:31Z
Міноборони України оновлює екіпірування для жінок
360ua.news
2024-11-24T09:06:32Z
Новий рік 2025: скільки будуть відпочивати українці
ZN UA
2024-11-24T09:04:00Z
У Британії помітили невідомі дрони над авіабазами, які використовують ВПС США, – The Guardian
24tv
2024-11-24T09:00:59Z
Квартири, будинки, села: 5 мільйонам українцям пообіцяли доступ до житла з пільговою орендою
Знай
2024-11-24T08:36:53Z
У Татарстані сім'я хоче назвати дитину Орешником: вони вже мають дочку Росію-Святосію-Святоросію
24tv
2024-11-24T08:36:22Z
Український дух не зламати: свічки пам'яті про жертв Голодомору запалили на окупованих землях
24tv
2024-11-24T08:15:27Z
Київщина стала одним з найактивніших регіонів в проєкті "Армія відновлення"
Khreschatyk
2024-11-24T08:12:55Z
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Знай
2024-11-24T08:06:56Z
Відключень світла стане ще менше: у ДТЕК повідомили хороші новини
TSN
2024-11-24T09:21:48Z
«Укрпромінвест-Агро» завершує спорудження нового корівника
Agravery
2024-11-24T09:06:55Z
Україна в неділю імпортує електроенергію з п'яти країн
УкраинФорм
2024-11-24T08:48:41Z
Використання сухої барди дозволяє зменшити собівартість кормів для свиней на 7%
AgroPortal
2024-11-24T08:30:30Z
Банки видали підприємцям кредитів під гарантії на портфельній основі на ₴131,6 мільярда - Мінфін
УкраинФорм
2024-11-24T08:18:43Z
Чи зростатимуть ціни на продукти далі і що здорожчає найбільше
24tv
2024-11-24T08:06:15Z
Ціни на опалення та електрику: якими вони будуть з 1 грудня
24tv
2024-11-24T07:54:08Z
Курс євро до гривні: як сезон акцій та бонусів вплине на курс
24tv
2024-11-24T07:36:36Z
Асиметрична акція: 2 причини, чому польські фермери знову заблокували кордон з Україною
24tv
2024-11-24T07:36:21Z
Добірка рідкісних і давньоукраїнських імен, якими можна назвати дитину у 2025 році
24tv
2024-11-24T09:36:08Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 25 листопада по 1 грудня
GlavRed
2024-11-24T09:27:06Z
Загубили гаманець у Токіо? Шанси на повернення — 70%
360ua.news
2024-11-24T09:24:19Z
Що робити, щоб котлети не прилипали до сковороди й не розвалювалися: 6 кулінарних хитрощів
TSN
2024-11-24T09:21:44Z
Парфуми багатих жінок: 3 аромати, від яких всі втрачають розум
24tv
2024-11-24T09:12:37Z
Як TikTok перетворив затишне кафе на туристичний хаос
360ua.news
2024-11-24T08:42:09Z
Якщо купили кислі мандарини, не засмучуйтесь: як швидко зробити фрукти солодкими
TSN
2024-11-24T08:39:00Z
Є правила, які не варто порушувати: чому сушені гриби пліснявіють
24tv
2024-11-24T08:36:33Z
Чорна П'ятниця довжиною в тиждень на BAYADERA.UA
VGorode
2024-11-24T08:12:42Z
Затриманий стрілець, який розстріляв людей у готелі Києва
TSN
2024-11-24T09:33:19Z
Пожежу бачило ціле місто: у Бердянській райраді озвучили деталі потужного удару по порту
24tv
2024-11-24T09:30:20Z
Затримано чоловіка, який влаштував стрілянину в одному з готелів Києва
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:27:59Z
Внаслідок нічної атаки дронам по Київщині влучань та постраждалих не зафіксовано — КОВА
Khreschatyk
2024-11-24T09:12:46Z
Трагедія на Рівненщині: внаслідок зсуву піску загинула дитина
TSN
2024-11-24T09:09:38Z
У Херсоні внаслідок артобстрілу постраждала літня жінка
УкраинФорм
2024-11-24T09:06:25Z
Гаджетів на майже півмільйона гривень намагався завезти в Україну житель Буковини
InternetUA
2024-11-24T08:46:15Z
В Абу-Дабі знайдено тіло зниклого рабина Цві Когана
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T08:36:45Z
Поліцейські встановлюють обставини вибуху гранати в Броварах, унаслідок якого постраждала жінка
Украина Криминальная
2024-11-24T08:06:49Z
Як пришвидшити заряджання смартфона за допомогою всього лише однієї функції
InternetUA
2024-11-24T09:31:03Z
Проект "Гра Мандрівка" продовжує свою місію допомагати Святому Миколаю
Форпост
2024-11-24T09:15:09Z
Популярний додаток для смартфона "з’їдає" багато пам’яті: як вирішити проблему
InternetUA
2024-11-24T09:01:11Z
6 критичних загроз для смартфона: як захиститися від них і продовжити гаджету "життя"
Фокус
2024-11-24T09:00:49Z
Apple робить ремонт динаміків MacBook Pro доступнішим
Portaltele
2024-11-24T08:46:16Z
У Telegram масово крадуть облікові записи: як захиститися
InternetUA
2024-11-24T08:22:36Z
Вимкнення шпигунських налаштувань Android
360ua.news
2024-11-24T08:15:24Z
Вчені щорічно отримують 789 кг олії та 891 МВт*год сонячної енергії з гектара землі
Фокус
2024-11-24T08:00:33Z
86 градусів Цельсія: у киплячій річці живцем може зваритися людина, де вона знаходиться
Фокус
2024-11-24T08:00:19Z
Понад 600 сил і 3,8 с до сотні: в Україну привезли новий спортивний седан Mercedes
Фокус
2024-11-24T08:51:23Z
Jaguar E-Type знаменитого шпигуна виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-24T08:03:54Z
KIA K5 та Porsche Cayenne майже задарма: співробітник ТЦК Дмитро Некраш на одну зарплату організував собі автопарк
Знай
2024-11-24T05:21:51Z
Механік назвав моделі авто, які б він ніколи не купив: деякі з них популярні в Україні
24tv
2024-11-23T21:24:32Z
Німеччина поки не буде купувати заміну своїм танкеткам Wiese
InternetUA
2024-11-23T20:00:45Z
Де можна побачити найнезвичайніші маршрутки
AutoCentre
2024-11-23T17:40:09Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z