Президент РФ має дві резиденції на березі Чорного моря. Одна з них вже опинялась під ударом дронів — вони не долетіли 13 км. Іншу тим часом вирішили захистити дещо краще, розповіли в "Атеш".
Один з палаців президента РФ Володимира Путіна, розташованих на березі Чорного моря, прикрили від загроз системою протиповітряної оборони (ППО). Система, яка має захищати очільника Кремля, стоїть просто неба і її видно з шосе, яким масово подорожують росіяни. Про те, як ЗС РФ намагаються захистити Путіна, розповіли у соцмережі X (Twitter) групи спротиву "Атеш".
Активісти "Атеш" з власних джерел отримали відео, зняте на шосе, яке прямує російським узбережжям Чорного моря від Адлера до Сочі. За невеликим зеленим парканом кожен охочий може побачити роботу радара установки ППО — вона виглядає з-під паркану і крутиться. У дописі вказано, що радар — частина ЗРГК "Панцирь-С1", призначеного для відбиття загроз з повітря.
Установка у складі радара, зенітних гармат та ракет стоїть неподалік від резиденції Путіна в Сочі, наголосили активісти. Завдяки цій інформації Сили оборони оцінять розподіл засобів ППО по території Росії і зможуть спланувати наступні удари, ідеться у дописі "Атеш".
У повідомленні також вказали координати точки, у якій виявили "Панцирь-С1" — 43.534815, 39.813225. У мережі також можна відшукати координати резиденції Путіна в Сочі, яка називається "Бучаров ручей" — 43.61793, 39.70281. Відстань між точками — близько 13 км. При цьому ЗРГК здатен запустити ракети на відстань до 20 км або бити з гармат на відстань до 4 км. Орієнтовна відстань до українського берега — близько 800 км, огинаючи Крим.
Зазначимо, раніше Фокус розповідав про інший палац Путіна — під Геленджиком. 27 травня російська влада доповіла, що місцевість опинилась під ударом українських дронів. Міноборони РФ повідомило, що сталась атака чотирьох БПЛА, які усі начебто збили на підльоті до палацу. Орієнтовна точка удару — село Криниця за 14 км від резиденції.
Нагадуємо, 25 червня у соцмережах показали наслідки прильоту на полігон під Бєлгородом, розташований на відстані 40 км від України. Тим часом у Криму дві добипалав полігон на мисі Чауда, звідки запускають дрони по Україні. Крім того, представники окупаційної адміністрації поскаржились на ракетний удар Сил оборони по військових базах у Бельбеку. Внаслідок роботи російських сил ППО ракета начебто зійшла з курсу: експерти пояснили, що насправді відбулось. В Управління стратегічних комунікацій ЗСУ підрахували, скільки С-300 та С-400 втратили окупанти в Криму.