Парламентська асамблея Ради Європи закликала скасувати закон Грузії «Про прозорість іноземного впливу» та вважає його несумісним з демократичними стандартами. Про це стало відомо з ухваленої резолюції ПАРЄ «Виклики, що стоять перед демократією в Грузії».
«Асамблея висловлює тверду надію на демократичну консолідацію Грузії та подальшу євроатлантичну інтеграцію країни. Вона підтверджує свою готовність співпрацювати та брати участь у конструктивному і відкритому діалозі з владою, а також з усіма іншими політичними силами й всіма секторами грузинського суспільства з метою подолання нещодавніх невдач і забезпечення виконання зобов'язань, узятих на себе Грузією при вступі до Ради Європи», – зауважується у документі.
У документі йдеться про надію на демократичну консолідацію Грузії та подальшу євроатлантичну інтеграцію.
«Ухвалення Закону про прозорість іноземного впливу не можна відокремлювати від наступних парламентських виборів у Грузії, які відбудуться 26 жовтня 2024 року. Асамблея занепокоєна тим, що зазначений закон може перешкодити проведенню цих виборів і підірвати довіру до їх результатів, що може вплинути на легітимність голосування», – наголосили парламентарі.
Раніше прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що ніхто не дочекається майдану у Грузії такого, як був в Україні. При цьому він цинічно згадав про наслідки протестів для України, які, мовляв, розвалили економіку країни.
До слова, посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський заявив, що вступ Грузії до Євросоюзу практично заморожено. Причиною цьому стало ухвалення закону «Про прозорість іноземного впливу», який заморозив європейську інтеграцію для Тбілісі.