Президент Володимир Зеленський, коментуючи затвердження переговорних рамок щодо вступу України до ЄС, заявив, що Білорусь із часом теж має стати частиною Євросоюзу
Про це він заявив 27 червня у Брюсселі.
"ЄС схвалив переговорні рамки для України. І переговори щодо вступу нашої країни вже розпочалися. Подякував за це лідерам Європейського Союзу на засіданні Євроради. Це історичний вибір Європи", - сказав Зеленський.
Він висловив сподівання, що розширення ЄС не обмежиться Україною та Молдовою.
"Я переконаний, що кожна європейська нація, яка поділяє спільні європейські цінності, має бути частиною європейської родини. Це стосується й України, і Молдови, і народів балканських країн. Настане час і для Грузії. І я переконаний, що будуть рішення щодо Білорусі, адже це також європейський народ, який має бути частиною об'єднаної Європи", - заявив президент.
Він зазначив, що першу міжурядову конференцію між Україною та ЄС завершено, і Київ сподівається, що наступні кроки не відкладатимуться, зокрема й офіційна процедура скринінгу.
"Україна готова пройти всі необхідні етапи", - запевнив президент.
Вступ України до ЄС: що відомо
28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою.
23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.
8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України до ЄС.
21 лютого 2024 року президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що переговорна рамка для вступу України до ЄС буде готова на початку літа - після європейських виборів.
22 лютого президент Зеленський сказав, що мета України - почати переговори про вступ до ЄС до червня.
12 березня стало відомо, що єврокомісар Варгеї пропонує визнати завершеними лише два з чотирьох кроків, необхідних для вступу України до ЄС.
29 травня повідомлялося, що Євросоюз планує розпочати переговори про членство України в блоці до того, як Угорщина почне головувати в Раді ЄС 1 липня. Більшість умов для вступу Київ виконав.
21 червня Рада ЄС офіційно затвердила переговорні рамки щодо вступу України та Молдови.
25 червня стартували офіційні перемовини щодо вступу до ЄС України та Молдови.
Читайте також: Встигаємо до угорців. Що означає старт переговорів про вступ України до ЄС та коли чекати членства