Видання Politico опублікувало деталі листа лідерів Німеччини, Польщі та Чехії звернулися до Єврокомісії, у якому вони просять про більшу фінансову підтримку ЄС для покриття витрат на прийом українців з тимчасовим захистом.
Як пише "Європейська правда", Politico наводить зміст з отриманої копії листа канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем’єра Польщі Дональда Туска та прем’єра Чехії Петра Фіали.
"Можна побачити, що біженці проживають переважно та у великій кількості у лише кількох країнах-членах… Понад 50% українців, які в’їхали до ЄС, проживають у Німеччині, Польщі та Чехії", – йдеться у цитованому листі.
Лідери зазначають, що навантаження на їхні країни значне і з урахуванням співвідношення прийнятих людей до кількості населення.
На їхню думку, статус кво не відображає задекларованої мети солідарного розподілу навантаження між країнами ЄС.
Відтак троє лідерів просять про додаткову і значну фінансову підтримку з багаторічного бюджету ЄС для підтримки таких країн, як їхні, аби це адекватно відображало їхні витрати на прийом українців з тимчасовим захистом.
Раніше про лист стало відомо з публічних заяв Олафа Шольца перед самітом лідерів.
Дискусія навколо українських біженців у Німеччині активізувалася в останні місяці: деякі політики з правоцентристської опозиції стверджують, що Берлін повинен скоротити соціальну допомогу українцям, які досі не знайшли роботу в Німеччині.
Зокрема, голова ХСС у Бундестазі Александер Добріндт закликав висилати безробітних українських біженців з Німеччини.
Його пропозицію вже розкритикували партії федеральної коаліції, а також український посол у Німеччині Олексій Макеєв.
За офіційними даними, серед понад мільйона українців у Німеччині людьми працездатного віку є понад 800 тисяч, з них працюють приблизно чверть.