MY.UAНовини
Ейджі Фурукава: «Японія не має професійних воєнних кореспондентів: ми почали вчитися це робити з висвітленням війни в Україні»
Ейджі Фурукава: «Японія не має професійних воєнних кореспондентів: ми почали вчитися це робити з висвітленням війни в Україні»

Ейджі Фурукава: «Японія не має професійних воєнних кореспондентів: ми почали вчитися це робити з висвітленням війни в Україні»

Японський журналіст — про роботу японських та українських медіа, про свою роботу в Росії та наслідки війни проти України, які, на його думку, визначатимуть світовий порядок і майбутнє людей в усьому світі.

Ейджі Фурукава — журналіст-фрилансер із Японії, який до 2021 року кілька десятиліть був штатним кореспондентом японської щоденної газети Nikkei. Зараз він продовжує писати для цього ж медіа як фрилансер, а також співпрацює з кількома іншими японськими виданнями. Автор книжок, одна з яких — про Україну під час повномасштабної війни. А ще одна — про його тривалий період роботи в Росії.

Фурукава був чи не єдиним японським журналістом у Києві на момент повномасштабного вторгнення. Вперше працював у нас у 2004 році, коли розпочалася Помаранчева революція. На той момент він був постійним кореспондентом своєї газети в Москві. І традиційно для багатьох світових видань у ті часи, саме московський кореспондент мав відповідати за висвітлення подій на всьому пострадянському просторі.

«Пам’ятаю, як повернувся до Москви після Помаранчевої революції. Там якраз була конференція, де говорили про те, що ж відбулося в Україні. Один російський репортер почав розповідати, що це було організовано Америкою і що люди на протестах отримували гроші. Але я заперечив — це не те, що я бачив своїми очима! Люди просто хочуть жити чесно, у свободі й демократії, за що і стоять. Вони ідентифікують себе не з Росією, а з Європою. Всі почали на мене озиратись. Але після конференції до мене підходили окремі люди й хотіли, щоб я їм розповів правду», — ділиться спогадами японський медійник.

Зі слів Фурукави, висвітлюючи Помаранчеву революцію, він уперше по-справжньому відкрив для себе Україну. До того часу в нього було доволі розмите уявлення, він думав, що ця країна мало чим відрізняється від Росії. «Знайомлячись із людьми протягом Помаранчевої революції, я почав усвідомлювати, наскільки вони відрізняються», — каже Ейджі. Також він поступово позбавився стереотипів про те, що окремі частини України перебувають «під впливом Європи чи Росії», про що тоді постійно писали світові медіа.

Ейджі Фурукава

Безпека важливіша за ексклюзив

Фурукава розповідає: годі уявити ситуацію, щоб японське видання свідомо послало свого штатного кореспондента в зону бойових дій чи навіть будь-яке прифронтове місто. Між ексклюзивним матеріалом і безпекою там завжди оберуть безпеку. Понад те — якщо кореспондент поїхав у зону бойових дій на свій страх і ризик, не погодивши це з керівництвом медіа, такий матеріал точно не буде опублікований, навіть якщо він має суттєву цінність. Фурукава розповів, що для таких випадків мав хитрість — він казав, що зустрічався з героями своїх інтерв’ю десь глибоко в тилу, хоча це було не так.

«На початку повномасштабної війни, здавалося, жодного з моїх японських колег тут не було. Японські журналісти поїхали на захід України. Я залишався тут протягом перших десяти днів і думав: “Боже, я тут один! Я мушу розповісти про це Японії”. Я писав про людей в укриттях, про те, як вони давали раду з проблемами й лишалися в столиці, попри російські обстріли», — згадує Фурукава.

Він пояснює, що в перші місяці війни японським штатним кореспондентам роботодавці суворо не рекомендували їхати далі Львова. Сам він повернувся до Києва в перший тиждень квітня 2022 року. Але він був фрилансером, тож до нього не було таких вимог. «Фрилансеру з цим дещо простіше, бо за нього не несуть прямої відповідальності роботодавці», — розповідає він.

Нині, зі слів Фурукави, в Києві працює бюро одного з найбільших інформаційних агентств Японії Кьодо (Kyodo). Ще певна кількість його колег приїздить сюди залежно від подій. Порівнюючи роботу журналіста в Україні та Японії, Ейджі каже, що в Україні люди більш відкриті до діалогу.

«Вони це роблять навіть після дуже важких і трагічних подій, або навіть саме через ці події, як, наприклад, у Бучі. Вони хочуть розповісти й хочуть, щоб про це дізналися інші. Окрім того, люди в Україні говорять речі, що справді зачіпають, що доводять їхню сміливість, при цьому часто навіть із гумором», — поділився японський журналіст.

Він згадав у цьому контексті, як 14-річна українська дівчинка допомогла йому розповісти історію Голодомору, почуту від її матері. А та, своєю чергою, почула її від своєї бабусі. Тож фактично в цій історії були зв’язані 3–4 покоління українських жінок. Ця ж дівчинка, згадує Фурукава, порівняла Голодомор із нинішніми діями Росії, коли та намагається знищити енергетичний сектор, лишити цивільних без світла і тепла. Він був справді вражений цими історичними аналогіями з вуст дівчини-підлітка. Ейджі сумнівається, що молоді японці могли б розповісти такі історії з таким же рівнем розуміння, і настільки зворушливо.

Про роботу в Росії

Ейджі Фурукава працював кореспондентом у Москві двічі — з 2004 по 2009 роки, а потім із 2015 по 2019-й. Перший період своєї роботи в Росії Фурукава характеризує як час економічного піднесення, коли росіяни почали «бити себе в груди», радіючи відновленню сили своєї держави та протиставляючи себе Америці та Європі. Це був другий термін Путіна, і вже тоді сталися дуже гучні випадки придушення свободи слова на кшталт убивства журналістки Анни Політковської. Він згадує свої зустрічі з Політковською, під час однієї вона сказала: «Звичайно, я боялась. Але я маю відповідальність як людина, тож не можу заплющувати очі й мовчати про нелюдські звірства в Чечні».

Уже тоді Фурукава розумів, що ця країна рухається в якомусь «неправильному» напрямку, а влада стає все більш авторитарною. Але, з його слів, люди в Росії це підтримували, оскільки економіка росла й росіяни були отруєні «постімперіалістським синдромом» ще з часів розпаду Радянського Союзу. Про свою роботу в Росії Ейджі Фурукава написав книжку «Темна сила» (Dark Power), у якій досліджує незаконні таємні дії ФСБ, а також недержавних структур Росії всередині країни та за її межами. Після публікації книжки японська розвідка попередила журналіста, щоб він не їхав до Росії, оскільки це може мати негативні наслідки для його безпеки, розповідає Фурукава.

«Проте я мав там гарні урядові джерела, що дозволяло відносно легко працювати. Я ніколи повністю не довіряв політикам, особливо російським. Але якщо ти вибудовуєш з ними стосунки, вони починають говорити. Можливо, вони намагалися мною маніпулювати, але я завжди був обережним і перевіряв достовірність інформації. Як не дивно, інколи вони здавалися доволі відкритими. Вони звикли, що уряд продукує лише пропаганду і брехню. І мені здавалося, що навіть ці люди відчували потребу хоч інколи сказати правду. І якомусь японському журналісту, а не New York Times це можна було собі дозволити зробити», — згадує роботу в Росії Фурукава.

Водночас під час свого другого періоду роботи в Росії, який припав на час після Майдану, анексії Криму та початку війни на сході України, Фурукава відчував уже значно більше ворожості в російському суспільстві та контролю над медіа. Йому стало набагато важче контактувати з чиновниками в уряді та з власними джерелами. Фурукава каже, що він знає кількох хороших російських журналістів-розслідувачів, які все ще продовжували дотримуватися професійних стандартів і об’єктивності, але після повномасштабного вторгнення вони не могли залишатися в Росії.

Зараз найбільші японські медіа досі мають кореспондентів у Росії. Але оскільки японський уряд підтримав Україну та запровадив санкції проти Росії, дуже частими стали випадки відмови їм у наданні віз із боку російського уряду. «Японські компанії міняють своїх кореспондентів в інших країнах кожні 3–4 роки. Але коли вони намагаються відправити в Москву нову людину, то чекають на візу роками без будь-яких офіційних реакцій», — пояснив Фурукава.

Під час перебування в Москві йому було важко спостерігати, як люди заплющують очі на утиски з боку держави та порушення прав людини. Зазвичай люди там кажуть, що вони не цікавляться політикою. «Але коли когось отруїли на смерть чи вбили — це не “політика”! Це сильно впливає на ваше власне життя», — стверджує він. І це одна з найбільших відмінностей між Україною та Росією, додає журналіст.

Водночас, зі слів Фурукави, дуже часто до роботи в Росії готують японських кореспондентів, які не просто мають бажання там працювати, а закінчили в університеті саме відповідний факультет. Тобто вони володіють мовою, вчать історію та культуру країни. Та проблема в тому, що почасти вони транслюють ті ж наративи, що й офіційна російська влада. Власне, це стосується не лише Японії, а й багатьох інших країн. І Фурукава бачить у цьому проблему, бо умовних відділень «україністики» у світових університетах немає, а от «русистики» — більш ніж достатньо.

Японські медіа: чи є щось спільне з Україною

Щодо структури власності найбільших японських газет, то звичною, як каже Ейджі Фурукава, є модель, коли власниками газети є її співробітники. Це допомагає уникнути зовнішніх впливів на редакційну політику з боку держави або приватного інвестора. Є також громадський мовник, NHK, японський аналог BBC. Приватні телеканали працюють, але транслюють зазвичай розважальний контент, а не новинний.

Водночас Фурукава все ж бачить сильну залежність японських медіа від великих корпоративних рекламодавців, і, як наслідок, непрямий, але відчутний вплив цього на редакційну політику. Щоправда, крім рекламодавців, суттєву частину фінансування японських медіа надають і підписники. Наприклад, найбільша японська газета «Йоміурі Шімбун» (The Yomiuri Shimbun), зі слів Фурукави, мала близько 10 млн підписників. Попри те, що в Японії, як і в решті світу, відбулося значне падіння рівня передплати газет, оскільки читачі переходять на онлайн-медіа, тиражі все ще більші, ніж в інших країнах. Тож великі газети зберігають значний вплив на громадську думку. Те, що друковані медіа все ще мають вагу в Японії, Фурукава пояснює доволі традиціоналістським світоглядом японського суспільства, яке старіє.

Також, як пояснює Фурукава, провідні японські медіа бояться втратити доступ до «неофіційного пулу», який дозволяє їм відвідувати неформальні заходи найвищого рівня й отримувати коментарі політичного керівництва. Як наслідок — виникають елементи самоцензури та небажання випускати в ефір чи друк аж занадто критичні матеріали про владу. Тож для Фурукави не є дивним, що в Індексі свободи преси міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Японія посідає аж 70-те місце (до слова, Україна перебуває на 61-й позиції).

Ейджі Фурукава додає, що, на відміну від України, в Японії не прийнято часто змінювати роботодавця в медіа. Тож якщо ти журналіст однієї газети, то можеш рухатися кар’єрними щаблями у рамках цієї редакції або ж змінювати спеціалізацію, але, знову ж таки, в рамках тієї ж медіакорпорації. Тому цілком типовою є журналістська кар’єра, коли людина протягом всього свого професійного життя працює в одному медіа, хоча в останні роки ця практика поступово змінюється. Власне, коли журналіст представляється, то традиційно він каже — «я з такого-то медіа», а не — «мене звати так-то». Для Японії медійний бренд зазвичай домінує над особистістю журналіста, навіть якщо він досвідчений і популярний.

Про висвітлення війни в Україні в японських медіа

Ейджі Фурукава вже мав досвід перебування в зонах бойових дій протягом журналістської кар’єри — під час російсько-грузинської війни та російсько-української війни, зокрема тієї її фази, яка мала назву АТО/ООС.

«Уперше я мав досвід висвітлення війни в Грузії у 2008 році. Моя компанія сказала: ти не повинен туди їхати. Але в мене було домовлено про інтерв’ю з президентом Грузії Михеїлом Саакашвілі, тож я переконав своїх роботодавців, що мушу це зробити. Щоправда, мені поставили умову: не виїздити за межі Тбілісі, взяти інтерв’ю та відразу повернутися назад. Насправді ж я поїхав потім у Горі й до Південної Осетії, але роботодавець викинув мої матеріали в смітник. Там справді були небезпечні ситуації, але, на щастя, все закінчилося добре», — згадує Фурукава.

Та коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії, японський журналіст усвідомив: це тотально інша війна. З його слів, під час російсько-грузинської війни чи АТО він поводився як аматор, якого мотивували почуття професійного обов’язку та цікавість. Висвітлення ж російсько-української війни після повномасштабного вторгнення вимагає від журналіста професійної та технічної підготовки, обізнаності в низці безпекових речей. «Я нарешті усвідомив, що не круто їхати на фронт як аматор, підходити там до когось і казати: “Привіт, я Ейджі”. Я робив так раніше, але зараз для мене це сором. Японія не має професійних воєнних кореспондентів. Японські медіа почали вчитися це робити з висвітленням війни в Україні», — констатує японський журналіст.

Попри те, що Ейджі не працює в Росії вже доволі тривалий час, деякі джерела продовжували контактувати з ним. Ще напередодні вторгнення вони озвучували йому серйозність намірів російської армії з окупації української столиці, та все ж він залишався там протягом перших тижнів повномасштабного вторгнення.

«Я не можу заперечити, що інтерес до війни в Україні зменшився у світі, та і в Японії теж. Це, напевно, природно, бо люди звикли, та й частково увага переміщується на інші регіони, такі як Газа. Але люди в Японії насправді дуже підтримують Україну. І рівень цієї підтримки лишається високим. Я відчуваю, що ці статті досі дуже важливі для Японії. Я хочу, щоб вони знали, за що Україна насправді воює. Не всі в Японії розуміють це, бо японці ніколи не билися за свою свободу — демократія була їм дана як щось само собою зрозуміле після Другої світової війни. Японці не були окуповані чи поневолені протягом своєї історії. Тож вони не завжди усвідомлюють концепт нації. Те, що тут відбувається, має значення не лише для України та Європи, а й для всього світу. Наслідки визначатимуть світовий порядок і майбутнє наших дітей», — резюмує японський журналіст.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
УкраїнаЯпонія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Официальный сайт USAID перестал работать
Корреспондент
2025-02-01T22:54:12Z
GamesVoice обновила русскую озвучку Hogwarts Legacy и назвала релизные окна дубляжа Alan Wake 2, Silent Hill 2 и Star Wars Jedi Survivor
GameMag
2025-02-01T20:57:54Z
Разработчики DOOM: The Dark Ages объяснили, почему в игре не будет мультиплеера
GameMag
2025-02-01T20:33:58Z
Инсайдер: Новая игра о Мстителях находится в разработке
GameMag
2025-02-01T20:27:51Z
Помните Ван Дамма? Бывшие разработчики Call of Duty готовят игру по «Кикбоксёру»
GameMag
2025-02-01T20:27:26Z
Города захватывают полчища крыс: ученые рассказали о последствиях глобального потепления
Фокус
2025-02-01T18:27:23Z
Смартфоны Galaxy будут оснащаться собственной памятью Samsung в 2025 году
Мій Харків
2025-02-01T17:37:37Z
"Разве кому-то стало хуже?": Бывший топ-менеджер PlayStation Адам Бойс похвалил Microsoft за мультиплатформенную стратегию
GameMag
2025-02-01T17:30:30Z
Инсайдер: Microsoft скоро анонсирует Forza Horizon 5 для Nintendo Switch 2 — игру портируют не только на PlayStation 5
GameMag
2025-02-01T17:24:40Z
Почему стоит выбирать шторы-блекаут: пять существенных преимуществ
Gazeta UA
2025-02-01T22:39:48Z
Натуральная борьба с тараканами: как лимон может стать вашим секретным оружием
Знай
2025-02-01T20:51:49Z
Ракам — большая радость, Скорпионам — незначительные разочарования: гороскоп Таро на 2 февраля 2025 года
Telegraf
2025-02-01T18:57:06Z
Как использовать энергию Меркурия в Рыбах для реализации своих желаний в феврале-2025
Знай
2025-02-01T17:51:32Z
"Оливье" по новому: оригинальный рецепт классического салата
TSN
2025-02-01T17:06:35Z
Как приготовить идеальные синабоны со сливочной глазурью: простой рецепт от Евгения Клопотенко
Политека
2025-02-01T16:42:46Z
Гороскоп на 2 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-01T16:27:49Z
Гороскоп на воскресенье 2 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-01T16:03:46Z
Как помириться с котом, если он на вас обидился: секреты общения с вашим пушистым другом
Знай
2025-02-01T15:51:18Z
Удар по дому в Полтаве: семь человек погибли, 14 ранены, среди них - дети
Gazeta UA
2025-02-01T22:51:17Z
Вертолет, столкнувшийся с самолетом в США, считался воздушным такси для вашингтонских VIP-персон
ZN UA
2025-02-01T22:33:59Z
Осталась жена и дети. В Полтавском ТЦК рассказали об убитом сотруднике
Gazeta UA
2025-02-01T22:12:25Z
В США семь человек погибли во время аварии самолета сановации
Корреспондент
2025-02-01T21:15:28Z
Удар по Полтаве: уже 10 погибших
Gazeta UA
2025-02-01T21:12:07Z
Ракетный удар по Полтаве: количество погибших снова возросло
Фокус
2025-02-01T20:48:27Z
"Такси" для VIP-персон Вашингтона: раскрыты детали о вертолете, вызвавшем трагедию в США
Фокус
2025-02-01T20:06:08Z
В Ровно в ТЦК прогремел взрыв: первые подробности
Telegraf
2025-02-01T18:42:58Z
В Полтавской области произошло землетрясение – карта
Лига
2025-02-01T18:27:44Z
"Куколка": беременная жена футболиста сборной Украины показала округлившийся животик
Telegraf
2025-02-01T16:15:25Z
Кличко может вернуться на ринг ради громкого боя
Telegraf
2025-02-01T15:18:34Z
Промоутер Усика оценил перспективы Джошуа
Корреспондент
2025-02-01T15:06:12Z
Представлен мяч обновленного Клубного чемпионата мира по футболу
ZN UA
2025-02-01T15:03:01Z
Где похоронят чемпионов мира Шишкову и Наумова: решение принял сын-фигурист
Telegraf
2025-02-01T14:12:44Z
Джейк Пол намерен завоевать золото Олимпиады-2028
Корреспондент
2025-02-01T12:39:55Z
Украинская чемпионка Олимпиады показала идеальную фигуру в купальнике
Telegraf
2025-02-01T12:03:20Z
Гвоздик сделал прогноз на ближайший бой своего обидчика
Корреспондент
2025-02-01T11:42:23Z
Опорный зищитник Тарас Степаненко покидает Шахтер после 14-ти лет в клубе
Известия Киев
2025-02-01T10:30:35Z
В ЮНЕСКО осудили ракетный удар РФ по историческому центру Одессы
Корреспондент
2025-02-01T22:24:44Z
Война — день 1075: оккупанты теряют тысячи солдат на фронте, но строят новые планы на Купянск
Telegraf
2025-02-01T22:00:34Z
ВС РФ готовы начать многомесячную наступательную кампанию на Харьковщине, — ISW
Фокус
2025-02-01T21:57:54Z
Глобальное потепление ударит по Украине: что будет с урожаями
Знай
2025-02-01T21:12:35Z
В Киеве восстановят поврежденный россиянами архитектурный памятник - Дом писателей
ZN UA
2025-02-01T19:01:36Z
Кредитная ноша на 32 года: эксперт раскрыл схему распила бюджета на миллионы гривен в ОСМД
Знай
2025-02-01T18:21:12Z
Оккупанты на Харьковщине пытаются прорвать оборону: в ВСУ рассказали о сценариях штурмов
TSN
2025-02-01T17:33:55Z
Враг сунет вперед на Торецком направлении: в ВСУ прокомментировали тактику РФ
GlavRed
2025-02-01T17:27:33Z
Проезд в коммунальном транспорте – 0 грн: части украинцев разрешили не платить
Знай
2025-02-01T17:21:05Z
От удара российской ракеты в Полтаве погибла украинская актриса
TSN
2025-02-01T22:51:11Z
Даша Астафьева рассказала, что боялась ходить без макияжа: "Что ты хотела? Всю жизнь раздевалась"
Знай
2025-02-01T22:30:59Z
Билл Скарсгард не может выбраться из машины в трейлере фильма "Западня"
GameMag
2025-02-01T20:33:28Z
Лолита Милявская, променявшая Украину на россию, оказалась в газовой блокаде: приходится мыться у друзей
Знай
2025-02-01T19:51:50Z
Спасибо за опыт, безразлично какой, но это опыт, - певица Анастасия Приходько о работе с Меладзе
Знай
2025-02-01T18:18:53Z
От российского бренда до мастодонтов индустрии: лучшие образы с кутюрной Недели моды в Париже
Marie Claire
2025-02-01T18:00:36Z
Смерть богатых в трейлере фильма-катастрофы «Крушение мира» с Мэри Элизабет Уинстэд
GameMag
2025-02-01T17:36:25Z
Возлюбленный Леси Никитюк раскрыл секрет ее завоевания
Апостроф
2025-02-01T17:21:48Z
Даниэль Салем во время войны потерял весь свой бизнес: "У меня ничего нет"
TSN
2025-02-01T17:03:15Z
День ангела 2 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-01T22:21:46Z
"Охматдет" забит пострадавшими от TikTok-челленджей детьми: тренд может обернуться инвалидностью
Знай
2025-02-01T21:30:52Z
Проблемы с мобилизацией: в ВСУ рассказали, как ТЦК понабирали "не тех, кого надо" на улицах
Знай
2025-02-01T19:36:00Z
Чтобы праздники не кончались? Украинцам измученным войной "помогают" свежей кока-колой
Знай
2025-02-01T19:21:18Z
5 февраля - дедлайн: военнообязанных предупредили о неизбежных наказаниях - как избежать
Знай
2025-02-01T19:06:29Z
Церковный праздник 2 февраля: что нельзя делать сегодня, чтобы избежать финансовых неудач
Telegraf
2025-02-01T19:00:32Z
"Жизнь находит способ...": акула родила в океанариуме, где всегда плавала одна
Знай
2025-02-01T18:51:14Z
Коммуналка "высосет" последние копейки: что нужно знать украинцам с бойлерами в квартирах
Знай
2025-02-01T18:36:03Z
Главное за 1 февраля: мужчины могут уехать в Европу, ПриватБанк блокирует счета, а ТЦК ждет уголовная ответственность
Знай
2025-02-01T18:15:26Z
Лечитесь народными средствами или умирайте: Польша хочет лишить украинцев медицинской помощи
Знай
2025-02-01T17:06:40Z
Лимон - ваш секретный агент в борьбе с гриппом, ангиной и даже тошнотой: как правильно использовать цитрус
Знай
2025-02-01T16:51:52Z
Кето, веганство и фрукторианство: как популярные диеты влияют на зубы?
Marie Claire
2025-02-01T16:00:09Z
Чайник без накипи: секрет чистоты за копейки
Знай
2025-02-01T14:51:18Z
Топ болезней, к которым приводит длительное сиденье
Comments UA
2025-02-01T12:00:41Z
Раскрыли секрет восстановления мозга: ученые узнали роль тайных защитников нейронов
Фокус
2025-02-01T11:06:03Z
Добавьте в свой рацион этот орех, если не хотите стареть: исследования показали – он очень эффективен
UAToday
2025-02-01T10:03:19Z
Распространенные продукты, которые "убивают" простату
Comments UA
2025-02-01T09:30:29Z
Пять продуктов, которые способны контролировать уровень сахара в крови
Gazeta UA
2025-02-01T08:45:06Z
Кто успел – тот сэкономил: билеты в Европу станут дороже на 27% уже с февраля
Знай
2025-02-01T21:51:32Z
НБУ продал минимум долларов в месяц
Корреспондент
2025-02-01T21:06:49Z
Баночка огурчиков - 189 грн, а икра - 89: супермаркеты резко изменили ценники на консервах
Знай
2025-02-01T20:12:18Z
Могут открыть аэропорты до окончания войны: эксперт дал ответ
TSN
2025-02-01T18:21:01Z
Йогурты и творог могут исчезнуть с полок магазинов: в Украине назревает молочный кризис
Знай
2025-02-01T18:06:12Z
Если было 4000 грн, то станет 4800: пенсионерам могут дать неплохую надбавку
Знай
2025-02-01T17:36:10Z
DeepState обнародовал динамику оккупации украинских территорий за январь
Апостроф
2025-02-01T16:09:32Z
Есть ли в Украине основания для отключения света по графикам: ответ эксперта
TSN
2025-02-01T15:51:22Z
Пенсии в Украине вырастут с 1 марта: что важно знать и кого это точно не коснется
Знай
2025-02-01T15:30:24Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Протестующие заблокировали мосты в сербском Нови-Саде
ZN UA
2025-02-01T22:54:20Z
Маск пожертвовал $300 млн в поддержку республиканцев в избирательной кампании 2024 года, - WP
Comments UA
2025-02-01T22:21:35Z
Трамп заявил, что уговорил Мадуро забрать депортированных мигрантов
Корреспондент
2025-02-01T22:12:49Z
Уолтц: США продолжат давить на членов НАТО в вопросе увеличения расходов на оборону
Лига
2025-02-01T22:00:37Z
США предлагают Украине провести выборы до конца года - СМИ
Корреспондент
2025-02-01T21:42:40Z
Россияне не намерены заканчивать войну: аналитики указали на четкий признак
Telegraf
2025-02-01T21:36:25Z
Больше никаких грантов: Трамп может вообще закрыть агентство USAID, — Politico
Фокус
2025-02-01T19:57:36Z
"Никто не знает, что у соседа в голове": нардеп выступил за полную мобилизацию украинцев
Comments UA
2025-02-01T19:42:57Z
Илон Маск потратил потрясающую сумму на избирательную кампанию Трампа
Gazeta UA
2025-02-01T19:39:20Z