Дослідники нещодавно провели масштабне дослідження щодо алкогольних звичок у різних країнах, зокрема в Євросоюзі, Ісландії, Норвегії та Україні на основі даних Всесвітньої організації охорони здоров'я. Цікаві факти про алкогольні вподобання різних країн, а також їх наслідки, читайте далі в нашій статті.
З'ясувалося, що всі країни можна розділити на кілька категорій за рівнем і типом споживання алкоголю.
Країни з низьким споживанням алкоголю:
Франція, Греція, Італія, Португалія та Швеція показали найнижчий рівень споживання. Цікаво, що ці країни відомі своїми винними традиціями. Вино тут — невід'ємна частина культури, але його п'ють помірно.
Країни з низьким споживанням міцних напоїв:
Австрія, Бельгія, Данія, Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Словенія та Іспанія не захоплюються міцним алкоголем, але мають високий рівень споживання серед туристів. Тут віддають перевагу пиву, а не горілці чи віскі.
Країни з епізодичним пияцтвом:
У Хорватії, Чехії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині люди люблять пиво і часто влаштовують застілля. П'ють багато, але не щодня — це більше схоже на "запійні вихідні".
Балтійські країни:
Естонія, Латвія та Литва відзначаються високим рівнем споживання алкоголю, але тут п'ють менше вина. Пияцтво тут не таке часте, але міцні напої популярні.
Країни з регулярним споживанням алкоголю:
Україна, Болгарія та Кіпр мають регулярне споживання алкоголю. Хоча кількість людей, які п'ють, не дуже велика, частка пияцтва все ж значна.
А от Фінляндія, Ісландія, Ірландія, Люксембург та Мальта — це країни, де найбільше п'ють і часто зловживають алкоголем. Тут культура випивки є досить поширеною.
Водночас, у країнах з високим споживанням міцного алкоголю, таких як Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Україна та Кіпр, спостерігаються найвищі показники смертності та шкоди для здоров'я через алкоголь. Висновок простий: надмірне вживання алкоголю має серйозні наслідки.
Також, Майже як люди: рослини мають інтелект та відчувають оточуючий світ - вчені шокували несподіваним відкриттям