Про це повідомляє Tech Crunch, передає Укрінформ.
Серед цих мов - афарська, кантонська, мансійська, нко, пенджабська (шахмухі), тамазітська (амазигська) і ток пісін. Компанія заявила, що додані мови представляють понад 614 мільйонів носіїв, або приблизно 8% населення світу.
У Google зазначили, що ці мови перебувають на різних стадіях використання. Деякі з них налічують 100 мільйонів носіїв, а деякі не мають жодного активного носія, але люди працюють над збереженням цих мов.
У Google заявили, що враховують такі елементи, як регіональні різновиди, діалекти та різні стандарти правопису, додаючи підтримку тієї чи іншої мови.
"Наш підхід полягає в тому, щоб надати пріоритет найбільш часто використовуваним різновидам кожної мови. Наприклад, ромська мова має багато діалектів по всій Європі. Наші моделі створюють текст, найбільш близький до південного варіанту ромської мови (Southern Vlax Romani), який часто використовується в Інтернеті. Але в ньому також змішуються елементи з інших мов, таких як північний влакс і балканська ромська", - сказав Іссак Касвелл, інженер-програміст Google.
Додавання 110 мов до Google Translate є частиною ініціативи з підтримки 1 000 мов за допомогою штучного інтелекту, про яку було оголошено у 2022 році. Того ж року компанія додала підтримку 24 мов, якими розмовляють понад 300 мільйонів людей. З останніми доповненнями Google Translate тепер підтримує 243 мови.
Як повідомляв Укрінформ, додаток Look to Speak від Google, що полегшує спілкування людям із моторними та мовленнєвими порушеннями, відтепер доступний і в Україні.