MY.UAНовини
"Марш Жінок": про особливості психологічної допомоги цивільним та жінкам-військовослужбовцям
"Марш Жінок": про особливості психологічної допомоги цивільним та жінкам-військовослужбовцям

"Марш Жінок": про особливості психологічної допомоги цивільним та жінкам-військовослужбовцям

Благодійний фонд “Марш Жінок”, який спеціалізується на захисті прав жінок, після початку повномасштабного вторгнення почав надавати адресну допомогу жінкам із уразливих груп: вагітним та багатодітним мамам, жінкам третього віку, жінкам з інвалідністю та всім, хто потребує допомоги. А нещодавно відкрили гарячу лінію для жінок-військовослужбовців.

Крім гуманітарної допомоги, пропонують психологічну та юридичну. Психологи "Маршу Жінок" відповідають на запити, пов'язані з депресивними, тривожними станами, проблемами зі сном, суїцидальними думками, з будь-якими видами насильства та складнощами у спілкуванні з близькими.

Як допомагає ініціатива українкам під час війни, Коротко про розповіли співзасновниця «Маршу Жінок» Анастасія Герасименко та координатор і психолог гарячої лінії Тетяна Павлова.

"Ми привертаємо увагу до проблем жінок в Україні"

Анастасія Герасименко. Фото: facebook.com/Anastasiiya.Gera

Співзасновниця Благодійного фонду «Марш Жінок» Анастасія Герасименко.

- Анастасіє, розкажіть, будь ласка, про організацію “Марш Жінок”, хто її створив, з якою метою, чим ви займаєтесь?

- “Марш Жінок” - як жіночий рух та громадська ініціатива - розпочав свою діяльність у 2018 році, провів марш жінок на 8 березня у Києві. Останній марш пройшов у 2024 році в Києві, на ньому було близько 5000 осіб. Основні завдання маршу – привернути увагу до проблем, із якими системно стикаються жінки в Україні.

«Марш Жінок» – про дію, про те, що може зробити кожна жінка, щоб її голос був почутий. "Марш Жінок" об'єднує голоси жінок в Україні та доносить “жіночі” меседжі та вимоги до уряду, щоб відбулися системні зміни у законодавстві, аби змінювалось наше суспільство. Це і боротьба з гендерними стереотипами, розривами у зарплатах чоловіків і жінок, про невидимість неоплачуваної праці жінок у сім'ях, про опікунську роботу, яку виконують переважно жінки.

– Що змінилося після початку великої війни?

- З початку повномасштабної війни “Марш Жінок” започаткував цілу низку практичної допомоги для жінок в Україні. 25 лютого 2022 року з'явилася лінія психологічної підтримки. Буквально за кілька днів відкрилися шелтери у Львові та Чернівцях. Ми також почали надавати гуманітарну допомогу жінкам України.

Окремим напрямком у нас було видання сертифікатів на проживання Airbnb. Ставши офіційним партнером Airbnb в Україні, ми роздали понад 7 тисяч сертифікатів для жінок, які евакуювалися за кордон і їм не було де жити.

Шелтери у нас працюють досі. Психологічна лінія кризової допомоги, яку було розпочато у телеграм-боті, теж досі функціонує. До вже існуючих додаємо нові напрямки.

Ми досі надсилаємо гуманітарну допомогу жінкам із вразливих категорій. Це жінки з інвалідністю, багатодітні мами, жінки з маленькими дітьми, жінки похилого віку. Нині ми надсилаємо допомогу у шість областей на півдні та сході країни (Харківська, Донецька, Луганська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська), до маленьких сіл та міст з населенням до 100 тисяч осіб. Щодня ми надсилаємо адресні посилки, сьогодні це 100-150 посилок на день, а на початку повномасштабного вторгнення було близько 200 посилок щодня.

- Ви кажете про нові напрямки. І один із них – це допомога жінкам-військовослужбовцям. Як допомагаєте тим, хто на фронті?

- Відправляємо медикаменти, спальні мішки, берці, спідню білизну, павербанки, сухий душ, сухий шампунь та багато іншого. Для цього регулярно проводимо збори. На останньому, 8 березня, за тиждень нам удалося зібрати понад 3,5 млн грн на купівлю берців, спідньої білизни та інших необхідних на фронті речей.

– А як з'явилася гаряча психологічна лінія для військових?

– На нашу поточну психологічну лінію протягом двох років постійно зверталися саме жінки-військовослужбовці. Ми зрозуміли, що запити від них мають свою специфіку, тому повинні вирішуватися психологами, які мають відповідну підготовку. Протягом останнього року наші фахівці проходили курси з військової психології, у тому числі у наших колег з Ізраїлю, щоб професійно допомагати жінкам-військовослужбовцям за їхніми запитами.

Також з цього року ми розпочали освітньо-просвітницький напрямок для різних цільових груп. Ми пропонуємо від експертів команди "МЖ" семінари та тренінги для бізнесу, державних органів влади, поліції, працівників соціальних служб, судової системи. І це різні блоки, найбільш актуальні в цих сферах.

- Повернімося до цивільних. Ви надаєте психологічну та юридичну допомогу. За якою з них жінки звертаються частіше? Чи могли б ви сформулювати найбільш хвилюючі теми?

- Найчастіше звертаються за психологічною підтримкою. У телеграм-боті @marsh_zhinok у нас діє практично цілодобовий кризовий чат, де психологи дають щонайменше 7 безкоштовних консультацій - платить за них безпосередньо "МЖ".

Найчастіші запити – тривожність, страх, розгубленість, переживання втрати близьких людей. За останній рік цей запит звучав найчастіше. Багато хто звертається у зв'язку з випадками домашнього насильства. У цьому питанні дуже добре працює зв'язок психологічної та юридичної допомоги: ми комплексно допомагаємо жінкам, які до нас звертаються.

У нас потужна точка входу – це телеграм-бот, кризова гаряча лінія. Психологи мають можливість перенаправляти запити, які потребують правових консультацій, на нашу юридичну службу – працюємо у такому корисному тандемі.

Що стосується юридичних консультацій, один із найпоширеніших запитів - все, що пов'язано з домашнім насильством та із соціальним захистом, отримання статусів різних. Наприклад, статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, статус незаможної сім'ї, допомога самотнім мамам.

- Жінки звертаються до вас із різних питань. Які випадки найскладніші для роботи?

- Все, що пов'язане із сексуальним насильством, сексуальними домаганнями, неправомірними діями поліції чи співробітників державних служб.

У нашій команді є адвокати, які спеціалізуються саме у справах, пов'язаних із домашнім насильством – ми ведемо і такі справи. Їхня кількість визначається лише наявністю фінансування, яке ми можемо знайти. Тому перебуваємо у постійному пошуку залучення приватних донатів, донатів від бізнесу, зборів тощо.

- Чи плануєте ви працювати після закінчення війни?

– Так, ми плануємо продовжувати працювати вже після закінчення повномасштабної війни. У нас готується до старту навчальна програма для психологів, яка базується на досвіді нашої психологічної служби. Це буде наукова програма, яка враховує специфіку звернень саме від жінок-військових та тих викликів, з якими вони стикаються.

За юридичним спрямуванням також розпочнеться програма навчання адвокатів у справах домашнього насильства. Ідея в тому, щоб передавати досвід, який ми маємо, іншим експертам, - ми бачимо таку потребу в Україні.

У нас готуються програми з відновлення, ресоціалізації та реінтеграції жінок-військовослужбовців у цивільне життя. Сподіваємося, що ці програми запрацюють незабаром. Це означатиме, що в нас справді закінчилася війна і можна повноцінно переходити до етапу оновлення нашої країни та наших людей.

Команда "Маршу Жінок". Фото: instagram.com/marshzhinok

"Не запитуйте у військових, коли закінчиться війна"

Тетяна Павлова. Фото: instagram.com/psy.sexology_pavlova

Психолог, сексолог та координатор гарячої лінії Тетяна Павлова.

– Тетяно, під час війни жінки можуть звернутися з дуже тригерними та болючими темами, можете розповісти, які фахівці-психологи готові з ними працювати?

- Кожна психологиня психологічної служби “Марш Жінок” закінчила магістратуру та має кваліфікації у своєму напрямі терапії, всі психологи підвищили кваліфікацію з військової психології.

– Близько трьох тижнів тому ви відкрили гарячу лінію для військовослужбовців. Для них у вас є окрема програма? У чому її специфіка? З якими викликами стикаються наші військові, що впливає на їхній психологічний стан?

– Для цивільних жінок та для жінок військовослужбовців у нас різні чати, адже це й різні профілі у роботі психологів. Основне, з чим приходять до нас жінки-військовослужбовці, це ґендерна дискримінація, втрати, сум, втома, депресія, апатія.

- Чи відрізняються їхні запити від запитів цивільних жінок? Чи могли б сформулювати особливості?

- У жінок-військовослужбовців більш масштабний запит, вони переживають щодо цивільного життя і не мають 100% можливості керувати своїм життям, також ветеранам важко адаптуватися у цивільному житті. Однак наше завдання - допомагати кожній жінці в Україні, незалежно від того, військова вона чи цивільна.

- А у вас військові психологи для роботи саме з цією категорією жінок? Розкажіть, будь ласка, про навчання у ізраїльських колег.

- На цивільній лінії працюють цивільні психологи, а на військовій – психологи, які підвищили кваліфікацію у військовій психології. Ми навчалися і у ізраїльських колег, і у Ушинському університеті в Україні.

Навчання у ізраїльських колег справді було дуже корисним, однак у нас зовсім різна війна та різне сприйняття жінок в армії. Тож навчатися в українських колег нам сподобалося більше.

– Зараз дуже багато говорять про ПТСР. Зрозуміло, що психолог не може поставити такий діагноз, а лише психіатр, але може запідозрити його у людини, якій він допомагає. Що роблять у цих випадках?

- Крім психологічної допомоги, у нас також є лікарі-психіатри, якщо ми помічаємо в людини будь-який розлад, ми перенаправляємо його до цих лікарів.

- Наскільки, на вашу думку, зараз поширений ПТСР і які прогнози щодо станів і цивільних жінок, і військових?

- Жодних прогнозів зробити неможливо, оскільки ПТСР на тлі війни з'явиться тільки після закінчення війни, адже це ПОСТтравматичний стресовий розлад. Ми можемо говорити про варіації ПТСР виключно як про індивідуальний розлад з огляду на обставини життя наших жінок. Як наслідок їх втрат, їхніх дій тощо.

- Не могли б ви дати поради для близьких – родичів, друзів військових жінок та ветеранок. Чи мають бути якісь особливості спілкування з ними? Є питання-табу, які краще не ставити, про що можна запитувати, про що говорити?

- Перше правило – це активне слухання.

Друге - у жодному разі не говорити щось на кшталт ”забудь це”, “головне, що вижила”, “люди завжди вмирають” тощо.

Третє - не питати про втрати, таємниці, чутки, не ставити запитань: коли закінчиться війна, чи важко воювати.

- Ви надаєте до 7 консультацій, а що робити, якщо людині потрібна більш тривала допомога?

- Чат кризової допомоги працює 24/7 на прийняття заявок. У деяких випадках ми продовжуємо працювати з клієнткою і надалі.

– З якими випадками найскладніше працювати?

- Кожен психолог, як і будь-яка людина, має свою важку тему. Тому якщо фахівець розуміє, що не зможе працювати з цією темою, передасть клієнта іншому фахівцю. У нас усі психологи максимально розгалужені за запитами, таким чином ми уникаємо власного травмування та маємо можливість повноцінно допомагати різним жінкам.

- Чи легко жінкам на війні ділитися своїми проблемами?

– Жінкам завжди це важко робити, цивільна вона чи військова: вона людина, яка має свої почуття та переживання.

Однак жінки приходять, щоб скинути цей тягар і жити далі. А ми у цьому допомагаємо їм.

– Як ви взагалі оцінюєте психологічний стан жінок у армії? Наскільки військові дії руйнують психіку та що можна з цим зробити?

– Будь-які військові дії руйнують психіку, кожна людина руйнується по-своєму, і єдине, що можна зробити, щоб виграти цю війну, – подбати про своє ментальне здоров'я. Це допоможе після перемоги швидше та легше повернутися до цивільного життя.

Посилки для жінок-військовослужбовців на фронт. Фото: instagram.com/marshzhinok

Теги за темою
Жінки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Колись модно, а тепер – несмак: дизайнерка розповіла, що більше не варто робити з інтер'єром
24tv
2025-05-03T09:36:57Z
Бабусин затишок у стилі Голлівуд: кухня Міли Куніс підкорила дизайнерів
24tv
2025-05-03T09:30:12Z
«Громовержці*» - супергерої-невдахи об’єднуються і перемагають: Marvel нарешті показує клас
Комсомольская правда
2025-05-03T09:03:43Z
Організатори Євробачення-2025 вперше показали головну сцену конкурсу у Швейцарії
24tv
2025-05-03T09:03:33Z
На фронті загинув актор Дніпровського театру Максим Ковтун
360ua.news
2025-05-03T08:30:10Z
Юлія Саніна приїхала в Україну і відреагувала на хейт через життя з чоловіком за кордоном
24tv
2025-05-03T08:06:56Z
Хто найбільше разів вигравав Євробачення
24tv
2025-05-03T07:36:57Z
Найтрендовіший колір педикюру: не пропустіть хіт цього літа
24tv
2025-05-03T07:33:57Z
Рецензія на фільм «Фанатик» / Borderline
ITC
2025-05-03T07:16:38Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Зеленський обговорив із Трампом санкційні кроки США щодо Росії
24tv
2025-05-03T09:52:43Z
Працівники «Голосу Америки» отримали листи про «наступні кроки» – Яриш
ZN UA
2025-05-03T09:48:32Z
Україна готує зустріч на рівні радників з нацбезпеки за участю США – Зеленський
Европейская правда
2025-05-03T09:45:23Z
Індія заборонила імпорт з Пакистану: напруженість між двома країнами продовжує зростати
ZN UA
2025-05-03T09:43:28Z
Зеленський поставив крапку у питанні "перемир’я" та розповів про розмову з Трампом
Telegraf
2025-05-03T09:42:03Z
Чому США боялися давати Україні достатньо зброї для перемоги над РФ — інтерв'ю колишнього топпосадовця ЦРУ The Times
ZN UA
2025-05-03T09:39:20Z
Треба дуже швидко вирішити питання моніторингу: Зеленський пояснив загрози під час перемир'я
24tv
2025-05-03T09:36:39Z
Розвідка Британії: РФ у 2025 році може зазнати рекордних втрат у війні проти України
Европейская правда
2025-05-03T09:30:30Z
Нацбанк збільшив продаж доларів більш ніж на сто мільйонів
ZN UA
2025-05-03T09:49:43Z
Благодаря соглашению о недрах: Зеленский рассчитывает на увеличение вдвое помощи от США
Факти ICTV
2025-05-03T09:12:36Z
Скільки отримують на руки при мінімальній зарплаті у 2025 році
24tv
2025-05-03T09:09:31Z
Що робити, якщо площа землі зменшилась при її оформленні із сертифіката
24tv
2025-05-03T09:03:17Z
Danone закриває молокозавод у Німеччині
AgroPortal
2025-05-03T09:00:57Z
Вимогу локалізації буде поширено ще на 25 видів української продукції
ZN UA
2025-05-03T09:00:52Z
Китай офіційно натякнув, що відкритий до переговорів зі США про тарифи
Европейская правда
2025-05-03T08:37:05Z
Важливо для усіх ФОПів: що обов'язково треба зробити у травні
24tv
2025-05-03T08:33:32Z
Китай збільшує у кілька разів площі під ГМ кукурудзою
AgroPortal
2025-05-03T08:30:48Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Розкриті технічні характеристики бойового дрона BEAK, що знаходиться на озброєнні ЗСУ
InternetUA
2025-05-03T09:31:52Z
Пенсія у Києві: українка відмовилася повертати гроші ПФУ, на чий бік став суд
Политека
2025-05-03T09:31:03Z
Не лише на уроці: у школах перевіряють, чи спілкуються діти українською
Знай
2025-05-03T09:30:46Z
Садівник сказав, який простий предмет відлякає голубів і сорок
GlavRed
2025-05-03T09:27:58Z
Мінус ще один ворожий Су-30: Україна вразила гелікоптер РФ у Чорному морі
GlavRed
2025-05-03T09:27:01Z
Зміни у базовій військовій підготовці: готуватимуть жорсткіше і довше
Знай
2025-05-03T09:12:03Z
Американські розробники представили надзвуковий бойовий дрон Roadrunner
InternetUA
2025-05-03T09:01:13Z
Польща почала військову операцію після провокацій літаків РФ над Балтією
Европейская правда
2025-05-03T08:48:52Z
Розтрощив банкомат, аби помститися. Поліція затримала у Києві рецидивіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T09:36:27Z
Вивідували дані, прикидаючись зоозахисниками: на Харківщині судили подружжя за державну зраду
InternetUA
2025-05-03T09:28:08Z
У Києві чоловік оригінально помстився банку через брак коштів на своєму рахунку
Khreschatyk
2025-05-03T09:15:36Z
На Дніпропетровщині діти принесли додому частину FPV-дрона: двоє осіб у лікарні
Факти ICTV
2025-05-03T09:03:44Z
Новоросійськ: безпілотник врізався у багатоповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T09:03:29Z
Атака на Запоріжжя 1 травня: кількість постраждалих знову зросла, двоє – у важкому стані
Факти ICTV
2025-05-03T08:40:39Z
На Одещині поліцейська збила дитину: її батька забрали в ТЦК
1News
2025-05-03T08:21:05Z
На Одещині затримали зловмисника, який пограбував підлітка з інвалідністю
Украина Криминальная
2025-05-03T08:10:32Z
На Рівненщині потяг протаранив автомобіль: загинули двоє чоловіків
Украина Криминальная
2025-05-03T08:06:24Z
Астропрогноз на 3 травня
360ua.news
2025-05-03T09:12:51Z
Сексолог чи психолог, уролог чи сексопатолог – який лікар допоможе налагодити інтимне життя
24tv
2025-05-03T07:57:22Z
Телефон під подушкою може викликати рак: "Ви знаходитесь під безперервним..."
Знай
2025-05-03T04:51:58Z
Чому не пробуджується малина?
AgroPortal
2025-05-03T04:00:41Z
Якщо хочете мати рельєфне тіло – ось 5 простих порад для роботи поза спортзалом
24tv
2025-05-03T03:12:04Z
Старіння починається з дрібниць: три помилки у догляді за собою
Gazeta UA
2025-05-03T00:00:11Z
Гіпертонія та діабет виявилися більш смертельними для чоловіків: учені дізналися чому
Фокус
2025-05-02T18:51:19Z
Львів’янин, який змінив хід історії: як науковець боровся з смертельною хворобою
GlavRed
2025-05-02T18:27:02Z
ТЦК не зважатиме на інвалідність: кого можуть мобілізувати навіть з фізичними вадами
Знай
2025-05-02T18:12:32Z
Відчути себе кондитером: 3 прості торти на вихідний, які зможе відтворити кожен
24tv
2025-05-03T09:51:50Z
Гороскоп на травень 2025 для Скорпіонів: які небезпеки несе Чорний Місяць
GlavRed
2025-05-03T09:33:52Z
Місто на березі Чорного моря якому понад 2500 років
360ua.news
2025-05-03T09:30:19Z
Китайський гороскоп на завтра 4 травня: Драконам - гнів, Коням - страх
GlavRed
2025-05-03T09:27:06Z
Забудьте про "підростаюче покоління": як правильно це звучить українською
Telegraf
2025-05-03T09:18:37Z
Три знаки Зодіаку, яким варто бути обережнішими на вихідних 3-4 травня 2025 року
Фокус
2025-05-03T08:42:28Z
Всі до Львова – є файна оферта: як місто святкує 769-й день народження
24tv
2025-05-03T08:03:45Z
Щасливчики вихідних: три знаки Зодіаку, яким пощастить 3-4 травня 2025 року
Фокус
2025-05-03T07:51:12Z
Ці 5 кімнатних рослин можуть захистити від злого ока: варто мати їх у оселі
24tv
2025-05-03T07:36:39Z
Львів серед травня ще накриє сніг та морозець: синоптики назвали дати
Telegraf
2025-05-03T09:16:00Z
Просунулися на Покровському напрямку: ЗС РФ мають успіхи на Донеччині, — DeepState
Фокус
2025-05-03T09:15:28Z
Новий етап для України, – Братчук назвав головну ціль однієї з наймасованіших атак по Криму
24tv
2025-05-03T08:57:00Z
Забруднення землі на Стрийщині зі збитками на суму понад ₴57 млн. – судитимуть заступника начальника КП та депутата-підприємця
Украина Криминальная
2025-05-03T08:48:01Z
В ISW зафіксували збільшення російських втрат на квадратний кілометр захопленої території
24tv
2025-05-03T08:43:35Z
Росіяни застосували термобаричні боєприпаси під час дронової атаки на Харків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T08:30:56Z
Минулої доби на Харківщині внаслідок ворожих ударів постраждали близько 50 громадян, одна людина загинула
Мій Харків
2025-05-03T08:13:50Z
Аби жертв та руйнувань було більше. Росія використала заборонену зброю в атаці на Харків
Telegraf
2025-05-03T08:12:44Z
Окупанти завдали авіаударів по Сумській області: є жертва та поранений
ZN UA
2025-05-03T08:10:29Z
Хаві — серед претендентів на посаду головного тренера Аль-Хіляля
Football.ua
2025-05-03T09:52:48Z
Вперше за 46 років: Париж гарантував місце у елітному дивізіоні Франції
24tv
2025-05-03T09:45:05Z
Рома розглядає Фабрегаса на посаду головного тренера – Sky Sport Italia
Football.ua
2025-05-03T09:43:01Z
Шахтар у напіврезервному складі протистоятиме Чорноморцю
Football.ua
2025-05-03T09:33:03Z
У Софіївській борщагівці стартував черговий етап змагань серед школярів Київщини
Khreschatyk
2025-05-03T09:24:16Z
Він нудний хлопець, – Дюбуа назвав рецепт перемоги над Усиком, оцінивши його стійкість
24tv
2025-05-03T09:15:51Z
"Вемблі" аплодуватиме йому, – Воррен запросив Зеленського на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-03T09:09:18Z
Манчіні може очолити Мілан
Football.ua
2025-05-03T09:06:03Z
Гвардіола: Манчестер Сіті останнім часом додав у результатах
Football.ua
2025-05-03T09:03:56Z
Водіям пояснили, чим небезпечні нові норми щодо додавання спирту до бензину
Хвиля
2025-05-03T09:00:10Z
Акумулятор його Hyundai Ioniq 5 зберіг 88% ємності після 360 тисяч миль пробігу
Топ Жир
2025-05-03T07:15:38Z
Без пасажирського екрана та шкіри в обробці: Mercedes показав базову версію CLA
AutoCentre
2025-05-03T07:09:24Z
Легенда 2000-х: у Києві засвітився рідкісний спортивний BMW на 500 сил
Фокус
2025-05-03T07:00:46Z
Справжні роботяги і дешеві в ремонті. 3 авто до 1000 доларів, які можна купити в Києві
Telegraf
2025-05-03T05:33:41Z
Чи потрібно освячувати автомобіль: відповідь священника
GlavRed
2025-05-03T03:27:01Z
Ескалейд IQ стає гучнішим, залишаючись безшумним
Топ Жир
2025-05-03T01:30:55Z
Легендарний Alpina B2 повертається, щоб нагадати M5, хто був першим
Топ Жир
2025-05-03T00:00:44Z
Форд повідомив трьом власникам Lightning про можливу відсутність гайок у їхніх електромобілях
Топ Жир
2025-05-02T22:45:17Z
Не просто укриття: вчені розповіли про таємниці підземного міста Дерінкую
Фокус
2025-05-03T09:30:45Z
Макрон привітав розробників хітової Clair Obscur Expedition 33
24tv
2025-05-03T09:09:27Z
Конусна батарея на основі натрію може змінити світ назавжди: що придумали вчені
Фокус
2025-05-03T09:00:21Z
"Напевно гортає Tinder": на картині 160-річної давнини помітили жінку з телефоном
24tv
2025-05-03T08:48:22Z
ШІ допомагає дослідникам: вчені розшифрували таємничий сувій із Геркулануму
Фокус
2025-05-03T08:30:14Z
iPhone 17 Pro показали до релізу: у мережі з'явилося загадкове розпакування
InternetUA
2025-05-03T08:28:31Z
Забобони чи хитрий хід: чому Microsoft вирішила не випускати Windows 9
24tv
2025-05-03T08:12:08Z
Астрономи знайшли планету, яка поводиться наче комета
24tv
2025-05-03T08:03:43Z
На Землю найближчими днями впаде міжпланетна космічна станція вагою півтонни
Комсомольская правда
2025-05-03T07:34:48Z