MY.UAНовини
"Марш Жінок": про особливості психологічної допомоги цивільним та жінкам-військовослужбовцям
"Марш Жінок": про особливості психологічної допомоги цивільним та жінкам-військовослужбовцям

"Марш Жінок": про особливості психологічної допомоги цивільним та жінкам-військовослужбовцям

Благодійний фонд “Марш Жінок”, який спеціалізується на захисті прав жінок, після початку повномасштабного вторгнення почав надавати адресну допомогу жінкам із уразливих груп: вагітним та багатодітним мамам, жінкам третього віку, жінкам з інвалідністю та всім, хто потребує допомоги. А нещодавно відкрили гарячу лінію для жінок-військовослужбовців.

Крім гуманітарної допомоги, пропонують психологічну та юридичну. Психологи "Маршу Жінок" відповідають на запити, пов'язані з депресивними, тривожними станами, проблемами зі сном, суїцидальними думками, з будь-якими видами насильства та складнощами у спілкуванні з близькими.

Як допомагає ініціатива українкам під час війни, Коротко про розповіли співзасновниця «Маршу Жінок» Анастасія Герасименко та координатор і психолог гарячої лінії Тетяна Павлова.

"Ми привертаємо увагу до проблем жінок в Україні"

Анастасія Герасименко. Фото: facebook.com/Anastasiiya.Gera

Співзасновниця Благодійного фонду «Марш Жінок» Анастасія Герасименко.

- Анастасіє, розкажіть, будь ласка, про організацію “Марш Жінок”, хто її створив, з якою метою, чим ви займаєтесь?

- “Марш Жінок” - як жіночий рух та громадська ініціатива - розпочав свою діяльність у 2018 році, провів марш жінок на 8 березня у Києві. Останній марш пройшов у 2024 році в Києві, на ньому було близько 5000 осіб. Основні завдання маршу – привернути увагу до проблем, із якими системно стикаються жінки в Україні.

«Марш Жінок» – про дію, про те, що може зробити кожна жінка, щоб її голос був почутий. "Марш Жінок" об'єднує голоси жінок в Україні та доносить “жіночі” меседжі та вимоги до уряду, щоб відбулися системні зміни у законодавстві, аби змінювалось наше суспільство. Це і боротьба з гендерними стереотипами, розривами у зарплатах чоловіків і жінок, про невидимість неоплачуваної праці жінок у сім'ях, про опікунську роботу, яку виконують переважно жінки.

– Що змінилося після початку великої війни?

- З початку повномасштабної війни “Марш Жінок” започаткував цілу низку практичної допомоги для жінок в Україні. 25 лютого 2022 року з'явилася лінія психологічної підтримки. Буквально за кілька днів відкрилися шелтери у Львові та Чернівцях. Ми також почали надавати гуманітарну допомогу жінкам України.

Окремим напрямком у нас було видання сертифікатів на проживання Airbnb. Ставши офіційним партнером Airbnb в Україні, ми роздали понад 7 тисяч сертифікатів для жінок, які евакуювалися за кордон і їм не було де жити.

Шелтери у нас працюють досі. Психологічна лінія кризової допомоги, яку було розпочато у телеграм-боті, теж досі функціонує. До вже існуючих додаємо нові напрямки.

Ми досі надсилаємо гуманітарну допомогу жінкам із вразливих категорій. Це жінки з інвалідністю, багатодітні мами, жінки з маленькими дітьми, жінки похилого віку. Нині ми надсилаємо допомогу у шість областей на півдні та сході країни (Харківська, Донецька, Луганська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська), до маленьких сіл та міст з населенням до 100 тисяч осіб. Щодня ми надсилаємо адресні посилки, сьогодні це 100-150 посилок на день, а на початку повномасштабного вторгнення було близько 200 посилок щодня.

- Ви кажете про нові напрямки. І один із них – це допомога жінкам-військовослужбовцям. Як допомагаєте тим, хто на фронті?

- Відправляємо медикаменти, спальні мішки, берці, спідню білизну, павербанки, сухий душ, сухий шампунь та багато іншого. Для цього регулярно проводимо збори. На останньому, 8 березня, за тиждень нам удалося зібрати понад 3,5 млн грн на купівлю берців, спідньої білизни та інших необхідних на фронті речей.

– А як з'явилася гаряча психологічна лінія для військових?

– На нашу поточну психологічну лінію протягом двох років постійно зверталися саме жінки-військовослужбовці. Ми зрозуміли, що запити від них мають свою специфіку, тому повинні вирішуватися психологами, які мають відповідну підготовку. Протягом останнього року наші фахівці проходили курси з військової психології, у тому числі у наших колег з Ізраїлю, щоб професійно допомагати жінкам-військовослужбовцям за їхніми запитами.

Також з цього року ми розпочали освітньо-просвітницький напрямок для різних цільових груп. Ми пропонуємо від експертів команди "МЖ" семінари та тренінги для бізнесу, державних органів влади, поліції, працівників соціальних служб, судової системи. І це різні блоки, найбільш актуальні в цих сферах.

- Повернімося до цивільних. Ви надаєте психологічну та юридичну допомогу. За якою з них жінки звертаються частіше? Чи могли б ви сформулювати найбільш хвилюючі теми?

- Найчастіше звертаються за психологічною підтримкою. У телеграм-боті @marsh_zhinok у нас діє практично цілодобовий кризовий чат, де психологи дають щонайменше 7 безкоштовних консультацій - платить за них безпосередньо "МЖ".

Найчастіші запити – тривожність, страх, розгубленість, переживання втрати близьких людей. За останній рік цей запит звучав найчастіше. Багато хто звертається у зв'язку з випадками домашнього насильства. У цьому питанні дуже добре працює зв'язок психологічної та юридичної допомоги: ми комплексно допомагаємо жінкам, які до нас звертаються.

У нас потужна точка входу – це телеграм-бот, кризова гаряча лінія. Психологи мають можливість перенаправляти запити, які потребують правових консультацій, на нашу юридичну службу – працюємо у такому корисному тандемі.

Що стосується юридичних консультацій, один із найпоширеніших запитів - все, що пов'язано з домашнім насильством та із соціальним захистом, отримання статусів різних. Наприклад, статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, статус незаможної сім'ї, допомога самотнім мамам.

- Жінки звертаються до вас із різних питань. Які випадки найскладніші для роботи?

- Все, що пов'язане із сексуальним насильством, сексуальними домаганнями, неправомірними діями поліції чи співробітників державних служб.

У нашій команді є адвокати, які спеціалізуються саме у справах, пов'язаних із домашнім насильством – ми ведемо і такі справи. Їхня кількість визначається лише наявністю фінансування, яке ми можемо знайти. Тому перебуваємо у постійному пошуку залучення приватних донатів, донатів від бізнесу, зборів тощо.

- Чи плануєте ви працювати після закінчення війни?

– Так, ми плануємо продовжувати працювати вже після закінчення повномасштабної війни. У нас готується до старту навчальна програма для психологів, яка базується на досвіді нашої психологічної служби. Це буде наукова програма, яка враховує специфіку звернень саме від жінок-військових та тих викликів, з якими вони стикаються.

За юридичним спрямуванням також розпочнеться програма навчання адвокатів у справах домашнього насильства. Ідея в тому, щоб передавати досвід, який ми маємо, іншим експертам, - ми бачимо таку потребу в Україні.

У нас готуються програми з відновлення, ресоціалізації та реінтеграції жінок-військовослужбовців у цивільне життя. Сподіваємося, що ці програми запрацюють незабаром. Це означатиме, що в нас справді закінчилася війна і можна повноцінно переходити до етапу оновлення нашої країни та наших людей.

Команда "Маршу Жінок". Фото: instagram.com/marshzhinok

"Не запитуйте у військових, коли закінчиться війна"

Тетяна Павлова. Фото: instagram.com/psy.sexology_pavlova

Психолог, сексолог та координатор гарячої лінії Тетяна Павлова.

– Тетяно, під час війни жінки можуть звернутися з дуже тригерними та болючими темами, можете розповісти, які фахівці-психологи готові з ними працювати?

- Кожна психологиня психологічної служби “Марш Жінок” закінчила магістратуру та має кваліфікації у своєму напрямі терапії, всі психологи підвищили кваліфікацію з військової психології.

– Близько трьох тижнів тому ви відкрили гарячу лінію для військовослужбовців. Для них у вас є окрема програма? У чому її специфіка? З якими викликами стикаються наші військові, що впливає на їхній психологічний стан?

– Для цивільних жінок та для жінок військовослужбовців у нас різні чати, адже це й різні профілі у роботі психологів. Основне, з чим приходять до нас жінки-військовослужбовці, це ґендерна дискримінація, втрати, сум, втома, депресія, апатія.

- Чи відрізняються їхні запити від запитів цивільних жінок? Чи могли б сформулювати особливості?

- У жінок-військовослужбовців більш масштабний запит, вони переживають щодо цивільного життя і не мають 100% можливості керувати своїм життям, також ветеранам важко адаптуватися у цивільному житті. Однак наше завдання - допомагати кожній жінці в Україні, незалежно від того, військова вона чи цивільна.

- А у вас військові психологи для роботи саме з цією категорією жінок? Розкажіть, будь ласка, про навчання у ізраїльських колег.

- На цивільній лінії працюють цивільні психологи, а на військовій – психологи, які підвищили кваліфікацію у військовій психології. Ми навчалися і у ізраїльських колег, і у Ушинському університеті в Україні.

Навчання у ізраїльських колег справді було дуже корисним, однак у нас зовсім різна війна та різне сприйняття жінок в армії. Тож навчатися в українських колег нам сподобалося більше.

– Зараз дуже багато говорять про ПТСР. Зрозуміло, що психолог не може поставити такий діагноз, а лише психіатр, але може запідозрити його у людини, якій він допомагає. Що роблять у цих випадках?

- Крім психологічної допомоги, у нас також є лікарі-психіатри, якщо ми помічаємо в людини будь-який розлад, ми перенаправляємо його до цих лікарів.

- Наскільки, на вашу думку, зараз поширений ПТСР і які прогнози щодо станів і цивільних жінок, і військових?

- Жодних прогнозів зробити неможливо, оскільки ПТСР на тлі війни з'явиться тільки після закінчення війни, адже це ПОСТтравматичний стресовий розлад. Ми можемо говорити про варіації ПТСР виключно як про індивідуальний розлад з огляду на обставини життя наших жінок. Як наслідок їх втрат, їхніх дій тощо.

- Не могли б ви дати поради для близьких – родичів, друзів військових жінок та ветеранок. Чи мають бути якісь особливості спілкування з ними? Є питання-табу, які краще не ставити, про що можна запитувати, про що говорити?

- Перше правило – це активне слухання.

Друге - у жодному разі не говорити щось на кшталт ”забудь це”, “головне, що вижила”, “люди завжди вмирають” тощо.

Третє - не питати про втрати, таємниці, чутки, не ставити запитань: коли закінчиться війна, чи важко воювати.

- Ви надаєте до 7 консультацій, а що робити, якщо людині потрібна більш тривала допомога?

- Чат кризової допомоги працює 24/7 на прийняття заявок. У деяких випадках ми продовжуємо працювати з клієнткою і надалі.

– З якими випадками найскладніше працювати?

- Кожен психолог, як і будь-яка людина, має свою важку тему. Тому якщо фахівець розуміє, що не зможе працювати з цією темою, передасть клієнта іншому фахівцю. У нас усі психологи максимально розгалужені за запитами, таким чином ми уникаємо власного травмування та маємо можливість повноцінно допомагати різним жінкам.

- Чи легко жінкам на війні ділитися своїми проблемами?

– Жінкам завжди це важко робити, цивільна вона чи військова: вона людина, яка має свої почуття та переживання.

Однак жінки приходять, щоб скинути цей тягар і жити далі. А ми у цьому допомагаємо їм.

– Як ви взагалі оцінюєте психологічний стан жінок у армії? Наскільки військові дії руйнують психіку та що можна з цим зробити?

– Будь-які військові дії руйнують психіку, кожна людина руйнується по-своєму, і єдине, що можна зробити, щоб виграти цю війну, – подбати про своє ментальне здоров'я. Це допоможе після перемоги швидше та легше повернутися до цивільного життя.

Посилки для жінок-військовослужбовців на фронт. Фото: instagram.com/marshzhinok

Теги за темою
Жінки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
"Либо будет коротким, либо..." Кличко ответил на вопрос о реванше Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-06T16:36:26Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Чемпионат мира-2024 по футзалу: расписание и результаты всех матчей
UAToday
2024-09-18T23:00:03Z
Голкипер "Болоньи" сломал нос нападающему "Шахтера" и сборной Украины
Фокус
2024-09-18T20:15:07Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
В ДТП погиб тренер немецкого Айнтрахта
Корреспондент
2024-09-06T14:33:22Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Где сегодня Виктор Андриенко, подаривший украинцам "Шоу долгоносиков" и работавший в России
Обозреватель
2024-09-19T01:08:02Z
Питер Динклэйдж и Джош Бролин занимаются воровством в трейлере комедии "Братья"
GameMag
2024-09-18T22:52:10Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Украинская супермодель Снежана Онопко разозлила сеть "танцами" под российские песни. Видео
Обозреватель
2024-09-05T17:41:42Z
"Остановите этот абсурд": в ОП отреагировали на фильм россиянки о войне на кинофестивале в Венеции
Фокус
2024-09-06T18:27:39Z
ЕС высчитает из выплат Венгрии 200 млн евро
Корреспондент
2024-09-18T23:36:34Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Таких санкций ждали давно: ЕС определил новый приоритет для удара по РФ
Comments UA
2024-09-18T14:19:47Z
Россия нарушила воздушное пространство: страны Восточной Европы обратились в НАТО
Comments UA
2024-09-18T18:51:27Z
Трамп хочет привлечь к своей избирательной кампании президента Польши – Reuters
Обозреватель
2024-09-19T00:36:44Z
В России запустили реестр электронных повесток: как и где он работает
Обозреватель
2024-09-18T23:11:16Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
В огороде куча дел: что нужно сделать с грядками в сентябре, иначе останетесь без урожая
Знай
2024-09-18T20:51:08Z
Правило 6-6-6: тактика поиска идеального мужчины, которая мешает встретить любовь
Marie Claire
2024-09-18T20:31:35Z
Головоломка для гениев: какой стакан наполнится первым
Обозреватель
2024-09-09T02:05:56Z
Антитренды осени и зимы 2024/25: от этих 7 вещей нужно избавиться незамедлительно
Marie Claire
2024-09-09T18:01:51Z
Белый уксус и 10 минут: как можно раз и навсегда побороть плесень
Знай
2024-09-18T19:51:21Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
На фронте погиб сын Главного раввина Украины
Comments UA
2024-09-11T16:03:25Z
Какой праздник отмечают 19 сентября в Украине и мире
Обозреватель
2024-09-19T01:08:45Z
Работа во время воздушной тревоги: что нужно знать работникам и работодателям
ZN UA
2024-09-19T01:04:03Z
Почему нельзя переезжать 9 сентября и кому запрещено шить сегодня: приметы и запреты на Анны
Знай
2024-09-09T02:04:14Z
Какой праздник отмечают 9 сентября: каким был день в истории
Обозреватель
2024-09-09T01:05:07Z
Украина готовит "дронов-убийц": новая разработка
Comments UA
2024-09-08T17:00:28Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
В России заявили о крупнейшем в истории техногенном пожаре на нефтебазе в Ростовской области
Новости Украины
2024-09-06T13:15:42Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
В Сумах и области после взрывов частично исчезла электроэнергия
UAToday
2024-09-18T23:00:48Z
Атака пейджеров в Ливане: журналисты нашли венгерский след
UAToday
2024-09-18T23:00:45Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Миграционная служба: В Умань на празднование Рош га-Шана прибыло около полутысячи хасидов
ZN UA
2024-09-19T00:37:25Z
С начала суток произошло 103 боя. Генштаб назвал самые горячие направления фронта
UAToday
2024-09-18T23:00:02Z
"Нетипичные меры": мэр Ивано-Франковска рассказал, кого из нарушителей будут мобилизовать в первую очередь. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-05T19:21:48Z
Украина вернула из плена 103 воинов - Зеленский
Корреспондент
2024-09-14T12:18:14Z
Вражеские БПЛА атакуют Киев: что известно
Корреспондент
2024-09-08T23:09:39Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Пикантные баклажаны по-корейски: как приготовить вкусную сезонную закуску
Обозреватель
2024-09-05T19:07:29Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Может стать доминирующей этой зимой: новый COVID-штамм XEC обнаружили уже в 27 странах
Обозреватель
2024-09-18T22:33:12Z
Как потеря 4,5 кг может улучшить ваш сон, здоровье и мотивацию
Обозреватель
2024-09-18T18:25:02Z
Три способа быстро уснуть и улучшить качество сна
Comments UA
2024-09-18T16:12:49Z
Что взять с собой в дорогу из еды: лайфхаки
Comments UA
2024-09-18T15:36:48Z
Тренировки осенью: как заниматься спортом с пользой для здоровья
Comments UA
2024-09-18T14:39:09Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Соперника доступного кроссовера Tesla от Renault показали на живых фото
Обозреватель
2024-09-18T20:28:56Z
Maserati, Ferrari и Aston Martin: несмотря на войну в Украине вырос спрос на сверхдорогие автомобили, — СМИ
Фокус
2024-09-18T18:57:30Z
Стало известно, какая марка авто пользуется в Украине наибольшим спросом
Comments UA
2024-09-18T18:10:19Z
Самый дешевый кроссовер Tesla опять показали до премьеры
Обозреватель
2024-09-18T16:43:33Z
Капсула времени из 2000-х: обнаружен 18-летний суперкар Ford в заводской упаковке
Фокус
2024-09-18T15:51:14Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Кабмин приготовил украинцам неприятный сюрприз: как снизится реальный размер пенсий и зарплат и что делать
Обозреватель
2024-09-19T01:08:40Z
Украина может начать экспорт биометана - эксперт
Хвиля
2024-09-18T22:12:31Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
ChatGPT самостоятельно начинал диалог с пользователями
Корреспондент
2024-09-19T00:54:00Z
God of War: Ragnarök выходит на ПК уже сегодня — Sony показала релизный трейлер и раскрыла новые особенности
GameMag
2024-09-19T00:08:32Z
Вышел релизный трейлер дополнения Khaos Reigns для Mortal Kombat 1 — оно продолжит сюжет игры
GameMag
2024-09-18T23:31:31Z
Rockstar Games добавила античит BattlEye в GTA V, сделав GTA Online неиграбельной на Steam Deck
GameMag
2024-09-18T23:16:14Z
Battletoads Double Dragon и ещё три игры для SNES добавили в подписку Nintendo Switch Online
GameMag
2024-09-18T23:16:12Z
Компанию Маска SpaceX хотят оштрафовать за "незаконный" запуск раке
UAToday
2024-09-18T23:00:27Z
Появились первые обзоры iPhone 16: все в восторге, разницы с "прошкой" почти нет
UAToday
2024-09-18T23:00:04Z
Неэффективные прятки: Свежий геймплей A Quiet Place: The Road Ahead — игры по фильму «Тихое место»
GameMag
2024-09-18T22:58:09Z
Бывший продюсер Dragon Age раскрыл тираж Inquisition и назвал её самой красивой и продаваемой игрой BioWare
GameMag
2024-09-18T22:52:59Z