MY.UAНовини
Нью-Йорку — 400 років. 10 цікавих епiзодiв з історії славетного міста
Нью-Йорку — 400 років. 10 цікавих епiзодiв з історії славетного міста

Нью-Йорку — 400 років. 10 цікавих епiзодiв з історії славетного міста

Нью-Йорк — який одні звуть Великим яблуком, інші — Новим Вавилоном — був заснований у 1624 році і став одним із втілень американської мрії. Фокус виокремив найцікавіші факти з чотирьохсотрічної історії цього надзвичайного, блискучого і, мабуть, найбiльш впливового міста планети.

Happy birthday, New York City! 1624 — 2024

Рівно 400 років тому на західному узбережжі Атлантичного океану було засновано маленький форт, якому ніхто не передбачав довгого, тим бiльш — надзвичайного життя. Та врешті він розвинувся в один із найбільших у світі мегаполісів: усі погоджуються, що Нью-Йорк символізує сучасний світ, еру новітньої історії — з усіма її доблестями, вадами та принадами.

Нью-Йорк – один із найбільших у світі мегаполісів
Фото: Pexels

Епізод 1. Чому Нью-Йорк — столиця світу

Сучасний Нью-Йорк – це місто, в якому розташована штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй. Саме в цьому мегаполісі щороку збирається Генеральна Асамблея ООН за участю глав держав країн-учасниць. Цей факт дає певні підстави вважати Нью-Йорк "столицею світу": якщо когось в принципі підносити до цього символічного престижного статусу.

Штаб-квартира ООН в Нью-Йорку
Фото: Getty Images

Окрім адміністративного центру найпотужнішої глобальної організації, якою ООН безсумнівно залишається, попри падіння її реального впливу у XXI столітті, Нью-Йорк є місцем розташування центральних офісів багатьох корпорацій, чий вплив у світі є більш ніж суттєвим — а також вагомим культурним світовим центром.

На вулиці Бродвей у Нью-Йорку розташовані знамениті театри, тут знімали численні фільми та розгорталися сюжетні повороти не менш численних бестселерів. З кінця ХІХ століття хмарочоси Нью-Йорка стали символом промислового та технологічного прогресу людства, а статуя Свободи, що зустрічає мігрантів, які щодня прибувають до мегаполіса з усіх куточків світу, символізує одвічне прагнення людини бути вільною та її мрії про краще життя десь там за горизонтом, за далеким морем, яке насправді — цілий океан.

Епізод 2. Як Нью-Йорк придбали за 24 долари

Нью-Йорк не став першою англійською колонією на американському континенті, хоча про цю місцевість знали ще на початку XVI століття. Перше європейське поселення на історичній землі народу ленапе звели у 1624 році 30 сімей, що прибулі в рамках торгових проектів голандської Вест-Індської компанії. Губернатор провінції Нові Нідерланди Пітер Мінуїт придбав ці землі в місцевих племен за більш ніж символічну плату – речі широкого вжитку, еквівалентні $24.

Наші часи: корінні американці в Нью-Йорку святкують Паувау
Фото: Getty Images

Згодом ця сума стала символічною, так само як і спосіб виторговувати в аборигенів цінні ресурси в обмін на нікому не потрібні речі. Згодом місцеве населення витіснили як самі колоністи, так і принесені ними хвороби — і через кілька десятиліть ленапе майже не залишилося на території провінції.

Епізод 3. Торгівці та авантюристи: хто i як заселяв Манхеттен

У ті часи Нідерланди були передовою європейською державою, володаркою морів. Королівство в результаті тривалої боротьби з Іспанією стало державою нового типу – влада в ній відійшла від феодалів до бюргерів-капіталістів. В час заснування форту на острові Манхеттен неподалік річки Гудзон у далекій Північній Америці, Нідерланди все ще вели свою боротьбу і остаточно завершили її аж через два десятиліття.

Фото: Getty Images

Новий устрій цієї держави передбачав турботу про рівень життя населення та зведення до мінімуму ідеологічних обмежень. Через це потік емігрантів із Нідерландів був незначним. I якщо англійські колонії у Новому світі переважно заселяли "дисиденти", то нідерландські форти служили торговими факторіями, які по своїй суті не передбачали значної заселеності. Також функція фортів вплинула на структуру й менталітет їх населення. Більшість населення Нового Амстердама становили не нідерландці. Його заселяли не за етнічним принципом, а за професійним – торгівці та авантюристи з різних країн. Їх об’єднували не патріотичні чи будь-які інші ідеологічні міркування, а жадоба наживи.

Епізод 4. Чому Нью-Йорк отримав iм`я на честь британського герцога

У середині XVII століття між Англією та Нідерландами спалахнула серія воєн — по суті своїй, за звання "володарки морів". Врешті їх виграла Англія, і нідерландське домінування на морі разом з їх колоніальною імперією відійшли в минуле.

Англійці навіть забрали собі найменування та саму структуру колонізаторських компаній – Ост-Індська та Вест-Індська. Забрали вони собі й форт Новий Амстердам, перейменувавши його на честь свого герцога та майбутнього короля, командувача флотом у війні проти Нідерландів Джеймса Йоркського – так мiсто отримало назву Новий Йорк (англ. Нью-Йорк).

Епізод 5. Як нью-йоркцi бунтували через пiдвищення податкiв

Як вже було сказано, населення міста не переймалося жодними ідеологічними, чи тим паче національними принципами, чого в багатонаціональній торговій факторії не могло бути апріорі. Натомість їх більше цікавили питання умов торгівлі та власного достатку. Тому перехід з-під влади далекої заокеанської нідерландської корони в підданство не менш далекої (кілька сотень кілометрів не міняють ситуації) корони англійської на берегах Гудзону сприйняли спокійно. А от впровадження нових податків через сто років вже британським королем Георгом викликало бурю, яка переросла в революцію та врешті у війну за незалежність тринадцятьох британських колоній.

Нью-Йорк став одним із центрів патріотичного руху (руху за незалежність британських колоній). Проте дуже швидко був захоплений британськими військами та став їх опорним пунктом. Зірка Нью-Йорка зійшла після перемоги у війні за незалежність.

Епізод 6. Нью-Йорк часiв війни за незалежність: перша столиця i осередок імперії

Річ у тім, що колишні британські колонії, які стали штатами (англiйською state – це держава) не мали чіткого плану як їм далі існувати. Вони навіть не були впевнені, чи взагалі варто їм об’єднуватися. Це призвело до кількох років політичної невизначеності, коли аж у 1787-1789 роках були прийняті основні правові акти нової держави та відповідно до них сформовано федеральний уряд й введено посаду президента об’єднаних (сполучених) держав (штатів) — США.

Усе це здійснив Конгрес (американський парламент), який засідав у Нью-Йорку. Відтак можна стверджувати, що саме Нью-Йорк був столицею країни у "турбулентний" період з 1785-1790 років. А якщо вважати народженням США у їх теперішньому вигляді 1789 рік (як мінімум, він вважається роком народження сучасного американського уряду), то Нью-Йорк багато хто називає першою столицею США.

Перший президент держави Джордж Вашингтон у листі до муніципалітету міста назвав Нью-Йорк "осередком імперії".

Епізод 7. Нью-Йорк — місто мігрантів. Чим важливий острiв Еллic

У ХІХ столітті місто зростало шаленими темпами. Його розташування на березі океану сприяло значній імміграції до Нью-Йорка. Тоді це були в основному ірландці, які повторювали долю англійців у попередні століття та шукали кращої долі за океаном. Ірландська громада міста швидко стала найбільшою та найорганізованішою. З часом вона стала впливовою силою в місті та спричиняла вагомий вплив на його політичне життя. Вже тоді колишні іммігранти стали електоральним ядром Демократичної партії, яка стрімко йшла до взяття влади у місті. У 1898 році республіканці спробували усунути конкурентів шляхом переформатування муніципалітету, об’єднавши в одне місто кілька різних поселень – Манхеттен, Бруклін, Бронкс, Квінс і Стейтен-Айленд. Так Нью-Йорк набув сьогоднішніх обрисів.

Розташування на березі океану сприяло значній імміграції до Нью-Йорка
Фото: Getty Images

Проте хвиля міграції не зупинялася. Нью-Йорк гордо вважає себе містом мігрантів. Острів Елліс став пунктом прибуття мігрантів до США. Зараз вважається, що щонайменше 40% американських громадян мають предка, що свого часу прибув саме на цей острів. З 1886 року усіх прибулих до міста "зустрічає" статуя Свободи, подарована американському народу французами до сторіччя їх змагань за громадянські свободи.

Остаточно потік мігрантів забезпечив закон Харта-Келлера, який полегшив міграцію з країн Азії, Африки, Латинської Америки та Карибського басейну у 1965 році. Значна частина з них осідала у Нью-Йорку. Доктор Ерік Сандерсон вважає імміграцію одним із найважливіших факторів формування сучасної ідентичності міста.

Нью-Йорк: ретро-фото
Нью-Йорк: ретро-фото
Нью-Йорк: ретро-фото

Епізод 8. Хмарочоси, сабвей i Wall-street

Візитною карткою міста є його технічна інфраструктура. Вже у 1904 році було відкрито першу гілку метро, яка згодом стала однією із найбільш протяжних у світі (близько 1400 км). Ще у кінці ХІХ століття найбільші компанії країни, які розташовувалися у місті стали зводити свої офісні центри. Так з’явилися знамениті хмарочоси, які зводяться у місці дотепер. З того часу хмарочоси стали символом економічного достатку і їх часто зводять багаті авторитарні режими, не завжди маючи для цього раціональні потреби — виключно намагаючись копіювати пафос Нью-Йорка кінця ХІХ століття.

Хмарочоси Нью-Йорка стали символом економічного зростання
Фото: Pexels

Чимало нью-йоркських корпорацій були засновані на основі дріб’язкових справ. Вони дуже швидко пройшли шлях від дрібних підприємств до монополій світового рівня. Так, знаменита біржа на вулиці Wall-street за легендою розпочинала свою діяльність… просто під деревом. Схожий шлях пройшло багато компаній, які розташовують свої юридичні центри у Нью-Йорку. Так місто стало символом американської мрії – успіху простої людини, яка за своє життя завдяки своїм талантам, працелюбності та цілеспрямованості доволі швидко проходить шлях по соціальній драбині.

Епізод 9. Перша комедiйна постановка, Колумбійський університет та 50 млн книжок

Ще із середини XVIII століття Нью-Йорк стає освітнім та культурним центром Британської Америки. У 1754 році засновано королівський коледж, який згодом став відомим на увесь світ Колумбійським університетом. На той час в місті вже діяли театри. У 1787 році в Нью-Йорку було показано першу комедію на території незалежних США, що ознаменувало зародження нової вже незалежної американської театральної культури. А вже через сто років театри на Бродвеї фактично стали центром світового театрального мистецтва.

З середини ХІХ століття функціонує Нью-Йоркська філармонія, а у 1929 році було відкрито Метрополітен – один із центрів світового сучасного мистецтва. Також однією із найбільших у світі є знаменита Нью-Йоркська бібліотека, на зберіганні якої знаходиться близько 50 млн книг.

Епізод 10. Символ Нового часу. В Нью-Йорку є все!

Нью-Йорк є якщо не абсолютним лідером то знаходиться у ТОП-списках ледь не усіх галузей життєдіяльності людини. Він є уособленням сучасного світу і втіленням його мрій. В Нью-Йорку є все: від нетрів неблагонадійних кварталів та вуличних злочинців до хмарочосів, мільярдерів та богемних заходів. Нью-Йорк — це історія успіху крихітної торгівельної факторії, яка стала "столицею світу".

Нью-Йорк — місто нових часів, втілення цілої епохи
Фото: Pexels

Заснований у Новий час, Нью-Йорк став справжнім втіленням цієї епохи — коли людина відчула себе господарем свого життя. Його чотрьохсотлітня історія стала справжньою ілюстрацією цієї ери, злетів та падінь окремих людей чи цілих формацій, її позитивів та негативів. Цю історію лише слід прочитати — і ви обовʼязково знайдете в ній себе.

Важливо Самі за себе: Як В'єтнам відбився від Франції, Китаю та США
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Не просто допомагають Україні, а швидше рятують себе, – Коваленко про гучні заяви з Варшави
24tv
2024-11-15T12:36:39Z
Ліквідація капітана Чорноморського флоту: генерал-майор СБУ розібрав операцію
24tv
2024-11-15T12:36:01Z
Договориться с Трампом: что должна делать Украина для сохранения поддержки Соединенных Штатов
Европейская правда
2024-11-15T12:34:53Z
Лідер КНДР наказав масово виготовляти дрони-смертники
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:30:47Z
Німеччині відомо про 10 загиблих в Україні своїх громадян - дані про них не розголошують
УкраинФорм
2024-11-15T12:30:38Z
В окупованій грузинській Абхазії спалахнули протести проти "інвестиційної угоди" з Росією
Европейская правда
2024-11-15T12:29:50Z
Міністр оборони Польщі: Є межа допомоги Україні, яку я не переступлю
УкраинФорм
2024-11-15T12:28:27Z
Сильвестр Сталлоне назвав Трампа другим Джорджем Вашингтоном
Фокус
2024-11-15T12:27:50Z
Експерт оцінив, чи встигне адміністрація США до кінця каденції надати Україні раніше виділену допомогу
Хвиля
2024-11-15T12:27:38Z
Дмитро Монатік проговорився про майбутню стать третього малюка, який народиться зовсім скоро
TSN
2024-11-15T12:36:58Z
MELOVIN - "Вбиваєш мене" та Тіна Кароль – "Що ти наробила" – 2 і 1 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-11-15T12:28:45Z
Телеканал 2+2 розпочав зйомки новорічного комедійного детективу «Бісова пательня»
GlavRed
2024-11-15T12:27:29Z
Ексдружина Гʼю Джекмана болісно сприйняла його зради, — ЗМІ
Фокус
2024-11-15T11:51:44Z
Девід Бекхем забив гол сніговику у святковому рекламному ролику
Фокус
2024-11-15T11:45:43Z
У Британії стартували покази українських фільмів у межах проєкту «Україна на екрані»
УкраинФорм
2024-11-15T11:45:19Z
18 листопада — презентація книжки віршів Дмитра Лазуткіна «Будемо жити вічно»
Детектор М
2024-11-15T11:42:41Z
Дензел Вашингтон розповів про пікантну сцену, яку вирізали з "Гладіатора 2"
Фокус
2024-11-15T11:30:48Z
Дмитро Монатік ненавмисно розкрив стать майбутньої дитини - деталі
GlavRed
2024-11-15T11:28:00Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Найкраща вправа для живота – базова і найпростіша, але є нюанс
24tv
2024-11-15T12:12:22Z
В Україні стартував просвітницький проєкт про боротьбу з раком в умовах війни
УкраинФорм
2024-11-15T11:52:27Z
Спалах кишкової інфекції в McDonald's: відома причина смерті та хвороби понад сотні людей
TSN
2024-11-15T11:16:35Z
Люди, які мають на своєму підвіконні цю кімнатну рослину, рідше хворіють
TSN
2024-11-15T11:15:50Z
Реформа системи соцстрахування: у міністерстві пояснили, що зміниться
УкраинФорм
2024-11-15T10:39:12Z
Держава з початку року профінансувала послуг з реабілітації на понад ₴3 мільярди - МОЗ
УкраинФорм
2024-11-15T10:19:21Z
6 питань про збільшення грудей, які ви соромились поставити: відповідає пластичний хірург
24tv
2024-11-15T10:06:41Z
Лікарні Харківщини отримали 23 системи збереження енергії Tesla Powerwall
УкраинФорм
2024-11-15T10:01:13Z
ЯК ОФОРМИТИ ЖИТЛОВУ СУБСІДІЮ ЧЕРЕЗ ЦНАП - умови та перелік документів
Известия Киев
2024-11-15T12:37:43Z
"Це буде в'язниця": в Ірані хочуть "лікувати" жінок, які відмовляються носити хіджаб
24tv
2024-11-15T12:36:11Z
США нарощують постачання зброї в Україну
360ua.news
2024-11-15T12:36:04Z
В Україні показали дрон, стійкий до РЕБ: що відомо
InternetUA
2024-11-15T12:34:30Z
Уряд погодив експеримент: жінок працевлаштовуватимуть на професії, що раніше були чоловічими
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:33:30Z
В Україні закуплять шкільні автобуси для дітей з особливими освітніми потребами
24tv
2024-11-15T12:33:13Z
«Палюче тепло вб’є нас найперше»: чому спека стане головним ворогом людства. Рецензія ITC.ua
ITC
2024-11-15T12:29:00Z
З якими завданнями з математики не впоралися учні 6 – 8 класів: що показало дослідження
24tv
2024-11-15T12:27:17Z
Народила вже десятьох: жінка вагітна четвертою парою близнят і планує ще дітей
Фокус
2024-11-15T12:21:36Z
Україна конкурує з росією на ринку соняшникової олії
AgroPortal
2024-11-15T12:30:20Z
Кабмін змінив критерії бронювання працівників
ZN UA
2024-11-15T12:29:55Z
Хакер із рф, який вкрав рекордну суму у біткойнах, засуджений до п'яти років в'язниці у США
InternetUA
2024-11-15T12:29:36Z
Кабмін ухвалив порядок виплат за програмою «Зимова єПідтримка»
УкраинФорм
2024-11-15T12:27:24Z
Накопичення вагонів з зерном в порту Ізмаїл досягло рекордного зростання
AgroNews
2024-11-15T12:18:09Z
Уряд затвердив держпрограму енергетичної модернізації підприємств водопостачання
УкраинФорм
2024-11-15T12:15:43Z
Здорожчання долара США може спровокувати хаос у світі, – Chatham House
24tv
2024-11-15T12:15:41Z
Третина зовнішньої допомоги Україні надійшла у формі грантів - Мінфін
УкраинФорм
2024-11-15T12:13:53Z
Зарплати в Польщі порівняно з іншими країнами ЄС: статистика
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:12:24Z
Як приготуватися до піци за 10 хвилин: Клопотенко розкрив найшвидший і найпростіший рецепт
Политека
2024-11-15T12:30:32Z
Спіймати удачу за хвіст: як правильно загадати бажання на Новий рік 2025
GlavRed
2024-11-15T12:30:10Z
Ніжне ризотто з грибами: як приготувати апетитну страву, що перенесе в Італію
24tv
2024-11-15T12:06:29Z
Українка влаштувалася за кордоном тим, ким всі мріяли бути в дитинстві: чим вона займається
24tv
2024-11-15T11:51:30Z
Які фрукти не можна ставити на новорічний стіл у рік Змії, бо можна залучити в дім конфлікти
TSN
2024-11-15T11:51:23Z
Не робіть цього: дизайнери вказали на 6 найпоширеніших помилок у використанні шпалер
24tv
2024-11-15T11:30:09Z
Урич та Ворохта потрапили до списку "Найкращих туристичних сіл" 2024 року за версією ООН
Комсомольская правда
2024-11-15T11:19:06Z
Рецепт домашнього майонезу без яєць: мінімум інгредієнтів, але максимум смаку
TSN
2024-11-15T11:15:58Z
Всі будуть думати, що ви миєте щодня, а насправді — раз на місяць: розчин для очищення дзеркал
TSN
2024-11-15T11:15:31Z
Онлайн-трансляція пресконференції Реброва перед матчем Грузія – Україна
24tv
2024-11-15T12:36:58Z
Фанати влаштували бійку під час матчу Франція – Ізраїль: відео заворушення
24tv
2024-11-15T12:27:09Z
Ольмо: Нинішній календар — пекельний, організм має межу
Football.ua
2024-11-15T12:21:58Z
Реал може продати свою головну зірку: на трансфері наполягає син президента
24tv
2024-11-15T12:12:46Z
Фернандеш: Є багато речей, яких ви не знаєте про Роналду
Football.ua
2024-11-15T12:07:16Z
«ПСЖ» та «Барселона» цікавляться гравцем суперника збірної України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:00:59Z
На ізраїльських футбольних фанатів напали на стадіоні Франції
360ua.news
2024-11-15T12:00:35Z
Мессі накинувся на арбітра після поразки Аргентини: зірку обурило суддівство – емоційне відео
24tv
2024-11-15T11:51:59Z
Скалоні – про поразку від Парагваю: Ми сподіваємось повернутися на правильний шлях
Football.ua
2024-11-15T11:46:17Z
"До початку січня будь-яким способом": військовий розповів про активізацію росіян у Курській області
ZN UA
2024-11-15T12:31:37Z
Проєкт UEFA PLAYMAKERS за участю УАФ завітав до Рівненщини
УкраинФорм
2024-11-15T12:30:42Z
Унаслідок обстрілу середмістя Херсона поранені двоє людей
УкраинФорм
2024-11-15T12:15:44Z
Рожеві фламінго у київському зоопарку переїхали до теплого будиночку на зимівлю
Комсомольская правда
2024-11-15T12:13:16Z
Аварія на Дніпровській набережній: жителі однієї з вулиць залишилися без води
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:12:35Z
Підозру отримав путінський археолог, який розкопками в Криму завдав Україні понад ₴200 млн. збитків
Украина Криминальная
2024-11-15T12:07:26Z
У Кривому Розі демонтовано пам’ятники Пушкіну та Лермонтову
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:00:12Z
Кількість поранених внаслідок вчорашніх обстрілів Херсонщини зросла до семи
УкраинФорм
2024-11-15T11:57:10Z
В Маріуполі окупанти продають квартири в новобудовах: ціна місцевим не по кишені
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T11:48:08Z
На знешкодження 400 мін у Чорному морі може піти п'ять років - Плетенчук
УкраинФорм
2024-11-15T12:33:35Z
На Полтавщині в експосадовця Держказначейства виявили необґрунтованих активів на суму понад $61 млн
Украина Криминальная
2024-11-15T12:30:55Z
У Харкові викрили жінку, яка займалася збутом наркотиків та психотропів на території
Мій Харків
2024-11-15T12:30:40Z
Шахраї виманили 55 000 гривень у жінки, обіцяючи допомогу від президента
InternetUA
2024-11-15T12:29:58Z
Пожежа в будинку для літніх людей в Іспанії забрала життя 10 осіб
1News
2024-11-15T12:27:01Z
На Одещині водій трактора не помітив, що розчавив дитину
TSN
2024-11-15T12:21:23Z
У столиці викрили ОЗГ, яка займалася незаконними онлайн-казино та ставками
Khreschatyk
2024-11-15T12:13:36Z
Загинули двоє військових: під Львовом сталася страшна ДТП
24tv
2024-11-15T12:12:47Z
Прикордонники розповіли, скільки людей загинули при спробах втекти з України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:06:14Z
Avowed уже можна передзамовити у Steam, але ціна для українців одна з найвищих
ITC
2024-11-15T12:29:51Z
Google відмовляється від політичної реклами в ЄС через невизначеність з новими правилами
ITC
2024-11-15T12:29:42Z
Перший погляд на Wi-Fi 8 — та ж пікова та краща реальна швидкість
ITC
2024-11-15T12:29:02Z
Дослідники назвали "ідеальну" різницю у віці між парами: погодились не усі
TSN
2024-11-15T12:21:45Z
Названі найпопулярніші та найнебезпечніші паролі в 2024 році
InternetUA
2024-11-15T12:16:03Z
У світі таких тільки два: турецькі археологи зробили неймовірне відкриття
Фокус
2024-11-15T12:15:25Z
У мережі показали нестандартний дизайн камери Xiaomi 15 Ultra
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:12:15Z
За рік нічому не навчилися: компанія Nord опублікувала традиційну статистику популярних паролів
24tv
2024-11-15T12:06:51Z
Королі вечірок. Хто з тварин на Землі влаштовує найбільші стовпотворіння
Фокус
2024-11-15T12:00:53Z
Зимові шини Michelin Alpin: як стати еталонним продуктом
AutoCentre
2024-11-15T12:34:06Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T10:51:55Z
Про низькотемпературні властивості олив 5W-30 чи 0W-30. Не все так однозначно?
AutoCentre
2024-11-15T10:42:55Z
З екраном замість решітки радіатора: GAC показав великий електричний кросовер Hyptec HL
AutoGeek
2024-11-15T10:33:53Z
В Україні стартують продажі нової версії Nissan X-Trail: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-11-15T10:15:06Z
Bugatti W16 Mistral розігнали до рекордних 454 км/год
AutoCentre
2024-11-15T10:10:43Z
З запасом ходу до 700 км: новий електромобіль Jaguar вперше показали на офіційних фото
AutoGeek
2024-11-15T09:55:05Z
Кабіна злітає окремо від шасі: GAC показав у дії свій літаючий електромобіль
AutoGeek
2024-11-15T09:24:06Z
Acura представила новий кросовер за $30 000
AutoCentre
2024-11-15T09:22:36Z