MY.UAНовини
Нью-Йорку — 400 років. 10 цікавих епiзодiв з історії славетного міста
Нью-Йорку — 400 років. 10 цікавих епiзодiв з історії славетного міста

Нью-Йорку — 400 років. 10 цікавих епiзодiв з історії славетного міста

Нью-Йорк — який одні звуть Великим яблуком, інші — Новим Вавилоном — був заснований у 1624 році і став одним із втілень американської мрії. Фокус виокремив найцікавіші факти з чотирьохсотрічної історії цього надзвичайного, блискучого і, мабуть, найбiльш впливового міста планети.

Happy birthday, New York City! 1624 — 2024

Рівно 400 років тому на західному узбережжі Атлантичного океану було засновано маленький форт, якому ніхто не передбачав довгого, тим бiльш — надзвичайного життя. Та врешті він розвинувся в один із найбільших у світі мегаполісів: усі погоджуються, що Нью-Йорк символізує сучасний світ, еру новітньої історії — з усіма її доблестями, вадами та принадами.

Нью-Йорк – один із найбільших у світі мегаполісів
Фото: Pexels

Епізод 1. Чому Нью-Йорк — столиця світу

Сучасний Нью-Йорк – це місто, в якому розташована штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй. Саме в цьому мегаполісі щороку збирається Генеральна Асамблея ООН за участю глав держав країн-учасниць. Цей факт дає певні підстави вважати Нью-Йорк "столицею світу": якщо когось в принципі підносити до цього символічного престижного статусу.

Штаб-квартира ООН в Нью-Йорку
Фото: Getty Images

Окрім адміністративного центру найпотужнішої глобальної організації, якою ООН безсумнівно залишається, попри падіння її реального впливу у XXI столітті, Нью-Йорк є місцем розташування центральних офісів багатьох корпорацій, чий вплив у світі є більш ніж суттєвим — а також вагомим культурним світовим центром.

На вулиці Бродвей у Нью-Йорку розташовані знамениті театри, тут знімали численні фільми та розгорталися сюжетні повороти не менш численних бестселерів. З кінця ХІХ століття хмарочоси Нью-Йорка стали символом промислового та технологічного прогресу людства, а статуя Свободи, що зустрічає мігрантів, які щодня прибувають до мегаполіса з усіх куточків світу, символізує одвічне прагнення людини бути вільною та її мрії про краще життя десь там за горизонтом, за далеким морем, яке насправді — цілий океан.

Епізод 2. Як Нью-Йорк придбали за 24 долари

Нью-Йорк не став першою англійською колонією на американському континенті, хоча про цю місцевість знали ще на початку XVI століття. Перше європейське поселення на історичній землі народу ленапе звели у 1624 році 30 сімей, що прибулі в рамках торгових проектів голандської Вест-Індської компанії. Губернатор провінції Нові Нідерланди Пітер Мінуїт придбав ці землі в місцевих племен за більш ніж символічну плату – речі широкого вжитку, еквівалентні $24.

Наші часи: корінні американці в Нью-Йорку святкують Паувау
Фото: Getty Images

Згодом ця сума стала символічною, так само як і спосіб виторговувати в аборигенів цінні ресурси в обмін на нікому не потрібні речі. Згодом місцеве населення витіснили як самі колоністи, так і принесені ними хвороби — і через кілька десятиліть ленапе майже не залишилося на території провінції.

Епізод 3. Торгівці та авантюристи: хто i як заселяв Манхеттен

У ті часи Нідерланди були передовою європейською державою, володаркою морів. Королівство в результаті тривалої боротьби з Іспанією стало державою нового типу – влада в ній відійшла від феодалів до бюргерів-капіталістів. В час заснування форту на острові Манхеттен неподалік річки Гудзон у далекій Північній Америці, Нідерланди все ще вели свою боротьбу і остаточно завершили її аж через два десятиліття.

Фото: Getty Images

Новий устрій цієї держави передбачав турботу про рівень життя населення та зведення до мінімуму ідеологічних обмежень. Через це потік емігрантів із Нідерландів був незначним. I якщо англійські колонії у Новому світі переважно заселяли "дисиденти", то нідерландські форти служили торговими факторіями, які по своїй суті не передбачали значної заселеності. Також функція фортів вплинула на структуру й менталітет їх населення. Більшість населення Нового Амстердама становили не нідерландці. Його заселяли не за етнічним принципом, а за професійним – торгівці та авантюристи з різних країн. Їх об’єднували не патріотичні чи будь-які інші ідеологічні міркування, а жадоба наживи.

Епізод 4. Чому Нью-Йорк отримав iм`я на честь британського герцога

У середині XVII століття між Англією та Нідерландами спалахнула серія воєн — по суті своїй, за звання "володарки морів". Врешті їх виграла Англія, і нідерландське домінування на морі разом з їх колоніальною імперією відійшли в минуле.

Англійці навіть забрали собі найменування та саму структуру колонізаторських компаній – Ост-Індська та Вест-Індська. Забрали вони собі й форт Новий Амстердам, перейменувавши його на честь свого герцога та майбутнього короля, командувача флотом у війні проти Нідерландів Джеймса Йоркського – так мiсто отримало назву Новий Йорк (англ. Нью-Йорк).

Епізод 5. Як нью-йоркцi бунтували через пiдвищення податкiв

Як вже було сказано, населення міста не переймалося жодними ідеологічними, чи тим паче національними принципами, чого в багатонаціональній торговій факторії не могло бути апріорі. Натомість їх більше цікавили питання умов торгівлі та власного достатку. Тому перехід з-під влади далекої заокеанської нідерландської корони в підданство не менш далекої (кілька сотень кілометрів не міняють ситуації) корони англійської на берегах Гудзону сприйняли спокійно. А от впровадження нових податків через сто років вже британським королем Георгом викликало бурю, яка переросла в революцію та врешті у війну за незалежність тринадцятьох британських колоній.

Нью-Йорк став одним із центрів патріотичного руху (руху за незалежність британських колоній). Проте дуже швидко був захоплений британськими військами та став їх опорним пунктом. Зірка Нью-Йорка зійшла після перемоги у війні за незалежність.

Епізод 6. Нью-Йорк часiв війни за незалежність: перша столиця i осередок імперії

Річ у тім, що колишні британські колонії, які стали штатами (англiйською state – це держава) не мали чіткого плану як їм далі існувати. Вони навіть не були впевнені, чи взагалі варто їм об’єднуватися. Це призвело до кількох років політичної невизначеності, коли аж у 1787-1789 роках були прийняті основні правові акти нової держави та відповідно до них сформовано федеральний уряд й введено посаду президента об’єднаних (сполучених) держав (штатів) — США.

Усе це здійснив Конгрес (американський парламент), який засідав у Нью-Йорку. Відтак можна стверджувати, що саме Нью-Йорк був столицею країни у "турбулентний" період з 1785-1790 років. А якщо вважати народженням США у їх теперішньому вигляді 1789 рік (як мінімум, він вважається роком народження сучасного американського уряду), то Нью-Йорк багато хто називає першою столицею США.

Перший президент держави Джордж Вашингтон у листі до муніципалітету міста назвав Нью-Йорк "осередком імперії".

Епізод 7. Нью-Йорк — місто мігрантів. Чим важливий острiв Еллic

У ХІХ столітті місто зростало шаленими темпами. Його розташування на березі океану сприяло значній імміграції до Нью-Йорка. Тоді це були в основному ірландці, які повторювали долю англійців у попередні століття та шукали кращої долі за океаном. Ірландська громада міста швидко стала найбільшою та найорганізованішою. З часом вона стала впливовою силою в місті та спричиняла вагомий вплив на його політичне життя. Вже тоді колишні іммігранти стали електоральним ядром Демократичної партії, яка стрімко йшла до взяття влади у місті. У 1898 році республіканці спробували усунути конкурентів шляхом переформатування муніципалітету, об’єднавши в одне місто кілька різних поселень – Манхеттен, Бруклін, Бронкс, Квінс і Стейтен-Айленд. Так Нью-Йорк набув сьогоднішніх обрисів.

Розташування на березі океану сприяло значній імміграції до Нью-Йорка
Фото: Getty Images

Проте хвиля міграції не зупинялася. Нью-Йорк гордо вважає себе містом мігрантів. Острів Елліс став пунктом прибуття мігрантів до США. Зараз вважається, що щонайменше 40% американських громадян мають предка, що свого часу прибув саме на цей острів. З 1886 року усіх прибулих до міста "зустрічає" статуя Свободи, подарована американському народу французами до сторіччя їх змагань за громадянські свободи.

Остаточно потік мігрантів забезпечив закон Харта-Келлера, який полегшив міграцію з країн Азії, Африки, Латинської Америки та Карибського басейну у 1965 році. Значна частина з них осідала у Нью-Йорку. Доктор Ерік Сандерсон вважає імміграцію одним із найважливіших факторів формування сучасної ідентичності міста.

Нью-Йорк: ретро-фото
Нью-Йорк: ретро-фото
Нью-Йорк: ретро-фото

Епізод 8. Хмарочоси, сабвей i Wall-street

Візитною карткою міста є його технічна інфраструктура. Вже у 1904 році було відкрито першу гілку метро, яка згодом стала однією із найбільш протяжних у світі (близько 1400 км). Ще у кінці ХІХ століття найбільші компанії країни, які розташовувалися у місті стали зводити свої офісні центри. Так з’явилися знамениті хмарочоси, які зводяться у місці дотепер. З того часу хмарочоси стали символом економічного достатку і їх часто зводять багаті авторитарні режими, не завжди маючи для цього раціональні потреби — виключно намагаючись копіювати пафос Нью-Йорка кінця ХІХ століття.

Хмарочоси Нью-Йорка стали символом економічного зростання
Фото: Pexels

Чимало нью-йоркських корпорацій були засновані на основі дріб’язкових справ. Вони дуже швидко пройшли шлях від дрібних підприємств до монополій світового рівня. Так, знаменита біржа на вулиці Wall-street за легендою розпочинала свою діяльність… просто під деревом. Схожий шлях пройшло багато компаній, які розташовують свої юридичні центри у Нью-Йорку. Так місто стало символом американської мрії – успіху простої людини, яка за своє життя завдяки своїм талантам, працелюбності та цілеспрямованості доволі швидко проходить шлях по соціальній драбині.

Епізод 9. Перша комедiйна постановка, Колумбійський університет та 50 млн книжок

Ще із середини XVIII століття Нью-Йорк стає освітнім та культурним центром Британської Америки. У 1754 році засновано королівський коледж, який згодом став відомим на увесь світ Колумбійським університетом. На той час в місті вже діяли театри. У 1787 році в Нью-Йорку було показано першу комедію на території незалежних США, що ознаменувало зародження нової вже незалежної американської театральної культури. А вже через сто років театри на Бродвеї фактично стали центром світового театрального мистецтва.

З середини ХІХ століття функціонує Нью-Йоркська філармонія, а у 1929 році було відкрито Метрополітен – один із центрів світового сучасного мистецтва. Також однією із найбільших у світі є знаменита Нью-Йоркська бібліотека, на зберіганні якої знаходиться близько 50 млн книг.

Епізод 10. Символ Нового часу. В Нью-Йорку є все!

Нью-Йорк є якщо не абсолютним лідером то знаходиться у ТОП-списках ледь не усіх галузей життєдіяльності людини. Він є уособленням сучасного світу і втіленням його мрій. В Нью-Йорку є все: від нетрів неблагонадійних кварталів та вуличних злочинців до хмарочосів, мільярдерів та богемних заходів. Нью-Йорк — це історія успіху крихітної торгівельної факторії, яка стала "столицею світу".

Нью-Йорк — місто нових часів, втілення цілої епохи
Фото: Pexels

Заснований у Новий час, Нью-Йорк став справжнім втіленням цієї епохи — коли людина відчула себе господарем свого життя. Його чотрьохсотлітня історія стала справжньою ілюстрацією цієї ери, злетів та падінь окремих людей чи цілих формацій, її позитивів та негативів. Цю історію лише слід прочитати — і ви обовʼязково знайдете в ній себе.

Важливо Самі за себе: Як В'єтнам відбився від Франції, Китаю та США
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Оставлять этих людей в Украине не надо": Кошевой из "Квартал 95" сделал громкое заявление
Политека
2024-05-09T18:01:19Z
Стало известно, кто мог предоставить Путину разрешение напасть на Украину
Comments UA
2024-05-28T17:12:28Z
Орбан рассказал, как он планирует закончить войну в Украине
Comments UA
2024-06-11T06:45:45Z
Политический эксперт рассказал, кто может стать президентом Украины после Зеленского
Знай
2024-05-23T12:42:25Z
Хуситы могут получить российские П-800 "Оникс" для борьбы с кораблями НАТО, — СМИ
Фокус
2024-07-03T12:14:07Z
Передавала ФСБ данные о военных объектах: черкасщанка получила пожизненное
Корреспондент
2024-07-03T12:13:47Z
В РФ прилетал китайский Y-20: почему этот рейс называют "подозрительным"
Comments UA
2024-06-30T19:01:06Z
Стало известно, сколько военных КНДР привлекут к войне в Украине
Comments UA
2024-06-27T15:37:18Z
Страшная катастрофа остановит войну в Украине: старец Игнатий получил пророческое видение
Апостроф
2024-05-23T19:33:23Z
Врачи сочли годным: мужчина с переломом ключицы не явился в ТЦК и получил приговор суда
Политека
2024-07-03T05:04:16Z
В Хмельнитчине мужчина во время секса убил женщину
TSN
2024-05-30T11:03:58Z
Война закончилась, но не для него: пенсионер 10 лет действовал на нервы соседям, стреляя в них из рогатки
Знай
2024-06-02T13:21:52Z
В Одессе простились с 4-летней Златой, которую смертельно ранила Россия 29 апреля
TSN
2024-05-26T18:54:45Z
СБУ задержала вербовщицу корректировщиков вражеского огня в Сумской области
Известия Киев
2024-07-03T11:31:10Z
В Харькове был слышен взрыв
TSN
2024-07-03T11:25:36Z
В Болгарии по подозрению в шпионаже задержали мужчину с украинскими документами
Европейская правда
2024-06-19T19:29:06Z
За сутки в Украине утонули 22 человека
Корреспондент
2024-07-03T10:45:48Z
ГУР и СВР остановили работу Оскольского электрометаллургического комбината в России
Обозреватель
2024-07-03T10:31:34Z
В России умер популярный актер: что известно
Comments UA
2024-05-30T20:15:07Z
Наталья Могилевская не побоялась показать себя "без ничего" в 48 лет: "Все только начинается"
Знай
2024-06-23T14:51:01Z
Лечение не помогает: бывшая певица из Украины показала своего мужа-стриптизера в неадекватности
Comments UA
2024-05-26T20:45:50Z
Сердючка кулинарной метафорой ответила Фарион, которая раскритиковала ее за суржик
Комсомольская правда
2024-06-22T12:47:55Z
Джастин Тимберлейк после задержания стал звездой галереи. Американцам нужно выстоять очередь, чтобы увидеть шедевр
Обозреватель
2024-07-03T12:04:53Z
Дженнифер Лопес напугала фанатов резким похудением
Фокус
2024-07-03T11:51:19Z
Копия звезды "Дьявол носит Прада". Известный визажист превратился в Мерил Стрип и поразил сеть
Обозреватель
2024-06-28T15:31:31Z
Дети умершей от рака российской актрисы могут выгнать из дома ее мужа
Comments UA
2024-06-16T19:57:21Z
"Можем с*ськами померяться": Alyona Alyona обратила внимание на хейт от Ирины Фарион
Знай
2024-06-30T19:51:08Z
Хуже, чем "лысый черт": Притула признался, у кого принципиально отказался брать донат на ВСУ
Обозреватель
2024-07-03T07:12:12Z
Конец эпохи высокоточности: как Пентагону сохранить доминирование в оружии
Фокус
2024-07-03T09:17:00Z
"Плакать хочется": в Закарпатье школьницы одели на выпускной "советскую форму"
TSN
2024-06-03T16:28:31Z
Настанет время великой радости: старец Анастасий увидел конец войны
Апостроф
2024-05-27T20:39:47Z
Опрос показал, что для украинцев важнее, членство в ЕС или НАТО
Comments UA
2024-07-03T12:12:36Z
ВСУ придумали, как вернуть мужчин из-за границы – обещают эксклюзивные условия прохождения службы
Знай
2024-07-03T12:12:01Z
С 1 июля могут мобилизовать три категории студентов, - СМИ
Известия Киев
2024-06-27T19:31:27Z
В Украине ввели дополнительные проверки для водителей: чего стоит ожидать
Фокус
2024-06-27T13:30:25Z
Самая сексуальная волейболистка мира поразила своими фото в бикини
Обозреватель
2024-06-02T19:25:55Z
Россияне нацелились на крупный украинский город: враг хочет "перерезать" ключевую трассу на востоке
Comments UA
2024-05-28T18:51:36Z
"Не были здесь по полгода": Зеленский на Донбассе разозлился на чиновников
Апостроф
2024-06-26T12:07:22Z
РФ готовится ко второму этапу наступления в Харьковской области: что узнали аналитики
TSN
2024-05-31T04:33:31Z
Убивают за отказ подписать контракт, держат в подвалах как пленных: что происходит в российской армии
Обозреватель
2024-06-10T04:08:59Z
В Киеве установили рамки-распылители воды: где можно охладиться в жару
Обозреватель
2024-07-03T12:06:41Z
"Для оккупантов важен треугольник Евгеньевка-Прогресс-Волчье": Коваленко оценил планы врага и указал на угрозу от БПЛА
Обозреватель
2024-07-03T11:37:48Z
Для него война началась еще в 2014-м: на фронте погиб мужественный воин с Прикарпатья. Фото
Обозреватель
2024-06-24T03:07:12Z
Оккупанты начали использовать химическое оружие с люизитом
Апостроф
2024-06-22T15:39:12Z
Наступление россиян провалилось: ВСУ отразили самый мощный штурм в Донецкой области
Comments UA
2024-06-17T18:57:11Z
Какую функцию на смартфоне нужно немедленно отключить: действительно полезный совет
Политека
2024-06-13T11:17:06Z
На небе взойдет Большой парад планет: когда можно увидеть уникальное явление
Апостроф
2024-06-02T11:24:12Z
Искусственный интеллект предложил рецепт заправки для салата и едва не убил мужчину, — соцсети
Фокус
2024-06-21T04:27:55Z
Что будет, если зарядить телефон "чужим" зарядным устройством
Telegraf
2024-05-19T17:24:45Z
Ураган-рекордсмен Берил показали из космоса
ZN UA
2024-07-03T12:04:33Z
Неисчерпаемая энергия, литий, медь и золото: найдена настоящая сокровищница Земли
Фокус
2024-07-03T11:57:11Z
Правды никто не рассказал. Насколько действительно больно терять голову на гильотине
Фокус
2024-05-24T09:51:53Z
Женщина подала в суд на Microsoft : они знают о том, на какие секс-игрушки она нажимает "купить"
Знай
2024-07-03T11:54:49Z
Швейная фурнитура для бизнеса: рекомендации по выбору молний от экспертов «Молния»
Comments UA
2024-07-03T11:48:12Z
Огурец-колибри или мини-арбуз: как выраститьтакое чудо, чтобы и поесть, и в компот добавить
Знай
2024-07-02T18:51:55Z
Как отмыть в блеске ванную комнату: понадобятся простые продукты из кухни
Обозреватель
2024-06-30T04:10:59Z
Наиболее совместимые люди по знаку Зодиака: названы лучшие пары согласно астрологии
Политека
2024-06-13T13:31:50Z
Свободная любовь: что такое полиамория, как она проявляется и почему популярна
Comments UA
2024-05-13T12:36:45Z
Как Девы ведут себя в отношениях: что ожидать от представителей этого знака
Comments UA
2024-07-03T12:12:58Z
Эти знаки Зодиака в июле сорвут джекпот: кто попадет в список миллионеров/Это особое время напоминает нам, что Вселенная может неожиданно сработать в нашу пользу
Апостроф
2024-07-03T11:45:41Z
Большой потенциал роста: что готовит каждому знаку гороскоп на июль
Обозреватель
2024-07-03T11:05:35Z
Вишневая наливка "33 листочка": рецепт вкусного и бюджетного напитка
Обозреватель
2024-07-03T11:05:02Z
Закуска на зиму: рецепт оригинальной и очень вкусной заготовки
Фокус
2024-07-03T11:00:34Z
Едете на время? Не выходите из квартиры не сделав одну важную вещь
Знай
2024-06-30T04:06:30Z
Курс доллара и евро стремительно падают: гривна показала силу даже во время войны
Знай
2024-06-20T17:36:53Z
Китай заподозрили Россию в обмане: о чем идет речь
Comments UA
2024-06-13T14:28:03Z
Инвесторы готовы строить новую энергетику в Украине при одном условии – ЕУЭА
Хвиля
2024-06-03T20:07:00Z
ЕС планирует облагать налогом мелкие посылки из Китая
Корреспондент
2024-07-03T12:00:13Z
Железная дорога перевезла рекордное количество домашних животных в этом году
Comments UA
2024-07-03T12:00:08Z
УЗ запустит контейнерные поезда в немецкий порт Дуйсберг
Хвиля
2024-07-03T11:51:33Z
Тарифы на коммуналку в Украине: вырастут ли цены до конца 2024
Фокус
2024-07-03T11:51:06Z
"Укрзализныця" сообщила о важных изменениях в правилах перевозки
Comments UA
2024-07-03T11:48:36Z
Топ-5 хитрых способов сжечь калории во время работы
Обозреватель
2024-07-03T10:31:05Z
5 привычных продуктов, ускоряющих метаболизм
Обозреватель
2024-07-03T09:19:35Z
Эта специя должна быть у каждого: ученые назвали пользу корицы для здоровья
UAToday
2024-07-03T08:57:55Z
Быстрый ужин в духовке: как приготовить курицу с овощами за полчаса
Comments UA
2024-07-03T07:33:49Z
Как спасти помидоры от фитофторы: проверенная схема борьбы с болезнью/Действенные советы по спасению урожая
Апостроф
2024-07-03T07:30:13Z
Прорыв в протезировании: бионические ноги напрямую подключили к нервной системе и мозгу
Фокус
2024-07-03T06:30:19Z
Крохотные хирурги. Муравьи проводят ампутации, чтобы спасти жизнь раненным сородичам
Фокус
2024-07-03T06:06:54Z
Интеграция SAP Ariba с Prozorro: как это повлияет на систему медицинских поставок Украины
Обозреватель
2024-07-03T06:00:05Z
Что категорически запрещено есть при острой диарее, чтобы не усугубить симптомы
Обозреватель
2024-07-03T05:40:05Z
Футболист сборной Украины объяснил, почему разрыдался после матча со Словакией на Евро-2024
Обозреватель
2024-06-21T20:28:19Z
Свитолина потеряла статус первой ракетки Украины: кто ее опередил
Comments UA
2024-06-10T12:14:03Z
Украина победила в Золотой Евролиге, одержав победу над Хорватией
Комсомольская правда
2024-06-17T08:39:51Z
Американский боксер сделал прогноз на бой Ломаченко - Дэвис
Корреспондент
2024-07-03T11:48:16Z
Указал место россиян и белорусов: украинский чемпион мира не представляет, как встретится со спортсменами стран-агрессорок на Олимпиаде
Обозреватель
2024-07-03T11:37:29Z
Всех соперников сборной Украины постигла неудача на Евро-2024
Comments UA
2024-07-03T11:21:20Z
Известный боксер предсказал победителя реванша Усик – Фьюри
Корреспондент
2024-07-03T10:51:33Z
Украинская команда GRECO вошла в топ-5 корпоративного чемпионата мира по шахматам
Обозреватель
2024-07-03T10:17:12Z
Россиянин психовал и разбил ракетку на Уимблдоне
Корреспондент
2024-07-03T10:06:36Z
Выдержит миллион километров: Geely создали "вечную" батарею для электрокаров
Фокус
2024-07-03T11:45:53Z
Цена $13 700 и запас хода более 600 км: Xpeng презентовал бюджетный аналог Tesla
Фокус
2024-07-03T10:57:51Z
Невероятный клад: мужчина нашел в заброшенном сарае целую коллекцию раритетов
Фокус
2024-07-03T10:16:05Z
Micron заявляет о 30% прибавке игровой производительности благодаря переходу на GDDR7
Overclockers
2024-07-03T09:30:49Z
Культовый суперкар Lamborghini за $2,5 миллиона 40 лет простоял в гостиной дома
Фокус
2024-07-03T09:12:02Z
Недорого и очень надежно: эти автомобили советуют покупать каждому
Обозреватель
2024-07-03T04:10:16Z
Непригодное авто: как снять с регистрации
ZN UA
2024-07-03T01:01:22Z
Недорогой кроссовер Volkswagen превратили в новую яркую модель. Фото
Обозреватель
2024-07-02T21:02:51Z
Новые легковые авто: рынок в июне пошел в "минус"
Хвиля
2024-07-02T19:42:13Z