MY.UAНовини
Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети
Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети

Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети

Вісім років тому, 29 червня 2016 року, на фронті загинув Василь Сліпак – відомий на весь світ оперний співак, соліст Паризької національної опери, доброволець російсько-української війни з позивним "Міф", Герой України. Майже 20 років артист прожив у Парижі.

В інтерв’ю OBOZ.UA Орест Сліпак, найближчий родич та друг артиста-воїна, розкрив невідомі сторінки з життя виконавця. Брат співака розповів про його творчі злети, паризький період та останні роки життя.

Василь Сліпак народився і виріс у Львові. Співав з дитинства, у дев’ять років брат Орест відвів його до легендарної львівської хорової капели "Дударик". Майбутня зірка світових сцен навчався у Вищому музичному інституті ім. Лисенка у Львові. У 17 років взяв участь у Міжнародному музичному фестивалі-конкурсі у Франції, де отримав Гран-прі. Відтоді почалася його світова слава.

З початком Революції гідності став активно допомагати Україні. Був одним із організаторів паризького Євромайдану, а згодом кілька разів їздив добровольцем на Донбас. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Загинув від кулі снайпера біля смт Луганське. Оборонцю був 41 рік. Після загибелі Василя Сліпака на його честь у Києві та інших містах країни назвали вулиці та сквери.

– Оресте, який був у звичайному житті Василь?

– Він був кльовим! З ним було завжди весело та приємно. Любив життя, любив сидіти, любив говорити, любив дивитись, любив знайомитись, любив спілкуватись. Тобто був неймовірним життєлюбом. Людина для життя і про життя. Він дуже всім подобався, був у топі у всіх компаніях. З ним у Парижі було прикольно ходити. Куди не приходиш, завдяки братовій популярності теж стаєш зіркою.

– Зараз, коли буваєте в Парижі, згадуєте ті зустрічі?

– Ви дуже жорстке запитання ставите… Я зараз живу в Бельгії – це недалеко. Але для мене зараз, мабуть, найважче – наважитися ходити вулицями Парижа. Куди не кинеш оком: тут ми сиділи, там – їли пасту, а он там – любили гуляти… І так безкінечно. Для мене Париж – це місто Василя. Мені навіть здається, що він просто народжений для Франції, йому було там дуже добре. Після його відходу деякі його друзі стали моїми друзями. І знаєте, що дивно, чимала їх кількість теж пішла у засвіти. Забрав до себе і щось вже цікаве мутить там з ними (усміхається).

Василь був містичною особою. Мені навіть зараз часом здається, що він за мною дивиться. Братова містика мене супроводжує всюди, кожен день відчуваю якісь підказки, знаки. Ще й цей псевдонім "Міф" (на честь глави злих духів Мефістофеля, героя своєї улюбленої опери), який він собі придумав… Але думаю, що він це зважено робив, бо артисти – вони всі такі, полюбляють таке. Знаєте, я вже не дивуюся, коли десь у кав’ярні у французькій провінції хтось підходить і каже: "О, ви так схожі на Василя Сліпака". Сподіваюся, його постать ще колись буде досконально вивчена – там купа всього. Це була людина, яка знала сім іноземних мов. Він спілкувався з елітою світу – у його будинку під Парижем можна було зустріти голлівудських режисерів, відомих продюсерів, музикантів.

– Між вами різниця – шість років. Якими ви були братами?

– У нас була мегалюбов усе життя. Він загинув у 2016 році, і перед тим два роки так сталося в мене по роботі (Орест Сліпак за фахом – лікар-кардіолог. – Ред.), що я з ним дуже багато проводив часу. Доля подарувала мені таку можливість. До цього ми бачилися раз чи двічі на рік. А потім я постійно був з ним, набулися разом. Він був для мене найближчим родичем і найближчим другом. Ми знали все один про одного. Звичайно, його історії цікавіші, ніж мої (сміється). Єдине, про що не знав ні я, ні наші батьки, це те, що він бере участь у бойових діях на фронті. Він розповідав, що їздить до хлопців підтримувати їх, волонтерить – от все, що я чув від нього про війну.

– Під час останньої зустрічі у вас були якісь передчуття?

– У десятих числах червня він приїхав з Парижа до Києва – і був зовсім іншим. Здавалося, якийсь монах... Був кілька днів у мене. Мало говорив – я бачив, що щось не те. Дуже добре пам’ятаю ранок, коли він їхав на фронт. Збудив мене, зробив каву. Каже: "Поїхав". Я вийшов з ним на вулицю – мешкав тоді на Великій Житомирській. Вже зійшло сонце. Він стояв з наплічником величезних розмірів, щось думав. Притулився до машини, а вона не була на стоянковому гальмі – прокотилася кілька метрів. Я дивився на цього велетня на фоні Михайлівського собору… В мене було відчуття, що це остання зустріч.

Про те, що його не стало, я дізнався з Facebook. Приїхав з Одеси, де був у відрядженні, пізно ввечері, відкриваю вранці соцмережі і бачу повідомлення: "Василь Сліпак – двохсотий". Дуже непрофесійно вчинили ті, хто це зробив. Є певна процедура оприлюднення такого роду новин – так не можна. Через годину мені перетелефонувала Яна Зінкевич із "Госпітальєрів". Потім вона займалася й формальностями – документами. І дуже допомогла мені тоді триматися. Я нічого не міг написати в соцмережах – все, що тоді з’являлося, писала Дана Павличко (відома видавниця, онучка Дмитра Павличка та Павла Загребельного. – Ред.). Вона була моєю сусідкою. Ще кілька друзів дуже допомогли. Ми переживали це разом.

– Коли зараз згадуєте про Василя, що спливає в пам’яті?

– Він на сцені – співак із неймовірною харизмою, яким захоплювалися всюди і завжди. Я дивувався, як легко та спокійно він ставився до цього успіху. Ніколи не чув нарікань, що стомився від тривалої репетиції, абсолютно не помічав проявів зіркової хвороби. А ще мені його дуже не вистачає в звичайному житті. Згадую, прокидаєшся, а він вже наготував якісь страви – любив куховарити. Ходив зранку на ринок, купував усе найсвіжіше. І будив мене шаленими запахами – у будинку, де мешкав під Парижем, була величезна тераса з барбекю. Це було неймовірно!

– А чи правда, що в його житті був період, коли він пішов з опери і працював охоронником у нічному клубі?

– Був такий досвід відходження від кар’єри – короткий, він потім повернувся. Пояснював, що все якось набридло, потребував перезавантаження. Тому працював якийсь час охоронником, і йому це подобалося. А мені так дивно було це спостерігати, бо в дитинстві він дуже шарівся, коли хтось затримував на ньому погляд більше п’яти секунд. Був скромним, дуже делікатним, а тут – таке. Але таке справді було, це факт. А потім він знову повернувся до оперної кар’єри.

– Про його особисте життя ви казали в одному з інтерв’ю: якщо закохувався, то дуже серйозно.

– Це абсолютно так. Якщо кохання – то лише ця жінка. Я мріяв навіть колись написати книгу про його закоханості, бо вони були дуже круті. І кожен раз здавалося, що це назавжди. З однією з коханих він навіть планував офіційно одружитися. Вона зараз мешкає в Америці, ми спілкуємося. Він закохався дуже палко і хотів гуцульське весілля у Ворохті. І я вже всюди домовився. І все це мало потягти в копієчку. Кажу: "Чуваче, тут бюджет виходить чималенький – три тисячі євро". А він усміхається: "Ти для рідного брата шкодуєш?" А мені не було шкода, правда.

Я тоді працював у хорошій американській компанії, мав добру зарплатню. Але потім якось це кохання розтануло. А весілля тим часом було замовлене – готель, меню склали в ресторані. Слава Богу, справа не дійшла до завдатку (сміється). Потім у нього був, мабуть, років вісім серйозний роман із француженкою Перін Медоф – вона теж, як і він, була солісткою паризької Опери. Потім була Ліза, яка стала однією з героїнь відомого документального фільму про Василя "Міф". Останньою – дівчина з України, але ми з нею не спілкуємося зараз.

– Чи правда, що ви свого часу полишили роботу, аби займатися популяризацією пам’яті про брата?

– Ні, це все робилося паралельно. Так сталося, що я дійсно залишив роботу, великий бізнес. Але я не можу сказати, що зараз є найактивнішим пропагувальником пам’яті про Василя. Є ключові люди, які цим займаються, – Львівська філармонія, Львівський історичний музей, дирекція конкурсу Василя Сліпака. Вони все рулять дуже професійно. Я б свою роль у цьому процесі не перебільшував.

– Статки, які заробив Василь, – це все залишилося в родині?

– Все було потрачено ним при житті на фронт. Все пішло туди – на амуніцію та інше. Коли він приїхав в Україну востаннє, був практично без нічого. Навіть не мав грошей купити собі бронежилет. Телефонував другу, композитору Євгену Гальперіну (один із найбільш затребуваних композиторів Європи, у фільмографії якого – і велике голлівудське кіно, наприклад, "Голодні ігри", і фільми Люка Бессона. Дитинство Євгена пройшло в Києві. – Ред.) Він багато років знімав у Гальперіна житло. Я чув цю розмову: "Женю, дивися, за червень платити тобі чи я собі куплю захист на фронт?"

Женя для проформи театрально та голосно посердився, але швидко погодився. Місячну оплату змінив на бронежилет. Досі, напевно, шкодує про це. Бо міг сказати: "Василю, давай додому". Але з іншого боку, навряд чи той послухав би. Ми тут можемо вжити цитату митрополита Бориса Гудзяка, який сказав, що якби навіть Василеві зателефонував Папа Римський, він би не вчинив інакше. Гудзяк (перший єпископ єпархії святого Володимира Великого у Парижі з 2013 по 2019 роки, з червня цього року – митрополит Філадельфійський. – Ред.) був знайомий з Василем з самого його дитинства.

– Приїхавши з України на фестиваль у Париж в юнацькому віці, Василь залишився там майже на 20 років. Йому пропонували змінити громадянство, але він відмовлявся. Звідки такий патріотизм?

– Він з дитинства був таким. Але треба сказати, коли його три роки не приймали у Львові в консерваторію, його патріотизм трошки розвіявся. Однак, коли почався перший Майдан, він приїздив до Києва. А вже під час другого – його жорстко зачепили оті смерті. Він ходив по центру міста і безкінечно ридав. Це на нього дуже вплинуло, і він люто включився в боротьбу. А роки до цього був увесь у кар’єрі – щасливим таким чуваком. Він був на топі, контракти сипались один за одним. Але Василь обрав інший шлях. І коли ти входиш, входиш, входиш у всі ці фронтові справи – назад вже немає дороги, на жаль… Ми досі дуже мало знаємо подробиць про його загибель. Для мене військова частина життя брата дуже болюча і навіть каламутна.

– Василя Сліпака було нагороджено посмертно орденами "За мужність" І ступеня та "Золота Зірка", також йому надано звання Герой України. Хто з рідних отримував нагороду?

– Батьки. Вони приїхали в Київ на зустріч з президентом Порошенком. Я мав йти з ними, але в останній момент відмовився. Мені було важко, не зміг. Нагорода і всі інші речі Василя зараз у Львівському історичному музеї. Всі його речі з Парижа, записи, ноти, концертний одяг – все там. Там відкрито фонд Василя Сліпака, який дуже професійно веде наукова працівниця Ольга Сторож.

– Як живе зараз ваша мама?

– Вона в Італії. Батьки поїхали туди багато років тому на заробітки, так і залишилися. Тато помер у січні 2021 року від коронавірусу. Мама, слава Богу, жива. Їй вже 80 років, однак дуже активна в соцмережах, донатить чи не щодня на ЗСУ. Має чимало хвороб, але дає їм раду. А Василю цьогоріч мало б виповнитися 50.

– А як зараз, у ці роки, проходить його день народження?

– У спогадах. Для мене це тепер важка дата. 29 червня – найгірший день у році. Взагалі червень для мене чорний місяць. З усіма сварюся, всіх критикую – у цей час мене краще не чіпати… У 2017 році був започаткований Маратон пам’яті Василя Сліпака, який щороку проводиться в останні дні червня. Цьогоріч заплановано 18 концертів по всьому світі. В Україні, Німеччині, Франції, Великій Британії, Іспанії. Плюс раз на два роки відбувається Міжнародний конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Наступного року буде п’ятий – він успішний, дуже крута команда його робить.

– Документальний фільм про Василя "Міф", який з успіхом йшов у широкому прокаті, вам подобається?

– Я його дивився один раз – і більше не можу поки. Дуже боляче. Режисер Леонід Кантер – молодець. Є ще другий фільм про Василя, не знаю, чи ви його бачили, "Моя війна. Два життя Василя Сліпака", який теж зняв Леонід, але з прізвищем Канфер. На жаль, обидва режисери теж померли.

– Якби Василь зараз був живим, де б він був, як думаєте?

– Я думаю, що він був би на фронті. Або навпаки поринув із головою в кар’єру. І це був би його фронт, бо робити зараз щось добре на міжнародній сцені українцеві – це теж міцна зброя. Останні роки він був на піку своєї слави. Для його голосу – 40 років і далі – це топ-період. Всі гроші – там. І саме на цьому етапі він пішов від нас в інший світ. Знаєте, все, що стосується Василя, – дуже світле. Коли я про нього думаю, здається, що торкається до тіла щось тепле, невидиме. Це світло мене тримає, і я думаю, що не тільки мене.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучим та актором Геннадієм Попенком – про відомих колег на фронті та свою роботу в ЗСУ.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ми дуже утискаємося": гурт Ziferblat зізнався, скільки коштів витрачає для участі у "Євробаченні"
Фокус
2025-05-02T06:36:57Z
В Ізраїлі відбудеться благодійний вишиванка-фест
УкраинФорм
2025-05-02T06:33:17Z
Леся Нікітюк показалася з нареченим на тлі чуток про вагітність
GlavRed
2025-05-02T06:27:23Z
На фронті загинув актор Дніпровського молодіжного театру Максим Ковтун
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T05:57:13Z
"Євробачення-2025": гурт Ziferblat поїхав на конкурс до Швейцарії
TSN
2025-05-02T05:55:37Z
Санта Дімопулос повернулася до Києва та посеред ночі викликала швидку
ТСН
2025-05-02T05:55:23Z
"Люблю і ціную": Наталка Денисенко відреагувала на чутки про роман з відомим режисером
Фокус
2025-05-02T05:55:00Z
Зірка "Жіночого Кварталу" Анастасія Оруджова вперше заговорила про весілля
TSN
2025-05-02T05:54:51Z
Всесвітньо відомий рок-гурт приїде до України з концертом під час повномасштабної війни
ТСН
2025-05-02T05:54:43Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Яка законодавча «лазівка» дозволяє мобілізації стати схемою для корупціонерів й наскільки вона масштабна?
Украина Криминальная
2025-05-02T06:42:58Z
Чи можна відмовитись від мобілізації через віросповідання: Верховний Суд ухвалив рішення
ТСН
2025-05-02T06:33:50Z
Копалини та військові технології: нардепка розповіла про ключові інтереси США в Україні
ТСН
2025-05-02T06:33:44Z
У Держдепі заявили, що США виходять з переговорів України та РФ
Комсомольская правда
2025-05-02T06:33:18Z
Дональд Трамп підписав указ про скорочення фінансування видань NPR і PBS
Детектор М
2025-05-02T06:31:24Z
Угодою про ресурси Трамп прив’язав себе до України — NYT
ТСН
2025-05-02T06:30:49Z
Рубіо зробив заяву про посередництво Трампа в мирній угоді щодо України
ТСН
2025-05-02T06:30:45Z
Путін може відмовитися від окупованих територій: розкрито цікавий сценарій
GlavRed
2025-05-02T06:30:06Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Розкриті технічні характеристики нового американського бойового дрона MQ-9A ER
InternetUA
2025-05-02T06:39:04Z
США відправили до України списані F-16 — The War Zone
ТСН
2025-05-02T06:27:42Z
Стало відомо, скільки українців перебувають у реєстрі зниклих безвісти
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T06:24:37Z
Яке завтра, 3 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-05-02T06:09:35Z
Стартувала реєстрація на вступні іспити у магістратуру та аспірантуру
24tv
2025-05-02T06:03:40Z
Пам’яті молодшого сержанта Олександра Синельникова
УкраинФорм
2025-05-02T06:01:24Z
Понад рік воїн вважався зниклим безвісти. Згадаймо Руслана Вітрука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T06:00:16Z
Дві військові частини відмовились брати на службу чоловіка: він уник мобілізації і поплатився
TSN
2025-05-02T05:55:58Z
ЄС позбавляється від євро: які купюри стають непотрібними
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T06:42:19Z
Українських зерновиків закликають не торгувати з підсанкційними країнами
AgroPortal
2025-05-02T06:30:57Z
Французькі залізничники запланували страйк під довгі травневі вихідні
Европейская правда
2025-05-02T06:28:28Z
Економіка США скоротилася вперше за три роки. Венс знайшов винного
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T06:24:26Z
Росія вдарила по локомотиворемонтному заводі у Запоріжжі
24tv
2025-05-02T06:24:18Z
Угода про надра: США та Україна можуть десятиліття або більше чекати прибутку, — Reuters
Фокус
2025-05-02T06:21:17Z
Топовий банк США зробив тривожний прогноз щодо долара
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T06:18:48Z
Нафта дорожчає в очікуванні торговельних переговорів Китаю зі США
УкраинФорм
2025-05-02T06:07:52Z
Допомагати і відновлювати: аграрії показали, як бізнес рятує громади
Agravery
2025-05-02T06:07:35Z
У Гаазі молоді люди влаштували безлади, їх заспокоювала поліція
Европейская правда
2025-05-02T06:42:27Z
З Німеччини екстрадували українця, підозрюваного у торгівлі людьми
УкраинФорм
2025-05-02T06:28:23Z
"Турецький актор" обдурив мешканку Миколаївщини більш ніж на півмільйона гривень
InternetUA
2025-05-02T06:28:10Z
МАГАТЕ: Удар безпілотника пробив велику дірку в даху конфайнмента ЧАЕС
Хвиля
2025-05-02T06:27:45Z
Співробітниця Білгород-Дністровського райвідділу поліції збила на переході 7-річну дівчинку
Украина Криминальная
2025-05-02T06:27:08Z
На Харківщині за добу через російські атаки одна людина загинула, ще одна поранена
УкраинФорм
2025-05-02T06:22:53Z
На станції метро «Дорогожичі» біля ескалатора помер пасажир
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T06:18:16Z
Атака на Запоріжжя: є десятки постраждалих, рятувальники діставали їх з-під завалів
TSN
2025-05-02T06:09:42Z
У Херсоні дитина випала із вікна багатоповерхівки: мати забрала сина та зачинила в квартирі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T06:06:55Z
Пластик у побутових предметах є причиною 10% смертей від хвороб серця — дослідження
Факти ICTV
2025-05-02T06:09:29Z
Усвідомлені сновидіння – окремий стан свідомості: нове дослідження шокує
TSN
2025-05-02T05:55:05Z
Названо унікальний фрукт, який не дає випадати волоссю: про це необхідно знати кожному
ТСН
2025-05-02T05:54:53Z
Як схуднути після 50 років: меню, безпечний та ефективний план для здоров’я
ТСН
2025-05-02T05:53:55Z
Все, що потрібно знати про вирощування баклажанів — від насіння до щедрого врожаю
ТСН
2025-05-02T05:53:54Z
Кому категорично не можна споживати полуницю
ТСН
2025-05-02T05:53:32Z
Як за лічені хвилини позбутися липкого нальоту на кришках каструль: корисні поради
ТСН
2025-05-02T05:53:09Z
Вбила десятки тисяч немовлят за рік: невидима загроза наражає на ризик здоров’я дітей
ТСН
2025-05-02T05:52:17Z
Ком у горлі: коли це норма, а коли варто звернутися до лікаря
24tv
2025-05-02T05:36:10Z
У Житомирі спалахнув полігон з відходами: у місті зачинили школи
24tv
2025-05-02T06:43:11Z
Серія вибухів у Криму: ціллю дронів були військові аеродроми
Факти ICTV
2025-05-02T06:43:03Z
На кордоні з Польщею обмежать проїзд на місяць ще через один пункт пропуску
УкраинФорм
2025-05-02T06:27:12Z
Росіяни минулої доби КАБами та дронами атакували дев’ять громад Сумщини
УкраинФорм
2025-05-02T06:22:32Z
На Харківському напрямку минулої доби відбулося вісім боєзіткнень, на Куп’янському зафіксовано п’ять атак росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-05-02T06:16:36Z
Вибухова ніч у Криму та Росії: окупанти зізналися, скільки БпЛА на них летіло
24tv
2025-05-02T06:09:21Z
Загинув смертю хоробрих: у боях за Україну поліг Василь Скороход із Вінниччини
24tv
2025-05-02T06:03:22Z
Українські захисники знищили на сході російський ЗРК «Бук» за $45 мільйонів
УкраинФорм
2025-05-02T05:57:22Z
Карта бойових дій в Україні станом на 2 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T05:57:04Z
2 найкращі способи, чим відмити іржу у ванній: від плям навіть сліду не залишиться
GlavRed
2025-05-02T06:39:44Z
Розкішна їжа у ранковий час: записуйте рецепт поживного салату від Савви Лібкіна
Gazeta UA
2025-05-02T06:39:34Z
Ніщо не вічне: скільки у середньому служать різні меблі
24tv
2025-05-02T06:39:15Z
Не викидайте кавову гущу: вона стане скарбом для вашого городу
Telegraf
2025-05-02T06:30:45Z
Брудний секрет. В Австралії більше верблюдів, ніж у Єгипті та Індії — це нікому не подобається
Фокус
2025-05-02T06:15:45Z
Чудова альтернатива шашлику: така свинина з чорносливом вразить рецептори
Telegraf
2025-05-02T06:12:18Z
Це важливо: 4 знаки зодіаку, яким у травні не варто ризикувати
24tv
2025-05-02T06:09:44Z
Коли та як садити огірки, чи потрібно поспішати, щоб отримати гарний врожай
TSN
2025-05-02T05:56:18Z
Не лавровий лист і не перець: що додати у воду, щоб пельмені вийшли надзвичайно смачними
ТСН
2025-05-02T05:55:52Z
Нокдауни та викинутий рушник: Лерена безжально побив українця Радченка у титульному бою
24tv
2025-05-02T06:42:28Z
Ноттінгем Форест — Брентфорд 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-05-02T06:39:44Z
Вальверде: Такі команди як Манчестер Юнайтед не прощають помилок
Football.ua
2025-05-02T06:19:30Z
Бетіс — Фіорентина 2:1 Відео голів та огляд матчу Ліги конференцій
Football.ua
2025-05-02T05:58:56Z
Манчестер Сіті — Вулвергемптон. Напередодні
Football.ua
2025-05-02T05:31:19Z
Аморім: Гол Каземіро та вилучення кардинально вплинули на гру з Атлетіком
Football.ua
2025-05-02T05:19:16Z
Стартує 27-й тур футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2025-05-02T04:54:38Z
Індзагі та Чалханоглу дискваліфіковані у справі про зв'язки з мафією
Football.ua
2025-05-02T04:40:11Z
Світоліна завершила виступ у Мадриді за крок до фіналу турніру WTA 1000
УкраинФорм
2025-05-02T04:03:57Z
Позашляховий спорткар: у Києві помітили новий 635-сильний Land Rover за 9 мільйонів
Фокус
2025-05-02T06:27:47Z
Toyota Camry дебютувала у новому спортивному стилі
AutoCentre
2025-05-02T06:10:18Z
Роль автошколи в житті сучасної людини
ТСН
2025-05-02T05:51:20Z
Огляд найдорожчого серійного авто сучасності Bugatti Tourbillon
Топ Жир
2025-05-02T05:24:34Z
Маск відповів на повідомлення WSJ про те, що Tesla шукає йому заміну
InternetUA
2025-05-02T05:19:39Z
Українцям запропонували нову Skoda Octavia за спеціальними знижками
ЗаРулем
2025-05-02T04:31:02Z
Більшість водіїв не здогадується: чого не варто торкатися у спеку в авто
GlavRed
2025-05-02T03:27:39Z
Компанія Mattel відкриває магазин конструкторів, щоб обіграти Lego на їхньому полі
Топ Жир
2025-05-02T01:30:24Z
Продажі цієї моделі Subaru зросли на 86% минулого місяця
Топ Жир
2025-05-02T00:45:42Z
Учені цього не очікували: під час досліджень археологи розкопали могилу зовсім іншої епохи
Фокус
2025-05-02T06:36:35Z
Amazon запускає Nova Premier - свою найпотужнішу модель зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-05-02T06:31:39Z
Американські розробники представили гіперзвуковий винищувач нового покоління SR-72
InternetUA
2025-05-02T06:24:36Z
Epic Games щойно здобула перемогу над Apple в суді
InternetUA
2025-05-02T06:16:20Z
Небезпечна ситуація на орбіті: МКС запустила двигуни, щоб не зіткнутися з китайською ракетою
Фокус
2025-05-02T06:15:48Z
У мережі з'явилися зображення всіх моделей iPhone 17: що цікавого готує Apple
InternetUA
2025-05-02T06:10:19Z
Кубок для пиття чи ритуальний артефакт: що відомо про ритон з півдня Іспанії
Фокус
2025-05-02T06:06:14Z
«Світ Сема Альтмана» представляє пристрій для мобільної верифікації
InternetUA
2025-05-02T06:01:43Z
Археологічна сенсація в Греції: скелет у гробниці Македонського належить іншому
ТСН
2025-05-02T05:55:02Z