MY.UAНовини
Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети
Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети

Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети

Вісім років тому, 29 червня 2016 року, на фронті загинув Василь Сліпак – відомий на весь світ оперний співак, соліст Паризької національної опери, доброволець російсько-української війни з позивним "Міф", Герой України. Майже 20 років артист прожив у Парижі.

В інтерв’ю OBOZ.UA Орест Сліпак, найближчий родич та друг артиста-воїна, розкрив невідомі сторінки з життя виконавця. Брат співака розповів про його творчі злети, паризький період та останні роки життя.

Василь Сліпак народився і виріс у Львові. Співав з дитинства, у дев’ять років брат Орест відвів його до легендарної львівської хорової капели "Дударик". Майбутня зірка світових сцен навчався у Вищому музичному інституті ім. Лисенка у Львові. У 17 років взяв участь у Міжнародному музичному фестивалі-конкурсі у Франції, де отримав Гран-прі. Відтоді почалася його світова слава.

З початком Революції гідності став активно допомагати Україні. Був одним із організаторів паризького Євромайдану, а згодом кілька разів їздив добровольцем на Донбас. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Загинув від кулі снайпера біля смт Луганське. Оборонцю був 41 рік. Після загибелі Василя Сліпака на його честь у Києві та інших містах країни назвали вулиці та сквери.

– Оресте, який був у звичайному житті Василь?

– Він був кльовим! З ним було завжди весело та приємно. Любив життя, любив сидіти, любив говорити, любив дивитись, любив знайомитись, любив спілкуватись. Тобто був неймовірним життєлюбом. Людина для життя і про життя. Він дуже всім подобався, був у топі у всіх компаніях. З ним у Парижі було прикольно ходити. Куди не приходиш, завдяки братовій популярності теж стаєш зіркою.

– Зараз, коли буваєте в Парижі, згадуєте ті зустрічі?

– Ви дуже жорстке запитання ставите… Я зараз живу в Бельгії – це недалеко. Але для мене зараз, мабуть, найважче – наважитися ходити вулицями Парижа. Куди не кинеш оком: тут ми сиділи, там – їли пасту, а он там – любили гуляти… І так безкінечно. Для мене Париж – це місто Василя. Мені навіть здається, що він просто народжений для Франції, йому було там дуже добре. Після його відходу деякі його друзі стали моїми друзями. І знаєте, що дивно, чимала їх кількість теж пішла у засвіти. Забрав до себе і щось вже цікаве мутить там з ними (усміхається).

Василь був містичною особою. Мені навіть зараз часом здається, що він за мною дивиться. Братова містика мене супроводжує всюди, кожен день відчуваю якісь підказки, знаки. Ще й цей псевдонім "Міф" (на честь глави злих духів Мефістофеля, героя своєї улюбленої опери), який він собі придумав… Але думаю, що він це зважено робив, бо артисти – вони всі такі, полюбляють таке. Знаєте, я вже не дивуюся, коли десь у кав’ярні у французькій провінції хтось підходить і каже: "О, ви так схожі на Василя Сліпака". Сподіваюся, його постать ще колись буде досконально вивчена – там купа всього. Це була людина, яка знала сім іноземних мов. Він спілкувався з елітою світу – у його будинку під Парижем можна було зустріти голлівудських режисерів, відомих продюсерів, музикантів.

– Між вами різниця – шість років. Якими ви були братами?

– У нас була мегалюбов усе життя. Він загинув у 2016 році, і перед тим два роки так сталося в мене по роботі (Орест Сліпак за фахом – лікар-кардіолог. – Ред.), що я з ним дуже багато проводив часу. Доля подарувала мені таку можливість. До цього ми бачилися раз чи двічі на рік. А потім я постійно був з ним, набулися разом. Він був для мене найближчим родичем і найближчим другом. Ми знали все один про одного. Звичайно, його історії цікавіші, ніж мої (сміється). Єдине, про що не знав ні я, ні наші батьки, це те, що він бере участь у бойових діях на фронті. Він розповідав, що їздить до хлопців підтримувати їх, волонтерить – от все, що я чув від нього про війну.

– Під час останньої зустрічі у вас були якісь передчуття?

– У десятих числах червня він приїхав з Парижа до Києва – і був зовсім іншим. Здавалося, якийсь монах... Був кілька днів у мене. Мало говорив – я бачив, що щось не те. Дуже добре пам’ятаю ранок, коли він їхав на фронт. Збудив мене, зробив каву. Каже: "Поїхав". Я вийшов з ним на вулицю – мешкав тоді на Великій Житомирській. Вже зійшло сонце. Він стояв з наплічником величезних розмірів, щось думав. Притулився до машини, а вона не була на стоянковому гальмі – прокотилася кілька метрів. Я дивився на цього велетня на фоні Михайлівського собору… В мене було відчуття, що це остання зустріч.

Про те, що його не стало, я дізнався з Facebook. Приїхав з Одеси, де був у відрядженні, пізно ввечері, відкриваю вранці соцмережі і бачу повідомлення: "Василь Сліпак – двохсотий". Дуже непрофесійно вчинили ті, хто це зробив. Є певна процедура оприлюднення такого роду новин – так не можна. Через годину мені перетелефонувала Яна Зінкевич із "Госпітальєрів". Потім вона займалася й формальностями – документами. І дуже допомогла мені тоді триматися. Я нічого не міг написати в соцмережах – все, що тоді з’являлося, писала Дана Павличко (відома видавниця, онучка Дмитра Павличка та Павла Загребельного. – Ред.). Вона була моєю сусідкою. Ще кілька друзів дуже допомогли. Ми переживали це разом.

– Коли зараз згадуєте про Василя, що спливає в пам’яті?

– Він на сцені – співак із неймовірною харизмою, яким захоплювалися всюди і завжди. Я дивувався, як легко та спокійно він ставився до цього успіху. Ніколи не чув нарікань, що стомився від тривалої репетиції, абсолютно не помічав проявів зіркової хвороби. А ще мені його дуже не вистачає в звичайному житті. Згадую, прокидаєшся, а він вже наготував якісь страви – любив куховарити. Ходив зранку на ринок, купував усе найсвіжіше. І будив мене шаленими запахами – у будинку, де мешкав під Парижем, була величезна тераса з барбекю. Це було неймовірно!

– А чи правда, що в його житті був період, коли він пішов з опери і працював охоронником у нічному клубі?

– Був такий досвід відходження від кар’єри – короткий, він потім повернувся. Пояснював, що все якось набридло, потребував перезавантаження. Тому працював якийсь час охоронником, і йому це подобалося. А мені так дивно було це спостерігати, бо в дитинстві він дуже шарівся, коли хтось затримував на ньому погляд більше п’яти секунд. Був скромним, дуже делікатним, а тут – таке. Але таке справді було, це факт. А потім він знову повернувся до оперної кар’єри.

– Про його особисте життя ви казали в одному з інтерв’ю: якщо закохувався, то дуже серйозно.

– Це абсолютно так. Якщо кохання – то лише ця жінка. Я мріяв навіть колись написати книгу про його закоханості, бо вони були дуже круті. І кожен раз здавалося, що це назавжди. З однією з коханих він навіть планував офіційно одружитися. Вона зараз мешкає в Америці, ми спілкуємося. Він закохався дуже палко і хотів гуцульське весілля у Ворохті. І я вже всюди домовився. І все це мало потягти в копієчку. Кажу: "Чуваче, тут бюджет виходить чималенький – три тисячі євро". А він усміхається: "Ти для рідного брата шкодуєш?" А мені не було шкода, правда.

Я тоді працював у хорошій американській компанії, мав добру зарплатню. Але потім якось це кохання розтануло. А весілля тим часом було замовлене – готель, меню склали в ресторані. Слава Богу, справа не дійшла до завдатку (сміється). Потім у нього був, мабуть, років вісім серйозний роман із француженкою Перін Медоф – вона теж, як і він, була солісткою паризької Опери. Потім була Ліза, яка стала однією з героїнь відомого документального фільму про Василя "Міф". Останньою – дівчина з України, але ми з нею не спілкуємося зараз.

– Чи правда, що ви свого часу полишили роботу, аби займатися популяризацією пам’яті про брата?

– Ні, це все робилося паралельно. Так сталося, що я дійсно залишив роботу, великий бізнес. Але я не можу сказати, що зараз є найактивнішим пропагувальником пам’яті про Василя. Є ключові люди, які цим займаються, – Львівська філармонія, Львівський історичний музей, дирекція конкурсу Василя Сліпака. Вони все рулять дуже професійно. Я б свою роль у цьому процесі не перебільшував.

– Статки, які заробив Василь, – це все залишилося в родині?

– Все було потрачено ним при житті на фронт. Все пішло туди – на амуніцію та інше. Коли він приїхав в Україну востаннє, був практично без нічого. Навіть не мав грошей купити собі бронежилет. Телефонував другу, композитору Євгену Гальперіну (один із найбільш затребуваних композиторів Європи, у фільмографії якого – і велике голлівудське кіно, наприклад, "Голодні ігри", і фільми Люка Бессона. Дитинство Євгена пройшло в Києві. – Ред.) Він багато років знімав у Гальперіна житло. Я чув цю розмову: "Женю, дивися, за червень платити тобі чи я собі куплю захист на фронт?"

Женя для проформи театрально та голосно посердився, але швидко погодився. Місячну оплату змінив на бронежилет. Досі, напевно, шкодує про це. Бо міг сказати: "Василю, давай додому". Але з іншого боку, навряд чи той послухав би. Ми тут можемо вжити цитату митрополита Бориса Гудзяка, який сказав, що якби навіть Василеві зателефонував Папа Римський, він би не вчинив інакше. Гудзяк (перший єпископ єпархії святого Володимира Великого у Парижі з 2013 по 2019 роки, з червня цього року – митрополит Філадельфійський. – Ред.) був знайомий з Василем з самого його дитинства.

– Приїхавши з України на фестиваль у Париж в юнацькому віці, Василь залишився там майже на 20 років. Йому пропонували змінити громадянство, але він відмовлявся. Звідки такий патріотизм?

– Він з дитинства був таким. Але треба сказати, коли його три роки не приймали у Львові в консерваторію, його патріотизм трошки розвіявся. Однак, коли почався перший Майдан, він приїздив до Києва. А вже під час другого – його жорстко зачепили оті смерті. Він ходив по центру міста і безкінечно ридав. Це на нього дуже вплинуло, і він люто включився в боротьбу. А роки до цього був увесь у кар’єрі – щасливим таким чуваком. Він був на топі, контракти сипались один за одним. Але Василь обрав інший шлях. І коли ти входиш, входиш, входиш у всі ці фронтові справи – назад вже немає дороги, на жаль… Ми досі дуже мало знаємо подробиць про його загибель. Для мене військова частина життя брата дуже болюча і навіть каламутна.

– Василя Сліпака було нагороджено посмертно орденами "За мужність" І ступеня та "Золота Зірка", також йому надано звання Герой України. Хто з рідних отримував нагороду?

– Батьки. Вони приїхали в Київ на зустріч з президентом Порошенком. Я мав йти з ними, але в останній момент відмовився. Мені було важко, не зміг. Нагорода і всі інші речі Василя зараз у Львівському історичному музеї. Всі його речі з Парижа, записи, ноти, концертний одяг – все там. Там відкрито фонд Василя Сліпака, який дуже професійно веде наукова працівниця Ольга Сторож.

– Як живе зараз ваша мама?

– Вона в Італії. Батьки поїхали туди багато років тому на заробітки, так і залишилися. Тато помер у січні 2021 року від коронавірусу. Мама, слава Богу, жива. Їй вже 80 років, однак дуже активна в соцмережах, донатить чи не щодня на ЗСУ. Має чимало хвороб, але дає їм раду. А Василю цьогоріч мало б виповнитися 50.

– А як зараз, у ці роки, проходить його день народження?

– У спогадах. Для мене це тепер важка дата. 29 червня – найгірший день у році. Взагалі червень для мене чорний місяць. З усіма сварюся, всіх критикую – у цей час мене краще не чіпати… У 2017 році був започаткований Маратон пам’яті Василя Сліпака, який щороку проводиться в останні дні червня. Цьогоріч заплановано 18 концертів по всьому світі. В Україні, Німеччині, Франції, Великій Британії, Іспанії. Плюс раз на два роки відбувається Міжнародний конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Наступного року буде п’ятий – він успішний, дуже крута команда його робить.

– Документальний фільм про Василя "Міф", який з успіхом йшов у широкому прокаті, вам подобається?

– Я його дивився один раз – і більше не можу поки. Дуже боляче. Режисер Леонід Кантер – молодець. Є ще другий фільм про Василя, не знаю, чи ви його бачили, "Моя війна. Два життя Василя Сліпака", який теж зняв Леонід, але з прізвищем Канфер. На жаль, обидва режисери теж померли.

– Якби Василь зараз був живим, де б він був, як думаєте?

– Я думаю, що він був би на фронті. Або навпаки поринув із головою в кар’єру. І це був би його фронт, бо робити зараз щось добре на міжнародній сцені українцеві – це теж міцна зброя. Останні роки він був на піку своєї слави. Для його голосу – 40 років і далі – це топ-період. Всі гроші – там. І саме на цьому етапі він пішов від нас в інший світ. Знаєте, все, що стосується Василя, – дуже світле. Коли я про нього думаю, здається, що торкається до тіла щось тепле, невидиме. Це світло мене тримає, і я думаю, що не тільки мене.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучим та актором Геннадієм Попенком – про відомих колег на фронті та свою роботу в ЗСУ.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Українські захисники завершили зачистку Куп’янська від росіян – Deep State
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T00:12:31Z
Окупанти готують на Луганщині пропагандистський «міжнародний форум» - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2024-11-26T00:09:00Z
Атака дронів по Україні: у Києві збивають "Шахеди" - що відомо
GlavRed
2024-11-25T23:27:15Z
На Курщині в полон до росіян потрапив 22-річний британець
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T22:57:45Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-11-25T22:51:54Z
"Диво якесь": у Харкові вцілів портрет одного з трьох педагогів, вже виникли теорії
Фокус
2024-11-25T22:12:31Z
Вже били по Сумах: у Defence Express пояснили небезпеку "Шахедів" зі шрапнеллю
24tv
2024-11-25T22:09:25Z
Карта бойових дій в Україні станом на 26 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T22:00:05Z
Вибухи та потужна пожежа: українські дрони могли вдарити по місту Губкін на Бєлгородщині
24tv
2024-11-25T21:57:58Z
Спецпрокурор США подав клопотання щодо припинення двох справ проти Трампа
УкраинФорм
2024-11-26T00:18:14Z
Байден разом із першою леді відвідають інавгурацію Трампа – Білий дім
ZN UA
2024-11-26T00:16:57Z
Сприймаємо їх серйозно, – Білий дім про погрози Росії вдарити по новій базі ППО в Польщі
24tv
2024-11-26T00:15:45Z
Пентагон не бачить ознак присутності військ КНДР на території України
УкраинФорм
2024-11-26T00:09:46Z
Байден і Макрон збираються оголосити про перемир'я між Ізраїлем та «Хезболлою» – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T23:54:10Z
Суд закрив справу проти Трампа щодо спроб скасувати результати виборів-2020
УкраинФорм
2024-11-25T23:51:07Z
Сенат Чехії розгляне резолюцію про визнання депортації кримських татар геноцидом
Хвиля
2024-11-25T23:45:32Z
Гаплик правосуддю: Мін’юст США пропонує закрити справу проти Трампа щодо втручання у вибори
Украина Криминальная
2024-11-25T23:45:17Z
Європейські країни посилять військову підтримку України — Пісторіус
ZN UA
2024-11-25T23:36:16Z
Один актор — 23 персонажі: Лаврін зі "Спіймати Кайдаша" озвучив Stalker 2
Фокус
2024-11-25T22:15:29Z
Популярна пісня Ельзи з "Крижаного серця" знову підкорює мережу
24tv
2024-11-25T22:03:12Z
Вартий очікування: все, що відомо про приквел хітового мультфільму "Думками навиворіт"
24tv
2024-11-25T21:39:21Z
"Найбожевільніший вчинок": Джамала розповіла, на що зважилася під час війни
GlavRed
2024-11-25T21:27:44Z
Максим Галкін публічно принизив путініста Філіпа Кіркорова - подробиці
GlavRed
2024-11-25T21:27:01Z
Акторка з Маріуполя знялася в пропагандистському ролику
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T21:21:13Z
Неочікуваний дует: Женя Галич та Lely45 запрем'єрили кліп на пісню "Усе ж таки друзі"
24tv
2024-11-25T21:18:37Z
Колишній чоловік Ані Лорак показав свою нову супутницю - який вона має вигляд
GlavRed
2024-11-25T20:27:36Z
Головні тренди новорічних суконь 2025
360ua.news
2024-11-25T20:15:50Z
«Будуємо першу в Україні підземну лікарню для 2000 пацієнтів», — Синєгубов
Мій Харків
2024-11-25T21:30:55Z
8 звичок, які роблять успішні люди щоранку
Знай
2024-11-25T20:51:57Z
Ось 12 найпоширеніших нічних жахів дорослих і що вони означають
24tv
2024-11-25T20:27:06Z
Наскільки шкідливо їсти вночі: результати останнього дослідження
24tv
2024-11-25T20:06:07Z
Венерологиня попередила про надскладні наслідки невиявленого сифілісу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T19:00:23Z
Україна та Данія підписали угоду в сфері охорони здоров’я
УкраинФорм
2024-11-25T18:01:36Z
Названо ягоду, яка лікує абсолютно все
AgroNews
2024-11-25T17:37:52Z
В Україні презентували першу версію мапи реабілітаційних закладів - Мінреінтеграції
УкраинФорм
2024-11-25T17:36:00Z
В Україні посилять контроль над психіатричними оглядами: що зміниться
24tv
2024-11-25T16:45:18Z
Футзал. Україна оголосила заявку на матчі відбору Євро-2026
Football.ua
2024-11-25T22:23:03Z
Вест Гем впевнено обіграв Ньюкасл
Football.ua
2024-11-25T22:01:55Z
Лечче в гостях обіграв Венецію
Football.ua
2024-11-25T21:43:31Z
Полісся — Зоря 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-25T21:39:10Z
Визначилися номінанти на щорічні премії від ATP
УкраинФорм
2024-11-25T20:57:44Z
Президент Ла Ліги: Іноді Перес втрачає зв'язок з реальністю
Football.ua
2024-11-25T20:52:15Z
Чемпіонат України з вільної боротьби: юний спортсмен з Львівщини виборов перше місце
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T20:30:43Z
Роналду розриває в Лізі чемпіонів: відео розкішного дубля португальця
24tv
2024-11-25T20:27:17Z
Аморім — після свого дебюту в МЮ: Мої гравці занадто багато думали під час гри
Football.ua
2024-11-25T20:01:29Z
Литва передала Україні нову партію військової допомоги
Хвиля
2024-11-26T00:12:17Z
В Україні запускають Єдиний державний реєстр домашніх тварин
Детектор М
2024-11-25T23:13:46Z
Демократії важко перевести економіку на воєнні рейки - німецький генерал
УкраинФорм
2024-11-25T22:51:07Z
Стефанішина: Приїзд європейських інструкторів в Україну для навчання бійців ЗСУ - питання часу
УкраинФорм
2024-11-25T22:23:04Z
26 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T22:06:40Z
Вся правда про короля Британії Чарльза III: проблеми зі шлунком, статеві зв'язки та загальний розбір матриці долі
Знай
2024-11-25T21:51:49Z
Пентагон відкрив тендери для роботи американських військових підрядників в Україні
УкраинФорм
2024-11-25T21:49:45Z
Німеччина планує навчати українських військових на рівні штабів батальйонів і бригад
УкраинФорм
2024-11-25T21:22:53Z
Місто у місті: що виробляє завод "Тайфун", який уразили Сили оборони у Калузі
24tv
2024-11-25T20:51:34Z
Нацбанк за тиждень продав понад 590 мільйонів доларів
Хвиля
2024-11-25T21:36:49Z
Україна може подвоїти обсяг аграрного експорту
Хвиля
2024-11-25T21:03:40Z
ДТЕК поновив графіки відключень світла у 4 регіонах України
Хвиля
2024-11-25T20:21:05Z
Вартість яєць продовжує невпинно зростати: яка ситуація на ринку України
24tv
2024-11-25T20:03:01Z
В обмінниках зміниться курс долара: чого чекати українцям до 1 грудня
GlavRed
2024-11-25T19:25:24Z
Reuters: Австрія конфіскувала російський газ на 230 млн євро
Европейская правда
2024-11-25T19:16:44Z
Ціни на моркву в Україні продовжують падати: аналітики назвали вартість та пояснили тенденцію
Политека
2024-11-25T19:00:25Z
В Україні стрімко зростають ціни на овочі: як змінилася вартість огірків та помідорів наприкінці осені
Хвиля
2024-11-25T18:39:19Z
В грудні "Укрпошта" почне виплачувати українцям по 1000 гривень: кого це стосується
Фокус
2024-11-25T18:25:02Z
Вибухи пролунали у Харкові та Києві — ЗМІ
TSN
2024-11-25T23:39:17Z
Суд відправив до тюрми на 15 років жителя Харківщини, який передавав ворогу дані про ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-25T23:21:15Z
На Тернопільщині померла 13-річна дитина. Це – четверта жертва отруєння цілої родини грибами
Украина Криминальная
2024-11-25T22:57:35Z
Стрілянина у готелі Києва: стрільцю повідомили про підозру та відправили під варту
ZN UA
2024-11-25T22:36:19Z
Рівнянина затримали за замах на умисне вбивство знайомої
Украина Криминальная
2024-11-25T22:09:11Z
Пожежа на Калузькому НПЗ: військовий експерт оцінив масштаби руйнувань
Политека
2024-11-25T21:51:39Z
У Тернополі чоловік написав на фасадах церков «число звіра»: йому загрожує п’ять років ув’язнення
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T21:42:10Z
В Сумах затримали диверсанта, що вчиняв підпали на замовлення російських спецслужб
InternetUA
2024-11-25T21:15:29Z
Літак російської авікомпанії в Анталії загорівся з тієї ж причини, що й п′ять років тому у «Шереметьєво» – The Insider
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T20:45:16Z
Скільки можна зберігати м'ясо в холодильнику та в морозильній камері
TSN
2024-11-25T23:51:32Z
Лише справжній детектив знайде три відмінності: на пошук є лише 23 секунди
GlavRed
2024-11-25T23:42:14Z
Рецепт квашеної капусти "Пелюстка" від зірки "Мастер Шеф": дуже хрумка та смачна
Политека
2024-11-25T23:30:37Z
Що буде, якщо подивитися в розбите дзеркало
TSN
2024-11-25T22:51:41Z
Робота мрії: в розкішний готель на Закарпатті потрібна доглядальниця за котами
TSN
2024-11-25T22:09:51Z
Не з ікрою чи шпротами: найкращий рецепт канапок на Новий рік
24tv
2024-11-25T21:57:13Z
8 речей, які ніколи не можна зберігати біля плити: це треба знати кожному
24tv
2024-11-25T21:33:28Z
2024 був кармічним, але чи пройшли ви урок: основні ознаки того, що в 2025 вам буде легше
Знай
2024-11-25T21:30:39Z
Хрусткі, легкі, неймовірно смачні: як приготувати вафлі у вафельниці
24tv
2024-11-25T20:42:48Z
Вчені з Китаю представили інноваційний штучний інтелект, що перевершить ChatPT
InternetUA
2024-11-26T00:01:26Z
Росіяни намагаються впровадити штучний інтелект у "шахеди" - ЗМІ
Хвиля
2024-11-25T23:12:31Z
Стартап Ubitium розробляє процесор, який об’єднає CPU, GPU, DSP та FPGA
ITC
2024-11-25T23:10:43Z
До Землі несеться астероїд розміром з футбольне поле: чи є загроза для планети
TSN
2024-11-25T22:39:49Z
NVIDIA GeForce RTX 50xx першими отримають пам’ять GDDR7, — інсайдер
ITC
2024-11-25T21:55:47Z
Криптовалютні шахраї викрали криптовалюту у 42 тисяч користувачів Bluesky
InternetUA
2024-11-25T21:51:12Z
Експерти назвали 5 бюджетних відеокарт, до яких варто придивитися у 2024 році
InternetUA
2024-11-25T21:01:50Z
Як стерти всі дані та відновити заводські налаштування на Macbook: інструкція
InternetUA
2024-11-25T20:13:57Z
На рендерах показали дизайн Samsung Galaxy A56 з новою камерою
InternetUA
2024-11-25T19:31:27Z
Водіям на замітку: як "врятувати" автомобіль від корозії – головні правила
GlavRed
2024-11-25T21:27:58Z
Mercedes-Benz W124 виповнилося 40 років
AutoCentre
2024-11-25T20:16:40Z
Розпочалися випробування першого у світі колісного навантажувача на водні
AutoCentre
2024-11-25T19:22:04Z
Tesla лідирує серед брендів за кількістю смертельних аварій
360ua.news
2024-11-25T18:33:47Z
Cтав відомий найекономічніший електричний фургон 2024 року
AutoCentre
2024-11-25T17:46:28Z
Представлено новий Chevrolet Aveo
Portaltele
2024-11-25T16:52:39Z
Повернення легенди: Toyota відродить культову спортивну модель
Фокус
2024-11-25T16:21:21Z
В Україні виготовили партію автопаливозаправників на шасі MAN TGM 4×4
AutoCentre
2024-11-25T16:15:26Z
Kia EV9 GT 2025: Електричний сімейний автомобіль зі спортивним характером та потужністю понад 500 к.с
ITC
2024-11-25T15:16:34Z