MY.UAНовини
Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети
Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети

Про смерть дізнався з Facebook. Брат Героя України Василя Сліпака – про долю статків легенди, скасоване весілля та фронтові секрети

Вісім років тому, 29 червня 2016 року, на фронті загинув Василь Сліпак – відомий на весь світ оперний співак, соліст Паризької національної опери, доброволець російсько-української війни з позивним "Міф", Герой України. Майже 20 років артист прожив у Парижі.

В інтерв’ю OBOZ.UA Орест Сліпак, найближчий родич та друг артиста-воїна, розкрив невідомі сторінки з життя виконавця. Брат співака розповів про його творчі злети, паризький період та останні роки життя.

Василь Сліпак народився і виріс у Львові. Співав з дитинства, у дев’ять років брат Орест відвів його до легендарної львівської хорової капели "Дударик". Майбутня зірка світових сцен навчався у Вищому музичному інституті ім. Лисенка у Львові. У 17 років взяв участь у Міжнародному музичному фестивалі-конкурсі у Франції, де отримав Гран-прі. Відтоді почалася його світова слава.

З початком Революції гідності став активно допомагати Україні. Був одним із організаторів паризького Євромайдану, а згодом кілька разів їздив добровольцем на Донбас. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Загинув від кулі снайпера біля смт Луганське. Оборонцю був 41 рік. Після загибелі Василя Сліпака на його честь у Києві та інших містах країни назвали вулиці та сквери.

– Оресте, який був у звичайному житті Василь?

– Він був кльовим! З ним було завжди весело та приємно. Любив життя, любив сидіти, любив говорити, любив дивитись, любив знайомитись, любив спілкуватись. Тобто був неймовірним життєлюбом. Людина для життя і про життя. Він дуже всім подобався, був у топі у всіх компаніях. З ним у Парижі було прикольно ходити. Куди не приходиш, завдяки братовій популярності теж стаєш зіркою.

– Зараз, коли буваєте в Парижі, згадуєте ті зустрічі?

– Ви дуже жорстке запитання ставите… Я зараз живу в Бельгії – це недалеко. Але для мене зараз, мабуть, найважче – наважитися ходити вулицями Парижа. Куди не кинеш оком: тут ми сиділи, там – їли пасту, а он там – любили гуляти… І так безкінечно. Для мене Париж – це місто Василя. Мені навіть здається, що він просто народжений для Франції, йому було там дуже добре. Після його відходу деякі його друзі стали моїми друзями. І знаєте, що дивно, чимала їх кількість теж пішла у засвіти. Забрав до себе і щось вже цікаве мутить там з ними (усміхається).

Василь був містичною особою. Мені навіть зараз часом здається, що він за мною дивиться. Братова містика мене супроводжує всюди, кожен день відчуваю якісь підказки, знаки. Ще й цей псевдонім "Міф" (на честь глави злих духів Мефістофеля, героя своєї улюбленої опери), який він собі придумав… Але думаю, що він це зважено робив, бо артисти – вони всі такі, полюбляють таке. Знаєте, я вже не дивуюся, коли десь у кав’ярні у французькій провінції хтось підходить і каже: "О, ви так схожі на Василя Сліпака". Сподіваюся, його постать ще колись буде досконально вивчена – там купа всього. Це була людина, яка знала сім іноземних мов. Він спілкувався з елітою світу – у його будинку під Парижем можна було зустріти голлівудських режисерів, відомих продюсерів, музикантів.

– Між вами різниця – шість років. Якими ви були братами?

– У нас була мегалюбов усе життя. Він загинув у 2016 році, і перед тим два роки так сталося в мене по роботі (Орест Сліпак за фахом – лікар-кардіолог. – Ред.), що я з ним дуже багато проводив часу. Доля подарувала мені таку можливість. До цього ми бачилися раз чи двічі на рік. А потім я постійно був з ним, набулися разом. Він був для мене найближчим родичем і найближчим другом. Ми знали все один про одного. Звичайно, його історії цікавіші, ніж мої (сміється). Єдине, про що не знав ні я, ні наші батьки, це те, що він бере участь у бойових діях на фронті. Він розповідав, що їздить до хлопців підтримувати їх, волонтерить – от все, що я чув від нього про війну.

– Під час останньої зустрічі у вас були якісь передчуття?

– У десятих числах червня він приїхав з Парижа до Києва – і був зовсім іншим. Здавалося, якийсь монах... Був кілька днів у мене. Мало говорив – я бачив, що щось не те. Дуже добре пам’ятаю ранок, коли він їхав на фронт. Збудив мене, зробив каву. Каже: "Поїхав". Я вийшов з ним на вулицю – мешкав тоді на Великій Житомирській. Вже зійшло сонце. Він стояв з наплічником величезних розмірів, щось думав. Притулився до машини, а вона не була на стоянковому гальмі – прокотилася кілька метрів. Я дивився на цього велетня на фоні Михайлівського собору… В мене було відчуття, що це остання зустріч.

Про те, що його не стало, я дізнався з Facebook. Приїхав з Одеси, де був у відрядженні, пізно ввечері, відкриваю вранці соцмережі і бачу повідомлення: "Василь Сліпак – двохсотий". Дуже непрофесійно вчинили ті, хто це зробив. Є певна процедура оприлюднення такого роду новин – так не можна. Через годину мені перетелефонувала Яна Зінкевич із "Госпітальєрів". Потім вона займалася й формальностями – документами. І дуже допомогла мені тоді триматися. Я нічого не міг написати в соцмережах – все, що тоді з’являлося, писала Дана Павличко (відома видавниця, онучка Дмитра Павличка та Павла Загребельного. – Ред.). Вона була моєю сусідкою. Ще кілька друзів дуже допомогли. Ми переживали це разом.

– Коли зараз згадуєте про Василя, що спливає в пам’яті?

– Він на сцені – співак із неймовірною харизмою, яким захоплювалися всюди і завжди. Я дивувався, як легко та спокійно він ставився до цього успіху. Ніколи не чув нарікань, що стомився від тривалої репетиції, абсолютно не помічав проявів зіркової хвороби. А ще мені його дуже не вистачає в звичайному житті. Згадую, прокидаєшся, а він вже наготував якісь страви – любив куховарити. Ходив зранку на ринок, купував усе найсвіжіше. І будив мене шаленими запахами – у будинку, де мешкав під Парижем, була величезна тераса з барбекю. Це було неймовірно!

– А чи правда, що в його житті був період, коли він пішов з опери і працював охоронником у нічному клубі?

– Був такий досвід відходження від кар’єри – короткий, він потім повернувся. Пояснював, що все якось набридло, потребував перезавантаження. Тому працював якийсь час охоронником, і йому це подобалося. А мені так дивно було це спостерігати, бо в дитинстві він дуже шарівся, коли хтось затримував на ньому погляд більше п’яти секунд. Був скромним, дуже делікатним, а тут – таке. Але таке справді було, це факт. А потім він знову повернувся до оперної кар’єри.

– Про його особисте життя ви казали в одному з інтерв’ю: якщо закохувався, то дуже серйозно.

– Це абсолютно так. Якщо кохання – то лише ця жінка. Я мріяв навіть колись написати книгу про його закоханості, бо вони були дуже круті. І кожен раз здавалося, що це назавжди. З однією з коханих він навіть планував офіційно одружитися. Вона зараз мешкає в Америці, ми спілкуємося. Він закохався дуже палко і хотів гуцульське весілля у Ворохті. І я вже всюди домовився. І все це мало потягти в копієчку. Кажу: "Чуваче, тут бюджет виходить чималенький – три тисячі євро". А він усміхається: "Ти для рідного брата шкодуєш?" А мені не було шкода, правда.

Я тоді працював у хорошій американській компанії, мав добру зарплатню. Але потім якось це кохання розтануло. А весілля тим часом було замовлене – готель, меню склали в ресторані. Слава Богу, справа не дійшла до завдатку (сміється). Потім у нього був, мабуть, років вісім серйозний роман із француженкою Перін Медоф – вона теж, як і він, була солісткою паризької Опери. Потім була Ліза, яка стала однією з героїнь відомого документального фільму про Василя "Міф". Останньою – дівчина з України, але ми з нею не спілкуємося зараз.

– Чи правда, що ви свого часу полишили роботу, аби займатися популяризацією пам’яті про брата?

– Ні, це все робилося паралельно. Так сталося, що я дійсно залишив роботу, великий бізнес. Але я не можу сказати, що зараз є найактивнішим пропагувальником пам’яті про Василя. Є ключові люди, які цим займаються, – Львівська філармонія, Львівський історичний музей, дирекція конкурсу Василя Сліпака. Вони все рулять дуже професійно. Я б свою роль у цьому процесі не перебільшував.

– Статки, які заробив Василь, – це все залишилося в родині?

– Все було потрачено ним при житті на фронт. Все пішло туди – на амуніцію та інше. Коли він приїхав в Україну востаннє, був практично без нічого. Навіть не мав грошей купити собі бронежилет. Телефонував другу, композитору Євгену Гальперіну (один із найбільш затребуваних композиторів Європи, у фільмографії якого – і велике голлівудське кіно, наприклад, "Голодні ігри", і фільми Люка Бессона. Дитинство Євгена пройшло в Києві. – Ред.) Він багато років знімав у Гальперіна житло. Я чув цю розмову: "Женю, дивися, за червень платити тобі чи я собі куплю захист на фронт?"

Женя для проформи театрально та голосно посердився, але швидко погодився. Місячну оплату змінив на бронежилет. Досі, напевно, шкодує про це. Бо міг сказати: "Василю, давай додому". Але з іншого боку, навряд чи той послухав би. Ми тут можемо вжити цитату митрополита Бориса Гудзяка, який сказав, що якби навіть Василеві зателефонував Папа Римський, він би не вчинив інакше. Гудзяк (перший єпископ єпархії святого Володимира Великого у Парижі з 2013 по 2019 роки, з червня цього року – митрополит Філадельфійський. – Ред.) був знайомий з Василем з самого його дитинства.

– Приїхавши з України на фестиваль у Париж в юнацькому віці, Василь залишився там майже на 20 років. Йому пропонували змінити громадянство, але він відмовлявся. Звідки такий патріотизм?

– Він з дитинства був таким. Але треба сказати, коли його три роки не приймали у Львові в консерваторію, його патріотизм трошки розвіявся. Однак, коли почався перший Майдан, він приїздив до Києва. А вже під час другого – його жорстко зачепили оті смерті. Він ходив по центру міста і безкінечно ридав. Це на нього дуже вплинуло, і він люто включився в боротьбу. А роки до цього був увесь у кар’єрі – щасливим таким чуваком. Він був на топі, контракти сипались один за одним. Але Василь обрав інший шлях. І коли ти входиш, входиш, входиш у всі ці фронтові справи – назад вже немає дороги, на жаль… Ми досі дуже мало знаємо подробиць про його загибель. Для мене військова частина життя брата дуже болюча і навіть каламутна.

– Василя Сліпака було нагороджено посмертно орденами "За мужність" І ступеня та "Золота Зірка", також йому надано звання Герой України. Хто з рідних отримував нагороду?

– Батьки. Вони приїхали в Київ на зустріч з президентом Порошенком. Я мав йти з ними, але в останній момент відмовився. Мені було важко, не зміг. Нагорода і всі інші речі Василя зараз у Львівському історичному музеї. Всі його речі з Парижа, записи, ноти, концертний одяг – все там. Там відкрито фонд Василя Сліпака, який дуже професійно веде наукова працівниця Ольга Сторож.

– Як живе зараз ваша мама?

– Вона в Італії. Батьки поїхали туди багато років тому на заробітки, так і залишилися. Тато помер у січні 2021 року від коронавірусу. Мама, слава Богу, жива. Їй вже 80 років, однак дуже активна в соцмережах, донатить чи не щодня на ЗСУ. Має чимало хвороб, але дає їм раду. А Василю цьогоріч мало б виповнитися 50.

– А як зараз, у ці роки, проходить його день народження?

– У спогадах. Для мене це тепер важка дата. 29 червня – найгірший день у році. Взагалі червень для мене чорний місяць. З усіма сварюся, всіх критикую – у цей час мене краще не чіпати… У 2017 році був започаткований Маратон пам’яті Василя Сліпака, який щороку проводиться в останні дні червня. Цьогоріч заплановано 18 концертів по всьому світі. В Україні, Німеччині, Франції, Великій Британії, Іспанії. Плюс раз на два роки відбувається Міжнародний конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Наступного року буде п’ятий – він успішний, дуже крута команда його робить.

– Документальний фільм про Василя "Міф", який з успіхом йшов у широкому прокаті, вам подобається?

– Я його дивився один раз – і більше не можу поки. Дуже боляче. Режисер Леонід Кантер – молодець. Є ще другий фільм про Василя, не знаю, чи ви його бачили, "Моя війна. Два життя Василя Сліпака", який теж зняв Леонід, але з прізвищем Канфер. На жаль, обидва режисери теж померли.

– Якби Василь зараз був живим, де б він був, як думаєте?

– Я думаю, що він був би на фронті. Або навпаки поринув із головою в кар’єру. І це був би його фронт, бо робити зараз щось добре на міжнародній сцені українцеві – це теж міцна зброя. Останні роки він був на піку своєї слави. Для його голосу – 40 років і далі – це топ-період. Всі гроші – там. І саме на цьому етапі він пішов від нас в інший світ. Знаєте, все, що стосується Василя, – дуже світле. Коли я про нього думаю, здається, що торкається до тіла щось тепле, невидиме. Це світло мене тримає, і я думаю, що не тільки мене.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучим та актором Геннадієм Попенком – про відомих колег на фронті та свою роботу в ЗСУ.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
В Україні можуть з’явитись мобільні ТЦК: що відомо
TSN
2025-07-21T11:30:14Z
Ще «два-три тижні»: 50 днів для Путіна — що насправді стоїть за черговим ультиматумом Трампа
TSN
2025-07-21T11:30:13Z
Мобільні ТЦК - чи реально це в Україні? Нардеп пояснив позицію
Telegraf
2025-07-21T11:27:57Z
Румунія піднімала винищувачі через атаку РФ та зафіксувала заліт повітряних цілей
Европейская правда
2025-07-21T11:27:51Z
СБУ отримала дані про всі слідчі дії НАБУ та САП
ZN UA
2025-07-21T11:27:45Z
У Раді очікують програму дій нового уряду
УкраинФорм
2025-07-21T11:27:40Z
Україна масштабує удари по РФ: Зеленський вийшов із важливою заявою
GlavRed
2025-07-21T11:27:38Z
Пекін заявив, що рішуче відповість на 18-й пакет санкцій ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:27:25Z
«Метінвест» залучив 24 млн євро кредиту Deutsche Bank: для модернізації Північного ГЗК
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:30:39Z
Україна імпортувала 2,1 тис. тонн живої свійської птиці за січень–червень 2025 року
Agravery
2025-07-21T11:30:37Z
На Волині закладуть плантацію смородини на 50 га
AgroPortal
2025-07-21T11:30:30Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: в ПФУ попередили, як впливає дохід на допомогу
Политека
2025-07-21T11:30:27Z
Російська металургія знаходиться на межі зупинки - розвідка
УкраинФорм
2025-07-21T11:24:14Z
Борщ по-польськи з литовським присмаком. Чому імпорт овочів в Україну став вигідним
Telegraf
2025-07-21T11:15:27Z
Українці зареєстрували у Польщі майже 30 тис. компаній
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:15:12Z
В Україні зросли експортні ціни на ячмінь
УкраинФорм
2025-07-21T11:12:55Z
Польща планує купити частку в супутниковій компанії, яка допомогла Україні в протистоянні з Росією - FT
УкраинФорм
2025-07-21T11:10:51Z
Нові випуски «Званої вечері» на СТБ та «Стендап» на «Суспільне Культура». Як дивилися телеканали 30 червня — 6 липня 2025 року
Детектор М
2025-07-21T11:30:59Z
Окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ на Донеччині: що відомо
TSN
2025-07-21T11:30:58Z
Наймасштабніший удар по Франківську: росіяни застосували ракети «Кинджал», «Калібр» та дрони
УкраинФорм
2025-07-21T11:30:47Z
Війська РФ обстріляли Слатине на Харківщині, пошкоджені будинки та ЛЕП
УкраинФорм
2025-07-21T11:27:32Z
Козаки сумували за красунями: розкрито таємницю, ​як з'явилась назва міста Суми
GlavRed
2025-07-21T11:27:20Z
Три хвилі терору: як ворог переймає українську тактику дронових атак та чого очікувати далі
Фокус
2025-07-21T11:27:15Z
Полускали, як горішки: ЗСУ "розібрали" автопарк росіян на Лиманскому напрямку
Фокус
2025-07-21T11:21:36Z
І далеко їхати не треба: рибалка спіймав карася-"монстра" у київському ставку
Telegraf
2025-07-21T11:21:04Z
Найбільший удар за час війни: міський голова Івано-Франківська повідомив наслідки
24tv
2025-07-21T11:18:46Z
У США чоловік загинув через те, що зайшов в кабінет, коли там працював МРТ апарат
24tv
2025-07-21T11:24:14Z
Які пільги мають учасники бойових дій та як ними скористатися
24tv
2025-07-21T10:45:55Z
Чи можна спати на дивані щодня. Поради лікаря-ортопеда
Gazeta UA
2025-07-21T10:09:13Z
Прорив у виробництві веганського сиру та йогурту: модифіковані бактерії відкривають новий шлях
Фокус
2025-07-21T08:45:18Z
Чотири фази менструального циклу: особливості кожної з них, як вони впливають на настрій і самопочуття
TSN
2025-07-21T08:36:45Z
Революція в трансплантології: хірурги вперше реанімували “мертве” серце дитини на операційному столі
ZN UA
2025-07-21T08:07:03Z
Як працює кофеїн під час тренування у спеку
24tv
2025-07-21T08:03:35Z
Їсти груші стало небезпечно через незвичних комах: у чому проблема
Telegraf
2025-07-21T06:39:37Z
Пам’яті медсестри Оксани Чіхрак
УкраинФорм
2025-07-21T06:03:23Z
В Італії після резонансу скасували концерт за участі прокремлівського Гергієва
Европейская правда
2025-07-21T11:30:54Z
Національний музей історії України очолила Олена Земляна
УкраинФорм
2025-07-21T11:30:25Z
У Японії розпочався тур українського театру міміки та жестової мови «Райдуга»
УкраинФорм
2025-07-21T11:27:35Z
Леся Нікітюк відповіла відомій акторці, яка дорікнула їй за знімання у фільмі: "Більше не буду"
TSN
2025-07-21T11:10:42Z
Суд оштрафував директора комплексу через російські пісні Вєрки Сєрдючки
1News
2025-07-21T11:09:11Z
Цей "аудитор" носить напрочуд недорогий годинник – навіть попри те, що він Бен Аффлек
24tv
2025-07-21T10:36:53Z
«Буде тобі, враже, так, як відьма скаже!»: гурт Angy Kreyda приєднався до підтримки Руху опору ССО
ZN UA
2025-07-21T10:18:13Z
"Полетів" з даху прямо на сцену: Артем Пивоваров вразив небезпечним трюком на Atlas Festival
24tv
2025-07-21T10:15:09Z
Ідея надійшла від самого гурту: продюсер анонсував фільм про історію "Океану Ельзи"
24tv
2025-07-21T10:12:17Z
Чому не можна викидати старий гаманець: ритуали, які допоможуть отримати фінансовий добробут
TSN
2025-07-21T11:30:35Z
Експерти назвали 4 звички, через які ваші підлоги постійно брудні
24tv
2025-07-21T11:27:59Z
Сусіди будуть заздрити урожаю: ефективне добриво для часнику
24tv
2025-07-21T11:27:09Z
Такої ви ще готували: корисна літня лазанья без грама тіста
24tv
2025-07-21T11:24:37Z
Їх хочуть і люблять усі - ці три знаки здатні закохати у себе будь-кого
Gazeta UA
2025-07-21T11:09:52Z
Цей інгредієнт змінює все: додайте його в тісто — і ваша випічка буде ніжною та пухкою
TSN
2025-07-21T11:03:25Z
Ідеально в таку спеку: готуємо кавунове мохіто, яке освіжить і приємно здивує смаком
24tv
2025-07-21T09:51:24Z
Чому шашлик виходить не соковитим: ви неправильно його маринуєте — ось, як треба
TSN
2025-07-21T09:36:11Z
Популярний колір фарби робить дім холодним: якого відтінку краще уникати
24tv
2025-07-21T09:30:36Z
Ніхто не помітив: чоловік врятував життя дружини поцілунком
Фокус
2025-07-21T11:30:31Z
Уряд об'єднав Мінстратегпром із Міністерством оборони для посилення оборонного управління
Gazeta UA
2025-07-21T11:30:05Z
Чому 22 липня не можна лаятися і багато працювати: яке церковне свято
GlavRed
2025-07-21T11:27:17Z
Як правильно звертатися до батьків – на "ти" чи на "ви": церква розставила крапки над "і"
GlavRed
2025-07-21T11:27:15Z
За пів року частка української зброї має становити до 50%, – Зеленський дав завдання Міноборони
24tv
2025-07-21T11:21:11Z
Визнану померлою жінку повернули до життя: вона шокувала тим, що побачила
TSN
2025-07-21T11:18:29Z
За два роки виробництво артилерії в Україні зросло втричі - Умєров
УкраинФорм
2025-07-21T11:15:21Z
Мовний омбудсмен розповіла, як "змусити" всіх учнів і студентів спілкуватися українською
24tv
2025-07-21T11:12:38Z
Батьки можуть "збільшити" свою зарплату за допомогою дітей: що відомо
Фокус
2025-07-21T11:12:17Z
Динамо дізналось потенційного суперника у кваліфікації Ліги чемпіонів
24tv
2025-07-21T11:27:51Z
«Шахтар» отримав можливих суперників у третьому раунді відбору Ліги Європи УЄФА
УкраинФорм
2025-07-21T11:27:20Z
Волейболістка Кристина Нємцева: Соледар – душа, яку в мене забрали
Комсомольская правда
2025-07-21T11:13:26Z
Реал може зберегти Себальйоса
Football.ua
2025-07-21T11:03:53Z
Український воротар "Реала" Лунін відмовив іншому іспанському клубу — ЗМІ
ZN UA
2025-07-21T11:03:19Z
Жеребкування третього раунду кваліфікації Ліги Європи для Шахтаря
Football.ua
2025-07-21T11:00:11Z
"Це найкращий поєдинок": непереможний чемпіон кинув виклик Усику
24tv
2025-07-21T10:54:32Z
Жіноча збірна України з волейболу досягла історичного успіху
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T10:51:37Z
Олександр Караваєв: Коли починаєш сезон з виступу у Лізі чемпіонів — це дуже мотивує
Football.ua
2025-07-21T10:31:22Z
У Бангладеш літак впав на школу: є поранені та загиблий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:27:47Z
Використовував фото поранених військових: аферист організував псевдозбір коштів
InternetUA
2025-07-21T11:25:05Z
На Хмельниччині затверджено вирок для чотирьох учасників ОЗГ, які займались вимаганням коштів
Украина Криминальная
2025-07-21T11:21:57Z
Жінку, яка спалила «суперницю» триматимуть під вартою
Украина Криминальная
2025-07-21T11:15:34Z
Пологовий врятував життя: мешканець зруйнованого будинку в Києві дивом уникнув трагедії
24tv
2025-07-21T11:12:32Z
“Бог так покерував”: родина з Франківщини під час обстрілів не пішла до підвалу і це врятувало їм життя
TSN
2025-07-21T11:03:16Z
Суспільне: Молочного, якого підозрюють у смертельній ДТП у Києві, взяли під варту без застави
Лига
2025-07-21T10:57:18Z
Іран оголосив додаткові вихідні для економії води та електрики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T10:54:10Z
Москву затопило: паралізовано транспорт, люди пересуваються на човнах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T10:51:15Z
Як вибрати хороший лазерний проектор: на що експерти радять звернути увагу
Фокус
2025-07-21T11:30:43Z
Зрізати чи викручувати: розвінчано популярний міф про збирання грибів
GlavRed
2025-07-21T11:27:36Z
Ентузіаст здолав усіх босів Elden Ring, жодного разу не використавши атаку
24tv
2025-07-21T11:27:18Z
Як українським військовим захистити свої гаджети від російських хакерів
InternetUA
2025-07-21T11:19:45Z
Небезпечні програми — що потрібно видалити з Android просто зараз
InternetUA
2025-07-21T11:04:19Z
Як подовжити термін служби MacBook Air: інформативний гід з догляду та обслуговування
iPress
2025-07-21T10:55:41Z
Microsoft зазнав хакерської атаки — під загрозою дані понад 10 000 компаній
InternetUA
2025-07-21T10:49:59Z
Домашній роутер може стежити за вами: як таке можливо і чи треба боятися
Фокус
2025-07-21T10:42:58Z
iPhone 17 Air отримає найменшу батарею серед нових айфонів
InternetUA
2025-07-21T10:31:28Z
Лімузин Volkswagen Beetle з голлівудською історією виставили на аукціон
AutoCentre
2025-07-21T11:15:49Z
Найвідоміший гіперкар Porsche міг бути купе
Топ Жир
2025-07-21T10:48:05Z
Обмежаться гібридами: Volvo не готова відмовитись від великих кросоверів з ДВЗ
AutoGeek
2025-07-21T10:42:52Z
Tesla прийшла до Індії, але без визнання тих, хто чекав роками
360ua.news
2025-07-21T10:00:27Z
Представлено унікальний 400-сильний супербайк Ferrari
AutoCentre
2025-07-21T09:33:48Z
5 мільйонів доларів за жовту пташку: спроба злетіти з автовоза закінчилась невдачею
Топ Жир
2025-07-21T09:33:29Z
Зовсім інший, ціна відома: розсекречено новий Ford Bronco
ЗаРулем
2025-07-21T09:21:38Z
Швейцарські розробники представили інноваційний розвідувальний дрон Fotokite
InternetUA
2025-07-21T09:19:50Z
Названо найпопулярніші авто в Україні за 2025 рік: які моделі обирають українці
Фокус
2025-07-21T09:15:12Z