КНДР назвала стосунки США, Південної Кореї і Японії "азійською версію НАТО"
Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця. Там заявили, що відносини між трьома країнами перетворилися на "азійську версію НАТО".
У четвер три країни розпочали масштабні спільні військові навчання під назвою Freedom Edge за участю есмінців, винищувачів і атомного авіаносця США "Теодор Рузвельт", які спрямовані на посилення захисту від ракет, підводних човнів і повітряних атак, пише "Голос Америки".
Навчання розроблені на тристоронньому саміті в резиденції президента США у Кемп-Девіді минулого року з метою зміцнення військової співпраці на тлі напруженості на Корейському півострові, викликаної випробуваннями зброї Північною Кореєю.
"Пхеньян не залишить без уваги посилення військового блоку на чолі зі США та їхніми союзниками і захистить регіональний мир агресивною і приголомшливою відповіддю", ‒ йдеться в заяві міністерства закордонних справ Північної Кореї.
Міністерство також заявило, що "Вашингтон продовжує свої зусилля, спрямовані на залучення Південної Кореї і Японії до НАТО", додавши, що спроби Південної Кореї постачати зброю в Україну є одним із прикладів цього.
Північна Корея вже давно засуджує спільні навчання США і Південної Кореї, називаючи їх "репетицією вторгнення і доказом ворожої політики Вашингтона і Сеула".
Представники Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії зробили спільну заяву, у якій засудили посилення співробітництва Росії та КНДР у сфері оборони.
Південна Корея заявила, що розгляне можливість постачання зброї безпосередньо в Україну на знак протесту проти нещодавнього пакту про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом Росії Володимиром Путіним.
Від початку російської агресії проти України Північна Корея не лише стала голосом підтримки Москви, а й закрила критичну потребу в озброєнні, надавши артилерійські снаряди, протитанкові міни та балістичні ракети. Москва демонструє беззастережну готовність поглиблювати відносини з Пхеньяном, ігноруючи резолюції ООН, які свого часу підтримала. "Військовий союз Путіна та Кім Чен Ина: чим він небезпечний для України?" – пояснює у статті асоційована старша аналітикиня Центру "Нова Європа" Наталія Бутирська.