Тренування є ключовим елементом підтримки фізичного здоров'я та загального добробуту. Тренування допомагають зміцнити м'язи, покращити серцево-судинну систему і знизити рівень стресу, а тому включення фізичної активностей до режиму дня є вашою надійною дробиною до найкращого життя.
Однак, щоб отримати бажаний результат та не нашкодити своєму здоров’ю, необхідно пройти етап підготовки до тренувань, який включає розминку, правильне харчування та індивідуальні особливості організму. Як уникнути перевантаження та тренуватись без проблем, розповіли в Eat This, Not That!
Пройдіть обстеження у лікаря
Хоча вправи дійсно здатні подовжувати та покращувати життя, це не означає, що ви можете розпочати тренування без попередньої підготовки. Перед тим, як розпочати програму тренувань необхідно пройти медичне обстеження, щоб визначити ваші проблеми та можливості організму. Врахуйте, що готові програми можуть бути недосяжними для вас та становити небезпеку вашому здоров’ю, якщо є проблеми з роботою серцево-судинної системи, підвищений артеріальний тиск та інші хвороби.
Не підіймайте вагу занадто інтенсивно
Надмірне напруження під час інтенсивних тренувань, раптове збільшення навантаження або тренування з обтяженнями можуть спричинити рідкісний, але серйозний стан, відомий як рабдоміоліз. Цей стан характеризується розривом м’язових клітин і витоком ферментів у кров, викликаючи сильний біль у м’язах, а також зміну кольору сечі. У важких випадках рабдоміоліз може призвести до гострої ниркової недостатності, серцевої аритмії та навіть смерті. Це може трапитися як із досвідченими спортсменами, так і з новачками, якщо вони занадто швидко збільшують інтенсивність тренувань.
Не виконуйте вправи через біль
"Немає болю - немає результату" - це застарілий міф. Пам’ятайте, що біль є сигналом вашого тіла про проблему, а тому його слід сприймати серйозно. Тож, дослухайтесь до тіла та перевіряйте його стану, щоб уникнути ризиків появи серйозних проблем.
Не боріться зі стресом за допомогою силової йоги
Хронічний стрес підвищує ризик захворювань, таких як депресія, ішемічна хвороба серця та діабет. І хоча йога є популярною стратегією управління стресом, не кожен з її стилів може допомогти боротись із психологічними проблемами. Згідно з дослідженням 2020 року, медитативні стилі йоги, такі як Хатха, ефективно знижують рівень стресу та тривожності, на відміну від силової йоги. У дослідженні фізично активні жінки, які не займалися йогою, показали зниження рівня кортизолу, гормону стресу, вже після 30-хвилинних сесій медитативної йоги.
Уникайте занять у спеку
За даними Центру з контролю та профілактики захворювань, понад 600 людей у США щорічно помирають від екстремальної спеки, навіть у приміщеннях взимку. Тепловий удар від фізичних навантажень може вразити навіть здорових людей, незалежно від температури навколишнього середовища. Симптоми теплової хвороби включають рясне потовиділення або його відсутність, задишку, нудоту, високу температуру та сплутаність свідомості.
РанішеOBOZ.UA розповів, які причини свідчать про необхідність зупинити тренування.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.