MY.UAНовини
Полонені українські журналісти: від Ради Європи до ООН
Полонені українські журналісти: від Ради Європи до ООН

Полонені українські журналісти: від Ради Європи до ООН

У ПАРЄ питання винесено на високий політичний рівень, новий генсек пообіцяв підтримку.

Оригінал публікації на сайті «Укрінформу» за посиланням

У Міжнародний день підтримки жертв катувань у Палаці Європи в Страсбурзі політики слухали українських журналістів та їх родичів. Ті свідчили про незаконні затримання, ув’язнення, тортури, яких зазнають їх рідні в російському полоні. Громадські організації просили членів європейських парламентів та дипломатичних представництв робити більше. Бо «дотримання міжнародного гуманітарного права» та «російське правосуддя» – це очевидні поняття-антоніми, а заклики «дозволити журналістами безпечно виконувати свою роботу» звучать гармонійно у Страсбурзі, але виглядають безглуздо ближче до лінії фронту в Україні. Безглуздіше лише порушувати питання про захист свободи ЗМІ на окупованих росіянами територіях. Вірніше, там таке навіть думати смертельно.

Утім, на дебатах-слуханнях у ПАРЄ «Журналісти-важливі: Заклик звільнити українських журналістів-полонених у РФ» можна було і говорити, і слухати, і навіть думати, як діяти далі. На дискусії побувала кореспондентка Укрінформу.

Полонені українські журналісти: від Ради Європи до ООН - Фото 1

Ініціатива та учасники слухань

Ідея привернути увагу саме до полонених медійників належить членкині української делегації в ПАРЄ, заступниці голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук. Вона колись сама працювала у журналістиці, а зараз є доповідачкою у справах журналістів у своїй політичній групі ALDE («Альянс лібералів та демократів за Європу»). Каже, що задум підтримали різні департаменти Ради Європи, а також представництво в Києві, де РЄ нещодавно запустила програму «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні».

Дебати вийшли на високий політичний рівень. У президії, окрім президента групи ALDE в ПАРЄ Юліана Булайя та самої Євгенії Кравчук, розмістились президент ПАРЄ Теодорус Русопулос, а також заступник генерального секретаря Ради Європи Бьорн Берге. І несподівано, на наступний день після виборів вирішив прийти і сам новообраний генеральний секретар, швейцарець Ален Берсе. Українську сторону представляли Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Катерина Дячук, начальник відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації (ІМІ), а також Наталя Богута, журналістка та колега ув’язненого в РФ Дмитра Хилюка, і Катерина Єсипенко, дружина журналіста Владислава Єсипенка, загратованого в Криму.

Від «Репортерів без кордонів» виступала Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії.

 

Новий генсек Ради Європи: «Можете розраховувати на мене»

Для початку слово взяв президент ПАРЄ, грек Теодорос Русополус, який нагадав, що він двадцять років працював журналістом та був у багатьох гарячих точках, зокрема в колишній Югославії. Він бачив зблизька своїх колег убитими та пораненими. «Мій перший урок, коли я кажу про війну, я згадую батька трагедії Есхіла, який написав: перша жертва війни – це правда. Саме це мета Путіна – вразити правду. Моя стародавня Греція дає нам ще один досвід – у древніх війнах того часу вбивали тих, хто приносив звістку. Вбити посланця, того, хто передає інформацію. Нічого не змінилось з того часу. Свобода слова завжди є першою ціллю, і завжди цей удар приймають на себе журналісти», – констатував Русопулос.

Обраний генеральний секретар РЄ Ален Берсе не згадував про свій журналістський досвід. Бо не має його, однак він є фахівцем з питань економічного розвитку та міграції, а ще дуже досвідченим швейцарським політиком. Як на політичного діяча, який обійме нову посаду лише восени, він був відвертим: «Після вчорашніх виборів для мене було важливо приєднатися до вас. Нам треба розробити нові перспективи. І не просто говорити про свавільні затримання журналістів, але і побачити, які кроки вперед ми зможемо зробити». Він нагадав, що взяв на себе зобов'язання створити робочу групу між усіма інституціями Ради Європи щодо українських проблем. «Ви можете розраховувати на мене на новій посаді», – пообіцяв Берсе.

Норвежець Бьорн Берге має великий досвід написання промов міністрам закордонних справ. Тож він говорив бездоганно про журналістів, робота яких є основою демократії та про їх важливість в контексті нинішньої війни. «У Раді Європи ми повинні робити все можливе для захисту ваших (журналістів – ред.) прав. І наша п'ятирічна кампанія за безпеку журналістів триває. Україна – одна з перших, де ми розпочали її початку весни цього року».

Берге також пообіцяв, що новий Реєстр збитків прийматиме заяви про злочини, скоєні проти журналістів та ЗМІ на території України.

«Ваші свідчення мають зробити нас ще більш рішучими», – підсумував Берге. І можливо, мав рацію.

Ув'язнення Владислава Єсипенка і Дмитра Хилюка. Свідчення

Катерина Єсипенко, дружина журналіста радіо «Свобода» Владислава Єсипенка, розповіла про арешт її чоловіка у березні 2021 року в Сімферополі після зйомок акції до дня народження Тараса Шевченка. Вона зачитала уривок із його заяви про обставини затримання та тортури: «Приблизно через годину мене привезли в якийсь підвал без вікон. У цьому підвалі співробітники ФСБ силою роздягли мене догола. Я колись читав, що у концтаборах нацистів, щоб жертва втрачала здатність до спротиву, також роздягали догола. Потім мене поклали на підлогу і на вуха надягли дві петлі, дроти, які йшли до предмету, схожого на армійський польовий телефон. Потім по дротах пустили струм. Біль був дуже сильний. Очі вибухали вогнями, а мозок ніби закипав. Від такого болю я ладний був зізнатися в чому завгодно і підписати будь-які папери. У перервах мене водили в туалет, давали попити води. Катування струмом змінювалося побиттями та співбесідами з ФСБ».

У лютому 2022 року суд першої станції в Криму засудив Владислава до шести років за гратами. Пізніше апеляційний суд «пом'якшив» цей вирок до п 'яти років колонії загального режиму. Зараз Владислав утримується в колонії міста Керч.

Катерина зізнається, що не існує книги чи методички, як бути дружиною політичного в'язня, проте зараз все її життя зосереджене на діях, спрямованих на найскоріше звільнення чоловіка з полону.

«3 березня 2022 року на подвір 'я будинку у Козаровичах, окупованих на той час РФ, до Дмитра Хилюка прийшли російські солдати. Вони наказали Дмитру та його старому батьку лягти на землю. Вони стріляли з автоматів біля голови Дмитра, провели обшук, натягнули шапки на очі обох полонених та відвели до промислових приміщень на території села», – розповідає Наталія Богута, колега ув’язненого в Росії цивільного журналіста.

За її словами, більше тижня обох тримали у різних підвалах, після чого батька Дмитра було звільнено, а його самого спочатку утримували на території Брянської області, а на початку травня, вже 2023 року, перевезли до Владімірської колонії №7, де він, за даними свідків перебуває і досі.

Жодних обвинувачень Дмитру Хилюку не було пред’явлено, натомість лист від Міноборони Росії на початку січня 2024 року вказує на те, що ця країна вважає журналіста військовополоненим і посилається на нібито дотримання нею Женевських конвенцій.

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста одного разу контактували з Хилюком. Це було ще у травні 2023 року. Важливо розуміти, що зустрічі ці відбуваються у присутності російських наглядачів із камерами, що унеможливлює реальне спілкування, адже полонені не можуть сказати нічого про нелюдські умови утримання. «Нам відомо, що він переживає і тортури, і побиття, приниження. На нього цькують службових собак, йому ламають ребра і відмовляють у медичній допомозі. Ми, журналісти-правозахисники, маємо визнати, що для таких, як Дмитро, зроблено недостатньо, що міжнародні конвенції, резолюції не мають ніякого впливу на країну-агресора, і тому настав час переглянути все те, що було зроблено для цивільних українців у полоні. Потрібні дії, спрямовані на звільнення журналістів з полону», – наголосила Богута.

Під час свідчень Єсипенко та Богути обличчя політиків дещо почервоніли. А Євгенія Кравчук каже, що навіть помітила сльози на очах декого з них.

Вбивчі цифри та факти

За даними Інституту масової інформації, від початку російсько-української війни з 2014 року заручниками російської влади побували понад 100 українських журналістів. Станом на зараз у полоні щонайменше тридцятеро (але це лише ті, про чию долю хоч щось відомо, часто Росія приховує інформацію). Серед них чимало журналістів з окупованого Криму, з окупованої частини Запорізької області, з Києва та Київщини. Усі незаконно затримані журналісти отримали тривалі терміни – від 14 до 20 років – за звинуваченнями в шпигунстві, тероризмі та державній зраді. Керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації Катерина Дячук розповіла, в якому страху та невідомості живуть їхні родини.

«Ми спілкувалися також із журналістами, які побували в полоні. Вони розповідають, що росіяни, коли окуповували наші території, мали списки журналістів, списки активістів і списки патріотів. І в першу чергу, росіяни зачищали саме ці категорії населення. Що також може слугувати доказом злочину геноциду і потребує окремої міжнародної оцінки», – наголошує Дячук. Всі вони є цивільними заручниками, хоча Хилюка росіяни зарахували до комбатантів (особи, що беруть безпосередню участь у бойових діях – ред.).

Дячук закликала до конкретних дій: «Ми не можемо чекати, ми втрачаємо наших людей. Я закликаю вас провести реальне міжнародне розслідування, яке б мало юридичний статус. Це розслідування може бути підгрунтям для того, щоб російські посадовці понесли відповідальність».

Жанна Кавальє з «Репортерів без кордонів» акцентувала увагу на особливо важкій ситуації в Криму та тимчасово захопленому півдні.

«Більшість із 12 затриманих українських журналістів півострова перебувають в ізоляції, далеко від своїх родин. Наприклад, Ернес Аметов, якого у травні 2024 року перевели до в’язниці за понад 2300 кілометрів від Криму. Російська влада відмовляє затриманим у доступі до медичної допомоги. Це стосується, зокрема, Ірини Данилович, стан здоров'я якої різко погіршується, оскільки вона страждає на неврологічні проблеми, пошкодження мозку та втрату слуху» Утримують у невідомому місці та змушують робити публічні зізнання заарештованих у серпні 2023 року в Мелітополі чотирьох журналістів та адміністраторів телеграм-каналу.

Кавальє також нагадала, що Росія перебуває у найгіршій категорії країн у Всесвітньому індексі свободи преси. «Репортери без кордонів» закликають рішуче засудити жорстоке поводження із затриманими, звільнити їх усіх, або «принаймні, повідомити про всі поточні місця утримання під вартою, завжди поводитися з ув'язненими журналістами гуманно, дозволити Міжнародному комітету Червоного Хреста відвідувати журналістів у в'язницях, гарантувати ув'язненим журналістам медичну допомогу».

Що далі?

Про це ми поговорили окремо з уповноваженим з прав людини Дмитром Лубінцем. Він наголошує на головній проблемі зі звільненням журналістів – усі представники медіа перебувають у списках цивільних заручників. Згідно з Женевською конвенцією, жодних таких списків і не мало би існувати в принципі. Усіх мали б звільнити без жодних обмінів та умов. Але навіть якщо гіпотетично уявити такий обмін, то в Україні немає ні полонених цивільних росіян, а тим паче полонених російських журналістів. Ворогу ж, як відомо, начхати на всі конвенції та закони.

«У нас немає жодних інших каналів обміну для цивільних полонених, це ті ж самі канали, які ми застосовуємо, на які погоджується Росія. І на жаль, ми бачимо, що журналістів буде максимально важко повертати», – констатував Лубінець.

Так, звичайно, омбудсмен розуміє, що журналісти – ті, на кого росіяни полюють найпершими, а віддадуть, можливо, останніми. Тож він виклав кілька реальних кроків, які можна здійснити зараз. Насамперед, публічно і всюди заявляти про проблему. Цим повинні займатися як політики всіх демократичних країн, так і міжнародні організації.

Найпершим юридичним кроком має стати окремий документ, ухвалений спеціально по полонених журналістах. Почати, каже він, можна з Ради Європи, але далі рухатись через ООН.

«Я дуже хочу, щоб була окрема резолюція по журналістах. Цю окрему резолюцію повинні взяти за основу, прийняти на платформі Організації Об'єднаних Націй. Це наступний етап. І одразу прописати, що Російська Федерація повинна терміново, беззастережно, без жодних умов повернути на територію України або на територію будь-якої третьої країни всіх представників журналістської професії по списку такому, до такого-то періоду», – пояснив Лубінець.

Він наголосив, що росіянам треба давати дедлайни та прописувати подальші чіткі кроки, їх відповідальність у разі невиконання. Він також висловився за посилення реальних санкцій: «Як людина, яка напряму з ними спілкується, я бачу, що росіяни сприймають лише сильні, жорсткі аргументи. Коли буде дедлайн, хто буде відповідальний, і як саме? Якщо не повернули, отримуєте додаткові санкції, обмеження на нафту, газ, але дієві, справжні, не на папері».

Щодо резолюції на рівні ПАРЄ рух почався буквально на наступний день після дискусії. Євгенія Кравчук повідомила, що бюро ПАРЄ вирішило за пришвидшеною процедурою розпочати підготовку до окремої Резолюції про полонених журналістів. Відповідну доповідь готуватиме комітет культури та юридичний комітет, вже у вересні розпочнеться робота. «Я дуже хочу, щоб ми одразу провели спільні слухання, запросили туди представників різних міжнародних організацій. Я сподіваюся, ми зможемо знайти когось, хто з українських журналістів, кому вдалося повернутись і розповісти. Тому що свідчення мають вагоме значення», – каже вона.

Тільки от з міжнародними організаціями захисту прав людини, які також є вагомим голосом, є важливий ньюанс. Наприклад, ЮНЕСКО веде облік вбитих та постраждалих журналістів. І в цьому переліку Україна та Росія приблизно на одному рівні втрат. «Але те, що українські життя обриваються через російську зброю, через тортури їхньої влади, то про це вже йдеться дрібним шрифтом десь внизу доповіді», – додає Кравчук. Тому важливо мати окремий документ з нашими іменами, нашими втратами, де буде чітко написано, що українських журналістів вбиває та ув’язнює саме Росія. Документ, який згодом змусить убивць нести юридичну відповідальність.

Лідія Таран, Страсбург

Фото пресслужби Ради Європи

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
Згадувані персони
Україна підтвердила, що у Стамбулі від Росії лунали неприйнятні вимоги
Европейская правда
Фіговий листок Стамбула на плані Путіна
ГЛАВКОМ NET
Туск після телефонної розмови з Трампом: "Нас, ймовірно, чекають дуже важкі дні"
Европейская правда
Глава МЗС Туреччини: Україна і РФ "принципово" домовились зустрітись знову
Европейская правда
МЗС: Україна очікує на якнайшвидшу зустріч Зеленського з Путіним
Европейская правда
Другий тур президентських виборів у Румунії. Лідер української діаспори назвав правильного кандидата
ГЛАВКОМ NET
Зеленський після зустрічі із Санду: Молдова і далі йтиме в ЄС разом з Україною
Европейская правда
Окрім 17-го пакета санкцій проти Росії, 20 травня ЄС затвердить ще три види санкцій
Европейская правда
Зеленський зустрівся з главою Молдови
ГЛАВКОМ NET
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
Софія Єгорова – "Моє місто" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
Культовий гурт та яскрава зірка! Within Temptation і Jerry Heil випустили спільну пісню
ГЛАВКОМ NET
Полякова потрапила в аварію та показала розбитий ніс
ГЛАВКОМ NET
Представниця Польщі на Євробаченні заспівала з гуртом Ziferblat
ГЛАВКОМ NET
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 17 - 18 травня
VGorode
Alena Omargalieva – "Мужчина" – 3 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
Куди сходити у Києві на вихідні 17-18 травня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
На головному вокзалі України виступила піаністка, історія якої розчулила мережу
ГЛАВКОМ NET
Литва планує прискорити будівництво нових військових полігонів
Европейская правда
В Латвії покарали чоловіка за заклик "знищувати українців"
Европейская правда
Жителі Русанівки обурені літнім майданчиком на місці однієї з найкрасивіших зелених зон
ГЛАВКОМ NET
Папа Римський запропонував провести мирні переговори у Ватикані
ГЛАВКОМ NET
Три тисячі дубових хрестів для військового цвинтаря. Стало відомо, кому дістанеться замовлення на 50 млн грн
ГЛАВКОМ NET
Тищенко – у кімоно, Клопотенко – у спідниці. Соцмережі здивовані образами на День вишиванки
ГЛАВКОМ NET
Працівники популярної кав'ярні в США страйкують через новий дрескод
ГЛАВКОМ NET
Гурт Ziferblat вразив Швейцарію яскравими образами на День вишиванки
ГЛАВКОМ NET
Пентагон розробив план системи оборони «Золотий купол»
ГЛАВКОМ NET
Спалах гепатиту А у Києві. Кількість хворих зросла, пересувна лабораторія продовжить роботу
ГЛАВКОМ NET
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
Україну 15 травня накрила потужна магнітна буря
ТСН
Мошки в Україні: чому їхні укуси небезпечні та коли варто бігти до лікаря
ТСН
Виявлено простий спосіб зниження тиску без ліків: які продукти треба вживати
TSN
Що покласти в лунку, коли садите огірки: завдяки звичайному бур’яну ви збиратимете їх відрами щодня
TSN
Не 10 тисяч: науковці підрахували, скільки кроків треба робити щодня
TSN
У Румунії в ДТП постраждали двоє французьких солдатів
Европейская правда
Свідок підтвердив передачу хабаря у справі нардепки Марченко
ГЛАВКОМ NET
На Вінниччині чоловік до смерті забив співмешканку металевою палицею
ГЛАВКОМ NET
Затримано двох іноземців за зухвалий розбійний напад на громадянина Туреччини
ГЛАВКОМ NET
Салют з вікна в комендантську годину: жителю Оболоні загрожує до пʼяти років за ґратами
ГЛАВКОМ NET
Суд виніс вирок киянину, який погрожував ножем кур’єрам служби доставки
ГЛАВКОМ NET
У Башкортостані прогримів вибух на заводі: є значні руйнування та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
У Підмосков’ї масштабна пожежа: палають склади
ГЛАВКОМ NET
У Барселоні авто в'їхало в натовп вболівальників перед матчем: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
У Департаменті соцполітики КМДА відбуваються обшуки втретє від початку року
ГЛАВКОМ NET
Гідрометцентр: Відсутність спеки сприяла ярим культурам, а заморозки — шкодили
AgroPortal
Найкоштовніше прифронтове будівництво в Україні: на відбудову села на Херсонщині піде 2 млрд
ГЛАВКОМ NET
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
«695 форм тортур, 186 місць утримання»: розслідувачі дізналися, де катують українських полонених
ГЛАВКОМ NET
На фронті загинув депутат Вишгородської міськради Олександр Кладієнко
ГЛАВКОМ NET
Після акту вандалізму Алею Героїв на Майдані охороняє поліція зі зброєю
ГЛАВКОМ NET
Ворог прорвав оборону ЗСУ біля Малинівки: яка ситуація на фронті
ГЛАВКОМ NET
Київ виділятиме захисникам з інвалідністю пів мільйона під переобладнання житла
ГЛАВКОМ NET
Ставки фрахту на перевезення зерна залишаються стабільними
AgroPortal
Українське сухе молоко змінить географію експорту
AgroPortal
Експорт кукурудзи сповільнюється, і ціни знижуються
AgroPortal
Аграрії засіяли вже 87% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Agravery
Контейнерний гігант MSC придбав активи в Україні
AgroPortal
Україна з початку року експортувала ВРХ на $16 млн
AgroPortal
Молдова втратила половину врожаю малини
AgroPortal
Компанія «Сігнет» завершила весняну посівну кампанію
Agravery
Україна відправила на експорт 37 млн т зерна
AgroPortal
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
Японський ресторан заборонив вхід для китайців: причина дивує
ГЛАВКОМ NET
Вчені склали рейтинг рис ідеального партнера для життя
ГЛАВКОМ NET
Батьки і школа — одна команда: досвід КМДШ, який допомагає дітям зростати щасливими
TSN
Астрологи назвали 4 найуспішніші місяці народження
TSN
Покладіть сковороду до поліетиленового пакета і залийте цією рідиною: навіть дуже пригоріла поверхня очиститься
TSN
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, який легко може закохатися в будь-кого
TSN
Народні засоби від бур’янів: 5 ефективних способів їх позбутися без перекопування
TSN
Звичайні варені макарони стануть в рази смачнішими: додайте цей простий інгредієнт
ТСН
Вирощування перцю: 10 помилок, які позбавляють вас великих врожаїв
TSN
П'ятиразовий олімпійський чемпіон зізнався у наркозалежності
ГЛАВКОМ NET
У Києві пройде зустріч гравців збірної України з футболу з вболівальниками
ГЛАВКОМ NET
Очолював «Союз дагестанців». ЗСУ знищили 54-річного російського тренера з боксу
ГЛАВКОМ NET
Вікенд для легіонерів збірної України: фінал Яремчука та боротьба за чемпіонство Трубіна
ГЛАВКОМ NET
Завтра у Швейцарії у Базелі – фінал «Євробачення 2025». Хто ж здобуде Перемогу? Швеція, Австрія чи Франція? Сьогодні ми вас познайомимо із усіма ТОП-3 треками за ставками букмекерів.
FM-TV
Тимощуку повідомлено про підозру у фінансуванні військових підрозділів РФ
ГЛАВКОМ NET
УЄФА розкритикувала президента ФІФА за участь у турне Трампа
ГЛАВКОМ NET
Ребров прокоментував перемогу «Шахтаря» у Кубку України
ГЛАВКОМ NET
Керівництво «Лейкерс» ухвалило рішення щодо подальшого майбутнього Леня – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
Три країни Європи можуть обмежити доступ до соцмереж
ГЛАВКОМ NET
Повний гайд розʼємами сучасних телевізорів: що означають кольори USB та інші відмітки
Корреспондент
Прогноз магнітних бур на 16-18 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
Чому корабель на Місяці перекинувся: у компанії назвали три головні причини
TSN
Сонце лютує: потужний спалах паралізував комунікації, загроза зростає
ТСН
Потужний спалах на Сонці відключив радіозв'язок на 5 континентах
FaceNews