MY.UAНовини
«Українці здатні намалювати що завгодно». Розмова з британським режисером анімації Г’ю Велчменом
«Українці здатні намалювати що завгодно». Розмова з британським режисером анімації Г’ю Велчменом

«Українці здатні намалювати що завгодно». Розмова з британським режисером анімації Г’ю Велчменом

«У нас не було художників з Західної Європи, тому що тамтешня система художньої освіти недостатньо сувора, щоб забезпечити рівень, якого ми потребували. А українські митці мають дуже сувору академічну освіту, навчені реалістичним технікам. У “Кріпачці” вони складали найкваліфікованішу групу: не тільки блискучі олійні художники, але й добре підготовлені в стилі, який ми використовували для фільму».

Ми вже писали про анімаційну драму «Кріпачка» (Польща — Литва — Сербія), українська прем’єра якої відбулася на фестивалі глядацького кіно «Миколайчук Open» у Чернівцях. В оригіналі фільм називається Chłopi, тобто «Селяни». Однойменний роман, написаний Владиславом Реймонтом у 1901–1908 роках, приніс авторові Нобелівську премію з літератури.

Авторами екранізації є режисерське подружжя Ді Кей (Дороти Кобєли) і Г’ю Велчмен. Г’ю Велчмен родом із Брекнелла в Беркширі, Англія. Закінчив Оксфордський університет за спеціальністю «Політика, філософія й економіка». У 2002-му заснував кінокомпанію BreakThru Films. Через п’ять років став лавреатом «Оскара» в категорії «найкраща короткометражна анімація» за фільм «Петрик і вовк» (2007).

У 2017 році Г’ю та Ді Кей дебютували номінованим на «Оскар» байопіком про Ван Гога «З любов’ю, Вінсент» — першою у світі повнометражною анімацією, повністю намальованою олійними фарбами.

Для «Селян» Дорота і Г’ю застосували подібну технологію. Спочатку знімали живих  акторів, а потім понад сто художників у чотирьох студіях у Польщі, Литві, Україні та Сербії намалювали олійні картини на основі тих кадрів, і вже анімовані полотна стали фільмом. «Кріпачка» вирвалася в лідери польського прокату, протримавшись у кінотеатрах понад 20 тижнів. Значну частину роботи, як у фільмі «З любов’ю, Вінсент» виконали українські митці.

Ми поговорили з Г’ю наступного дня після оголошення результатів фестивалю «Миколайчук Open», де «Кріпачка» отримала приз як найкращий фільм міжнародного конкурсу.

— Г’ю, перш за все, вітаю вас із нагородою на фестивалі «Миколайчук Open».

— Так, дякую.

— Хочу почати з самого початку. Стати режисером анімації  було вашою  дитячою мрією чи більш зрілим рішенням?

— Безумовно, це зріле рішення. В університеті я вивчав політику, філософію та економіку. Але ще багато займався студентським театром і зрештою вирішив, що хочу знімати кіно. Заради цього переїхав до Лондона та вступив на курс продюсерів до Національної школи кіно й телебачення. Хотів робити політичні, соціальні фільми з живими акторами. На першому курсі викладач із продюсування та анімації сказав: «Чи не хочеш також продюсувати анімацію?» І я подумав: «Чому б і ні?»

Мене підірвав світ авторської анімації, про який я нічого не знав. Та все я зосередився на ігровому кіно, тим паче що тоді мені запропонували попрацювати з «Монті Пайтон», а така можливість випадає раз у житті. А вже після того до мене звернувся диригент, що хотів поєднати кіно й класичну музику. Він згадав про «Петрика та вовка», і я подумав, що, можливо, ми зможемо це зробити. «Петрик та вовк» забрав моє життя, мою компанію, а з другого боку, отримав «Оскар», і це остаточно підштовхнуло мене до анімації.

— А як виник ваш творчий дует з Доротою?

- Спершу я в неї закохався. Коли ми були разом уже, здається, два роки, вона почала короткометражку «З любов’ю, Вінсент». Нічого подібного я раніше не бачив, тож заохочував її до повного метру. Насправді проєкт належав іншому продюсеру, але я обміняв його на свій проєкт, що, очевидно, стало одним з найкращих рішень у моєму житті. І ми вирішили зробити «З любов’ю, Вінсент» разом.

— А як з’явилася екранізація «Селян»?

 Це була ідея Ді Кей. Вона, як і всі в Польщі, прочитала роман, коли навчалася в старших класах. А повторно прочитала вже у 20-річному віці, і тоді їй сподобалося набагато більше, бо це надто велика і складна книга для підлітків. Коли вона малювала «З любов’ю, Вінсент», то слухала аудіозапис “Селян” і її вразило, наскільки мальовничою є описова проза Реймонта - наче хтось пише полотно словами. Їй спало на думку втілити роман в олійній анімації, особливо зважаючи на те, що Реймонт був частиною мистецького руху «Молода Польща», який охоплював прозу, поезію, музику та реалістичний живопис.

Тож Ді Кей дала мені англійський переклад: «Ти живеш у Польщі, тут це важлива книга, ти повинен її прочитати». Я якраз після «Оскара» поїхав на оздоровчий цифровий відпочинок. Мені не можна було заходити в соціальні мережі, дивитися фільми, навіть писати смс. І я подумав, що якщо не прочитаю “Селян” зараз, то не прочитаю ніколи. Прочитав і зрозумів, що це шедевр. А ще - що це ніби трохи піднесений світ, інтенсивніший і красивіший, ніж реальне життя. А ще цікаво, що драми і конфлікти, описані там, сталися зі мною, коли я ріс у селі в Британії в 1980-х. Все дуже знайоме: конфлікти за землю, романи між сусідами, суперечки в сім'ях за спадщину та ресурси. Для мене це універсальна історія.

— Чому вам з Ді Кей так подобається саме олійна анімація?

 О, ми її обожнюємо і ненавидимо водночас. Ненавидимо, бо це найповільніша форма кіновиробництва з усіх існуючих. А любимо, бо вона дає емоційну візуальну текстуру і тонкість, яку ви не отримаєте в інший спосіб. Якщо подумати, то олійний живопис був домінуючим видом мистецтва протягом 500 років. В ХІХ столітті, з реалістичним рухом і розвитком пленерів у живописі, відбулася технологічна революція, яка дозволила митцям винести картини зі студії на природу. В будь-кому разі, живопис існує в чотири рази довше, ніж кінематографія, і в нього так багато можливостей.

— Чи можете ви розповісти більш конкретно, як саме це працює?

 Отже, на початку Ді Кей і головний художник олійної анімації Пьотр Доміняк  сіли й відібрали картини для референцій, створивши базу даних з близько 350 полотен польських і європейських реалістів. Потім ми зробили концептуальний трейлер, щоб визначити стиль фільму, і написали повний сценарій, а тим часом Доміняк працював над кольоровою гамою і робив дизайн-малюнки як основні еталонні картини для фільму. Для кожної зі 140 сцен Ді Кей і Пьотр створили референсні картини, і ми приступили до зйомок. Зняли майже все в студії. Більшість живих дій та екстер'єрів знімалися на зеленому екрані, а потім ми компонували їх зі створеними в цифровому форматі референс-картинами, які зробила команда дизайнерів. Лише в невеликій кількості випадків фільмували на вулиці. Так, наприклад, для битви селян з жандармами потрібні 70 людей, 12 коней, 6 камер, тому знайшли зовнішню локацію, але, оскільки сцена відбувається на снігу, ми її знімали наприкінці літа на білому піску. Потім все одно довелося зробити це в іншій палітрі, аби перетворити на сніговий пейзаж. Потім монтуємо все разом, але це все ще більше схоже на фільм з візуальними ефектами, ніж на анімацію. Вже коли ми зафіксували кожну сцену, зафіксували монтаж, то розфарбовували все це кадр за кадром. Ми збиралися так само, як у «З любов’ю, Вінсент», малювати зі швидкістю 12 кадрів на секунду. Але зрозуміли, що реалістичне малювання займає вдвічі більше часу, ніж експресіонізм Ван Гога: для «Вінсента» в середньому дві з половиною години на кадр, а для “Селян” - п'ять годин. Ми не могли дозволити собі робити 80000 кадрів по п'ять годин кожний. Так у нас з'явилася цифрова команда приблизно такого ж розміру, як і команда живопису: зробили 40000 кадрів олією на полотні, а 40000 - цифрові на основі олійних картин.

— Я навіть не можу собі уявити цю гору роботи.

 Її було вчетверо більше, ніж у «Вінсенті». А ще COVID - дві перерви в зйомках через пандемію.

— А потім ще й російське вторгнення.

 Воно стало найбільшою перепоною. Кожного місяця протягом року ми не знали, чи матимемо кошти, щоб просто продовжувати. Ви відповідаєте за заробітну плату та засоби до існування 200 людей у чотирьох країнах, одна з яких є зоною бойових дій.  Для “Кріпачки” ми створили студію в Києві. Але через місяць вторглися росіяни, нам довелося перевезти частину художниць до Польщі й закрити студію. Коли відкрили її знову, почалися перебої з електрикою. Минуло ще чотири місяці, поки ми зібрали кошти, щоб купити і відправити великий генератор до Києва. Нарешті, через рік ми працювали там на належному рівні. Загалом третина наших аніматорів були українцями, а зробили вони приблизно 40% фільму.

— Чому ви віддали перевагу саме їм?

 Ще на «Вінсенті» в нас не було художників з Західної Європи, тому що тамтешня система художньої освіти недостатньо сувора, щоб забезпечити той рівень, якого ми потребували. А українські митці мають дуже строгу академічну освіту, навчені реалістичним технікам. У “Кріпачці” вони складали найкваліфікованішу групу: не тільки блискучі олійні художники, але й добре підготовлені в стилі, який ми використовували для фільму. Українці здатні намалювати що завгодно. Їхня майстерність настільки висока, що вони можуть передавати нюанси кожного мазка. Подивіться лише на весільну сукню Ягни, що складалася з тисяч блискіток. Коли вони її розмальовували, то використовували кілька мазків. І все ж, завдяки використанню руху цих мазків, створюється враження сукні, зробленої з блискіток. Це дивовижно.

— Як відреагували на фільм у Польщі?

 У Польщі всі знають цю книгу, але, нагадую, не дуже люблять її, тому що заскладна для шкільного віку. Отже, ми не були впевнені, чи люди відгукнуться. Але на другий і третій вікенд збори були набагато більшими, ніж на перший, і “Кріпачка” протрималася в прокаті 20 тижнів. В кінотеатри, несподівано, пішла молодь. “Кріпачка” стала гітом у Польщі, поступившись лише «Барбі» та «Оппенгеймеру». Ми мали 1,9 мільйона переглядів, а завдяки польським глядачам  вийшли на 10 місце серед європейських фільмів. У польському TikTok люди реміксували нашу музику, одягалися й танцювали в стилі фільму, одна з пісень стала гімном випускного 2023 року. Тож це було неймовірно, як її сприйняла не старша авдиторія, на яку ми розраховували, а молодь. А приз, який ми виграли в Чернівцях, є нашою 14 нагородою глядацьких симпатій.

— У чому, на вашу думку, головна перевага анімації над фільмами з живими акторами?

 Залежить від історії. Мова йде про використання всієї широти творчих можливостей, щоб створити візуально щось, що оживляє конкретний сюжет. Мене засмучує, що так багато фільмів виглядають однаково або дуже схоже. Людство має таку фантастичну мистецьку спадщину, не лише живопис, але й скульптуру, різьблення, гобелени, всі ці дивовижні форми мистецтва, винайдені протягом століть, і все ж бачимо таке обмежене їхнє використання. Хотілося б бачити більше розмаїття візуальних підходів.

— І, звісно, наостанок хотілося б знати, яким буде ваш наступний фільм?

 Його робоча назва «Полум'я». Це оповідь про зародження виду homo sapiens, про час, коли люди майже вимерли; діятиметься в Африці 140000 років тому. Цього разу ми спиратимемося на найдавніше людське мистецтво: наскальні малюнки з усього світу, печерні малюнки з Азії, аби розповісти історію кожного з нас.

Титульне фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Непогода надвигается: синоптики предупредили водителей об опасности
Хвиля
2024-11-19T04:24:15Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Россияне вывозят талантливых украинских детей с оккупированных территорий в РФ, — ЦНС
Фокус
2024-11-20T03:06:11Z
В Киеве раздались звуки взрывов
Корреспондент
2024-11-19T23:27:06Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Невесту затравили в соцсети за выбор на своей свадьбе: что она сделала не так
Фокус
2024-11-19T22:12:53Z
"Я викинг!": Вышел тизер фильма "Как приручить дракона" с Джерадом Батлером
GameMag
2024-11-19T21:48:02Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Си Цзиньпин в ударах ATACMS по России увидел "эскалацию"
Корреспондент
2024-11-19T22:09:27Z
Зеленский сделал настораживающее заявление: на сколько может возрасти численность войск КНДР в РФ
Comments UA
2024-11-19T15:25:18Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
HIMARS, Javelin и снаряды: СМИ узнали, что США передадут Украине в новом пакете помощи
Фокус
2024-11-20T03:36:34Z
Глава британского правительства Стармер обратился к Путину: "Прекращай войну и убирайся из Украины"
ZN UA
2024-11-20T03:36:33Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Есть небольшое "окошко" времени: как в Украине увеличить пенсию по старым документам
Знай
2024-11-20T03:12:54Z
Remedy Entertainment надеется продать Control 2 и FBC: Firebreak миллионными тиражами
GameMag
2024-11-19T21:42:54Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Уникальные свойства имбиря, о которых знают не все
Comments UA
2024-11-20T03:03:57Z
Как приготовить картофель с мясом по-французски: простой и вкусный рецепт
Comments UA
2024-11-20T02:12:56Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Гениальный лайфхак, чтобы разгладить самую мятую рубашку
Marie Claire
2024-11-20T03:03:30Z
Гороскоп на 20 ноября для всех знаков Зодиака: как провести среду без стрессов
Знай
2024-11-20T02:30:54Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Для Тимощука деньги всегда были на первом месте – Маркевич
ZN UA
2024-11-19T20:21:30Z
Бой Тайсона и Джейка Пола сделал звездой ринг-герл: в чем секрет профессии
Фокус
2024-11-19T18:30:11Z
ФИФА приняла ключевое решение: речь идет о россиянах
Comments UA
2024-11-19T14:45:43Z
"Погибла" Ольга Харлан от ракетного удара по Одессе: что известно
Comments UA
2024-11-19T14:39:41Z
Россиянку лишили Олимпийской медали спустя 12 лет
Фокус
2024-11-19T14:27:27Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
"Был долгожданным ребенком и имел тяжелое заболевание": что известно о детях, погибших в Сумах
Фокус
2024-11-18T19:42:20Z
Гранты на обучение для ВПЛ: кто может их получить
ZN UA
2024-11-20T03:01:44Z
Чем нужно прикрыть посуду 20 ноября и какой работой запрещено заниматься: приметы и запреты на Прокла
Знай
2024-11-20T03:00:00Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Обрыв телекоммуникационных кабелей в Балтийском море: обнаружен след, куда он ведет России и Китая
Новости Украины
2024-11-19T21:36:58Z
Депутат Николаевского горсовета сымитировал ущерб, причиненный обстрелами: подробности
Comments UA
2024-11-19T19:57:13Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Белгородской области сняли на видео взрыв на заводе из-за атаки дрона
Апостроф
2024-11-19T19:42:54Z
Двое испанцев планировали совершить теракт в Литве – прокуратура
Европейская правда
2024-11-19T18:45:54Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Инсайдер: AMD готовит архитектуру UDNA для PlayStation 6, а Sony готовит новую портативную консоль
GameMag
2024-11-20T02:21:43Z
Чем Xbox Game Pass порадует в ноябре 2024 — Microsoft раскрыла вторую волну игр для подписчиков на консолях Xbox и ПК
GameMag
2024-11-19T21:42:50Z
Xbox-эксклюзив Starfield от Тодда Говарда привлек более 15 миллионов игроков
GameMag
2024-11-19T21:42:12Z
Роскомнадзор прокомментировал возможное ограничение доступа к S.T.A.L.K.E.R. 2 в России
GameMag
2024-11-19T21:42:00Z
Корейская госпожа доминирует: Обзор Stellar Blade
GameMag
2024-11-19T20:59:53Z
Apple випускає iOS 18.1.1 і iPadOS 18.1.1 з виправленнями безпеки
Portaltele
2024-11-19T19:13:04Z
Портативная аннигиляция всего живого: ученые создали необычную замену ядерным испытаниям
Фокус
2024-11-19T18:42:19Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Известный итальянский производитель спортивных авто отказывается от бензиновых двигателей
Фокус
2024-11-19T14:15:13Z
Изменится до неузнаваемости: новый Nissan Leaf 2025 показали до презентации
Фокус
2024-11-19T12:30:29Z
Зачем водители возят носок с рисом в авто: три причины/Кто бы мог подумать!
Апостроф
2024-11-19T12:15:07Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T11:04:18Z
Цена $13800 и запас хода 600 км: в Китае дебютировал дешевый соперник Volkswagen ID.3
Фокус
2024-11-19T10:00:25Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z
Настало время штрафов на дорогах за популярное нарушение: следите за своим светом
Знай
2024-11-19T07:51:52Z
Альтернатива X3: новый электрокроссовер BMW рассекретили до премьеры
Фокус
2024-11-19T07:36:41Z