Наглядова рада YES нагадала про складний шлях України до Євросоюзу
Двадцять років роботи Ялтинської Європейської Стратегії (YES) завершились початком переговорів Європейського Союзу з Україною про вступ. Зокрема, свою першу зустріч у Лівадійському палаці в Ялті учасники YES провели саме 1 липня 2004 року.
«Це досягнення є кульмінацією багаторічних зусиль ініціативи YES, спрямованої на підтримку вступу України до ЄС», – заявили у річницю у наглядовій раді YES, вказуючи на старт 25 червня переговорів ЄС з Україною та Молдовою про членство країн в Союзі.
В YES зазначили, що 20 років працювали над «донесенням до громадської думки та європейських лідерів нагальної потреби вступу України до ЄС перед обличчям потенційних загроз з боку російського сусіда», але водночас цей крок дається Україні великою ціною.
«Це коштувало російського вторгнення, це коштувало українських життів, втрачених на передовій у жахливих боях, це коштувало страждань поранених, це коштувало руйнувань будинків і переміщення родин», - зазначила Наглядова рада організації.
В YES додали, що продовжуватимуть роботу задля європейського майбутнього України та ще більшого посилення міжнародної підтримки України та ще більше прагнутимуть повернути щорічне проведення свого форуму до Ялти.
Ялтинська Європейська Стратегія (YES) була заснована у 2004 році з ініціативи українського бізнесмена та філантропа Віктора Пінчука, який запросив близько 30 європейських лідерів обговорити майбутнє України в ЄС.
Згодом ініціатива перетворилася на міжнародну організацію, яка залучила до дискусій українських, західних та світових лідерів для участі в щорічному форумі в Ялті. Через окупацію Криму з 2014 року захід продовжують проводити у Києві.
До складу Наглядової ради YES входять президент Польщі у 1995-2005 роках Александр Кваснєвський, президентка Естонії у 2016–2021 роках Керсті Кальюлайд, ексміністр закордонних справ, колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт, прем’єр-міністерка Фінляндії у 2019-2023 роках Санна Марін, посол у відставці, Президент Ради Фонду Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, засновник YES Віктор Пінчук, колишній генеральний секретар НАТО та експремєр Данії Андерс Фог Расмуссен та виконавчий співголова Havas Worldwide Стефан Фукс.