![Звичайні павербанки не врятують: як підготуватись до тривалих блекаутів](https://thumbor.my.ua/r4LZMT6KeNiVfYOlhJtL2GCxbZc=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F5c985eb01bc5d72899719a9a3a370be7.jpg)
Звичайні павербанки не врятують: як підготуватись до тривалих блекаутів
За словами Сергія Курдюкова, система безперебійного живлення з інвертором і кількома акумуляторами може забезпечити будинок енергією протягом 8-9 годин, так що мешканці не відчують відключення світла.
В Україні знову введено графіки відключень, а на зиму передбачаються блекаути тривалістю 10-14 годин на добу, з урахуванням імпорту з Європи, за словами Анатолія Амеліна з Українського інституту майбутнього.
Сергій Курдюков, розробник з України, поділився на LinkedIn інформацією про пристрої, які використовує для забезпечення комфорту під час відключень.
За його словами, пристрої типу Bluetti, Ecoflow та павербанки ефективні лише при короткочасних відключеннях до 2-4 годин. Для тривалих відключень рекомендується знайти надійного інтернет-провайдера, який забезпечить роботу своєї системи принаймні 8 годин під час повного блекауту, а також розглянути додаткові пристрої.
Щодо обладнання, для забезпечення живлення інтернету, комп'ютера, холодильника та освітлення в квартирі підійде інвертор на 24В 3000ВА. Важливо швидко заряджати AGM-акумулятори та уникати їхнього розряду до 10% місткості.
Крім того, Знай.ua повідомляв, киянам повернуть гроші за генератори: як скористатися програмою