Аналітики заявили, що окремі підрозділи просто бездумно стиралися з лиця землі. Їх відправляли в лобові атаки, або змушували атакувати колоною техніки, яку просто знищували ЗС РФ.
Сили оборони на різних напрямках, на окремих ділянках фронту зазнавали великих втрат через помилкові рішення командування. Зараз бійців, які брали участь в тих боях, вже ніхто не допитає, бо більша частина з них загинула. Аналітики DeepState навели кілька прикладів боїв, коли людських втрат можна було уникнути. Це сталося за часів командування командувача Об'єднаних сил, генерала Юрія Содоля, яким зараз займається ДБР.
Бої за Водяне-Опитне
Як зазначають аналітики DeepState, до цього списку можна зарахувати бої на напрямку Водяне-Опитне.
"503-тя ОБМП та 36-та ОБрМП понесли значні втрати під час відновлення позицій, штурмуючи мінні поля", — йдеться в повідоменні.
Бої за Новодонецьке
Бої за селище Новодонецьке в Краматорському районі тривали 5-7 червня 2023 року.
"Під пильним наглядом протеже Содоля полковника П. на КСП 37 ОБрМП дивилися як за три доби кацапи стирають 1, 2 та 505 батальйони морської піхоти цієї бригади. Легкоброньовані французькі AMX-10 були відправлені в лобові атаки. Втрати за ті дні склали близько 12 машин. Одну к*цапи навіть затрофеїли. Втрати були настільки великі, що морські піхотинці знімали відео із закликом допомогти, а частина втекла в СЗЧ, дехто навіть за кордон", — повідомляють аналітики.
За їхньою інформацією, морпіхи загинули через наказ вищого командування штурмувати там саме колоною.
Штурм Новомайорського
Аналітики згадали, що у вересні 35-та і 38-ма ОБрМП були відправлені поштурмувати Новомайорське. Результатів не було, лише втрати особового складу та техніки.
"Мабуть, це такий відпочинок зробили перед десантуванням в Кринки та Піщанівку", — зіронізували аналітики.
Бої за Кринки: операція заради операції
"Кринки. Тут треба розмовляти з бійцями 35-ї, 36-ї та 38-ї ОБрМП, а потім і 37-ї, які стали заручниками операції заради операції. Всі БРки плацдарму спочатку були до 1 грудня. Морські піхотинці думали, що трохи ще помучаються і все. Але утримання плацдарму продовжилося", — пишуть в DeepState.
Зазначається, що бійці Сил Оборони показали величезний героїзм та професіоналізм, розширюючи плацдарм в Кринках, але в них були періоди, коли їжу та воду ім постачали дронами, а евакуація поранених тривала тижнями.
"Були випадки, що поранені місяць чекали евакуацію — це вже не про "золоті години", які розповідали в ті дні деякі речниці. Також постає питання, що в Кринках робив вже покійний фельдшер медицинського пункту 2 батальйону 37 бригади", — зазалися питанням в DeepState.
Аналітики спільноти висловили віру в силу правосуддя.
"Хочемо вірити, що ДБР опитає бійців даних бригад і збере достатньо матеріалів для ухвалення справедливого рішення. Проте основна маса учасників тих подій вже списалася по пораненню, загинула, перейшла в інші підрозділи чи перебуває в СЗЧ. Тому роботи багато, але якщо її не виконати, то у суспільства буде дуже багато недовіри, що є на руку ворог", — резюмували в DeepState.
Скандал із генералом Содолем: що відомо
22 червня нардепка Мар'яна Безугла заявила, що ЗС РФ змогли просунутися у напрямку Торецька через дії командувача Об'єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля.
24 червня стало відомо, що керівник штабу бригади "Азов" Нацгвардії Богдан Кротевич подав заяву до ДБР та закликав провести розслідування щодо командувача Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля через великі втрати.
Згодом президент Володимир Зеленський повідомив про нову кадрову перестановку у Збройних силах України, командувача Об'єднаних сил Юрія Содоля замінить Андрій Гнатов.
Фокус раніше писав, чому Юрію Содолю довірили керівництво ОСУВ "Хортиця".
Раніше український нардеп, член комітету Верховної Ради з нацбезпеки Федір Веніславський сумнівався у відомостях Безуглої про некомпетентність Юрія Содоля. Коментувати ситуацію на фронті, на його думку, може лише людина з достатнім рівнем компетенцій.