![Приймати ванну будемо тільки у свята: водопостачання може подорожчати майже вдвічі](https://thumbor.my.ua/4I5cNj9oAmF-YRJPzGaoeKP1xQI=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Ff020e9ffceb17f09abb1bd541e3c8189.jpg)
Приймати ванну будемо тільки у свята: водопостачання може подорожчати майже вдвічі
Централізоване водопостачання та водовідведення можуть подорожчати майже вдвічі. Перерахунок тарифу анонсували у Нікополі, що на Дніпропетровщині. Про це стало відомо із заяви міського голови Олександра Саюка під час пресконференції.
Послуги водоканалу коштують побутовим споживачам 33 гривні. Цей тариф залишався незмінним із січня 2022 року і за цей проміжок часу став збитковим. Щоб підприємство могло виконувати свої обов'язки, місцева влада регулярно нараховує дотації з бюджету.
"Цей тариф збитковий, і місто постійно надає з бюджету дотації водоканалу, щоб воно могло функціонувати та надавати послуги", - заявив чиновник.
Зазначається, що тариф на воду та каналізацію можуть підвищити майже вдвічі – до 63 гривень. Відповідні розрахунки вже направлені до НКРЕКП, очікується рішення регулятора.
Олександр Саюк наголосив, що йдеться про вартість води, яка подається не з магістрального водопроводу. Тариф на воду з водопроводу буде ще вищим, але про подорожчання "в рази" не йдеться.
"Буде дорожче не в рази, а на відсотки", - попередив міський голова.
Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, доведеться включати режим тотальної економії: українцям приготували нове підвищення тарифів.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, від червневих платіжок підкосяться ноги: комунальники виставлять збільшені рахунки за вивіз сміття.