MY.UAНовини
Справжня історія: Акім Галімов розвінчав російські історичні фейки в інтерв’ю Viva!
Справжня історія: Акім Галімов розвінчав російські історичні фейки в інтерв’ю Viva!

Справжня історія: Акім Галімов розвінчав російські історичні фейки в інтерв’ю Viva!

Над проєктом команда працювала понад рік. Акім Галімов побував в архівах в Туреччині, Англії, Швеції та Франції, поспілкувався з відомими дослідниками, які багато років вивчають історію України. Вдалося знайти унікальні артефакти, фотографії, документи, оригінали старовинних мап, що розкривають справжню історію регіонів, на які зараз зазіхає росія. Ці матеріали викривають афери та маніпуляції країни агресора, доводять, що вона століттями створювала історичні фейки, готуючи інформаційний плацдарм для сучасної загарбницької війни.

— Проєкт «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня України» є надзвичайно масштабним і амбіційним. Що стало основним мотивом для його створення?

Бажання показати реальну історію наших регіонів, тому що фактично ми сьогодні воюємо за ці території з росіянами. Загарбуючи наші землі, Крим, Донецьк, Луганськ, зазіхаючи на Одесу, Запоріжжя та інші міста, вони

завжди спираються на фальшиву історію, яку самі ж придумали. Якось вони мали пояснювати своїм людям, для чого це роблять. Навіть найтупіші росіяни іноді запитують: «А чого ми премося в ту Україну?» Їм потрібно вигадати якесь обгрунтування, легітимізувати в очах свого населення це вторгнення. І вони роблять це за допомогою історії, вигадуючи міфи, видаючи ці території за «ісконно русскіє»: Донецьк — це нібито історія могутності совєцького союзу, Одеса — Катерина II, Крим — місце «русской слави» і так далі.

Саме тому нам захотілося показати реальну історію цих територій, з правдивими фактами та документами. Ми доводимо, що історія Донеччини, Одеси та Криму дійсно відрізняється від того, що нам розказували багато років.

— Які найцікавіші факти або відкриття ви зробили під час роботи над проєктом? Чи були моменти, які вас особисто здивували? 

Багато з тих фактів, які ми знаходили, були особисто для мене новими. Хоча для істориків, які займаються профільними дослідженнями, вони були відомі. Однозначно мене здивувало усвідомлення того, що до кінця XVIII століття росіян взагалі не було в Криму. Жодного! Здивували факти про Одесу, зокрема, що вже в часи середньовіччя це був великий порт, де торгували українським зерном. Ми працювали в європейських, і не лише, архівах, спілкувалися з істориками, знайомилися з документами та унікальними старовинними мапами. От вони мене вразили найбільше.

— Розкажіть про досвід співпраці з міжнародними архівами. Які матеріали вдалося знайти в Туреччині, Англії, Швеції та Франції?

Коли я приїхав до Національної бібліотеки Франції, один із вчених показував мені мапу Аль-Ідрісі, відомого арабського картографа й мандрівника середини XII століття. 1150 рік — на мапі позначені Київ, нижче — Канів, ближче до Чорного моря, на Півдні, місто Олешшя! Сюди прибували торгові кораблі. Це було велике портове місто, морські ворота Русі, які контролювалися Київськими князями. Яка росія, яка Катерина? Росіян тоді ще й близько не існувало фізично, а в нас процвітали міста.

Так само ми знайомилися з мапами в архівах Швеції, це документи XVII століття, де позначені наші території. Там великими літерами написано УКРАЇНА, а не Малоросія чи ще якось інакше. Це відома географічна карта України та сусідніх країн 1648 року, складена французьким військовим інженером Гійомом Левассером де Бопланом. Ми мали можливість ознайомитися та показати саме оригінали.

Багато хто в Україні чув про історію Донецька, її засновника Джона Юза — відомого підприємця з Уельса (Сполучене Королівство), який побудував тут завод і заклав центр майбутнього промислового міста. Однак мало хто знає, що в Кардіфі є архів, в якому зберігаються унікальні світлини Донецька кінця XIX століття. Це історія в картинках, як поставало місто. На початку XX століття це вже було розвинуте європейське місто, куди їхали працювати інженерами та майстрами валлійці, англійці, французи, бельгійці та німці. Кілька поколінь європейців жили тут, поки більшовики не відібрали в них все і не представили досягнення індустрії як свої, радянські.

За результатами переписів населення кінця XIX століття абсолютну більшість на цій території становили українці, які називали українську рідною мовою. Це говорить про те, що більшість населення в цих регіонах — етнічні українці, які жили тут століттями і є єдиними господарями на цих землях.  

— Одним із ключових аспектів фільму є розвінчування міфів про Крим. Які саме міфи ви вважаєте найшкідливішими та як ваша команда їх спростувала?

Мені здається, найшкідливішим є міф про «ісконно русскість» Криму. Це ключовий сакральний міф росіян, який виправдовує всі загарбницькі дії та криваві події. Ми маємо протидіяти йому та розкривати правду про корінні народи Криму. Те, що останні 200 років історія Криму пов'язана з росією через анексію в кінці  XVIII століття, зовсім не дає їй права на ці території, не дає права заявляти про відновлення якоїсь «історичної справедливості». Передусім Крим є українським, це півострів, на якому сформувалися кримські татари — частина української політичної нації. Це земля, яка належить їм по праву і за міжнародним правом перебуває в складі України.

Тому ми маємо розповідати правду про Кримське ханство, про злочини більшовиків, червоний терор, геноцид кримських татар, депортацію. Адже другий небезпечний міф російської пропаганди — про зрадництво кримських татар під час Другої світової війни — не має нічого спільного з реальністю. Люди, які дійсно чинили злочини в Криму, — це росіяни, які за вказівкою кремлівських вождів знищували цілий народ і його культуру.

— Вам вдалося поспілкуватися з нащадками династії Гераїв. Які враження ви отримали від цих зустрічей? Чи відкрили вони для вас нові аспекти історії Криму?

Дуже цікаве склалося враження. З одним із нащадків династії Гераїв, яка правила в Криму понад 400 років, я познайомився вже під час знімання фільму. Чесно кажучи, перед тим в мене було трохи стереотипне уявлення про те, який вигляд мали би мати нащадки древнього роду. Але зустрів мене звичайний чоловік в пуховій куртці та джинсах, власник фірми з перевезень, у нього бізнес таксі. Абсолютно простий, сучасний.

У містечку Сарай ми пішли з ним до могили Селім-Герая — його пращура, Кримського хана. Він багато розповідав мені про цю династію, як вона жила. Головне — про те, чому так багато представників династії опинилося неподалік від Стамбула. Виявляється, тут Османська імперія надавала землі Гераям, які залишали Крим після захоплення його росією в кінці XVIII століття. Загарбники діяли по методичці — як тільки захоплюють територію, одразу починалося знищення і витіснення місцевої еліти. Тож вцілілі нащадки династії Гераїв були змушені залишити свої землі.

До речі, коли росіяни зайшли на територію Київської області у 2022 році, в них були так звані розстрільні списки, вони мали знищити й ув'язнити всіх політиків, громадських активістів, журналістів, всіх, хто може чинити ідеологічний спротив. Те саме вони роблять в Криму зараз і робили кілька століть тому. Все духовенство та всіх Гераїв з династії частково знищили фізично, а решту просто змусили тікати з Криму. Тепер в турецькому Сараї ледь не в кожного другого прізвище Герай, ціле місто заселене нащадками династії.

— Що вони думають про нинішню війну та ситуацію з Кримом?

Левент Герай, з яким я спілкувався, сказав що у них ніколи не виникало сумніву щодо приналежності Криму. Для них це Україна. Він вважає, що тільки при Україні кримські татари можуть там розвиватися як повноцінний самодостатній народ.

— Які саме історичні періоди та події висвітлює кожна частина фільму? Як ви обирали, що саме включати у кожен із фільмів?

Дуже складно було систематизувати масив інформації. Адже робота тривала понад рік. Ми не ставили часових рамок по періодах, але так чи інакше історія в наших фільмах розповідає про дії росії. Відповідно це переважно з XVIII до XXI століття. Ми працювали з великою кількістю документів, спілкувалися з провідними істориками, шукали інформацію в архівах, знайомились з історичними дослідженнями та відбирали для фільму те, що вражало нас самих.

Коли робили сценарний план всіх трьох фільмів, у нас реально склалася цілісна картина. Ми навіть в ефірі ці фільми розташували так — історія Донеччини та Луганщини, потім Південь і останній фільм про Крим. Якщо дивитися на великому історичному зрізі трьох століть, захоплення наших територій росією здійснювалось з метою створення плацдарму для подальшого наступу на Туреччину, на Константинополь. Через Крим. Ці хворі ідеї росіяни виношували давно. Вони завжди казали, що Москва — це третій Рим.

Звісно, не все увійшло до фільму. Але ми продовжимо ці дослідження, можна заглиблюватись у деталі, про певні епізоди робити окремі фільми. Наприклад, надзвичайно цікава історія міста Слов'янськ — одне з найдавніших міст Донеччини. Тут жили козаки ще задовго до появи росіян. У цих степах розвивалися міста, велося господарство, процвітала торгівля. В якийсь момент російський цар присилав сюди своїх гінців, щоб ті подивилися, що то за землі такі, що там робиться, хто та як там живе.  

— Розкажіть про вашу команду. Як відбувалася співпраця та взаємодія під час створення такого масштабного проєкту? 

Кістяк команди — це десять осіб. Ганна Юрловська — креативна продюсерка, вона керувала групою сценаристів. У кожного фільму був свій сценарист: Євгенія Подобна, Андрій Перцин, Людмила Сівак. Вони працювали над кожним фільмом окремо, кожен використовував свою експертизу і досвід, тому попри спільну стилістику все ж таки кожен фільм відрізняється тим, як розповідається сама історія. 

Режисерка-постановниця — Дарія Саричева, з якою я працюю вже майже 10 років над історичними проєктами, майстер своєї справи. Вона ж придумала анімації з колажів. Це складна і цікава робота! 

Крім того, був великий продюсерський пул, інформаційні продюсери, які за завданнями сценаристів розшукували необхідні матеріали, робили запити до архівів, писали листи. Виконавчий продюсер — Станіслав Зурахов, з яким ми також працюємо дуже давно. Одним словом, у нас чудовий колектив, який на сьогодні має найкращу експертизу в Україні у створенні історичного контенту.

Сам проєкт, до речі, — частина всеохопної інформаційної кампанії з протидії дезінформації, яку впроваджує 1+1 Media та благодійний фонд SmartAngel за фінансової підтримки Європейського Союзу.

— Як ви вважаєте, яку роль грає документальне кіно у формуванні суспільної свідомості та розумінні історії? 

На мою думку, документальне кіно відіграє велику роль у формуванні сприйняття дійсності. Документальні фільми допомагають людям краще зрозуміти тему, відрефлексувати події, скласти враження, розібратися у чомусь. Цей жанр надзвичайно важливий для нашого суспільства, тому що він дає можливість доступно і просто розібратися у світі навколо.

Зараз ми бачимо шалений попит на документальні фільми різних жанрів — історичні, такі, як ми робимо. Фільми, що висвітлюють сучасні події, як, наприклад, «20 днів у Маріуполі». Він, напевно, має більший ефект, ніж зусилля багатьох дипломатів та політиків в підтримку України. Створення такого контенту є важливим інструментом просування української повістки у світі, і ця робота має підтримуватися на рівні держави. Однозначно! 

— Як ви бачите майбутнє документального кіно в Україні? Які теми або проєкти ви хотіли б ще реалізувати?

Українці — дуже творча нація, ми робимо великі речі й відіграємо значну роль у всесвітній артіндустрії. От, наприклад, наша режисерка Таню Муіньо поставила прекрасний номер для представниць України на Євробаченні. Вона давно працює за кордоном, знімає кліпи для світових зірок. І таких прикладів дуже багато в інших напрямках, зокрема в кінематографі.

Ми з командою фокусуємося на історичному контенті. Зараз шукаємо фінансування для проєкту «Українські палаци 3», подалися на конкурс Pitch Ua. Цей цикл ми знімаємо з року в рік, відтворюємо в 3D зруйновані палаци й показуємо, як вони могли виглядати.

Точно буде ще один фільм про кримських татар. Насправді є ще багато нерозказаних історій про Україну, про наших героїв, яких ми знаємо або знаємо про них дуже мало. Це такі особистості, як Симон Петлюра, гетьман Скоропадський, наші шістдесятники… Ідей дуже багато. І ми їх реалізуємо!  

— Які відгуки ви отримали на свої фільми? Чи є вже певні реакції від глядачів або критиків, які вас особливо вразили або надихнули?

Реакцій дуже багато. Перший фільм вже є на YouTube. І за перші три дні на YouTube ми отримали понад 1,5 тисячі коментарів. Це дуже багато. Дехто пише, що плакав після перегляду, дехто — про те, що ми мали показувати ці фільми ще 30 років тому, розповідати справжню історію і, можливо, ми б не мали сьогодні цієї війни. Звісно, є і коментарі з росії, очевидно, що їм «підгорає» від правди.  

— Що вас особисто мотивує продовжувати працювати над такими масштабними та важливими проєктами, навіть в умовах війни та нестабільності?

Мене мотивує наша країна. Мужність наших людей на фронті, сила наших людей в тилу. Насправді тут навіть не про мотивацію, а просто про розуміння, що кожен сьогодні має робити все, що може на своєму місці заради нашої спільної перемоги.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як правильно мити мультиварку всередині: спосіб, який виручить кожну господиню
GlavRed
2024-09-21T05:36:59Z
Рецепт легкого пирога з тістом філо та сирною начинкою: виходить дуже смачно
Политека
2024-09-21T05:31:28Z
Пояснення стане сюрпризом: як часто потрібно пилососити будинок - точна цифра
GlavRed
2024-09-21T03:27:30Z
Гороскоп на завтра 22 вересня: Овнам - ланцюжок невдач, Володіям - прилив енергії
GlavRed
2024-09-21T03:27:09Z
Мʼясо виходить дуже ніжним: фіналістка "Мастер Шеф" дала рецепт смачного гуляшу
Политека
2024-09-21T03:03:45Z
Як випрати взуття в пральній машині: правила, які збережуть техніку
GlavRed
2024-09-21T00:27:45Z
5 головних помилок, які допускають жінки при нанесені губної помади
GlavRed
2024-09-20T23:27:26Z
"Розумне" тістечко за 5 хвилин: кулінар дала рецепт неймовірно смачного десерту
Политека
2024-09-20T23:03:17Z
"Для багатіїв свої правила": на Лазуровому узбережжі працює розкішний готель "гаманця Путіна"
TSN
2024-09-20T21:24:14Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Падіння Ерегіона у серіалі «Володар перснів»: як це було у книгах Толкіна
ITC
2024-09-21T05:46:08Z
Один скелет: скандальна російська співачка екстремально схудла
GlavRed
2024-09-21T05:45:26Z
Улюбленець Злати Огнєвіч незадоволений неповноцінною "Дією": "Дискримінаційний сором..."
Знай
2024-09-21T03:51:37Z
Держкіно зреагувало на показ у Сербії пропагандистського фільму Кустуріци про УПЦ МП
УкраинФорм
2024-09-20T21:36:47Z
Одна з найкращих кінцівок в історії Netflix: чому варто подивитися фільм "Його три доньки"
24tv
2024-09-20T20:48:22Z
В екранізації популярного аніме від Netflix одну з головних ролей зіграє росіянка: фани обурені
24tv
2024-09-20T20:12:14Z
Помер учасник команди "Ніколь Кідман" із "Ліги сміху" Юрій Рябченко
Комсомольская правда
2024-09-20T18:57:06Z
Розпочинається 7-й тур футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2024-09-21T05:33:54Z
Дідик: У Динамо Київ більше сильних, аніж слабких сторін
Football.ua
2024-09-21T05:22:36Z
УПЛ. Анонс матчiв першого дня 7-го туру
Football.ua
2024-09-21T05:18:20Z
Йович усе ж таки не потрібен Мілану
Football.ua
2024-09-21T05:04:04Z
Динамо — Рух. Напередодні
Football.ua
2024-09-21T04:42:28Z
Неймовірна футбольна головоломка: потрібно знайти дивний м'яч за 14 секунд
GlavRed
2024-09-21T03:27:43Z
Севілья не врятувалася від поразки Алавесу
Football.ua
2024-09-20T21:46:28Z
Ніцца розтрощила Сент-Етьєн, здобувши одну з найбільших перемог цього століття в Лізі 1
Football.ua
2024-09-20T21:31:37Z
КДК покарав сина Суркіса за бійку в скандальному матчі між Шахтарем та Динамо
24tv
2024-09-20T21:03:41Z
Заявили про понад сотню БпЛА: росіяни бідкаються на масовану атаку дронів
24tv
2024-09-21T05:51:22Z
Страх і трепет: найзухваліші місії ізраїльської спецслужби «Моссад» в світі
Украина Криминальная
2024-09-21T05:42:13Z
Росіяни вдарили ракетами по житлому сектору у Кривому Розі: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T05:39:47Z
«Гіпотетична дискусія»: Сікорський пояснив свої слова про передачу Криму під мандат ООН
УкраинФорм
2024-09-21T05:39:39Z
«Слуга» Одарченко потрапив до бази розшуку МВС
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T05:33:22Z
Голова РНБО роз’яснив рішення про Телеграм: кого стосується і що передбачає
InternetUA
2024-09-21T05:31:18Z
Байден готує пакет допомоги Україні на 375 мільйонів доларів: що туди ввійде
24tv
2024-09-21T05:25:41Z
Уроки історії і кілька питань до Сікорського: що не так із заявою глави МЗС Польщі про Крим
24tv
2024-09-21T05:03:40Z
Що це за свято – День миру 2024: чому він символічний для України
24tv
2024-09-21T05:03:17Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Оперативна несподіванка: в ISW розкрили, чому Росія не була готова до наступу ЗСУ на Курщині
24tv
2024-09-21T05:48:26Z
США можуть поставити Україні плануючі авіабомби для винищувачів F-16 – Politico
ZN UA
2024-09-21T05:39:48Z
Закон про мобілізацію: що змінилося для чоловіків за кордоном
24tv
2024-09-21T05:39:40Z
22 вересня — яке церковне свято, чому не можна їсти страви з риби
TSN
2024-09-21T05:39:01Z
Український аграрний ліцей здобув першість серед шкіл Черкащини за результатами НМТ
Agravery
2024-09-21T05:21:05Z
Німеччина передала бійцям Нацгвардії 14 пікапів
УкраинФорм
2024-09-21T05:15:35Z
У "Кварталі 95" заявили, що законно використали відео з загиблим захисником, але перед вдовою вибачилися
Комсомольская правда
2024-09-21T05:04:55Z
У Краснодарському краї РФ палає і детонує склад боєприпасів
GlavRed
2024-09-21T05:45:41Z
Внаслідок ударів по Херсонщині впродовж доби загинули двоє людей
УкраинФорм
2024-09-21T05:45:29Z
До довічного ув’язнення засуджено двох російських покидьків, які розстріляли автомобіль з цивільними на Чернігівщині
Украина Криминальная
2024-09-21T05:45:08Z
Смертельну різанину в Роттердамі розслідують як можливий теракт
Европейская правда
2024-09-21T05:43:09Z
На Хмельниччині вдову військового судять за катування "відьми": що сталось
TSN
2024-09-21T05:39:33Z
Перейшов за посиланням: чоловік втратив майже 309 000 гривень
InternetUA
2024-09-21T05:18:44Z
Обстріл Кривогу Рогу та вибухи в Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T04:45:13Z
Наче яскравий феєрверк: момент вибуху у російському Тихорєцьку потрапив на відео
24tv
2024-09-21T04:39:57Z
РФ вбила у Кривому Розі 12-річного хлопчика: ОВА про ракетний удар по місту
TSN
2024-09-21T04:18:20Z
Чому болять мʼязи після спорту: що таке кріпатура та як її побороти
24tv
2024-09-21T05:48:40Z
5 причин, чому роботи можуть стати найкращими лікарями в майбутньому
InternetUA
2024-09-21T05:01:27Z
Бачити означає вірити: прорив у генній терапії, який дає зір сліпим
Portaltele
2024-09-21T04:51:59Z
21 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T21:06:24Z
Нестабільність на клітинному рівні: вчені дізналися причину появи зморшок на нашому тілі
Фокус
2024-09-20T19:57:28Z
Удар по пансіонату: до атаки Сумську ОВА просили евакуювати пацієнтів, але цього не зробили
24tv
2024-09-20T17:33:39Z
10 науково доведених корисних властивостей зеленого чаю
24tv
2024-09-20T17:27:11Z
Ці 5 цілющих чаїв допомагають проти кашлю: варто пити їх цієї осені
24tv
2024-09-20T17:21:34Z
Як схуднути в животі: міфи та рекомендації лікарів
TSN
2024-09-20T17:18:47Z
День народження святкує Херсон: історія заснування та цікаві факти про місто
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T05:45:55Z
17 людей дістали поранення внаслідок обстрілів військ РФ у Донецькій області
ZN UA
2024-09-21T05:40:20Z
У Києві продали готель "Україна": хто його купив і на яких умовах
TSN
2024-09-21T05:39:53Z
Росіяни минулої доби поранили 17 жителів Донеччини
УкраинФорм
2024-09-21T05:39:19Z
Мінус 1440 окупантів, танки, артсистеми та інша техніка: втрати ворога на 21 вересня
24tv
2024-09-21T05:39:16Z
Удари по Харкову та Кривому Розі та вибухи в Росії: головні новини ночі 21 вересня 2024 року
TSN
2024-09-21T05:39:03Z
На фронті минулої доби - 217 бойових зіткнень
УкраинФорм
2024-09-21T05:36:12Z
Війська РФ знову обстрілювали житлові квартали Херсонщини: за добу двоє загиблих та семеро поранених
ZN UA
2024-09-21T05:24:55Z
У мережі показали наслідки цинічного удару Росії по Харкову
24tv
2024-09-21T05:24:06Z
Водіям у Польщі розповіли, як оцінка авто впливає на кінцеву вартість страховки
Хвиля
2024-09-21T01:06:50Z
Недорога і ємна. У Бельгії розробили інноваційну твердотільну батарею
InternetUA
2024-09-20T21:04:08Z
Економ-пропозиція: який вигляд має найпростіший Volkswagen Golf 2024
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T18:09:01Z
Їх випустили лише 660: в Україну привезли найшвидший універсал у світі
Фокус
2024-09-20T17:00:03Z
Найпопулярніші дизельні авто серпня 2024: RENAULT Duster, RENAULT Megane, SKODA Octavia та інші
ITC
2024-09-20T16:34:43Z
Maxus eTerron 9: перший електричний пікап з повним приводом у Європі
ITC
2024-09-20T15:22:45Z
Мініатюрний ексклюзив: найдорожчий MG в історії продають за мільйон доларів
Фокус
2024-09-20T14:30:57Z
DAF Trucks презентує ще більш економічні вантажівки
AutoCentre
2024-09-20T14:09:17Z
АМАКО провела демо-показ диско-лапового культиватора ACTROS RO4000R від BEDNAR
AgroNews
2024-09-20T13:40:48Z
Озвучено оновлені ціни на цукор в Україні
AgroNews
2024-09-21T05:06:40Z
Ціни у вересні: наскільки подорожчали продукти і чи не час робити запаси на зиму
Комсомольская правда
2024-09-21T05:04:25Z
"ПриватБанк" списав гроші з картки, але не видав їх: в банку дали пораду
Политека
2024-09-21T05:03:30Z
Компанія "Антонов" припинила роботи над новим літаком "Мрія": у чому причина
ZN UA
2024-09-21T05:01:43Z
ЄБА: Підвищення податків змусить частину білого бізнесу мігрувати в тінь
AgroPortal
2024-09-21T05:00:49Z
Соратник президента оцінив ймовірність продовження транзиту російського газу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T05:00:07Z
Головний продукт українців дорожчатиме щомісяця: витрати зросли у 4-5 разів
Знай
2024-09-21T04:36:25Z
Україна через контрабанду втрачає 300 млрд: митниця не помічає запчастини, "айфони" та "італійські бусики"
Знай
2024-09-21T04:21:05Z
Україна підніме ціни на сигарети та вейпи до європейського рівня
Хвиля
2024-09-21T04:03:08Z
Vivo Watch 3 виходить на міжнародний ринок
Portaltele
2024-09-21T04:51:47Z
Як змінювалася температура Землі за останні 500 мільйонів років
Portaltele
2024-09-21T04:51:02Z
Знайти 3 відмінності між картинками зможуть лише справжні детективи: складна загадка
GlavRed
2024-09-21T04:27:07Z
Німеччина створить перший у світі мобільний квантовий комп’ютер до 2027 року
InternetUA
2024-09-21T04:01:42Z
Чоловік відвідав барбера, і тепер на весіллі друга може сам стати головною зіркою
24tv
2024-09-21T03:54:57Z
Як пробити унітаз без вантуза: звичайна пляшка врятує в найнеочікуваніший момент
GlavRed
2024-09-21T03:27:40Z
Apple знову переносить дату виходу найпопулярнішого iPad
InternetUA
2024-09-21T03:01:48Z
МВС попереджає про шахрайську схему з листами від «господарських судів»
УкраинФорм
2024-09-21T02:36:46Z
PlayStation 6 вийде у двох різних версіях, одна з яких буде більш доступною
InternetUA
2024-09-21T01:01:37Z