MY.UAНовини
«Україна в огні», «Кіно-Коло» — у темряві. Як презентували відновлення журналу про кіно
«Україна в огні», «Кіно-Коло» — у темряві. Як презентували відновлення журналу про кіно

«Україна в огні», «Кіно-Коло» — у темряві. Як презентували відновлення журналу про кіно

Під час події директорка видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман оголосила, що друге число презентуватимуть у вересні цього року.

28 червня у київському Будинку кіно директорка видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман і кінознавець Володимир Войтенко презентували перше друковане число відновленого журналу «Кіно-Коло». Часопис екранних мистецтв почав виходити друком щоквартально у 1997 році та здобув репутацію культового видання у професійних колах. Ідея створення журналу належить Войтенку та його дружині, кінознавиці Ользі Калузі, яка й придумала назву видання, а Володимир став його головним редактором. У 2008 році випуск «Кіно-Кола» зупинився. 

У фоє на третьому поверсі Будинку кіно зібралися представники різних поколінь українського кінематографа, багато хто з них — давні друзі організаторів події. Атмосфера радісна, всі вітаються й обіймаються, багато хто купує 180-сторінковий журнал (ціна 400 грн), головред видання охоче відповідає на питання преси та роздає автографи.

 Кінознавець, головний редактор «Кіно-Кола» Володимир Войтенко дає інтерв’ю юнкорам, які допомогли підсвітити сцену, коли у Будинку кіно вимкнули електроенергію.

Серед гостей заходу — голова Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) Сергій Борденюк і кінокритик Сергій Тримбач.

«Я не голова! Я — колега наших спілчан, і я сприймаю спілчан не як електорат», — говорить Борденюк у відповідь на питання «Детектора медіа», як він розцінює відновлення друкованого «Кіно-Кола» зараз, коли Україна перебуває в стані повномасштабної війни. Цю ж тезу він повторить зі сцени, коли організатори презентації запросять його до слова.

  Кінокритик, колишній очільник НСКУ (2009–2017) Сергій Тримбач (зліва) та кінооператор, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Борденюк

«Сьогоднішня презентація видання "Кіно-Коло", на мою думку, є однією з тих подій, яка робить нашу роботу, наш культурний фронт отим спротивом, який відповідає на сучасні виклики», — каже Борденюк. Він додає, що сприймає цей захід як такий, що має безпосередній стосунок до Спілки, адже Войтенко є членом НСКУ, однак це не означає, що організаторам дали у користування Червону залу Будинку кіно безплатно.

До нашої розмови долучається Тримбач, два тексти якого вийшли у першому числі «Кіно-Кола».

«Знаєте, є така фраза: фільми роблять режисери, а кіно — критики, — каже Сергій Тримбач. — Хоча свого часу режисер Микола Мащенко мені казав: "Ну що ти все пишеш і пишеш? Ти спочатку зроби якесь кіно, щоб ми побачили, що ти це вмієш, а тоді вже пиши". У кожному творчому колективі має бути генератор ідей, інженер, який може матеріалізувати ідеї, і критик. В Україні наразі з критикою справи кепські, і це не лише в кінематографі, а й у літературі, театрі. Попри те, що багато хто називає себе критиком, щось не можу пригадати, коли якийсь із їхніх текстів став подією, замість цього — потік невиразної писанини. Для кінокритики потрібне окреме видання, "Кіно-Коло" таким було і буде, я впевнений».

Він порівнює «Кіно-Коло» з французьким журналом Cahiers du cinéma, який на початку 1950-х років об’єднав навколо себе журналістів, які критикували старе кіно і виробили концепцію нового, а згодом як режисери почали творити власні фільми.

Тримбач також говорить, що в усі часи українці дуже неохоче підтримували культуру фінансово, і висловлює сподівання, що зараз, коли багато хто вже усвідомив, що ця підтримка є життєво необхідною, буде по-іншому.

У цей момент у Будинку кіно зникає електроенергія, публіка на мить затихає, дехто вирішує піти, хоч Ганна Шерман оголошує, що презентація відбудеться, і запрошує всіх до темної зали, де лиш трохи підсвічена сцена.

Кінорежисер Роман Балаян (праворуч) і гендиректор Міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі.

  Кінорежисер Олесь Санін, про повнометражний дебют якого, картину «Мамай», неодноразово писали у «Кіно-Колі» минулих років.

Серед тих, хто міркує, чи залишитися, — кіножурналіст, програмний директор фестивалю глядацького кіно «Миколайчук Open» Алекс Малишенко. У першому числі відновленого «Кіно-Кола» вийшли два його інтерв’ю — з Валентином Васяновичем і Володимиром Тихим.

 Кіножурналіст, програмний директор фестивалю глядацького кіно «Миколайчук Open» Алекс Малишенко.

«Галузева преса має існувати, тому добре, що виникла ініціатива відродити журнал "Кіно-Коло". Не знаю, наскільки це комерційно перспективно і потрібно ринку, але можу сказати, що зараз про кіно найкраще пишуть блогери, і я бачу майбутнє саме за цієї формою. Щодо такої "махрової" кінокритики — я не впевнений в успіху такого проєкту. Я чую багато розмов, що нам це треба, але прибічників такої ідеї мало, вони самі це не читають, тому буду поки спостерігати за розвитком подій», — каже нам у коментарі Малишенко.

Він висловлює скепсис щодо тези Сергія Тримбача, який посилається на досвід Франції 1950–1960-х років і вважає, що для розвитку кінематографу критика потрібна не менше, аніж наявність талановитих режисерів.

«На мою думку, це застарілий підхід. Кінокритика потрібна індустрії, а в Україні як такої її ще немає. У нас піарники не збирають усі публікації про певний фільм, щоб далі передати все це студії-виробнику, аби та своєю чергою врахувала зауваження у своїй подальшій роботі. Натомість нерідко кіновиробники вважають, що кінокритики — це ті, хто має їх обслуговувати, тобто написати про фільм щось добре. Якщо ж написали щось погане, то треба посратися у фейсбуці, а якщо взагалі не написали, то треба образитися. Для мене все це — про кризу з промо фільмів і кінокритикою в Україні», — каже Малишенко.

До темної зали, де ось-ось почнеться презентація, поспішає кінорежисер Андрій Дончик. «Детектор медіа» вже не вперше спілкується із ним відтоді, як він був призначений на посаду гендиректора кіностудії Довженка, і зауважує, що кінорежисер почав сприймати світ крізь призму тих проблем, які має розв’язувати як очільник національної кіностудії.    

  Гендиректор кіностудії Довженка Андрій Дончик похвалився «ДМ», що у першому числі відновленого «Кіно-Кола» є публікація й про нього, однак пізніше, виступаючи зі сцени, повідомив, що у тексті припустилися помилки, назвавши його головним редактором «1+1».

«Я вважаю, що вихід журналу "Кіно-Коло", де є зокрема матеріал про мене, — це єдина позитивна подія, що відбулася зі мною протягом останніх двох місяців після того, як я став директором кіностудії, бо я зміг зануритися в кіно, а не в каналізацію. Сумніви щодо того, чи потрібно нам зараз таке видання, я відкидаю, тому що, як сказав Черчилль, якщо культура загине, то нащо ми взагалі воюємо?», — каже Дончик.      

Гендиректор кіностудії Довженка радісно повідомляє нам, що нарешті зміг домовитися з «Київводоканалом», тому студія знову матиме водопостачання.

«Води у нас не було два тижні — наче не так багато, але становище насправді було загрозливим. Нам не просто вимкнули водопостачання, зі студією чинили по-єзуїтськи, блокуючи каналізацію. Одна справа — коли немає води, її можна принести, а ось коли не працює каналізація і воно назад іде, тоді, самі розумієте, жити неможливо. І це, до речі, не єдине, що я зміг зробити протягом свого перебування на посаді гендиректора. Я також розробив концепцію виходу кіностудії з кризи й на початку липня буду її презентувати в Офісі президента. Сподіваюся, що мені дадуть добро, і ми потихеньку почнемо вирулювати», — розповів Дончик.

 У таких умовах відбувалася 2-годинна презентація першого числа відродженого «Кіно-Кола».

Ганна Шерман на початку презентації висловлює жаль, що світло зникло: вона з колегами підготувала «вау-ефект», який полягав у тому, що на великому екрані планувалося гортати PDF-макет «Кіно-Кола». Видавчиня обіцяє, що це видовище повторно організують у вересні, коли презентуватимуть друге число журналу.

Протягом заходу вона не раз дає зрозуміти, що відновлення «Кіно-Кола» — це всерйоз і надовго, і спирається при цьому на власний 18-річний досвід створення журналу про мистецтво та колекціонування «Антиквар», головною редакторкою якого вона є. Також упевненості у світлому майбутньому «Кіно-Кола» Шерман додає успішне відновлення ще одного легендарного друкованого видання — «Український театр», який вона презентувала у травні цього року. За її словами, масштабування досвіду «Антиквару» дало початок новому проєкту під «Медіахолдинг мистецької періодики». Він об’єднає всі три видання і невдовзі буде оформлений юридично. 

Ганна Шерман і дизайнер-верстальник видань «Медіахолдингу мистецької періодики» Марк Максимчук.

«Ті, хто виходив сьогодні на цю сцену, є до певної міри моїми ровесниками. І не за нами майбутнє. Наш "Медіахолдинг мистецької періодики" — це та територія, на якій ми, динозаври, маємо охороняти цих юних ссавців, за якими — еволюційне майбутнє», — сказала Шерман. Аудиторія підтримала її оплесками.

  Сергій Борденюк — до зали: «Ви світитеся зсередини!».

Войтенко під час своїх виступів тепло і з гумором згадує про важливі етапи власного професійного становлення як кінознавця, — і з цих розповідей можна скласти якщо не історію незалежної України, то принаймні історію розвитку українського кінематографа та національної преси про кіно.

Зокрема, він згадує, як у 1960-х почав читати журнал «Новини кіноекрану». Його мама, спостерігаючи за серйозною зацікавленістю сина кіно, застерігала його навіть думати про кіноосвіту («бо там розпуста»), але зрештою він закінчив тоді ще інститут імені Карпенка-Карого. А пізніше, з 1989 року і аж до останнього випуску «Новин кіноекрану» у 1993-му, працював у редакції цього видання.

Поміж своїми спогадами Войтенко запрошував на сцену тих, хто був причетний до «Кіно-Кола» 1997–2008 років і чиї тексти вийшли у першому числі відродженого часопису.

 Під час свого виступу Вадим Скуратівський порівняв Войтенка з Пазоліні: за словами інтелектуала, обидва мають «надзвичайно серйозне ставлення до кінематографа як до героїчної спроби розуміння нашого трагічного світу».

Відповідальний редактор відновленого «Кіно-Кола» Віктор Глонь сказав: «“Кіно-Коло” виходило тоді, коли в Україні дуже мало знімали кіно. Журнал перестав виходити — і кіно з’явилося. Тепер в Україні кіно знову зникає, але "Кіно-Коло" повертається. Без "Кіно-Кола" і без "Аргументу кіно" (авторська програма Володимира Войтенка про кіно, яка виходила в ефірі "1+1" — "ДМ") мене б тут не було».

На старті «Кіно-Коло» минулих років отримало фінансову підтримку від фонду «Відродження», а згодом меценатом видання став засновник «1+1» Олександр Роднянський, нагадав Войтенко.

«Коли вийшло кілька чисел "Кіно-Кола", Роднянський мене спитав: "А як же ти думаєш далі робити журнал? Може, «1+1» підтримував би подальше створення цього видання, ти не проти?". Я відповів, що не проти. Пізніше багато хто мені переказував, що Роднянський скрізь казав, що Войтенко не просив про підтримку, що це була його ініціатива. Це не означає, що не треба просити», — сказав головред «Кіно-Кола».

 Ганна Шерман: «Я сподівалася, що світло буде. Мої надії ґрунтувалися на тому ж, на чому ґрунтується вся моя творча діяльність, — на великому бажанні».

У розмові з «ДМ» вона згадує, що у відповідь на свою пропозицію відновити створення «Кіно-Кола» спочатку отримала від Володимира Войтенка відмову, чим була вражена. Зі свого боку кінознавець пояснив нам, чому спершу не підтримав ідею знову очолити редакцію журналу. Він сказав, що раніше вже кілька разів отримував подібні пропозиції, однак відразу бачив, що далі виходу першого числа справа не піде.

«Ганна Шерман — велика оптимістка, а її досвід створення журналу "Антиквар" дає надію, що відновлення "Кіно-Кола" за її участі може бути успішним, бо вона вміє організаційно це робити», — сказав Войтенко.

За словами Шерман, під час юридичного аудиту «Кіно-Кола» у документах виявили «якісь недозакриті структури, де співзасновником був вказаний Олександр Роднянський». Відколи з’явилася ідея відновлення «Кіно-Кола» восени 2021 року, з ним комунікували щодо можливості його фінансової підтримки видання.

«Спочатку Олександру Юхимовичу написав Володя, потім вже я як видавець написала йому. У своїй відповіді він схвалив нашу ініціативу відродити "Кіно-Коло", висловив готовність якось нам сприяти, проте жодних практичних рухів зі свого боку не робив. Ми сприйняли його відповідь як готовність співпрацювати, але нічого не сталося, і від ідеї співпраці відмовилися не ми. Зараз можу сказати, що я радію тому, як усе склалося, і що у нас є можливість вибудовувати алгоритм життєздатного розвитку всіх трьох видань без фінансового пріоритету будь-кого зі сторонніх осіб», — сказала Ганна Шерман.

Кінознавець, головний редактор журналу «Кіно-Коло» Володимир Войтенко.

«Я знав тиждень тому, що світла під час нашої презентації у Будинку кіно не буде», — спокійно каже нам Володимир Войтенко, посилаючись на дані застосунку «Київ Цифровий».

— Роднянський у темі? Буде підтримувати ваш журнал?

— Так, він у темі, але не підтримує і не в команді. Мені особисто він пояснень не надав. Я не сумнівався, що він так вчинить.

— Чому? Роднянський же не Лозниця.

— А що з Лозницею? Я із ним в хороших стосунках.

— Однак Лозниця з Україною в складних стосунках.

— Значить, я не українець.

— Може, має сенс запропонувати Лозниці стати меценатом «Кіно-Кола»?

— Боюся, що він не мультимільйонер, як Роднянський. Розумієте, коли ми шукали, чи не дасть нам хтось рекламу, а з нею і гроші, — ті, хто в Україні керує кінематографом (не буду говорити, хто саме, бо це не має значення), мені сказали: «А ви як нормальні люди не можете в інтернеті це робити?». Я відповів, що ми — ненормальні люди. Тому, мабуть, Роднянський подумав: а кому це треба на папері? Це моє припущення.

— Як ви вважаєте, чи мало би сенс шукати підтримку держави для «Кіно-Кола»?

— Має сенс шукати підтримку будь-кого, якщо це не диявол. Держава, яка зараз обороняється нашими зусиллями, нашими життями, відсутністю у нас електрики, мабуть, колись (особливо при президентові, якого через його кіно і серіали вибрали) мала би зрозуміти, що це важливо. Однак з’явилися єрмаки, які розставляють своїх людей на такі посади, як голова Держкіно, та ігнорують кінематографічну спільноту. Я би шукав підтримку у держави, але не знаю, до кого звертатися, та й зрештою всі фінансові й організаційні питання — це не є сфера моєї відповідальності.

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ковелики до грошей": прикраси з фекаліями у Києві розсмішили мережу
Telegraf
2025-04-04T12:45:20Z
Прогноз погоди у Львові на 5 квітня: синоптики попередили про сніг та хуртовину
Политека
2025-04-04T12:31:17Z
У Києві завтра перекриють рух одним із проспектів: яким буде альтернативний маршрут
24tv
2025-04-04T12:30:27Z
Ворог кожного дня промацує нові локальні напрямки під Куп’янськом та Сіверськом, - військовий
Antikor
2025-04-04T12:30:23Z
На Харківщині дрон РФ влучив в авто з журналістом
1News
2025-04-04T12:27:33Z
Дощі та грози пройдуть у частині областей, місцями – пориви вітру: погода в Україні на 5 квітня
24tv
2025-04-04T12:21:50Z
У Києві починається сезон кліщів: як захистити себе та домашніх улюбленців
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T12:21:31Z
Збройні сили України досягли прогресу на Покровському напрямку, звільнивши Надіївку, — ISW
Antikor
2025-04-04T12:18:45Z
What We Know – And Don't Know – About Trump's Massive Tariff Plan
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T12:15:45Z
17-річний нідерландець забув рідну мову піся операції, говорив лише англійською і думав, що він у США
ITC
2025-04-04T12:54:21Z
Військові одружуватимуться в Дії поза чергою – Уряд ухвалив постанову
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T12:51:23Z
Понад мільйон українців перевірять на правомірність пільг
1News
2025-04-04T12:49:32Z
Кабмін погодив законопроєкт, який змінює правила відстрочки для студентів і педагогів
24tv
2025-04-04T12:46:59Z
Навіщо 5 квітня провітрювати дім: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-04-04T12:45:40Z
Пара зняла номер на "інтимний вечір": виявилось, що їх знімала камера над ліжком
Фокус
2025-04-04T12:45:18Z
Радянські "Пси Патрони": які тварини були героями в СРСР і які історії про них складали
Telegraf
2025-04-04T12:42:45Z
Беруть участь у Курській операції: Зеленський нагородив воїнів 82-ї Буковинської бригади
Antikor
2025-04-04T12:42:22Z
В Україні за рік мережу університетів скоротили на 10 закладів - Міносвіти
УкраинФорм
2025-04-04T12:39:41Z
У ЄС бояться додаткових проблем через членство України: в ВРУ пояснили чому
GlavRed
2025-04-04T12:51:48Z
США не можуть анексувати Гренландію, оскільки це питання світового порядку – Фредеріксен
Факти ICTV
2025-04-04T12:48:34Z
Росія збільшила кількість ударів дронами по Україні з початку мирних переговорів — The Telegraph
ZN UA
2025-04-04T12:48:08Z
Режим припинення вогню було неодноразово порушено, - Рубіо
Antikor
2025-04-04T12:42:57Z
Заборона російської мови в школах: голова освітнього комітету Ради Сергій Бабак заявив, що це порушує норми ЄС
Antikor
2025-04-04T12:42:56Z
Генсек НАТО підтвердив, що шлях України до членства – незворотній
Европейская правда
2025-04-04T12:42:27Z
Орбан назвав три причини, чому Угорщина не заарештувала Нетаньяху під час візиту
Лига
2025-04-04T12:40:41Z
NYT: ЄС готує на літо серйозне покарання для Х Маска
Европейская правда
2025-04-04T12:40:28Z
Війська РФ завдали ракетного удару по місту Прилуки
Antikor
2025-04-04T12:39:10Z
«Нічия земля» Яна Валєтова: постапокаліптична тетралогія про знищену Україну. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-04-04T12:54:22Z
Скандальний фільм "Раша гудбай" підірвав мережу коментарями: що пишуть про стрічку
24tv
2025-04-04T12:45:42Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T12:42:15Z
За місяць до Євробачення-2025: гурт Ziferblat прибув до Швейцарії та розкрив мету своєї поїздки
24tv
2025-04-04T12:06:44Z
Драма Іво Бобула. Легендарний поет розповів, як співпраця з молодою артисткою ледь не зруйнувала родину співака
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T11:54:35Z
Родина загиблого захисника виконала його бажання попри осуд. На прощанні лунала рок-пісня AC/DC
Telegraf
2025-04-04T11:48:42Z
Євробачення-2025: Україна вирвалася вперед у ставках букмекерів
Фокус
2025-04-04T11:42:45Z
Новий український мінісеріал вразив глядачів: чесні відгуки про стрічку "Тілоохоронець"
24tv
2025-04-04T11:36:18Z
Кубічний монумент із загадковим китайським символом: як виглядає могила Хіта Леджера, який зіграв "Джокера"
Telegraf
2025-04-04T11:33:48Z
"Німецька модель": у Кубку України з футболу плануються кардинальні зміни формату
24tv
2025-04-04T12:51:20Z
Кубок України з футболу перезавантажується: усі подробиці
GlavRed
2025-04-04T12:27:07Z
Ексчемпіон спрогнозував суперників на фінальні бої у кар'єрі Усика
24tv
2025-04-04T12:24:02Z
Шевченко: Через політичні аспекти Україну та мене особисто не хочуть бачити в керівному органі УЄФА
Football.ua
2025-04-04T12:23:01Z
Україна U-19 отримала технічну поразку 0:3 за пропуск матчу відбору на дівоче Євро
Football.ua
2025-04-04T12:03:53Z
Зірковий футболіст "Манчестер Сіті" оголосив про відхід з клубу
ZN UA
2025-04-04T12:01:36Z
У США дискваліфікували спортсменку за відмову змагатися з трансгендером: відео протесту
24tv
2025-04-04T11:51:12Z
Могильний та Гаджук гратимуть із перших хвилин битви аутсайдерів проти Оболоні
Football.ua
2025-04-04T11:43:20Z
Де Брюйне оголосив, що залишить Манчестер Сіті після закінчення сезону
Football.ua
2025-04-04T11:22:40Z
Співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс назвав критичний рубіж біткоїна
ITC
2025-04-04T12:54:13Z
Митна війна між США та Китаєм знищує ринок біткоїн-майнінгу
ITC
2025-04-04T12:54:11Z
Яка мінімальна зарплата в Україні у квітні 2025 року
24tv
2025-04-04T12:45:56Z
Мита Трампа проти Китаю: хто замінить Піднебесну на американському ринку
ZN UA
2025-04-04T12:43:04Z
Зміна орієнтирів: як інвесторам діяти, коли ринок США втрачає винятковість
Лига
2025-04-04T12:36:44Z
A'SPIK Group засіє цукровим буряком понад 2,5 тис. га
AgroPortal
2025-04-04T12:30:54Z
Отримати пенсії та страхові виплати стане простіше: яке рішення ухвалив уряд
24tv
2025-04-04T12:24:37Z
Частка непрацюючих кредитів бізнесу в березні скоротилася до 39% — Нацбанк
AIN
2025-04-04T12:22:59Z
Під загрозою випуск електромобілів: Stellantis зупиняє два автозаводи через дії Трампа
AutoGeek
2025-04-04T12:22:30Z
Які 4 рослини потрібно обрізати у квітні: до літа будуть бурхливо цвісти
GlavRed
2025-04-04T12:27:40Z
Хто багатий: тільки найкмітливіші знайдуть багатія за 5 секунд
GlavRed
2025-04-04T12:27:14Z
Десерт до Великодня: рецепт шоколадних яєць з ніжною начинкою
Фокус
2025-04-04T12:15:27Z
Рецепти на Великдень: як приготувати смачну курку в духовці
Фокус
2025-04-04T11:57:46Z
Зберете по три відра з куща: ось коли садити картоплю у квітні
24tv
2025-04-04T11:39:57Z
Цей інгредієнт змінить ваше уявлення про яєчню: як ідеально посмажити яйця
24tv
2025-04-04T11:24:13Z
Єдиний колір, у який не варто фарбувати кухню з дубовими шафами
24tv
2025-04-04T10:27:10Z
Ви не будете уявляти великодній кошик без цієї закуски: найніжніший шпондер
Telegraf
2025-04-04T10:21:58Z
Додають простору глибини та вишуканості: які візерунки паркетної підлоги в тренді
Gazeta UA
2025-04-04T10:12:26Z
У лікарні в Литві помер один із постраждалих під час пожежі у Північній Македонії
Европейская правда
2025-04-04T12:55:02Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T12:54:09Z
Шахрайство із комунальними землями на Буковині майже на ₴13 млн. – організатору схеми повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-04T12:46:10Z
На Львівщині зловмисник оформляв онлайн-позики з мобільного знайомої та привласнював гроші
Украина Криминальная
2025-04-04T12:43:19Z
Жінка отримала вирок за публікацію розміщень ТЦК в Telegram-чат
InternetUA
2025-04-04T12:28:56Z
Дикий народ: у Росії поліцейський мучив жителів Чукотки у саморобній клітці
Telegraf
2025-04-04T12:18:10Z
Передається моментально: на круїзному лайнері понад 200 людей підхопили заразний вірус
24tv
2025-04-04T12:09:34Z
У Дніпрі поліція офіційно підтвердила загибель депутата Федька
Antikor
2025-04-04T11:54:33Z
Вибух у Дніпрі визнали терактом: є три версії, чому загинув Юрій Федько
24tv
2025-04-04T11:30:54Z
Діагностували у 12 років: Наталія Холоденко розповіла про невиліковну хворобу
Факти ICTV
2025-04-04T12:12:29Z
Скільки потрібно займатись спортом, щоб зменшити ризик раку
24tv
2025-04-04T11:03:10Z
Як досягти збільшення тривалості життя м'язів: 3 ключові моменти
24tv
2025-04-04T11:00:44Z
Не було жодних ознак: у Чернівцях жінці видалили дві кісти понад 8 см
Факти ICTV
2025-04-04T10:49:21Z
В Украине обновили правила оплаты больничных
1News
2025-04-04T10:45:58Z
Близько 40% націнки на розчин для ін’єкцій: стали відомі деталі контрактів АТ "Фармак" і Міноборони
Antikor
2025-04-04T10:21:35Z
У Польщі жінку, яка планувала аборт через важкий діагноз у плода, примусово госпіталізували до психіатрії
Antikor
2025-04-04T09:27:34Z
Якісний сон – запорука краси та здоров'я: ось чому важливо добре спати
24tv
2025-04-04T09:21:35Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Google DeepMind докладно описала, як штучний інтелект може зруйнувати світ
ITC
2025-04-04T12:54:44Z
Titanfall 3 живий? Інсайдери кажуть, що Respawn планує анонс на The Game Awards 2025
ITC
2025-04-04T12:54:08Z
Прихильникам iPhone варто готуватися: через мита Трампа ціна зросте на 40%
Gazeta UA
2025-04-04T12:51:10Z
Jeep прагне повернути оранжевий до величі і заслуговує на увагу одного трейлу за один раз
Топ Жир
2025-04-04T12:45:59Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T12:43:40Z
Прорив у квантовій фізиці: кіт Шредінгера вижив за високої температури, вважалося це неможливо
Фокус
2025-04-04T12:36:42Z
Університет відкриє "кіберспортивний комплекс" вартістю понад 2 мільйони доларів
24tv
2025-04-04T12:36:31Z
3 деталі в інтер'єрі, без яких дизайн буде не таким вишуканим і дорогим на вигляд
24tv
2025-04-04T12:15:38Z
Counter-Strike 2 знову б'є рекорди, закінчивши березень із найбільшою кількістю гравців
24tv
2025-04-04T12:15:02Z
Хилиться у віражах: у Нідерландах створили незвичний гібрид електрокара і мотоцикла
Фокус
2025-04-04T12:51:19Z
Передсерійний Mercedes-Benz eIntouro виїхав на регулярний маршрут
AutoCentre
2025-04-04T12:42:46Z
Пілот Альпін потрапив в аварію на Гран-прі в Японії: моторошне відео
24tv
2025-04-04T12:24:43Z
Новий Mercedes S-Class 2025 дозволяє водієві дивитися кіно на автобані
Фокус
2025-04-04T11:51:52Z
Rimac може придбати Porsche та взяти під контроль Bugatti
Топ Жир
2025-04-04T11:45:00Z
ReVolt Motors представляє гібридні вантажівки Peterbilt
AutoCentre
2025-04-04T11:34:22Z
Замість суперкарів – кросовер: McLaren почне випускати електромобілі
AutoGeek
2025-04-04T11:30:55Z
В Україні з'явився новітній 750-сильний суперкар McLaren ціною понад 300 000 євро
Фокус
2025-04-04T11:12:24Z
Одразу з двома гібридами: кросовер Renault Austral пережив перший рестайлінг
AutoGeek
2025-04-04T10:42:18Z