Напевно кожна людина, яка хоч раз подорожувала потягом, бачила, що там можна придбати чай. Сьогодні ця послуга має невеликий попит, але за часів СРСР вона була майже традицією.
В союзі також відрізнялася рецептура напою, адже провідниці регулярно додавали туди харчову соду. Про те, навіщо вони це робили, розповідає OBOZ.UA.
Спершу може здатися, що чай з содою – це дуже дивно, але насправді таким метод приготування мав цілком раціональне та практичне підґрунтя.
Ні для кого не секрет, що в Радянському союзі панував тотальний дефіцит. В обмеженій кількості був не лише одяг, побутова техніка, меблі тощо, а й навіть харчові продукти. Не виключенням була й чайна заварка.
На кожен потяг працівникам залізниці видавали сталу кількість чаю, якої категорично не вистачало. Тому, щоб задовольнити попит пасажирів, провідницям доводилося вдаватися до хитрощів.
Навіщо додавали соду в чай
Якщо додати в чай невелику кількість харчової соди, то його колір та смак стануть більш насиченими. При цьому присмак білого порошку було відчути неможливо, адже за роки рецептуру вже було відточено.
В результаті пасажири були задоволені, а провідниці не переживали, що заварки не вистачить на всіх.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, що насправді пили в СРСР на сніданок замість кави, адже якісні напої були доступні лише для еліти.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.