MY.UAНовини
Виготовлення дронів в Україні відкриває "скриньку Пандори": чого побоюються у світі та до чого тут терористи — NYT
Виготовлення дронів в Україні відкриває "скриньку Пандори": чого побоюються у світі та до чого тут терористи — NYT

Виготовлення дронів в Україні відкриває "скриньку Пандори": чого побоюються у світі та до чого тут терористи — NYT

Нестача зброї від західних партнерів перетворила Україну на Кремнієву долину для виробництва автономних дронів та іншої зброї. Однак у декого виникають побоювання, що досвід можуть перейняти не тільки "хороші хлопці".

Війна в Україні дала поштовх до розвитку споживчих технологій. Нестача зброї, далекобійних снарядів і заборона бити по цілях у глибокому російському тилу спровокувала розвиток технологій. Зокрема дронів зі ШІ, які автономні і не потребують управління людиною після захоплення цілей. Усе це перетворило воюючу Україну на Кремнієву долину і дало поштовх до смертельної гонки інновацій. І все це тепер викликає побоювання, оскільки ці ж технології можуть використовувати і терористи по всьому світу. Фактично, на Заході побоюються, що Україна "відкрила скриньку Пандори". Про це пише The New York Times.

У матеріалі розповідається, серед іншого, про випробування українською компанією Vyriy нових автономних дронів у полі на околиці Києва.

25-річний Олексій Бабенко, генеральний директор Vyriy, щоб продемонструвати роботу нового безпілотника, сів на свій мотоцикл і поїхав ґрунтовою дорогою. За ним слідував дрон, а його колега відстежував переміщення за допомогою комп'ютера розміром із портфель.

Донедавна пілотом квадрокоптера була людина. Тепер уже ні. Замість цього, після того як дрон захопив ціль — у цьому випадку це Бабенко — він полетів сам, керований програмним забезпеченням, яке використовувало камеру для відстеження.

"Якби безпілотник був начинений вибухівкою, а його колеги не відключили систему автономного стеження, Бабенку прийшов би кінець", — зазначає репортер.

Що відомо про українські автономні дрони

Те, що створюють компанії, на кшталт Vyriy, — це технологія, яка робить людське судження про націлювання і стрільбу дедалі більш непрямим. Широка доступність готових пристроїв, простого в розробці програмного забезпечення, потужних алгоритмів автоматизації та спеціалізованих мікрочипів штучного інтелекту вивела смертельні перегони інновацій на незвідану територію, підживлюючи потенційну нову еру роботів-убивць.

Виготовлення дронів в Україні

Найпросунутіші версії технології, яка дає змогу дронам та іншим машинам діяти автономно, стали можливими завдяки глибокому навчанню, формі ШІ, що використовує великі обсяги даних для виявлення закономірностей і ухвалення рішень. Глибоке навчання допомогло створити популярні великі мовні моделі, як-от GPT-4 від OpenAI , але воно також допомагає моделям інтерпретувати і реагувати в реальному часі на відео і кадри з камер. Це означає, що програмне забезпечення, яке колись допомагало дрону слідувати за сноубордистом з гори, тепер може стати смертельним інструментом.

У більш ніж дюжині інтерв'ю з українськими підприємцями, інженерами та військовими підрозділами виникла картина недалекого майбутнього, коли зграї самокерованих дронів зможуть координувати атаки, а кулемети з комп'ютерним зором зможуть автоматично вбивати солдатів. Також розробляються більш дивовижні творіння, як-от ширяючий безпілотний вертоліт, озброєний кулеметами.

Зброя грубіша, ніж їхні прототипи з фантастичних фільмів. І хоча ця зброя не така просунута, як дорогі військові системи, вироблені Сполученими Штатами, Китаєм і Росією, те, що робить ці розробки значущими, — це їхня низька вартість — лише кілька тисяч доларів або менше — і доступність.

Українські військові дрони
Фото: Міноборони України

За винятком боєприпасів, багато хто з цих видів зброї створено з використанням коду, знайденого в мережі, і компонентів, таких як аматорські комп'ютери, як-от Raspberry Pi, які можна купити в Best Buy і господарському магазині. Деякі американські чиновники заявили, що вони стурбовані тим, що ці можливості незабаром можуть бути використані для здійснення терористичних атак.

Для України ці технології можуть дати перевагу перед Росією, яка також розробляє автономні смертоносні гаджети, — або просто допомогти їй не відставати. Системи підвищують ставки в міжнародних дебатах про етичні та правові наслідки використання ШІ на полі бою. Правозахисні групи та посадові особи ООН хочуть обмежити використання автономної зброї через побоювання, що вона може спровокувати нову глобальну гонку озброєнь, яка може вийти з-під контролю.

Але в Україні такі побоювання вторинні порівняно з необхідністю відбити загарбника.

"Нам потрібна максимальна автоматизація. Ці технології мають основоположне значення для нашої перемоги", — сказав Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, який очолив зусилля країни з використання технологічних стартапів для розширення передових бойових можливостей.

Автономні безпілотники, подібні до "Вирію", вже використовували в бою для ураження російських цілей, згідно з українськими чиновниками і відео, перевіреними The New York Times. Федоров сказав, що уряд працює над фінансуванням компаній, що виробляють безпілотники, щоб допомогти їм швидко наростити виробництво.

Однак виникають серйозні питання про те, який рівень автоматизації прийнятний. Наразі дрони вимагають, щоб пілот захоплював ціль, залишаючи "людину в курсі" — фраза, яку часто використовують політики і фахівці з етики ШІ.

Як ЗСУ вдосконалюють автономні дрони

28-річний солдат 92-ї штурмової бригади з позивним "Дев" був одним із перших, хто в травні використовував автономні дрони "Вирій" на полі бою. І він допоміг просунути інновації, які перетворили дешеві дрони на зброю. Спочатку він прикріпив бомби до гоночних дронів, потім додав потужніші батареї, щоб вони могли літати далі, і нещодавно додав нічне бачення, щоб машини могли полювати в темряві.

Хоча безпілотники від Vyriy вимагали удосконалень, на думку "Дева", автономні дрони "вже користуються великим попитом", сказав він.

Виробництво дронів в Україні

По всій Україні з'явилися кустарні фабрики і лабораторії для створення дистанційно керованих машин усіх розмірів, від далеких літаків і бойових катерів до дешевих дронів-камікадзе — скорочено FPV, для вигляду від першої особи, тому що ними керує пілот, який одягає окуляри віртуальної реальності. Багато з них є попередниками машин, які в кінцевому підсумку будуть діяти самостійно.

Українські військові дрони
Фото: NPR

Також у Києві розташовані виробничі потужності компанії Skyeton, яка випускає безпілотники великої дальності, що використовують для управління автоматизовані системи.

Спроби автоматизувати польоти FPV почалися торік, але були уповільнені невдачами в розробці програмного забезпечення. Тепер ці проблеми вирішено, за словами Федорова. Наступним кроком буде масштабування технології з великими державними витратами, сказав він, додавши, що близько 10 компаній вже виробляють автономні дрони.

"У нас уже є системи, які можна виробляти масово, і зараз вони проходять всебічні випробування на передовій, а це значить, що вони вже активно використовуються", — сказав Федоров.

Фото: Міноборони України

Український виробник дронів Saker створив автономну систему наведенняз процесами ШІ, спочатку розроблену для сортування і класифікації фруктів. Взимку компанія почала відправляти свої технології на передову, тестуючи різні системи з пілотами дронів. Попит різко зріс.

За словами генерального директора компанії, який попросив називати його тільки на ім'я, Віктор, побоюючись заходів у відповідь із боку Росії, до травня компанія Saker уже налагодила масове виробництво одноплатних комп'ютерів зі встановленим на них програмним забезпеченням, які можна було легко під'єднувати до дронів FPV, щоб машини могли автоматично захоплювати ціль.

Атака автономними дронами Saker

"Потім дрон врізається в ціль і все. Він протистоїть вітру. Він протистоїть перешкодам. Вам просто потрібно бути точним із тим, у що ви збираєтеся влучити", — зазначив Віктор.

В останні тижні Saker пішов далі, успішно застосувавши розвідувальний дрон, який ідентифікував цілі за допомогою ШІ, а потім відправив автономні дрони-камікадзе для знищення, сказав Віктор. В одному випадку система вразила ціль на відстані 50 км.

Також на війні з Росією застосовується нова футуристична зброя: гарматна вежа з автономним наведенням, що працює з контролером PlayStation і планшетом.

Гармата, названа Wollyна честь схожості з роботом Pixar WALL-E, може автоматично захоплювати ціль на відстані до 1000 метрів і перескакувати між запрограмованими позиціями, щоб швидко покрити велику площу. Компанія-виробник зброї DevDroid також розробляла автоматичне прицілювання для відстеження та ураження рухомих цілей.

Wolly озброєний кулеметом калібру 7.62 мм, здатним вражати цілі на відстані до 1000 метрів

Минулого року Ерік Шмідт, колишній генеральний директор Google, та інші інвестори створили фірму D3 для інвестування в нові технології бою в Україні. Інші оборонні компанії, такі як Helsing, також об'єднуються з українськими фірмами.

Українські компанії розвиваються швидше, ніж їхні зарубіжні конкуренти, каже Евеліна Бучацька, керуючий партнер D3. "Тут просто інший набір стимулів", — сказала вона.

Часто бойові вимоги об'єднують інженерів і солдатів. Олександр Ябченко, командир Da Vinci Wolves, батальйону, відомого своїми інноваціями в озброєнні, пригадав, як необхідність захищати "дорогу життя" — маршрут, який використовується для постачання військ уздовж східної лінії фронту в Бахмуті, — підстьобнула винахідливість. Він розмістив на Facebook відкритий запит на комп'ютеризований, дистанційно керований кулемет.

Через кілька місяців він отримав робочий прототип від фірми Roboneers. Зброя майже відразу ж виявилася корисною для його підрозділу. "Ми могли б сидіти в окопі, пити каву, курити цигарки і стріляти в росіян", — сказав він.

Робота дистанційно керованого кулемета на війні з РФ

У підсумку компанія встановила кулеметну вежу на рухомий наземний безпілотник, щоб допомогти військам здійснювати атаки або швидко змінювати позиції. Застосування призвело до більшої потреби в автоматичному прицілюванні на базі ШІ, сказав генеральний директор Roboneers Антон Скрипник.

Програмне забезпечення від Swarmer, яке було створено минулого року колишнім інженером Amazon Сергієм Купрієнком, було створено на основі моделі ШІ, навченої на великих обсягах даних про місії фронтових дронів. Воно дає змогу одному техніку керувати сімома дронами в місіях із бомбардування і розвідки.

Нещодавно Swarmer додав можливості, які можуть направляти атакуючі дрони-камікадзе на відстань до 56 км. Є надія, що програмне забезпечення, яке тестують із січня, скоротить кількість людей, необхідних для управління мініатюрними повітряними силами, які домінують на передовій.

Реакція Заходу

"Україна жорстко і ясно показала, чому автономна зброя має переваги", — заявив Стюарт Рассел, фахівець зі штучного інтелекту і професор Каліфорнійського університету в Берклі, який попередив про небезпеки використання штучного інтелекту у військових цілях. "З'явиться зброя масового ураження, яка буде дешевою, масштабованою і легкодоступною на ринках зброї по всьому світу", — зазначив Рассел.

У 2017 році він випустив онлайн-фільм "Slaughterbots", що попереджає про небезпеки автономної зброї. У фільмі бродячі зграї недорогих озброєних дронів зі штучним інтелектом використовують технологію розпізнавання облич для вистежування і знищення цілей.

"Те, що відбувається в Україні, наближає нас до цього антиутопічного майбутнього", — сказав Рассел.

Він не самотній у своїх побоюваннях, що Україна стане поворотним моментом. У Відні члени групи експертів ООН також заявили, що занепокоєні наслідками нових технологій, що розробляються в Україні.

Українські дрони
Фото: Facebook

Чиновники витратили понад десятиліття на обговорення правил використання автономної зброї, але мало хто очікує, що будь-яка міжнародна угода встановить нові правила, особливо в той час, коли США, Китай, Ізраїль, Росія та інші країни змагаються в розробці ще більш досконалої зброї. В одній із програм США, оголошеної в серпні, відомої як ініціатива Replicator, Пентагон заявив, що планує масово виробляти тисячі автономних дронів.

"Геополітика робить це неможливим. Цю зброю буде використано, і її використовуватимуть у військовому арсеналі практично кожного", — заявив Александер Кментт, головний парламентер Австрії з автономної зброї в ООН.

За його словами, ніхто не очікує, що країни повністю заборонять таку зброю, "але її слід регулювати таким чином, щоб ми не опинилися в ситуації абсолютного кошмару".

Виробництво дронів в Україні
Фото: Facebook / Михайло Федоров

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, зазначав, що в Україні ця суперечка має академічний характер. "Спочатку нам потрібно перемогти. Для цього ми зробимо все можливе, щоб максимально впровадити автоматизацію, щоб врятувати життя наших солдатів", — сказав Федоров на саміті в Києві в травні цього року.

Нагадаємо, викладач НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", кандидат технічних наук Євген Коваленко розповів, що українські безпілотні апарати мають перевагу над російськими, зокрема за рахунок передових технологічних рішень, однак вони потребують захисту від засобів РЕБ. І згадав про слабку сторону FPV-дронів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
В США ответили, способна ли РФ переломить ситуацию в Курской области
Comments UA
2024-11-13T08:15:40Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Сибига после встречи с Блинкеном заявил об "осторожном оптимизме" относительно ударов вглубь РФ
Европейская правда
2024-11-14T06:18:15Z
У Путина назревает серьезная проблема, затягивание войны под вопросом: в США раскрыли подробности
Comments UA
2024-11-14T06:15:21Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Войска НАТО могут быстро "выгнать россиян из Украины": почему не будут этого делать
Comments UA
2024-11-13T14:28:05Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Опасная посуда: от чего стоит избавиться, чтобы улучшить самочувствие
Comments UA
2024-11-14T04:33:39Z
Распространенные продукты, которые "убивают" мозг
Comments UA
2024-11-14T02:48:01Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
Правительство ликвидирует МСЭК и внедрит новую систему оценки трудоспособности
Comments UA
2024-11-12T17:21:36Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
В Киеве экспонируют работы выдающегося одесского художника Игоря Гусева
ZN UA
2024-11-14T05:09:50Z
Пропала без вести звезда известного сериала: что известно
Новости Украины
2024-11-13T22:00:48Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
Черная пятница с промокодами и купонами: где искать дополнительные скидки?
Bin UA
2024-11-08T18:35:00Z
Музыкальный критик красиво опустил всю эстраду РФ
Comments UA
2024-11-13T21:30:41Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
В Амстердаме прошли массовые еврейские погромы
Корреспондент
2024-11-08T03:30:10Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Уныние и отсутствие денег: 30% мариупольцев вернулись в оккупированный город, — мэр
Фокус
2024-11-14T06:21:15Z
Пять лет работы могут исчезнуть из пенсионного стажа: как вернуть их назад, если ПФУ не помогает
Знай
2024-11-14T06:06:41Z
Всеобщая мобилизация: в какой срок нужно забрать повестку с почты
ZN UA
2024-11-08T04:03:51Z
Женщина пошла на крайние меры, чтобы поймать изменяющего ей парня: его реакция шокировала
Фокус
2024-11-08T10:51:09Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Налоговая выписала рекордное количество штрафов для ФЛП: цифры
Хвиля
2024-11-14T06:06:38Z
Пенсионные перспективы украинцев: работать дольше, платить больше/Есть небольшая надежда, что в 2025 году запустят накопительный уровень пенсионной системы
Апостроф
2024-11-14T05:39:46Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Официально: AMD уволит почти 1 000 человек в рамках борьбы за рынок
GameMag
2024-11-14T05:29:54Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
Оккупанты вошли в Купянск и не только: карта DeepState
Comments UA
2024-11-14T06:15:21Z
В Крыму упал мост над железнодорожными путями: есть пострадавшие
Корреспондент
2024-11-14T05:51:55Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Россияне пожаловались на разграбленные дома в селе, в которое ВСУ и не заходили
Фокус
2024-11-12T14:27:41Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Гороскоп на неделю с 18 по 24 ноября: кого ждут финансовые трудности, а кого — перемены к лучшему
Marie Claire
2024-11-14T04:18:48Z
Эти знаки Зодиака создают самые крепкие отношения: узнайте, среди них вы
Comments UA
2024-11-14T04:00:28Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Зачем готовить только вкусные блюда 14 ноября и кто должен положить говядину под подушку: приметы и запреты в Филлипов день
Знай
2024-11-14T03:30:38Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Оскар Де Ла Хойя назвал условие для победы Майка Тайсона в бою с Полом
Корреспондент
2024-11-14T05:45:26Z
Богачук объяснил позицию Ломаченко, публично не осудившего нападение России
Корреспондент
2024-11-13T17:51:58Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Жена Серхио Рамоса показала откровенные фото в одном нижнем белье
Корреспондент
2024-11-13T17:22:24Z
Запрет на общение с семьей и истинная причина смерти сына: интервью с мамой Вячеслава Узелкова
Фокус
2024-11-13T17:21:36Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В Германии обнаружили посылки с игрушками, в которые подложили змей
Comments UA
2024-11-14T06:21:10Z
В центре столицы Бразилии прогремели взрывы
Корреспондент
2024-11-14T04:03:31Z
В Сумской, Черниговской и Полтавской областях прогремели взрывы - продолжается атака "шахедов" на Украину
ZN UA
2024-11-14T02:18:07Z
В Киеве скончался сотрудник Печерского ТЦК, который выстрелил себе в голову, - СМИ
Комсомольская правда
2024-11-13T18:48:03Z
На Херсонщине россияне атаковали с БпЛА "скорую", которая эвакуировала раненых
Апостроф
2024-11-13T17:07:14Z
Налет беспилотников на Харьков: попадания в жилой дом и рядом с торговым центром
VGorode
2024-11-13T16:03:35Z
На Черкасщине ГБР сообщило о подозрении начальнику колонии: что нарушил
Апостроф
2024-11-13T14:15:22Z
Россияне беспилотником атаковали гражданский автомобиль на Сумщине, травмированный мужчина
Комсомольская правда
2024-11-13T14:07:05Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Борьба за наследие: GOG запустил программу сохранения классических игр
GameMag
2024-11-14T05:51:25Z
Новые правила от Nvidia: GeForce NOW ограничивает часы бесплатного гейминга
Знай
2024-11-14T05:51:23Z
Новый этап эволюции: собаки стали лучше понимать людей и приспосабливаться к ним
Знай
2024-11-14T04:51:02Z
ПК-геймерам будут дарить Indiana Jones and the Great Circle при покупке видеокарт GeForce RTX 40 — акция от NVIDIA
GameMag
2024-11-14T04:07:37Z
25 тысяч рублей за дисковод: Аксессуар для PlayStation 5 Pro скоро появится в крупных розничных магазинах России
GameMag
2024-11-14T01:06:48Z
Бесплатные игры для подписчиков PS Plus Premium и PS Plus Extra на ноябрь 2024 года раскрыты: Чем порадует Sony
GameMag
2024-11-14T00:37:38Z
GPS для микроорганизмов: ученые нашли способ отслеживать людей через бактерии
Фокус
2024-11-13T21:06:03Z
Ненасытные потребители: Обзор Dead Rising Deluxe Remaster
GameMag
2024-11-13T21:01:35Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z
Mercedes-Benz 1923 выставили на продажу: за сколько продадут ретро-авто
Comments UA
2024-11-12T15:36:36Z
Неожиданный лидер: один из регионов обогнал Киев по количеству электрокаров
Comments UA
2024-11-12T14:33:28Z
Представлений мотоцикл Secoron RA600
Portaltele
2024-11-12T12:07:59Z
В чем отличие бензина 95 от 95 премиум и 92: важно знать каждому водителю
UAToday
2024-11-12T11:06:21Z
Зимой скажете спасибо за этот способ: для чего водители используют пленку в авто
Знай
2024-11-12T09:51:09Z