MY.UAНовини
Виготовлення дронів в Україні відкриває "скриньку Пандори": чого побоюються у світі та до чого тут терористи — NYT
Виготовлення дронів в Україні відкриває "скриньку Пандори": чого побоюються у світі та до чого тут терористи — NYT

Виготовлення дронів в Україні відкриває "скриньку Пандори": чого побоюються у світі та до чого тут терористи — NYT

Нестача зброї від західних партнерів перетворила Україну на Кремнієву долину для виробництва автономних дронів та іншої зброї. Однак у декого виникають побоювання, що досвід можуть перейняти не тільки "хороші хлопці".

Війна в Україні дала поштовх до розвитку споживчих технологій. Нестача зброї, далекобійних снарядів і заборона бити по цілях у глибокому російському тилу спровокувала розвиток технологій. Зокрема дронів зі ШІ, які автономні і не потребують управління людиною після захоплення цілей. Усе це перетворило воюючу Україну на Кремнієву долину і дало поштовх до смертельної гонки інновацій. І все це тепер викликає побоювання, оскільки ці ж технології можуть використовувати і терористи по всьому світу. Фактично, на Заході побоюються, що Україна "відкрила скриньку Пандори". Про це пише The New York Times.

У матеріалі розповідається, серед іншого, про випробування українською компанією Vyriy нових автономних дронів у полі на околиці Києва.

25-річний Олексій Бабенко, генеральний директор Vyriy, щоб продемонструвати роботу нового безпілотника, сів на свій мотоцикл і поїхав ґрунтовою дорогою. За ним слідував дрон, а його колега відстежував переміщення за допомогою комп'ютера розміром із портфель.

Донедавна пілотом квадрокоптера була людина. Тепер уже ні. Замість цього, після того як дрон захопив ціль — у цьому випадку це Бабенко — він полетів сам, керований програмним забезпеченням, яке використовувало камеру для відстеження.

"Якби безпілотник був начинений вибухівкою, а його колеги не відключили систему автономного стеження, Бабенку прийшов би кінець", — зазначає репортер.

Що відомо про українські автономні дрони

Те, що створюють компанії, на кшталт Vyriy, — це технологія, яка робить людське судження про націлювання і стрільбу дедалі більш непрямим. Широка доступність готових пристроїв, простого в розробці програмного забезпечення, потужних алгоритмів автоматизації та спеціалізованих мікрочипів штучного інтелекту вивела смертельні перегони інновацій на незвідану територію, підживлюючи потенційну нову еру роботів-убивць.

Виготовлення дронів в Україні

Найпросунутіші версії технології, яка дає змогу дронам та іншим машинам діяти автономно, стали можливими завдяки глибокому навчанню, формі ШІ, що використовує великі обсяги даних для виявлення закономірностей і ухвалення рішень. Глибоке навчання допомогло створити популярні великі мовні моделі, як-от GPT-4 від OpenAI , але воно також допомагає моделям інтерпретувати і реагувати в реальному часі на відео і кадри з камер. Це означає, що програмне забезпечення, яке колись допомагало дрону слідувати за сноубордистом з гори, тепер може стати смертельним інструментом.

У більш ніж дюжині інтерв'ю з українськими підприємцями, інженерами та військовими підрозділами виникла картина недалекого майбутнього, коли зграї самокерованих дронів зможуть координувати атаки, а кулемети з комп'ютерним зором зможуть автоматично вбивати солдатів. Також розробляються більш дивовижні творіння, як-от ширяючий безпілотний вертоліт, озброєний кулеметами.

Зброя грубіша, ніж їхні прототипи з фантастичних фільмів. І хоча ця зброя не така просунута, як дорогі військові системи, вироблені Сполученими Штатами, Китаєм і Росією, те, що робить ці розробки значущими, — це їхня низька вартість — лише кілька тисяч доларів або менше — і доступність.

Українські військові дрони
Фото: Міноборони України

За винятком боєприпасів, багато хто з цих видів зброї створено з використанням коду, знайденого в мережі, і компонентів, таких як аматорські комп'ютери, як-от Raspberry Pi, які можна купити в Best Buy і господарському магазині. Деякі американські чиновники заявили, що вони стурбовані тим, що ці можливості незабаром можуть бути використані для здійснення терористичних атак.

Для України ці технології можуть дати перевагу перед Росією, яка також розробляє автономні смертоносні гаджети, — або просто допомогти їй не відставати. Системи підвищують ставки в міжнародних дебатах про етичні та правові наслідки використання ШІ на полі бою. Правозахисні групи та посадові особи ООН хочуть обмежити використання автономної зброї через побоювання, що вона може спровокувати нову глобальну гонку озброєнь, яка може вийти з-під контролю.

Але в Україні такі побоювання вторинні порівняно з необхідністю відбити загарбника.

"Нам потрібна максимальна автоматизація. Ці технології мають основоположне значення для нашої перемоги", — сказав Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, який очолив зусилля країни з використання технологічних стартапів для розширення передових бойових можливостей.

Автономні безпілотники, подібні до "Вирію", вже використовували в бою для ураження російських цілей, згідно з українськими чиновниками і відео, перевіреними The New York Times. Федоров сказав, що уряд працює над фінансуванням компаній, що виробляють безпілотники, щоб допомогти їм швидко наростити виробництво.

Однак виникають серйозні питання про те, який рівень автоматизації прийнятний. Наразі дрони вимагають, щоб пілот захоплював ціль, залишаючи "людину в курсі" — фраза, яку часто використовують політики і фахівці з етики ШІ.

Як ЗСУ вдосконалюють автономні дрони

28-річний солдат 92-ї штурмової бригади з позивним "Дев" був одним із перших, хто в травні використовував автономні дрони "Вирій" на полі бою. І він допоміг просунути інновації, які перетворили дешеві дрони на зброю. Спочатку він прикріпив бомби до гоночних дронів, потім додав потужніші батареї, щоб вони могли літати далі, і нещодавно додав нічне бачення, щоб машини могли полювати в темряві.

Хоча безпілотники від Vyriy вимагали удосконалень, на думку "Дева", автономні дрони "вже користуються великим попитом", сказав він.

Виробництво дронів в Україні

По всій Україні з'явилися кустарні фабрики і лабораторії для створення дистанційно керованих машин усіх розмірів, від далеких літаків і бойових катерів до дешевих дронів-камікадзе — скорочено FPV, для вигляду від першої особи, тому що ними керує пілот, який одягає окуляри віртуальної реальності. Багато з них є попередниками машин, які в кінцевому підсумку будуть діяти самостійно.

Українські військові дрони
Фото: NPR

Також у Києві розташовані виробничі потужності компанії Skyeton, яка випускає безпілотники великої дальності, що використовують для управління автоматизовані системи.

Спроби автоматизувати польоти FPV почалися торік, але були уповільнені невдачами в розробці програмного забезпечення. Тепер ці проблеми вирішено, за словами Федорова. Наступним кроком буде масштабування технології з великими державними витратами, сказав він, додавши, що близько 10 компаній вже виробляють автономні дрони.

"У нас уже є системи, які можна виробляти масово, і зараз вони проходять всебічні випробування на передовій, а це значить, що вони вже активно використовуються", — сказав Федоров.

Фото: Міноборони України

Український виробник дронів Saker створив автономну систему наведенняз процесами ШІ, спочатку розроблену для сортування і класифікації фруктів. Взимку компанія почала відправляти свої технології на передову, тестуючи різні системи з пілотами дронів. Попит різко зріс.

За словами генерального директора компанії, який попросив називати його тільки на ім'я, Віктор, побоюючись заходів у відповідь із боку Росії, до травня компанія Saker уже налагодила масове виробництво одноплатних комп'ютерів зі встановленим на них програмним забезпеченням, які можна було легко під'єднувати до дронів FPV, щоб машини могли автоматично захоплювати ціль.

Атака автономними дронами Saker

"Потім дрон врізається в ціль і все. Він протистоїть вітру. Він протистоїть перешкодам. Вам просто потрібно бути точним із тим, у що ви збираєтеся влучити", — зазначив Віктор.

В останні тижні Saker пішов далі, успішно застосувавши розвідувальний дрон, який ідентифікував цілі за допомогою ШІ, а потім відправив автономні дрони-камікадзе для знищення, сказав Віктор. В одному випадку система вразила ціль на відстані 50 км.

Також на війні з Росією застосовується нова футуристична зброя: гарматна вежа з автономним наведенням, що працює з контролером PlayStation і планшетом.

Гармата, названа Wollyна честь схожості з роботом Pixar WALL-E, може автоматично захоплювати ціль на відстані до 1000 метрів і перескакувати між запрограмованими позиціями, щоб швидко покрити велику площу. Компанія-виробник зброї DevDroid також розробляла автоматичне прицілювання для відстеження та ураження рухомих цілей.

Wolly озброєний кулеметом калібру 7.62 мм, здатним вражати цілі на відстані до 1000 метрів

Минулого року Ерік Шмідт, колишній генеральний директор Google, та інші інвестори створили фірму D3 для інвестування в нові технології бою в Україні. Інші оборонні компанії, такі як Helsing, також об'єднуються з українськими фірмами.

Українські компанії розвиваються швидше, ніж їхні зарубіжні конкуренти, каже Евеліна Бучацька, керуючий партнер D3. "Тут просто інший набір стимулів", — сказала вона.

Часто бойові вимоги об'єднують інженерів і солдатів. Олександр Ябченко, командир Da Vinci Wolves, батальйону, відомого своїми інноваціями в озброєнні, пригадав, як необхідність захищати "дорогу життя" — маршрут, який використовується для постачання військ уздовж східної лінії фронту в Бахмуті, — підстьобнула винахідливість. Він розмістив на Facebook відкритий запит на комп'ютеризований, дистанційно керований кулемет.

Через кілька місяців він отримав робочий прототип від фірми Roboneers. Зброя майже відразу ж виявилася корисною для його підрозділу. "Ми могли б сидіти в окопі, пити каву, курити цигарки і стріляти в росіян", — сказав він.

Робота дистанційно керованого кулемета на війні з РФ

У підсумку компанія встановила кулеметну вежу на рухомий наземний безпілотник, щоб допомогти військам здійснювати атаки або швидко змінювати позиції. Застосування призвело до більшої потреби в автоматичному прицілюванні на базі ШІ, сказав генеральний директор Roboneers Антон Скрипник.

Програмне забезпечення від Swarmer, яке було створено минулого року колишнім інженером Amazon Сергієм Купрієнком, було створено на основі моделі ШІ, навченої на великих обсягах даних про місії фронтових дронів. Воно дає змогу одному техніку керувати сімома дронами в місіях із бомбардування і розвідки.

Нещодавно Swarmer додав можливості, які можуть направляти атакуючі дрони-камікадзе на відстань до 56 км. Є надія, що програмне забезпечення, яке тестують із січня, скоротить кількість людей, необхідних для управління мініатюрними повітряними силами, які домінують на передовій.

Реакція Заходу

"Україна жорстко і ясно показала, чому автономна зброя має переваги", — заявив Стюарт Рассел, фахівець зі штучного інтелекту і професор Каліфорнійського університету в Берклі, який попередив про небезпеки використання штучного інтелекту у військових цілях. "З'явиться зброя масового ураження, яка буде дешевою, масштабованою і легкодоступною на ринках зброї по всьому світу", — зазначив Рассел.

У 2017 році він випустив онлайн-фільм "Slaughterbots", що попереджає про небезпеки автономної зброї. У фільмі бродячі зграї недорогих озброєних дронів зі штучним інтелектом використовують технологію розпізнавання облич для вистежування і знищення цілей.

"Те, що відбувається в Україні, наближає нас до цього антиутопічного майбутнього", — сказав Рассел.

Він не самотній у своїх побоюваннях, що Україна стане поворотним моментом. У Відні члени групи експертів ООН також заявили, що занепокоєні наслідками нових технологій, що розробляються в Україні.

Українські дрони
Фото: Facebook

Чиновники витратили понад десятиліття на обговорення правил використання автономної зброї, але мало хто очікує, що будь-яка міжнародна угода встановить нові правила, особливо в той час, коли США, Китай, Ізраїль, Росія та інші країни змагаються в розробці ще більш досконалої зброї. В одній із програм США, оголошеної в серпні, відомої як ініціатива Replicator, Пентагон заявив, що планує масово виробляти тисячі автономних дронів.

"Геополітика робить це неможливим. Цю зброю буде використано, і її використовуватимуть у військовому арсеналі практично кожного", — заявив Александер Кментт, головний парламентер Австрії з автономної зброї в ООН.

За його словами, ніхто не очікує, що країни повністю заборонять таку зброю, "але її слід регулювати таким чином, щоб ми не опинилися в ситуації абсолютного кошмару".

Виробництво дронів в Україні
Фото: Facebook / Михайло Федоров

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, зазначав, що в Україні ця суперечка має академічний характер. "Спочатку нам потрібно перемогти. Для цього ми зробимо все можливе, щоб максимально впровадити автоматизацію, щоб врятувати життя наших солдатів", — сказав Федоров на саміті в Києві в травні цього року.

Нагадаємо, викладач НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", кандидат технічних наук Євген Коваленко розповів, що українські безпілотні апарати мають перевагу над російськими, зокрема за рахунок передових технологічних рішень, однак вони потребують захисту від засобів РЕБ. І згадав про слабку сторону FPV-дронів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Зима 2024-2025: будут ли сильные морозы
ZN UA
2024-12-02T12:04:08Z
Войсками КНДР в России командуют три генерала - ГУР
Корреспондент
2024-12-02T11:51:52Z
Командование ВСУ дает ложные данные об удержании позиций под Курахово — DeepState
Фокус
2024-11-30T22:27:26Z
В оккупированной Горловке коллаборанты "национализируют" недвижимость – ЦНС
ZN UA
2024-11-30T21:24:42Z
Враг атаковал четыре общины Никопольщины
Корреспондент
2024-11-29T17:13:36Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Трампа ждет огромная работа, чтобы остановить Путина – сенатор
Хвиля
2024-12-02T12:06:24Z
Премьер Грузии поблагодарил силовиков за разгон протестов
Корреспондент
2024-12-02T12:03:00Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Как питаться зимой, чтобы не болеть: 6 важных продуктов
UAToday
2024-12-02T10:03:08Z
Все еще любите чай с лимоном? Необратимые последствия для организма уже начались
Знай
2024-12-02T09:51:09Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Просто посмотрите на руки: как определить высокий уровень "плохого" холестерина без анализа крови
TSN
2024-12-02T09:48:54Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Почему Китай вводит санкции против РФ
Корреспондент
2024-12-02T11:27:02Z
Вступил в силу режим экспортного обеспечения агротоваров
Корреспондент
2024-12-02T11:19:08Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Бывшая жена Хью Джекмана помешала его планам на Рождество
Фокус
2024-12-02T12:06:33Z
«Потому что мужики не танцуют»: певица Приходько отказалась танцевать
Апостроф
2024-12-02T12:00:36Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Забронировать средства на покупку жилья по программе "єВідновлення" теперь можно в ЦНАП
Комсомольская правда
2024-12-02T12:06:50Z
Россиянка без билета и паспорта нелегально совершила перелет из Нью-Йорка в Париж
UAToday
2024-12-02T12:03:47Z
За свет некоторые заплатят меньше: украинцам рассказали хитрость экономии на комуналке
Знай
2024-12-01T06:06:46Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T09:01:37Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Самое дорогое ДТП в мире: четыре элитных автомобиля попали в аварию
Comments UA
2024-12-02T11:51:54Z
В Чернигове задержали женщину, которая передавала врагу данные о военных объектах
TSN
2024-12-02T11:48:30Z
В Днепре сын бизнесмена на элитном авто совершил ДТП в котором не стало ребенка: журналисты рассказали о влиятельном отце
Политека
2024-12-02T11:48:07Z
В Днепре разыскивают 14-летнюю Карину, пропавшую еще 28 ноября
Комсомольская правда
2024-12-02T11:22:12Z
"Сам стал жертвой аферы": жене погибшего защитника дали фальшивые деньги за авто
Политека
2024-12-02T11:00:17Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Звезды британского бокса сделали противоположные прогнозы на реванш Усика и Фьюри
ZN UA
2024-12-02T11:37:20Z
Реал продлит контракт с игроком, который заменил травмированного лидера
Корреспондент
2024-12-02T11:30:35Z
Голливуду и не снилось: представлено эпическое промо к реваншу Усик – Фьюри
TSN
2024-12-02T10:36:26Z
В Киеве выбрали атлетов, которые войдут в сборную по брейкингу
VGorode
2024-12-02T09:22:46Z
Экс-талант Барселоны играл с тяжелой травмой в полуфинале плей-офф МЛС
Корреспондент
2024-12-02T08:45:03Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Как повторить макияж «итальянской девушки»: пошаговая инструкция с фото от визажиста
Marie Claire
2024-12-02T11:00:01Z
Как измерить сахар в столовой ложке: простой способ расчета, когда нет весов
TSN
2024-12-02T10:36:46Z
Самая высокая в мире ветряная турбина превзойдет Эйфелеву башню: где ее строят
Фокус
2024-12-02T10:12:35Z
Эта магическая фраза привлечет в вашу жизнь счастливые события и изобилие: напишите ее на бумаге
TSN
2024-12-02T09:21:07Z
Чем задобрить Зеленую Деревянную Змею: 7 блюд, которые должны быть на новогоднем столе
Marie Claire
2024-12-02T08:01:37Z
Как обезопасить новогоднюю елку от кота: необычные методы для заботливых хозяев
Знай
2024-12-02T07:51:34Z
Согреет и насытит: рецепт горохового супа с копчеными ребрышками и сушеными грибами
Фокус
2024-12-02T07:45:12Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Раскрыто название и подробности нового французского электрокара с запасом хода 750 км
Фокус
2024-12-02T11:51:48Z
Крупная китайская авиакомпания начинает выпуск электрокаров: подробности первой модели
Фокус
2024-12-02T10:30:37Z
З’явилися перші фото відродженого Jaguar
Portaltele
2024-12-02T09:31:13Z
Мини-погрузчики с бортовым поворотом: ключевые особенности и области применения
Мій Харків
2024-12-02T09:25:10Z
Неожиданный способ борьбы с инвазивными "захватчиками": их используют для работы авто
Фокус
2024-12-02T08:57:18Z
Украинцы сделали из легендарного горбатого "Субарожец": пришлось долго химичить с задком
Знай
2024-12-02T08:51:12Z
Toyota заявила, що знижує ціни на свої авто
Portaltele
2024-12-02T08:31:48Z
Семейный вариант: названы лучшие большие кроссоверы с пробегом
Фокус
2024-12-02T07:57:58Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Первую в мире складную батарею для смартфона-гармошки может презентовать Samsung
Фокус
2024-12-02T12:00:46Z
Впервые в мире: ученые добывают электричество из тепла весьма необычным способом
Фокус
2024-12-02T12:00:16Z
Одна консоль — все игры: На Nintendo Switch скоро соберется полная коллекция Donkey Kong Country
GameMag
2024-12-02T11:57:12Z
Ученые раскрыли тайну темных овалов размером с Землю на Юпитере
TSN
2024-12-02T11:48:57Z
Half-Life 2 получила полную украинскую локализацию. Как установить?
ITC
2024-12-02T11:31:50Z
Разработчики ремейка Silent Hill 2 приступили к созданию новой игры — Bloober Team готовит не только Cronos: The New Dawn
GameMag
2024-12-02T11:31:15Z
Глава Xbox Фил Спенсер — не большой сторонник игр по известным лицезиям, и вот почему
GameMag
2024-12-02T11:06:20Z