Деревій – одна з найкорисніших лікарських рослин, що має антисептичну, протизапальну, антиоксидантну та регенераційну дію. Деревій використовують при хворобах шлунково-кишкового тракту, для зниження артеріального тиску, при менструальних болях та різноманітних запальних процесах.
Виростити вдома ароматний деревій нескладно – він зовсім невибагливий. OBOZ.UA зібрав найкращі поради щодо вирощування цієї лікарської рослини.
Чому деревій корисний
У складі деревію є різноманітні флавоноїди, рутин і дубильні речовини, а також кумарини, сапонін, цинеол, лактони, евгенол, терпінеол та інші антиоксиданти.
Вчені кажуть, що деревій багатий на залізо, фосфор та сірку. Дослідження, що опубліковане у Food Chemistry, свідчить про те, що культивований деревій має високий вміст жирів та насичених жирних кислот, білків, цукрів і флавоноїдів. Натомість дикі рослини, що ростуть у природних умовах, містять більше вуглеводів, органічних кислот, ненасичених жирних кислот, токоферолів і фенольних кислот.
Як виростити деревій в саду
Декоративні види рослини мають різноманітні відтінки, а дикорослий деревій зазвичай сніжно-білий. Цей багаторічник легко пристосовується до будь-яких ґрунтів та відрізняється посухостійкістю. Однак у суцільному затінку деревій висаджувати не варто.
Сіяти насіння можна приблизно у березні. Потрібно негусто розсипати його поверхнею, не заглиблюючи, але добре втрамбувавши землю, і ретельно полити. Вже за 14 днів посіви почнуть сходити. За тиждень перед висадкою на відкриту ділянку розсаду краще загартувати, періодично виставляючи на вулицю.
Деревій також можна розмножувати шляхом розділення кореневої системи дорослих рослин. Поділ варто проводити навесні на самому початку росту.
Як доглядати за рослинами
Догляд за деревієм стандартний. Він включає боротьбу з бур’янами та регулярні прополювання. Шкідники цю рослину зазвичай не атакують. Комахам деревій не смакує, навіть навпаки – він здатен відлякувати деяких шкідників. Догляд включає регулярний полив та своєчасну обрізку квітів. Період цвітіння триває все літо до пізньої осені.
Деревій добре переносить морози. Укриття йому зазвичай не потрібні. Варто лише обрізати стебла, обов’язково залишивши прикореневе листя.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як захистити рослини від літньої спеки та чому постійний полив – не вихід.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.