У вівторок, 2 липня, український письменник і військовослужбовець Сергій Жадан отримав звання почесного професора філософії Українського вільного університету в Мюнхені. Про це він повідомив у фейсбуці.
Сам письменник, який у червні приєднався до лав 13-ї бригади Національної гвардії «Хартія», був присутній на присвоєнні звання онлайн.
«Дистанційно подякував. Справді вдячний УВУ — це велика честь і відповідальність. Спасибі всім, хто тримає вітчизняну освіту», — прокоментував Жадан.
Жадан отримав титул за внесок у розвиток української культури й літератури, свою гуманітарну діяльність, «за несення свідчень жахливої війни в Україні та за готовність до боротьби за свободу та мир».
Український вільний університет створили представники української політичної та наукової еміграції 1921 року у Відні після окупації України радянськими військами. Він став першим закладом вищої освіти української еміграції за кордоном. Після закінчення першого семестру університет переїхав до Праги, де отримував щомісячні субвенції від уряду Масарика, а 1945-го, коли радянські війська наближались до чеської столиці, — до Мюнхена.
Першим ректором УВУ став колишній депутат австрійського парламенту і голова дипломатичної місії Західноукраїнської Народної Республіки в Римі Олександр Колесса. До створення університету долучився також Михайло Грушевський.
Професорами УВУ в різний час були Іван Горбачевський, Станіслав Дністрянський, Дмитро Дорошенко, Іван Огієнко, Олександр Олесь, Степан Рудницький, Володимир Старосольський, Володимир Кубійович, Степан Смаль-Стоцький, Олександр Шульгін, Юрій Шевельов та інші.
Університет є одним з найстаріших приватних закладів освіти в Німеччині та єдиним українськомовним вишем за межами України. УВУ має 13 напрямків навчання, об’єднаних у три факультети: державних та економічних наук, філософський та україністики. На останньому вивчають українську мову й літературу, історію України, історію українського мистецтва та історію української церкви.
Фото: Сергій Жадан, фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.