MY.UAНовини
Благодійна допомога армії від бізнесу має бути добровільно-примусовою, – авіакомпанія "Українські вертольоти"
Благодійна допомога армії від бізнесу має бути добровільно-примусовою, – авіакомпанія "Українські вертольоти"

Благодійна допомога армії від бізнесу має бути добровільно-примусовою, – авіакомпанія "Українські вертольоти"

Десятки мільярдів гривень з початку повномасштабної війни переказали українські громадяни та підприємства на благодійну допомогу нашій армії. Про значущість цієї допомоги для фронту та проблеми, з якими стикаються волонтери у процесі своєї діяльності, ми поговорили з людиною, яка нещодавно сама була на передовій, а зараз самостійно організовує та забезпечує військові частини всім необхідним.

Євген Тимошенко, батько трьох неповнолітніх дітей, добровольцем пішов на фронт, командував взводом, ротою, брав участь у боях на Харківському напрямку, має бойові нагороди. Сьогодні він заступник начальника відділу авіаційно-технічного забезпечення авіакомпанії "Українські вертольоти".

– Євгене, скажіть, будь ласка, з позиції військового, що для вас особисто на фронті означала допомога – волонтерська/благодійна?

– Передусім це свідчення про те, що про нас пам'ятають і дбають. Держава забезпечує найнеобхіднішим, але не всім. Частину необхідного боєць купує сам, іншу – отримує у вигляді благодійної допомоги. Також це емоційний складник, ми раділи не лише окулярам нічного бачення, а й їжі, яку для нас готували люди. Бо це про людську пошану.

– Розкажіть, що входить до кола ваших обов’язків сьогодні?

– Наразі я виконую обов’язки начальника відділу матеріально-технічного забезпечення Департаменту технічного авіакомпанії "Українські вертольоти". Моя робота складається з двох рівноцінних частин. Це забезпечення своєчасної закупівлі або ремонту авіаційних агрегатів і доставка їх на операційні бази. А оскільки авіакомпанія є оператором ООН, то вона працює в миротворчих і гуманітарних місіях на африканському континенті. А також – обробка і аналіз заявок, що надходять з військових частин, для надання безоплатної гуманітарної допомоги. Це і планування, і своєчасна поставка необхідного обладнання, автомототехніки, обмундирування тощо.

З початку широкомасштабної війни авіакомпанія надала гуманітарну допомогу армії на загальну суму 130 млн гривень. Зокрема, протягом 2022-2023 років – 107,6 млн грн, з початку 2024 року – 28,3 млн грн. Ми надали квадрокоптери, пікапи, квадроцикли, оптичні приціли, окуляри нічного бачення, РЕБи, бронежилети, шоломи 17 військовим частинам та підрозділам.

Зараз ми розробили нову тактику: авіакомпанія не розпорошує свої зусилля між багатьма військовими частинами, а зосередилася на допомозі чотирьом. Це 80-ДШБ, 3-ОДШБ, 46-ОДШБ і навчальний центр Національної гвардії МВС. Працюємо з відповідними службами цих в/ч, розроблюємо і реалізуємо найближчі і середньострокові заявки. Ми дійшли висновку, що такий цільовий підхід є більш ефективним і результативним.

– Обсяг вашої благодійної допомоги виглядає дуже значним. Розкажіть про проблеми, з якими сьогодні стикаються підприємства, які надають допомогу.

– На фронті ми були вдячні будь-якій допомозі, яку отримували. Але часто траплялося, що нам передавали пікапи в такому стані, що вони їздили тільки тоді, коли хотіли, й підводили нас у найвідповідальніший момент. Перший час були серйозні претензії до якості тактичного одягу, бронежилетів і шоломів. Наша компанія коли надає допомогу, дуже ретельно слідкує за якістю.

Звичайно, є проблеми бюрократичного або політичного характеру. Наприклад, у квітні-травні цього року наш відділ отримав від армійської авіації сухопутних військ заявку на надання допомоги в постачанні та встановленні на вертольоти спеціального обладнання. Відправили письмову позитивну відповідь, додали проєкт договору про надання благодійної допомоги, підготували обладнання на 42 млн гривень. Тиждень чекаємо, другий. Тиша. Дзвонить командир бригади, якій призначалося це обладнання, і просить передати його поки без договору, оскільки воно дуже необхідне для бойової роботи. Мовляв, між керівництвом нашої компанії та командуванням сухопутних військ ще до війни виник якийсь конфлікт, і тепер керівництво не хоче підписувати договір.

Я розумію, що мають місце якісь образи, але зустріньтесь після перемоги та з'ясуйте стосунки, до чого це зараз, під час війни, коли йдеться про безоплатну поставку дорогого обладнання, яке реально допоможе знищити ворога? А передати обладнання без договору про благодійну допомогу ми не можемо, тому що авіакомпанія потрапить під кримінальне переслідування. Зараз готуємо листа до Міністра оборони, який, я сподіваюсь, оперативно допоможе вирішити цю проблему.

– Чи не зникає у вас та вашого керівництва бажання займатися благодійністю після таких неприємностей?

– Ні, бо це частина нашого життя. У перші дні повномасштабної війни голова Ради директорів Ткаченко В.В. та виконавчий директор Яровий С.А. сіли за кермо своїх автомобілів і поїхали за кордон купувати бронежилети, каски, тепловізори, квадрокоптери, прилади нічного бачення та інше військове майно й привезли все це до Києва. Хоча їм вже далеко за 60 років. Наша авіакомпанія опікується сім'ями загиблих співробітників. Ми виплачуємо кожній родині одноразову матеріальну допомогу в розмірі майже 5 млн гривень, а кожній неповнолітній дитині щомісячну допомогу в розмірі 100 000 грн до їхнього 18-річчя.

– Оскільки ви назвали прізвище В. Ткаченка, не можу не запитати про інцидент, коли його затримало СБУ Кіровоградської області та військова прокуратура?

– Історія була повністю сфальсифікована. Обвинувачення полягали в тому, що наш керівник – нібито громадянин росії і в період з 2014 по 2022 рік двічі виїжджав до Росії, де нібито зустрічався з співробітниками ФСБ, отримував від них якісь інструкції. Ще його звинуватили в тому, що він спеціально не повернув НГУ орендовані вертольоти. Ткаченка В.В. насильно посадили в машину і вночі відвезли до Кропивницького СІЗО. Через день після цих подій відбувся суд, на якому з'ясувалося, що всі докази про громадянство Росії і виїзди до Росії – брехня. Ткаченка В.В. було звільнено в залі суду.

– Але, як відомо, авіакомпанія "Українські вертольоти" порушила терміни повернення з оренди 8 вертольотів?

– Авіакомпанія майже 20 років є офіційним оператором ООН. 8 орендованих у Національної гвардії вертольотів працювали у миротворчих місіях у Малі та Сомалі. Після початку війни були прийняті всі можливі заходи для екстреного повернення повітряних суден, включаючи звернення до нашого МЗС. Результату не було.

Тоді керівництво нашої компанії ухвалило рішення передати Нацгвардії інші 8 вертольотів з кращими ресурсними показниками. Два з них знаходилися в аеропорту Жуляни. При цьому авіакомпанія продовжувала виплачувати орендну плату військовій частині за орендовані гелікоптери. У березні 2022 року було направлено відповідного листа МВС. Через деякий час була отримана позитивна відповідь з проханням надати ресурсні довідки на передані вертольоти. Необхідні документи були надані. Все листування та документи збережені в архівах компанії. Наші спеціалісти почали готувати вертольоти до передачі. Але буквально за день до передачі від МВС прийшов лист з відмовою приймати вертольоти.

Нагадаю, це був березень 2022 року, Київ. Наше керівництво було просто шоковане. Бої йдуть у передмістях Києва, Президент України буквально випрошував в інших країнах вертольоти цього типу, а нам відмовляють. Ткаченко В. зустрівся з заступником міністра внутрішніх справ і командувачем Нацгвардії, але зрозумілого пояснення не отримав. Пізніше з'ясувалося, що з тодішнім міністром внутрішніх справ зустрічалися два депутати Верховної Ради і переконали його не приймати 8 вертольотів МІю-8 МТВ-1 від авіакомпанії "Українські вертольоти", посилаючись на "рускій слєд", якого насправді не існує. І лише далі ми зрозуміли, що ці депутати вирішили таким чином загнати підприємство в "глухий кут" і у змові з іншими представниками авіаційного бізнесу здійснити атаку на нашу компанію.

– Чому ви це називаєте атакою? Навіщо було депутатам переконувати міністра не приймати вертольоти у вашої компанії?

– Якщо ви зведете воєдино дві події: відмову прийняти МВС 8 вертольотів у березні 2022 року та затримання в червні 2022 року власника авіакомпанії Ткаченка В.В. з подальшою спробою арешту на 60 діб, то вимальовується чітка картина спланованого захоплення досить успішної міжнародної авіакомпанії.

Отримання МВС 8 вертольотів усувало першопричину для арешту власника компанії на 60 діб. А якщо вертольоти не прийняті, то Ткаченко В. спеціально не повертає вертольоти, тим самим завдаючи шкоди обороноздатності. Очевидно, розуміючи недостатність цього аргументу, була придумана історія з його громадянством Росії та поїздками до Росії для отримання інструкцій в ФСБ.

Сценарій передбачав таке: власник компанії сидить у в'язниці, і можна працювати за кількома варіантами або змусити у в'язниці Ткаченка В. переписати компанію на іншу особу, або ввести в компанію зовнішнього керівника.

– Як ситуація виглядає станом на зараз? Чи вдалося повернути вертольоти Нацгвардії?

– Так. Звісно. Наразі інцидент з Нацгвардією закритий. Вертольоти передані. Конфлікт вичерпано. Всі звинувачення, як і було зрозуміло від початку, виявилися безпідставними.

На жаль, такі історії стають типовими для країни, що воює. І ми розуміємо, що ці народні депутати навряд чи зупинилися в своїх намірах захопити наш бізнес.

Але й ми не зупиняємося. Працюємо. А МВС та Національній гвардії передаємо благодійну допомогу від початку повномасштабної війни і до сьогодні. Незважаючи ні на що.

– Повернімося до питання про організацію надання благодійної допомоги військовим частинам. На ваш погляд, що можна було б змінити, вдосконалити в цій роботі?

– Зборами грошей для допомоги військовим займаються всі і потроху. Водночас чимала кількість великих фірм і компаній самоусунулися від цього процесу. Я вважаю, що організація благодійної допомоги повинна бути добровільно-примусовою. У ній мають брати участь усі підприємства, особливо великі та середні. Повинен бути встановлений мінімальний відсоток від доходу, що виділяється на допомогу. Ця робота не має організовуватися директивами владних органів. Бізнес чудово навчився обходити будь-які директиви.

Цю роботу можна було б організувати, створивши громадський центр, раду при Офісі президента, яка складатиметься з керівників або представників бізнес-фірм і компаній, які зарекомендували себе у справі надання допомоги. До цієї ради могли б входити представники всіх галузей реального сектору економіки. Такі ж ради могли б бути створені при галузевих міністерствах та відомствах.

Маємо успішний приклад такої діяльності – при комітеті Верховної Ради з питань інфраструктури створено неформальний центр, його очолює голова комітету Кисель Ю. Результати дуже непогані. Це може підтвердити командування 80-ї ОДШБ та інші військові підрозділи.

Вважаю, що гасло "все для фронту, все для перемоги" має стати частиною життя та існування всіх без винятків!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Swoiia, яка раніше виступала під псевдонімом Ассоль, розповіла про кризу у стосунках з чоловіком
Комсомольская правда
2024-10-05T12:06:30Z
У Нью-Йорку відбудеться двотижневий Фестиваль української культури
УкраинФорм
2024-10-05T11:53:14Z
Не варто витрачати час: 3 найгірші мультфільми від Disney за увесь час
24tv
2024-10-05T11:45:59Z
Держмистецтв оголосило конкурс на здобуття премії імені Лятошинського
УкраинФорм
2024-10-05T11:45:15Z
Рецензія на фільм «Джокер: Божевілля на двох» / Joker: Folie à Deux
ITC
2024-10-05T11:43:41Z
Сергій Жадан уперше після розриву звернувся до Христини Соловій
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:39:22Z
Тарас Цимбалюк приїхав до батьків до рідного Корсуня та показав, як час з ними проводить
TSN
2024-10-05T11:33:48Z
Лідія Таран замилувала архівними фото з донькою та ніжно привітала її з 17-річчям
TSN
2024-10-05T11:33:03Z
Це повний кабздєц, – українські зірки емоційно висловились про гучний секс-скандал у Голлівуді
24tv
2024-10-05T11:00:26Z
У Києві та області вночі очікується злива
УкраинФорм
2024-10-05T12:01:40Z
Війська РФ "хочуть" узяти райони Харкова під вогневий контроль, очікується загострення
GlavRed
2024-10-05T11:57:32Z
Україна перейшла до повільного відступу: NYT описала ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:54:17Z
Синоптики прогнозують аномально теплу зиму: сніг і морози будуть короткочасні
Знай
2024-10-05T11:36:58Z
У фонтані Києва купалася видра: що кажуть про це у зоопарку
TSN
2024-10-05T11:33:35Z
Чи готується РФ до нового наступу на Харків: військовий відповів
TSN
2024-10-05T11:33:19Z
ЗСУ попали прямо в яблучко: СУшка РФ вартістю $50 млн «доліталася» на Донбасі
GlavRed
2024-10-05T11:27:07Z
"Треба протриматися приблизно місяць": названо прогноз подальших подій у війні
GlavRed
2024-10-05T11:27:06Z
Окупанти в Маріуполі переховують подалі техніку через загрозу далекобійних ракет
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:25:29Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
У Китаї затонув атомний підводний човен: чому це сталось
24tv
2024-10-05T12:09:24Z
Як країни НАТО могли б запобігти вторгненню РФ в Україну? Зізнання Столтенберга
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:00:08Z
Російський журналіст Познер потрапив у «список Путіна»: що це означає
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:00:06Z
Навіщо Путін іде війною на регіональних олігархів
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:57:15Z
Байден: Не впевнений, що президентські вибори пройдуть мирно
Европейская правда
2024-10-05T11:51:05Z
Розвідка Британії назвала наступну ціль російських окупантів після захоплення Вугледара
Европейская правда
2024-10-05T11:48:19Z
Орбан пригрозив Європейському Союзу: що розлютило політика
TSN
2024-10-05T11:33:48Z
Іран, очікуючи на відповідь від Ізраїлю, відвів свої нафтотанкери - BILD
TSN
2024-10-05T11:33:22Z
Мобільні оператори на межі зриву через вимоги НЦУ: це серйозно позначиться на нашому зв'язку взимку
Знай
2024-10-05T12:06:24Z
Санкції працюють: Кремль втратив прибутки від видобутку нафти в Північному морі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:30:34Z
Польща утримує лідерство у виробництві курятини в ЄС
AgroPortal
2024-10-05T11:30:27Z
Ліміт на посилки планують різко урізати: за дешеві товари доведеться доплачувати, деталі
Политека
2024-10-05T11:30:23Z
Українські морські порти цього року перевозять більше вантажів, ніж рік тому
Петр и Мазепа
2024-10-05T11:16:34Z
Україна експортувала понад 100 т яєць до Сьєрра-Леоне та Мавританії
AgroNews
2024-10-05T11:16:33Z
Пенсія понад 4 тисяч гривень: скільки людей її отримує
24tv
2024-10-05T11:15:18Z
Марокко збільшить імпорт пшениці: Україна — серед можливих постачальників
AgroPortal
2024-10-05T11:00:03Z
За два роки програмою єОселя скористалися 13 тисяч родин
УкраинФорм
2024-10-05T10:50:59Z
Чи справді російського кита-шпигуна Хвалдіміра вбили: поліція Норвегії дала відповідь
24tv
2024-10-05T12:09:20Z
Пережила дві світові війни: друга найстаріша людина планети розкрила секрет довголіття
24tv
2024-10-05T12:06:56Z
Подолати освітню нерівність. Програми ГО «Навчай для України»
Детектор М
2024-10-05T12:01:16Z
Дефіцит талонів на іспит з водіння: у сервісному центрі МВС пояснили проблему
ZN UA
2024-10-05T11:53:18Z
"Рандомайзер" і помилки в алгоритмах формування: що не так з повістками, які відправляють поштою
Фокус
2024-10-05T11:36:36Z
Два уроки марширували у спортзалі: Марічка Падалко емоційно розкритикувала урок "Захист України"
24tv
2024-10-05T11:33:48Z
Укрпошта отримала 70 тисяч повісток з QR-кодами та підписами начальників ТЦК: кому розішлють
Хвиля
2024-10-05T11:30:23Z
Литва придбала системи NASAMS на €234 мільйони
InternetUA
2024-10-05T11:22:10Z
Північна Корея передає Росії майже 3 млн боєприпасів на рік – The Times
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T10:45:15Z
Верес здобув вольову перемогу над Зорею
Football.ua
2024-10-05T12:07:35Z
Реал Мадрид пильно слідкує за розвитком Ніко Паса в Комо
Football.ua
2024-10-05T12:01:35Z
«Верес» обіграв «Зорю» у футбольному чемпіонаті УПЛ
УкраинФорм
2024-10-05T12:01:04Z
Ф'юрі націлився на трилогію з Усиком: названо умову для її реалізації
24tv
2024-10-05T11:54:41Z
Кобін: Нічия проти Карпат — справедливий результат
Football.ua
2024-10-05T11:36:26Z
Андре Аю повернувся до Ліги 1
Football.ua
2024-10-05T11:35:49Z
Україна – Франція: онлайн-трансляція битви за "бронзу" на ЧС-2024 з футзалу
24tv
2024-10-05T11:33:58Z
Климчук повернувся до стартового складу Руху на матч проти Олександрії
Football.ua
2024-10-05T11:31:11Z
Директор Баварії: Дуже впевнений, що укладу нову угоду з Мусіалою
Football.ua
2024-10-05T11:22:54Z
Лікар розповів кому і чому не можна пити каву
360ua.news
2024-10-05T11:42:02Z
У тампонах виявили токсичні метали: чи варто непокоїтися
24tv
2024-10-05T11:03:21Z
Що робити з жоржинами восени: 10 правил вирощування шикарної квітки
GlavRed
2024-10-05T09:25:01Z
9 продуктів, щоб їсти достатньо клітковини і забути про проблеми із травленням
24tv
2024-10-05T09:18:40Z
Нарешті знайшли причину: тепер вчені знають, що викликає слухові галюцинації у хворих на шизофренію
Фокус
2024-10-05T09:12:42Z
Чи можна приймати гарячу ванну при хворобах серця
24tv
2024-10-05T06:06:10Z
Як захистити сад від шкідників восени: поради та секрети досвідчених господарок
Политека
2024-10-05T06:00:34Z
Щось на кшталт плацебо, але дуже смачно: вчені заявили, що кава з молоком не приносить користі
Знай
2024-10-05T05:51:33Z
Наукова діаспора: як перетворити відтік мізків на їх циркуляцію
ZN UA
2024-10-05T05:33:04Z
Харківська косметологиня підозрюється у вбивстві клієнтки з необережності
Мій Харків
2024-10-05T12:06:55Z
ДБР затримало голову Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу за незаконне збагачення
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:01:27Z
Росіяни дроном атакували цивільних у Херсоні - троє постраждалих
УкраинФорм
2024-10-05T11:58:20Z
Судно з "вибуховим" вантажем з Росії прийшло у Ла-Манш
Европейская правда
2024-10-05T11:53:22Z
На Рівненщині син зарубав топором рідну матір
TSN
2024-10-05T11:33:42Z
Чоловік приїхав по своє авто на штрафстоянку і був шокований, побачивши його
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:09:38Z
"Все, нема мостика": величезний потік води прорвав дамби в Алтайському краї – відео
24tv
2024-10-05T11:00:04Z
Повені у Боснії: кількість загиблих збільшилась до 21, рятувальники шукають зниклих безвісти
Европейская правда
2024-10-05T10:14:06Z
У Хорватії фургон з мігрантами потрапив у ДТП: двоє загиблих, десятки постраждалих
Европейская правда
2024-10-05T10:05:55Z
Пітеру Фальку довелося обирати машину для Коломбо, і ось чому він зупинився на Peugeot 403
24tv
2024-10-05T11:54:07Z
Представлено революційний кемпер із гібридною силовою установкою
AutoCentre
2024-10-05T09:49:19Z
Українська компанія представила двовісний причіп для 120-мм міномета
InternetUA
2024-10-05T08:31:40Z
У США рідкісний Ferrari за $575 тисяч розшукали завдяки AirPods за 129 доларів
InternetUA
2024-10-05T07:01:05Z
Audi RS7 Sportback став ще крутішим
Portaltele
2024-10-05T06:51:16Z
Представлено оновлений кросовер Nissan Magnite
Portaltele
2024-10-05T04:51:33Z
Знають не всі водії: яку кнопку в авто не варто натискати під час дощу
GlavRed
2024-10-05T00:27:59Z
В Україні запровадили нові правила продажу автомобілів: що потрібно знати водіям
Хвиля
2024-10-04T19:42:25Z
Renault показали стильний електричний кросовер
ГЛАВКОМ NET
2024-10-04T19:15:13Z
Смачнющі курячі крильця в духовці: простий рецепт від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-05T12:01:52Z
Найпопулярніше місто "Гри престолів" значно обмежить потік туристів
24tv
2024-10-05T11:33:03Z
Етикет проти зливи: як правильно користуватися парасолькою
GlavRed
2024-10-05T11:27:12Z
Мульчування саду: що це таке та чим воно корисне
24tv
2024-10-05T11:24:33Z
Ці 5 способів допоможуть помити вікна без розводів за лічені хвилини: спробуйте їх
24tv
2024-10-05T10:09:11Z
Не тільки зелень: які овочі посадити восени на підвіконні, щоб отримати гарний урожай узимку
Политека
2024-10-05T10:01:05Z
Секретний інгредієнт для борщу: що додати в страву, щоб вона вийшла смачнішою, ніж будь-коли
24tv
2024-10-05T09:54:50Z
Де найкраще зберігати яйця: в холодильнику чи ні — вісім помилок, які роблять практично всі
TSN
2024-10-05T09:39:24Z
Дуже поживна закуска: "Мастер Шеф" дала рецепт оригінальних картопляних кульок
Политека
2024-10-05T09:09:31Z
У 30 разів важча за Землю: вчені виявили нову планету
TSN
2024-10-05T12:03:56Z
Telegram повідомив про рекордні навантаження на сервери: що відомо
InternetUA
2024-10-05T12:02:44Z
Meta анонсувала нову ШI-модель для генерації відео та звуку
Детектор М
2024-10-05T11:48:43Z
Вчені розгадали секрет привабливості картини "Дівчина з перловою сережкою"
TSN
2024-10-05T11:33:50Z
Valve представила дані про обладнання, яке використовують гравці Steam
InternetUA
2024-10-05T11:31:58Z
Ми досі не зустріли інопланетян, бо вони вбивають себе з дуже знайомої причини, кажуть учені
24tv
2024-10-05T11:03:43Z
Використовуватимуть і в Україні. Колумбієць винайшов систему виявлення мін за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-10-05T11:01:34Z
Samsung Galaxy S24 FE отримує перше оновлення програмного забезпечення
Portaltele
2024-10-05T10:55:26Z
Google вводить нову систему, що допоможе користувачам розпізнавати надійні сайти
360ua.news
2024-10-05T10:52:36Z