MY.UAНовини
Наглядова рада імені Галущенка
Наглядова рада імені Галущенка

Наглядова рада імені Галущенка

Майже два роки тому я писав про корпоратизацію НАЕК "Енергоатом" і про те, для чого насправді керівництво енергетичної галузі України її ініціювало саме зараз, коли війна і 43% встановленої потужності компанії (Запорізька АЕС) знаходяться на окупованій території.

Самому процесу корпоратизації НАЕК "Енергоатом" більш як 20 років, однак безповоротним він став після підписання у 2013 році Гарантійної угоди між Україною та ЄБРР за проектом підвищення безпеки АЕС України.

За цією угодою Україна зобов’язалась провести корпоратизацію Енергоатому ще до кінця 2016 року згідно з дорожньою картою, узгодженою з ЄБРР, при цьому консультанта (Deloitte) обрав та профінансував сам ЄБРР з власних джерел.

Однак, не дочекавшись закінчення нескінченного процесу корпоратизації, у 2021 році вже Міжнародний валютний фонд висунув Україні умову продовження фінансування – корпоратизацію НАЕК "Енергоатом" та обрання Наглядової ради за прозорою процедурою до травня 2022 року (структурний маяк):

Нагадаю, що після корпоратизації компанії та переходу її власності в ПрАТ зі 100% державною власністю починає діяти Закон України "Про акціонерні товариства", де ст. 51 передбачено створення Наглядової ради, яка "здійснює захист прав акціонерів товариства і в межах компетенції, визначеної статутом та цим Законом, здійснює управління акціонерним товариством, а також контролює та регулює діяльність виконавчого органу".

І от цей день настав – 5 лютого 2024 року Міністерство економіки України оголосило конкурс на посаду незалежних членів Наглядової ради з пафосним шлейфом – "приведення корпоративного управління АТ "НАЕК "Енергоатом" у відповідність до міжнародних стандартів є ключовим кроком для підвищення ефективності процесів і прозорості прийнятих рішень, а також для посилення незалежності енергетичного сектору української економіки":

Насправді всі зусилля Міністерства енергетики України були заточені на те, щоб не міняти реальної системи управління активами та не втратити контроль над фінансовими потоками підприємства.

Основним завданням формування Наглядової ради (виходячи з самого оголошення) є створення органу управління акціонерним товариством переважно з осіб, які мають досвід роботи в суб’єктах господарювання державного або приватного сектора економіки у сфері атомної енергетики та досвід забезпечення ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації атомних електростанцій.

Отже, Наглядова рада повинна бути сформована з 5 членів загалом, 3 з яких незалежні члени, а 2 – представники держави.

Лояльність "представників держави" до команди Галущенка навряд чи викликає сумніви, тож зупинимося на трьох "незалежних членах". Кожен з них повинен мати досвід, компетенції та професійні навички переважно у сфері атомної (ядерної) енергетики, які суттєво відрізняються від тих, що є в інших членів Наглядової ради.

У положенні вказано, що Наглядова рада формується за принципами: незалежності, професіоналізму, компетентності, різноманітності, ефективності, прозорості.

Я сам взяв участь у "конкурсі", тому можу розказати, як це виглядає на практиці.

Всіх кандидатів, що подали свої заявки на посади членів наглядової ради, умовно поділили на "своїх", "ворогів" і "нейтральних".

Зрозуміло, що я потрапив у категорію "ворогів", яких потрібно було "відсіяти" вже на першому етапі. Незважаючи на дуже сильні документи (з рекомендаціями від НКРЕКП, НЕК "Укренерго", ГУР МО, профільних асоціацій тощо) та гарно проведеної співбесіди (під запис) з максимальних 40 балів я отримав лише 21.

Як ви можете самі переконатися, необхідні компетенції, які мають бути у кандидата в члени Наглядової ради, у положенні до конкурсу прописані досить ретельно. Вони включають навички управління змінами в енергетичному секторі, глибокі знання у сфері фінансового планування, юридичного супроводження процесів, корпоративного управління, розуміння роботи європейських інституцій в ядерній галузі тощо.

Логічно було б припустити, що у разі відмови конкурсна комісія пропише конкретні аргументи щодо відповідності по кожній з цих категорій

Натомість я отримав "універсальний" шаблон відмови, який можна надсилати у будь-якому випадку – чи то через невідповідність на посаду члена Наглядової ради, чи то через недостатню довжину хутра для участі у виставці собак. Ось цей вердикт дослівно:

"Після ретельної оцінки заявок усіх кандидатів було визначено, що деякі з кандидатів мають більшу відповідність компетенціям та якостям, визначеним для ролі незалежного члена Наглядової ради НАЕК "Енергоатом".

Ну ви зрозуміли – хутро в когось просто довше …

Тому я, через свого адвоката, подав адвокатський запит з вимогою надати мені те, що конкурсна комісія і так мала надати по закону, а саме:

  • документальну інформацію, яка підтвердить мою невідповідність критеріям вимог члена Наглядової ради;
  • положення чинного законодавства, якими керувалась комісія при визначенні моєї невідповідності на посаду члена Наглядової ради;
  • пакет документів з роз'ясненням методики оцінки, протоколами та поясненнями до них.

Я отримав відповідь на цей запит – він являє собою просто скопійований текст з оголошення про відбір, яке в тексті є вище – ніхто заморочуватися не став.

Такий рівень комунікації компанії, що здійснює відбір до Наглядової ради з однієї з найбільших державних компаній України. До речі, український підрозділ компанії Amrop ("DG Executive Search") існує неповні 2 роки – цікаво, якими за критеріями і з-поміж кого обирали її?

На підтвердження того, що конкурсна комісія зразу ж відшила "пул неугодних" наведу ще один результат глибоко шанованого мною Миколи Штейнберга, який отримав на 3 бали більше від мене – 24 бали.

Микола Олександрович має понад 50 років досвіду роботи в енергетичній галузі, був головним інженером Чорнобильської АЕС в 1986-1987 роках та першим головою Державного Комітету України з ядерної та радіаційної безпеки (Держатомрегулювання), з 2011 році бере участь у міжнародній групі експертів щодо ліквідації аварії на АЕС Фукусіма, але …. не потрапив навіть у другий тур відбору, бо публічно критикує дії злодійкуватого і розумово відсталого керівництва НАЕК "Енергоатом".

Це яскраве підтвердження того, що насправді рівень компетентності не цікавий нікому, головна "чеснота" кандидата – лояльність до правлячої деркачівської команди.

Для чого ж вони насправді проводили цей "конкурс"?

Для того, щоб призначити "свого" (залишити чинного) голову правління, підписати з ним контракт і "захистити" підконтрольний НАЕК "Енергоатом" від втручання держави. Тобто по суті Наглядова рада буде виступати таким собі "прошарком" між державою і керуючим виконавчим органом – Правлінням.

Тому галущенко-деркачівський клан прагнув протягнути до Наглядової ради як мінімум одного лояльного собі кандидата в якості незалежного члена.

Разом з двома представниками держави в Наглядовій раді це дозволить отримати більшість і відповідно – повний контроль над структурою, яка повинна призначити нових членів Правління (в будь-який спосіб зберегти корисного ідіота Котіна).

Хто ж вони – "переможці-щасливчики"?

Роль "незалежних членів" в цьому сезоні виконуватимуть:

  1. Тімоті Джон Стоун – незалежний директор Horizon Nuclear Power і голова Асоціації ядерної промисловості Великобританії;

  1. Ярек Неверович – головний радник президента Литви, екс-міністр енергетики;

  1. Майкл Елліот Кірст – екс-топ-менеджер Westinghouse Electric Company.

Представниками держави будуть:

  1. Тимофій Милованов – президент Київської школи економіки, екс-міністр економіки, торгівлі і сільського господарства;

  1. Віталій Петрук – екс-голова Державного агентства з керівництва зоною відчуження.

До британця Тімоті Джона Стоуна питань нема, від справжній незалежний член, функція якого освітити перед усім цивілізованим світом те неподобство, яке буде відбуватись в компанії надалі.

Литовець Ярослав Неверович більше працював дипломатом, його ім'я мало кому відомо в енергетичній сфері, такий собі "ноунейм". Є різні чутки щодо його зв'язків з Германом Галущенко, але доказів ніяких нема, війна план покаже, нехай буде умовно незалежним членом.

Серед усіх "незалежних" щасливчиків особливо цікавою виглядає постать Майкла Кірста. У недалекому минулому він обіймав посаду віце-президента Westinghouse Electric Company. Це той, що у 2016 році запевняв: реальна диверсифікація в атомній енергетиці почалася при Януковичі.

Відомо, що Westinghouse давно співпрацює з НАЕК "Енергоатом". Нещодавно Міністерство енергетики заявило про початок будівництва двох атомних блоків за технологією АР1000 від цієї компанії. Цивілізований світ розцінює таку ситуацію як конфлікт інтересів, але деркачатам похєру …

А ось на місця представників держави Міністерство енергетики імені Галущенка пролобіювало гарантовано лояльних людей:

Тимофій Мілованов – професійний функціонер, лояльний до Офісу Президента, кочував по Наглядових радах різних держкомпаній. Саме KSE Мілованова малює усі презентації Міненерго для Лугано, Лондона та Берліна. Окрім цього, Галущенко та Мілованов є близькими друзями ще з часів перебування Мілованова на посаді міністра.

Постать Віталія Петрука ще цікавіша. Розумний, дотримується субординації, природжений чиновник. Його кар'єра розвивалася дуже стрімко – після випуску 2001 року майже відразу потрапив до секретаріату Кабміну і дослужився там до помічника віце-прем'єр-міністра. Потім у 2005 р. влаштувався в НАК "Енергетична компанія України", де був помічником президента компанії, головою секретаріату. Встиг також попрацювати у Державному управлінні справами, з 2008 по 2010 роки входив до Наглядової ради НАК "Надра України". В грудні 2015 року став Головою Державного агентства України з управління зоною відчуження та пропрацював там майже чотири роки, до жовтня 2019 року. Після його звільнення ДБР розпочало розслідування щодо його зловживань. У матеріалах ДБР йдеться про те, що своєю стрімкою кар'єрою Віталій Петрук зобов'язаний генералу СБУ Андрію Наумову (пов'язаний з Андрієм Деркачем, підозрюється у державній зраді, затриманий у Сербії, чекає екстрадиції в Україну).

Ось таку "незалежну" Наглядову раду організував собі Галущенко …

І Кабінет Міністрів України такий склад йому дозволив погодити …

У підсумку, Галущенко має гарантовану більшість в Наглядовій раді. Це Кірст, Милованов і Петрук. Голоси Неверовича (під питанням) і Стоуна не мають ніякого значення, бо вони у меншості.

Отже, всі пішачки стали на свої місця і сумлінно виконуватимуть накази деркачівського організованого злочинного угрупування.

Цього разу хеппі енда не буде – кейс з Наглядовою радою НАЕК "Енергоатом" народ України програв …

Ст. 3 Конституції України говорить: "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед Людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави".

Далі, ч. 2 ст. 5 Конституції України вказує: "Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ". Оскільки джерелом влади є народ, то систематичне порушення прав і свобод громадян України державними органами є незаконним привласненням і захопленням влади, що належить народові, посадовими особами державних органів.

У пп. 3,4 ст. 5 Конституції України зазначається: "Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу".

Громадянам України, які реалізують своє невід'ємне право на повстання, не може бути інкримінована ст. 109 Кримінального кодексу України ("Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади"), – оскільки право на повстання реалізується не з метою повалення чи насильницької зміни конституційного ладу, а з метою його збереження.

Пам'ятайте про це, коли в черговий раз деркачівське злочинне угрупування випустить черговий окозамилювальний реліз про "успєшний успєх" будівництва чергових атомних блоків на російських реакторах.

Пам'ятайте про це, коли ви будете існувати без енергопостачання вже не по 6-8, а по 14-18 годин на добу, взимку цього року …

Пригадуйте про все це з особливим теплом, бо це єдине, що буде зігрівати вас тоді …

А Галущенко просто розведе руками і скаже: "Ну нє шмагла я … не шмагла" …

Запомнітє етот твіт!

--------------------------------------------------------------

Рекомендуємо до перегляду розмову Юрія Романенка з Віктором Куртєвим на тему трешу в українській енергетиці.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп сегодня сделает заявление в Овальном кабинете
Корреспондент
2025-08-22T09:21:21Z
В документах Кремля прописана дата окончания войны: ГУР рассказали, когда россия отступит
Знай
2025-08-18T20:30:13Z
Известно, кто будет охранять Путина во время визита в США
Корреспондент
2025-08-13T07:27:53Z
Антирекордная атака Путина: в Воздушных силах указали на неожиданную особенность обстрела
Comments UA
2025-08-21T09:57:21Z
"Силы и выносливости": Латвия трогательно поздравила Украину
Gazeta UA
2025-08-23T07:09:21Z
Остановка "Дружбы" стоит РФ не только денег — эксперт
ZN UA
2025-08-23T06:54:15Z
Мелания Трамп передала Путину тайное письмо
TSN
2025-08-16T04:31:36Z
Ключевой помощник Путина считает вторжение в Украину ошибкой - СМИ
Корреспондент
2025-08-10T23:27:38Z
Переговоры Трампа и Путина и их последствия: главные новости ночи 16 августа 2025 года
TSN
2025-08-16T04:09:00Z
Алла Пугачева решилась на резкий и неприятный шаг
Comments UA
2025-08-14T20:42:08Z
Леся Никитюк ошеломила эффектным видом фигуры в купальнике спустя два месяца после родов
TSN
2025-08-16T14:57:48Z
Обручальное кольцо Елены Зеленской. Как выглядит главное украшение первой леди Украины и сколько стоит
Telegraf
2025-08-13T18:09:43Z
Анна Кошмал после рождения второго ребенка не может похудеть и объяснила почему: "Все безрезультатно"
TSN
2025-08-16T16:06:52Z
Жена Бибера показала их подросшего сына и нежно поздравила его с первым днем рождения
TSN
2025-08-23T07:18:45Z
Охотятся чеченцы и Кремль: продюсер разоблачил страхи Олега Винника в Германии, Украина гудит от насмешек
Знай
2025-08-23T05:51:43Z
"Ты должна жить своей жизнью": дочь Халка Хогана раскрыла его последние слова
Фокус
2025-08-09T10:15:20Z
Умер популярный российский актер Иван Краско
GlavRed
2025-08-09T10:54:57Z
Съемки клипа Макса Барских сорвались из-за баллистического обстрела
TSN
2025-08-15T14:21:32Z
Выстрелил молодой маме в голову. В Каменском произошло ужасное убийство
Telegraf
2025-08-09T11:09:46Z
Взрыв завода в РФ: резко увеличилось число пострадавших
Корреспондент
2025-08-15T14:06:46Z
Ракетная атака на Днепр: что известно о последствиях
TSN
2025-08-15T14:21:54Z
В Запорожье в результате атаки РФ погибли три человека, много раненых. ФОТО
Новости Украины
2025-08-18T10:33:02Z
В Мукачево на третий день потушили пожар после удара РФ
Корреспондент
2025-08-23T06:33:21Z
В США прогремели взрывы: где вспыхнул масштабный пожар
Comments UA
2025-08-23T06:00:41Z
В Москве масштабный пожар: горят склады и кафе
Корреспондент
2025-08-17T00:03:36Z
Сотрудницу Одесской таможни поймали на взятке
Корреспондент
2025-08-09T11:09:07Z
В Днепре работники ТЦК избили ветерана: начато расследование
TSN
2025-08-09T10:09:28Z
Три вечерних привычки, которые помогут быстро заснуть
Gazeta UA
2025-08-09T21:42:39Z
Микробиолог рассказала о новых технологиях борьбы с раком
ZN UA
2025-08-09T10:51:17Z
Сохраняются все витамины и минералы: овощи, которые нужно есть сырыми
Знай
2025-08-23T04:51:40Z
Перекусы, которые сожгут жир на животе за 30 дней: список
TSN
2025-08-23T04:21:40Z
Фаршированные баклажаны на зиму: надежный рецепт
Telegraf
2025-08-22T20:54:07Z
В Украине снова свирепствует коронавирус: какие симптомы новых подвидов и будет ли карантин
TSN
2025-08-22T18:36:18Z
Эти «сеточки» на теле сигнализируют о болезнях
Comments UA
2025-08-22T15:57:59Z
Нові штами COVID-19 вже в Україні, але локдаунів не буде — епідеміологиня
Апостроф
2025-08-22T15:51:57Z
Упражнения для простаты: это должен делать каждый мужчина после 40 лет
Comments UA
2025-08-22T14:48:32Z
Какой завтра, 22 августа, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-08-21T06:03:54Z
Место силы и веры. Где в Украине находится украинский Иерусалим
Telegraf
2025-08-22T23:30:45Z
17 августа: церковный праздник сегодня, что выбросить из дома, чтобы ушли болезни и печали
UAToday
2025-08-17T04:00:46Z
Вдова Поклада после его смерти поскандалила с бывшей Джигарханяна, которая позвонила из Москвы
TSN
2025-08-09T11:03:40Z
Скоро в школу: 12 практических советов о том, как подготовить ребенка к учебному году в Украине
Фокус
2025-08-23T07:00:27Z
Мужчина заметил странную зависимость жены от телефона: раскрытая правда шокировала его
Фокус
2025-08-23T07:00:08Z
Дроны атаковали завод ударных БПЛА в России
Новости Украины
2025-08-09T09:42:54Z
Квартирный вопрос: как государство планирует помогать переселенцам с жильем
Корреспондент
2025-08-15T14:18:15Z
Литва формирует трехуровневую линию обороны на границе
Корреспондент
2025-08-14T18:27:05Z
Саратовский НПЗ в России остановил прием нефти после атаки беспилотников
Новости Украины
2025-08-11T19:30:20Z
Азербайджан может снять эмбарго на поставку оружия Украине
TSN
2025-08-11T01:21:49Z
Выгодно ли работать на пенсии: сколько прибавят за каждый месяц
Знай
2025-08-14T05:06:09Z
Доплаты к пенсии: кто может получить и как оформить
Знай
2025-08-23T07:07:08Z
Продуктовая корзина в США и Украине: блоггер показал, где дешевле цены
Знай
2025-08-23T06:21:17Z
Падение цены: в Украине подешевел один из овощей борщевого набора
ZN UA
2025-08-23T05:03:51Z
Курс валют на выходные, 23-24 августа: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-08-23T04:21:41Z
Пенсии, налоги и штрафы: какие изменения принесет 2026 год
Знай
2025-08-23T04:21:24Z
Пенсионные выплаты: как происходит их перерасчет
ZN UA
2025-08-23T03:42:34Z
Кабмин упростил продажу подержанных авто: от чего избавили украинцев
Знай
2025-08-16T15:51:16Z
Вводят новый синий сигнал светофора: водители в шоке, штрафов станет больше
Знай
2025-08-16T12:30:45Z
В Киеве заметили новейший спортивный электрокроссовер Smart
Фокус
2025-08-09T09:42:13Z
Их существует всего 10: в Украине появился очень редкий спорткар BMW 2000-х
Фокус
2025-08-23T07:00:46Z
Это портит кузов: главные ошибки при мытье автомобиля
UAToday
2025-08-23T00:33:35Z
Mitsubishi отзывает почти 92 тысячи кроссоверов Outlander
Корреспондент
2025-08-22T19:36:48Z
62-летняя фанатка "Формулы-1" выиграла суперкар McLaren, но отказалась от машины
Фокус
2025-08-22T15:00:43Z
Chrysler создал идеальное семейное авто для украинских дорог
Фокус
2025-08-22T14:30:06Z
Покупка авто с пробегом: почему велик риск со временем потерять большую сумму средств
Comments UA
2025-08-22T13:54:09Z
Осень уже близко: синоптик назвал точную дату, когда погода изменится в Украине
Telegraf
2025-08-22T17:57:17Z
Этот лайфхак спасет вас от адской жары: как охладить дом за 15 минут
Знай
2025-08-09T10:51:17Z
В Херсоне дрон РФ атаковал автобус, много жертв
Корреспондент
2025-08-09T09:00:55Z
Россияне продвинулись в трех областях - DeepState
Корреспондент
2025-08-14T08:36:30Z
В Киеве и двух областях объявлена воздушная тревога, раздаются мощные взрывы: что известно
TSN
2025-08-23T07:18:57Z
Враг проламывает украинские фланги: скоро начнутся бои за Константиновку
Новости Украины
2025-08-23T07:18:19Z
"Я шел воевать, а попал в мясорубку", — оккупант жалуется, как ему не повезло. ВИДЕО
Новости Украины
2025-08-10T20:36:12Z
Оракул Ленорман на 16 августа 2025 года для всех знаков зодиака: Близнецам – вдохновение, Козорогам – стабильность
TSN
2025-08-16T00:33:08Z
Пленный россиянин получил пожизненное за расстрелы под Купянском
Корреспондент
2025-08-14T12:06:33Z
Больше всего "мотают" электроэнергии: эксперты назвали разоряющие вас приборы
Знай
2025-08-16T20:12:38Z
Конец эпохи ветряных турбин: что такое Hercules, производящий 5000 кВтч в домашних условиях
Фокус
2025-08-21T09:57:46Z
Полнолуние и новолуние в августе 2025: лунный календарь
VGorode
2025-08-09T11:33:37Z
Ограничения в мессенджерах: Россия усиливает цифровой контроль
Хвиля
2025-08-14T00:15:39Z
Хорошее, но консервативное обновление шедевра Хидео Кодзимы: Metal Gear Solid Delta: Snake Eater оценили на 87 из 100
GameMag
2025-08-23T07:03:11Z
Asus и Microsoft объявили дату выхода портативных консолей ROG Xbox Ally
Знай
2025-08-23T06:51:47Z
Цифровая головоломка, которая захватила сеть: найдите число 16 за 7 секунд
Gazeta UA
2025-08-15T14:15:23Z
Хакеры атаковали Google и похитили данные миллиардов пользователей: как защитить себя
TSN
2025-08-23T06:48:51Z
Ученые обнаружили новый вид динозавра: в чем его особенность
TSN
2025-08-23T06:48:19Z
Что будет, если хранить лимоны в морозилке: вам точно это понравится
TSN
2025-08-10T12:48:31Z
Гороскоп на сегодня 16 августа: финансы овнов, обман близнецов и разочарование рыб
Знай
2025-08-16T02:06:53Z
В Египте нашли затерянный город времен раннего христианства
Корреспондент
2025-08-13T17:21:02Z
Только с этими тремя ингредиентами может быть качественное мороженное: узнайте, о чем речь
Comments UA
2025-08-23T07:12:15Z
Всего четыре ингредиента – и ваша кухня пахнет домашним уютом: простой рецепт яблок в тесте
Telegraf
2025-08-23T07:00:19Z
Развлекать или развивать? Дилемма украинских музеев и замков
ZN UA
2025-08-23T05:43:11Z
Знаки-миллионеры: кого ждет лучшая осень в их жизни
Gazeta UA
2025-08-23T05:42:02Z
Дорогие семена или дешевые? Украинка сравнила, какие огурцы дали хороший урожай, а какие — разочаровали
Telegraf
2025-08-23T04:42:25Z
Эту ягоду можно перепутать с ежевикой. Можно ли ее пробовать
Telegraf
2025-08-23T03:03:04Z
Вербич озвучил, при каких условиях готов вернуться в Динамо
Корреспондент
2025-08-09T10:00:26Z
"Шахтер" вылетает из Лиги Европы: дальше борьба за Лигу конференций
Gazeta UA
2025-08-15T11:09:51Z
Форвард юношеской сборной Украины попал в сферу интересов Реала
Корреспондент
2025-08-23T06:48:34Z
На фронте погиб мастер спорта международного класса Алексей Хабаров
Корреспондент
2025-08-23T06:42:59Z
Украинец Дорощук впервые в карьере победил на этапе Бриллиантовой лиги
Комсомольская правда
2025-08-23T06:03:17Z
Наполи делает шаг к трансферу нападающего из Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2025-08-23T04:24:13Z
"Можно я оставлю его себе?": Трамп не захотел отдавать кубок ЧМ
Корреспондент
2025-08-22T23:12:09Z
Челсі не залишив шансів Вест Гему вольовим камбеком
Football.ua
2025-08-22T21:00:08Z
Украинский футболист "Динамо" перешел в турецкий клуб
ZN UA
2025-08-22T20:45:42Z