Наразі роботи на ринку багато: всі шукають всіх. До того ж влітку до всього спектру вакансій додається сезонна робота, для виконання якої не потрібні особливі навички та часто достатньо лише теоретичних знань.
Влітку бізнес-процеси хоч і уповільнюються, але точно не припиняються. Компанії та рекрутери так само розміщують вакансії, розглядають резюме, проводять співбесіди та роблять пропозиції фахівцям. Про це пише Фокус у своєму новому матеріалі "Якщо є бажання працювати: яку роботу можна знайти влітку в Україні".
Експерти ринку праці кажуть, що низька активність влітку — цілком об'єктивна реальність. Літо — це період видимого зниження "бурхливої діяльності", коли керівники йдуть у відпустку, компанії очікують меншої активності від рекрутерів, а багато кандидатів відпочивають.
Зараз на українському ринку спостерігається дефіцит кадрів, в переважній більшості галузей економіки зафіксована нестача персоналу
Водночас HR-експертка, власниця HR-агенції Домініка Іванова-Бекар вважає літній низкий сезон відлунням стереотипів з радянських часів, коли переважна більшість громадян мала обмеження на виїзд з країни. Тож можливість поїхати на море була тільки влітку, відповідно більшість намагалися відпочивати саме в цей період. "Інший важливий момент стосується того, що літо – це пора довгих дитячих канікул, тож батьки школярів традиційно прагнуть провести разом сімейну відпустку без порушень навчального процесу", — зазначила експертка у розмові з Фокусом.
Проте наразі війна дещо змінила літні тенденції на ринку. "Зараз на українському ринку спостерігається дефіцит кадрів – і цим в принципі все сказано, — каже Іванова-Бекар. — В переважній більшості галузей економіки зафіксована нестача персоналу, тож зараз бізнесу не на часі скорочувати пошук на свої вакансії. А соціальні та економічні фактори не дають можливості бізнесу сповільнювати роботу, особливо це стосується малого та середнього бізнесу".
Експерти кажуть, що наразі роботи на ринку багато: всі шукають всіх. До того ж влітку до всього спектру вакансій ринку праці додається сезонна робота, для виконання якої не потрібні особливі навички та часто достатньо лише теоретичних знань.
"На сезонну роботу роботодавці радо розглядають студентів, а в деяких випадках і підлітків. Проте варто зазначити, що до останніх в переважній більшості випадків трудове право не застосовується і підлітки працюють неофіційно", — каже експертка.
За словами Домініки Іванової-Бекар, бал в сезонній роботі традиційно править HoReCa, а також туризм, сфера послуг та будівництво. Роботодавці запрошують на сезонну роботу пошукачів на вакансії офіціантів, барменів, кухарів, покоївок, прибиральників, різноробочих, менеджерів в пункти прокату велосипедів, рятувальників на пляж, помічників менеджерів з туризму, вантажників, двірників.
Багато вакансій продавців в тимчасові точки торгівлі, зазвичай це торгівля морозивом чи напоями. Також потрібні установщики кондиціонерів, монтажники сонячних електростанцій, пакувальники-сортувальники. І традиційно багато вакансій в літні табори, де шукають вожатих, вихователів, педагогів-організаторів, аніматорів та медичних сестер.
Нагадаємо, що у 2024 році середня зарплата в Україні може скласти 23 тисячі гривень. Таке підвищення відбувається через катастрофічний брак кадрів.
Як раніше писав Фокус, українським роботодавцям не вистачає працівників і далі ситуація тільки погіршуватиметься. Демографи бачать вихід у сотнях тисяч нових мігрантів щороку, проте економісти кажуть, що економіка стільки не "перетравить".