MY.UAНовини
"У Москві українських перевертнів чимало". Вадим Крищенко – про освистаного в Києві Кобзона, жорсткість Ротару та суперечку з Кудлай про мову
"У Москві українських перевертнів чимало". Вадим Крищенко – про освистаного в Києві Кобзона, жорсткість Ротару та суперечку з Кудлай про мову

"У Москві українських перевертнів чимало". Вадим Крищенко – про освистаного в Києві Кобзона, жорсткість Ротару та суперечку з Кудлай про мову

Народний артист України Вадим Крищенко з початку великої війни продовжує жити та працювати на Батьківщині. Легендарному поету-пісняру 89 років. Він дуже активний у суспільному житті – митця можна зустріти в Києві і на прем’єрі фільму, і на творчому вечорі когось із колег.

В інтерв’ю OBOZ.UA Вадим Крищенко розповів про роботу з найвідомішими українськими співаками: Раїсою Кириченко, Софією Ротару, Назарієм Яремчуком. А також згадав артистів, які народилися та виросли в Україні, однак зрадили її.

– Вас називають одним із найплодючіших авторів в Україні. Як вам вдалося не написати ні однієї пісні російською?

– Я завжди таким був, і цим викликав у радянської влади обережність до своєї персони. Мені пропонували за пісні російською великі гонорари, але я знаходив причини, щоб відмовитися. Казав, що не вмію, не знаю – всяке придумував. А написав я справді багато – майже тисячу пісень. Видано 57 книжок віршів. З десяток моїх пісень мають мільйонні перегляди на YouTube. Я, мабуть, найбільше зробив творчих вечорів у Палаці "Україна". І там жодного разу не звучали пісні російською. До моїх колег часто приїжджали на виступи гості з сусідньої держави. До мене – композитор Олександр Морозов з Москви, який співпрацював з багатьма нашими артистами.

Морозов у мене співав українською. Олександр народився в селі Окниця на кордоні тодішніх Української та Молдавської республік. І насправді його прізвище – Мороз. Батькові-українцю змінили, коли мобілізували на війну. "Як вас звати?" – "Сергій Мороз". – "Значить, будете Морозов". Переінакшили на російську манеру.

До речі, батько згодом поновив справжнє прізвище. Мама Олександра довгий час мешкала в Україні, вони були розлучені з чоловіком. І сам Олександр, вже будучи відомим, кілька років тут жив, переїхав до дружини, що родом із Черкас. Тут народився один з його синів. Тому Морозов має абсолютно українську кров. Він і покійному Білоножку писав. І Аллі Кудлай. "Красива жінка незаміжня", пам’ятаєте таку пісню?

– А правда, що ви якось посперечалися з Аллою Кудлай через те, що вона мала в репертуарі кілька пісень російською?

– Так, було таке. Запитав: "Алло, чому ти співаєш російською?". А вона: "Та українською зараз нічого не заробиш". "Знаєш, ти, мабуть, і російською не заробиш, – кажу. – Твоя вимова – українська". Розкажу ще одну історію. Колись молодий Віталій Білоножко, царство йому небесне, звернувся з проханням допомогти поїхати на гастролі в Канаду на фольклорний фестиваль. Я попросив за нього, мовляв, хороший хлопець.

А мені кажуть: "Та ні, він співає російські пісні, а там потрібні лише українські". Я переказав йому ту розмову. А він: "Клянуся, що не буду більше співати російською". І його взяли з нами. Через років десять бачу, що знову співає російською. Кажу: "Віталію, ти ж обіцяв". Він розгубився, а потім: "Та я ж всього на сім років клявся". Віджартувався. Знаєте, на мою думку, не можна категорично звинувачувати в цьому виконавців. Бо часи для них були непрості. Окрім всього іншого, вони їздили, наприклад, з виступами в Афганістан, де було чимало українців серед солдатів. А через це вимагали від них для концерту пісні російською.

– Були артисти, які ніколи не співали російською?

– Я думав, що не співав Павло Дворський. Але коли запитав, він сказав: "Вадиме Дмитровичу, маю гріх, одну пісню таки виконував". Коли я про це сказав, то Оксана Білозір заявила: "Я не співала". Але потім мені сказали, що вона теж мала пісню російською.

– Ваші пісні є в репертуарі Софії Ротару. Розкажіть, яка вона в звичайному житті.

– У мене є пісня "Білі нарциси" – спочатку її заспівала Лілія Сандулеса. Ротару почула і каже: "Я буду її співати". Композитор пісні Геннадій Татарченко, автор музики, каже: "То вже її співають". Вона: "А мені байдуже, хто її співає!". Я був присутнім на записі цієї композиції. І хочу сказати, що Ротару – дуже жорстка до себе в роботі. Вона записувала цю маленьку пісню два дні. От здавалось, що все вже прекрасно, закінчуємо: "Соню, все нормально". Вона: "Ні!" Ще раз і ще проходить все спочатку. Я думаю, що один із секретів її популярності: вона ніколи не ставилася до роботи якось злегка.

А пізніше я якось поїхав до Криму, вийшов увечері прогулятися, і з кожного танцювального майданчика неслися "Біли нарциси" у виконанні Ротару. Було приємно ще й тому, що в Криму українську можна було почути не так часто. А потім Софія Ротару записала "Лаванду", і вона вже перебила трошки "Білі нарциси".

Я радію, що так багато українських виконавців брали мої пісні – Дмитро Гнатюк, Раїса Кириченко, незабутній Назарій Яремчук, Соня Ротару, Василь Зінкевич, Алла Кудлай. Навіть Кобзон у мене співав українською мовою. Якось на одному з концертів у Києві чомусь вирішив виконати "Україна ненька – матінка Росія". А це вже було в роки незалежності. Його освистали і довго кричали "ганьба!". Він пішов зі сцени запльований, однак потім повернувся і заспівав мою пісню "Одна-єдина". І це трохи притишило провальний виступ. Але, як мені розповідали, режисер-постановник офіційних концертів у палаці "Україна" Борис Шарварко більше Кобзона не запрошував.

Як я поставився до того, що він виявився запроданцем? Таких дуже багато, він лише один з них. Я завжди до нього негативно ставився, здебільшого через його величезну зверхність. Людина він талановита, нічого не скажеш, але не українець. Це наш недруг.

Свого часу я працював ще з одним таким співаком – Олександром Сєровим, який теж народився та виріс в Україні. Ми багато зробили, щоб його перевести до Києва, коли він був солістом у Чернівцях та Луцьку. А зараз він каже, що особисто бачив, як по Хрещатику ходили українці зі свастикою. Де ти таке бачив? Після цього я сказав: "Викреслюю це прізвище зі своєї пам’яті. Як і Таїсії Повалій та Ані Лорак".

Я навіть вірш про це написав: "Ну що сказать – ганьба завжди зухвала. Ми знаємо: в гадючнику Москви перевертнів вкраїнських є чимало, хто почепив орла до голови. Не називаючи усі словесні хиби, сказати хочу про майстрів октав, хто, вирощений на українськім хлібі, талант і совість недругу продав. Ви співом солодили ту країну, що отчий край ваш хоче спопелить. Все нищить і ґвалтує без упину. Хто поєднавсь з гидотою – сам гидь. Мені паскудно згадувать ці лиця. Для виправдання не стачає слів. Покара не мине тих – сокошиться, хто зрадив рід і заповідь батьків. Ми власні рани правдою загоїм. Хай озориться гідністю доба. Й напише на знаменах: "Честь Героям! А зрадникам й перевертням – ганьба!".

– Тим часом ще один співак, який був дуже популярним у Росії і з яким ви працювали, навпаки, публічно звинувачує Кремль у розв’язанні війни в Україні, а Росію називає "потворною країною". Це Ярослав Євдокимов – народний артист Білорусі та заслужений у РФ.

– Ярослав народився в Рівному, його мама – українка. Пізніше вона перевезла його до Росії, але до семи років він розмовляв лише українською. Згодом жив якийсь час в Україні, а потім переїхав до Білорусі, звідки родом його дружина. А звідти – до Росії, навіть отримав їхнє громадянство. Коли жив у Білорусі, ми з ним записали дуже хорошу пісню "Україна-мати", де є такі слова: "Україно-мати, ми твої сини, перед лютим боєм ти нас пригорни. Україно-нене, в радості, журбі, на синівську вірність клянемось тобі". Але на художній раді її не прийняли. Сказали, що це заклик до міжнаціональної ворожнечі. Кажу: "Ні, це заклик берегти своє – країну, незалежність".

– Ви багато написали ще для однієї прекрасної співачки Раїси Кириченко. Доля подарувала їй незрівняний голос, але непросту долю.

– Коли ми з нею познайомилися, здається, вона ще не була навіть заслуженою артисткою. Вона записала більше десятка моїх пісень. Так сталося, що через хворобу в неї почали відмовляти нирки, доводилося постійно проходити процедуру гемодіалізу. Згодом обидві нирки видалили, вона стійко витримала пересадку донорського органа. Щоб зібрати кошти на цю операцію, артисти організували благодійний концерт. Трохи допомогла держава. Раїсу оперували в Німеччині. Вона повернулася і ще сім років тішила нас своїм співом. Єдине – її не дуже слухалися ноги, тому дуже боялася впасти на сцені. Тому, коли ми виступали разом, придумали такий хід: вона співає, я виходжу і запрошую її танець. І так підтримую під час виступу.

– В інтерв’ю нашому виданню, згадуючи Назарія Яремчука, який боровся з раком, ви розповідали, що теж мали онкологічне захворювання…

– Мені ще не було 50 років. У якийсь момент став відчувати: болить та болить. Провели дослідження – пухлина кишківника, треба різати. Я був знайомий з Олександром Шалімовим – це блискучий хірург, у нього ювелірні руки. Він мене і прооперував і, як бачите, до цього часу я живий. Як колись сказав про нього Микола Амосов, що вчений він нульовий, людина така собі, а хірург від Бога. Відомо, що між ними все життя було свого роду суперництво. Цікаво, що Амосов усе життя себе беріг: слідкував за здоров'ям, притримувався дієти, бігав. А Шалімов міг випити в задоволення, їв усе, що бажав – і обидва прожили однаково.

– Вадиме Дмитровичу, як вам живеться під час війни?

– Я мешкаю один, а, враховуючи, що мені вже пішов 90-й рік, зрозуміло, непросто. Якщо доживу до першого квітня наступного року, то відзначатиму ювілей. Я нещодавно якось оглянувся навколо, то митців, особливо тих, хто тулиться до пісні, такого віку і немає в Україні. З письменників, мабуть, Ліна Костенко, ще, може, кілька митців.

Звичайно, війна – це лихо. Але я собі думаю так: це велике випробування, з якого ми повинні вийти і вийдемо повноцінною українською нацією. Бо так доля розпоряджалася, що ми насправді повноцінною державою і не були. А от зараз нарешті станемо європейською, великою українською державою. І це мене надихає. Ну а з чим можу допомогти в такому віці Україні відстоювати свою державність? З того часу, коли почалася війна, я майже кожен день пишу. Минулого року вийшли друком поетичні репортажі кривавої війни з московськими загарбниками під назвою "Непоборність". Написав близько десяти пісень. Одну з них "Українській армії слава і хвала" виконує Павло Дворський із синами. Тож я не змовкаю.

– Теперішня війна не перша на вашому віку. В дитинстві ви були свідком Другої світової.

– Коли почалася та війна, то мені було шість років, тож я вже свідомий був. Пам'ятаю, як у наше село на Житомирщині зайшли німці. Як вони спочатку були лагідними з нами – шоколадки роздавали дітям. А коли наші партизани почали активно діяти, стали жорстоко ставитися. Але такого, що зараз творять російські окупанти, не було. Німці не ґвалтували наших жінок, не крали дітей, не вбивали на вулицях мирних жителів. Не було такої звірячої жорстокості. Я думаю, що навіть найжорстокіший звір не додумається до того, що роблять окупанти.

– Ви автор багатьох українських шлягерів. Скажіть, статки заробили?

– У мене звичайна двокімнатна квартира, автомобіля не маю. Ми з дружиною багато років збирали гроші – думали, будуть дітям. А потім на ощадних книжках "згоріли" 70 тисяч карбованців. Уже пізніше я ще зібрав, але банк, де тримав заощадження, "лопнув". Але це життя. Знаєте, як я кажу: Бог забрав гроші, але продовжив життя.

У мене, на жаль, є проблеми з молодшим сином. Він має залежність, але я не хочу виносити подробиці всього цього на широкий загал. Багато років і донині я допомагаю йому боротися, а це недешево. Сину 46 років. Старший син (між ними різниця – 10 років) з родиною мешкає за кордоном. Дружина моя пішла з життя дуже рано – у 48 років. Сталася трагічна історія. Вона поїхала на екскурсію до Польщі, а коли поверталася – автобус потрапив в аварію. Водій загинув, пасажири отримали різного виду травми. Дружина зламала руку і дуже вдарилася животом. Рука з часом зажила, ми заспокоїлися.

А потім почала жалітися, що погано почувається. Зробили аналізи: пухлина. Знаєте, зараз лікарі не виключають травми як причини появи злоякісних новоутворень – ми думаємо, що в нашому випадку саме так і сталося. Оперував дружину Шалімов, я очікував біля операційної. Коли він вийшов, сказав, що надії немає – пішли метастази. Я попросив дружині не казати нічого. Він прийшов до палати, коли вона вийшла з наркозу, сказав, що будемо скоро потихеньку виходити гуляти. Вона так зраділа! А потім дуже скоро її не стало.

– Свого часу дуже гучно пролунала історія про те, що польський режисер Єжи Гофман у своєму фільмі "Вогнем і мечем" незаконно використав вашу пісню "Наливаймо, браття". Чим це все закінчилося?

– Мені юристи сказали тоді: це виграшна справа, треба подавати до суду. Мовляв, доведеться вкласти 5 чи 10 тисяч доларів, а виграєте дуже багато. Але справа не в грошах, які треба було вкласти. Потрібно було їхати до Польщі на судові засідання. Мені це було важко. До речі, в той час мені телефонував навіть Богдан Ступка, який грав у цій картині. Мабуть, попросили, не знаю. Каже: "Вадиме Дмитровичу, Гофман – наш друг". Я кажу: "Богдане Сильвестровичу, ви ж не безкоштовно працювали в його картині? То чому так ставитеся до моєї роботи?"

– Коли у вас запитують про секрети довголіття, що відповідаєте?

– Я думаю, що це генетика. В мене бабуся була така міцна. Цікаво, що в дитинстві я багато хворів. Прожив цікаве, але непросте життя. Маю проблеми з молодшим сином, дружина померла. Багато всіляких життєвих перипетій було. Але мене постійно рятувала творчість. Ще одне: я ніколи не випивав (ну може чарочку – не більше) – така особливість організму. І чесно кажучи, навіть заздрю тим, хто може з допомогою алкоголю розслабитися. Також я ніколи не палив. Батько був директором школи. Казав: "Як побачу з цигаркою – начувайся!". Хлопці бігали курити за туалет на вулиці, я – ні. Навіть коли став студентом факультету журналістики університету Шевченка, друзі пропонували: закури. Але якось це не моє, не тягнуло.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з фронтменом гурту "Мандри" Сергієм Фоменком (Фомою) – про найгучніше прізвище героя на фронті та артистів, які піаряться на війні.

А ще на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучим та актором Геннадієм Попенком – про відомих колег на фронті та свою роботу в ЗСУ.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Робота, необумовлена трудовим договором: чи можуть тимчасово перевести працівника
ZN UA
2025-04-01T22:22:35Z
Зеленський відзначив «Хрестом бойових заслуг» нового комбрига, який воює на Донеччині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T22:15:55Z
2 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T21:06:50Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-04-01T20:51:01Z
Мер Венеції оприлюднив нові подробиці щодо майбутнього весілля Безоса і Санчес
InternetUA
2025-04-01T20:49:55Z
В армію Росії заберуть рекордну кількість осіб: військовий оглядач зауважив важливий нюанс
24tv
2025-04-01T20:45:12Z
Декрет хочуть суттєво скоротити: у МОН запропонували ідею
Telegraf
2025-04-01T20:36:46Z
"Власна справа": майже 300 ветеранських родин отримають бізнес-гранти
Хвиля
2025-04-01T20:36:11Z
Турецькі розробники представили бойові корвети нового покоління класу Hisar
InternetUA
2025-04-01T20:28:19Z
"Введено режим надзвичайного стану": дрони атакували російський Таганрог, — росЗМІ
Фокус
2025-04-01T22:30:22Z
НАБУ викрило схему незаконного доступу до закритих судових рішень: повідомлено про підозру
Antikor
2025-04-01T22:03:37Z
Війна, день 1133. Трамп незадоволений заявами України й рф щодо припинення війни
Football.ua
2025-04-01T22:01:20Z
Міноборони звільнило Олексія Петрова з «Спецтехноекспорту»
Antikor
2025-04-01T22:00:14Z
У Європарламенті обговорюють майбутнє Радіо Свобода
InternetUA
2025-04-01T21:58:55Z
Ексчиновник ДПС Одещини Балануца не задекларував 3 мільйони гривень та низку активів: НАЗК виявило порушення
Antikor
2025-04-01T21:54:46Z
​Сербія та Угорщина підписали безпекову угоду
iPress
2025-04-01T21:51:05Z
Переїхав у новенький будинок, що може коштувати 14,5 мільйонів гривень: НАЗК не виявило невідповідності доходів та способу життя у ДБРівця
Antikor
2025-04-01T21:45:31Z
Путін випробовує терпіння Трампа на переговорах щодо припинення вогню, — The Hill
Хвиля
2025-04-01T21:33:56Z
За день ЗСУ знищили 122 ворожі артсистеми, у Британії їх всього 200 – Forbes
Факти ICTV
2025-04-01T22:06:06Z
Начальник ТСЦ у Стрию задекларував Mercedes, готівку та кредит: що відомо про статки Корейби
Antikor
2025-04-01T21:48:32Z
Комп’ютерний майстер обдурив чоловіка на 20 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-01T21:40:48Z
Кличка звинуватили в системному ігноруванні інформації про порушення на закупівлях
Antikor
2025-04-01T21:21:38Z
Похотливий ексначальник Рівненського ТЦК потрапив у новий скандал
Украина Криминальная
2025-04-01T21:09:44Z
На війні загинув військовослужбовець Артем Бабич із Броварів
Antikor
2025-04-01T21:03:29Z
Карта бойових дій в Україні станом на 1 квітня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T21:03:27Z
DeepState: ЗС РФ просунулися в Донецькій і Харківській областях
Antikor
2025-04-01T20:54:45Z
Загарбники анонсували будівництво житла в окупованому Сєвєродонецьку
Antikor
2025-04-01T20:39:20Z
Що буде з цінами на бензин в квітні: водіям дали прогноз
GlavRed
2025-04-01T21:27:34Z
Всі ФОПи повинні обов’язково сплатити 5280 гривень ЄСВ
Antikor
2025-04-01T21:24:13Z
Росіяни вдарили по Запоріжжю: загинула людина
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T21:03:36Z
Топовий майданчик для торгівлі NFT X2Y2 вимушений закритись після 3 років роботи
ITC
2025-04-01T20:18:48Z
Компанія Маска просить уряд США звільнити її від мит Трампа
InternetUA
2025-04-01T19:49:29Z
Шмигаль: Європейська комісія перерахувала Україні додаткові 3,5 мільярда євро
Antikor
2025-04-01T19:48:15Z
Квітневі новації для пенсіонерів: кому вдасться отримати підвищення виплат
Хвиля
2025-04-01T19:45:48Z
Кількість мільярдерів у Росії встановила новий рекорд, попри санкції
Telegraf
2025-04-01T19:27:44Z
Пенсіонери отримають надбавку у 2025 році: кому та на скільки підвищать виплати
GlavRed
2025-04-01T19:27:32Z
Той самий Адріано: який вигляд Челентано має зараз
GlavRed
2025-04-01T22:36:54Z
Нагієв зробив шокуюче зізнання про позашлюбного сина
GlavRed
2025-04-01T21:27:52Z
Довгоочікувані новинки місяця: 10 найцікавіших серіалів квітня
24tv
2025-04-01T20:48:44Z
Не впізнати: путініст Філіп Кіркоров спантеличив своїм виглядом після смерті батька
GlavRed
2025-04-01T20:27:33Z
"Бородавка неприємна": Сумська зізналася, куди зникла її фірмова родимка
GlavRed
2025-04-01T20:27:09Z
"Намагалася зберегти": мовчунка Стоцька приголомшила схожою на Кіркорова донькою
GlavRed
2025-04-01T19:27:31Z
"Відлуння складних часів": Наталія Могилевська показала обличчя без макіяжу
GlavRed
2025-04-01T19:27:25Z
"Я боюся": Кошовий розповів, як скинув вісім кілограмів
GlavRed
2025-04-01T19:27:18Z
Що дивитися на Netflix у березні: 6 захопливих фільмів та серіалів, які не можна пропустити
24tv
2025-04-01T19:21:17Z
Реал у драматичному матчі вирвав нічию у Реала Сосьєдада
24tv
2025-04-01T22:21:38Z
Реал Мадрид із Луніним вирвав квиток до фіналу Кубка Іспанії у Реала Сосьєдад в овертаймі
Football.ua
2025-04-01T22:13:14Z
Атлетіко — Барселона: прогноз букмекерів на матч Кубка Іспанії
Football.ua
2025-04-01T21:31:19Z
Дубль і асист Усмана Дембеле врятував ПСЖ від ганебної поразки Дюнкерку на шляху до фіналу Кубка Франції
Football.ua
2025-04-01T21:21:30Z
Називала його «героєм»: Донька окупанта візьме участь у чемпіонаті Європи з боротьби
Antikor
2025-04-01T21:12:12Z
Емполі у дебютному старті Коваленка зазнав нищівної поразки від Болоньї в першому акті 1/2 фіналу Кубка Італії
Football.ua
2025-04-01T21:10:11Z
МЮ мінімально поступився Ноттінгем Форест
Football.ua
2025-04-01T21:04:19Z
Баєр Леверкузен сенсаційно вилетів від клубу третього дивізіону за крок до фіналу Кубка Німеччини
Football.ua
2025-04-01T20:58:07Z
АПЛ: Сака відзначив повернення переможним для Арсеналу голом проти Фулгема, Вулвз сильніші за Вест Гем
Football.ua
2025-04-01T20:42:06Z
Що посадити поруч з огірками, щоб захистити від спеки: найкращі рослини-сусіди
Gazeta UA
2025-04-01T21:09:08Z
Це смачніше за популярні газовані напої: рецепт березового соку з цукерками
24tv
2025-04-01T21:00:03Z
Нізащо не робіть цього з кухонним столом: привернете в дім бідність
24tv
2025-04-01T19:54:58Z
Ваша паска буде найгарніша: готуємо глазур без яєць з переможницею "МастерШеф"
24tv
2025-04-01T19:36:43Z
Це сусідство загубить урожай: які овочі не можна садити поряд із картоплею
Telegraf
2025-04-01T19:15:45Z
Класична шведська страва на кожен день: ці соковиті кульки замінять вам всі відбивні та котлети
Telegraf
2025-04-01T19:09:11Z
Як почистити аератор змішувача: покрокова інструкція
24tv
2025-04-01T19:06:15Z
Коли краще приймати душ – вранці чи ввечері: експерти дають відповідь, і вона таки дивує
24tv
2025-04-01T19:00:31Z
Вишукані парфуми, які пахнуть ваніллю: цей аромат неможливо забути
24tv
2025-04-01T18:39:35Z
На Закарпатті затримали прикордонника за підозрою у отриманні 5 тисяч доларів хабаря
Antikor
2025-04-01T21:15:08Z
У Таганрозі пролунали вибухи, через роботу ППО є наслідки
24tv
2025-04-01T21:00:25Z
У російському Таганрозі прогриміли вибухи: оголошено режим надзвичайної ситуації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T20:57:22Z
В Кропивницькому від атаки російського дрона помер Володимир Дзюба
Antikor
2025-04-01T20:06:34Z
Удар по Сумах 24 березня: у лікарні помер поранений
1News
2025-04-01T19:39:09Z
Проводили інформдиверсії проти України. СБУ викрила агентів РФ в Київській області
InternetUA
2025-04-01T18:37:00Z
У чоловіка "з Донеччини", який скоїв напад в Амстердамі, підозрюють терористичний мотив
Европейская правда
2025-04-01T18:33:36Z
Прилетіло у двір, – оперний співак шокував, як постраждала його квартира після атаки дронами
24tv
2025-04-01T18:27:57Z
В Ужгороді п'ятикласник приніс до школи підозрілий предмет: усіх евакуювали
24tv
2025-04-01T18:12:35Z
Зникнуть болі в шиї та колінах: які пози для сну найкращі
Gazeta UA
2025-04-01T21:39:47Z
Прорив у медицині: США створили ліки, які врятують мільйони життів
Gazeta UA
2025-04-01T20:03:50Z
Жувальна гумка може містити тисячі мікропластикових частинок – дослідження
24tv
2025-04-01T17:15:51Z
МОЗ України здешевлює ліки
360ua.news
2025-04-01T17:12:20Z
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
24tv
2025-04-01T16:21:19Z
Харчові добавки, які не працюють: на що не варто витрачати гроші
24tv
2025-04-01T16:06:48Z
Суперкомп’ютери допомагають розкрити секрети відновлення ДНК
Portaltele
2025-04-01T15:55:54Z
Інвестиції в медицину: Україна та Франція підписали сім угод на €51 мільйон
УкраинФорм
2025-04-01T15:07:12Z
Жінка раптом заговорила після 18 років мовчання: яка технологія допомогла
Фокус
2025-04-01T14:30:15Z
Новий супер'якісний генератор картинок ChatGPT тепер доступний усім користувачам
InternetUA
2025-04-01T21:28:24Z
Перша у світі сенсорна чашка з прогнозом погоди, іграми та ШІ скоро вийде у продаж: ціна не кусається
Знай
2025-04-01T19:51:54Z
У Польщі з'явиться підігрів на покриттях автобанів: як це зменшить кількість ДПТ
24tv
2025-04-01T19:36:32Z
Ядерні міні-реактори в кожну домівку: вчені розповіли, коли ми ними скористаємося
InternetUA
2025-04-01T19:01:00Z
Android-смартфони «шпигують» за власниками: як припинити стеження
InternetUA
2025-04-01T18:28:25Z
Asus та Xbox натякнули на спільний випуск портативної консолі
24tv
2025-04-01T18:18:09Z
Вітряк, що звучить як музика: вітрові турбіни відходять у минуле
24tv
2025-04-01T18:15:41Z
Три типи додатків, що найбільше шкодять смартфону
InternetUA
2025-04-01T17:58:19Z
Проблема досі є: власники OLED-телевізорів розповіли, як вони псуються
InternetUA
2025-04-01T17:27:17Z
Рекордні продажі Subaru: Solterra зростає на 159%
Топ Жир
2025-04-01T22:15:37Z
Лише 495 вироблено цих автомобілів від Ford, а цей має трохи більше 2 тисяч миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-01T21:15:58Z
У першому кварталі седан став другим за популярістю моделлю Hyundai
Топ Жир
2025-04-01T20:45:04Z
"Мене веселить, коли люди дивуються": Білл Гейтс назвав своє улюблене авто
24tv
2025-04-01T20:33:13Z
Непристебнутий ремінь в авто - чим загрожує водіям та пасажирам у 2025 році
GlavRed
2025-04-01T20:27:59Z
Електромобіль вартістю $41K від Xiaomi: поєднання Tesla Roadster із Lancia
Топ Жир
2025-04-01T20:00:56Z
Ford створює патент на імітацію механічної коробки передач для надання електромобілям почуття «живості»
Топ Жир
2025-04-01T19:30:39Z
Як з’явився найпопулярніший автомобіль-амфібія
AutoCentre
2025-04-01T19:03:00Z
Скільки вартує Rimac Nevera на відкритому ринку: скоро дізнаємося
Топ Жир
2025-04-01T18:45:33Z