MY.UAНовини
"У Москві українських перевертнів чимало". Вадим Крищенко – про освистаного в Києві Кобзона, жорсткість Ротару та суперечку з Кудлай про мову
"У Москві українських перевертнів чимало". Вадим Крищенко – про освистаного в Києві Кобзона, жорсткість Ротару та суперечку з Кудлай про мову

"У Москві українських перевертнів чимало". Вадим Крищенко – про освистаного в Києві Кобзона, жорсткість Ротару та суперечку з Кудлай про мову

Народний артист України Вадим Крищенко з початку великої війни продовжує жити та працювати на Батьківщині. Легендарному поету-пісняру 89 років. Він дуже активний у суспільному житті – митця можна зустріти в Києві і на прем’єрі фільму, і на творчому вечорі когось із колег.

В інтерв’ю OBOZ.UA Вадим Крищенко розповів про роботу з найвідомішими українськими співаками: Раїсою Кириченко, Софією Ротару, Назарієм Яремчуком. А також згадав артистів, які народилися та виросли в Україні, однак зрадили її.

– Вас називають одним із найплодючіших авторів в Україні. Як вам вдалося не написати ні однієї пісні російською?

– Я завжди таким був, і цим викликав у радянської влади обережність до своєї персони. Мені пропонували за пісні російською великі гонорари, але я знаходив причини, щоб відмовитися. Казав, що не вмію, не знаю – всяке придумував. А написав я справді багато – майже тисячу пісень. Видано 57 книжок віршів. З десяток моїх пісень мають мільйонні перегляди на YouTube. Я, мабуть, найбільше зробив творчих вечорів у Палаці "Україна". І там жодного разу не звучали пісні російською. До моїх колег часто приїжджали на виступи гості з сусідньої держави. До мене – композитор Олександр Морозов з Москви, який співпрацював з багатьма нашими артистами.

Морозов у мене співав українською. Олександр народився в селі Окниця на кордоні тодішніх Української та Молдавської республік. І насправді його прізвище – Мороз. Батькові-українцю змінили, коли мобілізували на війну. "Як вас звати?" – "Сергій Мороз". – "Значить, будете Морозов". Переінакшили на російську манеру.

До речі, батько згодом поновив справжнє прізвище. Мама Олександра довгий час мешкала в Україні, вони були розлучені з чоловіком. І сам Олександр, вже будучи відомим, кілька років тут жив, переїхав до дружини, що родом із Черкас. Тут народився один з його синів. Тому Морозов має абсолютно українську кров. Він і покійному Білоножку писав. І Аллі Кудлай. "Красива жінка незаміжня", пам’ятаєте таку пісню?

– А правда, що ви якось посперечалися з Аллою Кудлай через те, що вона мала в репертуарі кілька пісень російською?

– Так, було таке. Запитав: "Алло, чому ти співаєш російською?". А вона: "Та українською зараз нічого не заробиш". "Знаєш, ти, мабуть, і російською не заробиш, – кажу. – Твоя вимова – українська". Розкажу ще одну історію. Колись молодий Віталій Білоножко, царство йому небесне, звернувся з проханням допомогти поїхати на гастролі в Канаду на фольклорний фестиваль. Я попросив за нього, мовляв, хороший хлопець.

А мені кажуть: "Та ні, він співає російські пісні, а там потрібні лише українські". Я переказав йому ту розмову. А він: "Клянуся, що не буду більше співати російською". І його взяли з нами. Через років десять бачу, що знову співає російською. Кажу: "Віталію, ти ж обіцяв". Він розгубився, а потім: "Та я ж всього на сім років клявся". Віджартувався. Знаєте, на мою думку, не можна категорично звинувачувати в цьому виконавців. Бо часи для них були непрості. Окрім всього іншого, вони їздили, наприклад, з виступами в Афганістан, де було чимало українців серед солдатів. А через це вимагали від них для концерту пісні російською.

– Були артисти, які ніколи не співали російською?

– Я думав, що не співав Павло Дворський. Але коли запитав, він сказав: "Вадиме Дмитровичу, маю гріх, одну пісню таки виконував". Коли я про це сказав, то Оксана Білозір заявила: "Я не співала". Але потім мені сказали, що вона теж мала пісню російською.

– Ваші пісні є в репертуарі Софії Ротару. Розкажіть, яка вона в звичайному житті.

– У мене є пісня "Білі нарциси" – спочатку її заспівала Лілія Сандулеса. Ротару почула і каже: "Я буду її співати". Композитор пісні Геннадій Татарченко, автор музики, каже: "То вже її співають". Вона: "А мені байдуже, хто її співає!". Я був присутнім на записі цієї композиції. І хочу сказати, що Ротару – дуже жорстка до себе в роботі. Вона записувала цю маленьку пісню два дні. От здавалось, що все вже прекрасно, закінчуємо: "Соню, все нормально". Вона: "Ні!" Ще раз і ще проходить все спочатку. Я думаю, що один із секретів її популярності: вона ніколи не ставилася до роботи якось злегка.

А пізніше я якось поїхав до Криму, вийшов увечері прогулятися, і з кожного танцювального майданчика неслися "Біли нарциси" у виконанні Ротару. Було приємно ще й тому, що в Криму українську можна було почути не так часто. А потім Софія Ротару записала "Лаванду", і вона вже перебила трошки "Білі нарциси".

Я радію, що так багато українських виконавців брали мої пісні – Дмитро Гнатюк, Раїса Кириченко, незабутній Назарій Яремчук, Соня Ротару, Василь Зінкевич, Алла Кудлай. Навіть Кобзон у мене співав українською мовою. Якось на одному з концертів у Києві чомусь вирішив виконати "Україна ненька – матінка Росія". А це вже було в роки незалежності. Його освистали і довго кричали "ганьба!". Він пішов зі сцени запльований, однак потім повернувся і заспівав мою пісню "Одна-єдина". І це трохи притишило провальний виступ. Але, як мені розповідали, режисер-постановник офіційних концертів у палаці "Україна" Борис Шарварко більше Кобзона не запрошував.

Як я поставився до того, що він виявився запроданцем? Таких дуже багато, він лише один з них. Я завжди до нього негативно ставився, здебільшого через його величезну зверхність. Людина він талановита, нічого не скажеш, але не українець. Це наш недруг.

Свого часу я працював ще з одним таким співаком – Олександром Сєровим, який теж народився та виріс в Україні. Ми багато зробили, щоб його перевести до Києва, коли він був солістом у Чернівцях та Луцьку. А зараз він каже, що особисто бачив, як по Хрещатику ходили українці зі свастикою. Де ти таке бачив? Після цього я сказав: "Викреслюю це прізвище зі своєї пам’яті. Як і Таїсії Повалій та Ані Лорак".

Я навіть вірш про це написав: "Ну що сказать – ганьба завжди зухвала. Ми знаємо: в гадючнику Москви перевертнів вкраїнських є чимало, хто почепив орла до голови. Не називаючи усі словесні хиби, сказати хочу про майстрів октав, хто, вирощений на українськім хлібі, талант і совість недругу продав. Ви співом солодили ту країну, що отчий край ваш хоче спопелить. Все нищить і ґвалтує без упину. Хто поєднавсь з гидотою – сам гидь. Мені паскудно згадувать ці лиця. Для виправдання не стачає слів. Покара не мине тих – сокошиться, хто зрадив рід і заповідь батьків. Ми власні рани правдою загоїм. Хай озориться гідністю доба. Й напише на знаменах: "Честь Героям! А зрадникам й перевертням – ганьба!".

– Тим часом ще один співак, який був дуже популярним у Росії і з яким ви працювали, навпаки, публічно звинувачує Кремль у розв’язанні війни в Україні, а Росію називає "потворною країною". Це Ярослав Євдокимов – народний артист Білорусі та заслужений у РФ.

– Ярослав народився в Рівному, його мама – українка. Пізніше вона перевезла його до Росії, але до семи років він розмовляв лише українською. Згодом жив якийсь час в Україні, а потім переїхав до Білорусі, звідки родом його дружина. А звідти – до Росії, навіть отримав їхнє громадянство. Коли жив у Білорусі, ми з ним записали дуже хорошу пісню "Україна-мати", де є такі слова: "Україно-мати, ми твої сини, перед лютим боєм ти нас пригорни. Україно-нене, в радості, журбі, на синівську вірність клянемось тобі". Але на художній раді її не прийняли. Сказали, що це заклик до міжнаціональної ворожнечі. Кажу: "Ні, це заклик берегти своє – країну, незалежність".

– Ви багато написали ще для однієї прекрасної співачки Раїси Кириченко. Доля подарувала їй незрівняний голос, але непросту долю.

– Коли ми з нею познайомилися, здається, вона ще не була навіть заслуженою артисткою. Вона записала більше десятка моїх пісень. Так сталося, що через хворобу в неї почали відмовляти нирки, доводилося постійно проходити процедуру гемодіалізу. Згодом обидві нирки видалили, вона стійко витримала пересадку донорського органа. Щоб зібрати кошти на цю операцію, артисти організували благодійний концерт. Трохи допомогла держава. Раїсу оперували в Німеччині. Вона повернулася і ще сім років тішила нас своїм співом. Єдине – її не дуже слухалися ноги, тому дуже боялася впасти на сцені. Тому, коли ми виступали разом, придумали такий хід: вона співає, я виходжу і запрошую її танець. І так підтримую під час виступу.

– В інтерв’ю нашому виданню, згадуючи Назарія Яремчука, який боровся з раком, ви розповідали, що теж мали онкологічне захворювання…

– Мені ще не було 50 років. У якийсь момент став відчувати: болить та болить. Провели дослідження – пухлина кишківника, треба різати. Я був знайомий з Олександром Шалімовим – це блискучий хірург, у нього ювелірні руки. Він мене і прооперував і, як бачите, до цього часу я живий. Як колись сказав про нього Микола Амосов, що вчений він нульовий, людина така собі, а хірург від Бога. Відомо, що між ними все життя було свого роду суперництво. Цікаво, що Амосов усе життя себе беріг: слідкував за здоров'ям, притримувався дієти, бігав. А Шалімов міг випити в задоволення, їв усе, що бажав – і обидва прожили однаково.

– Вадиме Дмитровичу, як вам живеться під час війни?

– Я мешкаю один, а, враховуючи, що мені вже пішов 90-й рік, зрозуміло, непросто. Якщо доживу до першого квітня наступного року, то відзначатиму ювілей. Я нещодавно якось оглянувся навколо, то митців, особливо тих, хто тулиться до пісні, такого віку і немає в Україні. З письменників, мабуть, Ліна Костенко, ще, може, кілька митців.

Звичайно, війна – це лихо. Але я собі думаю так: це велике випробування, з якого ми повинні вийти і вийдемо повноцінною українською нацією. Бо так доля розпоряджалася, що ми насправді повноцінною державою і не були. А от зараз нарешті станемо європейською, великою українською державою. І це мене надихає. Ну а з чим можу допомогти в такому віці Україні відстоювати свою державність? З того часу, коли почалася війна, я майже кожен день пишу. Минулого року вийшли друком поетичні репортажі кривавої війни з московськими загарбниками під назвою "Непоборність". Написав близько десяти пісень. Одну з них "Українській армії слава і хвала" виконує Павло Дворський із синами. Тож я не змовкаю.

– Теперішня війна не перша на вашому віку. В дитинстві ви були свідком Другої світової.

– Коли почалася та війна, то мені було шість років, тож я вже свідомий був. Пам'ятаю, як у наше село на Житомирщині зайшли німці. Як вони спочатку були лагідними з нами – шоколадки роздавали дітям. А коли наші партизани почали активно діяти, стали жорстоко ставитися. Але такого, що зараз творять російські окупанти, не було. Німці не ґвалтували наших жінок, не крали дітей, не вбивали на вулицях мирних жителів. Не було такої звірячої жорстокості. Я думаю, що навіть найжорстокіший звір не додумається до того, що роблять окупанти.

– Ви автор багатьох українських шлягерів. Скажіть, статки заробили?

– У мене звичайна двокімнатна квартира, автомобіля не маю. Ми з дружиною багато років збирали гроші – думали, будуть дітям. А потім на ощадних книжках "згоріли" 70 тисяч карбованців. Уже пізніше я ще зібрав, але банк, де тримав заощадження, "лопнув". Але це життя. Знаєте, як я кажу: Бог забрав гроші, але продовжив життя.

У мене, на жаль, є проблеми з молодшим сином. Він має залежність, але я не хочу виносити подробиці всього цього на широкий загал. Багато років і донині я допомагаю йому боротися, а це недешево. Сину 46 років. Старший син (між ними різниця – 10 років) з родиною мешкає за кордоном. Дружина моя пішла з життя дуже рано – у 48 років. Сталася трагічна історія. Вона поїхала на екскурсію до Польщі, а коли поверталася – автобус потрапив в аварію. Водій загинув, пасажири отримали різного виду травми. Дружина зламала руку і дуже вдарилася животом. Рука з часом зажила, ми заспокоїлися.

А потім почала жалітися, що погано почувається. Зробили аналізи: пухлина. Знаєте, зараз лікарі не виключають травми як причини появи злоякісних новоутворень – ми думаємо, що в нашому випадку саме так і сталося. Оперував дружину Шалімов, я очікував біля операційної. Коли він вийшов, сказав, що надії немає – пішли метастази. Я попросив дружині не казати нічого. Він прийшов до палати, коли вона вийшла з наркозу, сказав, що будемо скоро потихеньку виходити гуляти. Вона так зраділа! А потім дуже скоро її не стало.

– Свого часу дуже гучно пролунала історія про те, що польський режисер Єжи Гофман у своєму фільмі "Вогнем і мечем" незаконно використав вашу пісню "Наливаймо, браття". Чим це все закінчилося?

– Мені юристи сказали тоді: це виграшна справа, треба подавати до суду. Мовляв, доведеться вкласти 5 чи 10 тисяч доларів, а виграєте дуже багато. Але справа не в грошах, які треба було вкласти. Потрібно було їхати до Польщі на судові засідання. Мені це було важко. До речі, в той час мені телефонував навіть Богдан Ступка, який грав у цій картині. Мабуть, попросили, не знаю. Каже: "Вадиме Дмитровичу, Гофман – наш друг". Я кажу: "Богдане Сильвестровичу, ви ж не безкоштовно працювали в його картині? То чому так ставитеся до моєї роботи?"

– Коли у вас запитують про секрети довголіття, що відповідаєте?

– Я думаю, що це генетика. В мене бабуся була така міцна. Цікаво, що в дитинстві я багато хворів. Прожив цікаве, але непросте життя. Маю проблеми з молодшим сином, дружина померла. Багато всіляких життєвих перипетій було. Але мене постійно рятувала творчість. Ще одне: я ніколи не випивав (ну може чарочку – не більше) – така особливість організму. І чесно кажучи, навіть заздрю тим, хто може з допомогою алкоголю розслабитися. Також я ніколи не палив. Батько був директором школи. Казав: "Як побачу з цигаркою – начувайся!". Хлопці бігали курити за туалет на вулиці, я – ні. Навіть коли став студентом факультету журналістики університету Шевченка, друзі пропонували: закури. Але якось це не моє, не тягнуло.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з фронтменом гурту "Мандри" Сергієм Фоменком (Фомою) – про найгучніше прізвище героя на фронті та артистів, які піаряться на війні.

А ще на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучим та актором Геннадієм Попенком – про відомих колег на фронті та свою роботу в ЗСУ.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
«Железный гром, приближающий тишину»: выставка о боевом пути 43 ОАБр
ZN UA
2025-05-08T10:55:34Z
У Шэрон Стоун умерда мама
Фокус
2025-05-08T10:00:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Не дожил три дня до 40-летия: как выглядит могила брата Порошенко и как он умер
Telegraf
2025-05-08T11:24:35Z
Какое обещание Си дал Путину в Москве
Comments UA
2025-05-08T11:21:07Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
В США мужчина заплатил чужакам тысячи долларов, чтобы выгнать их из своего дома
Фокус
2025-05-08T11:15:00Z
Операция продолжительностью в полгода: "Хартия" освободила "Берлин" под Харьковом
ZN UA
2025-05-08T11:12:42Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Комаровский сообщил, какой препарат помогает Украине получать F-16
Comments UA
2025-05-08T10:18:59Z
Как не потерять бодрость и не заснуть после сытного обеда: ответ ищите в пищевых привычках
Gazeta UA
2025-05-08T09:36:24Z
Как организм переносит разный алкоголь
UAToday
2025-05-08T09:00:45Z
Душ, очки и закрытые окна: как облегчить симптомы аллергии
Знай
2025-05-08T07:51:37Z
В котором часу и что завтракать, чтобы сжигать лишние килограммы: ответ диетолога
Gazeta UA
2025-05-08T07:06:52Z
Благодаря этому массажу точно забудете о стрессе и выпадении волос: как он помогает
Comments UA
2025-05-08T07:03:42Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
«Перемирие» по-российски: В Купянске враг сбросил FPV-дрон на автомобиль
Комсомольская правда
2025-05-08T10:32:52Z
Экс-начальник Ровенского районного ТЦК получил еще одно подозрение
Корреспондент
2025-05-08T10:15:09Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Россияне сбросили взрывчатку из дрона на автомобиль полиции на Херсонщине
Корреспондент
2025-05-08T09:52:17Z
Новые детали авиаудара по Константиновке: спасатели извлекают людей из-под руин. ФОТО
Новости Украины
2025-05-08T09:36:34Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Как предпринимателю увеличить свою пенсию: какие возможности предоставляет Пенсионный фонд
ZN UA
2025-05-08T11:13:50Z
Май приносит скидки: какие продукты подешевеют уже скоро
Знай
2025-05-08T11:12:09Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
В пик морозов россияне могут оставить украинцев без газа. В Раде назвали рискованный сценарий
Telegraf
2025-05-08T11:06:46Z
С начала года в Украине закрылось на 44% больше ФЛП, чем в прошлом году
Корреспондент
2025-05-08T11:04:19Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Как накачать шину, если нет насоса - полезные советы водителям
UAToday
2025-05-08T11:06:34Z
Для большой семьи: Kia показала стильный и просторный минивэн-кроссовер за $15 000
Фокус
2025-05-08T10:25:30Z
10 дней, а затем – штраф: владельцев авто предупредили о важном правиле
Хвиля
2025-05-08T05:36:54Z
Volvo отзывает более 413 тысяч автомобилей в США из-за неисправности камер
Корреспондент
2025-05-07T18:30:20Z
Удобная функция "съедает" срок службы аккумуляторов на 40%: что делать
Фокус
2025-05-07T15:06:27Z
Эксклюзив за 2 миллиона евро: на продажу выставили самый дорогой BMW
Фокус
2025-05-07T13:42:43Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Пограничники предупредили о очередях на границе с Польшей: в чем причина
Апостроф
2025-05-08T11:25:28Z
Прогноз погоды в Днепре на 9 мая: синоптики предупредили о непогоде
Политека
2025-05-08T11:15:15Z
ВСУ об очередном "перемирии": зафиксировано более 50 боеприкосновений, отвечаем зеркально
Лига
2025-05-08T11:00:37Z
В ВСУ рассказали, выполняет ли РФ объявленное "перемирие"
Корреспондент
2025-05-08T10:52:21Z
В Сумской области хотят построить 11 подземных школ - это обойдется более чем в миллиард
Известия Киев
2025-05-08T10:37:54Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Рецепт шашлыка в лучших традициях: нежное куриное мясо в йогуртовом маринаде, которое тает во рту
Знай
2025-05-08T10:51:25Z
Россиян всюду полно? В каких странах украинским туристам следует быть бдительными и как избежать конфликтов
Telegraf
2025-05-08T09:06:29Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
eCard от BROCARD: гениальное решение извечной проблемы выбора
VGorode
2025-05-08T08:03:53Z
Один ингредиент – и рассада попрет. Как и чем лучше удобрять овощи в мае
Telegraf
2025-05-08T06:39:24Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
"Украинцы уже всем надоели": в России отреагировали на скандал в фехтовании
Telegraf
2025-05-08T11:15:25Z
Норвежские фанаты запустили салюты возле отеля "Тоттенхэма" в ночь перед полуфиналом Лиги Европы
ZN UA
2025-05-08T10:34:57Z
Обновленный рейтинг P4P по версии The Ring: Усик - среди лидеров
Корреспондент
2025-05-08T10:34:12Z
Суркиса-младшего наказали за драку во время матча "Шахтер" - "Динамо"
Telegraf
2025-05-08T10:10:48Z
225 млн евро: Реал готов расстаться с двумя звездами
Корреспондент
2025-05-08T10:03:20Z
Вратарь ПСЖ пожелал удачи Килиану Мбаппе
Корреспондент
2025-05-08T09:42:04Z
Новый рекорд НБА достиг Гилджес-Александер в матче против Денвера
Корреспондент
2025-05-08T09:18:13Z
Президент ПСЖ поделился эмоциями после выхода в финал Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-05-08T09:15:58Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
В Україні працюють над визначенням перспективних сортів мигдалю
AgroNews
2025-05-08T11:15:19Z
Удаление всего четырех структур заставило лосось вернуться в реки: что сделали ученые
Фокус
2025-05-08T10:25:39Z
Создан суперкомпьютер M2000 стоимостью $2 миллиона: на что он способен
Фокус
2025-05-08T09:51:43Z
«НІБУЛОН» взяв на оснащення першу в світі 9-метрову сівалку GIRONA GN9000 від BEDNAR
AgroNews
2025-05-08T09:46:57Z
Девушка три года не брила волосы под мышками: она показала, как это выглядит
Comments UA
2025-05-08T09:33:56Z
"Обновите телефон Android прямо сейчас": пользователей предупредили об опасности кибератак
Фокус
2025-05-08T09:12:06Z
Краска стекает со стены: спутник рассмотрел на Марсе нечто необычное
Фокус
2025-05-08T09:06:56Z
В России 9 мая будут тестировать "суверенный интернет" - ISW
Корреспондент
2025-05-08T09:00:06Z