Український морпіх потрапив до російського полону, виконуючи завдання. Весь цей час військовослужбовці Загону спеціальної розвідки Військово-Морських Сил ЗСУ "Янголи" шукали варіанти, як повернути його назад.
Українські розвідники провели успішну операцію і вивезли з окупованої території морського піхотинця, який півтора року перебував у полоні в окупантів. Про це повідомили в Військово-морських силах ЗСУ.
Над складною і багатоетапною спецоперацією працював загін спеціальної розвідки ВМС ЗС України "Янголи".
Український морпіх потрапив до російського полону, виконуючи завдання. За цей час він неодноразово ставав жертвою та свідком тортур і знущань над українськими полоненими. Весь цей час військовослужбовці Загону спеціальної розвідки Військово-Морських Сил ЗСУ "Янголи" шукали варіанти, як повернути його назад. Вони також постійно підтримували матір військовослужбовця, яка працює вчителькою української мови.
"До останнього моменту я не могла повірити, що це все можливо. Рік тому, на день морської піхоти, "Янголи" приїхали і пообіцяли його повернути. Пройшов рік і Саша тепер вдома. Я досі не можу в це повірити. Дуже дякую хлопцям за те, що повернули мого сина", – розповіла мати морського піхотинця Ольга.
Операцію з визволення 29-річного Олександра розробляло Управління розвідки Командування ВМС ЗСУ, "Янголам" вдалося провести успішну евакуацію та повернути морпіха. З міркувань безпеки, деталі операції не розкриваються.
Олександр став 69-ю людиною, яку "Янголи" евакуювали на підконтрольну Україні територію.
Мати з сином зустрілися у кабінеті командувача ВСМ ЗСУ, віцеадмірала Олексія Неїжпапи, який особисто контролював проведення операції на всіх її етапах.
"Ми пам'ятаємо про всіх. Про кожного матроса, кожного офіцера. Так, на жаль, багато наших хлопців у полоні, але ми усіх намагаємось повернути. Як сказав наш Президент: "Ми кожного памʼятаємо і кожного повернемо". Не так швидко, як бажаємо, але ми будемо докладати максимум зусиль", – зазначив Командувач ВМС.
Нагадаємо, що українські правоохоронці розслідують 28 кримінальних справ за фактом убивств 62 українських військових після того, як вони здалися в полон. Загалом більше 110 військових були страчені уже після здачі в полон у місцях несвободи.