Ситість — це корисне відчуття, під час якого організм сигналізує про повноту та необхідність у зупинці прийому їжі. Проте, багато хто з нас часто не дослуховується до нього, що провокує переїдання, важкість у шлунку та набір зайвої ваги, а тому важливо звернути увагу на своє харчування.
Дослідники виявили, що багато дієтичних продуктів мають низький рівень насичення, що може призвести до пізнішого переїдання через посилення голоду та тяги до їжі. Тож, щоб вгамувати голод та уникнути переїдання, до раціону слід додати білкові продукти, передає Eat This, Not That.
Згідно з дослідженням, яке було опубліковано в журналі Nutrition Journal, перекус з високим вмістом білка може зменшити калорійність спожитої за день їжі, порівняно з жирними або вуглеводними перекусами. Крім того, білок надає тривале відчуття ситості завдяки його повільному усмоктуванню у шлунку, а також він підвищує метаболізм через калорії, які витрачаються на його перетравлення.
Крім того, продукти з високим вмістом вуглеводів та жирів, які піддаються високій обробці, мають низький індекс ситості. Таким чином, замість випічки на сніданок, краще обрати яйця, цільнозернові тостові або фрукти, які допоможуть відчути більш тривале насичення, а також уникнути відчуття голоду протягом всього дня.
Для збалансованого раціону необхідно дотримуватись рівноваги макроелементів у раціоні. Вуглеводи з високим вмістом клітковини, які включають картоплю, цільні зернові, коричневий рис та овочі, можуть природним чином допомогти вам почувати себе насиченими під час їжі.
РанішеOBOZ.UA розповів, які причини викликають постійне відчуття голоду.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.