MY.UAНовини
Інноваційна технологія дає змогу автомобілям зазирати за кути
Інноваційна технологія дає змогу автомобілям зазирати за кути

Інноваційна технологія дає змогу автомобілям зазирати за кути

Дослідники використовують тіні для моделювання 3D-сцен, включаючи об’єкти, заблоковані для перегляду. Ця техніка може призвести до створення безпечніших автономних транспортних засобів, ефективніших гарнітур AR/VR або швидших складських роботів.

Уявіть, що ви проїжджаєте тунелем на автономному транспортному засобі, але без вашого відома аварія зупинила рух попереду. Зазвичай вам потрібно покладатися на автомобіль попереду, щоб знати, що вам слід почати гальмувати. Але що, якби ваш транспортний засіб бачив автомобіль попереду й гальмував ще раніше?

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту та Meta розробили техніку комп’ютерного бачення, яка колись дозволить автономному транспортному засобу робити саме це. Вони запровадили метод, який створює фізично точні 3D-моделі цілої сцени, включаючи зони, заблоковані для перегляду, використовуючи зображення з однієї камери. Їх техніка використовує тіні, щоб визначити, що знаходиться в закритих частинах сцени.

Plato-NeRF — це система комп’ютерного зору, яка поєднує лідарні вимірювання з машинним навчанням для реконструкції 3D-сцени, включно з прихованими об’єктами, лише з однієї камери, використовуючи тіні. Тут система точно моделює кролика в кріслі, навіть якщо цей кролик заблокований від видимості. Авторство: надано дослідниками, за редакцією MIT News

Вони називають свій підхід PlatoNeRF, заснований на платонівській алегорії печери, уривку з «Республіки» грецького філософа, в якому в’язні, закуті в печеру, бачать реальність зовнішнього світу на основі тіней, що відкидають стіни печери.

Поєднуючи лідар (виявлення світла та визначення дальності) з машинним навчанням, PlatoNeRF може генерувати більш точні реконструкції 3D-геометрії, ніж деякі існуючі методи ШІ. Крім того, PlatoNeRF краще справляється з плавною реконструкцією сцен, де важко розгледіти тіні, наприклад сцени з високим освітленням або темним фоном.

Покращення AR/VR і робототехніки за допомогою PlatoNeRF

На додаток до підвищення безпеки автономних транспортних засобів, PlatoNeRF може зробити гарнітури AR/VR більш ефективними, дозволяючи користувачеві моделювати геометрію кімнати без необхідності ходити навколо, проводячи вимірювання. Це також може допомогти роботам-складам швидше знаходити предмети в захаращеному середовищі.

«Наша ключова ідея полягала в тому, щоб взяти ці дві речі, які робили в різних дисциплінах раніше, і об’єднати їх разом — мультибаунс-лідар і машинне навчання. Виявляється, коли ви об’єднуєте ці два світи, ви знаходите багато нових можливостей для дослідження та отримання найкращого з обох світів», – каже Цофі Клінгхоффер, аспірант Массачусетського технологічного інституту з медіа-мистецтва та наук, асистент наукового відділу Camera Culture Group медіа-лабораторії MIT і провідний автор статті про PlatoNeRF.

Клінгхоффер написав статтю разом зі своїм радником Рамешем Раскаром, доцентом кафедри медіа-мистецтва та наук і керівником групи культури камери в MIT; старший автор Ракеш Ранджан, директор з досліджень ШІ в Meta Reality Labs; а також Сіддхарт Сомасундарам, науковий співробітник Camera Culture Group, і Сяоюй Сян, Юйчен Фан і Крістіан Річардт з Meta. Дослідження буде представлено на конференції з комп’ютерного зору та розпізнавання образів.

Розширена 3D-реконструкція за допомогою лідара та машинного навчання

Реконструкція повної 3D-сцени з однієї погляду камери є складною проблемою. Деякі підходи до машинного навчання використовують генеративні моделі штучного інтелекту, які намагаються вгадати, що знаходиться в закритих областях, але ці моделі можуть галюцинувати об’єкти, яких насправді немає. Інші підходи намагаються визначити форми прихованих об’єктів за допомогою тіней на кольоровому зображенні, але ці методи можуть мати проблеми, коли тіні важко побачити.

Для PlatoNeRF дослідники Массачусетського технологічного інституту побудували ці підходи, використовуючи нову модель зондування, яка називається однофотонним лідаром . Лідари відображають 3D-сцену, випромінюючи імпульси світла та вимірюючи час, який потрібен цьому світлу, щоб відскочити назад до датчика. Оскільки однофотонні лідари можуть виявляти окремі фотони, вони забезпечують дані з вищою роздільною здатністю.

Дослідники використовують однофотонний лідар для освітлення цільової точки на сцені. Частина світла відбивається від цієї точки та повертається прямо до датчика. Однак більшість світла розсіюється та відбивається від інших об’єктів, перш ніж повернутися до датчика. PlatoNeRF покладається на ці другі відбивання світла.

Розраховуючи, скільки часу потрібно світлу, щоб двічі відбитися, а потім повернутися до лідарного датчика, PlatoNeRF фіксує додаткову інформацію про сцену, включаючи глибину. Другий відбій світла також містить інформацію про тіні.

Система відстежує вторинні промені світла — ті, що відбиваються від цільової точки до інших точок сцени — щоб визначити, які точки лежать у тіні (через відсутність світла). На підставі розташування цих тіней PlatoNeRF може зробити висновок про геометрію прихованих об’єктів.

Лідар послідовно висвітлює 16 точок, захоплюючи кілька зображень, які використовуються для реконструкції всієї 3D-сцени.

«Щоразу, коли ми освітлюємо точку сцени, ми створюємо нові тіні. Оскільки у нас є всі ці різні джерела освітлення, ми маємо багато світлових променів, що стріляють навколо, тому ми вирізаємо область, яка закрита та лежить за межами видимого ока», — каже Клінгхоффер.

Поєднання мультибаунсового лідара та полів нейронного випромінювання

Ключем до PlatoNeRF є поєднання мультибаунсового лідара з особливим типом моделі машинного навчання, відомої як поле нейронного випромінювання (NeRF). NeRF кодує геометрію сцени у вагові коефіцієнти нейронної мережі, що дає моделі потужну здатність інтерполювати або оцінювати нові види сцени. Ця здатність до інтерполяції також призводить до високоточних реконструкцій сцени в поєднанні з мультивідбійним лідаром, говорить Клінгхоффер.

«Найбільшою проблемою було з’ясувати, як поєднати ці дві речі. Нам справді потрібно було подумати про фізику того, як світло передається за допомогою лідара з багаторазовим відскоком, і як моделювати це за допомогою машинного навчання», — каже він.

Вони порівняли PlatoNeRF з двома звичайними альтернативними методами: один використовує лише лідар, а інший – лише NeRF із кольоровим зображенням.

Вони виявили, що їхній метод зміг перевершити обидва методи, особливо коли лідарний датчик мав нижчу роздільну здатність. Це зробить їхній підхід більш практичним для розгортання в реальному світі, де датчики з нижчою роздільною здатністю поширені в комерційних пристроях.

«Приблизно 15 років тому наша група винайшла першу камеру, яка «бачить» за кутами, яка працює, використовуючи численні відбиття світла або «відлуння світла». Ці методи використовували спеціальні лазери та датчики, а також використовували три відбиття світла. З тих пір технологія лідарів стала більш популярною, що призвело до наших досліджень камер, які бачать крізь туман. Ця нова робота використовує лише два відбиття світла, що означає, що співвідношення сигнал/шум дуже високе, а якість 3D-реконструкції вражаюча», — каже Раскар.

У майбутньому дослідники хочуть спробувати відстежити більше двох відскоків світла, щоб побачити, як це може покращити реконструкцію сцени. Крім того, вони зацікавлені в застосуванні більш глибоких методів навчання та поєднанні PlatoNeRF з вимірюваннями кольорових зображень для отримання інформації про текстуру.

«Хоча зображення тіней, зроблені камерою, давно вивчаються як засіб 3D-реконструкції, ця робота повертається до проблеми в контексті лідара, демонструючи значні покращення в точності реконструйованої прихованої геометрії. Робота показує, як розумні алгоритми можуть створювати надзвичайні можливості в поєднанні зі звичайними датчиками, включаючи лідарні системи, які багато хто з нас зараз носить у кишені», — каже Девід Лінделл, доцент кафедри комп’ютерних наук Університету Торонто. який не брав участі в цій роботі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Swoiia, яка раніше виступала під псевдонімом Ассоль, розповіла про кризу у стосунках з чоловіком
Комсомольская правда
2024-10-05T12:06:30Z
У Нью-Йорку відбудеться двотижневий Фестиваль української культури
УкраинФорм
2024-10-05T11:53:14Z
Не варто витрачати час: 3 найгірші мультфільми від Disney за увесь час
24tv
2024-10-05T11:45:59Z
Держмистецтв оголосило конкурс на здобуття премії імені Лятошинського
УкраинФорм
2024-10-05T11:45:15Z
Рецензія на фільм «Джокер: Божевілля на двох» / Joker: Folie à Deux
ITC
2024-10-05T11:43:41Z
Сергій Жадан уперше після розриву звернувся до Христини Соловій
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:39:22Z
Тарас Цимбалюк приїхав до батьків до рідного Корсуня та показав, як час з ними проводить
TSN
2024-10-05T11:33:48Z
Лідія Таран замилувала архівними фото з донькою та ніжно привітала її з 17-річчям
TSN
2024-10-05T11:33:03Z
Це повний кабздєц, – українські зірки емоційно висловились про гучний секс-скандал у Голлівуді
24tv
2024-10-05T11:00:26Z
РФ відновить наступ на Покровськ після вирішення "певних завдань": про що йдеться
Фокус
2024-10-05T12:15:56Z
У Києві та області вночі очікується злива
УкраинФорм
2024-10-05T12:01:40Z
Війська РФ "хочуть" узяти райони Харкова під вогневий контроль, очікується загострення
GlavRed
2024-10-05T11:57:32Z
Україна перейшла до повільного відступу: NYT описала ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:54:17Z
Синоптики прогнозують аномально теплу зиму: сніг і морози будуть короткочасні
Знай
2024-10-05T11:36:58Z
У фонтані Києва купалася видра: що кажуть про це у зоопарку
TSN
2024-10-05T11:33:35Z
Чи готується РФ до нового наступу на Харків: військовий відповів
TSN
2024-10-05T11:33:19Z
ЗСУ попали прямо в яблучко: СУшка РФ вартістю $50 млн «доліталася» на Донбасі
GlavRed
2024-10-05T11:27:07Z
"Треба протриматися приблизно місяць": названо прогноз подальших подій у війні
GlavRed
2024-10-05T11:27:06Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Столтенберг згадав ключові події напередодні вторгнення Путіна в Україну
Хвиля
2024-10-05T12:15:21Z
У Китаї затонув атомний підводний човен: чому це сталось
24tv
2024-10-05T12:09:24Z
Як країни НАТО могли б запобігти вторгненню РФ в Україну? Зізнання Столтенберга
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:00:08Z
Російський журналіст Познер потрапив у «список Путіна»: що це означає
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:00:06Z
Навіщо Путін іде війною на регіональних олігархів
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:57:15Z
Байден: Не впевнений, що президентські вибори пройдуть мирно
Европейская правда
2024-10-05T11:51:05Z
Розвідка Британії назвала наступну ціль російських окупантів після захоплення Вугледара
Европейская правда
2024-10-05T11:48:19Z
Орбан пригрозив Європейському Союзу: що розлютило політика
TSN
2024-10-05T11:33:48Z
Мобільні оператори на межі зриву через вимоги НЦУ: це серйозно позначиться на нашому зв'язку взимку
Знай
2024-10-05T12:06:24Z
Санкції працюють: Кремль втратив прибутки від видобутку нафти в Північному морі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:30:34Z
Польща утримує лідерство у виробництві курятини в ЄС
AgroPortal
2024-10-05T11:30:27Z
Ліміт на посилки планують різко урізати: за дешеві товари доведеться доплачувати, деталі
Политека
2024-10-05T11:30:23Z
Українські морські порти цього року перевозять більше вантажів, ніж рік тому
Петр и Мазепа
2024-10-05T11:16:34Z
Україна експортувала понад 100 т яєць до Сьєрра-Леоне та Мавританії
AgroNews
2024-10-05T11:16:33Z
Пенсія понад 4 тисяч гривень: скільки людей її отримує
24tv
2024-10-05T11:15:18Z
Марокко збільшить імпорт пшениці: Україна — серед можливих постачальників
AgroPortal
2024-10-05T11:00:03Z
За два роки програмою єОселя скористалися 13 тисяч родин
УкраинФорм
2024-10-05T10:50:59Z
У 123 бригаді ТрО проведуть службове розслідування після повідомлень про самогубство комбата на фронті
УкраинФорм
2024-10-05T12:15:22Z
Чи справді російського кита-шпигуна Хвалдіміра вбили: поліція Норвегії дала відповідь
24tv
2024-10-05T12:09:20Z
Пережила дві світові війни: друга найстаріша людина планети розкрила секрет довголіття
24tv
2024-10-05T12:06:56Z
Подолати освітню нерівність. Програми ГО «Навчай для України»
Детектор М
2024-10-05T12:01:16Z
Дефіцит талонів на іспит з водіння: у сервісному центрі МВС пояснили проблему
ZN UA
2024-10-05T11:53:18Z
"Рандомайзер" і помилки в алгоритмах формування: що не так з повістками, які відправляють поштою
Фокус
2024-10-05T11:36:36Z
Два уроки марширували у спортзалі: Марічка Падалко емоційно розкритикувала урок "Захист України"
24tv
2024-10-05T11:33:48Z
Укрпошта отримала 70 тисяч повісток з QR-кодами та підписами начальників ТЦК: кому розішлють
Хвиля
2024-10-05T11:30:23Z
Литва придбала системи NASAMS на €234 мільйони
InternetUA
2024-10-05T11:22:10Z
Одна помилка – і це кінець, – Ф'юрі назвав найскладнішого суперника за всю кар'єру
24tv
2024-10-05T12:15:31Z
Верес здобув вольову перемогу над Зорею
Football.ua
2024-10-05T12:07:35Z
Реал Мадрид пильно слідкує за розвитком Ніко Паса в Комо
Football.ua
2024-10-05T12:01:35Z
«Верес» обіграв «Зорю» у футбольному чемпіонаті УПЛ
УкраинФорм
2024-10-05T12:01:04Z
Ф'юрі націлився на трилогію з Усиком: названо умову для її реалізації
24tv
2024-10-05T11:54:41Z
Кобін: Нічия проти Карпат — справедливий результат
Football.ua
2024-10-05T11:36:26Z
Андре Аю повернувся до Ліги 1
Football.ua
2024-10-05T11:35:49Z
Україна – Франція: онлайн-трансляція битви за "бронзу" на ЧС-2024 з футзалу
24tv
2024-10-05T11:33:58Z
Климчук повернувся до стартового складу Руху на матч проти Олександрії
Football.ua
2024-10-05T11:31:11Z
Лікар розповів кому і чому не можна пити каву
360ua.news
2024-10-05T11:42:02Z
У тампонах виявили токсичні метали: чи варто непокоїтися
24tv
2024-10-05T11:03:21Z
Що робити з жоржинами восени: 10 правил вирощування шикарної квітки
GlavRed
2024-10-05T09:25:01Z
9 продуктів, щоб їсти достатньо клітковини і забути про проблеми із травленням
24tv
2024-10-05T09:18:40Z
Нарешті знайшли причину: тепер вчені знають, що викликає слухові галюцинації у хворих на шизофренію
Фокус
2024-10-05T09:12:42Z
Чи можна приймати гарячу ванну при хворобах серця
24tv
2024-10-05T06:06:10Z
Як захистити сад від шкідників восени: поради та секрети досвідчених господарок
Политека
2024-10-05T06:00:34Z
Щось на кшталт плацебо, але дуже смачно: вчені заявили, що кава з молоком не приносить користі
Знай
2024-10-05T05:51:33Z
Наукова діаспора: як перетворити відтік мізків на їх циркуляцію
ZN UA
2024-10-05T05:33:04Z
Програміст хотів втекти за кордон — що вирішив суд
InternetUA
2024-10-05T12:11:06Z
Харківська косметологиня підозрюється у вбивстві клієнтки з необережності
Мій Харків
2024-10-05T12:06:55Z
ДБР затримало голову Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу за незаконне збагачення
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T12:01:27Z
Росіяни дроном атакували цивільних у Херсоні - троє постраждалих
УкраинФорм
2024-10-05T11:58:20Z
Судно з "вибуховим" вантажем з Росії прийшло у Ла-Манш
Европейская правда
2024-10-05T11:53:22Z
На Рівненщині син зарубав топором рідну матір
TSN
2024-10-05T11:33:42Z
Чоловік приїхав по своє авто на штрафстоянку і був шокований, побачивши його
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T11:09:38Z
"Все, нема мостика": величезний потік води прорвав дамби в Алтайському краї – відео
24tv
2024-10-05T11:00:04Z
Повені у Боснії: кількість загиблих збільшилась до 21, рятувальники шукають зниклих безвісти
Европейская правда
2024-10-05T10:14:06Z
Пітеру Фальку довелося обирати машину для Коломбо, і ось чому він зупинився на Peugeot 403
24tv
2024-10-05T11:54:07Z
Представлено революційний кемпер із гібридною силовою установкою
AutoCentre
2024-10-05T09:49:19Z
Українська компанія представила двовісний причіп для 120-мм міномета
InternetUA
2024-10-05T08:31:40Z
У США рідкісний Ferrari за $575 тисяч розшукали завдяки AirPods за 129 доларів
InternetUA
2024-10-05T07:01:05Z
Audi RS7 Sportback став ще крутішим
Portaltele
2024-10-05T06:51:16Z
Представлено оновлений кросовер Nissan Magnite
Portaltele
2024-10-05T04:51:33Z
Знають не всі водії: яку кнопку в авто не варто натискати під час дощу
GlavRed
2024-10-05T00:27:59Z
В Україні запровадили нові правила продажу автомобілів: що потрібно знати водіям
Хвиля
2024-10-04T19:42:25Z
Renault показали стильний електричний кросовер
ГЛАВКОМ NET
2024-10-04T19:15:13Z
Дизайн інтер'єру у стилі хюґе: як реалізувати данську концепцію простоти
24tv
2024-10-05T12:15:57Z
Експерт назвала дешевий засіб, який назавжди усуває плісняву в оселі: у чому секрет
GlavRed
2024-10-05T12:13:42Z
У світі почали виробляти бананове вино
AgroNews
2024-10-05T12:13:13Z
Смачнющі курячі крильця в духовці: простий рецепт від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-05T12:01:52Z
Найпопулярніше місто "Гри престолів" значно обмежить потік туристів
24tv
2024-10-05T11:33:03Z
Етикет проти зливи: як правильно користуватися парасолькою
GlavRed
2024-10-05T11:27:12Z
Мульчування саду: що це таке та чим воно корисне
24tv
2024-10-05T11:24:33Z
Ці 5 способів допоможуть помити вікна без розводів за лічені хвилини: спробуйте їх
24tv
2024-10-05T10:09:11Z
Не тільки зелень: які овочі посадити восени на підвіконні, щоб отримати гарний урожай узимку
Политека
2024-10-05T10:01:05Z
Підтвердили незвичайну теорію: учені знають, що насправді зробило виверження Тонги настільки сильним
Фокус
2024-10-05T12:15:15Z
У 30 разів важча за Землю: вчені виявили нову планету
TSN
2024-10-05T12:03:56Z
Telegram повідомив про рекордні навантаження на сервери: що відомо
InternetUA
2024-10-05T12:02:44Z
Meta анонсувала нову ШI-модель для генерації відео та звуку
Детектор М
2024-10-05T11:48:43Z
Вчені розгадали секрет привабливості картини "Дівчина з перловою сережкою"
TSN
2024-10-05T11:33:50Z
Valve представила дані про обладнання, яке використовують гравці Steam
InternetUA
2024-10-05T11:31:58Z
Ми досі не зустріли інопланетян, бо вони вбивають себе з дуже знайомої причини, кажуть учені
24tv
2024-10-05T11:03:43Z
Використовуватимуть і в Україні. Колумбієць винайшов систему виявлення мін за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-10-05T11:01:34Z
Samsung Galaxy S24 FE отримує перше оновлення програмного забезпечення
Portaltele
2024-10-05T10:55:26Z