Поділ у Києві є частиною історичної місцевості української столиці, так званим "Нижнім містом". Його головна візитівка – Контрактова площа – була головним місцем для укладання торговельних контрактів між купцями, а також місцем проведення міжнародних ярмарків.
Фото й історію у своєму Telegram-каналі опублікував столичний екскурсовод Кирило Степанець. Локація веде свою історію з часів Київської Русі.
"Контрактова площа – візитівка Подолу. У давнину площа розташовувалася біля порту й була головним місцем для укладання торговельних контрактів між купцями, а також місцем проведення міжнародних контрактових ярмарків. Розташований на площі фонтан "Самсон" був справжнім символом сили для купців. За легендами, вода тут мала цілющі властивості", – написав Степанець.
Поділ – історична місцевість Києва, низовина історичного центру міста, стародавній район ремісників та річників. Простягається вздовж правого берега Дніпра та Київської гавані, під горами Старокиївською, Замковою, Щекавицею та Юрковицею між Пішохідним мостом через річку Дніпро та Заводською вулицею. Назва місцевості походить від старослов'янського "подолъ" – низовина. Разом із Верхнім містом (Старим Києвом) та Печерським Подолом становить найдавнішу частину міста.
Нагадаємо, у 1960-х роках набережна біля Поштової площі та Дніпровські кручі в Києві мали трохи інший вигляд. А пляжі на Трухановому острові були значно більшими.
Із 1878 року та до 1944-го у Києві на місці нинішнього Майдану Незалежності розташовувалася будівля Міської думи. Велична будівля скидалася за своєю формою на розігнуту підкову, а її шпиль на даху увінчувала статуя покровителя міста – архистратига Михаїла.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Києві на Звіринецькому кладовищі збереглось дуже незвичайне поховання місцевого мешканця, який помер у 1918 році. На могилі часів Першої світової війни встановлено хрест у вигляді з’єднаних рейок, бічні частини яких прикрашені корпусами німецьких гранат.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!