MY.UAНовини
Саміт миру «без миру» та зустріч двох вигнанців: огляд інформаційних каналів за 17–19 червня 2024 року
Саміт миру «без миру» та зустріч двох вигнанців: огляд інформаційних каналів за 17–19 червня 2024 року

Саміт миру «без миру» та зустріч двох вигнанців: огляд інформаційних каналів за 17–19 червня 2024 року

На «Прямому» обурювалися «бусифікацією», на «Еспресо» говорили про тиск на медіа, на 24-му «ховали» Путіна.

Найбільше уваги чотири інформаційних канали (24-й, «Еспресо», «FreeДом» і «Прямий») у вечірніх етерах приділяли Саміту миру в швейцарському Бюргенштоці та поїздці Путіна до Північної Кореї. Йшлося також про мобілізацію, скандал навколо голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи Найєма, закон про військову поліцію, виступ української збірної з футболу на Євро-2024.

24-й: труднощі перекладу, гарем Кадирова, проколи путінського протоколу

17 червня в етері обговорювали здебільшого дві теми — Саміт миру в Швейцарії та поїздку Путіна до Північної Кореї. Обидві ведучі — і Альбіна Підгірняк, і згодом Андріана Кучер — багато цитували слова західних партнерів України, а також західну пресу. Увімкненням в етер співрозмовників ведучих передувала заставка «Гість в студії», хоча гості були, як і раніше, на відеозв’язку. Альбіна Підгірняк цікавилася думкою політичного коментатора Олексія Буряченка, за прогнозом якого, за те, щоб прийняти другий Саміт миру, може поборотися Китай.

Андріана Кучер розмовляла з експертом-міжнародником Станіславом Желіховським, який висловив сподівання, що Саміт миру «стане вагомим кроком на шляху до перемоги». Наприкінці натхненного монологу пана Желіховського ведуча запитала, як усе ж таки домогтися прихильності учасників форуму до решти семи пунктів української Формули миру, що на першому Саміті не обговорювали? І чи можливо це до листопада, коли, за словами українських посадовців, може відбутися другий Саміт? Гість відповів, що конкретних часових рамок не визначав би, але слід розширювати географію прибічників Формули миру, а головне — робити подальші військові успіхи. Тоді, мовляв, Путін може сам захотіти сісти за стіл переговорів на прийнятних для України умовах.

Андріана Кучер та Станіслав Желіховський в етері 24 каналу

18 червня ведучі Альбіна Підгірняк та Олег Білоусов, розповівши про майбутнього генсека НАТО, прем’єра Нідерландів Марка Рютте, повернулися до обговорення поїздки Путіна до КНДР. Прокоментувати зустріч двох диктаторів ведучі попросили шеф-редактора новин російського видання The Insider Тимура Олевського. «Дожили до того, що КНДР — стратегічний партнер [Росії]», — констатував Олевський.

На цю ж тему говорив і наступний гість — виконавчий директор американського фонду Renew Democracy Initiative (RDI) Уріель Епштейн. «Ми перейдемо на російську, бо, я так розумію, вам простіше спілкуватися російською», — звернулася до гостя ведуча. «Прошу пробачення, не встиг вивчити українську, але, можливо, скоро», — відповів гість. Без труднощів перекладу не обійшлося: ведучий довго згадував і так і не згадав російський аналог слова «занепокоєння», проте пан Епштейн його чудово зрозумів. Зате коли гість, пояснюючи, як відчайдушно Росія шукає спільників, вжив слово desperately (відчайдушно), ведучі не змогли перекласти це слово ані російською, ані українською.

19 червня Ольга Білан розпочала вечірній етер з огляду преси, передусім — із розслідування російського видання «Проєкт» щодо можливої причетності оточення Рамзана Кадирова до політичних убивств, зокрема вбивства в Москві 7 жовтня 2006 року медійниці Анни Політковської. Також у розслідуванні йдеться про те, процитувала Ольга Білан, що чотирнадцять дітей Кадирова народжені не лише офіційною дружиною, а щонайменше чотирма жінками з кадирівського гарему, в якому є й неповнолітні. Потім ведуча розповіла, що пишуть західні медіа про поїздку Путіна до КНДР, а також — (із посиланням на CNN) як у НАТО перед липневим самітом радяться, які зобов’язання надати Україні щодо її вступу до Альянсу.

Ольга Білан в етері 24 каналу

На 24-му каналі іноді експериментують із форматами ведення етерів, от і Ользі Білан довелося спілкуватися з глядачами, стоячи посеред студії з чималеньким ноутбуком у руках. Можливо, саме через подвійне навантаження ведуча анонсувала увімкнення Ігоря Рейтеровича, тоді як за кілька хвилин на зв’язок зі студією вийшов інший Ігор — Чаленко, голова Центру аналізу і стратегій. Чаленко назвав Саміт миру дієвим форматом, що дав «якомога чіткіший» сигнал Путіну. Що ж до поїздки останнього до Північної Кореї, то пан Чаленко порадив путінській службі протоколу працювати ретельніше, адже в Пхеньяні «Путіна повісили на стовпах і зустрічали зі штучними квітами», що викликало певні асоціації. Вигнанець поїхав до вигнанця, зрештою резюмував гість.

Ведуча Андріана Кучер теж значну частину етерного часу присвятила поїздці Путіна до КНДР, зокрема — курйозу, який трапився з російською делегацією: росіян вигнали із зали переговорів, де вони почали всідатися раніше, ніж туди увійшов північнокорейський лідер Кім Чен Ин.

Дещо курйозно, хоча й, звісно, не настільки видовищно, виглядало й увімкнення в етер після заставки «Гість в студії» політичного коментатора Максима Джигуна безпосередньо з… салону автомобіля. Є підозра, що в пересічного глядача подібні маневри можуть викликати когнітивний дисонанс.

«Еспресо»: пильність українських журналістів, проблеми зі свободою слова, «вирок» нардепу Гончаренку

17 червня ведучий Василь Зима у Великому етері підбивав підсумки Саміту миру разом з очільницею парламентського Комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванною Климпуш-Цинцадзе (фракція партії «Європейська солідарність»). На думку гості, добре, що Саміт став представницьким зібранням, що Україна продемонструвала своє бачення миру, що українські журналісти вчасно застерегли від нечітких формулювань у комюніке, і небезпечні неточності вдалося виправити. Водночас пані Іванну насторожує, що керівництво України хоче найближчими місяцями провести другий саміт, де нібито має бути присутня Росія, «яка до цього абсолютно не готова». Заяви про наступний саміт у вересні представниця «Європейської солідарності» назвала шаленою, катастрофічною помилкою і закликала запобігти мобілізації задля виконання цього завдання всього дипломатичного ресурсу України.

Василь Зима та Іванна Климпуш-Цинцадзе в етері «Еспресо»

«Самітом миру без миру» назвав захід у Швейцарії ведучий рубрики «Світ про Україну» Юрій Фізер: «Єдиний результат — показали світові, що 80 країн і організацій хочуть миру в Україні, щоб українці не страждали». Василь Зима не лише поділяв думку колеги, але й поширив свій скепсис на виступ збірної України з футболу на Євро-2024, яка того дня поступилася збірній Румунії з рахунком 0:3. «Євроскептиків» утішив ведучий рубрики «Про спорт під час війни» Євген Пастухов: «Побажаємо нашим успіху, ще нічого не втрачено».

17 червня на каналі ознаменувалося також прем’єрою програми «Новий тиждень із Христиною Яцків та Андрієм Смолієм». За форматом «Новий тиждень» схожий на «Вердикт» із Сергієм Руденком, зокрема на початку ведучі теж запропонували глядачам узяти участь в опитуванні. (Забігаючи наперед, зазначимо, що на запитання, чи призведе Глобальний саміт миру до реального миру, ствердно відповіли лише 14% учасників.) Однак можна, як кажуть, знайти кілька відмінностей. У двогодинному «Новому тижні» було помітно менше гостей, ніж у «Вердикті», відсутність яких ведучі намагалися компенсувати власними діалогами. Зокрема й про загальні речі, такі, як, наприклад, система стримувань і противаг… Вийшло, відверто кажучи, нуднувато.

18 червня у Великому етері Василя Зими депутат Полтавської облради Ігор Процай розповів про наслідки ворожої атаки на Полтавщину. Потім ведучий запитав гостя, що змінить дозвіл Верховної Ради місцевим радам фінансувати підрозділи Сил оборони (йдеться про ухвалений парламентом 18 червня закон №9559д щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки й оборони України). Запитав — і сам же й відповів, висловивши побоювання, що цей дозвіл стане для місцевих рад додатковим фінансовим тягарем. «Абсолютно з вами погоджуюсь, абсолютно. Популістське рішення», — сказав гість. Погодився з ведучим і його наступний співрозмовник, політичний коментатор Володимир Цибулько: «Треба було обідрати їх до липки, а потім дозволити витрачатися на війну». Ані іншої думки, ані хоча б аргументів тих народних депутатів, які цей закон підтримували, в етері озвучено не було.

У першій частині «Вердикту» одним із гостей Сергія Руденка був нардеп від «Європейської солідарності» Микола Княжицький, із яким ведучий обговорював переважно Саміт миру і поїздку Путіна до Північної Кореї. У другій частині програми народні депутати Вікторія Сюмар (теж від «Європейської солідарності»), Олексій Кучеренко (від «Батьківщини») та Галина Янченко (від «Слуги народу») міркували, чи є виправданим підвищення податків під час війни. Сюмар і Кучеренко висловилися проти підвищення, Янченко назвала цей крок вимушеним. Йшлося в етері й про ситуацію навколо голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи Найєма, якого Кабмін на засіданні 18 червня звільнив із посади. «Два з половиною роки сиділа людина, десятки мільярдів витрачала на ключові об’єкти енергобезпеки, інфраструктури, незрозуміло, що з цим захистом… І зараз — хлоп, написав заяву і пішов. Та хто його відпустить так просто?обурювався Олексій Кучеренко. — Я вам гарантую, що це буде дуже серйозна справа і для слідчих органів, і для політичної оцінки владної команди».

Програма «Вердикт» в етері «Еспресо»

19 червня у «Великому етері» з Василем Зимою співголова фракції «Європейської солідарності» Ірина Геращенко розкритикувала зокрема ухвалений Радою в першому читанні закон про військову поліцію: несправедливо, за словами депутатки, коли створюється новий каральний орган, але не створюються відповідні прокуратура і суд, тобто військовим не дають можливості захисту. «Чому знову і знову тиск на військових?» — запитала пані Ірина.

Сергій Руденко ставив своїм глядачам і гостям інше запитання: чи відчуваєте ви погіршення зі свободою слова в Україні? (Наприкінці програми 91% учасників опитування повідомили, що відчувають, 9% — що не відчувають.) У другій частині «Вердикту» на це ж запитання відповідали традиційно представлені ведучим як «найкращі політологи України» Ігор Рейтерович і Віктор Бобиренко. Пан Рейтерович, згадавши історію з «темниками» в Укрінформі, висловив думку, що державні медіа відчувають тиск, незалежні ж можуть працювати відносно вільно. Пан Бобиренко погодився, що тиск є. Ведучий зі свого боку нагадав про раптове відімкнення від цифрового мовлення на початку повномасштабного вторгнення одразу трьох національних інформаційних телеканалів — «Еспресо», «Прямого» та «5 каналу», а також процитував статтю The New York Times, у якій видання, спираючись на думки українських журналістів, змалювало погіршення ситуації зі свободою слова в Україні та політичне втручання у роботу медіа. Як, мовляв, сприймуть цю статтю в США?

Йшлося і про Саміт миру, а також про ультиматум Путіна. За словами Рейтеровича, плюсом Саміту є повернення війни Росії проти України в порядок денний світу, а Бобиренко спрогнозував, що «Путін буде готовий до переговорів у березні, коли ми вистоїмо зиму. І ще не факт, що на виборах президента в США переможе Трамп».

До слова, першим співрозмовником Сергія Руденка того дня був нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко, якого в Росії заочно засудили на десять років ув’язнення, визнавши «винним у поширенні воєнних фейків за мотивами політичної ненависті, виправданні тероризму та розпалюванні ненависті з загрозою насильства». Гончаренко своєю чергою звинуватив Росію в тиску, адже наразі він позбавлений можливості відвідати країни, а таких чимало, звідки його можуть екстрадувати до Росії. «Світ для мене звузився», — поскаржився нардеп.

«FreeДом»: «сполохи безумства над болотом» і колаборація диктаторів

17 червня у блоці каналу «Інтер» ведучі Ірина Юсупова і Валерій Клименко обговорювали з гостями ті ж теми, що домінували й на інших каналах. Кореспондентка каналу Тетяна Логунова вмикалася в етер зі швейцарського Бюргенштоку, де напередодні пройшов Саміт миру, підсумки Саміту коментував також Олексій Буряченко.

Економіста Андрія Длігача ведуча попросила оцінити комюніке Саміту з точки зору економіки. Гість наголосив на важливості продовольчої безпеки. Пункт про те, що ЗАЕС повинна працювати під контролем України, йому теж імпонує. На що ведуча резонно зауважила, мовляв, було вже п’ять подібних закликів МАГАТЕ, і Росія їх усі проігнорувала. Длігач погодився, що Росія не розуміє мови комюніке, вона розуміє мову санкцій і тиску.

Російський політолог Аббас Галлямов на прохання ведучих пояснив, навіщо Путін напередодні Саміту в Швейцарії висунув черговий ультиматум — щоб обговорювали його, а не Формулу миру Зеленського, і Путін виглядав би «миротворцем», а Зеленський — «кровожерливим». Вийшло, за словами Галлямова, навпаки, — всі зрозуміли, що Путін неадекватний, зараз із ним говорити не варто.

Ірина Юсупова, Валерій Клименко та Аббас Галлямов в етері «FreeДом»

Ведучий поставив під сумнів твердження гостя, нібито росіяни втомилися від війни: соціологічні опитування, мовляв, свідчать про інше. Галлямов своєю чергою на прикладі відносно свіжого опитування «Левада-центру» розповів, чому цифри не завжди відображають справжні настрої респондентів. На його переконання, дрейф у російському суспільстві очевидний.

18 червня у блоці «1+1» (ведучі Олександр Преподобний, Володимир Рабчун) теж говорили про Саміт миру, ультиматум Путіна і його поїздку до Північної Кореї, однак ці теми вже не були провідними. Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко («Слуга народу») назвав Саміт кроком до повернення світопорядку. «Росії доведеться змиритися!» — сказав гість. На чому ґрунтується його оптимізм, пан Мережко не розшифрував, утім, ведучий і не наполягав.

Економічний блок етеру був представлений коментарями Олександра Савченка про передачу Україні доходів від заморожених російських активів та Іллі Несходовського — про підвищення податків… у Росії.

В етері, як завжди, було чимало сюжетів, зокрема про захоплення заручників у Ростовському СІЗО та про війну Ізраїля з ХАМАС.

Гостей-росіян цього вечора в етері не було.

Зате 19 червня у блоці ICTV/СТБ (ведучі Анастасія Мазур і Сергій Єрьоменко) росіян було щонайменше троє. З публіцистом і соціологом Ігорем Ейдманом ведучі обговорювали, зокрема, чому більшість росіян сказали соціологам, що вірять у війну коаліції на чолі з Росією зі Сполученими Штатами й перемогу Росії. Намагалися ведучі з’ясувати й причини жорстокості росіян в Україні та щодо українців. На думку Ейдмана, одна з причин — саме перемога СРСР у Другій світовій, упевненість у вседозволеності, насаджений у Росії культ сили й армії.

Приблизно таку ж версію висунула історикиня, фахівчиня з тоталітарних режимів Ксенія Кример. Мовляв, перемога в Другій світовій не дає імунітету від насильства і жорстокості. В Росії немає моралі, етики, все зруйновано. Ультиматум Путіна щодо умов нібито припинення війни проти України гостя назвала «сполохами безумства над болотом, які спостерігаєш як природне явище». Їй також сподобався запропонований ведучою Анастасією Мазур термін «колаборація диктаторів», тож певний час ведучі й гостя обговорювали приклади таких колаборацій, як історичні, так і сучасні.

Наприкінці праймтайму російський медійник Ілля Давлятчин прокоментував нові призначення в російському Міноборони, а також розповів, як візит Путіна до КНДР висвітлювали пхеньянські та російські медіа. За словами гостя, російські медіа за всіма ознаками стрімко наближаються до рівня пхеньянських.

Прямий: «шоуменське мислення», «срібна куля», «солоденька киця»

17 червня у програмі «Понеділок з Орловською» ведуча обговорювала Саміт миру спочатку з політиком і капітаном ЗСУ Юрієм Луценком, а потім — з експредставником України при ЄС Костянтином Єлісєєвим.

Коментар Луценка очікувано був не менш критичним, ніж репліки самої Світлани Орловської, яка час від часу нарікала на відсутність розуміння, що дав цей Саміт Україні. Гість назвав захід у Швейцарії результатом «шоуменського мислення», адже там не йшлося про ключ до миру. «Вважаю шлях, обраний нашою владою в організації цих самітів, тупиковим, — сказав Луценко. — Я не схильний применшувати роль лідерів, які там зібралися, однак на Генасамблеї ООН за територіальну цілісність України голосували ще більше країн — і це не примусило Путіна вивести війська». Єдиним реальним результатом Саміту, на думку Юрія Луценка, є те, що українська влада вголос заговорила про початок перемовин із Росією, причому «невідомо, на якій платформі». «І це найстрашніше, що відбулося в Швейцарії. І це мене турбує найбільше», — резюмував Луценко.

Світлана Орловська та Юрій Луценко в етері Прямого каналу

А от оцінки Костянтина Єлісєєва, який обережно зауважив, мовляв, «нашій дипломатії треба довго працювати з країнами Глобального Півдня й Азії», Світлані Орловській здалися, певне, недостатньо гострими. «Ви як дипломат дуже дипломатично говорите», — сказала ведуча. Перебравши слово, вона пояснила гостю, що «посилення для України не сталося, зокрема перед самітом НАТО, невідомо, на чому відбуватимуться переговори з Росією, тобто результативність — нульова». Настанова подіяла: Єлісєєв, хоча й зауважив, що критика не має бути огульною, додав: «Саміт мав би стати нашою срібною кулею, якою ми б вистрілили в десяточку. Тоді не треба було б вмовляти Китай, він сам би приїхав. На жаль, захід не був належним чином підготовлений».

Критично налаштованою щодо Саміту миру виявилася і гостя програми Матвія Ганапольського «Люди війни» — депутатка Київради від «Європейської солідарності» Дінара Габібуллаєва, за словами якої Саміт не виправдав очікувань. Ганапольський, на відміну від його колеги Орловської, став на захист форуму в Швейцарії, згадавши про «потужне» спільне фото й назвавши його «правильною піар-акцією». «Піар Зеленського», — відреагувала Дінара Габібуллаєва. Вочевидь, аби гостя не запідозрила його в зайвій лояльності до влади, Ганапольський почав переконувати її, що політикою в етері не займається. «Чого ви посміхаєтеся? Ви ж моєї біографії не знаєте», — дорікнув він. Рівень дискусії підняв, увімкнувшись в етер, дипломат і колишній урядовець Володимир Хандогій, який погодився з ведучим, що обіцяти Путіну не арештовувати його в разі приїзду на наступний саміт миру — це дивна постановка питання. «Швейцарія — світовий миротворець, готова всіх з усіма звести…», — пояснив пан Хандогій.

У програмі «Прямий контакт» Матвій Ганапольський продовжив ділитися з глядачами враженнями від Саміту миру, а також від свіжих коментарів Медведчука про «мирні ініціативи» Путіна, інтерв’ю Арестовича «комусь» (прізвища інтерв’юера Ганапольський, певне, не запам’ятав), а також програш нашої збірної на Євро-2024.

Матвій Ганапольський у програмі «Прямий контакт»

18 червня учасниками токшоу «Єдина політика» зі Світланою Орловською були народні депутати України Софія Федина («Європейська солідарність»), Андрій Осадчук («Голос»), Валентин Наливайченко («Батьківщина») і Юрій Камельчук («Слуга народу»). Ведуча одразу окреслила теми — перспективи вступу України до НАТО, Саміт миру, візит Путіна до КНДР, мобілізація. Найбільш жваву дискусію спричинила остання тема, яку ведуча назвала «суперечливою». За словами Софії Федини, «по всіх марафонах мало би транслюватися, що ми маємо мобілізувати весь свій ресурс заради того, щоб у нас було сильне військо, сильна держава, сильна економіка, які б мали можливість тримати оборону». Депутатка також висловилася за продовження строків оновлення даних військовозобов’язаних і проти «бусифікації»: «Не розумію, хто дав вказівку діяти саме таким чином?... Впевнена, що це не самодіяльність ТЦК, надто скоординовано вони це роблять. Вважаю, що нагорі сидить хтось, хто намагається зірвати мобілізаційний процес». Згадала депутатка і про проблеми з рекрутингом: з одного боку, його рекламує Міноборони, з іншого, в ТЦК “на очах рвуть відношення з підрозділу”. А також про «катавасію» з бронюванням і «незрозумілих» розробників додатка «Резерв+», у якому багато даних військовослужбовців.

Токшоу «Єдина політика» зі Світланою Орловською

З приводу розробників і відповідальних за «Резерв+» зчинилася окрема дискусія, зрештою Юрій Камельчук пообіцяв зробити колективний запит, щоб отримати відповіді на ці запитання. Камельчук також повідомив, що за останній місяць показники мобілізації зросли втричі, а, «за непідтвердженою інформацією, ТЦК отримали завдання збільшити кількість мобілізованих ще втричі, тож питання стоятиме до якості цього процесу, прозорості ВЛК тощо».

«Великою кількістю відео, на яких співробітники ТЦК поводяться по-хамськи, знущаються з людей» дивувався у своїх програмах «Люди війни» та «Прямий контакт» і Матвій Ганапольський. Загалом ці дві програми ані за структурою, ані за манерою ведення практично не відрізняються одна від одної, тож перша майже непомітно перетікає в другу. Хіба що в «Прямому контакті» більше звернень ведучого до глядачів на кшталт «вибачте, я закопався в папірцях», «подивіться, я не бачу, бо без окулярів», «проблема з кріслом, воно їздить то вниз, то вгору»…

Цікаво, що гість Ганапольського, нардеп від «Європейської солідарності» Олег Синютка, коментуючи Саміт миру, теж згадав про голосування 141 країни за територіальну цілісність України на Генасамблеї ООН. Так само як раніше це робили представники цієї ж політсили Юрій Луценко та Софія Федина

19 червня в першій частині «Вечора про головне» ведучий Олександр Близнюк обговорював Саміт миру, візит Путіна до КНДР, ситуацію на фронті, мобілізацію та ймовірність демобілізації з політичним коментатором Ігорем Рейтеровичем і воєнним експертом Іваном Ступаком. В етер вмикався також колишній посол України в КНР і в КНДР Ігор Литвин. У другій частині програми співрозмовником Близнюка був народний депутат від «Європейської солідарності» Ростислав Павленко. У відповідь на запитання ведучого щодо конкретного результату Саміту гість дозволив собі пожартувати: «Після новини про Антигуа і Барбуду (ця держава приєдналася до комюніке Саміту — «ДМ») виникає питання, як же Тринідад і Тобаго, там якраз недалеко…». Процитував Павленко і жарт про Альпи, які «народили трьох мишенят». За його висловом, планку підняли високо, але Саміт до цієї планки «не просунув ситуацію аж ніяк», тож слід «припинити ганятися за ілюзіями та зосередитися на головних питаннях, зокрема вступі до ЄС і НАТО».

Етер кілька разів переривали для трансляції з Київського безпекового форуму Арсенія Яценюка.

Матвій Ганапольський у «Людях війни» розповів, нібито генпрокурора Андрія Костіна викликали до Верховної Ради через «чорні списки» в Укрінформі. «“Європейська солідарність” у Верховній Раді знову поставила вимогу викликати генерального прокурора Андрія Костіна щодо питання непорушення кримінальної справи за фактом перешкоджання журналістській діяльності в Укрінформі», — повідомив ведучий. У цей час на екрані показали лист генпрокурора Костіна на ім’я спікера Ради Стефанчука, в якому повідомляється, що за оприлюдненими в медіа фактами щодо майна заступника генпрокурора Вербицького призначено службове розслідування. Добре, що в етер увімкнулася співголова фракції «Європейської солідарності» в Раді Ірина Геращенко, яка пояснила: виклик Костіна пов’язаний зі справою щодо можливої корупції його підлеглих. «А що стосується пропозиції “Європейської солідарності”, то я справді двічі сьогодні ставила питання, що за фактами цензури, втручання в журналістську діяльність Генпрокуратура сама мала би відреагувати та порушити кримінальне провадження, — розповіла Геращенко. — Ми звернулися з запитом до Генпрокурора, але отримали відповідь, що справу передано на розгляд Київській прокуратурі…». Ведучий також спробував обговорити з пані Іриною «статтю якогось західного ЗМІ про свободу слова в Україні», яку він «десь засейвив», однак де саме «засейвив» — не знайшов, назви видання не згадав, тож гостя, замість вгадувати, обмежилась кількома загальними фразами.

У «Прямому контакті» Матвій Ганапольський зокрема просив глядачів висловлюватися з приводу економічного бронювання. «Не ухиляйтеся від цього питання! Ви ж хочете референдум!» — суворо наказав він. Який референдум і хто саме його хоче, лишилося за кадром. Згодом Ганапольський насварив гостя, очільника партії «Громадянська позиція» Володимира Гірняка за те, що той довго і незрозуміло для ведучого говорить. Також Ганапольський навіщось показав відео, на якому російська пропагандистка, уродженка Одеси Юлія Вітязєва, за висловом ведучого, «пропонує стерти весь світ на потерть (може, на порох?«ДМ»), бо українці не хочуть здаватися і підтримують Зеленського». Відео було дубльовано українською, причому акторка дубляжу познущалася з пропагандистки, тому дублювання викликало у Матвія Ганапольського неабиякий захват. «Моя киця солоденька!» — вигукнув ведучий, однак кого саме має на увазі — не уточнив…

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Марк Рютте
Политик
24 згадки
Алексей Гончаренко
Политик
11 згадок
Иван Ступак
Политик
10 згадок
Андрей Костин
Политик
4 згадки
Юрий Луценко
Политик
3 згадки
Игорь Рейтерович
Блогер и эксперт
3 згадки
Юрий Камельчук
Политик
2 згадки
Андрей Длигач
Блогер и эксперт
1 згадка
Рамзан Кадыров
Политик
1 згадка
Николай Княжицкий
Политик
1 згадка
Алексей Кучеренко
Политик, Силовой блок
1 згадка
Ростислав Павленко
Политик
1 згадка
Алексей Буряченко
Блогер и эксперт
Ирина Геращенко
Политик, Общественный деятель
Ирина Геращенко
Спортсмен
Владимир Гирняк
Политик
Константин Елисеев
Политик
Александр Мережко
Политик, Блогер и эксперт
Мустафа Найем
Политик, Общественный деятель, Блогер и эксперт
Валентин Наливайченко
Политик
Андрей Осадчук
Политик
Александр Савченко
Политик
Александр Савченко
Бизнесмен
Олег Синютка
Политик, Чиновник
Виктория Сюмар
Политик, Общественный деятель
София Федина
Общественный деятель, Деятель культуры
Владимир Хандогий
Политик, Чиновник
Владимир Цыбулько
Политик, Деятель культуры
Галина Янченко
Политик, Общественный деятель
"Гострі картузи" вже в процесі: що відомо про каст та сюжет
Знай
2024-10-05T04:51:59Z
У музеї Рівненської, Волинської та Житомирської областей передали унікальний інклюзивний продукт
УкраинФорм
2024-10-05T03:30:21Z
Президент Аргентини Мілей сплагіатив свою промову в ООН з серіалу «Західне крило»
ZN UA
2024-10-05T00:49:56Z
Прислала в Москву: Алла Пугачова попрощалася зі своїм другом
GlavRed
2024-10-04T23:27:35Z
Володимир Зеленський – фаворит букмекерів на здобуття Нобелівської премії миру-2024. Але його випереджає «хороший росіянин»
Детектор М
2024-10-04T22:03:14Z
Серіал «Володар перснів»: виконавець ролі Незнайомця розповів, чи спілкувався з попередником у трилогії Джексона
ITC
2024-10-04T20:42:12Z
EL Кравчук висловився про болісне розставання з коханою та захопив архівними кадрами з молодості
TSN
2024-10-04T20:33:13Z
Переможці Євробачення-2024 випустили новий кліп: у яскравому відео засвітилась Jerry Heil
24tv
2024-10-04T20:33:12Z
Jerry Heil стала першою українкою, що прикрасила обкладинку відомого індійського глянцю
24tv
2024-10-04T19:39:09Z
У Києві гряде мостопад?: скільки часу залишилося мостам Метро і Патона
TSN
2024-10-05T05:27:56Z
Російська армія минулої доби вбила одного жителя Донеччини
УкраинФорм
2024-10-05T05:27:54Z
Втрати армії РФ: Генштаб назвав кількість знищених окупантів
TSN
2024-10-05T05:27:51Z
Відхід з Вугледара: яке наступне місто на Донеччині може опинитися під загрозою
24tv
2024-10-05T05:27:39Z
Операція ЗСУ в Курській області триває: деталі від ISW
TSN
2024-10-05T05:27:21Z
Нічна атака БпЛА, групу офіцерів КНДР ліквідували під Донецьком: головні новини ночі 5 жовтня 2024 року
TSN
2024-10-05T05:27:15Z
Втрати ворога станом на 5 жовтня 2024 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T05:15:54Z
На Харківщині затримали 13 посадовців, які за гроші знімали чоловіків з військового обліку
УкраинФорм
2024-10-05T05:09:50Z
Коли буде потепління в західних областях
24tv
2024-10-05T05:06:45Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Ізраїль відмовився гарантувати США, що не вдарить по ядерних обʼєктах Ірану - CNN
TSN
2024-10-05T05:27:59Z
РФ вдарила ракетами по Миколаєву: які наслідки "прильотів"
TSN
2024-10-05T05:27:54Z
Демократи у США підозрюють Нетаньягу у намаганні підіграти Трампові
УкраинФорм
2024-10-05T05:21:02Z
В Росії скаржилися на атаку дронів: під удар міг потрапити спиртзавод у Бєлгородській області
24tv
2024-10-05T05:00:54Z
Литва придбала системи NASAMS на €234 мільйони
УкраинФорм
2024-10-05T04:48:15Z
Трамп закликає Ізраїль вдарити по ядерних об'єктах Ірану
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T04:42:58Z
Вибухи в Запоріжжі та атака дронів в Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T04:42:34Z
Дрони атакували Росію: хронологія 955 дня війни
24tv
2024-10-05T04:21:08Z
Ціни на свиней забійних кондицій зросли на 1,3%
Agravery
2024-10-05T05:13:54Z
Озвучено оновлені ціни на рис, гречку та макарони в Україні
AgroNews
2024-10-05T05:07:51Z
Україні варто впроваджувати європейські принципи благополуччя тварин уже зараз
AgroPortal
2024-10-05T05:00:00Z
Зарплати українців зменшаться: вирахують в жовтні заднім числом
Знай
2024-10-05T04:06:48Z
В Україні зросли ціни на яблука зимових сортів
AgroNews
2024-10-05T04:04:32Z
Житлова субсидія: хто може її оформити та що змінилося
ZN UA
2024-10-05T04:04:06Z
Супермаркети vs ринки: де зараз дешевше купувати картоплю, моркву та цибулю
Хвиля
2024-10-05T03:33:02Z
Що буде з курсом до кінця року та чи варто купувати долари просто зараз - прогноз
GlavRed
2024-10-05T03:27:22Z
Перевірте обов'язково: що має бути вказано на ціннику на продукт
Знай
2024-10-05T03:21:51Z
6 жовтня — яке церковне свято, не робіть одну річ цього дня, якщо не хочете залишитися без головного
TSN
2024-10-05T05:27:16Z
Відмова від роботи коштуватиме грошей: Німеччина вводить нові правила для біженців
Знай
2024-10-05T05:21:31Z
Привітання з Днем міста Чернівці 2024: гарні картинки й теплі слова у віршах і прозі
24tv
2024-10-05T05:06:36Z
Пенсія за вислугу років: чи можна зробити благодійну пожертву особі, яка її отримує
ZN UA
2024-10-05T05:05:56Z
Уроки з «Захисту України»: що кажуть батьки, вчителі та діти про оновлений предмет
Комсомольская правда
2024-10-05T05:05:25Z
Корея представляє Mine Spreader-II: мобільний міномет з дистанційним керуванням і розгортанням мін на основі GPS
InternetUA
2024-10-05T05:01:23Z
Росія випустила вночі по Україні три ракети та 13 безпілотників
Комсомольская правда
2024-10-05T04:57:40Z
Українці можуть отримати витяг з електронної трудової книжки онлайн: інструкція
Хвиля
2024-10-05T04:45:00Z
5 жовтня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна одружуватися
24tv
2024-10-05T04:06:31Z
УПЛ: «Верес», «Олександрія» та «Колос» прийматимуть матчі у суботу
УкраинФорм
2024-10-05T05:27:46Z
Знаменитий французький футболіст домігся скорочення тривалої дискваліфікації за допінг
ZN UA
2024-10-04T21:59:03Z
Погба: Ніколи свідомо не порушував антидопінгові правила, я граю чесно
Football.ua
2024-10-04T21:42:43Z
Леганес та Валенсія обійшлися без забитих голів
Football.ua
2024-10-04T21:03:48Z
Верона вирвала перемогу над Венецією завдяки автоголу наприкінці матчу
Football.ua
2024-10-04T20:54:48Z
Боруссія Менхенгладбах поступилася Аугсбургу
Football.ua
2024-10-04T20:39:22Z
Рома продовжить контракт із конкурентом Довбика
Football.ua
2024-10-04T20:06:14Z
Ньюкасл цікавиться Сане — Фальк
Football.ua
2024-10-04T19:57:44Z
Посилення Ювентуса: скандальний чемпіон світу повернеться раніше після дискваліфікації за допінг
24tv
2024-10-04T19:45:11Z
Як правильно підготувати малину до зими: що потрібно зробити у жовтні
Политека
2024-10-05T04:30:36Z
Хлопець каже, що у всіх чоловіків є родимка в одному місці: тікток кинувся масово перевіряти
24tv
2024-10-05T03:36:21Z
На Миколаївщині цьогоріч захворюваність на лептоспіроз збільшилася у 3,4 раза
УкраинФорм
2024-10-05T00:54:52Z
Як зберегти розсаду суниці до весни: експерти дали поради, як правильно підготуватися до зими
Политека
2024-10-04T22:00:54Z
Стерли відчуття страху: вчені відкрили новий спосіб боротьби з ПТСР
Фокус
2024-10-04T18:30:31Z
Епідсезон в Україні почався: у МОЗ назвали штами вірусів, які циркулюють
24tv
2024-10-04T16:33:56Z
Як доглядати за аґрусом восени, щоб сусіди заздрили врожаю: корисні лайфхаки
Политека
2024-10-04T16:21:28Z
Додайте у воду всього лише два інгредієнта — і ви більше не побачите розводів на підлозі після миття
TSN
2024-10-04T16:00:04Z
Терен це слива чи ні: що роблять із плодів і коли рвати ароматний фрукт
GlavRed
2024-10-04T15:27:44Z
Неспокійна ніч у Росії: дрони атакували підприємства у Воронезькій області
24tv
2024-10-05T05:27:52Z
На Херсонщині за добу через російські атаки двоє людей загинули, ще шестеро поранені
УкраинФорм
2024-10-05T05:18:59Z
На Гаїті банда розстріляла щонайменше 70 людей
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T05:13:51Z
У Миколаєві росіяни атакували інфраструктурний обʼєкт
УкраинФорм
2024-10-05T04:57:27Z
В Україні цьогоріч у ДТП загинули майже 2 тисяч осіб - Опендатабот
УкраинФорм
2024-10-05T04:12:47Z
Грецька поліція виявила вісім тисяч рослин канабісу на кукурудзяній фермі
УкраинФорм
2024-10-05T04:12:46Z
Дрони могли вдарити по спиртзаводу у Новохоперську: в мережі показали момент удару
24tv
2024-10-05T03:39:32Z
У Польщі затримали двох українців - допомагали нелегам перетинати кордон
УкраинФорм
2024-10-05T02:27:42Z
В Одесі пролунали вибухи — ЗМІ
TSN
2024-10-05T01:00:39Z
Представлено оновлений кросовер Nissan Magnite
Portaltele
2024-10-05T04:51:33Z
Знають не всі водії: яку кнопку в авто не варто натискати під час дощу
GlavRed
2024-10-05T00:27:59Z
В Україні запровадили нові правила продажу автомобілів: що потрібно знати водіям
Хвиля
2024-10-04T19:42:25Z
Renault показали стильний електричний кросовер
ГЛАВКОМ NET
2024-10-04T19:15:13Z
Як не угробити авто: копійчаний засіб вмить уб'є іржу на гальмівних дисках
GlavRed
2024-10-04T17:27:24Z
Skoda Octavia FL: нові грані чеського бестселера
AutoCentre
2024-10-04T16:37:05Z
У Кропивницький поставили нові сміттєвози на шасі Ford Trucks
AutoCentre
2024-10-04T16:07:22Z
Рейтинг найпопулярніших автівок в Україні
360ua.news
2024-10-04T15:51:18Z
Майже 800 км: новий електромобіль Volkswagen вразив запасом ходу в реальних умовах
ГЛАВКОМ NET
2024-10-04T15:48:59Z
Старовинний центр Буковини. Чернівці відзначають День міста
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T05:00:08Z
Утеплюємо будинок за допомогою аерогелів та волокон коноплі: як підвищити комфорт та знизити рахунки за комуналку
Знай
2024-10-05T04:21:33Z
Замінять магазинні десерти: "Мастер Шеф" рецепт смачних домашніх цукерок з кавою
Политека
2024-10-05T04:00:25Z
Названо найнебезпечніший пляж на Землі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T03:48:32Z
Як вивести плісняву з будинку: 5 кімнатних рослин, які поглинають вологу
24tv
2024-10-05T03:45:51Z
Усі будуть в захваті: кухар розповів найсмачніший рецепт солянки
GlavRed
2024-10-05T03:27:54Z
Час садити півонії: досвідчені садівники розповіли, чому варто зробити це саме осінню
Политека
2024-10-05T03:21:44Z
Рецепт шакшуки від зірки «МастерШеф» Тетяни Литвинової: виходить просто неперевершеним
Политека
2024-10-05T03:00:55Z
Хтось може відчути внутрішню порожнечу: гороскоп на 5 жовтня для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-10-05T02:03:10Z
Шахрайка, яка виманювала гроші, зламуючи месенджери, отримала умовний термін
InternetUA
2024-10-05T05:16:43Z
Вчені розповіли, що відбувалося у Всесвіті в перші моменти після Великого вибуху
Portaltele
2024-10-05T04:51:55Z
iPhone 17 Slim отримає новий тонший OLED-дисплей від маловідомого тайванського бренду
Portaltele
2024-10-05T04:51:18Z
Смартфони Samsung зможуть відкривати двері одним дотиком
InternetUA
2024-10-05T03:04:26Z
Соцмережа Х сплатила штраф і просить розблокувати її роботу у Бразилії - ЗМІ
InternetUA
2024-10-05T01:01:48Z
Марк Цукерберг став другою найбагатшою людиною в світі
ZN UA
2024-10-05T00:04:12Z
Суд ЄС зобов'язав компанію Meta обмежити використання даних користувачів у рекламних цілях
InternetUA
2024-10-05T00:01:01Z
Google тестує нову функцію для боротьби з фейковими сайтами
InternetUA
2024-10-04T22:01:55Z
Нова ракета-носій компанії ULA здійснила другий тестовий політ
InternetUA
2024-10-04T20:37:47Z