Тандем з Єрмаком дозволяє Зеленському не користуватися інституціями, а делегувати це іншій людині — політолог
Кілька днів тому президент України Володимир Зеленський відповів усім, хто критикує голову офісу президента Андрія Єрмака через надмірний плив, наголошуючи, що він є хорошим менеджером, який виконує все, що каже сам гарант. На це відреагував політолог Олег Саакян, під час ефіру на Радіо NV порівнявши тандем Зеленського та Єрмака з їх кіношним аналогом — режисером та продюсером.
На думку Саакяна, для креативного бізнесу, наприклад, таке поєднання — художнього та адміністративного керівників — є класичним.
"Один знімає всі головняки, займається адміністративним питаннями — від податків, кадрів, проблем нагодувати, відвезти і все. А інший займається творчою частиною, тримає стратегію. І Зеленському, мені здається, ця модель є властивою, зрозумілою, — пояснює політолог. — Тому що і в КВК, і в кіно, і в телебаченні ця модель завжди існувала, і вона є ефективною, бізнесовою".
В такій моделі президент не користується інституціями, а делегує це повноваження одній людині.
Саакян також вважає, що "команда креативників" стала екзоскелетом за президентства Зеленського.
"А хто має стояти на чолі цього всього? Правильно, той, хто їх завжди підбирав, годував, возив, оформлював документи, виплачував зарплатню тощо. Той, хто був продюсером, — описав політолог роль Єрмака. — Він і продовжує цим займатися, тільки тепер у масштабі загальнопланетарному, оскільки Україна на сьогодні займає доволі серйозне та визначне місце для світової політики, не тільки нашої внутрішньої".
У квітні голова ОП потрапив у перелік сотні найвпливовіших лідерів світу за версією журналу Time, оминувши й свого прямого керівника. А вже у травні у виданні The Washington Post вийшов матеріал, в якому Єрмака назвали найвпливовішим керівником адміністрації президента України в історії. Там йшлося про те, що умови воєнного стану сконцентрували "виняткову владу" в офісі президента. Як наслідок, Єрмака практично не відрізнити від глави держави.