MY.UAНовини
Україна готова до війни майбутнього: як вдалося стримати Росію, відстаючи в живій силі та техніці
Україна готова до війни майбутнього: як вдалося стримати Росію, відстаючи в живій силі та техніці

Україна готова до війни майбутнього: як вдалося стримати Росію, відстаючи в живій силі та техніці

Україна показала всьому світу, який вигляд має війна майбутнього, пише аналітик-економіст Радж Шах у колонці для The Atlantic. Не маючи в достатньому обсязі озброєнь і живої сили, вона встояла завдяки широкому застосуванню комерційних технологій.

Наприкінці лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін протягом кількох місяців збирав сили вздовж кордону з Україною, вибудовуючи танки, піхоту, ракети й ударні гелікоптери по дузі довжиною 1000 миль від південної Білорусі до Чорного моря. Він заперечував намір Росії вторгнутися, і багато представників співтовариства національної безпеки повірили йому: вони вважали, що початок сухопутної війни в Європі був занадто надуманим — навіть для Путіна. Ця точка зору, схоже, підтвердилася, коли російські державні ЗМІ показали відео "демобілізації" і відправлення додому військових.

Але потім Пентагон опублікував безпомилкове зображення, зроблене з космосу, — бронетанкова російська колона, що перетинає білорусько-український кордон. Президент Джо Байден назвав цей знімок явним доказом брехні Путіна. Війна, по суті, вже почалася.

Супутникове зображення, передане CNN і трансльоване по всьому світу, було отримано не американськими військовими, а стартапом із Силіконової долини під назвою Capella Space, заснованим 24-річним інженером. Використовуючи сітчасті антени завширшки 11 футів, супутники Capella можуть виявити баскетбольний м'яч з висоти понад 300 миль, крізь хмарний покрив, вдень і вночі, за мізерну частину ціни військових систем. Як розповів нам засновник компанії Паям Баназаде, Capella запропонувала публіці "перші нетаємні супутникові знімки з відкритим вихідним кодом, що показують неминуче вторгнення". На початку війни новинні агентства використовували зображення Capella, щоб відстежувати російські підрозділи аж до Києва, надаючи звичайним людям майже те саме, що мав Пентагон.

Комерційні технології зіграли вирішальну роль не тільки в очікуванні путінського вторгнення, а й у його стримуванні. Українські сили, що поступалися за чисельністю та озброєнням, покладалися на геніальну мережу стартапів, щоб дати відсіч Росії на ранніх стадіях конфлікту. У багатьох випадках Кремнієва долина зміцнювала Збройні сили України швидше і з набагато меншими витратами, ніж системи відомих оборонних підрядників. Звичайні озброєння, як-от танки й артилерія, були необхідними, але вони ставали набагато ефективнішими, коли їх використовували в тандемі з продуктами, від початку створеними для комерційного ринку, як-от недорогі дрони й датчики космічного базування. Навіть найсмертоноснішою зброєю війни, ракетною установкою HIMARS, керували дрони, які можна купити на Amazon.

Доповнення традиційної зброї роботою стартапів — це саме те, що ми припускали у 2016 році, коли нас призначили керувати Підрозділом оборонних інновацій (DIU), підрозділом Пентагона, якому було доручено інтегрувати американські комерційні технології у воєнні дії. В українців було набагато менше звичайних озброєнь, ніж у Росії, але вони змогли випередити і перехитрити свого ворога, частково завдяки розгортанню більш ніж 30 систем, розроблених DIU і стартапів, які він фінансує, включно з Capella.

Дрони стали одним із найважливіших елементів війни майбутнього
Фото: Forbes

Комерційні технології змінили практично всі галузі війни: зв'язок, артилерію, розвідку, протиповітряну оборону. Коли Росія заглушила радіопереговори українців, вони переключилися на інтернет-термінали Starlink, здійснюючи управління і контроль через зашифровані додатки для смартфонів типу Signal і WhatsApp. Skydio, перший приватний виробник дронів у США, вартість якого оцінюють в 1 мільярд доларів, доставив автономні квадрокоптери з камерами із високою роздільною здатністю до українських піхотних підрозділів, які використовували їх для розвідки російських позицій і управління артилерійським вогнем. BlueHalo доставила на фронт системи "Титан", які збивали ворожі дрони. Anduril задіяв свій дрон "Привид", майже безшумний автономний вертоліт, який можна налаштувати за лічені хвилини. На відміну від американських супутників-шпигунів, такі стартапи, як HawkEye 360, надавали інформацію про цілі, якою можна було широко поділитися з передовими військами, не побоюючись компрометації секретних джерел. Будь-хто, у кого була кредитна картка, міг отримати доступ до розвідувальних даних, які колись були тільки у наддержав.

Завдання передачі цих технологій у руки України часто лягало на Міністерство оборони. Хоча у Пентагона були чіткі процеси транспортування танків і артилерії, доставлення комерційних товарів виявилося складнішим завданням. "Система придбання розрахована на постачання ракетних батарей Patriot протягом п'яти років. Вона не призначена для поставок дронів на завтра", — сказав нам Джаред Даннмон, старший радник DIU, який займався експортом комерційних систем в Україну. У результаті Пентагон не зміг задовольнити запити України щодо ракет.

Якщо війна в Україні є якимось орієнтиром, то наступний конфлікт великих держав визначатиметься технологіями, адаптованими з комерційного ринку. Стартапи впливатимуть на те, як держави фінансують, озброюють і мобілізують свої збройні сили. Сили, які максимально ефективно використовують дешевші, маневреніші та неортодоксальніші технології, отримають ключову перевагу над своїми супротивниками. Сполучені Штати починають засвоювати ці уроки, але ми засвоюємо їх недостатньо швидко. Якщо Україна пропонує зазирнути в майбутнє, вона також пропонує попередження: Америка не готова.

Минулої осені ми поїхали в Україну, щоб на власні очі побачити, як комерційні технології впливають на хід війни. Як ми й очікували, Кремнієва долина дала значний імпульс українським силам, але ми також виявили підпільну мережу українських стартапів, які працюють над заповненням прогалин, залишених Пентагоном. Технологи працювали в секретних майстернях по всьому Києву, захованих у провулках і немаркованих офісних приміщеннях, які діють за межами формальних структур Міністерства оборони.

Приблизно 200 компаній розробляли системи боротьби з дронами, безпілотні автомобілі, автономні роботи-розмінники, кулемети з дистанційним керуванням — і величезну кількість різноманітних дронів, які зіграли в Україні більшу роль, ніж у будь-якому попередньому конфлікті. Ми бачили "дрони-носії", які могли запускати менші ударні дрони на сотні миль за межі фронту, углиб Росії. У нас був дрон, який спочатку призначався для контрабанди цигарок до Євросоюзу, а потім був перепрофільований на бомбардувальник. Коли російські війська глушили сигнали GPS в Україні, тамтешні стартапи створювали дрони, які натомість покладалися на акселерометри і картографування місцевості за допомогою штучного інтелекту. Багато з них продавалися всього за 200 доларів. Військові літаки з аналогічною технологією зазвичай коштують значно дорожче.

На полігоні у Львові ми керували дроном далекого спостереження, використовуючи джойстик для повороту теплових і оптичних датчиків. Роздільна здатність була настільки чіткою, що ми могли ідентифікувати себе серед натовпу, що зібрався за 10 кілометрів від місця, де летів дрон. Система протидії дронам, поставлена західним оборонним підрядником, яка коштувала приблизно 250 000 доларів, спробувала вивести його з ладу, але не змогла.

Хоча українські стартапи виробляли технології на рівні технологій Кремнієвої долини, вони не мали нічого спільного з традиційними компаніями ранньої стадії. Ті створювалися для того, щоб вбивати росіян, а не долати вузькі місця в ланцюжках поставок або продавати себе військовим чи міжнародним інвесторам. Найбільше особисті стосунки розробників з окремими військовими частинами визначали, які нові технології та озброєння будуть використовуватися. Ці системи коштували копійки в доларах, як порівняти з тим, що виробляли західні фірми, але жодна з них не могла масштабуватися так, щоб змінити хід війни.

Хоча комерційні технології продовжують зміцнювати українські сили, їх виявилося недостатньо, щоб запобігти нещодавньому наступу Росії. Багато чинників схилили війну на користь Росії, не останнім з яких були довгі дебати в Конгресі. Ймовірне призупинення фінансування і постачань торкнулося як традиційних систем озброєнь (змушуючи артилерійські розрахунки нормувати снаряди), так і української стартап-спільноти, яка покладалася на допомогу американських програм, що їх довелося тимчасово призупинити. Дійсно, Росія змогла домогтися успіхів навіть тоді, коли українські стартапи працювали на повну силу. Якщо Україна продемонструвала обіцянку внеску приватного сектору, вона також показала, що самі лише інновації не дають змоги виграти війни.

У Пентагоні почалися дебати про те, які уроки слід винести з війни в Україні. З одного боку були ті, хто вважав, що Україна є доказом могутності комерційних технологій і доказом того, що американські військові витрачають на це занадто мало. Генерал-лейтенант Джек Шанахан належить до цього табору. Перший директор Об'єднаного центру штучного інтелекту Пентагона Шанахан вважає, що сьогоднішня війна є унікальним "перехідним періодом", у якому найефективнішими бійцями є ті, хто об'єднує обладнання старої школи з новими інноваціями. "Сторона, яка отримує перевагу, — сказав нам Шанахан, — це та сторона, яка придумує, як використовувати цю комбінацію технологій новими, різними і творчими способами".

Важливо В Україні розпочалися війни майбутнього: які технології впровадили ЗСУ та які ще будуть

З іншого боку була велика частина старої гвардії Пентагона, яка вважала, що результат війни в Україні вирішується здебільшого традиційними системами озброєнь і тактикою, і що стартапи Кремнієвої долини отримують надто багато похвал за всього лише скромні вклади. Вони стверджували, що бойові дії фундаментально не змінилися. Нові технології могли б змінити ситуацію на полях, але танки, ракети й оборонні траншеї — основні продукти війни протягом десятиліть — як і раніше панують.

Дебати стали надбанням громадськості, коли Білл ЛаПланте, головний закупівельник зброї Пентагона — людина, найвідповідальніша за те, як збройні сили США будуть озброюватися в майбутньому, — відкинув важливість технологій Кремнієвої долини. "Брати-технологи не особливо допомагають нам в Україні", — сказав ЛаПланте на оборонній конференції через вісім місяців після початку конфлікту. "Це жорстке виробництво дійсно серйозного озброєння — ось що важливо... Ми зараз не воюємо в Україні з Кремнієвою долиною, навіть незважаючи на те, що вони спробують привласнити собі це".

Переконання ЛаПланте про те, що традиційна зброя має для України більше значення, ніж комерційні технології, в жодному разі не помилкове. Танки, гаубиці та підприємства, які їх виробляють, незамінні, що підтвердив досвід України. Але було б помилкою розглядати війну виключно як підтвердження старих парадигм ведення війни. Один із найважливіших уроків, витягнутих з України, полягає в тому, що комерційні технології здатні послабити системи озброєння супротивника, посилити розвідку, а також удосконалити традиційні озброєння. Сили по всьому світу вже засвоїли це, про що свідчать вторгнення дронів Північної Кореї поблизу Сеула і доктрина Сі Цзіньпіна про військово-цивільне злиття в Китаї. ХАМАС представив ще один приклад 7 жовтня 2023 року, коли він використовував комерційні квадрокоптери для завдавання ударів по генераторах, що живлять ізраїльські прикордонні вежі. Легіони бойовиків увійшли до Ізраїлю практично непоміченими і вбили понад 1000 осіб, що спровокувало найжорстокіший конфлікт у регіоні, принаймні з часів арабо-ізраїльської війни 1973 року.

Якщо у військового і цивільного керівництва США була стратегія на майбутнє американських збройних сил, коли Путін вторгся в Україну, вона здебільшого була побудована на наявних бюджетах і зброї старої школи. Впровадження Росією комерційних технологій зробило більшу частину цих витрат застарілими. Наприклад, найсучасніший танк Америки, M1A1 Abrams, нещодавно був відкликаний з лінії фронту, оскільки недорогі російські безпілотники довели свою ефективність у його знищенні.

Але війна почала прискорювати реформи. У збройних силах США зараз більше підрозділів, що займаються новими технологіями, ніж будь-коли раніше. Оптимізований процес закупівель, розроблений DIU під назвою "Інший орган з транзакцій", дав змогу Пентагону прискорити контракти і зосередив понад 70 мільярдів доларів. Раніше цього року Конгрес значно розширив бюджет DIU, і міністр оборони попросив його реалізувати одну з найпріоритетніших ініціатив Пентагону, що отримала назву "Реплікатор", — спробу розробити автономні системи в достатньому масштабі для перемоги у війнах.

Однак кінцева мета полягає не в перемозі у війнах, а в їх стримуванні. Технологічний геній Америки — один із найкращих інструментів, якими вона володіє для підтримання миру. Україна показує, як наші військові не змогли повною мірою скористатися цим генієм — і наскільки далеко ми могли б випередити наших конкурентів, якби це зробили.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Україна – не в епіцентрі. Як розгорнеться Третя світова війна на думку фантастів
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вибори у Румунії: хто вирвався вперед
Gazeta UA
2025-05-05T05:42:49Z
Хто може замінити Волтца на посаді радника з нацбезпеки: Трамп назвав прізвище
Telegraf
2025-05-05T05:40:06Z
Румунські вибори – це вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:39:23Z
Третій зайвий? Трамп висловився щодо можливості знову піти на вибори
Telegraf
2025-05-05T05:39:08Z
Іран пообіцяв вдарити по базах США та Ізраїлю, якщо буде помста за Бен-Гуріон
Лига
2025-05-05T05:37:12Z
Прорахунок путіна. Чи змінили свою позицію США – Філліпс О’Брайен
iPress
2025-05-05T05:31:52Z
Вибори в Румунії: у другий тур вийшли ультраправий Джордже Сіміон і мер Бухареста
Факти ICTV
2025-05-05T05:31:00Z
У ЄС придумали спосіб наблизити мир: про що йдеться
GlavRed
2025-05-05T05:28:25Z
Вночі дрони намагалися атакувати Москву, в аеропортах вводили план "Килим" – відео
Лига
2025-05-05T05:27:57Z
Відома акторка розкрила правду про позицію Максима Галкіна - деталі
GlavRed
2025-05-05T05:28:15Z
Усе серйозно: Том Круз закрутив роман із колишньою Бена Аффлека
GlavRed
2025-05-04T23:27:24Z
Юрій Ткач на рідкісному фото показав батьків і кокетку-доньку
GlavRed
2025-05-04T21:27:48Z
"Била мене мати": українська народна пісня підкорила TikTok, зібравши мільйони переглядів
24tv
2025-05-04T21:03:23Z
"Можемо спати з іншими": Ганін розповів про особливості своїх стосунків з коханою
Фокус
2025-05-04T20:51:13Z
3 найкращі медичні серіали-комедії, які розсмішать кожного
24tv
2025-05-04T20:39:43Z
Джамала вперше розповіла про хворобу мами та що на неї вплинуло: "Хочеться перепросити у батьків"
ТСН
2025-05-04T20:21:58Z
Віталіна Біблів розкрила, як змінилися гонорари акторів під час війни: "Важкувато"
ТСН
2025-05-04T19:36:19Z
Постапокаліпсис, сніг та інопланетяни: серіал "Етернавт" став новим хітом Netflix
Фокус
2025-05-04T19:15:53Z
Виплати українським біженцям збільшать у 34 рази: хто зможе отримати гроші у Швеції
Хвиля
2025-05-05T05:37:11Z
Росіяни тримають у Чорному морі один ракетоносій, залп - шість «Калібрів»
УкраинФорм
2025-05-05T05:31:57Z
Безкоштовне житло для переселенців у Запоріжжі: де точно нададуть прихисток
Политека
2025-05-05T05:31:33Z
Юні залізничники з усієї України зібралися на відкритті сезону в Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:30:43Z
В Україні засудили жінку за поширення комуністичної символіки в соцмережі
InternetUA
2025-05-05T05:28:01Z
Завдяки французьким авіабомбам можна буде руйнувати ворожі укріплення — деталі від експерта
InternetUA
2025-05-05T05:22:49Z
ППО замість салютів: Москва укріпилась перед парадом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:21:46Z
У Повітряних силах розповіли про оператора ЗРК Patriot, який першим у світі збив ракету «Кинджал»
Комсомольская правда
2025-05-05T05:19:20Z
ОАЕ цього року додадуть до шкільної програми вивчення ШІ
ZN UA
2025-05-05T05:16:44Z
Борги перед ТЦК: яке майно заберуть в ухилянтів
Знай
2025-05-05T05:31:25Z
Нові правила перевірки молока на ринках: що змінилось
Agravery
2025-05-05T05:22:33Z
Ціни на нафту різко обвалилися
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:21:31Z
ФАО: Світова торгівля зерном опуститься до 5-річного мінімуму
AgroPortal
2025-05-05T05:00:01Z
Нові мита США призведуть до скорочення світового виробництва автівок: аналіз Nikkei
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T04:54:32Z
Чи змогла б Україна самотужки видобувати й переробляти рідкісноземельні метали
24tv
2025-05-05T04:24:55Z
Податкова отримає доступ до адрес та банківських рахунків: що чекає продавців онлайн-платформ
Хвиля
2025-05-05T04:21:54Z
Валюта подорожчала після вихідних - курс на 5 травня
Gazeta UA
2025-05-05T04:19:09Z
Надбавка до пенсії: яку можуть отримати донори
ZN UA
2025-05-05T03:43:53Z
На АЕС у Фінляндії зафіксували витік водню: чи є небезпека для людей і довкілля
24tv
2025-05-05T05:18:33Z
Загарбники упродовж доби атакували 12 громад Сумщини, є загиблий і поранені
УкраинФорм
2025-05-05T05:16:44Z
У Житомирі 11-річна дівчина отримала ножове поранення після суперечки зі знайомим
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T04:18:18Z
У російському Подольську пролунали вибухи: дрони летять на Москву
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T00:51:14Z
Пожежа на Харківщині перекинулася на житлові та господарські будівлі: детонують снаряди
Gazeta UA
2025-05-05T00:15:24Z
Поліція врятувала батька криптовалютного мільйонера, викраденого заради викупу
Украина Криминальная
2025-05-04T23:36:22Z
Лісова пожежа поблизу Ізюма охопила майже 80 гектарів - ДСНС
УкраинФорм
2025-05-04T20:45:19Z
У Києві п'яний водій протаранив припарковані автівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T20:39:52Z
Згорілі люди висять з вікон: у Москві вибухнула багатоповерхівка, є жертви і поранені
24tv
2025-05-04T20:18:25Z
Інновації заради ефективності: біопрепарати — новий рубіж в агровиробництві
AgroPortal
2025-05-05T04:00:56Z
Лікарі вперше у світі успішно пересадили серце, яке не зупинялося ні на секунду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T03:21:08Z
Якщо мед зацукрувався: чи все з продуктом гаразд і як його правильно розтопити
24tv
2025-05-05T03:12:47Z
Безалкогольне пиво та закон: водіям розповіли про несподівані наслідки
Хвиля
2025-05-05T01:27:54Z
Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я
УкраинФорм
2025-05-04T23:27:20Z
Сметана чи підробка: перевіряємо за секунду – фальсифікатори бояться цього методу
24tv
2025-05-04T20:51:09Z
Як використовувати зубну пасту в побуті: 5 цікавих способів, які здивують
24tv
2025-05-04T20:39:59Z
Як досягти щастя у повсякденному житті: у Гарварді кажуть, що ці 3 звички змінюють все
24tv
2025-05-04T19:27:00Z
Що їсти для емоційної рівноваги
360ua.news
2025-05-04T19:15:06Z
Це смачніше за звичний шашлик: молодка картопля на вогні – ви негайно захочете на природу
24tv
2025-05-05T05:36:58Z
У чотири рази кривіша за Пізанську вежу: у Великій Британії є унікальна церква
24tv
2025-05-05T05:30:36Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти тюленя
GlavRed
2025-05-05T05:28:29Z
Чи справді корисне масло гхі
24tv
2025-05-05T05:09:19Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 5 травня 2025 року
Фокус
2025-05-05T05:00:17Z
Одна дія може "вбити" цвітіння наступного року. Чого не варто робити з весняними квітами у вашому саду
Telegraf
2025-05-05T03:54:34Z
Токсичну і темну енергію зараз притягують Терези та Скорпіони: гороскоп на тиждень для чоловіків
24tv
2025-05-05T03:42:41Z
Таку закуску можна їсти уже за 30 хвилин: рецепт маринованих битих огірків
Telegraf
2025-05-05T03:15:15Z
Близнюкам треба завершити стосунки: гороскоп на 5 травня
24tv
2025-05-05T02:06:11Z
На Херсонщині за добу через російські удари - один загиблий, семеро поранені
УкраинФорм
2025-05-05T05:42:17Z
На фронті за добу стались 269 боєзіткнень з росіянами, найгарячіший - Покровський напрямок
УкраинФорм
2025-05-05T05:39:25Z
ЗСУ відтіснили ворога біля Торецька: в ISW розкрили ситуацію на фронті
GlavRed
2025-05-05T05:33:29Z
Прогноз погоди на тиждень: на Україну насуваються зливи та похолодання до заморозків
Фокус
2025-05-05T05:30:14Z
Пройшов через дев’ять кіл російського пекла: як окупанти катували херсонця в полоні
Украина Криминальная
2025-05-05T05:28:24Z
Україна зустріне тиждень дощем: прогноз погоди на 5 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:03:24Z
Знову заморозки й навіть сніг: метеоролог здивував прогнозом погоди на тиждень
24tv
2025-05-05T05:03:02Z
Мінус 1260 окупантів і 43 артилерійські системи: втрати ворога на 5 травня
24tv
2025-05-05T05:01:44Z
Росіяни вночі та зранку обстрілювали Нікопольський район
УкраинФорм
2025-05-05T04:45:55Z
Світоліна повернулася до топ-15 рейтингу WTA
УкраинФорм
2025-05-05T05:39:16Z
Ашур: Не може бути подібного в такий момент сезону
Football.ua
2025-05-05T05:28:40Z
Колос — Ворскла 0:0 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-05-05T05:09:56Z
Болонья — Ювентус 1:1 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-05-05T04:55:11Z
Ротань: Почали перемовини з Олександрією, інших новин немає
Football.ua
2025-05-04T21:40:25Z
Іспанська Пальма втретє поспіль виграла Лігу чемпіонів із футзалу
Football.ua
2025-05-04T21:13:22Z
Яремчук оформив результативну дію у матчі Олімпіакоса: ефектне відео
24tv
2025-05-04T21:00:54Z
Баскське дербі завершилося внічию
Football.ua
2025-05-04T20:58:18Z
Легендарний партнер Шевченка по Мілану вивів Пізу в Серію А вперше за 34 роки
24tv
2025-05-04T20:45:19Z
Ram 1500 Express — це зовсім не та класична вантажівка, яку пам’ятають ваші дідусі
Топ Жир
2025-05-05T05:00:24Z
Новий Opel Movano вже прямує в Україну: версії та ціни
ЗаРулем
2025-05-05T04:09:24Z
Водій у Техасі створив хаос, виставивши арматуру з вікна авто
Топ Жир
2025-05-05T01:15:50Z
Працює краще, ніж кондиціонер: яку кнопку в авто потрібно натиснути водіям
GlavRed
2025-05-05T00:27:27Z
Чи дозволено залишати іграшкові каченята в джипах? Поліцейський пояснює
Топ Жир
2025-05-05T00:00:33Z
Цей дикий мустанг — або обожнювати, або ненавидіти: така його модифікація
Топ Жир
2025-05-04T22:30:04Z
Формула-1: перемога Піастрі на Гран-прі Маямі та драма Ferrari
Факти ICTV
2025-05-04T22:18:38Z
Яка модель Subaru вважається найнепривабливішою за всю історію?
Топ Жир
2025-05-04T21:15:59Z
Невелика подряпина призвела до серйозних витрат для власника Porsche 911
Топ Жир
2025-05-04T20:00:04Z
ТОП-5 приладів, які не можна залишати в розетці
InternetUA
2025-05-05T05:43:37Z
Скільки можна заробити на серіалах у ютубі
Детектор М
2025-05-05T05:31:24Z
Суттєві зміни в Apple iPhone 18: різний дизайн та запуск у два етапи
ITC
2025-05-05T04:55:23Z
Де помилка на малюнку: справжня знахідка серед загадок для найрозумніших
GlavRed
2025-05-05T04:27:08Z
Стартап українця з розробки екологічних батарей завдяки краудфандингу залучив понад $270 тисяч
InternetUA
2025-05-05T04:01:26Z
Супертест на IQ: знайдіть 3 відмінності в картинках із пілотом за 19 секунд
GlavRed
2025-05-05T03:27:51Z
Чи вміють коти посміхатися: ветеринар здивувала відповіддю
GlavRed
2025-05-05T03:27:16Z
iPhone 17e може не з’явитися наступного року
InternetUA
2025-05-05T03:03:50Z
Судова комісія США висунула пропозицію щодо регулювання доказів, отриманих за допомогою ШІ
InternetUA
2025-05-05T00:01:41Z