MY.UAНовини
Україна готова до війни майбутнього: як вдалося стримати Росію, відстаючи в живій силі та техніці
Україна готова до війни майбутнього: як вдалося стримати Росію, відстаючи в живій силі та техніці

Україна готова до війни майбутнього: як вдалося стримати Росію, відстаючи в живій силі та техніці

Україна показала всьому світу, який вигляд має війна майбутнього, пише аналітик-економіст Радж Шах у колонці для The Atlantic. Не маючи в достатньому обсязі озброєнь і живої сили, вона встояла завдяки широкому застосуванню комерційних технологій.

Наприкінці лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін протягом кількох місяців збирав сили вздовж кордону з Україною, вибудовуючи танки, піхоту, ракети й ударні гелікоптери по дузі довжиною 1000 миль від південної Білорусі до Чорного моря. Він заперечував намір Росії вторгнутися, і багато представників співтовариства національної безпеки повірили йому: вони вважали, що початок сухопутної війни в Європі був занадто надуманим — навіть для Путіна. Ця точка зору, схоже, підтвердилася, коли російські державні ЗМІ показали відео "демобілізації" і відправлення додому військових.

Але потім Пентагон опублікував безпомилкове зображення, зроблене з космосу, — бронетанкова російська колона, що перетинає білорусько-український кордон. Президент Джо Байден назвав цей знімок явним доказом брехні Путіна. Війна, по суті, вже почалася.

Супутникове зображення, передане CNN і трансльоване по всьому світу, було отримано не американськими військовими, а стартапом із Силіконової долини під назвою Capella Space, заснованим 24-річним інженером. Використовуючи сітчасті антени завширшки 11 футів, супутники Capella можуть виявити баскетбольний м'яч з висоти понад 300 миль, крізь хмарний покрив, вдень і вночі, за мізерну частину ціни військових систем. Як розповів нам засновник компанії Паям Баназаде, Capella запропонувала публіці "перші нетаємні супутникові знімки з відкритим вихідним кодом, що показують неминуче вторгнення". На початку війни новинні агентства використовували зображення Capella, щоб відстежувати російські підрозділи аж до Києва, надаючи звичайним людям майже те саме, що мав Пентагон.

Комерційні технології зіграли вирішальну роль не тільки в очікуванні путінського вторгнення, а й у його стримуванні. Українські сили, що поступалися за чисельністю та озброєнням, покладалися на геніальну мережу стартапів, щоб дати відсіч Росії на ранніх стадіях конфлікту. У багатьох випадках Кремнієва долина зміцнювала Збройні сили України швидше і з набагато меншими витратами, ніж системи відомих оборонних підрядників. Звичайні озброєння, як-от танки й артилерія, були необхідними, але вони ставали набагато ефективнішими, коли їх використовували в тандемі з продуктами, від початку створеними для комерційного ринку, як-от недорогі дрони й датчики космічного базування. Навіть найсмертоноснішою зброєю війни, ракетною установкою HIMARS, керували дрони, які можна купити на Amazon.

Доповнення традиційної зброї роботою стартапів — це саме те, що ми припускали у 2016 році, коли нас призначили керувати Підрозділом оборонних інновацій (DIU), підрозділом Пентагона, якому було доручено інтегрувати американські комерційні технології у воєнні дії. В українців було набагато менше звичайних озброєнь, ніж у Росії, але вони змогли випередити і перехитрити свого ворога, частково завдяки розгортанню більш ніж 30 систем, розроблених DIU і стартапів, які він фінансує, включно з Capella.

Дрони стали одним із найважливіших елементів війни майбутнього
Фото: Forbes

Комерційні технології змінили практично всі галузі війни: зв'язок, артилерію, розвідку, протиповітряну оборону. Коли Росія заглушила радіопереговори українців, вони переключилися на інтернет-термінали Starlink, здійснюючи управління і контроль через зашифровані додатки для смартфонів типу Signal і WhatsApp. Skydio, перший приватний виробник дронів у США, вартість якого оцінюють в 1 мільярд доларів, доставив автономні квадрокоптери з камерами із високою роздільною здатністю до українських піхотних підрозділів, які використовували їх для розвідки російських позицій і управління артилерійським вогнем. BlueHalo доставила на фронт системи "Титан", які збивали ворожі дрони. Anduril задіяв свій дрон "Привид", майже безшумний автономний вертоліт, який можна налаштувати за лічені хвилини. На відміну від американських супутників-шпигунів, такі стартапи, як HawkEye 360, надавали інформацію про цілі, якою можна було широко поділитися з передовими військами, не побоюючись компрометації секретних джерел. Будь-хто, у кого була кредитна картка, міг отримати доступ до розвідувальних даних, які колись були тільки у наддержав.

Завдання передачі цих технологій у руки України часто лягало на Міністерство оборони. Хоча у Пентагона були чіткі процеси транспортування танків і артилерії, доставлення комерційних товарів виявилося складнішим завданням. "Система придбання розрахована на постачання ракетних батарей Patriot протягом п'яти років. Вона не призначена для поставок дронів на завтра", — сказав нам Джаред Даннмон, старший радник DIU, який займався експортом комерційних систем в Україну. У результаті Пентагон не зміг задовольнити запити України щодо ракет.

Якщо війна в Україні є якимось орієнтиром, то наступний конфлікт великих держав визначатиметься технологіями, адаптованими з комерційного ринку. Стартапи впливатимуть на те, як держави фінансують, озброюють і мобілізують свої збройні сили. Сили, які максимально ефективно використовують дешевші, маневреніші та неортодоксальніші технології, отримають ключову перевагу над своїми супротивниками. Сполучені Штати починають засвоювати ці уроки, але ми засвоюємо їх недостатньо швидко. Якщо Україна пропонує зазирнути в майбутнє, вона також пропонує попередження: Америка не готова.

Минулої осені ми поїхали в Україну, щоб на власні очі побачити, як комерційні технології впливають на хід війни. Як ми й очікували, Кремнієва долина дала значний імпульс українським силам, але ми також виявили підпільну мережу українських стартапів, які працюють над заповненням прогалин, залишених Пентагоном. Технологи працювали в секретних майстернях по всьому Києву, захованих у провулках і немаркованих офісних приміщеннях, які діють за межами формальних структур Міністерства оборони.

Приблизно 200 компаній розробляли системи боротьби з дронами, безпілотні автомобілі, автономні роботи-розмінники, кулемети з дистанційним керуванням — і величезну кількість різноманітних дронів, які зіграли в Україні більшу роль, ніж у будь-якому попередньому конфлікті. Ми бачили "дрони-носії", які могли запускати менші ударні дрони на сотні миль за межі фронту, углиб Росії. У нас був дрон, який спочатку призначався для контрабанди цигарок до Євросоюзу, а потім був перепрофільований на бомбардувальник. Коли російські війська глушили сигнали GPS в Україні, тамтешні стартапи створювали дрони, які натомість покладалися на акселерометри і картографування місцевості за допомогою штучного інтелекту. Багато з них продавалися всього за 200 доларів. Військові літаки з аналогічною технологією зазвичай коштують значно дорожче.

На полігоні у Львові ми керували дроном далекого спостереження, використовуючи джойстик для повороту теплових і оптичних датчиків. Роздільна здатність була настільки чіткою, що ми могли ідентифікувати себе серед натовпу, що зібрався за 10 кілометрів від місця, де летів дрон. Система протидії дронам, поставлена західним оборонним підрядником, яка коштувала приблизно 250 000 доларів, спробувала вивести його з ладу, але не змогла.

Хоча українські стартапи виробляли технології на рівні технологій Кремнієвої долини, вони не мали нічого спільного з традиційними компаніями ранньої стадії. Ті створювалися для того, щоб вбивати росіян, а не долати вузькі місця в ланцюжках поставок або продавати себе військовим чи міжнародним інвесторам. Найбільше особисті стосунки розробників з окремими військовими частинами визначали, які нові технології та озброєння будуть використовуватися. Ці системи коштували копійки в доларах, як порівняти з тим, що виробляли західні фірми, але жодна з них не могла масштабуватися так, щоб змінити хід війни.

Хоча комерційні технології продовжують зміцнювати українські сили, їх виявилося недостатньо, щоб запобігти нещодавньому наступу Росії. Багато чинників схилили війну на користь Росії, не останнім з яких були довгі дебати в Конгресі. Ймовірне призупинення фінансування і постачань торкнулося як традиційних систем озброєнь (змушуючи артилерійські розрахунки нормувати снаряди), так і української стартап-спільноти, яка покладалася на допомогу американських програм, що їх довелося тимчасово призупинити. Дійсно, Росія змогла домогтися успіхів навіть тоді, коли українські стартапи працювали на повну силу. Якщо Україна продемонструвала обіцянку внеску приватного сектору, вона також показала, що самі лише інновації не дають змоги виграти війни.

У Пентагоні почалися дебати про те, які уроки слід винести з війни в Україні. З одного боку були ті, хто вважав, що Україна є доказом могутності комерційних технологій і доказом того, що американські військові витрачають на це занадто мало. Генерал-лейтенант Джек Шанахан належить до цього табору. Перший директор Об'єднаного центру штучного інтелекту Пентагона Шанахан вважає, що сьогоднішня війна є унікальним "перехідним періодом", у якому найефективнішими бійцями є ті, хто об'єднує обладнання старої школи з новими інноваціями. "Сторона, яка отримує перевагу, — сказав нам Шанахан, — це та сторона, яка придумує, як використовувати цю комбінацію технологій новими, різними і творчими способами".

Важливо В Україні розпочалися війни майбутнього: які технології впровадили ЗСУ та які ще будуть

З іншого боку була велика частина старої гвардії Пентагона, яка вважала, що результат війни в Україні вирішується здебільшого традиційними системами озброєнь і тактикою, і що стартапи Кремнієвої долини отримують надто багато похвал за всього лише скромні вклади. Вони стверджували, що бойові дії фундаментально не змінилися. Нові технології могли б змінити ситуацію на полях, але танки, ракети й оборонні траншеї — основні продукти війни протягом десятиліть — як і раніше панують.

Дебати стали надбанням громадськості, коли Білл ЛаПланте, головний закупівельник зброї Пентагона — людина, найвідповідальніша за те, як збройні сили США будуть озброюватися в майбутньому, — відкинув важливість технологій Кремнієвої долини. "Брати-технологи не особливо допомагають нам в Україні", — сказав ЛаПланте на оборонній конференції через вісім місяців після початку конфлікту. "Це жорстке виробництво дійсно серйозного озброєння — ось що важливо... Ми зараз не воюємо в Україні з Кремнієвою долиною, навіть незважаючи на те, що вони спробують привласнити собі це".

Переконання ЛаПланте про те, що традиційна зброя має для України більше значення, ніж комерційні технології, в жодному разі не помилкове. Танки, гаубиці та підприємства, які їх виробляють, незамінні, що підтвердив досвід України. Але було б помилкою розглядати війну виключно як підтвердження старих парадигм ведення війни. Один із найважливіших уроків, витягнутих з України, полягає в тому, що комерційні технології здатні послабити системи озброєння супротивника, посилити розвідку, а також удосконалити традиційні озброєння. Сили по всьому світу вже засвоїли це, про що свідчать вторгнення дронів Північної Кореї поблизу Сеула і доктрина Сі Цзіньпіна про військово-цивільне злиття в Китаї. ХАМАС представив ще один приклад 7 жовтня 2023 року, коли він використовував комерційні квадрокоптери для завдавання ударів по генераторах, що живлять ізраїльські прикордонні вежі. Легіони бойовиків увійшли до Ізраїлю практично непоміченими і вбили понад 1000 осіб, що спровокувало найжорстокіший конфлікт у регіоні, принаймні з часів арабо-ізраїльської війни 1973 року.

Якщо у військового і цивільного керівництва США була стратегія на майбутнє американських збройних сил, коли Путін вторгся в Україну, вона здебільшого була побудована на наявних бюджетах і зброї старої школи. Впровадження Росією комерційних технологій зробило більшу частину цих витрат застарілими. Наприклад, найсучасніший танк Америки, M1A1 Abrams, нещодавно був відкликаний з лінії фронту, оскільки недорогі російські безпілотники довели свою ефективність у його знищенні.

Але війна почала прискорювати реформи. У збройних силах США зараз більше підрозділів, що займаються новими технологіями, ніж будь-коли раніше. Оптимізований процес закупівель, розроблений DIU під назвою "Інший орган з транзакцій", дав змогу Пентагону прискорити контракти і зосередив понад 70 мільярдів доларів. Раніше цього року Конгрес значно розширив бюджет DIU, і міністр оборони попросив його реалізувати одну з найпріоритетніших ініціатив Пентагону, що отримала назву "Реплікатор", — спробу розробити автономні системи в достатньому масштабі для перемоги у війнах.

Однак кінцева мета полягає не в перемозі у війнах, а в їх стримуванні. Технологічний геній Америки — один із найкращих інструментів, якими вона володіє для підтримання миру. Україна показує, як наші військові не змогли повною мірою скористатися цим генієм — і наскільки далеко ми могли б випередити наших конкурентів, якби це зробили.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Україна – не в епіцентрі. Як розгорнеться Третя світова війна на думку фантастів
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Майкл Джексон живой: в сети завирусилось уникальное видео
Политека
2025-02-08T03:00:02Z
Таинственные радиационные кольца заметили вокруг Земли после мощной магнитной бури
Telegraf
2025-02-07T22:39:28Z
Магнитные бури: прогноз на выходные, 8-9 февраля
UAToday
2025-02-07T20:48:51Z
Grand Theft Auto V разошлась тиражом в 210 миллионов копий, Red Dead Redemption 2 — 70 миллионов копий
GameMag
2025-02-07T20:07:17Z
Ремейк Amerzone: The Explorer's Legacy выйдет 24 апреля — это первая игра создателя Syberia
GameMag
2025-02-07T20:00:20Z
Слух: На следующей неделе представят обновлённую Rainbow Six Siege
GameMag
2025-02-07T19:55:50Z
Сияли под лучами солнца: археологи нашли уникальное украшение из более 270 000 бусин
Фокус
2025-02-07T19:12:31Z
"Я схватился за голову": Сюхэй Ёсида рассказал о самых напряженных моментах на посту главы PlayStation Studios
GameMag
2025-02-07T17:31:44Z
Ранее их не исследовали: ученые раскрыли новые тайны погребальных практик Древнего Египта
Фокус
2025-02-07T17:21:31Z
Худшие месяцы в 2025 году для Водолеев: когда жизнь пойдет кувырком
Comments UA
2025-02-08T00:33:05Z
Переложите одну спичку за 11 секунд, чтобы исправить равенство: интересная головоломка
TSN
2025-02-07T22:48:27Z
Пять знаков Зодиака, чьи прогнозы часто сбываются
Gazeta UA
2025-02-07T22:36:48Z
Спасаем дом: проверенные методы борьбы с муравьями
TSN
2025-02-07T22:06:34Z
Личинки в хлебе, твороге и макаронах? В ЕС разрешили новый источник белка в продуктах
Знай
2025-02-07T21:30:03Z
Как накормить всю семью на 70 гривен: роскошный рецепт, если у вас есть картофель и яйцо
Telegraf
2025-02-07T21:06:46Z
Дешево и красиво: топ-пять идей валентинок своими руками за "три копейки"
Telegraf
2025-02-07T20:33:54Z
Жить в Германии можно дешевле, но готовы ли вы к такому: реальные цифры и лайфхаки беженцам
Знай
2025-02-07T19:21:29Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 8-9 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-07T18:57:16Z
Горячая ночь в РФ: в Ростове-на-Дону прогремели взрывы
TSN
2025-02-08T00:21:04Z
Задержали еще 17 организаторов "схем" для уклонистов
Gazeta UA
2025-02-07T22:42:39Z
Насилие над ребенком во Львовской области: обвиняют полицейского
TSN
2025-02-07T21:36:01Z
"Сотрудники ТЦК убили парня": что говорят в полиции
Comments UA
2025-02-07T20:45:03Z
Нападение подростков на юношу в Киеве: четырем участникам избиения сообщили о подозрении
Апостроф
2025-02-07T20:33:42Z
Бронирование работника, находящегося в розыске ТЦК: юристы рассказали о такой возможности
Политека
2025-02-07T19:27:36Z
Пьяный украинец вызвал скорую жене, запер медиков дома и ушел
Знай
2025-02-07T18:51:49Z
Самолет упал на автобус с пассажирами: ВИДЕО с самой оживленной трассы
Новости Украины
2025-02-07T18:51:48Z
Смерть мужчины во время прохождения ВВК в Черновцах: омбудсмен устроит проверку
Апостроф
2025-02-07T18:48:08Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
Станкевич выиграл первую за три года медаль на этапе Кубка мира по фехтован
Корреспондент
2025-02-07T19:00:12Z
"Шахтер" оформил первый зимний трансфер
ZN UA
2025-02-07T18:25:44Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Показания счетчиков тепла и воды: как передать их жителям Киева
ZN UA
2025-02-08T03:35:19Z
На проезде можно сэкономить не только пенсионерам – кто может пользоваться метро по льготному тарифу
Знай
2025-02-08T03:12:40Z
Работает 125 лет: как выглядит старейший кондитерский магазин Харькова
Telegraf
2025-02-08T03:03:24Z
Гороскоп на 8 февраля: звезды знают, как выгнать стресс за двери и зарядиться на выходные
Знай
2025-02-08T02:30:26Z
В Киеве почти на год закроют мост на Дарнице: опубликована схема объезда
Новости Украины
2025-02-08T00:07:13Z
В Киеве были слышны взрывы: столицу попытался атаковать российский беспилотник
Telegraf
2025-02-07T23:15:59Z
Россияне в Покровске сбросили 7 КАБов на военный госпиталь, который проработал 10 лет: фото, видео
TSN
2025-02-07T22:21:48Z
Российским оккупантам передали очки для управления дронами, начиненные взрывчаткой
TSN
2025-02-07T22:06:01Z
"Одним ударом - весь штаб", - Z-каналы сообщают о ликвидации командования 35-й бригады ВС РФ
Новости Украины
2025-02-07T21:36:33Z
Феномен Skims: как рискованный стартап Ким Кардашьян превратился в миллиардный бизнес
Marie Claire
2025-02-08T03:00:54Z
Почему Лили Коллинз вынуждена оправдываться за то, что ребенка ей родила суррогатная мать
Marie Claire
2025-02-07T23:00:30Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T20:06:09Z
Возрождение Баффи: что известно о перезапуске легенды и возможное участие Сары Мишель Геллар
Знай
2025-02-07T19:51:14Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T19:49:24Z
Минус 10 лет без уколов: стилист раскрыла секрет омолаживающей одежды для женщин 60+
Знай
2025-02-07T17:51:50Z
Русская песня "Сигма Бой" стала вирусной и в Украине. Почему ее лучше не слушать
Telegraf
2025-02-07T17:09:36Z
Победительница "Холостяка-13" ответила, сможет ли возобновить отношения с "Тереном"
Gazeta UA
2025-02-07T17:09:28Z
Лесик впервые после остановки сердца вышел на сцену: как выглядит бывший участник группы "Дзидзьо"
TSN
2025-02-07T16:48:51Z
Профессия по знаку Зодиака: какая сфера принесет наибольшую прибыль
Comments UA
2025-02-08T03:36:35Z
Все о дне 9 февраля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-08T03:21:44Z
Социальные выплаты: какую помощь могут получить малообеспеченные семьи
ZN UA
2025-02-08T03:04:37Z
В Минобороны анонсировали масштабную реформу ТЦК: что изменится для военнообязанных
Хвиля
2025-02-08T02:42:05Z
Как поставить гуманитарный автомобиль на временный учет военнослужащего: алгоритм от ГСЦ МВД
Gazeta UA
2025-02-08T01:33:18Z
Почему нельзя идти к стоматологу 8 февраля и что нужно наточить сегодня: приметы и запреты на Захара
Знай
2025-02-08T01:30:25Z
«Голольод» и «гололедиця»: как правильно говорить по-украински
ZN UA
2025-02-08T01:04:38Z
Женщины пойдут служить? Вениславский дал четкий ответ о мобилизации украинок
Telegraf
2025-02-07T23:21:09Z
Россияне атаковали Украину "Шахедами": что изменилось в "традиционном" нападении врага
TSN
2025-02-07T23:06:24Z
Топ видов рака, которые чаще всего возникают у женщин
Comments UA
2025-02-08T02:30:57Z
Опасные инфекции: как защититься от ВИЧ и гепатита во время медицинских и косметических процедур
ZN UA
2025-02-08T02:04:19Z
Салаты, которые помогут очистить организм от токсинов: топ рецептов
Comments UA
2025-02-08T01:39:03Z
Кого не мобилизуют из-за болезней желудка
Telegraf
2025-02-08T00:12:34Z
Большинство людей чистят зубы неправильно: к чему это приводит
Comments UA
2025-02-07T23:27:41Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Рекордный обвал: импорт автогаза упал до минимума с 2022 года
Хвиля
2025-02-08T03:15:21Z
Зеленский предлагает США использовать украинские газохранилища для американского СПГ
ZN UA
2025-02-07T21:54:41Z
От урана до лития: Зеленский рассказал о "козырях" Украины в партнерстве с США
Хвиля
2025-02-07T21:15:34Z
Нобелевский лауреат спрогнозировал полное обесценивание биткоина за 10 лет
Gazeta UA
2025-02-07T21:01:52Z
В Украине значительно уменьшат некоторые пенсии: кого точно коснется
Фокус
2025-02-07T20:15:17Z
За кило "домашнего" берут 280 грн: супермаркеты изменили ценники сала, яиц и сарделек
Знай
2025-02-07T20:12:34Z
Украинцам рассказали про цены на мобильную связь и коммуналку: как подорожают ключевые услуги в 2025 году
Хвиля
2025-02-07T19:45:06Z
Американцы массово скупают итальянское вино: в чем причина
TSN
2025-02-07T18:51:10Z
Верховный суд отказался отменить приватизацию Укртелекома
Лига
2025-02-07T18:30:16Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
Трамп анонсировал взаимные пошлины для многих стран
TSN
2025-02-08T03:36:21Z
ISW: Кремль скрывает влияние войны на экономику РФ
Корреспондент
2025-02-08T03:34:59Z
В США готовятся возобновить задержание семей иммигрантов - СМИ
Корреспондент
2025-02-08T03:30:43Z
Принудительная мобилизация женщин: в Верховной Раде сделали заявление
Знай
2025-02-08T03:30:18Z
Трамп поручил Маску проверить расходы Пентагона
Корреспондент
2025-02-08T03:06:17Z
Украине нужно дать достаточно оружия, чтобы вести переговоры с РФ с позиции силы – Липавский
ZN UA
2025-02-08T02:10:34Z
Федор Шандор назначен представителем Украины в Дунайской Комиссии
ZN UA
2025-02-08T01:43:53Z
Пентагон объявил планы на "Рамштайн" по Украине
Корреспондент
2025-02-08T00:21:57Z
Самолет-разведчик ВВС США замечен возле берегов Крыма: как изменится стратегия Пентагона при Трампе
TSN
2025-02-08T00:18:17Z