На водоймах України з початку року загинуло майже 300 українців: МОЗ пояснює, як не потрапити в халепу
На кінець весни в Україні на водоймах загинуло 294 людини. З цих загиблих – 19 дітей. Статистичні дані ДСНС цитує Міністерство охорони здоров'я і нагадує, що виконання простих правил дозволить суттєво скоротити ризики утоплення.
“У всьому світі утоплення є третьою провідною причиною смерті від ненавмисних травм, – кажуть у ВООЗ. Найчастіше люди гинуть внаслідок порушення правил поводження у воді”, – зазначає МОЗ.
Як не втрапити у халепу зі смертельним ризиком під час перебування на воді?
Насамперед варто пам'ятати одне з найважливіших правил безпеки не тільки на воді, але й під час виконання будь-яких робіт – перебувати на водоймі варто не самому, а хоча б в компанії ще однієї людини. Це важливо, оскільки допоможе миттєво відреагувати на небезпечну ситуацію.
Ще одним важливим правилом є необхідність уникнення водойм, де немає багато відвідувачів. Це може означати не лише незайманість території, але й її небезпечність.
Третім важливим правилом є необхідність уникати емоційних рішень під час поводження на воді, зокрема не стрибати у воду з висоти, де невідома глибина або невідомий стан дна. Не варто також заходити у воду, якщо відпочивальник перебуває в стані алкогольного сп'яніння.
Під час організації відпочинку з дітьми варто тримати їх у полі зору завжди і за будь-яких обставин. Це важливо, оскільки діти менш контролюють ситуацію та потребують термінової допомоги для порятунку.
Раніше повідомлялось, що з початку червня 2021 року у водоймах України загинули вісім дітей. Під час спекотної погоди загинуло майже 40 осіб.