Деякі тварини вміють імітувати різні незвичні для себе звуки: від людської мови до автомобільної сигналізації. Дослідника вдалось зафіксувати цю дивовижу на камеру.
Науковці вивчають усіх тварин, аби зрозуміти, хто із них найкращий імітатор. Поки що кращими з кращих у цій звуковій царині є косатки, качки, тюлені та слони, пише Iflscience.
Балакучі морські ссавці
Косатку, на ім'я Вікі, яка жила в акваріумі Марінленд в Антібах на півдні Франції, навчили імітувати людську мову. Через деякий час вона змогла вимовити слова і навіть фрази. 14-річна Вікі без проблем казала "привіт", "бай-бай" та кликала на ім'я свою дресувальницю Емі. І хоч її вимова не була ідеальною, вона навчилась навіть рахувати до трьох людською мовою.
Такі вміння Вікі ставлять цікаві запитання про цих розумних морських ссавців та їх набуття голосових звуків. Хоча косатка не розуміла значення цих слів, її міміка була досить точною.
Подібні вміння мав і білуга, на ім'я NOC. Цей красень був придбаний у 1970-х роках для арктичної ініціативи, відомої як "Cold Ops", що є частиною програми ВМС США з морських ссавців.
З дворічного віку NOC був оточений інструкторами ВМС США. Без жодних тренувань білуга навчився імітувати бурчання, щось на кшталт підводної імітації людської мови на великій відстані. NOC наче намагався порушити мовний розрив з людьми, які його постійно оточували.
Особливі уміння має і тюлень, на ім'я Гувер. Він був врятований дитинчам і деякий час жив у будинку, перш ніж його перевезли в акваріум Нової Англії в 1970-х роках. За час співжиття із людьми Гувер перебрав деякі слова від свого власника. Тюлень часто вигукував "Гей, хей, геть!". І навіть умів називати штат, де мешкав – Мен.
Перший у світі качур, що говорить
У нашому списку балакучих тварин є домашній качур Ріппер. Він без проблем імітував звук дверей своєї клітки. А ще цей пернатий бешкетник навчився повторяти улюблену фразу свого господаря: "Ти, клятий, дурень!".
Слон вивчив корейську
Але перше місце у цьому рейтингу заслужено виборов самець азіатського слона Косик. Цей розумник навчився імітувати голос свого дресувальника в Кореї, засунувши свій хобот у рот.
"Косик здатний узгоджувати як висоту, так і тембр людського голосу. Він точно імітує висоту голосу своїх дресирувальників. Це чудово, враховуючи величезні розміри, довгий голосовий тракт та інші анатомічні відмінності між слоном і людиною", – пояснила зоологиня Анджела Стогер.
Міміка настільки точна, що "носії корейської мови можуть легко зрозуміти та транскрибувати імітації", – пише Стогер та її колеги в дослідженні вокалізації унікального слона.
Команда дослідників вважає, що імітації Косика виникли через потребу спілкуватися як з іншими слонами, так і з різними видами живих створінь.
OBOZ.UA раніше писав про рідкісних котів-рибалок, які крякають, як качки.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!