MY.UAНовини
Соня Сотник – про боротьбу зі стресом, концерти «НаШапку», українську музику та медовий місяць
Соня Сотник – про боротьбу зі стресом, концерти «НаШапку», українську музику та медовий місяць

Соня Сотник – про боротьбу зі стресом, концерти «НаШапку», українську музику та медовий місяць

Сьогодні у нас в гостях – неймовірна радіоведуча, волонтерка, засновниця благодійних концертів «НаШапку» Соня Сотник.

В інтерв’ю Коротко про Соня Сотник розповіла, як музика та проєкт «НаШапку» у буквальному сенсі рятують життя, що особисто їй дає сили ніколи не зупинятися, чому не пише більше пісні, як проходила курси БпЛА та куди б хотіла поїхати з чоловіком у медовий місяць.

Коли стрес не знаходить виходу, він б'є і по фізичному стану

- Соню, дивлюся на вас, на ваші дописи в соцмережах – ви просто випромінюєте позитив. Що особисто вам дає сили не зламатися? Бо нам всім треба вчитися одне у одного витримки, мені здається.

- Думаю, на сьогоднішній момент - антидепресанти. Інакше я би не справилась. Коли ти розумієш, що твоя робота напряму залежить від твого емоційного стану, то, відповідно, треба вдаватися до якихось більш кардинальних заходів.

Якщо б я просто тихенько працювала в офісі, наприклад, це була б робота, яка не стосується спілкування з людьми, напевно, було б простіше. А коли мені постійно треба бути у формі, треба працювати серйозніше.

Просто організм зламався. Причому це відбувалося не тільки на психоемоційному рівні. Ми ж знаємо, коли стрес не знаходить виходу, то він б'є і по фізичному стану.

- Що є причиною вашого стресу? Це страх за рідних людей, які на фронті? Чи війна загалом, те, які руйнації вона несе?

- Думаю, як і в кожного українця зараз, все залежить від стану внутрішньої тривожності. В емоційному стані я не ок з 2014 року. До того всі були не дуже ок, тому що був Майдан. Це було теж дуже серйозне переживання і потрясіння для багатьох людей. Потім такі гойдалки, як підйом-зневіра, підйом-зневіра… Ми дуже серйозно інтегровані в соціально-політичне життя. Хоча, звісно, є люди, які менше цікавляться соціальними і політичними процесами.

Тут ще треба мати якісь сили для того, щоб не зневірюватися у справі, яку ти робиш, не зважати або якось намагатися побороти бюрократію, з якою ми живемо, соціальну несправедливість до хворих або паліативних хворих. Це та справа, до якої я дотична, і все це, ясно, відбивається і на внутрішньому стані.

Але є багато джерел, які дарують натхнення. Все ж достатньо гармонійно і врівноважено в житті. Ти багато стресуєш, але зустрічі з прекрасними людьми, які надихають, які роблять неймовірні речі, дуже сильно тебе підтримують.

Безумовно, стрес викликає сама по собі війна. Ти можеш мільйон разів говорити, що вже не реагуєш на повітряні тривоги, але коли прилітає дуже поруч, у тебе просто починається фізична тахікардія, і ти не знаєш, що робити.

- Та навіть коли часті тривоги, то трішки починається паніка, що щось таки може долетіти.

- Паніка починається тоді, коли їх немає, і паніка починається, коли вони є. Ми починаємо дуже обережно ставитися до моменту, бо щось давно не прилітало. І це знову викликає стрес. Стрес може викликати все, що завгодно. Ви можете подивитися якийсь зворушливий рекламний ролик і ридати півтори години, не розуміючи взагалі, що сталося.

Нам треба серйозно працювати всією Україною над своїм станом. Але це, на жаль, неможливо. Коли кожного дня гинуть твої друзі, українці, і ти читаєш новини, не скролячи, а намагаючись уявити реальні наслідки кожного удару, це б’є по тобі. Бо це понівечені долі, це зруйновані мрії. І це накриває одним клацанням пальця.

- Раніше ви ділилися, що музика - це хобі, яке приносить вам задоволення. Зараз музика не приносить задоволення? В інтерв’ю «Наодинці» ви зізналися, що пісні більше не пишуться. Це те, що лишилося в минулому житті?

- Це не є моєю професією. Я не є музикантом, я не заробляю цим собі на життя. Це, скоріше, був веселий експеримент, фан, щоб продовжувати якось розважати аудиторію Radio ROKS.

Більше того, я розумію, що в мене зараз немає емоційних сил повноцінно відіграти півтори години концерту. Можливо, це колись станеться, я нічого не викреслюю. Але не сумую за сценою. По-перше, вона у мене є щотижня у проєкті «НаШапку», можу виступати, скільки хочу, а по-друге, це не є самоціль. Я не страждаю від того, що ця історія закінчилася, не зосереджуюся на цьому абсолютно. Це одна зі сторінок мого життя.

- Але це було круто, весело, драйвово. У вас одразу з’явилися прихильники, ви зайняли свою нішу.

- Так, але через москалів все, що я зробила, зараз не має жодного значення, тому що більшість матеріалу було російською мовою. Це те, що зараз не потрібно. Нудить.

- Тепер ваше задоволення – це начитування книжок? 

- Я це роблю з величезною радістю. (Наприклад, Соня озвучила «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, «36 і 6 котів-рятувальників» Галини Вдовиченко, «Ми, живі» Айн Ренд. – Авт.).

Соня зізнається, що зустрічі з прекрасними людьми, які надихають, дуже сильно її підтримують. Фото: надано пресслужбою проєкту «НаШапку»

Ми всі завмираємо, коли щось стається, а потім розслабляємося

- Благодійні концерти «НаШапку» ви робите з 2015 року. Зараз на які потреби збираєте?

- «НаШапку» - це завжди був наш спільний проект з фондом «Свої». Тому ми допомагаємо закривати ті потреби, якими займається фонд «Свої». А це завжди були паліативні хворі, яких з початком війни стає більше, а уваги їм приділяється менше. Вони нікуди не діваються. Це пов'язано не лише з людьми зі складними діагнозами, такими як онкологія, а й з нашими пораненими, які теж стають паліативними хворими, і їм треба особливий догляд. Це достатньо серйозна проблема. Це перший напрямок, який завжди був, залишається і буде.

Другий напрямок – ми з фондом збирали на кисневі концентратори, коли був ковід. У фонду на сьогодні є свій найбільший парк безкоштовних кисневих концентраторів. Не повірите – щомісяця ми відправляємо досить велику кількість кисневих концентраторів або паліативним хворим, або хворим на ковід. Тому що ковід теж нікуди не дівся.

Третій напрямок – зараз ми збираємо на кісткові імпланти для поранених. Найбільша кількість травм – це мінно-вибухові. Але якщо ноги або руки залишаються цілими, можуть бути ушкодженими кістки. Кісткові імпланти замінюють певний шматочок кістки. Це швидко робиться, то ж хлопці і дівчата можуть повернутися в стрій.

Так, існує державна програма з надання безкоштовних кісткових імплантів, але лікарням складно швидко отримати на це бюджет. Наприклад, контракти затверджуються на рік вперед. Тобто у 2023 році лікарня має сказати, скільки їм потрібно коштів на 2024-й, щоб купити кісткові імпланти і які конкретно - 20 сантиметрів, 50 сантиметрів, 5 сантиметрів. Це дуже індивідуальна штука, адже ти не знаєш, скільки сантиметрів чи міліметрів буде травма. Неможливо спрогнозувати, скільки буде поранених і які це будуть травми. І це треба чекати! А лікувати треба вже. Тому ми підставили своє плече, щоб оперативно закривати такі операції. Минулого місяця було зроблено операцій на 2 мільйони гривень. І так щомісяця – ми закриваємо більше сотні операцій.

- Часто чую від фондів, волонтерів, що все складніше збирати кошти. Якщо порівняти роки, коли ви збираєте, що скажете? В чому причина?

- Так, збори падають. Ясно, що ми всі не дуже багатіємо, як і загалом держава, так і кожен із нас. Це відчувається.

До того ж, Facebook або Instagram приховує збори. Є алгоритми, які зчитують, що це збір. Не знаю, чи це така теорія змови, але всі скажуть: якщо ти в пості, наприклад, пишеш щось про війну, це автоматично понижає його в статусі. Ми не знаємо достеменно про це, але, здається, так воно і є. Тому люди менше бачать інформацію про збори.

Можливо, тому, що зараз літо. Люди все одно відволікаються, розслабляються і хочуть – я ненавиджу цю фразу - «жити своє життя». Якось влітку, коли сонечко, людям емоційніше легше, і вони не завертають на це увагу. Взагалі влітку менше читають новини, дивляться телевізор.

Зрозуміло, що є люди, які донатять постійно, і їх нічого не зіб'є зі шляху істинного. Є люди, які не донатять ніколи. Зараз гойдалки всюди, на жаль.

Мій товариш з Європи питав мене: «Що зробити для того, щоб іноземці ще раз так сильно і потужно включилися з допомогою?» Причому він говорив про це не тільки на приватному рівні, а ще й на рівні чиновників і бізнесів. Мені здається, що «включає» нас всіх знову і знову якась страшна трагедія, на жаль. Можливо, ми живемо у світі картинок, і людям потрібна якась картинка. Чула щось таке, що наші новини стали нудні. Нудні новини! Це загальнолюдські тренди.

На жаль, ми всі завмираємо, коли щось стається, а потім розслабляємося, коли нічого не стається. Але коли ти їдеш на 500 кілометрів східніше, їдеш в Харків чи Краматорськ, розумієш, що це просто якісь два різних життя. Я вже мовчу про зовсім західні наші кордони - там ще одне інше життя.

- У тому й справа, як на мене, що не всі усвідомлюють, що там, трішки далі, пекло. Ви, наприклад, як дружина, чий чоловік воює, що відчуваєте, коли йдете центром Києва - і тут таке гучне, веселе життя? Життя, звісно, має тривати, бізнеси треба підтримувати, ходити в кафе, але ж це можна робити скромніше.

- Я нормально до цього ставлюся, абсолютно. Якщо не хочу це бачити, не йду нікуди, я вдома. Коли хочу зустрітися з друзями, я виходжу.

Це ж не перший раз, коли ми переживаємо потрясіння. Все одно бажання жити повноцінним життям буде перемагати, і це прекрасно. Ми маємо платити податки, треба, щоб міста якимось чином жили. Просто, правда, інколи треба не дозволяти собі зайвого, це треба просто усвідомлювати і пам’ятати про це. Має бути внутрішня комендантська година, окрім того, що вона існує і в реальності, в якій прописані трішки інші правила.

До того ж, ти не знаєш, хто сидить перед тобою. Наприклад, хлопці, які приходять у відпустку, їм настільки набридає форма, що вони хочуть максимально виглядати інакше. І я їх прекрасно розумію. Я знаю декількох бійців, про яких ти ніколи не скажеш, що це люди, які щойно повернулися з «нуля». У них хіпстерський прикид, і це кльово. Тільки очі їх можуть видати. І їм дуже прикольно, коли їх не асоціюють з військовими. Тому це у хлопців треба питати – як їм?

Благодійні концерти «НаШапку» радіоведуча проводить з 2015 року. Фото: Vasyl Stefurak

«НаШапку» - це місце, яке має бути доступним кожному

- Хто на концертах «НаШапку» збирає найбільше?

- Тут ніякої таємниці немає: чим популярніше артист, тим більше на нього приходить людей. Але мені в цьому проєкті хочеться інколи відкривати імена, які я вважаю достойними. Навіть якщо вони не зберуть багато людей. Для мене це ще й невеличка місія - познайомити тих, хто вже довіряє проєкту «НаШапку» і довіряє нашому музичному смаку, з новою музикою. У нас є розкішна українська джазова сцена, інді-музика, рок-музика.

Так що тут беру відповідальність на себе. Я розумію, що, можливо, прийде небагато людей, але мені буде класно, якщо ці музиканти зіграють у проєкті «НаШапку». Вони точно увійдуть в історію української музики, а я потім буду говорити: ага, а ви ж у нас «НаШапку» грали (сміється)!

- Чому ви вирішили робити вхід на «НаШапку» безкоштовним?

- Я принципово це завжди говорю - це місце, яке має бути доступним кожному. Не обов'язково кидати гроші в шапку. У кожного має бути місце сили, де він може побачити небайдужих людей. Можливо, навіть познайомитися з кимось, і так ставалося, одружитися, народити дітей. Це велика спільнота небайдужих людей.

І мені дуже приємно, що цей проєкт склався, що він такий київський. Він вже частина ландшафту, і це кльово. Наприклад, переселенцям, якщо вони відчувають себе самотньо, я б навіть радила приходити до нас «НаШапку» щотижня.

- Ви особисто запрошуєте всіх артистів?

- Так. Інколи артисти пишуть мені. І я їм дуже вдячна за цікавіть до проєкту. Вдячна за розуміння, коли кажу: «Ок, давайте подумаємо, скільки ми зберемо людей, можливо, треба зробити якусь «солянку». Це постійний діалог. Інколи мені хочеться когось показати публіці, і я роблю спільні історії декількох артистів.

Наприклад, у нашій Національній філармонії є розкішні, фантастичні оркестри. Але люди не мають культури ходити у філармонію. Оркестр народних інструментів «Рідні наспіви» - це музиканти топ-левел, вони на сцені роблять щось неймовірне. Коли вони грають на відкритому майданчику в центрі міста, люди просто шаленіють, бо у філармонії ти не можеш дозволити собі шаленіти, ти сидиш і уважно слухаєш музику. А тут люди слухають не музику, люди слухають космос, кричать, тупотять ногами, хочуть обійматися з музикантами. Це зовсім інша історія.

Обожнюю, коли грають оркестри. А коли грають військові оркестри - це взагалі клас.

- Часто артисти зараз відмовляються? Бо на початку повномасштабної війни всі погоджувалися на якісь благодійні заходи, але нині вже дозволяють собі відмовлятися, бо хочуть перепочити, щось заробити.

- Так, і це очевидно. Я дуже рада, що українські артисти затребувані, що вони їздять в тури, допомагають, тому що тури або повністю благодійні, або наполовину благодійні. Це прекрасно.

З одного боку, мені прикро, що вони кажуть: «Сонь, немає часу». З другого боку, слава Богу, що музика має сенс, приносить людям якусь розраду і ще й допомагає армії.

У мене тут питань немає. Але в мене є чорна книжечка (сміється). Я все записую. Знаю, кому потім передати.

- Бувало таке, що доводилося докладати свої кошти, коли бракувало на якийсь збір і десь було дуже потрібно?

- Звичайно. Ми всі докладаємо свої кошти, і співробітники фонду «Свої» також. І робимо це досить часто. Наприклад, ми зібрали, умовно кажучи, 86 тисяч 99 копійок. А хочеться 90. Скидаємося всі по 100 гривень – і у нас 90 тисяч.

На благодійних концертах у Соні – креативні аукціони. Фото: Vasyl Stefurak

Для початку українцям треба навчитися робити класну музику для себе

- Як ви обираєте музику для ефірів на радіо? Музики багато, деякі виконавці видають ледве не по релізу щотижня. Але багато чого й виходить схожим одне на інше.

- Радіо – це система. Ми граємо те, що подобається нашій аудиторії, і не граємо те, що не подобається. Коли нам закидають, що ми граємо одне й те саме, то це не ми граємо одне й те саме. Повірте, ми слухаємо дуже багато музики, і нам дуже багато різної музики подобається.

Є тести. Мені може шалено подобатися якась українська пісня, я можу кричати і казати, що це клас, але аудиторії вона не подобається. Їй подобається та пісня, яка мені абсолютно не заходить. Це історія смаку. Всі люди різні, у всіх різні вподобання. І це кльово. Але ми маємо орієнтуватися по середній температурі по лікарні.

- А як вивести україномовну музику на світовий рівень? Наші артисти часто апелюють тим, що української за кордоном не знають, тому хтось намагається співати іншими мовами. Але, наприклад, англомовну музику слухають навіть ті, хто не знає мови.

- Це ринок. Давайте порахуємо, скільки людей в світі спілкуються англійською, а скільки - українською. Це не означає, що якась команда не стане колись суперпопулярною з українською мовою, коли люди на рівні емоційних вібрацій відчуватимуть щось кльове, і їм не потрібні будуть слова. Це цілком ймовірно.

Але має бути історія. Якщо ми говоримо про історію музики і про історію локальної музики, яка стала світовим трендом, то, напевно, такою стала французька музика. І це тому, що у них був мікс між традиційним французьким шансоном і американським джазом.

Українці поки що не міксують свою музику. Умовно кажучи, ми рідко поєднуємо «Неся Галя воду» з американським джазом, і щоб при цьому це ще й було актуально сьогодні.

Можливо, колись залетить. Але зараз є ринок, і вибір такий величезний, стільки каналів доставки музики! Якщо раніше ти швидко хотів стати популярним і великим - це давало телебачення. До телебачення було радіо. Зараз же в кожної людини є вибір між купою музичних платформ, музичних новин. Музики - мільйон. Мало того, є ще TikTok, де музику достатньо послухати 30 секунд, і ти вже в трендах.

Думаю, для початку українцям треба навчитися робити класну музику для себе. У нас немає зараз планів на завоювання світу, нам треба відродити все, що ми втратили. Це, напевно, найголовніше. Нам не до того, щоб підкорювати світ, нам треба, щоб нас світ почув, але нам треба вижити для цього. Зараз треба просто вижити.

- Власне, у нас пишеться багато військово-патріотичної музики. Це музика лише сьогодення чи вона має шанси лишитися в музичній історії?

- Повстанські пісні, які були зроблені класно, лишилися і до сих пір. Думаю, що пісень 100 із сьогодення, може, більше, залишаться в історії, вони будуть переспівані, переосмислені.

І дуже класно, що всього багато, тому що із цього «багато» можна вибрати найкраще. І щоб лишилося найкраще, продукту справді має бути багато. Тоді ми зможемо зрозуміти: оце - не дуже щире, оце - не дуже класно зроблено, оце - не дуже професійно, а оце - прямо в саму точку, оце - торкає, і ці пісні залишаться назавжди.

Я вже говорила про те, що навряд чи це будуть пісні про якісь звитяги. Це, напевно, буде пісня про кохання, якийсь внутрішній бій або про радість перемоги. Тобто це будуть пісні, які можна буде переживати знову, знову і знову, і переживати їх в інших умовах життя.

- Ви з Сергієм Кузіним, без перебільшення, були легендарною парою в ефірі. Вам його бракує в ефірах?

- Безумовно. Сумую за ним. Він, до речі, приїхав в Київ, так що днями побачимося. Дуже цінно, коли ти знаходиш людину, з якою можеш вести ефір і яка тебе уважно слухає, відбиває твої подачі. І – навпаки. Це такий пінг-понг, який стається дуже рідко.

Але мої нові партнери теж прекрасні, вони дуже кльові. Вони - воїни ЗСУ, і для мене велика честь з ними зараз вести ефіри.

Співведучі Сотник на Radio ROKS - Назар Хованський та Ілля Ярема. Фото: Lilya Lylyk (@lylyk_photo)

У нас не було ні медових місяців, ні тижнів

- Ви пройшли курси БпЛА. Але, мені здається, цьому треба постійно вчитися, бо коли ти чимось постійно не займаєшся, все забувається.

- Так, безумовно. Технології міняються, а в БпЛА вони міняються зі швидкістю світла. Але якщо ти пройшов основи, тобі буде легше починати спочатку, бо починати спочатку доведеться.

Я вивчала «мавіки», FPV-дрони, наприклад, для мене виявилися заскладними. Це реально треба дуже довго тренуватися, це абсолютно інакша система. Не все так просто.

- До цього ви з дронами ніколи не стикалися?

- Ні, мало того, я ніколи не грала в комп'ютерні ігри. Для мене там теж було дуже багато відкриттів. Але це абсолютно підйомна історія, вона доступна абсолютно кожній людині.

- Ви одружилися з Михайлом у 2016 році і, як ви розповідали, він одразу ж повернувся на фронт. Чи був у вас за увесь цей час медовий місяць?

- Ні, не було. Ні медових місяців, ні тижнів. Головне – щоб ми всі були живими, а там щось собі влаштуємо.

- Як часто вдається бачитися?

- Коли вдається вириватися Михайлові у відпустку. А це дуже рідко, тому що він на керівній посаді. Це достатньо складно.

- Ви навчилися жити на відстані?

- Ми достатньо дорослі і одружилися в дорослому віці. І до цього були самостійними людьми. Так що все нормально. Це не нормально, але нормально (сміється).

- Дай боже, щоб все було добре. Бо хочу писати потім про ваш медовий місяць.

- Домовилися. Я точно знаю, де він буде. Він буде у Фрисландії, це одна з провінцій Нідерландів. Це наше улюблене місце, і ми туди поїдемо за першої нагоди. Там фантастично красиво.

- Про що сьогодні мріє Соня Сотник? Звісно, окрім нашої найголовнішої мрії - Перемоги.

- В мене з цим взагалі проблема. Я не мрію. Мені здається, що навіть в дитинстві не мріяла. Є цілі, які ти ставиш і реалізуєш.

Якщо ти не навчився жити сьогодні - це дуже кепська штука. Ми ж розуміємо, що завтра може не бути. Мріяти, звичайно, можна, але хочеться побільше зробити тут і зараз, в цей момент. Встигнути зробити більше сьогодні, а не відкладати свої сили і ресурси на потім.

Коли ти лягаєш спати, тестуєш себе. Ти щось зробив сьогодні хороше для когось? Так, зробив. Ти зробив сьогодні щось хороше для держави? Зробив. Ти зробив щось хороше для перемоги? Зробив. Тоді можеш спокійно спати. Інакше - вставай і щось роби!

- Так думають і роблять ідеалісти. Бо держава чи Зеленський, умовно кажучи, у твоєму під'їзді сміття не приберуть.

- Це однозначно. Владі потрібно допомагати і владу потрібно контролювати. Якщо тобі щось не подобається, і ти це не змінюєш, не говориш про це, значить, тобі це подобається. Значить, ти так хочеш. Влада – інертний бюрократичний організм, який хоче уникати щось робити. І наша задача – примушувати її щось робити.

- У нас просто є багато людей, які плачуться на життя, але самі його змінювати не хочуть.

- Це в природі людини, це не стосується лише українців. Особливо постколоніальної людини, коли ціле життя все за тебе вирішувала влада. А свобода - це зовсім інше. Виявляється, треба контролювати владу і мати відповідальність перед собою, перед тими, хто поруч з тобою.

- На початку нашої розмови ми були без світла. Як ви переживаєте блекаути?

- Влітку норм. У мене є невеличкий блок живлення, і я можу працювати – озвучувати книжки. Інколи, коли вмикаються всі генератори, це заважає писати аудіокнижки. Але нічого.

Добре, що світло взагалі з'являється. Низький уклін енергетикам, я розумію, в яких умовах вони працюють і наскільки все жахливо. Уявіть, у вашому старому будинку «летить» проводка. Ти розумієш, що навіть якщо полагодиш її у своїй квартирі, у самому будинку лишиться все те саме. От ми зараз приблизно в старій «хрущовці», де посипалося абсолютно все. І хтось з твоїх сусідів просто тримає дріт зубами.

Можливо, ми просто не можемо уявити собі масштаб катастрофи. Смішні нарікання на кшталт задовбало, скільки можна… Та треба просто подякувати за те, що у нас хоча б 4 години в день є світло. Ми любимо понити. Але, що мені подобається, понили і далі гаруємо. Війна не комфортна. Просто капець яка некомфортна (сміється).

Треба думати не про те, що не комфортно, а про те, що війна забирає життя. І добре - що ти живий.

З чоловіком Михайлом. Фото: Instagram.com/sonyaroks/

В тему

Соня Сотник запрошує на липневі концерти «НаШапку»

Цього місяця щочетверга о 18:00 у Pepper's Club виступатимуть: 11 липня - REMEZ та SESTRA BLYZNYUCHKA, 18 липня - LAURA MARTI, 25 липня - Sasha Boole.

Кошти, зібрані на концертах, підуть на закупівлю кісткових імплантів для українських військових, які отримали поранення під час бойових дій.

Вхід на концерт - безкоштовний. Під час виступів збирають донати, проводять креативні аукціони з незвичайними лотами. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Россия содрогается от взрывов: дроны летят на Москву
Comments UA
2025-07-18T17:48:05Z
Россия атакует баллистикой Украину: где раздавались взрывы
Comments UA
2025-07-18T17:39:34Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Часть украинцев будет по-новому получать платежки за газ: кого ждут нововведения
Знай
2025-07-18T17:06:42Z
В части Сум пропало электричество в результате удара России
Корреспондент
2025-07-18T16:54:34Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Будут бежать, как от огня: эти два домашних средства спасут от комаров
Апостроф
2025-07-18T16:36:46Z
Заменят любые суперфуды: 5 продуктов, которые врачи считают "витаминной бомбой"
Знай
2025-07-18T15:51:12Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
В Донецкой области усилили комендантский час
Апостроф
2025-07-18T17:51:02Z
Россия оставляет киевлян без жилья: какую помощь выплачивают столичные власти
Comments UA
2025-07-18T17:30:21Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Германия провела первую депортацию преступников в Афганистан
Корреспондент
2025-07-18T17:39:40Z
Коммуналка станет непосильным бременем: украинцев лишили важной льготы – кому приготовить кошельки
Знай
2025-07-18T17:36:33Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Лучше, чем пирожки: рецепт вкусного и быстрого завтрака
Telegraf
2025-07-18T16:18:53Z
Готовим ужин суперфиналистки Мастершеф: как вкусно сочетать рис с овощами и креветками
Gazeta UA
2025-07-18T15:30:37Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T17:15:22Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Ростове горит воинская часть - соцсети
Корреспондент
2025-07-18T17:45:48Z
Раскрыта схема хищения 27 млн на фортификациях
Корреспондент
2025-07-18T17:21:24Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Игру с Сербией в Лиге наций украинские волейболисты проиграли
Корреспондент
2025-07-18T17:51:26Z
Вратарь Антверпена стал интересен Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2025-07-18T17:36:18Z
Сабля Мазепы, которую поднимал Усик после боя с Фьюри, представлена на выставке в Лондонском Тауэре
Комсомольская правда
2025-07-18T17:10:03Z
У Мишеля Платини украли трофейные кубки и другие вещи
Корреспондент
2025-07-18T16:45:05Z
Усик - Дюбуа 2: онлайн-трансляция вечера бокса
Telegraf
2025-07-18T16:39:58Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Ученые разработали эффективный и экологичный метод переработки батарей
Корреспондент
2025-07-18T17:24:32Z
Геополітичні чинники та торгові бар’єри: як це вплине на український ринок сталі
AgroNews
2025-07-18T17:18:00Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z