Парацетамол, відомий також під брендовими назвами Панадол та Тайленол, використовується мільйонами людей по всьому світу для зняття болю та зниження температури. Проте останні дослідження показали, що цей препарат може впливати на психологічні процеси, змінюючи поведінку людини.
Дослідження, проведене науковцями з Університету штату Огайо, виявило, що парацетамол може знижувати емпатію, погіршувати когнітивні функції та підвищувати схильність до ризику. В експерименті взяли участь 500 студентів, частина з яких приймала плацебо, а інша частина – 1000 мг парацетамолу. Учасники повинні були надувати повітряну кулю на екрані комп'ютера, отримуючи віртуальні гроші за кожний успішний надув. Якщо куля лопала, гроші зникали.
Результати показали, що ті, хто приймав парацетамол, були менш занепокоєні можливим вибухом кулі та надували її значно сильніше, ніж ті, хто приймав плацебо. Це вказує на те, що препарат знижує тривогу та негативні емоції, пов’язані з ризиком.
Окрім експерименту з кулями, дослідники провели ще два дослідження, в яких учасники заповнювали анкети щодо їхньої схильності до ризику в різних гіпотетичних ситуаціях. Одне з досліджень підтвердило підвищену схильність до ризику після вживання парацетамолу, інше – не показало значних змін.
Вчені планують продовжити вивчення впливу парацетамолу на поведінку людей, адже цей препарат є одним з найпоширеніших у світі. Його вплив на психіку може мати серйозні наслідки для суспільства, враховуючи, що він продається без рецепта і входить до складу багатьох ліків.
Хоча парацетамол залишається незамінним засобом від болю та температури, його вплив на психологічні процеси потребує подальшого вивчення, аби зрозуміти всі можливі ризики та уникнути небажаних наслідків.
Раніше ми розповідали, що Данія змустить платити податок за кожну корову: "пукання" дорого обійдеться
Також, Відкрився портал в інший світ: в США 30-метрова воронка поглинула футбольне поле