MY.UAНовини
«Їхній нейтральний прапор заплямований кров’ю»: Україна бореться проти участі російських спортсменів в Олімпіаді-2024
«Їхній нейтральний прапор заплямований кров’ю»: Україна бореться проти участі російських спортсменів в Олімпіаді-2024

«Їхній нейтральний прапор заплямований кров’ю»: Україна бореться проти участі російських спортсменів в Олімпіаді-2024

Спільними зусиллями Мінмолодьспорту, журналістів та OSINT-спільноти присутність російських спортсменів на Олімпійських іграх суттєво зменшена, але робота триває.

Чимало російських спортсменів отримують зарплату від міноборони Росії, мають військові звання та поширюють кремлівську пропаганду. Попри це їх усе ще допускають на головні спортивні арени світу. Про те, як цьому намагається протидіяти Україна, йшлося під час панельної дискусії «Вплив наративів Росії через призму міжнародних спортивних змагань», яка відбулася на черговому засіданні Національного кластера кібербезпеки. Організаторами заходу виступили Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України та Міністерство молоді та спорту України.

Участь у панельній дискусії взяли:

Антон Мазай, технічний директор та співзасновник українського кіберспортивного медіа Players;

Павло Фіялковський, аналітик OSINT-агенції Molfar;

Артем Худолєєв, випусковий редактор і автор медійного проєкту Watchers;

Данило Науменко-Дяків, радник керівника Центру протидії дезінформації при РНБО;

Сергій Биков, заступник начальника управління стратегічного планування та комунікацій Мінмолодьспорту.

 

Артем Худолєєв, Сергій Биков, Антон Мазай, Павло Фіялковський, Данило Науменко-Дяків, фото: Стас Карташов

З 26 липня по 11 серпня 2024 року у Франції відбудуться Олімпійські ігри-2024. Міжнародний олімпійський комітет дозволив узяти в них участь російським і білоруським спортсменам, щоправда, на умовах нейтральності. Щоб відповідати цим умовам, вони не повинні підтримувати повномасштабне вторгнення Росії до України, а також не мати зв’язків з армійськими та силовими структурами своїх країн. Проте більшість російських спортсменів, які були заявлені під нейтральним прапором для участі в Олімпійських іграх, виявилися прихильниками війни та носіями військових звань.

Українські спортивні інституції — Мінмолодьспорту та Національний олімпійський комітет України — домоглися, щоб частині цих спортсменів відмовили у праві брати участь в Олімпіаді-2024. Сприяли цьому докази, які зібрали журналісти проєкту Watchers та аналітики OSINT-агенції Molfar.

«Перший такий приклад стосується російського борця Імама Ганішова. У 2023 році він став віцечемпіоном світу з вільної боротьби у ваговій категорії до 74 кг серед спортсменів до 23 років, а взимку 2024-го брав участь як нейтральний спортсмен у чемпіонаті Європи з боротьби. Однак на Олімпіаду борець не поїде. Як стало відомо Watchers із власних джерел, Ганішов незаконно відвідував окуповану Росією територію України та має дружні стосунки з одним із російських окупантів, який виконує бойові завдання у складі російської загарбницької армії. Про це свідчать відкриті дані з соцмереж Ганішова, який зробив репост сториз окупанта з ніком esenbaev.61. На фото зображений російський військовий зі зброєю в руках і сам Ганішов», — розповів журналіст видання Watchers Артем Худолєєв.

 

Ще двоє російських спортсменів, яких зусиллями української сторони вдалося не допустити до участі в Олімпіаді-2024, — це олімпійські чемпіони Токіо-2020 з тхеквондо Владислав Ларін і Максим Храмцов. Вони представляють російський Центральний спортивний клуб армії (ЦСКА) та виступали на Всесвітніх військових іграх. Після початку широкомасштабного вторгнення Росії до України Ларін закликав жителів Карелії допомагати мобілізованим для війни з Україною російським військовим і брав участь у зборі коштів на амуніцію окупантам.

  

Владислав Ларін з ексміністром оборони Росії Сергієм Шойгу

А Храмцов у жовтні 2022 року розмістив на своїй сторінці в «Однокласниках» привітання з днем народження російського диктатора, у якому стверджував, що він та інші спортсмени «пишаються своїм президентом», а також «люблять і цінять Путіна». Окремо Храмцов наголосив на підтримці дій Путіна, насамперед — військової агресії Росії проти України. Також він «прикрасив» свій пост літерою Z, яка є символом війни проти України. Згодом тхеквондист видалив відео із зізнанням у любові диктатору, але ж, як сказа Артем Худолєєв, лише геть кібербезграмотні люди можуть думати, що це їм допоможе.

«У травні 2023 року я відправив інформацію про Ларіна та Кравцова до Міжнародної федерації тхеквондо і їх спочатку відсторонили від участі у чемпіонаті світу. Але оскільки Росія має значний вплив на цю спортивну федерацію, то потім для цих спортсменів вигадали так званий випробувальний термін. Мовляв, якщо вони протягом трьох місяців не підтримуватимуть війну, то з них знімаються санкції. В результаті їх повернули до змагань, що суперечило всім правилам і вимогам МОК. Здобувши нагороди на чемпіонаті світу, Ларін і Кравцов отримали ліцензії на Олімпійські ігри в Парижі», — повідомив редактор Watchers.

 

Максим Храмцов із Володимиром Путіним

За його словами, завдяки доказам про те, що Владислав Ларін і Максим Храмцов є прихильниками війни Росії проти України, Міжнародний олімпійський комітет таки не допустив їх до участі в Олімпіаді. Навіть у статусі нейтральних спортсменів.

Крім того, на Олімпійські ігри, скоріш за все, не поїде й титулована російська дзюдоїстка, призерка Олімпіади в Токіо Мадіна Таймазова. Вона фотографувалася для російських пропагандистських ресурсів на тлі зображення диктатора Путіна та літери Z і брала участь у пропагандистському заході «майстер-клас для юних дзюдоїстів із Донбасу».

Українських дітей, для яких вона проводила «майстер-клас», незаконно вивезли на територію Росії. І дзюдоїстка, таким чином, допомогла зробити з цього викрадення пропагандистську піар-акцію, говорить Худолєєв.

 

Мадіна Таймазова

За його словами, Міжнародна федерація дзюдо видала Мадіні Таймазовій ліцензію на участь в Олімпіаді-2024 у статусі нейтральної спортсменки. Але наразі її перевіряє Міжнародний олімпійський комітет, до якого НОК України та Мінмолодьспорту надіслали звернення разом із доказами й аргументами на користь того, що спортсменка не відповідає умовам нейтральності. «Тож існує велика ймовірність, що в Парижі Таймазову ми не побачимо», — висловив сподівання Худолєєв.

Подібних прикладів доволі багато, повідомив заступник начальника управління стратегічного планування та комунікацій Мінмолодьспорту Сергій Биков. За його словами, в результаті спільної роботи Мінмолодьспорту із РНБО, НОК України, спортивною, журналістською та OSINT-спільнотою вдалося вдесятеро зменшити присутність спортсменів із Росії та Білорусі на Олімпійських іграх.

Якщо в Олімпійських іграх 2020 року, які проходили в Токіо, взяли участь 330 спортсменів з Росії та 104 з Білорусі, то на цьогорічну Олімпіаду, за попередніми даними, поїдуть 24 росіянина і 18 білорусів.

Утім, навіть такий результат, за словами представника Мінмолодьспорту, недостатній для того, щоб припиняти боротьбу: «Адже російські спортсмени — це агенти гібридного впливу владного режиму, інструмент російської машини зі знищення світового порядку. І байдуже, що вони виступатимуть під нейтральним прапором. Як сказав президент України Володимир Зеленський, нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю».

 

Сергій Биков, фото: Стас Карташов

У зв’язку з цим Сергій Биков нагадав про влаштований у березні 2022 року на підтримку російської агресії проти України концерт-мітинг у Лужниках. Тоді на сцену, прикрашену мілітаристськими гаслами, вийшли триразовий олімпійський чемпіон із лижних перегонів Олександр Большунов, дворазовий олімпійський чемпіон з плавання Євгеній Рилов, гімнастки Дина й Арина Аверіни та багато інших титулованих російських спортсменів. «Поряд зі своїми олімпійськими медалями тоді вони розмістили букву Z — путінську свастику, символ агресії проти України. А тепер стверджують, що спорт поза політикою і претендують на нейтральний статус», — сказав Биков.

Він звернув увагу на ще одну обставину: більшість російських спортсменів перебуває на повному забезпеченні держави, має військові звання й отримує нагороди від міноборони Росії. Російська збірна на Олімпіаді в Токіо 2020 року на третину складалася з військовослужбовців — членів російського спортивного клубу ЦСКА та представників Росгвардії. Вони вибороли 61 з 71 медалі, отриманої всією російською збірною.

ЦСКА підпорядкований міністерству оборони Росії, а мілітаристську дитячу організацію «Юнармія» очолює гімнаст, олімпійський чемпіон Токіо-2020 Нікіта Нагорний, який має офіцерське звання, підтримує війну та брав участь у військовому параді у Москві 9 травня 2022 року. «Усе це свідчить не лише про активне залучення російських спортсменів до політики владного режиму, а й про те, що спорт — один з інструментів ведення Росією війни», — говорить Биков. За його словами, участь російських військовослужбовців у міжнародних змаганнях у той час, коли їхня армія нищить українські міста і села, — нонсенс.

 

Нікіта Нагорний

Аналітик OSINT-агенції Molfar Павло Фіялковський, розповідаючи про тих російських і білоруських спортсменів, яких допустили до участі в Олімпіаді-2024, сказав: «Так, відверто провоєнних атлетів МОК дійсно відсіяв. Однак до нейтральності тих, хто залишився, також є питання. Ми знаходили докази того, що багато з них відвідували тимчасово окупований Росією Крим і попри їхню “нейтральність” на спортивній арені, підтримують війну, яку Росія розвʼязала проти України, або у своїх публічних висловлюваннях, або лайками та репостами у соцмережах».

 

Павло Фіялковський, фото: Стас Карташов

Наприклад, шосейна і трекова велогонщиця Тамара Дронова, як входить до списку 24 російських атлетів, яких допустили до участі в Олімпіаді, бувала в окупованому Криму, зокрема у 2016 та 2019 роках. Там вона тренувалась і виступала на змаганнях. Також Дронова працювала в московському підрозділі спортивного товариства «Динамо». Як і ЦСКА, це структура силовиків, у якій тренуються представники російського МВС, ФСБ, Служби зовнішньої розвідки та Росгвардії.

Збирався їхати на Олімпіаду також борець Начин Монгуш, який у 2021 році служив у російській армії та входив до спортивної збірної Міноборони Росії. У листопаді 2022 року Монгуш виступав перед студентами Тувинського університету в межах пропагандистського проєкту «Я горджуся героями» разом із депутатом від «Єдиної Росії» Ересом Сатом і Чаяном Чимбою — російським окупантом, який брав участь у війні.

Участь цих «нейтральних» спортсменів у спортивних змаганнях ставить під сумнів основні олімпійські принципи, сказав Павло Фіялковський. Оскільки вони отримують не лише платформу для промоції війни, але й можливість заробітку — для себе і своєї країни, де вони як громадяни Росії сплачують податки.

(Станом на 6 липня всі 10 російських борців, які одержали дозвіл Міжнародного олімпійського комітету (МОК) на участь в Олімпіаді в Парижі, включно з Монгушем, відмовилися від поїздки — про це повідомила Федерація спортивної боротьби Росії 6 липня, яку цитує «Радіо Свобода». Організація пояснила це рішення санкційним тиском і відмовою в допуску до змагань лідерів російської команди — «ДМ»).

«Росіяни завжди залишаються росіянами попри “нейтралітет”. Це яскраво було видно на Australian Open 2023, коли фанати російської тенісистки, яка виступала у нейтральному статусі, вивісили заборонений російський прапор. Molfar ідентифікував тоді тих уболівальників. Або скандал із “нейтральним” російським тенісистом Андрєєм Рубльовим, котрий на змаганнях в Дубаї вилаявся на арбітра російською мовою (яка теж заборонена на спортивній арені). Рубльова тоді дискваліфікували», — нагадав Фіялковський.

Він повідомив, що Molfar склав реєстр російських і білоруських спортсменів, котрі підтримують російську агресію проти України або замовчують свою позицію, надаючи таким чином свою мовчазну згоду на звірства, що коять росіяни на території України. Робота зі складання профайлів таких спортсменів і внесення їх до реєстру не припиняється. Міжнародна спільнота, за словами Фіялковського, має зрозуміти, що Росія цинічно експлуатує принципи мирного глобального співробітництва та нейтралітету, й стати на бік українців у питанні участі російських спортсменів в Олімпіаді.

Читайте також:

  • «Швидше, вище, сильніше»: як російський спорт служить державній системі пропаганди
  • Розвінчування спортивних маніпуляцій росіян у документальному циклі «Велика російська брехня»
  • «Приїдемо в Париж на танках»: як агітпроп реагує на відсторонення від Олімпійських ігор 2024

На головному фото — акція з вимогою не допустити спортсменів з Росії та Білорусі на Олімпіаду-2024 у Лозанні, Швейцарія, 25 березня 2023 року (Getty Images)

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Штати уклали «найбільшу угоду в сторії» з Японією – Трамп
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T23:57:47Z
Президент анонсував ще один обмін полоненими
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T22:45:53Z
"Нація програє": закон про обмеження НАБУ й САП уже вступив у силу, Буданов зробив заяву
FaceNews
2025-07-22T21:48:44Z
У Тегерані відбулись ядерні переговори Ірану, Росії та Китаю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T21:30:46Z
«Ніхто нічого не ліквідував». Малюк заспокоїв активістів, що захищають НАБУ та САП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T21:03:02Z
Зеленський підписав закон про обмеження повноважень НАБУ і САП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:12:04Z
Ексглава МЗС про дії проти НАБУ і САП: "Поганий день для України"
Европейская правда
2025-07-22T19:37:32Z
На мітингу біля Банкової засвітилися відомі політики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:36:03Z
Лінія фронту станом на 22 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:30:36Z
"Те, що ми бачили в Криму 2014 року, зараз повторюється": про що нове моторошне пророцтво Макса Гордєєва
FaceNews
2025-07-22T19:45:44Z
Дикі тварини масово з’являються у містах та біля осель: зоолог пояснив ризики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:27:06Z
Масована атака безпілотниками по Сумах: одна жінка загинула, троє отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:48:07Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:09:16Z
Запоріжжя атакує сарана, розміром із сірникову коробку: еколог пояснив, чи варто панікувати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:41Z
Як може змінитися простір після демонтажу МАФів: приклад Печерська
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:24Z
У середмісті Житомира посеред вулиці утворилося провалля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:19Z
Як із фільму жахів. Запорізька область потерпає від нашестя сарани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:21:18Z
13 років без Богдана Ступки. Син легендарного актора показав архівні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:12:58Z
«Зараз російської музики не має бути…» Інтерв’ю з Ігорем Чернявським, чию скрипку слухав Конгрес США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:54Z
Український гурт «Антитіла» заспівав українською мовою хіт «Смотри в меня» і представив кліп, яким просто довів до мурах, адже там показані реалії війни.
FM-TV
2025-07-22T10:49:26Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
У Греції вдруге за два тижні обмежили відвідування Акрополю через спеку
Европейская правда
2025-07-22T16:25:53Z
А ти знав, чому пляшка вина саме 0,75 л?
Корреспондент
2025-07-22T13:48:31Z
Українці в лідерах. Іноземці скуповують житло в одній із туристичних країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:06:58Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
У трьох областях України зафіксовано спалахи гострих кишкових інфекцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:45:05Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Україна втратила винищувач Mirage-2000
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:30:47Z
«Їх» чи «їхній»? Мовознавиця пояснила, як українці неправильно вживають ці займенники
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:00:05Z
Ольга Селих – нова пані посол в Омані. У соцмережах розгорілися суперечки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:12:51Z
Церковний календар на серпень 2025: коли святкуємо Успіння Пресвятої Богородиці та медовий, яблучний і горіховий спас
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:00:27Z
Терорист Гіркін визнав УПЦ МП «оплотом русского міра» в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:51:36Z
Естонія платитиме гроші призовникам за хорошу фізичну форму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:36:20Z
Найважливіші професійні навички у 2025 році: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:24:54Z
Міноборони готує зміни, які спростять фінансування підприємств оборонного сектору
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:10Z
У Луцьку учасника бойових дій з маленьким собакою працівниця автовокзалу не допустила до поїздки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:17Z
Нацбанк відкликав ліцензії трьох фінустанов
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:55Z
Усі українці, які здають в оренду нерухомість, повинні сплачувати податки – Южаніна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:09:38Z
Доходи РФ від нафти й газу в липні впадуть більш ніж на третину – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:06:35Z
Уперше за рік нових ФОПів зареєстровано більше, ніж закрито
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:27:22Z
РФ уночі завдала масованого удару по газових об'єктах України
FaceNews
2025-07-22T16:06:43Z
«Укртрансгаз» уперше застосував нову технологію для створення 3D-моделей газосховищ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:45Z
90% ударів по енергетиці України РФ цьогоріч завдала дронами – Клименко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:00Z
«Укрзалізниця» отримає сотню нових пасажирських вагонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:36:17Z
Канада відкриває свій ринок для новозеландських молокопродуктів
AgroPortal
2025-07-22T15:00:23Z
Ворог атакував Кривий Ріг дронами: виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T23:15:11Z
Командир бригади «Лють» Казбан загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:36:36Z
У ресторані Кацуріна виявлено серйозні порушення, а в персоналу не було медкнижок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:06:09Z
Суд відправив під варту керівника «Лісів України»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:33:55Z
Правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет у дитячому таборі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:21:45Z
На Глибочицькій через негоду завалився будівельний кран
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:46Z
Агенти РФ готували теракти в чотирьох областях: серед підозрюваних школярка з Полтавщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:00:34Z
У мережі з'явилося відео моторошного ДТП на проспекті Соборності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:39:36Z
Мігрант на надувному колі намагався дістатися з Африки до Іспанії: плавця дивом врятували
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:18:37Z
«Динамо» впевненою перемогою розпочало виступ у кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:15:33Z
Серія А та НХЛ підписали угоду про співпрацю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:57:00Z
Пішов з життя легендарний ексгравець «Ліверпуля»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:54:25Z
Кваліфікації Євро-2027 з футболу: визначилося місце проведення гри Литва – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:47Z
Матчі «Олександрії» з «Партизаном» у Лізі Конференцій пройдуть без гостьових глядачів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:15:21Z
Юний шотландський хокеїст загинув внаслідок нещасного випадку в готелі на Ібіці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:57:54Z
Визначилися суперники збірної України з баскетболу 3х3 на етапі Жіночої серії у Сумгаїті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:43Z
Тхеквондист Гарбар здобув бронзу Універсіади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:03:35Z
«Хамрун» – «Динамо»: де дивитися гру кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:11Z
Перевірка фактів від DW: Як розпізнати новини, створені ШІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:30:18Z
Lidl створює систему обрахунку та контролю викидів на базі ШІ
AgroPortal
2025-07-22T16:00:31Z
Погодні умови змістили терміни льоту кукурудзяного стеблового метелика
AgroPortal
2025-07-22T14:30:18Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
У McDonald's новий конкурент? Маск відкрив кафе Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:54:25Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z