MY.UAНовини
Про журналістську єдність під час здобуття Томосу та релігійні фейки Кремля на війні — Ярослава Міщенко в подкасті «Медіуми»
Про журналістську єдність під час здобуття Томосу та релігійні фейки Кремля на війні — Ярослава Міщенко в подкасті «Медіуми»

Про журналістську єдність під час здобуття Томосу та релігійні фейки Кремля на війні — Ярослава Міщенко в подкасті «Медіуми»

У випуску — про релігійну пропаганду Росії та центри опору щодо законопроєкту заборони Московського патріархату.

Як медіа висвітлювали отримання Томосу, перипетії навколо ухвалення законопроєкту про заборону діяльності релігійних структур, як достукатися і підвищити рівень медіаграмотності вірян та фейки, які вкидає Росія — ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Ярославою Міщенко — оглядачкою Укрінформу та менеджеркою проєкту «Україна православна». Випуск виходить у рамках спецсезону «Відсіч дезінформації».

 

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Коли ми йшли до Томосу — була неймовірна єдність, журналісти не брали грошей за висвітлення автокефальної кампанії»;

07:35 «Є дефіцит з кадрами у ПЦУ. Але це не означає, що добиратимуть священників з числа ухилянтів»;

13:25 «Завжди будуть 5-10% людей, які захочуть померти в Московському патріархаті»;

17:59 «У нас був серйозний десант, коли ми пояснили американцям про так зване «гонєніє»;

19:31 «Журналісти не здатні аж настільки змінити суспільну думку. Це сукупний досвід людей комунікації з УПЦ (МП)».

 

«Коли ми йшли до Томосу — була неймовірна єдність, журналісти не брали грошей за висвітлення автокефальної кампанії»

Наталя Соколенко: Ми хотіли б поговорити про таке: як медіаіндустрія, різні гравці — українські, неукраїнські, антиукраїнські висвітлюють важливі релігійні питання в нашому медіапросторі?

Ярослава Міщенко: Якщо говорити про ретроспективу, то коли ми йшли до Томосу — була неймовірна єдність журналістського корпусу. Здається, тільки теми Голодомору і Єдина помісна церква так об’єднали журналістів. Єдність у цьому питанні — це те, що ми проживали в 2018-2019 роках вперше. Журналістика часом компромісна. Це був час, коли журналісти практично ані через «маркетинг», ані через щось інше, не брали грошей за висвітлення автокефальної кампанії.

Наталка Соколенко: Ніхто не «джинсував»?

Ярослава Міщенко: Ніхто не «продавав» автокефалію, ідею Помісної церкви під час автокефальної компанії. Я хочу на це наголосити: практично ніхто не брав «джинси» (проплачений матеріал або зумисно прихована реклама — «ДМ»). Але повертаючись до подій столітньої давнини, найкращу працю про історію Української церкви написав тоді Ігор Власовський — журналіст і письменник. Він написав історію автокефалії дуже простими словами. Наприкінці цієї праці в нього було таке звернення: «Дорогі мої брати і сестри, ті, хто будуть стояти і приймати цю Помісну церкву. Коли мене вже не буде, коли нас вже не буде, пам'ятайте ваших братів та сестер! Ми знаємо про те, що ви будете, ми віримо». Я це сприймала як звернення персонально до себе, думаю, багато журналістів сприйняли це як звернення персонально до себе. Під час надання Томосу у Стамбулі було дуже багато журналістів: римо-католики, греко-католики, були абсолютні агностики, невіруючі. Але всі вони дуже пройнялися ідеєю, що це буде документ історичної ваги, до якого ми йшли 100 років. Вони розуміли спротив цьому рішенню, бо поруч працювала російська пропаганда. Російські пропагандисти приїжджали і бігали з мікрофоном, питали: «А не будет обострения? Зачем вам Томос? А нужен ли он?» Але ми були об’єднані навколо Томосу, це була єдність журналістів, які стояли позаду тих автокефалістів, журналістів 100-річної давнини.

«Є дефіцит з кадрами у ПЦУ. Але це не означає, що добиратимуть священників з числа ухилянтів»

Наталка Соколенко: Зараз у нас не менш складний період. Тому що Томос ми отримали, зараз іде імплементація, розгортання Єдиної помісної української церкви. Що ти спостерігаєш, які вкиди в медіаполе запускають наші вороги?  

Я от прочитала на твоїй сторінці у фейсбук зразок такого фейку про те, що нібито під страхом мобілізації до лав ЗСУ, священників змушують УПЦ (МП) переходити до Православної Церкви України.

Ярослава Міщенко: Це було надруковано на проксі-ресурсі РПЦ, Московського патріархату, який працює більш витончено, не як RT. Я сподіваюся, що цей фейк не проживе довго. Ми збираємо наше духовенство, як футбольну команду 1988 року. Ми дуже обережні. Церква намагається не зробити жодного помилкового кроку. Ми відмовляємося від брудних грошей, коли є навіть натяк, що вони брудні. Ми розуміємо, що за митрополитом Епіфанієм дивляться зі Сходу, Заходу дуже уважно. Ви собі не уявляєте як строго відбуваються екзамени в Київській православній богословській академії. Є дефіцит з кадрами у ПЦУ. Але це не означає, що добиратимуть священників із числа ухилянтів. Клір Православної церкви України — це якість. Ми дбаємо про це вже 5 років.

Для мене було дуже цінно, що ПЦУ хотіло налагодити діалог. На початку повномасштабної війни, коли все було очевидно, коли було зрозуміло, що після кривавої різні, яку влаштували віряни Кирила — він не покаявся, він благословляє ікони очільника Росгвардії. Ми робили кроки, Вищий клір ПЦУ на своїх єпархіях намагався поговорити з єпископами Московського патріархату. Нуль.

Якщо ти хороший священник, якщо дійсно в тебе в душі є любов до цієї країни, що тебе ще стримує, щоб перейти до нашої церкви? Що тебе стримує? А щодо мобілізації священників — це не проблема ПЦУ. Можливо, це проблема законодавства. Бо хочеться, щоб священник зберіг свої основні правила. Навіть, якщо це Московський патріархат. Це не мета ПЦУ, щоб кудись змушувати переходити. Тому ця версія — божевільна. Розумієте, яка страшна пропаганда! Якщо єпископ разом з Новінським переконує: «не смейте, не переходите!». І той священник пересідає на фуру в Польщі, працює далекобійником, залишає престол, залишає парафію — в ім'я чого? Таких мені шкода. Дорогі отці, ну скільки можна? У вас є шанс своєю персоною підсилити Українську церкву. Ми не змушуємо. Те, що ви можете бути мобілізованими — це закон. Ви ж чоловіки, окрім того, що ви священники! Чоловіків мобілізують в нашій країні.

«Завжди будуть 5-10% людей, які захочуть померти в Московському патріархаті»

Вадим Міський: Церква — це такий організм, в якому є не тільки священники, а є ще віряни, з якими теж потрібно комунікувати, намагатися достукатись до них. Бо вони теж в цьому беруть певну участь. У мене перед очима минулорічна картина, зафільмована в Лаврі ще до моменту переходу. Це були реальні бабусі, які розповідали журналістам Громадського: «наш патріарх — це Кіріл, Путін — наш правитель, а на “Київській Русі” править Зеленковський». Навіть прізвище не змогли вимовити. І воно, з одного боку, смішно, а з іншого боку, ти розумієш, що це українці, вони тут мешкають і з ними потрібно якось комунікувати. Що можна зробити, аби достукатись до людей, які настільки оповиті пропагандою? Як достукатися і підвищити рівень медіаграмотності? 

Ярослава Міщенко: Це люди, які люди хрестилися на «мерседес» намісника Павла. Є у нас дуже особливий період — Страсного тижня, коли ми навіть говорити боїмося. Ми проживаємо співстраждання Христа. Ці всі люди, накачані священновладдям, прийшли заважати комісії, що проводила інвентаризацію Лаври. Причому вони влаштовували істерики, навіть коли інвентаризовували підсобні приміщення. Я недавно слухала конференцію, де виступав священник, кваліфікований психіатр. Він починав як священник Московського патріархату, а потім перейшов до Вселенського патріархату. І на цій конференції, присвяченій «російському міру», він сказав як психіатр з більш як десятирічним досвідом про те, що це прояв дуже серйозного психічного відхилення. Він навіть придумав для цього термін — «маніхейське маячіння», тому що концепт «російський мір» — на перетині трьох єрісей. Єресь — це дуже серйозно. Це не просто помилкові судження. Це судження, яке дуже пошкоджує саме християнське вчення. Він каже, що адепти «російського міра» зазвичай не піддаються переконанню, якщо вони є в цій спільноті. Тільки якщо їх вилучити зі спільноти — до них може дійти. Я не думаю, що таких людей багато. 

Зараз порахувати з тими, хто виїхав, хто лишився, хто в окупації — важко. Але ядро буде завжди, якщо його не вилучити разом з родиною. Як каже наш релігіознавець, професор Саган: завжди будуть 5-10% людей, які захочуть померти в Московському патріархаті. Захочуть, то захочуть, що зробиш? Але соціологія вказує, наскільки здорова тенденція зараз. Люди хочуть заборони (релігійних структур, пов’язаних з РПЦ — «ДМ»). І це не змінюється протягом трьох років. Люди розуміють, що в нас нема іншого виходу, бо заборона — це уздоровлення церкви і це безпека держави. 

«У нас був серйозний десант, коли ми пояснили американцям про так зване «гонєніє»

Наталка Соколенко: Чимало кримінальних проваджень. Як проти рядових священників (УПЦ МП — «ДМ»), так і проти єпископів.

Ярослава Міщенко: І вони ж хочуть продовжувати вести пропаганду навіть з браслетом на нозі — виходять і розповідають про «гонєнія». Це ж їх улюблений наратив. Це той наратив, який повторюють в Америці. Той же Такер Карлсон, Боб Амстердам, американські лобісти — це в чистому вигляді кремлівська пропаганда. Мені розповідали наші музейники, які мають зв'язки у США. До них зверталися конгресмени і запитували про те, що в Україні відбувається щодо церковних питань. У нас був дуже серйозний десант, коли ми пояснили американцям про так зване «гонєнія», розповіли про те, що насправді роблять росіяни в Україні зі священниками, вірянами. Як наших священників із зав'язаними за спиною руками, розстрілювали в потилиці, а потім, як собак кидали в гаражну яму.

Наталка Соколенко: Як росіяни розстріляли Лавру у Святогірську. Ту Лавру, яка підпорядковується Московському патріархату.

Ярослава Міщенко: І навіть тоді вони ворога не назвали ворогом.

Наталка Соколенко: Не назвали, хоча загинула жінка, так? Загинула черниця московської церкви.

Ярослава Міщенко: Але один з їхніх ченців став капеланом ПЦУ після того, як його брат загинув. До когось доходить.

Наталка Соколенко: Такою ціною. 

«Журналісти не здатні аж настільки змінити суспільну думку. Це сукупний досвід людей комунікації з УПЦ (МП)»

Наталка Соколенко: Як медіа висвітлюють перипетії навколо ухвалення законопроєкту про заборону діяльності релігійних структур, підпорядкованих ворожій державі? Ти казала, що журналісти дуже правильно себе поводили, коли висвітлювали наш шлях до Томоса, а тепер як? Чи не похитнулися позиції?

Ярослава Міщенко: Світські медіа дивляться на це здоровим оком. Вони розуміють, що питання треба закривати. 

Для себе я робила фокус-групу — чи нам важливо мати пряму норму, що РПЦ має бути заборонена? Я опитувала людей, які вкладаються своєю працею, часом, грошима в церкву. Це деколи небагаті люди, але вони хочуть решту свого життя так провести. Вони кажуть: звичайно, заборона РПЦ — стратегічна декларація. Органи місцевого самоврядування мають мати цей важіль, що РПЦ заборонена. Як реагують медіа? Начебто нормально. 

Антон Грушецький із КМІС каже, що за їхніми даними, протягом двох останніх років думка стійка про те, що РПЦ треба забороняти. Я кажу: Антоне, це ми, медіа, навіяли? Чи це все-таки люди користуються своїми спостереженнями? Він каже, що журналісти не здатні аж настільки змінити суспільну думку. Це сукупний досвід людей комунікації з УПЦ (МП).

Два центри опору законопроєкту щодо заборони Московського патріархату. Перший — медіа, які залучають до висвітлення цієї теми в США американські лобісти. Тому що є там свій маркетинг. Можливо, там все прозоріше. Принаймні ми знаємо скільки грошей отримує Боб Амстердам, за скільки він друкує статтю — досить поверхову — про «гонєнія». 

В Україні є ще такий центр опору законопроєкту — ображені людей. Деколи це академічні аналітики, які люблять бути автокефалістами. Але вони нічого не зробили для розвитку нової церкви, які просто мріють очолити огризок цього УПЦ (МП). Якщо там є 3-4 тисячі духовенства, що їм заважає приєднатися до ПЦУ? Ні, вони хочуть їх очолити. Мовляв, закон не такий. Це мені нагадує Комісію з інвентаризації Чорноморського флоту. Вони чотири години дебатували лише про термін інвентаризації, щоб потім відкусити наш флот і анексувати Крим. Оці розмови проводяться деякими людьми з нашої «церковної інтелігенції», яких хтось надихнув чи заплатив. Це робота на те, щоб зупинити процес демонтажу Моспатріархату в Україні. Тобто нас переконують: законопроєкт не такий, а пропишімо заборону єресі «російського міра» окремим законом. Навіщо? Там все чітко сказано, що це імперська ідеологія. Покращення — це привід зняти законопроєкт з розгляду або його затягнути. Люди, вам потрібно, щоб Гундяєв почав розстрілювати в прямому ефірі наших вірян, щоб ви нарешті прийняли цей закон? Вибачте за емоційність, але з тим треба завершувати.

Вадим Міський: Будемо сподіватися, що нарешті знайдеться ця політична воля, знайдуться правильні аргументи. Тим більше законопроєкт уже готовий до другого читання, про що народні депутати із профільного Комітету ВР неодноразово заявляли. І сподіватимемося, що медіа буде виконають свою просвітницьку роль — будуть розплющувати очі на те, що відбувається насправді.

подкаст «Медіуми» запустив спецсезон «Відсіч дезінформації». Поряд зі звичними випусками ведучі подкасту Наталя Соколенко та Вадим Міський запрошують експерток та експертів із питань російської пропаганди та стратегічних комунікацій. У попередніх випусках спецсезону говорили з Юлією Дукач про те, як працює російська пропаганда в соціальній мережі «TikTok», Лесею Бідочко та Юлією Пархоменко про дослідження «Медіаландшафт на тимчасово окупованих територіях України», Артемом Захарченком про те, що таке національний наратив і чому він має лишитися тільки один, Альоною Романюк про методи роботи російських пропагандистів в українському інформпросторі, Галиною Петренко про Індекс медіаграмотності українців, рівень вміння свідомо сприймати й критично тлумачити інформацію, Іваном Киричевським про те, чому не слід довіряти жодному російському медіа, зокрема, «ліберальним», Наталією Іщенко про базовий принцип спростування фейків: не лише спростування, але й поширення правди, Любов'ю Цибульською про те, як говорить українська держава із власним народом та світом, Ігорем Соловʼєм про роботу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки під час війни та перспективи «інформаційного Рамштайну» для протидії пропаганді.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
"Пасха - это не только о куличах": украинский ресторатор о подготовке к празднику/Савелий Либкин поделился своими секретами праздничного стола
Апостроф
2025-04-19T14:30:56Z
Известный военный Сергей «Флэш» Бескрестнов призвал к масштабной реформе подразделений РЭБ в ВСУ: "Очень острый вопрос"
Политека
2025-04-19T14:16:41Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Украина не соглашалась на мирный план США — СМИ
Telegraf
2025-04-19T14:43:26Z
Мельник требует от Мерца немедленной поставки Taurus Украине и 30% авиации Германии
Лига
2025-04-19T14:34:10Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Вэнс о прекращении войны: есть некоторые интересные вещи, о которых мы можем сообщить
Европейская правда
2025-04-18T15:54:08Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Белые пятна на ногтях не так безопасны, как считается: какие болезни можно определить по состоянию ногтей
Comments UA
2025-04-19T13:27:12Z
Быстрые и полезные упражнения: ученые назвали важный тип нагрузок, помогающих нам
Фокус
2025-04-19T12:51:05Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Сколько яиц можно съесть без вреда для здоровья
UAToday
2025-04-19T12:00:47Z
Откуда берётся гипертония и зачем измерять давление, если с вами всё в порядке
UAToday
2025-04-19T09:03:40Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Отключение света в Киеве и области 20 апреля: чего ждать на Пасху
Политека
2025-04-19T14:36:48Z
Прогноз погоды в Киеве и области на 20 апреля: природа устроит настоящий праздник
Политека
2025-04-19T14:16:05Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Макаревич "послал" российского журналиста
Корреспондент
2025-04-19T12:33:41Z
Дженнифер Энистон рассказала, чего боится больше всего на свете
GlavRed
2025-04-19T12:28:22Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Экс-звезда "Квартала 95" Елена Кравец дебютирует в театральном моноспектакле/Речь идет о показе моноспектакля под названием "Можно я просто посижу?"
Апостроф
2025-04-07T18:09:09Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Приехал в другой город – забрали в ТЦК: полицейские придумали новое основание для задержания
Знай
2025-04-19T11:30:03Z
В Киеве подростки избили военного: есть задержанные
Корреспондент
2025-04-19T11:21:49Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
ТОП странных запретов в Италии, за нарушение которых могут оштрафовать
Comments UA
2025-04-19T14:45:44Z
Ленивый хачапури: вкусное сырное наслаждение за 15 минут, рецепт
Знай
2025-04-19T08:51:12Z
Готовится просто, а вкус необычный: рецепт салата из пекинской капусты по-новому
Telegraf
2025-04-19T06:12:22Z
Не вырастет и то, и другое: что категорически нельзя сажать возле клубники
Telegraf
2025-04-19T05:09:01Z
Оберните мясо этой кожурой — оно будет румяным, сочным и будет таять во рту
TSN
2025-04-19T02:24:57Z
Годовщина смерти: как поддержать человека, потерявшего кого-то из родных
ZN UA
2025-04-18T22:24:44Z
Швейцарский курорт отрезало от мира из-за снегопада
Европейская правда
2025-04-18T16:19:48Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
"Кремль решил залезть в кошельки к любителям спиртного": ГУР о причине новых акцизов в РФ
Апостроф
2025-04-19T13:12:01Z
Весенняя засуха угрожает будущему урожаю в Украине – EDO
ZN UA
2025-04-19T12:43:30Z
Подорожание мяса в Киеве: цены постоянно растут, чего ждать в ближайший месяц
Политека
2025-04-19T12:00:35Z
НБУ продал минимальный объем валюты с начала года
Корреспондент
2025-04-19T11:57:28Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Днепре: льготы заберут в мае, ряду горожан придется платить больше
Политека
2025-04-19T11:01:09Z
Разговоры в кредит: "Киевстар" заставляет украинцев платить больше, обещая "дармовую" связь
Знай
2025-04-19T09:30:56Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Чемпион мира по рыбалке Андрей Мацуев: За два тура я поймал 77 форелей
Комсомольская правда
2025-04-19T13:03:43Z
У Ракицкого появился конкурент: в Англии футболист забил гол пятой точкой
Telegraf
2025-04-19T13:00:31Z
"Динамовцы" едва не побились за право пробить пенальти
Telegraf
2025-04-19T12:09:55Z
Барселона определила дальнейшее сотрудничество с Фликом
Корреспондент
2025-04-19T11:45:51Z
Украинский экс-чемпион мира Гвоздик провел дуэль взглядов с соперником перед боем в США
ZN UA
2025-04-19T11:37:03Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
На Одещині внаслідок ракетної атаки рф постраждали фермерські господарства
AgroNews
2025-04-19T13:22:44Z
Глобальный релиз стратегии empest Rising состоялся раньше запланированного срока
GameMag
2025-04-19T11:24:35Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z