MY.UAНовини
Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?
Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?

Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?

Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?

5 липня в Українському Домі вперше з початку великої війни 248 нових суддів склали присягу Українському народові «незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснювати правосуддя від імені України». За день до цього президент Зеленський призначив 214 суддів до місцевих судів та одного суддю Верховного суду. Ще 114 суддів були призначені у травні та очікували присяги майже два місяці (отримуючи, при цьому суддівську винагороду).

Зеленський під час присяги побажав суддям, щоб «кожне «рішення іменем України» зміцнювало повагу до судів та України в цілому». А Руслан Сидорович, заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка і проводила конкурс до місцевих судів, зауважив, що «248 суддів — це 5% суддівського корпусу України». Він також висловив сподівання, що це «матиме відчутний позитивний вплив для громадян у доступі до правосуддя на всій території України».

Детально про конкурси ми писали в попередньому матеріалі. Нині ж розглянемо, що загалом відбувається в місцевих та апеляційних судах під час війни і як вони сприймають судову реформу, яка на цьому етапі стосується саме їх.

Спойлер — сприймають по-різному й часто їй пручаються.

Мовою цифр

Станом на 24 червня в місцевих судах працюють 3592 судді (за визначеної кількості в 5035 посад). В апеляційних судах — 650 суддів (за визначеної кількості в 1357 посад). Тобто вакантними є 29% посад у першій інстанції та 52% у другій. В апеляційних загальних судах ситуація ще критичніша, там вакантними є 62% посад.

Нагадаємо, що нещодавно Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) завершила конкурс на 560 посад суддів у місцевих судах. Однак рекомендації отримали лише 390 кандидатів. Також ВККС розпочала конкурс на 550 посад суддів в апеляційних судах, а наприкінці року обіцяє оголосити ще один конкурс до місцевих судів на рекордну кількість у 1000+ посад суддів.

Вважається, що хоча конкурси (найімовірніше) відбуватимуться близько двох років, однак 2027 року кадровий голод у судах переважно буде подолано, а основну кількість вакансій заповнено. Система при цьому отримає певну кількість професіоналів з-поза її меж: адвокатів, науковців — у апеляції, юристів і адвокатів — у першу інстанцію. Але чи це так?

Нова судова мапа

Щоб відповісти на це запитання, треба знати, якої кількості судів і суддів насправді потребує Україна.

Зазначені вище цифри пораховані ще до війни, коли в Україні працювало близько 700 судів.

Війна змінила все, зокрема й у судах: частину з них довелося закрити (70+ судів), а суддів відрядити здійснювати правосуддя в інші суди (500+ осіб); у всіх інстанціях і юрисдикціях з’явилися нові категорії судових справ (воєнні злочини, військові злочини, компенсації втраченого майна, соціальне забезпечення військовослужбовців тощо); чимало приміщень було зруйновано або частково пошкоджено (15 і 116 приміщень відповідно).

За останні два з половиною роки відбулася широка міграція населення між регіонами, до того ж чимало українців виїхали за межі країни. З урахуванням цього ніхто не береться чітко сказати, а скільки ж судів та суддів і в яких саме регіонах нам насправді потрібно. Розгорнутої аналітики цих процесів теж, на жаль, немає.

Погіршує ситуацію й той факт, що до початку повномасштабного вторгнення Україна не спромоглася розробити й затвердити нову мапу судів, яка б відповідала новому адміністративно-територіальному устрою, що діє з грудня 2020 року. Тож наразі навіть суди, які працюють, не відповідають своїм районам, а назви більш як 50 судів досі радянські. «Ленінський районний суд міста Кіровограда» звучить як знущання, правда ж?

Здавалося б, як таке можливо на одинадцятому році війни? А отак: реформа місцевих судів 2017 року, що передбачала їх укрупнення (й перейменування з радянських назв) і мала б бути реалізована в 2019–2020 роках, залишилася реформою на папері. А нової актуальної мапи за чотири роки так і не було затверджено.

І хоча є певні напрацювання, під час війни навіть у найвіддаленішій від фронту Закарпатській області наразі не можуть запустити розроблений із допомогою наших європейських партнерів пілотний проєкт із укрупнення судів. Мовляв, ми ж не знаємо, скільки людей проживатиме там після війни.

Це зрозумілий аргумент, але він консервує ситуацію на невизначений термін і гальмує «головну реформу країни». Адже спрямовує нові конкурси до місцевих судів хибним шляхом: якщо у 2026–2027 роках призначити суддів до «старих» місцевих судів, то потім іще кілька років можуть тривати процедури переведення цих суддів до нових.

То що ж робити?

У Верховному суді наполягають на якнайшвидшому розробленні й затвердженні нової судової мапи, наголошуючи: навіть якщо зараз укрупнити суди «на папері», без реального переміщення суддів між приміщеннями, це однаково буде кроком уперед, адже значно зменшить кількість випадків процесуальної передачі судових справ між маленькими судами. А кількість суддів після перемоги можна буде врегулювати додатково, й уже під них будувати нові приміщення в районах, де бракуватиме наявних.

Значною також є проблема з істотною нерівномірністю навантаження, яку мають судді в різних судах. Іноді воно відрізняється більш як удесятеро, й тоді кожен суддя такого суду працює за трьох, п’ятьох і навіть сімох суддів. За рівної зарплати та з однаковою кількістю помічників і секретарів судових засідань.

А загалом судова система розглядає 4,5 мільйона справ і матеріалів на рік (дані за 2023 рік). І коли це робиться руками 4,5 тисячі суддів, не всі витримують таке навантаження. Тільки минулого тижня звільнили десятьох осіб: вісьмох — у відставку, а ще двох — через низьку кваліфікацію та недоброчесну поведінку в межах процедур очищення судової влади.

Ще одним важливим питанням є доцільність розгляду судами всіх тих справ, які наразі віднесено до їхньої підсудності. Справи про торгівлю молоком чи яблуками на ринку без відповідного дозволу точно мають розглядати суди?

А без упорядкування питань підсудності та кількості судів і суддів неможливо буде вирішити питання з навантаженням, а отже, і з якістю правосуддя, адже надмірна кількість справ упливає й на строки їх розгляду, і на якість судового рішення.

На сьогодні питаннями нової мапи опікуються Рада суддів України та Комітет ВРУ з питань правової політики. Однак після внесення змін до Конституції України 2016 року (та з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії, наданих щодо цих змін) «суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом», проєкт якого вносить на розгляд парламенту президент України.

Тож м’яч, безперечно, на полі офісу президента, який і має вирішити, коли робити цей крок: чи зараз затвердити нову мапу хоча б для регіонів, де не ведуться бойові дії, чи залишити все на «після війни».

«Вічні» голови судів

Та питання не лише в судовій мапі. Реформа гальмується й через дії значної кількості голів місцевих та апеляційних судів.

Річ у тім, що в межах реформи 2014–2018 років було встановлено нові правила строків перебування голів судів на їхніх посадах. З 2016 року суддя може обіймати посаду голови суду не більш як шість років поспіль (два строки по три роки). Це було зроблено, зокрема, в межах боротьби з корупцією в судах, а також для зменшення впливу голів судів на суддів і працівників апаратів та зменшення корупційних ризиків від такого впливу.

Нові правила не влаштували більшість голів, адже ті звикли десятиліттями правити судами. Тому майже відразу ж було вигадано декілька способів для обходу цих правил, якими більшість голів судів досить успішно користується. І цей складник судової реформи загальмував.

Так, голова Київського апеляційного суду Ярослав Головачов (це той суд, де пів року тому на корупції затримали відразу чотирьох суддів) за три місяці до закінчення граничного строку перебування на посаді достроково склав повноваження. Головою суду на два тижні обрали іншого суддю, а за два тижні Головачов повернувся на свою посаду й розпочав новий шестирічний строк.

Чи судді київської апеляції не розуміють, що це додаткові корупційні ризики? Чудово розуміють. Та ще й у суді, де судді серед білого дня носять одне одному хабарі, загорнуті в упаковку з-під кави чи заховані в пляшку з коньяком.

Чому ж вони так роблять? Може, тому що Ярослав Головачов — талановитий керівник і чудовий менеджер. А може, тому що він дозволяє їм безперешкодно носити одне одному «каву» та «шоколадки».

Історія з «третім строком» сталась і в Галицькому райсуді Львова, однак тут знайшлася суддя (Катерина Котельва), яка у ФБ розповіла її: «Щойно збори суддів обрали головою Галицького районного суду м. Львова Волоско Ірину Романівну на третій строк поспіль. Я голосувала «проти» затвердження рішення зборів».

Ще одна схожа історія — обрання на третій строк голови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області. Тут, щоправда, є нюанс: суд протягом певного часу не працював, однак його керівником є та сама особа (Олена Філь), що й до тимчасового закриття суду. Частина суддів була проти такого призначення, але кого цікавить думка меншості?

Не менш кричущий випадок стався в Господарському суді Чернівецької області. Там голова суду Олег Проскурняк, за словами суддів цього суду, отримав посаду в обмін на звільнення вагітної керівниці апарату. З цією історією вже рік розбираються суди трьох інстанцій і двох юрисдикцій, бо звільнена керівниця апарату намагається не лише поновитися на посаді, а й визнати батьком своєї дитини одного із суддів цього суду (Володимира Байталюка). Тобто збори суддів дозволили голові суду зберегти посаду за те, що він «підчистив бруд» за одним із суддів. Більше схоже на середньовіччя й часи інквізиції, а не на країну, яка намагається стати частиною ЄС і НАТО.

Київ, Львів, Чернівці, Донецька область… Перелік насправді набагато більший. Не хочуть судді сприймати цю частину судової реформи. А органи суддівського врядування та самоврядування мовчать.

Рада суддів України кілька років тому навіть «підіграла» головам судів і фактично легалізувала всі їхні схеми. У Верховному суді ж, навпаки, вважають, що жодних третіх строків бути не може. Голова ВС Станіслав Кравченко на наше прохання прокоментувати «третій строк голів судів» зазначив: «Верховний суд не сприймає й не толерує таких дій голів судів і зборів суддів. Якщо ми прагнемо розвитку судової влади, ротації осіб, які обіймають адміністративні посади, мають відбуватися з дотриманням загальної логіки судової реформи».

Водночас у ВС додають, що проблема має й інший складник — не завжди є ким замінити голову суду, в якого спливає другий строк, адже хороший суддя й хороший менеджер — геть не тотожні поняття.

Очевидно, що наявна ситуація потребує негайного втручання законодавця й чіткішого визначення в законі правил ротацій голів судів. Якщо більшість суддів у Україні досі не розуміє, що закон — не інструкція на пошті, яка каже «так роби, а так не роби», то доведеться таки внести до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» чітку норму й щодо кількості років перебування на адміністративних посадах, й щодо кількості років «відпочинку» від них, урахувавши при цьому й попередні роки керування судом.

Потребує уваги й питання лідерства в судовій владі, а також відповідного навчання (цим питанням ми присвятимо окремий матеріал, адже судова реформа майже не торкнулася Національної школи суддів України).

Прифронтові суди

Аналіз роботи місцевих та апеляційних судів був би неповним без опису умов роботи судів у прифронтових регіонах. 2022 року підсудність справ частини судів було змінено, а суддів переведено в усі куточки України. Нині поблизу лінії зіткнення працює частина судів Донецької, Херсонської, Запорізької та Харківської областей.

Найскладнішою є ситуація в Донецькій області. Приміщення частини судів, які працюють, зруйновані, тому судді переїхали до «сусідів». Так, у приміщенні вже згаданого Красноармійського суду працюють також судді з Димитровського міськсуду Донецької області.

Декілька судів працюють у дистанційному режимі. Водночас немає жодних критеріїв, які б визначали, коли суд має змінити підсудність, а коли й далі працювати дистанційно чи у звичайному режимі.

Ситуація ускладнюється відсутністю не лише світла, а й води, адже в Покровську, Селидовому та Кураховому вода є лише два дні на тиждень, і то по годинах. Як судам за таких умов пережити зиму, взагалі невідомо.

Судді намагаються отримати відрядження до інших, спокійніших регіонів, однак у більшості випадків ВККС відмовляє в переведеннях, посилаючись на прохання Верховного суду «не чіпати цих суддів».

Ми запитали Верховний суд, із чим пов’язане таке прохання. Невже судді з прифронтових регіонів не заслуговують на покращення умов життя та праці? У ВС пояснюють, що до них регулярно звертаються прокурори, представники правоохоронних органів і адвокати з проханнями не закривати прифронтові суди.

Тож коло замкнулося. Суди не можна закривати, інакше решта процесів також зупиняться, а забезпечити адекватні та безпечні умови праці неможливо.

От і виходить, що статус у суддів єдиний, зарплати — однакові, а умови — абсолютно різні. Це, звісно, впливає на бажання людей із цих регіонів працювати на своїх посадах.

Урегулювати питання роботи судів у прифронтових регіонах — давно на часі. Спроби зробити це були ще 2022 року, однак Верховна Рада відмовляється голосувати за дистанційний режим роботи судів, мотивуючи це тим, що парламент не працює онлайн. Однак ідеться саме про райони, наближені до лінії зіткнення. І щось непомітно, щоб парламент проводив свої засідання десь у тих регіонах.

Потребує уваги також той факт, що судді та працівники апаратів судів із прифронтових регіонів не отримують додаткових виплат за роботу у важких умовах, тоді як частина представників інших держорганів має такі надбавки.

Замість висновків

Нині Україна — в активній фазі реформування судів першої та апеляційної інстанцій. Ланка апеляцій не поповнювалася новими кадрами більш як десять років, ланка першої інстанції ще не сягнула критичного рівня оновлення, який не дозволив би їй відкочуватися назад. Саме тому спротив реформуванню на цих рівнях наразі є найвищим, а випадки корупції — на жаль, непоодинокими.

Конкурс до апеляційних судів, який ВККС розпочала минулого року, наступного року має завершитися призначенням 500+ нових суддів. Конкурс до місцевих судів, який ВККС планує оголосити наприкінці цього року, завершиться, ймовірно, у 2026–2027 роках призначенням 1000+ нових суддів.

Вони, безумовно, змінять ландшафт українського правосуддя. Однак нові судді приходитимуть у суди, де роками правлять «старі» голови (з усіма наявними схемами, позапроцесуальним спілкуванням зі сторонами справ (кейс голови Полтавського апеляційного суду Сергія Гальонкіна), «телефонним правом» та іншими атрибутами «старої» системи).

Тож нової якості судочинства, нового світогляду та істотного зниження корупційних ризиків можемо не побачити навіть із появою в судах нових суддів, які прийдуть на старі правила й не матимуть змоги щось змінити впродовж іще щонайменше п’ятьох років.

Це вже зараз ставить перед Україною суперважливе завдання: вирішити питання із царюванням «старих» голів судів і позбутися монополій на рівні всіх апеляційних судів, які активно пручаються новим правилам і намагаються забетонувати ситуацію на роки. Що, звісно ж, перешкоджає й ефективній боротьбі з корупцією в судовій владі.

Тож судова реформа завершиться в Україні лише тоді, коли судді, які найкраще розуміють закони, першими виконуватимуть їх і ставитимуть свої повноваження на службу суспільству, а не політичній владі, олігархам або ж власним корисливим інтересам. Але доти всередині судової влади доведеться виграти ще не одну війну.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Санкції ЄС "знесли дах" Медведєву: погрожує розгромом України
TSN
2025-07-18T14:30:42Z
Економіка РФ тріщить, Путіну потрібно закінчити війну чи друкувати гроші - Мілов
GlavRed
2025-07-18T14:27:49Z
Віцепрезидентка Європарламенту висловила підтримку незаконно ув’язненій в Росії журналістці Ірині Данилович
Детектор М
2025-07-18T14:27:09Z
Проблема не лише у Трампі: від чого тепер залежить постачання американської зброї Україні
24tv
2025-07-18T14:21:34Z
Барро назвав ультиматум Трампа Путіну «чудовою новиною»
УкраинФорм
2025-07-18T14:18:39Z
Глава Пентагону візьме участь у засіданні Контактної групи у форматі "Рамштайн"
ZN UA
2025-07-18T14:18:16Z
Нова схема Трампа: НАТО розповіло, хто погодився купити зброю Штатів для України
Лига
2025-07-18T14:16:02Z
Рада ЄС остаточно схвалила розгортання нової системи в'їзду в Євросоюз
Европейская правда
2025-07-18T14:15:21Z
В Італії оскаржують виправдувальний вирок віцепремʼєру у справі про мігрантів
Европейская правда
2025-07-18T14:13:37Z
Українці задекларували ₴35,1 мільярда іноземних доходів за минулий рік
УкраинФорм
2025-07-18T14:30:12Z
В Україні стартував сезон яблук: ціни утричі вищі, ніж торік
AgroPortal
2025-07-18T14:30:09Z
Дефіцит продуктів у Дніпропетровській області: базовий товар може стати розкішшю
Политека
2025-07-18T14:30:06Z
В Україні з'явиться аналог DOGE
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T14:27:58Z
Євро знову йде на зліт, а долар втрачає позиції: яким буде курс валют 21 липня
GlavRed
2025-07-18T14:27:46Z
У Росії поглиблюється колапс вугільної промисловості - розвідка
УкраинФорм
2025-07-18T14:27:03Z
Пенсія в Україні: який стаж і зарплата необхідні для виплат в 11 тис. грн
Фокус
2025-07-18T14:12:21Z
В Укрзалізниці запевняють, що логістика перевезення зерна найдешевша за 20 років
AgroPortal
2025-07-18T14:00:18Z
Рівень споживання електроенергії в Україні стабілізувався і відповідає сезонним показникам
Известия Киев
2025-07-18T13:46:29Z
Буряк почне рости як на дріжджах: потрібне суперове добриво
24tv
2025-07-18T13:45:15Z
Пілатес TRX допомагає швидко схуднути: ця практика вже підкорила тисячі дівчат
24tv
2025-07-18T13:36:38Z
В Україні почали виплачувати лікарняні по-новому: що зміниться
GlavRed
2025-07-18T13:27:54Z
Те, що він непотрібен – міф: навіщо апендикс в організмі людини і чи можна жити без нього
GlavRed
2025-07-18T12:27:44Z
Пропущений сніданок може стати причиною депресії: психолог пояснив, чому зранку потрібно їсти
24tv
2025-07-18T12:21:49Z
Павуки в Карпатах: які справді небезпечні і що робити, якщо вкусили
24tv
2025-07-18T12:18:52Z
Обов’язкову військову підготовку для студентів-медиків в Україні відновили
24tv
2025-07-18T12:18:51Z
Новий біонічний протез поєднується з м'язами та кістками, щоб відчуватися наче звичайна нога
24tv
2025-07-18T11:33:15Z
Сальмонельоз – симптоми, шляхи зараження і лікування
24tv
2025-07-18T11:15:05Z
У Карпатах через негоду розмило дороги, високий ризик селевих потоків – прикордонники попередили про небезпеку
Комсомольская правда
2025-07-18T14:27:06Z
Родинам загиблих у полоні військових платитимуть 15 мільйонів гривень
24tv
2025-07-18T14:18:30Z
Пережив козаків і кілька війн: у селі на заході України росте стародавній дуб-велетень
Telegraf
2025-07-18T14:12:07Z
Грози та дощі не відступають: де синоптики оголосили штормове попередження в Україні
24tv
2025-07-18T13:54:36Z
Російському музейнику оголосили підозру за незаконні розкопки у Криму
УкраинФорм
2025-07-18T13:51:47Z
У Карпатах через сильні опади річка піднялася на 2 метри і зруйнувала тимчасовий міст
УкраинФорм
2025-07-18T13:48:06Z
На фронті стримують ворожий наступ: повідомили новини
Gazeta UA
2025-07-18T13:30:22Z
На Південно-Слобожанському напрямку росіяни атакували тричі, на Куп’янському відбулося одне боєзіткнення — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-18T13:30:04Z
У Харкові встановлюють захисні решітки на внутрішньобудинкові зливові системи
Мій Харків
2025-07-18T13:19:27Z
Чи можна випити каву перед причастям: священник дав однозначну відповідь
GlavRed
2025-07-18T14:27:31Z
У кого з пенсіонерів зросте пенсія на майже 600 гривень у серпні
24tv
2025-07-18T14:21:25Z
Мобілізація в Україні: чого очікувати в серпні та кого можуть призвати на службу
24tv
2025-07-18T14:15:47Z
В Україні створять систему для оперативного пошуку житла ВПО
Хвиля
2025-07-18T14:15:25Z
Соцдопомога після звільнення з полону: у Мінсоцполітики розповіли, як її отримати
ZN UA
2025-07-18T14:09:18Z
Зрада на очах у мільйонів: хто такий Енді Байрон – CEO Astronomer і що відомо про його коханку
24tv
2025-07-18T14:06:52Z
Сергій Притула висловився про навчання 16-річного сина за кордоном і перебування на обліку в ТЦК
TSN
2025-07-18T14:06:36Z
Мобілізація в Україні: чому важливі фахівці опиняються на передовій
TSN
2025-07-18T14:06:20Z
Каратимуть за інші речі: у ТЦК підтвердили, що не буде штрафів за неоновлення даних, але є нюанс
Фокус
2025-07-18T14:00:18Z
Хто зі знаків зодіаку в ретроградний Меркурій отримає доленосний шанс
24tv
2025-07-18T14:30:49Z
Тріо, що збиває з пантелику - яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові
GlavRed
2025-07-18T14:27:27Z
Гороскоп Таро на завтра 19 липня: Близнюкам - діяти, Левам - говорити
GlavRed
2025-07-18T14:27:01Z
Безплатне шоу, про яке мало хто знає: чому світлячки світяться і коли їх можна побачити
Telegraf
2025-07-18T14:21:51Z
Альтернатива морському відпочинку: куди поїхати в Україні влітку
24tv
2025-07-18T14:06:17Z
Північна Корея закрила курорт Вонсан-Кальма для іноземних туристів після візиту Лаврова
360ua.news
2025-07-18T14:06:11Z
Не залишають байдужими нікого: які ТОП-4 дати народження обіцяють успіх і любов
GlavRed
2025-07-18T13:27:55Z
"Чорний список" для консервації: які продукти краще не закривати в банки
GlavRed
2025-07-18T13:27:14Z
Сніданок за 10 хвилин: рецепт екзотичної угорської намазки на бутерброди
Telegraf
2025-07-18T13:15:10Z
Від диктатури до сцени: перебіжчики з КНДР підкорюють світ K-pop
Фокус
2025-07-18T14:30:54Z
Донька Олі Полякової вийшла заміж за іноземця: Маша поділилася першими весільними фото
Вива
2025-07-18T14:21:31Z
Найновіший трилер на Netflix, який закохав у себе українських глядачів: що це за стрічка
24tv
2025-07-18T14:06:30Z
Чеські документалісти зняли фільм про подорож Україною скептиків, які не вірили у війну
УкраинФорм
2025-07-18T14:03:25Z
У Польщі просто неба покажуть фільм «Памфір»
УкраинФорм
2025-07-18T14:00:11Z
Батіг із фільму про Індіану Джонса продали на аукціоні за $525 тисяч
УкраинФорм
2025-07-18T13:45:01Z
«Вартові Різдва»: вийшов перший трейлер різдвяної комедії з Бокланом, Кукуюком і Бліндарем у головних ролях
GlavRed
2025-07-18T13:30:40Z
Лунала з кожної праски: яка пісня стала найпопулярнішою у 1998 році і про що вона
Telegraf
2025-07-18T13:30:25Z
ГУР презентувало документальний фільм про морські операції воєнної розвідки «Боротьба за Чорне море»
Детектор М
2025-07-18T13:30:18Z
Мадрид накрила хмара диму через лісову пожежу
УкраинФорм
2025-07-18T14:31:42Z
У Бельгії в авто від спеки померла 15-місячна дитина
Европейская правда
2025-07-18T14:31:25Z
Дитина була без дорослих: на трасі в Житомирській області водій знайшов маленького хлопчика
24tv
2025-07-18T14:30:54Z
Через дії київських працівників ТЦК помер мобілізований — ДБР
ZN UA
2025-07-18T14:30:04Z
Суд арештував понад $35 мільйонів активів ексрегіонала, які той зберігав у Люксембургу
УкраинФорм
2025-07-18T14:25:27Z
Рекетир вийшов під заставу, щоб знову зайнятися вимаганням
TSN
2025-07-18T14:18:20Z
В Індії за два дні від ударів блискавок загинули 33 людини
УкраинФорм
2025-07-18T14:09:49Z
Хмельничанин завдав сусіду два удари ножем
Украина Криминальная
2025-07-18T14:03:21Z
В Індії вантажівка з цінним товаром перекинулася в середмісті: що сталося далі
Фокус
2025-07-18T13:57:48Z
У Франції пограбували зірку світового футболу Платіні
УкраинФорм
2025-07-18T14:30:56Z
"Вічна битва між світлом і темрявою": Пивоваров презентував трек з Усиком
GlavRed
2025-07-18T14:27:06Z
Президент Реал Мадрид Перес: Васкес — яскравий представник цінностей Реала, він легенда клубу
Football.ua
2025-07-18T14:21:55Z
Вільям Карвалью залишив Реал Бетіс після семи сезонів
Football.ua
2025-07-18T14:21:55Z
До Львова приїхали турецькі тренери, щоб провести семінар з ампфутболу для ветеранів
УкраинФорм
2025-07-18T14:15:24Z
З'явилися нові деталі про трансляцію бою Усик – Дюбуа в Україні
24tv
2025-07-18T14:06:31Z
«Полісся» і «Олександрія» дізналися суперників у кваліфікації Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T14:03:31Z
Мілан підписав Терраччано
Football.ua
2025-07-18T13:55:36Z
Хаві Сімонс хоче грати у Прем’єр-лізі
Football.ua
2025-07-18T13:46:33Z
Прилади, які тягнуть найбільше електроенергії: корисно знати
24tv
2025-07-18T14:30:48Z
Новий смартфон Samsung нарешті позбудеться головної проблеми всіх "розкладачок"
Фокус
2025-07-18T14:27:15Z
Австралійські розробники створили квантову систему навігації для бойового фрегата MV Sycamore
InternetUA
2025-07-18T14:22:22Z
Після вірусного відео з коханкою: у мережі поширюють фейкову заяву директора компанії
24tv
2025-07-18T14:06:31Z
Хакери знайшли новий спосіб приховати шкідливе ПЗ — що виявили дослідники
InternetUA
2025-07-18T14:01:44Z
Epic Games безкоштовно роздає повне видання Civilization VI: тільки до 24 липня
Gazeta UA
2025-07-18T14:00:00Z
Що буде, якщо постійно розряджати смартфон до нуля
InternetUA
2025-07-18T13:43:22Z
Слон не сам, а з друзями: лише найуважніший знайде всіх тварин на зображенні
GlavRed
2025-07-18T13:27:22Z
Три головні причини, чому ви захочете оновитися до iPhone 17 Pro цієї осені
24tv
2025-07-18T13:21:15Z
Smart представив офіційні зображення моделі #5
AutoCentre
2025-07-18T14:27:10Z
Subaru готується завоювати Європу за допомогою перемаркованих Toyota, включаючи електричну версію Outback
Топ Жир
2025-07-18T14:18:03Z
Новий Citroen C5 Aircross надходить у продаж: ціни та комплектації
Фокус
2025-07-18T14:06:49Z
Старт акції «Renault Taliant – вигідний варіант» на Renault Taliant 2024 року виробництва
AutoCentre
2025-07-18T13:33:03Z
Потужністю майже 1400 сил: флагманський кросовер Zeekr 9X розкрив усі секрети
AutoGeek
2025-07-18T13:24:56Z
Цей Shelby доводить, що розмір — не головне
Топ Жир
2025-07-18T13:18:45Z
MAN представив інноваційну альтернативу 7,5-тонній вантажівці
AutoCentre
2025-07-18T13:15:13Z
Зміна образу: тест-драйв нового кросовера Peugeot 3008
Фокус
2025-07-18T13:06:22Z
Вантажівкам General Motors виповнилося 114 років
AutoCentre
2025-07-18T12:49:40Z