MY.UAНовини
Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?
Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?

Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?

Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?

5 липня в Українському Домі вперше з початку великої війни 248 нових суддів склали присягу Українському народові «незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснювати правосуддя від імені України». За день до цього президент Зеленський призначив 214 суддів до місцевих судів та одного суддю Верховного суду. Ще 114 суддів були призначені у травні та очікували присяги майже два місяці (отримуючи, при цьому суддівську винагороду).

Зеленський під час присяги побажав суддям, щоб «кожне «рішення іменем України» зміцнювало повагу до судів та України в цілому». А Руслан Сидорович, заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка і проводила конкурс до місцевих судів, зауважив, що «248 суддів — це 5% суддівського корпусу України». Він також висловив сподівання, що це «матиме відчутний позитивний вплив для громадян у доступі до правосуддя на всій території України».

Детально про конкурси ми писали в попередньому матеріалі. Нині ж розглянемо, що загалом відбувається в місцевих та апеляційних судах під час війни і як вони сприймають судову реформу, яка на цьому етапі стосується саме їх.

Спойлер — сприймають по-різному й часто їй пручаються.

Мовою цифр

Станом на 24 червня в місцевих судах працюють 3592 судді (за визначеної кількості в 5035 посад). В апеляційних судах — 650 суддів (за визначеної кількості в 1357 посад). Тобто вакантними є 29% посад у першій інстанції та 52% у другій. В апеляційних загальних судах ситуація ще критичніша, там вакантними є 62% посад.

Нагадаємо, що нещодавно Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) завершила конкурс на 560 посад суддів у місцевих судах. Однак рекомендації отримали лише 390 кандидатів. Також ВККС розпочала конкурс на 550 посад суддів в апеляційних судах, а наприкінці року обіцяє оголосити ще один конкурс до місцевих судів на рекордну кількість у 1000+ посад суддів.

Вважається, що хоча конкурси (найімовірніше) відбуватимуться близько двох років, однак 2027 року кадровий голод у судах переважно буде подолано, а основну кількість вакансій заповнено. Система при цьому отримає певну кількість професіоналів з-поза її меж: адвокатів, науковців — у апеляції, юристів і адвокатів — у першу інстанцію. Але чи це так?

Нова судова мапа

Щоб відповісти на це запитання, треба знати, якої кількості судів і суддів насправді потребує Україна.

Зазначені вище цифри пораховані ще до війни, коли в Україні працювало близько 700 судів.

Війна змінила все, зокрема й у судах: частину з них довелося закрити (70+ судів), а суддів відрядити здійснювати правосуддя в інші суди (500+ осіб); у всіх інстанціях і юрисдикціях з’явилися нові категорії судових справ (воєнні злочини, військові злочини, компенсації втраченого майна, соціальне забезпечення військовослужбовців тощо); чимало приміщень було зруйновано або частково пошкоджено (15 і 116 приміщень відповідно).

За останні два з половиною роки відбулася широка міграція населення між регіонами, до того ж чимало українців виїхали за межі країни. З урахуванням цього ніхто не береться чітко сказати, а скільки ж судів та суддів і в яких саме регіонах нам насправді потрібно. Розгорнутої аналітики цих процесів теж, на жаль, немає.

Погіршує ситуацію й той факт, що до початку повномасштабного вторгнення Україна не спромоглася розробити й затвердити нову мапу судів, яка б відповідала новому адміністративно-територіальному устрою, що діє з грудня 2020 року. Тож наразі навіть суди, які працюють, не відповідають своїм районам, а назви більш як 50 судів досі радянські. «Ленінський районний суд міста Кіровограда» звучить як знущання, правда ж?

Здавалося б, як таке можливо на одинадцятому році війни? А отак: реформа місцевих судів 2017 року, що передбачала їх укрупнення (й перейменування з радянських назв) і мала б бути реалізована в 2019–2020 роках, залишилася реформою на папері. А нової актуальної мапи за чотири роки так і не було затверджено.

І хоча є певні напрацювання, під час війни навіть у найвіддаленішій від фронту Закарпатській області наразі не можуть запустити розроблений із допомогою наших європейських партнерів пілотний проєкт із укрупнення судів. Мовляв, ми ж не знаємо, скільки людей проживатиме там після війни.

Це зрозумілий аргумент, але він консервує ситуацію на невизначений термін і гальмує «головну реформу країни». Адже спрямовує нові конкурси до місцевих судів хибним шляхом: якщо у 2026–2027 роках призначити суддів до «старих» місцевих судів, то потім іще кілька років можуть тривати процедури переведення цих суддів до нових.

То що ж робити?

У Верховному суді наполягають на якнайшвидшому розробленні й затвердженні нової судової мапи, наголошуючи: навіть якщо зараз укрупнити суди «на папері», без реального переміщення суддів між приміщеннями, це однаково буде кроком уперед, адже значно зменшить кількість випадків процесуальної передачі судових справ між маленькими судами. А кількість суддів після перемоги можна буде врегулювати додатково, й уже під них будувати нові приміщення в районах, де бракуватиме наявних.

Значною також є проблема з істотною нерівномірністю навантаження, яку мають судді в різних судах. Іноді воно відрізняється більш як удесятеро, й тоді кожен суддя такого суду працює за трьох, п’ятьох і навіть сімох суддів. За рівної зарплати та з однаковою кількістю помічників і секретарів судових засідань.

А загалом судова система розглядає 4,5 мільйона справ і матеріалів на рік (дані за 2023 рік). І коли це робиться руками 4,5 тисячі суддів, не всі витримують таке навантаження. Тільки минулого тижня звільнили десятьох осіб: вісьмох — у відставку, а ще двох — через низьку кваліфікацію та недоброчесну поведінку в межах процедур очищення судової влади.

Ще одним важливим питанням є доцільність розгляду судами всіх тих справ, які наразі віднесено до їхньої підсудності. Справи про торгівлю молоком чи яблуками на ринку без відповідного дозволу точно мають розглядати суди?

А без упорядкування питань підсудності та кількості судів і суддів неможливо буде вирішити питання з навантаженням, а отже, і з якістю правосуддя, адже надмірна кількість справ упливає й на строки їх розгляду, і на якість судового рішення.

На сьогодні питаннями нової мапи опікуються Рада суддів України та Комітет ВРУ з питань правової політики. Однак після внесення змін до Конституції України 2016 року (та з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії, наданих щодо цих змін) «суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом», проєкт якого вносить на розгляд парламенту президент України.

Тож м’яч, безперечно, на полі офісу президента, який і має вирішити, коли робити цей крок: чи зараз затвердити нову мапу хоча б для регіонів, де не ведуться бойові дії, чи залишити все на «після війни».

«Вічні» голови судів

Та питання не лише в судовій мапі. Реформа гальмується й через дії значної кількості голів місцевих та апеляційних судів.

Річ у тім, що в межах реформи 2014–2018 років було встановлено нові правила строків перебування голів судів на їхніх посадах. З 2016 року суддя може обіймати посаду голови суду не більш як шість років поспіль (два строки по три роки). Це було зроблено, зокрема, в межах боротьби з корупцією в судах, а також для зменшення впливу голів судів на суддів і працівників апаратів та зменшення корупційних ризиків від такого впливу.

Нові правила не влаштували більшість голів, адже ті звикли десятиліттями правити судами. Тому майже відразу ж було вигадано декілька способів для обходу цих правил, якими більшість голів судів досить успішно користується. І цей складник судової реформи загальмував.

Так, голова Київського апеляційного суду Ярослав Головачов (це той суд, де пів року тому на корупції затримали відразу чотирьох суддів) за три місяці до закінчення граничного строку перебування на посаді достроково склав повноваження. Головою суду на два тижні обрали іншого суддю, а за два тижні Головачов повернувся на свою посаду й розпочав новий шестирічний строк.

Чи судді київської апеляції не розуміють, що це додаткові корупційні ризики? Чудово розуміють. Та ще й у суді, де судді серед білого дня носять одне одному хабарі, загорнуті в упаковку з-під кави чи заховані в пляшку з коньяком.

Чому ж вони так роблять? Може, тому що Ярослав Головачов — талановитий керівник і чудовий менеджер. А може, тому що він дозволяє їм безперешкодно носити одне одному «каву» та «шоколадки».

Історія з «третім строком» сталась і в Галицькому райсуді Львова, однак тут знайшлася суддя (Катерина Котельва), яка у ФБ розповіла її: «Щойно збори суддів обрали головою Галицького районного суду м. Львова Волоско Ірину Романівну на третій строк поспіль. Я голосувала «проти» затвердження рішення зборів».

Ще одна схожа історія — обрання на третій строк голови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області. Тут, щоправда, є нюанс: суд протягом певного часу не працював, однак його керівником є та сама особа (Олена Філь), що й до тимчасового закриття суду. Частина суддів була проти такого призначення, але кого цікавить думка меншості?

Не менш кричущий випадок стався в Господарському суді Чернівецької області. Там голова суду Олег Проскурняк, за словами суддів цього суду, отримав посаду в обмін на звільнення вагітної керівниці апарату. З цією історією вже рік розбираються суди трьох інстанцій і двох юрисдикцій, бо звільнена керівниця апарату намагається не лише поновитися на посаді, а й визнати батьком своєї дитини одного із суддів цього суду (Володимира Байталюка). Тобто збори суддів дозволили голові суду зберегти посаду за те, що він «підчистив бруд» за одним із суддів. Більше схоже на середньовіччя й часи інквізиції, а не на країну, яка намагається стати частиною ЄС і НАТО.

Київ, Львів, Чернівці, Донецька область… Перелік насправді набагато більший. Не хочуть судді сприймати цю частину судової реформи. А органи суддівського врядування та самоврядування мовчать.

Рада суддів України кілька років тому навіть «підіграла» головам судів і фактично легалізувала всі їхні схеми. У Верховному суді ж, навпаки, вважають, що жодних третіх строків бути не може. Голова ВС Станіслав Кравченко на наше прохання прокоментувати «третій строк голів судів» зазначив: «Верховний суд не сприймає й не толерує таких дій голів судів і зборів суддів. Якщо ми прагнемо розвитку судової влади, ротації осіб, які обіймають адміністративні посади, мають відбуватися з дотриманням загальної логіки судової реформи».

Водночас у ВС додають, що проблема має й інший складник — не завжди є ким замінити голову суду, в якого спливає другий строк, адже хороший суддя й хороший менеджер — геть не тотожні поняття.

Очевидно, що наявна ситуація потребує негайного втручання законодавця й чіткішого визначення в законі правил ротацій голів судів. Якщо більшість суддів у Україні досі не розуміє, що закон — не інструкція на пошті, яка каже «так роби, а так не роби», то доведеться таки внести до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» чітку норму й щодо кількості років перебування на адміністративних посадах, й щодо кількості років «відпочинку» від них, урахувавши при цьому й попередні роки керування судом.

Потребує уваги й питання лідерства в судовій владі, а також відповідного навчання (цим питанням ми присвятимо окремий матеріал, адже судова реформа майже не торкнулася Національної школи суддів України).

Прифронтові суди

Аналіз роботи місцевих та апеляційних судів був би неповним без опису умов роботи судів у прифронтових регіонах. 2022 року підсудність справ частини судів було змінено, а суддів переведено в усі куточки України. Нині поблизу лінії зіткнення працює частина судів Донецької, Херсонської, Запорізької та Харківської областей.

Найскладнішою є ситуація в Донецькій області. Приміщення частини судів, які працюють, зруйновані, тому судді переїхали до «сусідів». Так, у приміщенні вже згаданого Красноармійського суду працюють також судді з Димитровського міськсуду Донецької області.

Декілька судів працюють у дистанційному режимі. Водночас немає жодних критеріїв, які б визначали, коли суд має змінити підсудність, а коли й далі працювати дистанційно чи у звичайному режимі.

Ситуація ускладнюється відсутністю не лише світла, а й води, адже в Покровську, Селидовому та Кураховому вода є лише два дні на тиждень, і то по годинах. Як судам за таких умов пережити зиму, взагалі невідомо.

Судді намагаються отримати відрядження до інших, спокійніших регіонів, однак у більшості випадків ВККС відмовляє в переведеннях, посилаючись на прохання Верховного суду «не чіпати цих суддів».

Ми запитали Верховний суд, із чим пов’язане таке прохання. Невже судді з прифронтових регіонів не заслуговують на покращення умов життя та праці? У ВС пояснюють, що до них регулярно звертаються прокурори, представники правоохоронних органів і адвокати з проханнями не закривати прифронтові суди.

Тож коло замкнулося. Суди не можна закривати, інакше решта процесів також зупиняться, а забезпечити адекватні та безпечні умови праці неможливо.

От і виходить, що статус у суддів єдиний, зарплати — однакові, а умови — абсолютно різні. Це, звісно, впливає на бажання людей із цих регіонів працювати на своїх посадах.

Урегулювати питання роботи судів у прифронтових регіонах — давно на часі. Спроби зробити це були ще 2022 року, однак Верховна Рада відмовляється голосувати за дистанційний режим роботи судів, мотивуючи це тим, що парламент не працює онлайн. Однак ідеться саме про райони, наближені до лінії зіткнення. І щось непомітно, щоб парламент проводив свої засідання десь у тих регіонах.

Потребує уваги також той факт, що судді та працівники апаратів судів із прифронтових регіонів не отримують додаткових виплат за роботу у важких умовах, тоді як частина представників інших держорганів має такі надбавки.

Замість висновків

Нині Україна — в активній фазі реформування судів першої та апеляційної інстанцій. Ланка апеляцій не поповнювалася новими кадрами більш як десять років, ланка першої інстанції ще не сягнула критичного рівня оновлення, який не дозволив би їй відкочуватися назад. Саме тому спротив реформуванню на цих рівнях наразі є найвищим, а випадки корупції — на жаль, непоодинокими.

Конкурс до апеляційних судів, який ВККС розпочала минулого року, наступного року має завершитися призначенням 500+ нових суддів. Конкурс до місцевих судів, який ВККС планує оголосити наприкінці цього року, завершиться, ймовірно, у 2026–2027 роках призначенням 1000+ нових суддів.

Вони, безумовно, змінять ландшафт українського правосуддя. Однак нові судді приходитимуть у суди, де роками правлять «старі» голови (з усіма наявними схемами, позапроцесуальним спілкуванням зі сторонами справ (кейс голови Полтавського апеляційного суду Сергія Гальонкіна), «телефонним правом» та іншими атрибутами «старої» системи).

Тож нової якості судочинства, нового світогляду та істотного зниження корупційних ризиків можемо не побачити навіть із появою в судах нових суддів, які прийдуть на старі правила й не матимуть змоги щось змінити впродовж іще щонайменше п’ятьох років.

Це вже зараз ставить перед Україною суперважливе завдання: вирішити питання із царюванням «старих» голів судів і позбутися монополій на рівні всіх апеляційних судів, які активно пручаються новим правилам і намагаються забетонувати ситуацію на роки. Що, звісно ж, перешкоджає й ефективній боротьбі з корупцією в судовій владі.

Тож судова реформа завершиться в Україні лише тоді, коли судді, які найкраще розуміють закони, першими виконуватимуть їх і ставитимуть свої повноваження на службу суспільству, а не політичній владі, олігархам або ж власним корисливим інтересам. Але доти всередині судової влади доведеться виграти ще не одну війну.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Топ-5 найпоширеніших прізвищ в Україні: став відомий список
GlavRed
2025-04-23T01:36:57Z
Федеральна торговельна комісія позиває Uber через те, що водії скасовують поїздки відразу перед підвезенням клієнтів
Топ Жир
2025-04-23T00:30:00Z
Нідерланди залучать цивільних фахівців, щоб зміцнити кібербезпеку
InternetUA
2025-04-22T23:01:58Z
ЗМІ назвали імена ймовірних кандидатів на папський престол
Украина Криминальная
2025-04-22T22:45:03Z
Скоро можуть закрити і цю "лавочку". Хто зі студентів лишиться відстрочки у 2025
Telegraf
2025-04-22T22:27:27Z
Суспільно корисні роботи: чи оплачуються вони
ZN UA
2025-04-22T22:25:56Z
Допомогу припинять менш ніж через 10 днів: одна країна ЄС попередила українців
GlavRed
2025-04-22T21:27:42Z
Від 3 до 10 тисяч гривень на день народження - хто отримає виплату у 2025 році
GlavRed
2025-04-22T21:27:04Z
23 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T21:03:00Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
«Остаточна» пропозиція Трампа щодо миру вимагає від України погодитися на російську окупацію — Axios
ZN UA
2025-04-23T02:00:23Z
Обговорюватимуть у Лондоні: Європа представила США свої "червоні лінії" щодо України, — ЗМІ
Фокус
2025-04-23T01:54:36Z
Суд наказав адміністрації Трампа відновити діяльність "Голосу Америки"
Европейская правда
2025-04-23T01:33:48Z
Це неабияк налякало Трампа: що змусило США зупинити введення тарифів проти Європи
24tv
2025-04-23T01:33:21Z
План Трампа: що отримають Росія та Україна? Деталі від американських ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T00:57:31Z
Путін на роздоріжжі: чи завершить він війну до 9 травня
24tv
2025-04-23T00:54:39Z
Каллас: Розглядати визнання Криму російським – помилка. Євросоюз цього не зробить
Лига
2025-04-23T00:15:20Z
Як Росія намагається "зробити своїми" окуповані території
Telegraf
2025-04-23T00:00:24Z
Знайшли ознаки хвороби Альцгеймера за десятки років до появи симптомів
24tv
2025-04-22T19:27:14Z
Видання LB.ua запустило проєкт «Боляче», в якому лікарі чесно й анонімно діляться проблемами системи
Детектор М
2025-04-22T19:01:55Z
Чи замінить ШІ лікарів: думки вчених про роль штучного інтелекту у медицині
InternetUA
2025-04-22T18:28:03Z
Нюхнув шкарпетку і опинився в лікарні: чоловік підчепив грибкову пневмонію через незвичну звичку
Знай
2025-04-22T17:51:14Z
Троє школярів винайшли холодильник, який працює без електрики
InternetUA
2025-04-22T17:28:42Z
Чи справді біг шкідливий для колін
24tv
2025-04-22T17:21:03Z
Рятувальники отримали медичний автомобіль від фонду “Українські вогнеборці”
AutoCentre
2025-04-22T17:13:36Z
Безкоштовна медична допомога для ветеранів: як скористатися нею в Харківській області
Политека
2025-04-22T15:31:27Z
Антивакцинатор, конспіролог і хейтер України: як Кеннеді-молодший руйнує систему медицини в США
24tv
2025-04-22T15:03:48Z
Екранізація аркадної гонки, яка має півстолітню історію, від Майкла Бея
Топ Жир
2025-04-23T02:00:45Z
Татуювання, одяг та іграшки: австралійка, "одержима" міньйонами із мультфільму, не може зупинитися
Фокус
2025-04-23T00:36:37Z
У Дніпрі в театрі «Віримо» поставили виставу російського автора українською мовою
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T23:36:48Z
"Ми пообіцяли": Джордж Клуні зробив рідкісне зізнання про шлюб з Амаль
GlavRed
2025-04-22T23:27:00Z
Уже давно бабуся: Катя Осадча розкрила особистий секрет
GlavRed
2025-04-22T21:27:52Z
Відмовилася від чоловіка: зрадниця Ані Лорак відповіла на каверзне запитання
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Відома українська акторка вперше вийшла заміж - перші деталі
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Серіал "Кохання та полум'я" розтопив серця українських глядачів: скільки серій у стрічці
24tv
2025-04-22T20:18:09Z
Камалія показала обличчя без макіяжу і свій "циганський" будинок
GlavRed
2025-04-22T19:27:57Z
Глава МЗС України засудив напад на туристів в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T01:54:41Z
РФ вдарила по Одесі безпілотниками: у ДСНС показали наслідки атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T01:30:44Z
Росія масовано атакувала Харків безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T00:00:16Z
"Цілили в один район": у Харкові через атаку дронів здійнялася масштабна пожежа, деталі
Фокус
2025-04-22T23:45:03Z
На Прикарпатті взяли під варту чоловіка, який підпалив будинок власної матері
Украина Криминальная
2025-04-22T23:33:07Z
Росія вдарила по Одесі безпілотниками: у місті виникла сильна пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T21:33:35Z
Одеса у вогні, гримлять потужні вибухи: місто атакував "рій" безпілотників
GlavRed
2025-04-22T21:27:08Z
Супутник NASA зафіксував масштабну пожежу на арсеналі РФ у Володимирській області – фото
Лига
2025-04-22T21:03:06Z
Інтернет-аферисти ошукали двох жінок на 122 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-22T20:42:57Z
Подорожчання круп в Одесі: наскільки більше тепер доведеться платити містянам
Политека
2025-04-23T02:00:25Z
Прибуток впав у рази: що відбувається з доходами Укрпошти, Нової Пошти, АТБ та інших лідерів
Хвиля
2025-04-23T01:33:42Z
ЄС перевірить TikTok через тренд на "неприродну худорлявість"
InternetUA
2025-04-23T01:04:19Z
Пенсія, як 5 прожиткових мінімумів. Кому вона виплачуватиметься у 2025
Telegraf
2025-04-23T00:30:29Z
Газ та світло: чи зростуть тарифи з 1 травня
ZN UA
2025-04-23T00:13:14Z
Дохід Tesla за перше півріччя зменшився на 71%, але на підході нові моделі
Топ Жир
2025-04-22T23:15:36Z
Велика кількість працівників у США втрачає роботу через наслідки тарифів — Volvo звільняє сотні співробітників
Топ Жир
2025-04-22T22:45:46Z
Легалізація криптоактивів за 5%: кому буде доступна пільгова ставка
Хвиля
2025-04-22T20:36:23Z
В Україні полетять вниз ціни на бензин: якою буде вартість палива у травні
GlavRed
2025-04-22T20:27:18Z
Недостатня активність Левів стане для них проблемою: гороскоп на 23 квітня
24tv
2025-04-23T02:06:23Z
Гороскоп на сьогодні, 23 квітня: середа несподіванок, перевірок і важливих виборів
Знай
2025-04-23T01:33:29Z
На хабарі викрито головного інспектора земельного департаменту КМДА
Украина Криминальная
2025-04-22T21:57:56Z
Одеса вчергове під атакою російських дронів: у місті є пожежі
Telegraf
2025-04-22T20:48:16Z
Наступ РФ на Харківщині: лейтенант ЗСУ заявив про втрату позицій
GlavRed
2025-04-22T20:27:32Z
Вибухи в Одесі 22 квітня: ЗСУ попередили про рух БпЛА з Чорного моря
Факти ICTV
2025-04-22T20:06:05Z
Лінія фронту станом на 22 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T20:00:28Z
"Шахеди" залітають в Україну: де зараз лунає тривога
24tv
2025-04-22T19:48:03Z
Погода в Україні 23 квітня: у більшості областей +26 градусів
Комсомольская правда
2025-04-22T19:34:13Z
Непростий тест на IQ: знайдіть бджолу в дівочій спальні з котами за 5 секунд
GlavRed
2025-04-23T02:03:35Z
Які продукти не можна класти в мікрохвильову піч: варто знати усім
GlavRed
2025-04-23T00:36:49Z
Не давайте їм в борг. Імена людей, які важко і довго повертають позики
Telegraf
2025-04-22T23:30:56Z
Наче зі столу вишуканого ресторану: як перетворити елементарні гречаники на шедевр
24tv
2025-04-22T21:15:49Z
Коли садити кукурудзу у 2025 році за місячним календарем: точні дати
24tv
2025-04-22T20:12:02Z
Смаколик на всю родину: яєчні рогалики, які раніше робили тільки на свята
24tv
2025-04-22T20:09:46Z
Ніколи не переступайте через ці 3 предмети: можете притягти нещастя
24tv
2025-04-22T19:30:35Z
Швидко створять затишок і красу у саду: найкращі вічнозелені кущі
24tv
2025-04-22T19:00:20Z
Кохання через сотні кілометрів: що працює на користь, а що руйнує стосунки на відстані
24tv
2025-04-22T18:57:17Z
Боруссія Дортмунд готується до переговорів із Челсі через бажання зберегти Чуквуемеку
Football.ua
2025-04-22T21:45:54Z
Буковина оголосила про реалізацію усіх квитків на півфінал Кубка України проти Динамо Київ
Football.ua
2025-04-22T21:13:12Z
Манчестер Сіті в компенсований час вирвав перемогу над Астон Віллою
Football.ua
2025-04-22T21:03:49Z
Сергій Богачук дізнався ім'я наступного суперника: коли та де пройде бій
24tv
2025-04-22T20:48:05Z
Нант став крептонітом для ПСЖ, двічі за сезон відібравши очки у чемпіона Франції
Football.ua
2025-04-22T20:46:14Z
Едерсон визначив Саудівську Аравію пріоритетом для продовження кар'єри влітку
Football.ua
2025-04-22T20:25:51Z
Каневцев: Буковина повинна грати у свій футбол проти Динамо
Football.ua
2025-04-22T19:58:49Z
Нерес пропустить місяць через травму
Football.ua
2025-04-22T19:40:36Z
Суботні матчі Серії А перенесено через похоронну церемонію Папи Римського
Football.ua
2025-04-22T19:19:31Z
Шахраї почали запрошувати гравців на "бета-тест" нового Silent Hill
InternetUA
2025-04-23T02:03:56Z
Погано прикрутили? У Миколаєві підлітки "вкрали" лавку біля McDonalds та спричинили баталії в мережі
Telegraf
2025-04-23T01:36:18Z
Нова функція штучного інтелекту Netflix зрозуміє ваш настрій під час перегляду
InternetUA
2025-04-23T00:03:56Z
Проблема: Камери швидкості в Гонолулу фіксують порушення швидкості 30 000 разів на тиждень
Топ Жир
2025-04-23T00:00:42Z
У відповідях ChatGPT знайшли таємні знаки: в OpenAI вже виправдовуються
Telegraf
2025-04-22T23:21:03Z
Війна загострюється: у Китаї винайшли новий ШІ-чип, незважаючи на заборони США
InternetUA
2025-04-22T19:22:18Z
Колишні розробники Helldivers та WoW взяли на роботу коня: що з ним робили
Знай
2025-04-22T18:52:27Z
У Windows 11 знайшли корисну приховану функцію, яку варто спробувати
InternetUA
2025-04-22T18:42:00Z
Хакери вкрали 1,4 млн грн за допомогою смартфона: як їм це вдалося і чи можна захиститися
InternetUA
2025-04-22T17:58:17Z
Страхова компанія вважає цей суперкар непідлатним до відновлення, але ютубери говорять: “Чекайте, подивіться, що я зроблю”
Топ Жир
2025-04-23T01:15:51Z
Автор YouTube-каналу продає це індивідуальне гоночне чудо лише після 1,100 миль
Топ Жир
2025-04-22T22:15:09Z
Переосмислення дизайну Tesla Cybertruck стає дуже схожим на модель Ford F-150
Топ Жир
2025-04-22T21:30:35Z
Audi представила унікальний універсал з потужністю 770 к.с., який зможе оцінити лише обмежена кількість осіб
Топ Жир
2025-04-22T20:45:54Z
Система "стоп-старт": експерти пояснили, чи варто її вимикати для економії палива
24tv
2025-04-22T20:42:12Z
Buick успішно розвивався, а потім стали діяти мита Трампа
Топ Жир
2025-04-22T20:00:45Z
Ford видає попередження власникам двох Bronco про негайне припинення водіння
Топ Жир
2025-04-22T19:15:47Z
Власник, у кого не вдалося продати Rimac, намагається продати одну з найрідших McLaren
Топ Жир
2025-04-22T19:00:20Z
Послідовник здобувача популярності спричинив безлад у тунелі в Бостоні
Топ Жир
2025-04-22T18:00:10Z