MY.UAНовини
Від «української ракети ППО» до «спроби зірвати миротворчу місію Орбана»: ворожі телеграм-канали — про атаку росіян на дитячу лікарню «Охматдит»
Від «української ракети ППО» до «спроби зірвати миротворчу місію Орбана»: ворожі телеграм-канали — про атаку росіян на дитячу лікарню «Охматдит»

Від «української ракети ППО» до «спроби зірвати миротворчу місію Орбана»: ворожі телеграм-канали — про атаку росіян на дитячу лікарню «Охматдит»

Як у кремлеграмі заперечували, що Росія обстріляла дитячу лікарню «Охматдит» 8 липня 2024 року.

Уранці 8 липня 2024 року російські окупанти випустили по Україні понад 40 ракет різних типів. Під час цієї атаки ракета поцілила у приміщення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що в результаті атаки в «Охматдиті» загинули 2 людини, 16 поранені.

У Службі безпеки України за уламками корпусу задньої частини ракети та її серійним номером установили, що це була російська крилата ракета Х-101. І відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України про порушення законів і звичаїв війни, поєднані з умисним убивством.

«Дитяча лікарня "Охматдит" у Києві. Одна з найважливіших не лише в Україні, а й у Європі винятково дитяча лікарня. "Охматдит" урятував і повернув здоров’я тисячам дітей… Росія не може не знати, куди летять її ракети, і повинна сповна відповісти за всі свої злочини: проти людей, проти дітей, проти людяності загалом», — відреагував на обстріл лікарні Президент України Зеленський.

Також він повідомив, що Україна ініціює екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Загалом унаслідок ранкової атаки Росії по Україні загинуло близько 33 людей, 22 з них у Києві, поранено 140 людей, повідомила Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Російські пропагандисти одразу ж після повідомлення про влучання в лікарню почали поширювати фейки, аби заперечити провину російської армії в одному з найбільших за кількістю вбитих і поранених воєнних злочинів Росії.

«Винна українська ППО: ЗСУ самі вдарили ракетою Nasams/Patriot по "Охматдиту"»

У міноборони Росії цілком очікувано відзвітували про те, що «завдано високоточного удару по об’єктах військової промисловості України та авіабазах ЗСУ», а цивільні об’єкти у Києві постраждали винятково «через роботу української ППО». Анонімні телеграм-канали просували пропагандистське твердження, що по «Охматдиту» вдарили західною зброєю. «Це ракета ППО ЗСУ Nasams збилася зі шляху і влетіла до будівлі біля дитячого корпусу. Західне ППО також часто помиляється», — йшлося у повідомленні одного з пропагандистських телеграм-каналів на 1,1 млн підписників.

«Смію засмутити, але це не дуже схоже на Х-101, а ось на РАС-3 для ЗРК Patriot дуже навіть схоже», — написали автори каналу на 270 тисяч підписників.

Також пропагандисти намагалися применшити наслідки руйнувань: «Обійшлося дефектами фасаду з характерними слідами від шрапнелі та розбитим склом, а українські пропагандисти, як завжди, видають пошкодження від своїх ППО за цілеспрямовану атаку Росії», — написав ворожий телеграм-канал із більш ніж півмільйонною аудиторією.

Версія з українською ППО — одне з універсальних пояснень пропагандистів, яке вони невпинно повторюють у кожному подібному випадку — січневих ударах по житлових будинках столиці, атаках уДніпрі тощо. Це типова тактика заперечення реальності та перекладання вини з жертви насилля на агресора.

На користь версії про українську ППО пропагандисти підлаштовували докази та винаходили експертів. Наприклад, у телеграм-каналі на 35 тисяч підписників повідомили, що це «українські журналісти виявили на руїнах в "Охматдиті" частини ракет ППО й елементи ураження». Як “доказ” цього у телеграм-каналі навели фото з логотипом Миколаївського обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. За даними сервісу перевірки зображень TinEye, це фото вперше опублікували у квітні 2023 року.

Вирваний із контексту «доказ вини українського ППО» у обстрілі «Охматдиту». Джерело    

Також пропагандисти звинувачували «нерозсудливий» підхід ставити установки ППО в місті. Зокрема кореспондентка всеросійської державної телевізійної і радіомовної компанії Ольга Курлаєва сказала, що «мирних завжди шкода. Але хутірське ППО у дворах, це, звісно, дещо ​​інше».

Якщо українські військові будуть розміщувати засоби протиповітряної оборони далі від міст, це послабить захист населених пунктів, пояснюють у командуванні Повітряних сил ЗСУ. Для ефективної протиповітряної оборони всю територію України потрібно взяти «у кільце», але, на жаль, у нас для цього немає достатньої кількості засобів захисту. Тож Сили оборони розміщують системи та засоби ППО біля окремих населених пунктів, щоб утворити кільце там. «Якби не було ППО, кількість загиблих була б значно більшою, оскільки чимало ракет не долетіли до міст», — ідеться у повідомленні Центру протидії дезінформації.

«В "Охматдиті" перебували військові та політики»

Друга версія росіян цілком суперечить версії про українське ППО: Москва прицільно атакувала дитячу лікарню, адже в ній в той час буцімто знаходилися військові та політичне керівництво країни. Цю конспірологію здебільшого поширювали в сегменті так званих Z-воєнкорів.

Зокрема, пропагандисти поширювали меседж, що в «Охмадиті» відбувалися секретні засідання «українського начальства», тому вона стала цілком легітимною ціллю російських ракет. «У медичних закладах -УВАГА!- українське начальство любить проводити наради, прикриваючись статусом цих установ, сподіваючись, що вони не зазнають удару. Удари по медичних закладах – не схвалюю. Але знищити українських військових злочинців, які прикриваються хворими, зовсім інша справа», — написав один із так званих Z-воєнкорів у своєму телеграм-каналі на 9 тис підписників.

Також канал на 24 тис підписників написали, що «військових на місці удару набагато більше, ніж цивільних. У центрі евакуації та розбору завалів — саме військові. Жодної дитини на відео немає». Це чергова маніпуляція, до того ж непослідовна: адже, за логікою росіян, якби і справді в «Охмадиті» лікувалися військові, ймовірно, що стан здоров’я багатьох із них не дозволяв би зайнятись розбиранням завалів. Окрім цього, як «пацієнти», вони самі перебували би під завалами. До того ж на перших відео після прильоту по лікарні є лише цивільні, а військових немає. Пропагандисти не наводять жодних доказів того, що військові на кадрах вийшли саме з лікарні «Охмадит», а не прибули туди разом зі спеціалізованими рятувальними службами та тисячами небайдужих киян, які оперативно евакуйовували постраждалих і розбирали завали.

Інший спосіб аргументації від росіян, чому атака «Охматдиту», мовляв, не має значення ґрунтувався на знеціненні жертв:

«Немає даних про загиблих серед неповнолітніх. Загинули двоє чоловіків, 15 осіб отримали поранення різного ступеня важкості», — повідомили у чаті російських «воєнкорів», у якому присутні 5,8 тисяч користувачів телеграма.

«Цілились не в Охмадит, а за кілометр від нього»

У телеграм-каналі на 167 тисяч підписників поширили «спростування фейку» про обстріл лікарні. Згідно з ним, «правда» про обстріл «Охматдиту» така: «Справжньою ціллю могло бути вагонне депо, що знаходиться в 700 метрах від дитячої лікарні... Зовсім очевидно, що якби по лікарні був завданий ракетний удар, пошкодження були б значно сильнішими. Від будівлі буквально нічого б не залишилося».

Крім вагонного депо серед версій, куди цілили росіяни у телеграм-каналах називали: завод імені Артема, який розташований на відстані кілометра від лікарні.

«ЗС РФ знову цілилися, як і минулого року, в оборонний завод Артем на Лук'янівській… В результаті – жертви через уламки ракети», — написав пропагандистський телеграм-канал на 65 тис підписників.

Виникає закономірне питання: якщо Москва цілилася високоточними ракетами у київське оборонне підприємство чи залізницю, чому «промахнулася» на кількасот метрів чи кілометр? Як запевняють самі ж росіяни, ракета типу Х-101 є високоточною: «на дальності 5500 км у Х-101 можливе кругове відхилення не перевищує 7 метрів, а на дальності в кілька сотень кілометрів вона потрапляє буквально в "десятку"». Це означає, що така точна зброя може «промахнутися» на кілька метрів чи десятків метрів, але не на кілометр.

Ба більше, на відео не зафіксовано жодних ознак того, що ракета підбита чи пошкоджена. «Також, через те, що вона знаходиться на термінальній стадії польоту після традиційного маневеру "гірка" перед ударом, вона не відхилилась від курсу. Таким чином відео з атакою російською крилатою ракетою, яка на жаль не була збита, є доказом того, що саме дитяча лікарня й була ціллю для удару. Саме координати Охматдиту були занесені в її пам'ять, як мішень і ця атака не випадковість та не результат низької точності російських ракет або невірно прокладеного маршруту», — йдеться у матеріалі Defense Express.

У телеграм-каналі на 35,5 тисяч також списували удар по корпусу «Охматдиту» на його «неправильне» розташування. Мовляв, чому це лікарня знаходиться там, де військові об’єкти: «біля Охматдиту в Києві знаходяться кілька військових об'єктів. Здавалося б, їх і "прикрили" Охматдитом. Все по Зеблановськи».

Тут варто зазначити, що «Охматдит» заснували  сорок років тому у 1984 році. Завод «Артема» запрацював у 1892 році. А залізнична інфраструктура у Києві пролягає із 1870-х. Тоді, мабуть, ніхто не уявляв, що Росія вирішить атакувати ці місця крилатими ракетами.

«Кондиціонер вибухнув, як в Луганську в 2014. Це вам за Донбас»

Низка пропагандистів не стримували зловтішання та насмішок. Воєнкор «Комсомольської правди» Олександр Коц у телеграм-каналі на 570 тисяч підписників зреагував: «Хороші новини. Для перемоги потрібна щоденна робота».

«Там у Києві неспокійно. Кондиціонери (а їх же заборонили, ну хай будуть бойлери)», — зловтішалися автори телеграм каналу на 503 тис підписників, таким чином апелюючи до авіаудару по будівлі Луганської ОДА у червні 2014 року, де за однією із версій, бойовики стріляли з ПЗРК в український літак, що пролітав над містом, але ракета захопила як ціль теплообмінник працюючого кондиціонера на будівлі ОДА.

Удар по «Охматдиту» також позиціювали як «удар відплати». Тож у перші години після атаки залучили розроблені для виправдання вторгнення в Україну набори тез. Мовляв, це Україна «розв’язала війну проти Росії», «від 2014 року знищувала народ Донбасу», «дозволила прихід до влади у Києві нацистів». Тож Москва змушена реагувати на ці «загрози» всіма доступними способами, включаючи удари по цивільній інфраструктурі.

Для підкріплення цих тез у низці телеграм-каналів траплялися підбірки реакції начебто жителів тимчасово окупованих територій, які раділи тому, що Росія «мститься» Україні за обстріли Донецька і Севастополя. У одному із керченських телеграм-каналів поширювали меседжі про те, що «за Донбас так не переймлися», «і за дітей Севастополя теж; навпаки, кричали “давайте ще”».

У такий спосіб пропагандисти нормалізують насилля. Вони виправдовують власні військові злочини, позиціонуючи їх як «перемогу» навіть попри те, що постраждало цивільне населення.

«Це спроба зірвати вояж Орбана»

Російська сторона також пояснювала обстріл «Охмадиту» тим, що в такий спосіб Україна намагається привернути до себе увагу світової спільноти та зробити її більш податливою. Міноборони Росії назвало повідомлення про те, що до лікарні потрапила російська ракета, провокацією «напередодні проведення чергової сходки (саміту) своїх покровителів з НАТО». Цю маніпуляцію швидко понесли ворожі телеграм-канали. Приміром, один із каналів на більше, ніж мільйон підписників, запевняв, що в такий спосіб українська влада нібито «хайпанути медійно у західній пресі перед самітом НАТО», а для Банкової  «потрібний тригер перед самітом НАТО, щоб отримати обіцяні ППО».

Була висловлена ще одна версія, мовляв, Київ штучно відводить увагу від…«миротворчого» турне Орбана. «Ми по дітях та лікарнях не б'ємо! На відміну від кровожерливого стада диких шакалів, які задля того, щоб зірвати вояж Орбана, створили загрозу життю та здоров'ю власних дітей», — запевняла одна із пропагандисток у своєму телеграм-каналі на 71 тисячу підписників.

Подібні версії лише вчергове підкреслюють цинічність російських пропагандистів: власні військові злочини вони пояснюють надуманими геополітичними розрахунками України, яка нібито навмисне створює подібні криваві картинки, щоб схилити на свій бік західний світ.

Вигороджуючи російських військових злочинців за обстріл «Охматдиту», пропагандисти вкотре виступили співучасниками російської агресії. Їхня роль - виправдання воєнних злочинів, дегуманізація жертв і перекладання вини із агресора на жертву. Виправдання обстрілу дитячої лікарні в Україні пропагандисти зустріли із готовим набором повідомлень, які вони припасовують до різних обставин. Відтак, реагуючи на російський удар по дитячій лікарні в Києві, пропагандисти висунули кілька ліній аргументації, які частково або повністю заперечують одна одну. З одного боку, офіційна позиція ґрунтується на запереченні причетності до скоєного військового злочину та намаганні перекласти вину на українське ППО. З іншого, так звані «z-воєнкори» в той чи інший спосіб доводять протилежне: мовляв, це такий «удар помсти», а ж цілилися не в Охматдит, а у військовий об’єкт. До того ж за їх версією, дитяча лікарня є легітимною військовою ціллю. Пропагандисти бомбардують версіями, щоб заплутати читача та відвадити від того, щоб почути постраждалу сторону.

Фото: Vlada Liberova/Libkos/Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Через атаку РФ жителі Тернопільщини будуть зі світлом лише 2-3 години на добу
УкраинФорм
2024-11-26T13:45:37Z
У Києві та інших областях змінено час відключень світла: нові графіки на 26 листопада
TSN
2024-11-26T13:36:40Z
"Це дуже важко": на окупованих територіях росіяни серйозно посилили репресії проти дітей
24tv
2024-11-26T13:27:24Z
Відключення світла по Україні посилюються: які графіки у Києві та ще 3 областях
GlavRed
2024-11-26T13:25:42Z
Синоптикиня попередила про сильний мороз: де і коли суттєво похолоднішає
TSN
2024-11-26T13:25:39Z
Де розташована Козача Лопань і чи дійсно росіяни почали наступ
24tv
2024-11-26T13:21:09Z
На Одещині оголосили підвищений рівень небезпеки
TSN
2024-11-26T13:12:06Z
Освітні окупанти: від бурятів до сербів. Хто перевиховує українських дітей
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:00:26Z
У Сумах через ворожий удар зруйнована СТО, пошкоджені автомобілі
УкраинФорм
2024-11-26T12:51:01Z
Злочини ХАМАС 7 жовтня 2023 року стали наслідком помилкової стратегії Нетаньягу — Цивільний комітет розслідувань
ZN UA
2024-11-26T13:48:17Z
Туреччина просить США послабити санкції проти Газпромбанку, аби платити Росії за газ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:45:20Z
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 24 листопада 2024 року
Детектор М
2024-11-26T13:43:07Z
Захід уникає реагування на диверсійно-терористичні акти Росії — ЗМІ
Хвиля
2024-11-26T13:42:50Z
Єврокомісія пропонує виділити €1 мільярд від заморожених активів Росії на українську «оборонку»
УкраинФорм
2024-11-26T13:40:57Z
Чому Європа боїться дати відсіч Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:39:56Z
Вища рада правосуддя призупинила роботу - у будівлі шукають вибухівку
УкраинФорм
2024-11-26T13:39:46Z
Пекін закликає Євросоюз не вводити санкції проти компаній із Китаю за допомогу РФ
УкраинФорм
2024-11-26T13:37:55Z
Росія поспішає, – в УДА "Південь" пояснили, чому ворог витрачає "Іскандери" на удари по будинках
24tv
2024-11-26T13:25:58Z
Штучний інтелект використав понад 140 000 фільмів та серіалів для навчання — всі епізоди «Пуститися берега» та «Клану Сопрано» в тому числі
ITC
2024-11-26T13:46:15Z
Елтон Джон частково втратив зір
УкраинФорм
2024-11-26T13:39:18Z
Софія Ротару переписала трикімнатну квартиру в Москві: відомо ім'я нового власника
TSN
2024-11-26T13:33:49Z
Прощення як шлях до зцілення: alyona alyona назвала книгу, яка змінила її
24tv
2024-11-26T13:33:34Z
Відомий актор зізнався, що має бронь від мобілізації та чи піде служити в разі отримання повістки
TSN
2024-11-26T13:27:28Z
49-річна Шарліз Терон зареєструвалася в додатку для знайомств
Фокус
2024-11-26T13:27:16Z
Вийшла перша колядка з альбому «Територія Різдва. Дух нескорених», записаного артистами і військовими
УкраинФорм
2024-11-26T13:12:32Z
Алла Кудлай вперше за тривалий час показала свого 47-річного сина: який вигляд він має
TSN
2024-11-26T13:09:08Z
Серіал "Прикордонники": про що сюжет, хто актори і де дивитись всі серії
Фокус
2024-11-26T13:00:31Z
Децентралізована наука та її 10 лідерів: від «живого» цифрового організму на блокчейні до баз ДНК
ITC
2024-11-26T13:46:50Z
Навіть безнікотинові електронні сигарети та вейп негативно впливають на здоров’я судин – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-26T13:22:21Z
Як правильно зберігати імбир: три способи
TSN
2024-11-26T13:21:38Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T12:58:40Z
В медзакладах Харківщини надають допомогу пораненим внаслідок удару по центру міста
Мій Харків
2024-11-26T12:42:43Z
Дієтологиня розповіла, яким напоєм слід розпочинати свій ранок для молодості і енергії: це не кава
TSN
2024-11-26T12:39:26Z
Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
24tv
2024-11-26T12:15:57Z
Вчені розгадали таємницю «егоїстичної» B-хромосоми
Portaltele
2024-11-26T11:57:10Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Норвегія планує збільшити допомогу Україні у 2025 році до $2,7 млрд
Европейская правда
2024-11-26T13:48:35Z
Уряд заборонив відключення для підприємств, що імпортують понад 60% електроенергії
УкраинФорм
2024-11-26T13:48:10Z
Російський рубль впав до найнижчого рівня з 2022 року
УкраинФорм
2024-11-26T13:48:04Z
Курс валют на 27 листопада: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2024-11-26T13:39:47Z
За 9 місяців цього року ОККО сплатила понад 15 мільярдів гривень податків
TSN
2024-11-26T13:39:15Z
Ціни на каву вперше за 27 років побили рекорд: експерти пояснили причини здорожчання
Фокус
2024-11-26T13:39:02Z
Штрафи гарантовані: за що каратимуть підприємців з 1 січня
24tv
2024-11-26T13:33:22Z
Відновлення доріг: уряд зменшив фінансування на ₴13,4 мільйона для двох областей
УкраинФорм
2024-11-26T13:31:40Z
Заява Трампа сколихнула ринок рослинних олій
AgroPortal
2024-11-26T13:30:35Z
Олімпійський чемпіон Храмцов провів турнір у РФ, на який незаконно привезли дітей з Донеччини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:45:28Z
Знаю, що припускався помилок, – МакГрегор вперше висловився про звинувачення у зґвалтуванні
24tv
2024-11-26T13:42:28Z
Барселона веде переговори з Гаві та Педрі щодо нових контрактів
Football.ua
2024-11-26T13:26:04Z
Футболістки збірної України WU19 перемогли Вірменію на старті відбору Євро
УкраинФорм
2024-11-26T13:18:53Z
"Футболісти вже роз'їхалися": український клуб перебуває на межі зникнення – що відомо
24tv
2024-11-26T13:15:48Z
Гутцайт взяв участь у святкуванні 110-річчя Олімпійського комітету Румунії
УкраинФорм
2024-11-26T12:57:57Z
Ньюкасл — Вест Гем 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-11-26T12:51:17Z
Україна здобула другу медаль на юніорському ЧС зі стрибків у воду в Ріо
УкраинФорм
2024-11-26T12:46:41Z
Баскетбол: нинішнього вікенду пройде пройде етап Кубка України у чоловіків
УкраинФорм
2024-11-26T12:31:25Z
У компанії принца Вільяма: стало відомо про наступний офіційний вихід Кейт Міддлтон
24tv
2024-11-26T13:48:22Z
Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото
TSN
2024-11-26T13:48:10Z
«Шансів на успіх не було»: Маск розкритикував винищувачі F-35
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:46:09Z
"Усі знають, що старші в душі ґвалтують молодших": Інна Мірошниченко "вбила" подробиці життя українських сиріт
GlavRed
2024-11-26T13:45:01Z
Опікуни в грудні отримають 1000 гривень на кожну дитину-сироту – Шмигаль
TSN
2024-11-26T13:39:25Z
Скандал з мінами для ЗСУ: в Міноборони вирішило розробити методику і нарешті почати перевіряти порох
ZN UA
2024-11-26T13:31:30Z
Національний тест з медіаграмотності цьогоріч пройшли понад 76 тисяч українців - організатори
УкраинФорм
2024-11-26T13:28:05Z
У Литві підтвердили виявлення затонулого судна на дні Балтійського моря
Европейская правда
2024-11-26T13:28:03Z
У Міносвіти назвали кількість студентів-чоловіків віком 30+, яких відрахували із вишів
Фокус
2024-11-26T13:27:34Z
Чоловік зустрічався з 14-річною дівчиною та відправляв їй пікантні відео: все закінчилось погано
TSN
2024-11-26T13:48:27Z
На Житомирщині жінка вбила чоловіка через "несмачний борщ"
TSN
2024-11-26T13:39:22Z
На вокзалі Мюнхена через дрон перекрили десять колій
Европейская правда
2024-11-26T13:37:31Z
На Миколаївщині засуджено ґвалтівника 15-річної дівчини
Украина Криминальная
2024-11-26T13:35:42Z
У Данії засудили до 5 років в’язниці шведського підлітка, що готував замовне вбивство
Европейская правда
2024-11-26T13:28:10Z
Підроблений румунський паспорт за 250 євро – учасник схеми допомагав ухилянтам незаконно перетнути кордон
Украина Криминальная
2024-11-26T13:21:25Z
Українка хотіла влаштуватися на роботу та "влетіла" на 115 тисяч: що сталося
TSN
2024-11-26T13:09:39Z
У Жмеринці затримали двох зловмисників, які пограбували військовослужбовця
Украина Криминальная
2024-11-26T13:09:25Z
Інстаграм-ворожка видурила у жительки Вінниці більше 450 тисяч гривень під приводом "зняття порчі"
TSN
2024-11-26T13:09:02Z
Пухкі японські оладки-суфле – справжній кулінарний хіт, який готується легко та швидко
TSN
2024-11-26T13:39:32Z
Як очистити пральну машинку від запаху і бруду в домашніх умовах: коли це потрібно зробити
TSN
2024-11-26T13:39:26Z
Ідеї різдвяних прикрас, які зроблять ваш дім святковим навіть без ялинки
24tv
2024-11-26T13:27:44Z
Справжні ерудити: 5 найрозумніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-11-26T13:25:04Z
Європарламент обрав Столицю Різдва 2025: яке місто отримало почесну відзнаку
24tv
2024-11-26T13:06:32Z
Як прочистити зливний отвір у холодильнику - патьоків більше не буде
GlavRed
2024-11-26T12:27:31Z
Пральна машина вже не буде "стрибати" під час прання: ось що робити
24tv
2024-11-26T12:27:26Z
Яке ви дерево за знаком Зодіаку
TSN
2024-11-26T12:21:07Z
Чому варто купити пиво Stella Artois: традиції та смак
iPress
2024-11-26T11:57:27Z
Огляд «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Ми чекали не дарма!
ITC
2024-11-26T13:46:33Z
Містичний сигнал з космосу: вчені розгадали таємницю пульсара
TSN
2024-11-26T13:39:48Z
Зупиніть Землю! Що станеться, якщо рух тектонічних плит завмре
Фокус
2024-11-26T13:36:30Z
Як підключити інтернет, якщо вимкнули світло: проста інструкція
Политека
2024-11-26T13:31:45Z
Смартфон майбутнього — штучний інтелект створив фото
InternetUA
2024-11-26T13:31:37Z
Noctua та Seasonic об’єдналися, щоб створити тихий блок живлення на 1600 Вт
ITC
2024-11-26T13:26:17Z
Затьмарить усі страви: абсолютно новий рецепт салату на новорічний стіл
GlavRed
2024-11-26T13:25:47Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 масово скуповують у Steam: гра очолила чарти продажів магазину
InternetUA
2024-11-26T12:46:43Z
Зіткнення 5 галактик: вчені поділилися деталями спостереження
TSN
2024-11-26T12:39:33Z
Перший пішов: у ДТП розбили новітній BMW M5
AutoCentre
2024-11-26T13:42:52Z
JAC та Huawei презентували розкішного конкурента Rolls-Royce і Maybach
Фокус
2024-11-26T13:36:42Z
Представлений новий Hyundai Tucson L
Portaltele
2024-11-26T12:58:07Z
ТОП-7 помилок під час сезонної заміни шин: як їх виправити
AutoGeek
2024-11-26T12:45:05Z
Альтернатива кросоверам: названо кращі сімейні авто з пробігом
Фокус
2024-11-26T12:27:45Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z
У Києві відбулись два етапи тестів “Авто року 2025”: які машини змагались
AutoGeek
2024-11-26T11:31:10Z
367 к.с. та стильний дизайн: Audi презентувала оновлені Q5 та SQ5 Sportback
AutoCentre
2024-11-26T11:06:53Z
Представлений Peugeot 2008 2025
Portaltele
2024-11-26T10:55:48Z