MY.UAНовини
Космічний календар 2024. Коли можна побачити метеорний потік і відбудуться найочікуваніші запуски ракет
Космічний календар 2024. Коли можна побачити метеорний потік і відбудуться найочікуваніші запуски ракет

Космічний календар 2024. Коли можна побачити метеорний потік і відбудуться найочікуваніші запуски ракет

2024 – насичений рік для любителів астрономічних подій і досліджень запусків космічних ракет. Щоб не пропустити жодну із важливих подій, пропонуємо зберегти собі детальний космічний календар 2024 року. 

Найближчою із подій є запуск ракети Аріана 6 Дебют. А ось 30-31 липня можна буде спостерігати за метеоритним потоком Альфа-Каприкорніди, пише Space.

9 липня: запуск ракети Ariane 6 у космос.

Нова європейська важка ракета вперше злетить у космос після низки затримок. Ракета Європейського космічного агентства (ESA) Ariane 6, розроблена ArianeGroup, стартує з космодрому Європи у Французькій Гвіані 9 липня о 18:00 GMT.

Липень: запуск ракети SpaceX, Starship: IFT-58. 

Після успішного випробувального польоту в червні, під час якого SpaceX вдалося м’яко приземлити Starship і його суперважкий ракетоносій в океані, компанія планує наступний запуск мега ракети провести в липні. Генеральний директор компанії Ілон Маск заявив, що IFT-5 спробує вловити ракету-носій першого ступеня Starships за допомогою "паличок" стартової вежі, вперше для ракети, оскільки її розробка розвивається в напрямку повторного використання.

Липень: запуск ракети SpaceX, Falcon 9: Polaris Dawn (Полярний світанок).

В липні готується до запуску найамбітніша на сьогодні місія SpaceX з екіпажем – вона включатиме перші скафандри компанії, здатні виходити у відкритий космос, і капсулу Crew Dragon з інтер’єром, модифікованим для вакуумного впливу. Polaris Dawn – це перша з трьох очікуваних місій у програмі Polaris, яку фінансує філантроп-мільярдер Джаред Айзекман. Ця ініціатива є продовженням запуску SpaceX Inspiration4, який відбувся у 2021 році, під час якого Ісаакман і троє інших приватних осіб відправилися в перший цивільний політ у космос. 

21 липня: повний Місяць.

Липневий повний місяць сповіщає про своє обертання назад на протилежну від Землі сторону Сонця. Місячні дні тривають близько 14 днів, оскільки Місяць завжди дивиться на Землю однією і тією ж стороною. Повний місяць означає, що Місяць знаходиться на протилежній стороні Сонця від Землі, і тому повністю освітлений. 

30-31 липня: метеорний потік Альфа-Каприкорніди.

Альфа-Каприкорніди створюють повільні, дивовижні яскраво-жовті метеори класу вогняної кулі, хоча їх кількість не є великою. Вони можуть бути особливо приголомшливими для північних спостерігачів через їхні довгі сліди через низьку висоту радіації. Цього року вони триватимуть з 3 липня по 15 серпня з піком на ніч з 30 на 31 липня.

Липень: повернення астронавтів.

Астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс повернуться на Землю на борту Boeing Starliner, щоб завершити льотні випробування екіпажу космічного корабля (CFT). Ця місія була запланована на 21 червня. Проте Starliner знову відклали завершення своєї першої місії Міжнародної космічної станції (МКС) з астронавтами. Представники команди підкреслили, що перед поверненням потрібно провести додаткові тести. Адже у Starliner виникли витоки гелію та проблеми з двигуном, що продовжило його місію Crew Flight Test (CFT) із початково запланованих 10 днів після запуску 5 червня. NASA та Boeing ще не оголосили точну дату повернення Starliner, але це відбудеться в липні

Серпень: космічний політ NASA/SpaceX Crew-9.

SpaceX запускає свою дев'яту операційну місію з екіпажем для NASA. Місія Crew-9 відправить на Міжнародну космічну станцію космонавта Олександра Горбунова та трьох астронавтів NASA: Зіну Кардман, Ніка Хейга та Стефані Вілсон, які пробудуть там близько шести місяців. Crew-9 стартує на ракеті SpaceX Falcon 9 із флоридського Space Coast NET у серпні. Остаточна дата запуску ще не оголошена.

19 серпня: повний осетровий (блакитний) Місяць.

Повний Місяць у серпні назвали на честь риби осетер. Цей блакитний Місяць зійде о 18:26 за Гринвічем.

Серпень: екіпаж NASA/SpaceX Crew-8 повертається на Землю.

Після прибуття Екіпажу-9 на космічну станцію Екіпаж-8 розпочне підготовку до повернення на Землю. Астронавти NASA Меттью Домінік, Майкл Барратт, Жаннетт Еппс і російський космонавт Олександр Гребенькін прибули на МКС у березні та завершать своє чергування на борту орбітальної лабораторії. Конкретна дата і місце посадки поки не повідомляються. 

Серпень: запуск ракети Роскосмос.

Транспортний корабель "Прогрес-82" стартує з вантажем до Міжнародної космічної станції (МКС). Космічний корабель без екіпажу стартує на ракеті "Союз 2.1a" з космодрому Байконур у Казахстані. Космічний корабель Російського космічного агентства (Роскосмос) пристикується до МКС приблизно через три години після запуску, маючи на борту запаси та пальне для космічної станції.

16-18 вересня: космічна конференція.

Air, Space & Cyber ​​Conference Асоціації повітряно-космічних сил проведуть кіберконференцію на тему "Досягнення вирішальної переваги в епоху наростальних загроз. Захід відбудеться у штаті Меріленд. За інформацією наукового сайту, конференція "забезпечує першокласний професійний військовий розвиток, полегшує обмін новими вимогами та технологіями, а також сприяє підтримці зв’язків, які просувають справу повітряної та космічної влади". 

17-18 вересня: Супермісяць.

Повний Супермісяць настає ближче до осіннього рівнодення. Традиційно цю повню можна побачити у вересні. Але кожні чотири-п’ять років Супермісяць з'являється на вечірньому небі у жовтні. Наступного разу це станеться у 2025 році. Збираючи осінній урожай, фермери можуть працювати до ночі при світлі цього велетенського Місяця, тому його ще називають Жнивним. Побачити осінню повню у повній красі можна буде в ніч на 18 вересня о 02:34 годині.

17-18 вересня: часткове місячне затемнення.

Місячне затемнення можна буде побачити в Європі, більшій частині Азії, Африці, Північній Америці, Південній Америці, Тихому океані, Атлантиці, Індійському океані, Арктиці та Антарктиді.

Місячне затемнення почнеться о 01:41 GMT 18 вересня. А максимальна точка затемнення відбудеться о 03:41 GMT. Закінчиться часткове місячне затемнення 18 вересня о 05:47 GMT. Загальна тривалість часткового місячного затемнення становить 4 години 6 хвилин.

Вересень: запуск ракети Blue Origin. 

Blue Origin запустить свою ракету New Glenn у свій перший політ. Ракета має висоту 98 метрів і може відправити 50 тонн на низьку навколоземну орбіту. Вона стане першою орбітальною ракетою Blue Origin. 

Вересень: запуск ракети ЄС/SpaceX, Falcon 9.

Другий із двох запусків SpaceX Falcon 9 супутників Galileo Європейського Союзу відбудеться у вересні. Ці місії відзначають перший раз, коли SpaceX запускає супутники ЄС із секретним обладнанням, і перший раз за 15 років, коли космічний корабель Galileo запускається з неєвропейської території. 

22 вересня: осіннє рівнодення. 

Осіннє рівнодення відбудеться о 12:44 за Гринвічем, що принесе астрономічну осінь у Північній півкулі та весну в Південній півкулі.

2 жовтня: кільцеподібне сонячне затемнення. 

"Вогняне кільце" можна буде побачити над частинами Тихого океану, південною частиною Чилі та південною Аргентиною. Близько 175 тисяч людей живуть у зоні видимості цього затемнення. Науковці наголошують, що під час кільцевого сонячного затемнення небезпечно дивитися прямо на сонце без окулярів. 

8 жовтня: метеорний дощ Драконіди 2024. 

Метеорний дощ буде активний з 6 по 10 жовтня та досягне піку 8 жовтня. Цього року умови для спостереження за Драконідами сприятливі, оскільки під час піку Місяць буде освітлений на 27%. Драконіди виникають через те, що Земля проходить крізь уламки - шматочки льоду та каміння - залишені кометою 21P/Джакобіні-Ціннера, коли вона мчить крізь Сонячну систему, проходячи повз Землю кожні 6,6 років. 

10 жовтня: запуск ракети NASA/SpaceX, Falcon Heavy: Europa Clipper.

SpaceX запустить місію NASA Europa Clipper на крижаний супутник Юпітера Європу на ракеті Falcon Heavy. Запуск відбудеться зі стартового комплексу 39-A в Космічному центрі Кеннеді у Флориді. Європа є одним із найперспективніших місць у Сонячній системі для полювання за позаземним життям. Кілька місій зібрали докази того, що всередині Європи є величезний океан під крижаною оболонкою, товщина якої, за оцінками NASA, становить від 3 до 30 кілометрів. Europa Clipper досягне Юпітера 11 квітня 2030 року, коли він увійде на довгу петлеподібну орбіту навколо газового гіганта. 

14-18 жовтня: Міжнародний астронавтичний конгрес.

На 75-й Міжнародний астронавтичний конгрес (IAC) до Мілана прибуде понад 8 тисяч експертів з промисловості, досліджень та інституцій. Це поставить Італію в центр міжнародних дебатів щодо використання космосу для підтримки сталого розвитку.

17 жовтня: повний Місяць.

17 вересня о 7:26 ранку за східним часом зійде повний Місяць. Цю повню ще називають Супермісяцем мисливця, адже коли листя опадає і поля вже зжаті, а олені відгодовані, настав час полювати. 

20-21 жовтня: метеорний потік Оріоніди. 

Метеорний потік Оріоніди активний з 26 вересня по 22 листопада і досягне піку 20-21 жовтня між північчю та світанком. При ясному небі можна буде побачити близько 20 метеорів на годину. Умови для спостереження за Оріонідами цього року погані, оскільки Місяць буде освітлений на 79% під час піку. Іноді метеорний потік Оріоніди створює дивовижні прояви до 80 метеорів на годину, але в останні роки він дає більш скромні прояви приблизно 20 або 30 видимих ​​метеорів на годину. Метеорний потік Оріоніди виникає, коли Земля проходить крізь уламки або лід і пил, що залишилися від комети 1P/Галлея, більш відомої як комета Галлея. 

Раніше OBOZ.UA писав, що над Туреччиною пролетів метеорит зеленого кольору.

OBOZ.UA також писав, що Японія запустила вдосконалений супутник спостереження Землі на новій флагманській ракеті H3.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Києві та низці регіонів оголошена повітряна тривога
УкраинФорм
2024-11-26T11:21:11Z
У Тернополі й області вводять спеціальні графіки відключень світла - не вистачає потужностей
УкраинФорм
2024-11-26T11:15:26Z
Синоптикиня попередила про сильний мороз: де і коли суттєво похолоднішає
TSN
2024-11-26T11:09:17Z
Удар «Орєшніка» та черговий розстріл полонених: рашизм знову залякує. Зведення інформаційної війни 16–22 листопада
Детектор М
2024-11-26T11:06:11Z
Нічна атака "шахедів" на Тернопільщину: понад 70% населених пунктів були без світла
Фокус
2024-11-26T11:06:10Z
Безпілотники атакували енергетиків на Дніпропетровщині
24tv
2024-11-26T11:03:04Z
"Ми не можемо вести таку війну, як вони": азовець Пугач висловився про тяжкі бої у Нью-Йорку
24tv
2024-11-26T11:00:57Z
Руйнування садиби Зеленських у Києві: Верховний Суд дав оцінку діям забудовника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T10:54:08Z
Окупанти перекидають «Панцир-С1» з мису Фіолент у район Балаклави - соцмережі
УкраинФорм
2024-11-26T10:42:10Z
Тібо Бруттена призначили генеральним секретарем Міжнародної ради «Репортерів без кордонів»
Детектор М
2024-11-26T11:18:24Z
Руйнації та хвороби. Яким є життя в Капустиному Яру, звідки РФ запускає міжконтинентальні ракети
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:18:08Z
Американці розділилися у питанні продовження підтримки України
Европейская правда
2024-11-26T11:18:03Z
Позиція не змінилась: Британія не відправить солдатів до України
24tv
2024-11-26T11:15:37Z
Умєров відвідає Південну Корею з проханням про постачання зброї Україні, – ЗМІ
24tv
2024-11-26T11:15:03Z
Мер Варшави значно випереджає кандидата опозиції на виборах президента Польщі
Европейская правда
2024-11-26T11:10:33Z
51% американців виступають проти військової допомоги Україні — опитування CBS/YouGov
ZN UA
2024-11-26T11:10:13Z
Американська блогерка рознесла Кличка і назвала його заяву про Рогана фейком
24tv
2024-11-26T11:09:32Z
ЄС продовжуватиме підтримувати Україну, незалежно від дій США - Боррель
УкраинФорм
2024-11-26T11:09:10Z
Відомий актор зізнався, що має бронь від мобілізації та чи піде служити в разі отримання повістки
TSN
2024-11-26T11:09:41Z
У РФ "наїхали" на онука Алли Пугачової - що він витворив
GlavRed
2024-11-26T11:09:13Z
Елтон Джон поскаржився на проблеми зі здоров'ям: що сталося з музикантом
24tv
2024-11-26T10:54:38Z
Фільм «Назавжди-Назавжди» за тиждень прокату зібрав майже ₴700 тисяч
УкраинФорм
2024-11-26T10:48:57Z
Позитив розкрив, чи привітав його колишній друг Потап із вагітністю дружини: "Я здивувався"
TSN
2024-11-26T10:39:31Z
Бред Пітт проведе День подяки з Інес де Рамон: що вони планують робити
Фокус
2024-11-26T10:30:22Z
П’ятий сезон «Хлопців» / The Boys теж «покусав» російський супергерой — Ерік Еріпке відкрив назву першого епізоду
ITC
2024-11-26T10:22:40Z
ШІ показав, як насправді виглядала Діва Марія
InternetUA
2024-11-26T10:16:46Z
«Я вкрав ідею»: Рідлі Скотт каже, що «Гладіатор 3» надихався трилогією «Хрещений батько»
ITC
2024-11-26T10:16:15Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Через 10 років може зупинитись трансплантація, а пневмонія стане невиліковною: медики попередили українців
TSN
2024-11-26T10:39:58Z
Нарешті однозначна відповідь: чи потрібно мити фарш
24tv
2024-11-26T10:39:34Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Експерти назвали найкорисніший і найпоживніший вид сала
TSN
2024-11-26T09:09:47Z
Як часто насправді потрібно змінювати постільну білизну: відповідь вразить
24tv
2024-11-26T08:54:52Z
У вітамінах для вагітних знайшли небезпечні речовини та майже повну невідповідність до складу
24tv
2024-11-26T08:39:32Z
Інноваційний метод відновлення кісток: гель створюють із крові пацієнта
24tv
2024-11-26T07:27:52Z
Нове відкриття виявило, що серйозна інфекція COVID може зменшити пухлини
Portaltele
2024-11-26T06:55:38Z
Остаточно та не підлягає оскарженню: Верховний Суд не повернув Приватбанк Коломойському
ZN UA
2024-11-26T11:22:30Z
Пенсія у 2025 році: до яких змін слід готуватися українцям
24tv
2024-11-26T11:21:43Z
В уряді прогнозують зростання українського експорту 2025 року на 7% - Качка
УкраинФорм
2024-11-26T11:12:38Z
Ціни на цукор стрімко підуть вгору: аналітики розповіли, яка вартість буде вже найближчим часом
Политека
2024-11-26T11:01:05Z
Чи вигідно пенсіонерам продовжувати працювати: пояснили у ПФУ
24tv
2024-11-26T11:00:28Z
Хто зможе отримати "тисячу Зеленського" через Укрпошту
24tv
2024-11-26T10:54:59Z
Темрява по 8 годин на добу: енергетики відповіли, якими будуть блекаути в Україні у грудні
Знай
2024-11-26T10:51:47Z
Штрафи для ФОПів суттєво зросли: за що стягують гроші
24tv
2024-11-26T10:39:48Z
Курс злотого різко підскочив: реакція банків та обмінників
24tv
2024-11-26T10:39:27Z
Куди перейде Забарний?
Football.ua
2024-11-26T11:01:47Z
Вікаріо переніс операцію після перелому ноги
Football.ua
2024-11-26T11:00:11Z
Тоттенгем спробує підписати нового воротаря в січні
Football.ua
2024-11-26T10:52:13Z
Збірна України зазнала четвертої поразки у кваліфікації Євробаскету 2025
360ua.news
2024-11-26T10:33:12Z
В Англії голкіпер забив дикий автогол, після якого сам не зміг стримати сміх: відео фейлу
24tv
2024-11-26T10:30:32Z
Голанн висловився щодо впливу Мбаппе на ПСЖ
360ua.news
2024-11-26T09:51:02Z
AUTOCENTRE Grand Prix – етап ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ в Австралії
AutoCentre
2024-11-26T09:36:23Z
Думка змінилася: Ф'юрі зізнався, хто був йому найкращим суперником у кар'єрі
24tv
2024-11-26T09:30:10Z
Ліга чемпіонів: розклад усіх матчів дня 26 листопада
ZN UA
2024-11-26T09:28:46Z
Православний календар на грудень 2024: коли відзначаємо Різдво і Святого Миколая
GlavRed
2024-11-26T11:24:39Z
Суспільне покаже цикл меморіальних документальних розповідей про захисників та захисниць України «Імена»
Детектор М
2024-11-26T11:22:08Z
Відпустка військового: як її оформити та які бувають види
24tv
2024-11-26T11:21:10Z
Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото
TSN
2024-11-26T11:21:08Z
«Шансів на успіх не було»: Маск розкритикував винищувачі F-35
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:21:05Z
Неякісні українські міни для ЗСУ: як проблема "вийшла з тіні"
ZN UA
2024-11-26T11:16:21Z
ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства
Детектор М
2024-11-26T11:15:16Z
Майже 80% українців працюють або шукають роботу в Польщі – дослідження
УкраинФорм
2024-11-26T11:15:16Z
Українцям розповіли, як уникнути штрафу за дрова на своєму подвір’ї
AgroNews
2024-11-26T11:10:45Z
Зловмисник встановив «розтяжку» з гранатою Ф-1 в орендованій квартирі, щоб підірвати поліцейських
Украина Криминальная
2024-11-26T11:22:17Z
ВАКС залишив у силі вирок екскерівнику Слідчого управління Генпрокуратури Щербині
УкраинФорм
2024-11-26T11:21:56Z
У Сумах після вибухів зайнялася багатоповерхівка - ЗМІ
TSN
2024-11-26T11:21:45Z
Відбудова Київщини. В Бучі завершили відновлення ще однієї багатоповерхівки
Khreschatyk
2024-11-26T11:18:19Z
У Литві поділились новими деталями розслідування катастрофи вантажного літака DHL
Европейская правда
2024-11-26T11:10:15Z
Під Києвом електричка насмерть збила чоловіка: деталі трагедії
TSN
2024-11-26T11:09:37Z
Чоловік отримав повістку та разом із поліцейським вигадили хитрий план, як уникнути мобілізації
TSN
2024-11-26T11:09:33Z
За вбивство з особливою жорстокістю чоловіка засуджено до довічного ув’язнення
Украина Криминальная
2024-11-26T11:03:41Z
На Тернопільщині гасять пожежу на енергооб'єкті - ДСНС працюватиме ще кілька днів
УкраинФорм
2024-11-26T11:03:24Z
Як приготувати новорічну закуску у формі ялинки: простий рецепт, який оцінять ваші гості
24tv
2024-11-26T11:24:52Z
Іржа на плитці зникне назавжди: 5 елементарних способів її знищити
24tv
2024-11-26T10:45:25Z
Не впізнаєте себе: кольори волосся, які омолоджують жінок після 50 років
24tv
2024-11-26T10:39:04Z
П'ять хвилин — і скляна кришка засяє кришталевою чистотою: проста хитрість від масного нальоту
TSN
2024-11-26T10:39:04Z
Вісім звичок під час прибирання, які псують меблі
24tv
2024-11-26T10:30:01Z
Рецепт смачного сирного десерту без випікання та лише з двох інгредієнтів
TSN
2024-11-26T10:21:40Z
Як випрати пір’яну подушку вдома: швидко, просто і ефективно
TSN
2024-11-26T10:09:39Z
Це насіння обов’язково треба зберігати в холодильнику до весни, інакше воно не проросте
TSN
2024-11-26T10:09:21Z
Як красиво назвати дівчинку у 2025 році: 5 найгарніших імен, які вражають
24tv
2024-11-26T09:33:32Z
Не напружуйтесь зайвий раз: як покращити видимість тексту на телефоні
InternetUA
2024-11-26T11:16:08Z
Як космічні польоти впливають на мозок астронавтів: висновки з дослідження NASA
24tv
2024-11-26T11:06:36Z
Чому розробники обирають WordPress для створення сайтів
Детектор М
2024-11-26T11:03:36Z
Незвичайна галактика Сомбреро: чому астрономів здивувало її нове зображення
Фокус
2024-11-26T10:57:59Z
SpaceX відправить місію Dragonfly до супутника Сатурна
Portaltele
2024-11-26T10:55:40Z
Швидко не буде. Гендиректор Nvidia спрогнозував, коли ШІ позбудеться галюцинацій
InternetUA
2024-11-26T10:46:32Z
E-Services для культиваторів Opus – ще вища продуктивність та точність обробітку ґрунту
AgroNews
2024-11-26T10:43:09Z
Новий iPhone 17 Air буде без SIM-карти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T10:30:40Z
Що робить цікавими Baldur’s Gate 3 та Avowed? Геймдизайнер Obsidian про найголовніше в RPG
ITC
2024-11-26T10:16:52Z
367 к.с. та стильний дизайн: Audi презентувала оновлені Q5 та SQ5 Sportback
AutoCentre
2024-11-26T11:06:53Z
Представлений Peugeot 2008 2025
Portaltele
2024-11-26T10:55:48Z
У яких регіонах України найдешевші авто з пробігом — дослідження
Фокус
2024-11-26T10:36:50Z
Віком до 13 років: названо найнадійніші та ненадійніші автомобілі
ЗаРулем
2024-11-26T10:15:06Z
Cadillac візьме участь у чемпіонаті Формули 1 сезону 2026
AutoCentre
2024-11-26T10:07:39Z
Компроміс знайдено: Євросоюз готовий скасувати ввізні мита для китайських електромобілів
AutoGeek
2024-11-26T10:06:05Z
Еталон надійності: Mercedes-Benz W124 відзначає 40-річчя
Фокус
2024-11-26T09:42:53Z
Конкуруватиме з Maybach: JAC представив розкішний електричний седан під новим брендом
AutoGeek
2024-11-26T09:36:16Z
«Каділлак» стане одинадцятою командою «Формули-1»
УкраинФорм
2024-11-26T09:33:25Z