MY.UAНовини
Говорити з РФ чи воювати: що про "мирні перемовини" з ворогом кажуть влада та експерти
Говорити з РФ чи воювати: що про "мирні перемовини" з ворогом кажуть влада та експерти

Говорити з РФ чи воювати: що про "мирні перемовини" з ворогом кажуть влада та експерти

Зеленський покладає надії на другий Саміт миру, де світ "натисне на Путіна, щоб зупинити війну". Глава держави назвав це "найкращим способом".

Після невдалої спроби переговорів з Росією на самому початку її повномасштабного вторгнення керівництво України протягом понад двох років війни робило різкі та категоричні заяви про неможливість перемовин із ворогом. Однак на третьому році війни ці заяви, здається, зм’якли. Так, після не надто вдалого для України червневого Саміту миру у Швейцарії президент Володимир Зеленський запропонував модель переговорів з РФ через посередників.

Чи піде Україна на переговори з Росією і в якому форматі, хто за такий крок, хто проти, і чим це загрожує. ТСН.ua зібрав позиції політичного керівництва України, заяви світових політиків та думки експертів.

Протягом останнього року у низці інтерв’ю та під час своїх виступів Зеленський продовжував стверджувати про неможливість перемовин з країною-агресоркою, натомість просував у світі свою Формулу миру з 10-ти пунктів та покладав надії на Саміту миру, що відбувався у Швейцарії у червні 2024 року. Однак ця зустріч не принесла бажаних результатів – такі оцінки дають дипломати та експерти. А через кілька днів після саміту Зеленський в інтерв'ю допустив модель переговорів з Росією через посередників.

Чи піде Україна на переговори з РФ – позиція Зеленського

Наприкінці червня Зеленський в інтерв'ю виданню The Philadelphia Inquirer сказав, що на сьогодні бачить лише одну модель перемовин з Москвою – тристоронній договір із посередниками, який задіювали щодо роботи "зернового коридору".

"Україна може знайти модель, в якій можна знаходити рішення. Модель така була застосована вперше на прикладі "зернового коридору", коли Україна домовлялася не з Росією, а з ООН та Туреччиною. Вони своєю чергою взяли на себе відповідальність домовлятися з нами, а потім відповідну угоду підписувати з РФ. І так воно спрацювало: дві дзеркальні угоди, між якими є ООН і Туреччина..." – пояснив президент.

"А потім цей документ, якщо він влаштовує Україну, так само повинен розбиратися з представниками РФ. Поки що у нас є тільки така модель", – додав Зеленський.

Він зазначив, що аналогічна модель може бути застосована і в територіальній цілісності, і в енергетиці, і в судноплавстві. Водночас глава держави не уточнював, які країни могли б стати посередниками.

Дещо згодом, у перші дні липня, Зеленський в інтерв'ю Bloomberg сказав, що президента Росії Володимира Путіна можуть запросити на наступний Саміт миру, який відбудеться вже цього року. Про таку можливість заявляли і в Офісі президента України. Зокрема, заступник керівника ОП Ігор Жовква пояснював, що на другій такій зустрічі"ми будемо говорити вже з результатами першого саміту і з результатами розробленої дорожньої карти, яким чином говорити про мир в Україні. Україна буде зі своїми партнерами говорити про це".

"Якщо країни, які поділяють спільний план, вироблений Україною і союзниками, будуть готові доносити це до країни-агресора, і країна-агресор буде не диктувати свої умови, як це було завжди, а слухати світове співтовариство, можемо говорити також і про певні формати її (РФ – ред.) участі", – розповідав Жовква.

Водночас Зеленський сумнівається, що Путін відвідає другий Саміт миру, адже той "надто наляканий", щоб сісти за стіл переговорів. Тому, за словами президента України, "найближчим часом" мирний діалог із РФ не розпочнеться.

Зеленський зазначив, що аби війна "закінчилась справедливо для України та всього світу", потрібні спільні дії США та Китаю. На його думку, посередниками для завершення війни могли б стати Вашингтон і Пекін, якщо вони "залишать осторонь свої розбіжності".

Хто "садить" Україну за стіл перемовин з РФ

Орбан

На це президент України сказав, що переговори про припинення вогнюможливі тільки на "зрозумілому міжнародному майданчику" у присутності країн, лідерам яких довіряють. Глава держави нагадав, що Україна та світ багато років намагались домовитися з РФ про припинення вогню, але остання порушувала зобов'язання. За словами Зеленського, для припинення вогню має бути "дуже чіткий план", щоб агресорка не використала цей час для повторного нападу.

До слова, після візиту до України Орбан літав ще до Росії та Пекіна зі своїми ініціативами щодо "врегулювання конфлікту" в Україні, намагаючись стати посередником між сторонами. Однак Зеленський заявив, що не бачитьугорського прем’єра у ролі посередника між Києвом та Москвою.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що своїми останніми діями Орбан намагаєтьсяперемкнути увагу західних країн з допомоги Україні на можливі переговори з РФ.

План Трампа

Наприкінці червня видання Reuters повідомило, що два ключових радника кандидата у президенти США Дональда Трампа представили йому план припинення війни в Україні у разі його перемоги на виборах. План передбачає, що Україна отримає більше американської зброї, якщо погодиться на мирні перемовини. Один з радників Трампа сказав, що той підтримав цей план.

Сам одіозний політик під час дебатів у притаманній йому манері озвучив, як би закінчив війну: "Я поговорив би з Путіним і я закінчив би війну. Я навіть закінчу війну раніше, ніж очолю посаду президента".

А ще Трамп прямо заявив: "Україна не виграє цю війну".

Зеленський прокоментував ідею Трампа завершити війну за 24 години. Він наголосив, що це не призведе до миру у всьому світі чи між Україною та Росією.

"Але якщо ідея полягає в тому, щоб віддати наші території, то ні, це питання не вирішить. Це не спрацює", – сказав український президент.

Коментуючи так званий план Трампа, в Білому домі сказали, що лише Україна може вирішити, коли і за яких обставин вести переговори з РФ щодо припинення бойових дій.

"Ми наполегливо стоїмо, щоб переконатися, що президент Зеленський має все необхідне, щоб – якщо і коли він буде готовий сісти за стіл переговорів, він міг зробити це з позиції сили, аби він знав, що має нашу підтримку та підтримку цих близько 50 з гаком країн", – заявив координатор Ради нацбезпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Своєю чергою ексочільник МЗС України, колишній посол у Великій Британії Вадим Пристайко назвав план радників Трампа примітивним.Дипломат не вірить, що цей план спрацює:

"Я не можу повірити, що такий простий, примітивний, "одноходовочка" взагалі має право на існування. Навіть не треба копатися глибоко в деталях. Але сама ідея, що "ви сідаєте за стіл переговорів, бо якщо не сядете, то ми (США – Ред.) не дамо зброю" – це надзвичайно примітивно. Тут немає наступного кроку. Умовно кажучи – ну сіли, і якщо нічого не досягнуто".

Заяви Росії про "готовність" розмовляти: що під ними приховано

У червні в Росії вкотре заявили про начебто готовність до перемовин з Україною, традиційно висунувши свої умови. Так, заступник очільника МЗС Михайло Галузін сказав, що для початку переговорівмають бути визнані нинішні територіальні реалії.

"Захід повинен перестати накачувати ЗСУ озброєннями, а Київ – припинити бойові дії", – додав Галузін.

Ідентичні заяви раніше не раз робив і сам Путін, наголошуючи на виведенні всіх українських військ із Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсонщини. Але насправді диктатор не має наміру вступати у переговори щодо миру, його заяви спрямовані на західну аудиторію – для людей, які не вірять у перемогу України. Так вважає екскомандувач військ США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес:

"Він це все говорить, щоб склалося враження, нібито він готовий до переговорів. Але якщо ви почитаєте те, що він говорить, ви побачите, що ідеться лише про припинення вогню і тільки після того, як Україна складе зброю. Це неприйнятно".

Аналітики ISW вважають, що Путін не зацікавленийу сумлінних переговорах і лише симулює інтерес до них в окремих випадках "у межах ширших інформаційних зусиль, спрямованих на те, щоб схилити Захід до випереджувальних поступок, які порушать суверенітет України",

У Євросоюзі заявили, що "мирні пропозиції" Кремля спрямовані лише на те, щоб легітимізувати незаконне вторгнення до України, порушуючі всі міжнародні норми. Про це йшлося у спільній заяві ЄС, виголошеній у липні на засіданні Постійної ради ОБСЄ. Там також наголосили, що саме Київ визначатиме умови для початку переговорів.

На думку Пристайка, Путін чекає на кращі умови для перемовин з Україною і не збирається найближчим часом сідати за стіл переговорів:

"Зараз я не бачу причин для того, щоб Путін сідав за стіл перемовин із Зеленським. Зараз літо, дуже вдалий період для великих маневрів, які проводять росіяни. Тому до завершення цього періоду я не бачу ознак того, що перемовини відбудуться. Не факт, що перемовини будуть одразу після завершення сезону війни. Стає очевидним, що обидві сторони зайшли в глухий кут. Я не вірю в мирні переговори, я вірю в призупинення цієї війни".

Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики Володимир Горбач вважає, що Росія насправді хоче розмовляти зі США.

"Вони хочуть говорити зі США. Путін буде чекати, поки в Америці не складеться така ситуація, коли вона захоче поговорити з Путіним. Ситуація може скластися, змінитися після президентських виборів у Сполучених Штатах або трохи пізніше, після нової інавгурації, або ще після якихось подій, можливо, несподіваних для нас чи для американців, але які можуть провокуватися і плануватися російськими спецслужбами на території Сполучених Штатів або на якійсь іншій території", – пояснив Горбач.

На думку експерта, якщо складеться така ситуація, то росіяни зможуть комплексно говорити про про поділ світу, зону інтересів, організувавши "Ялтинський договір. Друге видання".

Що кажуть в Офісі президента про переговори

В кінці червня до США прибув літак російського уряду, що спровокувало розмови про начебто підготовку "мирних перемовин" з РФ, які змусять Україну піти на поступки задля закінчення війни. За даними ЗМІ, що на борту літака перебував голова МВС РФ Володимир Колокольцев, який нібито мав передати американському уряду текст мирної угоди.

Ці чутки прокоментував радник голови Офіса президента України Михайло Подоляк. Він переконаний, що не існує "ніяких фіктивних планів, про які говорять блогери", а також назвав Колокольцева не достатньо впливовою особою.

Подоляк також наголосив, що Росія поки що має ресурси для продовження війни, тому необхідно об’єктивно дивитися на події:

"Перше – ми з Росією не домовимося. Друге – Росія прийшла сюди не домовлятися з вами, а вбивати. Третє – якщо Росія сьогодні сяде за стіл переговорів, завтра буде так само геноцидити нас. Вони будуть провокувати, теракти будуть вчинятися і так далі... І четверте – поки існує хоча б трішки відсоток впевненості Путіна, що він сяде за стіл переговорів на своїх умовах – він не буде зупинятися".

Керівник ОП Андрій Єрмак наголосив, що Україна не готова йти на територіальні поступки Росіїзаради припинення війни, але дослухається до порад світу, як досягти миру.

"Ми (не) готові йти на компроміс заради дуже важливих речей і цінностей... незалежності, свободи, демократії, територіальної цілісності, суверенітету", – сказав Єрмак, коментуючи заяви Трампа про закінчення війни за 24 години.

Чи варто розмовляти з РФ – думки експертів і військових

Ексголова МЗС УкраїниПавло Клімкін зазначив, що в суспільстві існує відчуття, що в певний момент треба буде почати говорити з Росією. Він погодився, що кожна війна закінчується перемовинами, але наголосив на тому, що з Москвою можна розмовляти лише з позиції сили. Клімкін звернув увагу, що ресурси України не є нескінченними, і важливо їх берегти, зокрема людські життя.

"Або говоримо з позиції сили, або якщо в якийсь момент суто військова ситуація буде збалансована таким чином, що її важко буде рухати, я не кажу про глухий кут... але ж ми розуміємо, що наші ресурси теж не нескінченні, ми маємо їх берегти і людей само собою... А якщо "заморозка"? Так от моя логіка в тому, що ні в якому разі, навіть у цьому далеко не найкращому і відверто неприємному для нас варіанті, не потрібно розмовляти зі слабкою позиції, оскільки це закінчиться погано", - – розповів Клімкін.

Історик і професор Українського католицького університету Ярослав Грицак застеріг – якщо Росія і піде на перемовини про завершення війни, то висуне "дуже гострі умови", адже прагне "перетравити" Україну по частинах.

"Очевидно, вона поставить (умови – ред.) не тільки відновлення статусу Російської православної церкви чи російської мови, чи інші речі, скажімо, контроль над виборами нового президента, але вона також поставить питання, що вона матиме спробу провести нову агресію у випадку чогось – новий Майдан чи щось інше", – висловив думку історик.

Він наголосив, що "зараз йдеться не про мир, а про перемир’я", а війна триватиме довго:

"Поки ця Росія не зазнає колапсу, навряд чи можна говорити про якесь припинення цього конфлікту, цієї війни. Йдеться про шукання зараз якогось способу співжиття, щоб нарощувати потенціал і готуватися до нового раунду війни".

Військовослужбовець та громадський діяч Роман Сініцин не віритьу можливість мирних перемовин найближчим часом:

"Це можуть бути якісь тактичні окозамилювання насправді з їх (росіян – ред.) боку, для того, щоб ми підрозслабилися. Але мені взагалі важко прогнозувати, навіть допустити, що в найближчі пів року будуть якісь перемовини, і вони якось успішно там чимось будуть закріплені – розведенням, припинять стріляти".

Сініцин наголосив, що навпаки війна лише наростає.

На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео Перемовини - це окозамилювання! Навпаки війна набирає обертів! | Роман Сініцин

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін жорстко висловився про перемовини з РФ, а саме – про заклики деяких публічних осіб до "миру за будь-яку ціну", і що "треба негайно це припинити". Натомість, зазначив Жорін, українцям давно слід було усвідомити, що є лише два можливі варіанти:

"Перший – коли ми продовжуємо боротися. Так, ця боротьба має високу ціну, але це єдиний варіант отримати шанс на майбутнє взагалі. Другий варіант – коли ми зупиняємося, і тоді на жодне майбутнє можна не сподіватися. Ціна такого вибору набагато трагічніша. А всі "втомлені", до речі, без зайвих питань поп***дують в армію ворога".

Він також запевнив, що навіть після емоційних випадів українців "все одно як, але зупиніть цю війну", РФ не припинить вбивства та удари по цивільній інфраструктурі. 

Чи можливий мир із Росією

Війна із Росією може завершитися назавжди лише за умови, що Україна отримає дієві гарантії безпеки, ставши членом НАТО. В цьому переконаний український журналіст і публіцист Віталій Портников:

"Моя формула закінчення війни більш логічна – надання Україні ефективних гарантій безпеки. Тобто на Заході мають визначитись, що це не має відбуватись так, як відбувається. Захід має усвідомити, як закінчити цю війну. Я вважаю, що російсько-українську війну можна закінчити остаточно, коли Україна отримає дієві гарантії безпеки й стане членом НАТО. За будь-яких інших умов, ця війна може повторитись через певний час".

Він наголосив, що не можна довіряти жодному підписаному з Росією договору. І допоки Україна перебуватиме у статусі нейтральної країни чи потенційного члена НАТО, її громадяни не почуватимуться в безпеці.

Резюмуючи, зауважимо, що під час свого теперішнього візиту до США і виступу в інституті ім. Рейгана у Вашингтоні Зеленський сказав, що бачить такі рішення для закінчення війни:

"Найкращий спосіб, звісно, після першого Саміту миру організувати й підготувати план, і підготувати протягом наступних місяців другий саміт. Щоб світ натиснув на Путіна, щоб зупинити війну. Це найкращий спосіб".

  • Путін і Сі Цзіньпінь чекають на "мирні переговори" до кінця року: Орбан знову зробив провокативну заяву
  • Війна на роки чи замороження конфлікту: що чекає на Україну – прогноз військових та експертів
  • "Вітання НАТО від Путіна": ракетами по "Охматдиту" — чи зрозуміє Захід, що з Росією неможливо домовитися
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Будапешт. Бомба під незалежність»: нарешті правильні висновки
Детектор М
2024-09-28T20:46:58Z
Покинув театр, щоб захищати Батьківщину: на війні загинув український артист балету в Литві
Фокус
2024-09-28T20:11:39Z
"Мене зрадили не один раз": під час концерту Melovin зізнався, що його мало не знищило
Знай
2024-09-28T17:51:34Z
Катя Осадча показала рідкісні фото з дорослим сином, яких ще не було в мережі
24tv
2024-09-28T17:21:05Z
3 романтичні фільми, які захочеться подивитися з коханою людиною
24tv
2024-09-28T16:42:14Z
Колишній учасник гурту DZIDZIO пояснив, чому негативно ставиться до Олега Винника
Фокус
2024-09-28T16:30:32Z
На фестивалі «Інтерлялька» в Ужгороді покажуть вистави лялькарі з восьми країн світу
УкраинФорм
2024-09-28T15:19:46Z
Фронтмен гурту Måneskin випустив першу сольну пісню
УкраинФорм
2024-09-28T15:00:33Z
Маніфест любові від MELOVIN та дебютний альбом Дорофєєвої: 10 музичних новинок тижня
24tv
2024-09-28T14:51:42Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Міжнародне інформагентство AFP заявило про кібератаку
InternetUA
2024-09-29T01:01:16Z
Сходознавець пояснив, що буде з "Хезболлою" після ліквідації її лідера
TSN
2024-09-29T01:00:52Z
Бербок підтримала передачу Україні ракет Taurus: але потрібне рішення коаліції
TSN
2024-09-29T01:00:23Z
Лукашенко може виготовляти "Шахеди" для Путіна — білоруський правозахисник
TSN
2024-09-29T01:00:17Z
В РФ поліція вербує на війну в Україну жінок-порушниць
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T00:51:21Z
Партія мільярдера Бабіша стала найчисленнішою у Сенаті Чехії: що це значить для України
ZN UA
2024-09-29T00:46:25Z
Є більше побоювання: наскільки ядерний шантаж Росії впливає на Захід
24tv
2024-09-29T00:30:32Z
Росія погрожує ядерною зброєю вже навіть з трибуни Генасамблеї ООН
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T00:18:32Z
Українці можуть безкоштовно вилікувати зуби: стало відомо, на кого розрахована програма
Политека
2024-09-28T19:11:35Z
«Перший у світі» нейрочип на основі графену імплантували онкохворому пацієнту
InternetUA
2024-09-28T19:02:27Z
5 протизапальних напоїв, що ідеальні для осені: вони захистять від застуди
24tv
2024-09-28T17:33:54Z
Якщо мучить безсоння: проста техніка, яка допоможе заснути швидко і міцно
24tv
2024-09-28T17:33:13Z
У Китаї вперше вилікували діабет завдяки стовбуровим клітинам: пацієнти відмовились від інсуліну
Фокус
2024-09-28T15:51:15Z
Побачили наскрізь: учені зробили шкіру мишей невидимою за допомогою харчового барвника
Фокус
2024-09-28T15:45:27Z
Чому вода у пляшках шкідлива
24tv
2024-09-28T14:57:18Z
Вітряна віспа: які є міфи довкола хвороби та особливості лікування
TSN
2024-09-28T14:51:40Z
Які хвороби серця є підставою для відстрочки від мобілізації: повний перелік
24tv
2024-09-28T14:30:36Z
На Сумщині пролунло 130 вибухів
TSN
2024-09-29T01:18:28Z
Перші заморозки: синоптик попередив, коли Україну накриє справжня осінь
Хвиля
2024-09-29T01:12:30Z
На Рівненщині завершили перевірку стану національних пам’яток
УкраинФорм
2024-09-29T00:52:04Z
Комбат Третьої штурмової бригади повідомив вражаюче співвідношення втрат на фронті
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T23:45:59Z
Влада показала одну з «підземних» шкіл на Херсонщині
УкраинФорм
2024-09-28T23:27:39Z
З початку повномасштабного вторгнення у Запорізькій області пошкоджено та зруйновано 56 медзакладів
УкраинФорм
2024-09-28T23:07:00Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-09-28T23:00:43Z
На Харківщині вилучили фальсифікований алкоголь і цигарки на ₴4,5 мільйони
УкраинФорм
2024-09-28T22:52:02Z
У ГУР повідомили про специфіку роботи українського підпілля на захоплених росіянами територіях
УкраинФорм
2024-09-28T22:07:59Z
Ворожа атака на лікарню у Сумах: кількість жертв зросла
TSN
2024-09-28T23:00:31Z
Ураган "Хелен" у США забрав життя 52 людей і продовжує вирувати
ZN UA
2024-09-28T22:19:54Z
Поліція Сум показала жахливі кадри російського удару по лікарні
TSN
2024-09-28T20:57:25Z
У кількох областях повітряна тривога через атаку БПЛА
УкраинФорм
2024-09-28T20:16:58Z
У Пакистані розбився гелікоптер з російськими пілотами на борту
iPress
2024-09-28T19:19:09Z
Цинічний обстріл Сум: ДСНС показала момент повторного удару “Шахеда”
TSN
2024-09-28T19:03:55Z
Кількість поранених внаслідок російського удару по Сумах зросла до 21
УкраинФорм
2024-09-28T18:28:50Z
Затриманому на хабарі посадовцю Енергоатома призначили заставу в ₴1 мільйон
УкраинФорм
2024-09-28T18:25:38Z
Затримання посадовця «Енергоатома»: СБУ повідомила подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T18:21:32Z
Слот повідомив, наскільки серйозною є травма Робертсона
Football.ua
2024-09-28T21:37:05Z
Україна – Венесуела: відео онлайн-трансляція чвертьфіналу футзального ЧС-2024
ZN UA
2024-09-28T21:34:45Z
Дженоа — Ювентус 0:3 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2024-09-28T21:13:18Z
Україна – Венесуела: прогноз букмекерів, де і коли дивитись матч 1/4 фіналу ЧС-2024 з футзалу
ZN UA
2024-09-28T21:10:34Z
Осасуна сенсаційно обіграла Барселону
Football.ua
2024-09-28T21:02:21Z
"Ліверпуль" у напруженому матчі здолав "Вулвергемптон" та очолив АПЛ
TSN
2024-09-28T20:57:19Z
Усе дуже просто, – Ф'юрі розкрив секрет перемоги над Усиком в бою-реванші
24tv
2024-09-28T20:54:26Z
Аталанта вирвала нічию у Болоньї
Football.ua
2024-09-28T20:43:44Z
Осімген уперше забив за Галатасарай
Football.ua
2024-09-28T20:23:24Z
Армія РФ у вересні випустила по Херсонщині понад сотню КАБів - ОВА
УкраинФорм
2024-09-29T00:16:58Z
Адвокат з військового права попередила про зміни у доставці повісток
Хвиля
2024-09-28T23:09:56Z
Нацслужба здоров'я 1 жовтня проведе оплати медзакладам за дітей
УкраинФорм
2024-09-28T21:51:32Z
Сирський перебуває на найгарячіших ділянках Східного фронту - Генштаб
УкраинФорм
2024-09-28T21:28:53Z
29 вересня: який сьогодні день, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T21:06:18Z
Плани змінилися: жінка виграла 500 тисяч доларів, скасувавши свою відпустку
Фокус
2024-09-28T20:57:42Z
Українські бійці показали ефектну роботу FPV-дрона в повітрі
TSN
2024-09-28T20:57:11Z
Виробництво "Шахедів" у Росії відбувається із майже річним випередженням графіку
24tv
2024-09-28T20:03:32Z
Її капітал вражає: хто приховується за титулом найбагатшої жінки світу
24tv
2024-09-28T19:54:21Z
На Рівненщині вже засіяли понад третину запланованих площ пшениці, ячменю та жита
УкраинФорм
2024-09-28T23:52:08Z
Засновника найбільшої криптобіржі Binance звільнили з-під варти
InternetUA
2024-09-28T23:01:23Z
Пенсію можна збільшити: у ПФУ розповіли, як забезпечити собі спокійнішу старість
Знай
2024-09-28T20:12:35Z
Як користуватися газовою плитою, щоб платити менше: поради від "Нафтогазу"
Знай
2024-09-28T19:06:43Z
Союзникам України не вистачає коштів на допомогу у 2025 році
360ua.news
2024-09-28T18:16:09Z
Керівник ДТЕК відзвітував про переговори з міжнародними партнерами у США
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T17:12:26Z
Можете втратити гроші: "Газмережі" попередили щодо оплати "другої" платіжки
Знай
2024-09-28T17:07:49Z
Українцям перерахують субсидії з 1 жовтня: деяким категоріям потрібно заново подати заяву
Политека
2024-09-28T16:12:25Z
Перед опалювальним сезоном: українці можуть отримати 100% знижки на оплату комуналки
Знай
2024-09-28T16:06:18Z
Як зберегти врожай часнику на зиму: погріб не потрібен
Политека
2024-09-29T00:04:01Z
День ангела 29 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-09-28T23:00:00Z
Європейці змінили поведінку у ресторанах: дані дослідження
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T20:30:21Z
Який стіл більший: лише 1% людей з високим рівнем IQ впораються за 8 секунд
24tv
2024-09-28T20:12:28Z
Не бійтеся експериментів: "Мастер Шеф" дала рецепт оригінального каррі з гарбузом
Политека
2024-09-28T20:01:30Z
Чи можна врятувати коктейль, в якому розтанув лід
24tv
2024-09-28T19:42:43Z
SOS для манікюру: що робити, якщо тріснув ніготь, відшарувався гель-лак або пішов бульбашками
Знай
2024-09-28T18:51:53Z
Бургери, оливки та каррі: що люблять їсти члени королівської родини
24tv
2024-09-28T18:48:29Z
Красиво та смачно відразу: рецепт сливового пирога на вершковому тісті, відео
Политека
2024-09-28T18:47:00Z
Школярі створюють новий ШІ, щоб допомогти автомобілям вчасно реагувати на тварин
24tv
2024-09-28T14:06:37Z
Японська компанія представила електричний кран у вигляді гігантського скорпіона
24tv
2024-09-28T09:02:11Z
В Україні розпочнуть бронювати пікапи Isuzu D-Max
AutoCentre
2024-09-28T09:01:25Z
Незвичайний 18-річний пікап Chevrolet майже без пробігу виставили на продаж
AutoCentre
2024-09-28T07:09:43Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє
ЗаРулем
2024-09-28T07:03:12Z
Час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають
Знай
2024-09-28T05:51:57Z
Стартує передпродаж Changan Mazda EZ-6
Portaltele
2024-09-28T05:04:29Z
Під час випробувань помітили таємничий електричний позашляховик Audi
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T18:36:23Z
Найбільший позашляховик Ford показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:45:51Z
"Чебурнет" все ближче: росіяни скиглять, що в них відібрали TikTok
24tv
2024-09-28T22:54:07Z
Космічний корабель Crew Dragon вирушив на МКС по астронавтів Boeing Starliner
ZN UA
2024-09-28T20:55:59Z
Південнокорейський водневий дрон тримається в повітрі 14 годин
InternetUA
2024-09-28T20:25:17Z
Вчені виявили, що штучний інтелект може спрогнозувати вибух метану в шахтах
InternetUA
2024-09-28T20:01:08Z
Причина найбільшого масового вимирання на Землі більше не є загадкою
Portaltele
2024-09-28T18:08:22Z
Apple нарешті виправить помилки iOS 18, які найбільше дратують користувачів
InternetUA
2024-09-28T18:01:51Z
У мережі ширяться небезпечні дописи із фото українських військових, згенерованими ШІ, - ЦПД
Детектор М
2024-09-28T17:52:42Z
Шахраї вигадали нову схему зі "стягненням" коштів з українців: про що йдеться
InternetUA
2024-09-28T17:47:43Z
Crew Dragon із двома астронавтами на борту відправився до МКС
УкраинФорм
2024-09-28T17:46:51Z